• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок фінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами та визнання таким, що втратило чинність, рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 05 грудня 2016 року № 2697

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб | Рішення, Порядок від 21.09.2017 № 4313
Реквізити
  • Видавник: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб
  • Тип: Рішення, Порядок
  • Дата: 21.09.2017
  • Номер: 4313
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб
  • Тип: Рішення, Порядок
  • Дата: 21.09.2017
  • Номер: 4313
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
РІШЕННЯ
21.09.2017 № 4313
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 жовтня 2017 р.
за № 1254/31122
Про затвердження Інструкції про порядок фінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами та визнання таким, що втратило чинність, рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 05 грудня 2016 року № 2697
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Рішенням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 313 від 01.02.2018 )( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 313 від 01.02.2018 87 від 03.02.2022 )
Відповідно до пункту 10 частини першої та частини шостої статті 12 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Інструкцію про порядокфінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 313 від 01.02.2018 )
2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 05 грудня 2016 року № 2697 "Про затвердження Порядку фінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами у рамках пілотного проекту з впровадження Автоматизованої системи виплат Фонду гарантування вкладів фізичних осіб", зареєстроване в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2016 року за № 1717/29847.
3. Відділу стратегії та нормативно-методологічного забезпечення разом з юридичним департаментом забезпечити подання цього рішення до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
4. Відділу зв’язків з громадськістю та фінансової просвіти забезпечити розміщення цього рішення на офіційній сторінці Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у мережі Інтернет після його державної реєстрації.
5. Це рішення набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього рішення залишити за директором - розпорядником.

В.о. директора - розпорядника

А.Я. Оленчик
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення виконавчої
дирекції Фонду гарантування
вкладів фізичних осіб
21.09.2017 № 4313
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 жовтня 2017 р.
за № 1254/31122
Інструкція про порядок
фінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Рішенням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 313 від 01.02.2018 )
1. Ця Інструкція, яку, розроблено відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (далі - Закон), встановлює процедуру вчинення дій Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) щодо фінансування процесу виплат банками-агентами гарантованої суми відшкодування за вкладами вкладникам банків, що виводяться з ринку або ліквідуються на підставі частини другої статті 77 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (далі - неплатоспроможні банки), а також коштів, що виплачуються Фондом на виконання в добровільному порядку судових рішень на користь вкладників щодо стягнення гарантованої суми відшкодування за вкладом, розміщеним у банку, вкладникам якого припинено або завершено виплати, та/або пов’язаних з таким стягненням інших сум.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 313 від 01.02.2018, № 87 від 03.02.2022 )
2. У цій Інструкції термін "виплати" вживається як сплата банком-агентом:
гарантованої суми відшкодування за вкладами вкладникам неплатоспроможних банків;
коштів, що виплачуються Фондом на виконання в добровільному порядку судових рішень на користь вкладників щодо стягнення гарантованої суми відшкодування за вкладом, розміщеним у банку, вкладникам якого припинено або завершено виплати, та/або пов’язаних з таким стягненням інших сум.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 313 від 01.02.2018, в редакції Рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 87 від 03.02.2022 )
3. Фонд здійснює фінансування процесу виплат банками-агентами за визначеними моделями фінансування та у формах попереднього фінансування, поточного фінансування, а також додаткового попереднього фінансування.
4. Фонд визначає такі моделі фінансування процесу виплат банками-агентами:
1) модель фінансування "А" (авансування), яка передбачає, що Фонд двічі на день (крім вихідних, святкових і неробочих днів) визначає потребу у фінансуванні банків-агентів та авансує виплати, виходячи з визначеної потреби;
2) модель фінансування "В" (відшкодування), яка передбачає, що банк-агент здійснює виплати за рахунок власних коштів, а Фонд двічі на день (крім вихідних, святкових і неробочих днів) здійснює відшкодування банку-агенту витрачених ним коштів.
5. Моделі фінансування процесу виплат визначаються у такому порядку:
складається список банків-агентів у низхідному порядку обсягів здійснених ними виплат за попередній місяць (далі - список);
у списку виділяється перша частина, що складається з перших банків-агентів, якими здійснені виплати, що сумарно сягають 70 відсотків загального обсягу виплат;
для банків-агентів, що містяться у першій частині списку та віднесені до І групи банків-агентів відповідно до Положення про порядок визначення банків-агентів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 12 липня 2012 року № 6, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 вересня 2012 року за № 1494/21806 (із змінами), визначається модель фінансування "А", а для інших банків-агентів - модель фінансування "В".
Приклад визначення моделей фінансування процесу виплат банками-агентами наведений у додатку до цієї Інструкції.
( Абзац п'ятий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 313 від 01.02.2018 )
6. Початкове фінансування Фондом процесу виплат банками-агентами здійснюється Фондом у його робочий день з 09 до 11 години та передбачає:
1) перерахування банку-агенту, для якого визначена модель фінансування "А", суми коштів, розрахованої за такою формулою:
ПчФ = ВМх0,7-ЗМ,
де ПчФ - сума коштів початкового фінансування банку-агента у поточний робочий день Фонду;
ВМ - сума виплат банка-агента за попередній робочий день Фонду;
ЗМ - сума невикористаного залишку авансованих Фондом банку-агенту коштів на початок поточного робочого дня Фонду, а у разі повного використання авансованих Фондом коштів - сума перевищення виплат над авансованими коштами із знаком "мінус".
Значення показника ПчФ округлюється до сотень тисяч гривень в меншу сторону.
Фонд здійснює початкове фінансування лише у разі, якщо значення показника ПчФ є позитивним;
2) відшкодування банку-агенту, для якого визначена модель фінансування "В", коштів, що банк-агент витратив на виплати у період з 15 години попереднього робочого дня Фонду до 00 годин поточного робочого дня Фонду.
7. Поточне фінансування Фондом процесу виплат банками-агентами здійснюється Фондом у його робочий день з 15 до 17 години та передбачає:
1) перерахування банку-агенту, для якого визначена модель фінансування "А",суми коштів, розрахованої за такою формулою:
ПтФ = ВПx0,25-ЗП,
де ПтФ - сума коштів поточного фінансування банку-агента у поточний робочий день Фонду;
ВП - сума виплат відшкодувань банком-агентом у поточний робочий день банку-агента станом на 15 годину;
ЗП - сума невикористаного залишку авансованих Фондом банку-агенту коштів станом на 15 годину поточного робочого дня Фонду, а у разі повного використання авансованих Фондом коштів - сума перевищення виплат над авансованими коштами із знаком "мінус".
Значення показника ПтФ округлюється до сотень тисяч гривень в меншу сторону.
Фонд здійснює поточне фінансування лише у разі, якщо значення показника ПтФ є позитивним;
2) відшкодування банку-агенту, для якого визначена модель фінансування "В", коштів, що банк-агент витратив на виплати у поточний робочий день станом на 15 годину.
8. Якщо Фонд вперше розпочинає виплати вкладникам певного неплатоспроможного банку, а сума, що підлягає відшкодуванню за реєстром відшкодувань вкладникам такого банку для здійснення виплат, перевищує 500 мільйонів гривень, Фонд здійснює п’ятьом банкам-агентам додаткове попереднє фінансування.
9. Банками-агентами, що отримують додаткове попереднє фінансування, визначаються банки з найбільшими середньоденними сумами виплат за період у п’ять робочих днів Фонду поспіль, що передують дню визначення таких банків.
10. Загальна сума додаткового попереднього фінансування встановлюється Фондом на рівні 8 відсотків від суми, що підлягає відшкодуванню за реєстром відшкодувань вкладникам певного неплатоспроможного банку для здійснення виплат.
11. Загальна сума додаткового попереднього фінансування розподіляється між визначеними банками-агентами за такою формулою:
де ДФ(і) - сума додаткового фінансування і-го банку-агента;
СВ(і) - середнє арифметичне значення денних сум виплат і-им банком-агентом за період у п’ять робочих днів Фонду поспіль, що передують дню визначення банків-агентів, що отримують додаткове попереднє фінансування;
ЗСВ - загальна сума, що підлягає відшкодуванню за реєстром відшкодувань вкладникам неплатоспроможного банку;
СВ(n) - середнє арифметичне значення денних сум виплат кожним з визначених банків-агентів за період у п’ять робочих днів Фонду поспіль, що передують дню визначення банків-агентів, що отримують додаткове попереднє фінансування.
Значення показника ДФ(і) округлюється до сотень тисяч гривень у меншу сторону.
12. Фонд перераховує суму додаткового попереднього фінансування визначеним банкам-агентам не пізніше ніж за один робочий день до початку виплат.

Директор фінансового
департаменту


О.В. Нужненко
Додаток
до Інструкції про порядок фінансування процесу
виплат банками-агентами гарантованої
суми відшкодування за вкладами
(пункт 5)
ПРИКЛАД
визначення моделей фінансування процесу виплат банками-агентами
Банк-агент Обсяг виплат, здійснених банком-агентом у червні, гривень Обсяг здійснених виплат наростаючим підсумком, гривень Частка сумарних виплат у загальному обсязі виплат, відсотків Група, до якої віднесений банк-агент Модель фінансування, визначена для банку-агента на липень
Перша частина списку банків-агентів
Банк А 3000000,00 3000000,00 30,0 І "А"
Банк Б 2500000,00 5500000,00 55,0 ІІ "В"
Банк В 1600000,00 7100000,00 71,0 І "А"
Друга частина списку банків-агентів
Банк Г 1500000,00 8600000,00 86,0 ІІ "В"
Банк Ґ 1000000,00 9600000,00 96,0 І "В"
Банк Д 400000,00 10000000,00 100,0 ІІІ "В"
Всього 10000000,00 Х Х Х Х
__________
Примітка.
Віднесення банків-агентів до І - ІІІ груп здійснюється відповідно до Положення про порядок визначення банків-агентів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
, затвердженого рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 12 липня 2012 року № 6, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 вересня 2012 року за № 1494/21806 (із змінами).
( Додаток із змінами, внесеними згідно з Рішенням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб № 313 від 01.02.2018 )