МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
23.07.2024 м. Київ № 504 |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
14 серпня 2024 р. за № 1240/42585
Про затвердження Змін до Інструкції про службові відрядження поліцейських у межах України
Відповідно до Закону України "Про Національну поліцію", Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 877, пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 98 "Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів", з метою визначення особливостей направлення в службові відрядження поліцейських під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України, а також під час виконання завдань з оборони держави в особливий період
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про службові відрядження поліцейських у межах України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 02 серпня 2017 року № 672, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22 серпня 2017 року за № 1042/30910, що додаються.
2. Департаменту взаємодії з Національною поліцією України (Грінцов М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр | Ігор КЛИМЕНКО |
ПОГОДЖЕНО: | |
Перший заступник Міністра фінансів України | Денис УЛЮТІН |
Голова Національної поліції України | Іван ВИГІВСЬКИЙ |
Заступник Голови СПО об'єднань профспілок | Анатолій ОНИЩУК |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
23 липня 2024 року № 504
Зміни
до Інструкції про службові відрядження поліцейських у межах України
1. Пункт 3 розділу I доповнити новим абзацом такого змісту: "виконання додаткових повноважень поліції".
2. У розділі II:
1) пункт 1 викласти в такій редакції:
"1. При направленні поліцейського в службове відрядження видається наказ, підписаний керівником органу (підрозділу) поліції або особою, яка виконує його обов'язки, його першим заступником або заступником відповідно до розподілу обов'язків (функціональних обов'язків).
У наказі зазначаються пункт призначення (місто або міста призначення, інші населені пункти), найменування органу (підрозділу) поліції, органу військового управління, куди відряджається поліцейський, строк та мета відрядження.
Зміна строків відрядження або пунктів призначення здійснюється шляхом видання нового наказу.
У разі направлення поліцейських для проведення оперативно-розшукових заходів, залучення до складу органу військового управління, штабу угруповання військ (сил) або штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ включно (у тому числі поза районами ведення бойових (воєнних) дій), який здійснює оперативне (бойове) управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть воєнні (бойові) дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, зокрема зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки), у наказі можуть не зазначатися пункт призначення, найменування органу (підрозділу) поліції, куди відряджається поліцейський. Водночас ці відомості зазначаються в завданні, витяг з якого чи копія якого додається до звіту про використані кошти / електронні гроші, видані на відрядження або під звіт (далі - звіт про використання коштів).
Службові відрядження керівників територіальних органів поліції здійснюються в установленому цією Інструкцією порядку після погодження Головою Національної поліції України або особою, яка виконує його обов'язки, рапорту з обґрунтуванням доцільності відрядження, пропозиціями стосовно особи, на яку буде покладено тимчасове виконання обов'язків керівника територіального органу поліції, з оформленням відповідних наказів Національної поліції України";
2) пункт 4 викласти в такій редакції:
"4. Строк службового відрядження поліцейських, які в особливий період направляються в межах України в райони воєнних (бойових) дій для участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, а також здійснення заходів із забезпечення правопорядку на деокупованих територіях та на державному кордоні, не повинен перевищувати період здійснення таких заходів".
3. Розділ III викласти в такій редакції:
"III. Оформлення та облік службових відряджень
1. Орган (підрозділ) поліції, що відряджає поліцейського, зобов'язаний ознайомити його з кошторисом витрат на відрядження, форма якого наведена в додатку до цієї Інструкції, а також забезпечити його коштами для здійснення витрат на відрядження за умови наявності кошторисних призначень на відповідні цілі, оригіналів документів, які є підставою для відрядження, та відсутності заборгованості за раніше виданими авансами. Аванс відрядженому поліцейському може видаватися готівкою або перераховуватися в безготівковій формі на поточний рахунок працівника, операції за яким можуть здійснюватися з використанням платіжних карток.
2. Якщо поліцейський отримав аванс на відрядження і не виїхав у відрядження, він повинен протягом трьох банківських днів з дня прийняття рішення про скасування службового відрядження повернути зазначені кошти до бухгалтерської служби органу (підрозділу) поліції.
3. Сума надміру використаних коштів, отриманих поліцейським на відрядження або під звіт і не повернутих в установлений строк, оподатковується в порядку, визначеному Податковим кодексом України.
4. Усі витрати на службове відрядження відшкодовуються лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат.
У разі неповернення поліцейським залишку коштів у визначений строк відповідна сума стягується з нього органом (підрозділом) поліції, де він отримав кошти, у встановленому законодавством порядку.
У разі неможливості пред'явлення підтвердних документів у зв'язку з їх утратою (знищенням чи пошкодженням) або залишенням їх на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на тимчасово окупованих територіях України, якщо їх неможливо вивезти або їх вивезення пов'язане з ризиком для життя чи здоров'я поліцейського, поліцейський зобов'язаний подати на ім'я керівника органу (підрозділу) поліції рапорт про неможливість подання підтвердних документів, підписаний особисто та завізований керівником структурного підрозділу органу поліції, де працює відряджений, у якому зазначаються обставини, що призвели до втрати та/або неможливості вивезення підтвердних документів, а також загальний перелік підтвердних документів (за можливості - із зазначенням реквізитів). До рапорту поліцейського долучаються документи (за можливості), які можуть підтвердити обставини, що призвели до втрати підтвердних документів та/або неможливості їх вивезення, та факт витрачення коштів на відрядження, які пропонується відшкодувати. Відшкодування зазначених витрат здійснюється з дозволу керівника органу (підрозділу) поліції або особи, яка виконує його обов'язки, після підтвердження відповідним висновком службового розслідування.
5. Витрати на службове відрядження відшкодовуються відповідно до постанови КМУ № 98 та Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року № 59, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 31 березня 1998 року за № 218/2658 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17 березня 2011 року № 362), та вимог цієї Інструкції.
6. Витрати у зв'язку з поверненням поліцейським, який був направлений у службове відрядження, квитка на потяг, літак або інший транспортний засіб, можуть бути відшкодовані з дозволу керівника органу (підрозділу) поліції, який приймав рішення про направлення в службове відрядження, і лише з поважних причин (рішення про скасування службового відрядження, відкликання зі службового відрядження) за наявності оригіналу документа, що засвідчує вартість таких витрат.
Якщо дата на транспортному квитку не збігається з датою прибуття поліцейського зі службового відрядження згідно з наказом про відрядження, з дозволу керівника органу (підрозділу) поліції береться до уваги затримка в службовому відрядженні на вихідні або святкові чи неробочі дні в разі, якщо строк перебування поліцейського поза місцем його постійної служби не перевищує строку службового відрядження, передбаченого постановою КМУ № 98. За ці дні поліцейському не відшкодовуються добові витрати, витрати на найм житлового приміщення та інші витрати (крім витрат на проїзд з місця службового відрядження до місця постійного несення служби).
7. Строк відрядження поліцейських, направлених на лікування та реабілітацію у зв'язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом), отриманим під час безпосередньої участі в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення (здійснення заходів, пов'язаних із запобіганням, виявленням і припиненням терористичної діяльності), здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, та осіб, які супроводжують таких поліцейських, не повинен перевищувати строк лікування та реабілітації.
8. Виплати добових поліцейському не здійснюються в разі забезпечення його в місці відрядження харчуванням за рахунок держави відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року № 426 "Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту".
9. У разі тимчасової непрацездатності відрядженого поліцейського йому протягом усього часу, поки він не може за станом здоров'я приступити до виконання покладеного на нього завдання або повернутися до місця свого постійного проживання, але не довше двох місяців, на загальних підставах виплачуються добові та відшкодовуються витрати на найм житлового приміщення (крім випадків, коли відряджений поліцейський перебуває на стаціонарному лікуванні).
Перебування відрядженого поліцейського на лікуванні та/або реабілітації (зокрема у зв'язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом), отриманим під час безпосередньої участі в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення (здійснення заходів, пов'язаних із запобіганням, виявленням і припиненням терористичної діяльності), здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів), повинно бути документально підтверджено.
10. Розміри добових витрат та гранична сума витрат на найм житлового приміщення за добу визначаються відповідно до додатка 1 до постанови КМУ № 98.
11. На період дії воєнного стану в разі неможливості отримання послуг транспортування до місця відрядження, проживання, харчування з оформленням розрахункових документів через реєстратор розрахункових операцій / програмний реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО / ПРРО) або в безготівковій формі на деокупованих територіях та територіях, де ведуться (велися) активні бойові дії, відшкодування зазначених витрат здійснюється з дозволу керівника органу (підрозділу) поліції або особи, яка виконує його обов'язки, на підставі вмотивованого рапорту, поданого відрядженим поліцейським та завізованого керівником структурного підрозділу, де проходить службу поліцейський, який відряджається, з викладенням усіх необхідних обставин та підтвердних розрахункових документів, оформлених без застосування РРО / ПРРО.
12. Після повернення зі службового відрядження протягом п'яти банківських днів поліцейський зобов'язаний подати до бухгалтерської служби звіт про використання коштів. У зазначений строк також повертається сума надміру витрачених коштів.
У разі, коли відряджений поліцейський отримав аванс на службове відрядження готівкою, він подає звіт про використання коштів, виданих на відрядження, і повертає суму надміру витрачених коштів до закінчення третього банківського дня, що настає за днем прибуття до місця постійної служби.
Якщо під час службового відрядження поліцейський застосував платіжні картки для проведення розрахунків у безготівковій формі, керівник органу (підрозділу) поліції або особа, яка виконує його обов'язки, за наявності поважних причин, зокрема виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами, може продовжити строк подання звіту про використання коштів, виданих на відрядження, до 20 банківських днів.
У разі перебування відрядженого поліцейського на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на тимчасово окупованих територіях України, звіт про використання коштів з дозволу керівника органу (підрозділу) поліції або особи, яка виконує його обов'язки, подається після підтвердження відповідним висновком службового розслідування.
13. Якщо до бухгалтерської служби звіт про використання коштів подано заповненим неповністю, з помилками та/або без підтвердних документів, його разом з усіма документами повертають поліцейському без виконання не пізніше наступного банківського дня, що настає за днем отримання звіту.
Поліцейський у строки, визначені пунктом 12 цього розділу, після повернення звіту про використання коштів повинен подати до бухгалтерської служби виправлений звіт про використання коштів та підтвердні документи.
14. Керівник органу (підрозділу) поліції може встановлювати додаткові обмеження щодо сум та цілей використання коштів, наданих на відрядження: витрат на найм житлового приміщення, побутові послуги, транспортні та інші витрати (зокрема на оплату вартості послуг зі здійснення інтернет-замовлення та придбання електронних проїзних документів на транспортні засоби). Зазначені обмеження встановлюються наказом керівника органу (підрозділу) поліції.
15. На період дії воєнного чи/або надзвичайного стану в Україні та протягом трьох наступних місяців з дня його скасування дозволяється направлення в службові відрядження та видача (перерахування) авансу поліцейським, якими не відзвітовано про витрачені кошти в попередньому відрядженні у зв'язку з утратою (знищенням, зіпсуттям) підтвердних документів, з дозволу керівника органу (підрозділу) поліції або особи, яка виконує його обов'язки".
4. Додаток 1 цієї Інструкції викласти в новій редакції, що додається.
5. Додаток 2 цієї Інструкції виключити.
Директор Департаменту взаємодії з Національною поліцією України Міністерства внутрішніх справ України | Микола ГРІНЦОВ |
Додаток
до Інструкції про службові відрядження поліцейських у межах України
( див.текст )