• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку перевантаження вантажу з продуктами у випадку виходу з ладу транспортного засобу або неможливості його використання з інших поважних причин, що зумовлює необхідність перевантаження продуктів на інший транспортний засіб

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України | Наказ, Форма типового документа, Акт, Порядок від 13.10.2020 № 2043 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Акт, Порядок
  • Дата: 13.10.2020
  • Номер: 2043
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Акт, Порядок
  • Дата: 13.10.2020
  • Номер: 2043
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
13.10.2020 N 2043
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
11 грудня 2020 р.
за N 1239/35522
Про затвердження Порядку перевантаження вантажу з продуктами у випадку виходу з ладу транспортного засобу або неможливості його використання з інших поважних причин, що зумовлює необхідність перевантаження продуктів на інший транспортний засіб
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок перевантаження вантажу з продуктами у випадку виходу з ладу транспортного засобу або неможливості його використання з інших поважних причин, що зумовлює необхідність перевантаження продуктів на інший транспортний засіб, що додається.
2. Директорату безпечності харчових продуктів забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності через два місяці після дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України згідно з розподілом обов'язків.
Міністр розвитку економіки,торгівлі та сільськогогосподарства УкраїниІ. Петрашко
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державноїмитної служби УкраїниП. Рябкін
В. о. Міністра фінансів УкраїниД. Улютін
Голова Державної службиУкраїни з питань безпечностіхарчових продуктівта захисту споживачівВ. Магалецька
Т. в. о. Голови державноїрегуляторної служби УкраїниО. Мірошніченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі
та сільського господарства України
13 жовтня 2020 року N 2043
ПОРЯДОК
перевантаження вантажу з продуктами у випадку виходу з ладу транспортного засобу або неможливості його використання з інших поважних причин, що зумовлює необхідність перевантаження продуктів на інший транспортний засіб
1. Цей Порядок визначає процедуру перевантаження вантажу з продуктами у випадку виходу з ладу транспортного засобу або неможливості його використання з інших поважних причин, що зумовлює необхідність перевантаження продуктів на інший транспортний засіб, якщо вони переміщуються митною територією України прохідним транзитом.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
вихід з ладу транспортного засобу - подія, у зв'язку з якою транспортний засіб, що використовується для транспортування вантажу з продуктами у митному режимі транзиту, було пошкоджено (знищено, втрачено тощо) або він потребує певного часу для ремонту та/або відновлення можливості переміщення з метою забезпечення виконання вимог законодавства України з питань митної справи;
втрата вантажу - подія, у зв'язку з якою вантаж з продуктами, який переміщувався у митному режимі транзиту, внаслідок виходу з ладу транспортного засобу та/або дії обставин непереборної сили або інших подій має стан, відмінний від стану на момент ввезення (зокрема є непридатним або небезпечним для споживання (використання), у тому числі пошкодженим (зіпсованим), знищеним (втраченим) тощо), що потребує зміни митного режиму та/або певного часу для відновлення можливості переміщення з метою забезпечення виконання вимог законодавства України з питань митної справи;
продукти - харчові продукти тваринного походження (у тому числі композитні продукти), корми тваринного походження, сіно, солома, побічні продукти тваринного походження згідно з Переліком продуктів, які підлягають державному контролю на призначених прикордонних інспекційних постах, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26 березня 2018 року N 159, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 квітня 2018 року за N 463/31915;
транспортний засіб - транспортні засоби комерційного призначення, які є такими відповідно до Митного кодексу України.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Митному кодексі України (далі - Кодекс) та законах України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин" (далі - Закон), "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", "Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною", "Про торгово-промислові палати в Україні".
3. Перевантаження вантажу з продуктами здійснюється відповідно до статей 96, 97 та 253 Кодексу, вимог пункту 2 частини третьої статті 48 Закону, Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 травня 2012 року N 657, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 жовтня 2012 року за N 1669/21981, Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 жовтня 2012 року N 1066, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2012 року за N 2120/22432, та цього Порядку.
4. Перевантаження вантажу з продуктами здійснюється під наглядом державного ветеринарного інспектора за виключенням випадків, передбачених пунктом 5 цього Порядку.
5. Перевантаження вантажу з продуктами не потребує нагляду державного ветеринарного інспектора, якщо перевантаження вантажу з продуктами може бути здійснене без порушення митних пломб та інших засобів забезпечення ідентифікації вантажу з продуктами.
6. Компетентний орган забезпечує присутність державного ветеринарного інспектора в місці перевантаження вантажу з продуктами в будь-який час доби в будь-які дні за виключенням періоду дії обставин непереборної сили, які унеможливлюють здійснення нагляду за перевантаженням.
7. Керівник територіального органу компетентного органу своїм рішенням призначає у відповідному територіальному органі компетентного органу посадову особу (далі - уповноважена особа), яка має фахову освіту у галузі знань "ветеринарна медицина", до обов'язків якої з метою належної реалізації функції здійснення нагляду при перевантаженні вантажу з продуктами входить:
взаємодія та координація дій із митним органом;
прибуття на місце перевантаження вантажу з продуктами та здійснення перевантаження під його наглядом.
8. Копії рішень про призначення уповноваженої особи разом із її контактними телефонами та електронною поштою передаються керівником територіального органу компетентного органу до компетентного органу та після узагальнення передаються компетентним органом до митного органу для взаємодії з питань здійснення нагляду при перевантаженні вантажу з продуктами.
У разі зміни уповноважених осіб, їх контактних телефонів, електронної пошти відповідні дані негайно оновлюються.
На час тимчасової відсутності уповноваженої особи, її функції виконує керівник територіального органу компетентного органу або його заступник відповідно до розподілу обов'язків.
9. Для перевантаження вантажу з продуктами особа, відповідальна за вантаж із продуктами, або перевізник повинні звернутись до найближчого митного органу для отримання дозволу, передбаченого статтями 96 та 97 Кодексу.
Після прийняття рішення про надання дозволу, передбаченого статтями 96 та 97 Кодексу, відповідний митний орган невідкладно повідомляє про це уповноважену особу територіального органу компетентного органу, в межах території якого знаходиться місце перевантаження вантажу з продуктами, а також особу, відповідальну за вантаж із продуктами, або перевізника.
Зазначене повідомлення повинно містити інформацію про:
наданий дозвіл, передбачений статтями 96 та 97 Кодексу;
відомості про місцезнаходження транспортного засобу, з якого здійснюватиметься перевантаження;
відомості про місце перевантаження;
номери контактних телефонів та/або інших засобів зв'язку уповноваженої особи митного органу, під контролем якої буде здійснюватися перевантаження вантажу з продуктами;
номери контактних телефонів та/або інших засобів зв'язку особи, відповідальної за вантаж з продуктами, або перевізника, які звернулися до митного органу за отриманням дозволу, передбаченого статтями 96 та 97 Кодексу;
узгоджені з особою, відповідальною за вантаж із продуктами, або перевізником орієнтовні дата і час початку проведення перевантаження.
Перевантаження вантажу з продуктами здійснюється під контролем посадової особи такого митного органу, який надав дозвіл, передбачений статтями 96 та 97 Кодексу, та під наглядом державного ветеринарного інспектора територіального органу компетентного органу, вказаного у пункті 12 цього Порядку.
10. Усі витрати, пов'язані зі здійсненням державного контролю стосовно вантажу з продуктами, що переміщується в митному режимі транзиту; з поверненням (вивезенням) вантажу з продуктами або його частини, яка є втраченою, до країни-експортера або до іншої країни, з його знищенням, тимчасовим зберіганням під митним контролем, особливим поводженням або зміною призначеного використання; у тому числі пов'язані з цим заходи державного контролю відповідно до частини сьомої статті 48, частини шостої статті 49, частини тринадцятої статті 54 та статті 64 Закону фінансуються за рахунок особи, відповідальної за вантаж, або перевізника без будь-якої компенсації з боку компетентного органу.
11. Розмір плати за здійснення державного контролю під час перевантаження вантажу стягується відповідно до частини третьої статті 63 Закону.
12. Перевантаження вантажу з продуктами здійснюється під наглядом державного ветеринарного інспектора того територіального органу компетентного органу, в межах території якого знаходиться місце перевантаження вантажу з продуктами.
У разі дії обставин непереборної сили, внаслідок яких присутність державного ветеринарного інспектора для здійснення нагляду є неможливою або надзвичайно ускладненою, перевантаження вантажу з продуктами за рішенням уповноваженої особи територіального органу компетентного органу тієї області, в межах території діяльності якого знаходиться місце перевантаження, здійснюється під наглядом державного ветеринарного інспектора іншого територіального органу компетентного органу або відкладається до припинення дії таких обставин, які створюють неможливість здійснення нагляду за перевантаженням.
Про рішення, прийняте згідно з цим пунктом, уповноважена особа територіального органу компетентного органу невідкладно повідомляє уповноважену особу митного органу, під контролем якої буде здійснюватися перевантаження вантажу з продуктами.
13. Після отримання від митного органу інформації, зазначеної у пункті 9 цього Порядку, уповноважена особа невідкладно:
оформляє рахунок на оплату вартості державного контролю під час перевантаження вантажу з продуктами та контролює його оплату;
передає засобами зв'язку рахунок на оплату вартості державного контролю під час перевантаження вантажу з продуктами особі, яка звернулась до митного органу, за отриманням дозволу на перевантаження вантажу з продуктами;
передає відомості, зазначені у пункті 9 цього Порядку, в електронному вигляді до відповідного територіального підрозділу компетентного органу, в межах території діяльності якого знаходиться транспортний засіб, із якого здійснюватиметься перевантаження.
14. Державний ветеринарний інспектор, використовуючи отримані від уповноваженої особи документи та відомості, зазначені у пункті 9 цього Порядку, невідкладно вживає заходів для з'ясування:
точного місцезнаходження транспортного засобу, з якого здійснюватиметься перевантаження;
часу, починаючи з якого вантаж із продуктами буде готовий (доступний) до перевантаження (час прибуття на місце перевантаження обладнання для проведення розвантажувально-навантажувальних робіт та час прибуття посадової особи митного органу).
Державний ветеринарний інспектор повинен бути присутнім на місці події на момент перевантаження вантажу.
15. Після виходу з ладу транспортного засобу або неможливості його подальшого використання з інших поважних причин, що зумовлює необхідність перевантаження вантажу з продуктами на інший транспортний засіб, перевізник зобов'язаний вжити всіх необхідних та можливих заходів для збереження вантажу з продуктами та недопущення будь-яких протиправних дій з ним (включаючи потрапляння в обіг), починаючи з часу настання зазначених обставин і до прибуття державного ветеринарного інспектора.
16. Прибувши на місце перевантаження вантажу з продуктами, державний ветеринарний інспектор за згодою посадової особи митного органу здійснює документальну перевірку та перевірку відповідності вантажу з продуктами.
Такі перевірки здійснюються відповідно до частин першої та другої статті 42 Закону.
Якщо за результатами цих перевірок буде встановлено, що вантаж з продуктами (його частина) не відповідає законодавству, державний ветеринарний інспектор діє в порядку, встановленому пунктом 19 цього Порядку.
17. Після завершення перевірок, зазначених у пункті 16 цього Порядку, державний ветеринарний інспектор має переконатися в тому, що відсутня повна або часткова втрата вантажу з продуктами.
Якщо має місце повна або часткова втрата вантажу з продуктами, державний ветеринарний інспектор:
уживає всіх заходів, передбачених пунктом 15 цього Порядку (якщо їх ще не було вжито або було вжито на неналежному рівні);
організовує фізичне відділення від вантажу з продуктами тієї частини вантажу з продуктами, яка є втраченою, крім випадку, коли має місце повна втрата вантажу з продуктами;
стосовно частини вантажу з продуктами, яка є втраченою, - діє в порядку, встановленому пунктом 19 цього Порядку.
Особа, відповідальна за вантаж з продуктами, та/або перевізник зобов'язані забезпечити реалізацію рішення державного ветеринарного інспектора щодо фізичного відділення від вантажу з продуктами тієї частини вантажу з продуктами, яка є втраченою.
18. Після виконання дій, передбачених пунктом 17 цього Порядку, державний ветеринарний інспектор, за необхідності, проводить стосовно частини вантажу з продуктами, яка не є втраченою, фізичну перевірку.
Така перевірка здійснюється відповідно до статті 43 Закону.
Якщо за результатами цієї перевірки буде встановлено, що вантаж з продуктами (його частина) не відповідає вимогам законодавства України, державний ветеринарний інспектор діє в порядку, встановленому пунктом 19 цього Порядку.
19. Втрачений вантаж з продуктами підлягає знищенню, особливому поводженню та/або зміні призначеного використання відповідно до частини чотирнадцятої статті 54 Закону та з дотриманням вимог законодавства України з питань митної справи.
20. Після завершення перевірки, зазначеної у пункті 18 цього Порядку, якщо відповідно до рішення державного ветеринарного інспектора така перевірка була необхідна, державний ветеринарний інспектор приймає рішення про можливість перевантаження вантажу з продуктами.
Перевантаження частини вантажу з продуктами, яка не є втраченою, та частини вантажу з продуктами, яка є втраченою, здійснюється на різні транспортні засоби. Допускається її перевантаження на один транспортний засіб за умови фізичного відділення однієї частини від іншої та відсутності фізичного контакту між ними шляхом поміщення їх у різні контейнери, різні причепи, різні морозильники (їхні окремо ізольовані відсіки), різні трюми (їхні окремо ізольовані відсіки) тощо.
Якщо вантаж з продуктами потребує особливих умов транспортування, зберігання та/або поводження з ним, особа, відповідальна за вантаж з продуктами, та перевізник мають забезпечити такі умови.
21. За результатами перевантаження вантажу з продуктами внаслідок виходу з ладу транспортного засобу або неможливості його подальшого використання з інших поважних причин, державний ветеринарний інспектор складає акт перевантаження вантажу (далі - Акт) згідно з додатком до цього Порядку.
Примірники Акта нумеруються та на кожному з них зазначається загальна кількість таких примірників.
Після завершення складення Акта державний ветеринарний інспектор завіряє кожен примірник своїм особистим підписом та особистою печаткою державного ветеринарного інспектора.
Перший примірник Акта залишається у державного ветеринарного інспектора. Другий - державний ветеринарний інспектор вручає посадовій особі митного органу, під контролем якої проводилось перевантаження. Інші примірники залежно від кількості часток вантажу з продуктами, які було утворено внаслідок перевантаження, державний ветеринарний інспектор вручає кожному перевізнику відповідної частки вантажу з продуктами.
Усі примірники Акта вручаються державним ветеринарним інспектором під особистий підпис відповідних осіб.
22. Після складення Акта та вручення його примірників відповідно до пункту 21 цього Порядку державний ветеринарний інспектор перевіряє зміст міжнародного сертифіката та інших документів, які вимагаються на вантаж з продуктами, згідно з законодавством на предмет відповідності їх змісту складеному Акту та на предмет актуальності відомостей, які вони містять.
При здійсненні зазначеної перевірки державний ветеринарний інспектор особливу увагу звертає на відомості щодо:
ваги;
кількості місць;
упаковки;
кінцевого пункту призначення;
найменування призначеного прикордонного інспекційного поста, через який вантаж з продуктами (його відповідна частина) має залишити територію України;
назви та адреси одержувача;
виду транспортного засобу та його реєстраційних даних.
23. Якщо відомості, наведені у пункті 22 цього Порядку, та/або інші відомості більше не відповідають змісту складеного Акта та/або втратили актуальність внаслідок перевантаження, державний ветеринарний інспектор вносить зміни до міжнародного сертифіката та інших документів, які вимагаються на вантаж із продуктами згідно з вимогами законодавства України. Такі зміни вносяться шляхом закреслення відомостей, що не відповідають складеному Акту та/або втратили актуальність, і зазначення нових відомостей на вільному місці поруч із відомостями, що виправляються.
Кожне поле з відомостями, що зазнало виправлень, завіряється особистим підписом та особистою печаткою державного ветеринарного інспектора.
В кінці міжнародного сертифіката та інших документів, які вимагаються на вантаж з продуктами згідно із вимогами законодавства України, державний ветеринарний інспектор робить запис про те, що до цих документів додається Акт із зазначенням дати його складання. Кожен такий запис завіряється особистими підписом та особистою печаткою державного ветеринарного інспектора.
24. Державний ветеринарний інспектор у строки, що не перевищують трьох годин із часу складання Акта, здійснює передачу уповноваженій особі засобами зв'язку цифрових зображень (цифрових фотографій) таких документів:
Акта;
міжнародного сертифіката з внесеними державним ветеринарним інспектором змінами (якщо такі мали місце);
інших документів, які вимагаються на вантаж з продуктами згідно із вимогами законодавства України, із внесеними державним ветеринарним інспектором змінами (якщо такі мали місце).
25. Уповноважена особа зобов'язана перевірити зміст отриманих документів та, у разі коректності їх змісту, внести відповідні цифрові документи до інформаційно-телекомунікаційної системи компетентного органу в строки, що не перевищують трьох годин із часу їх отримання від державного ветеринарного інспектора засобами зв'язку.
26. Протягом трьох робочих днів з дня складання Акта державний ветеринарний інспектор направляє уповноваженій особі перший примірник Акта.
Територіальний орган компетентного органу забезпечує зберігання у себе перших примірників Акта протягом трьох років.
27. Подальше перевезення вантажу з продуктами (частин вантажу з продуктами) після перевантаження, у тому числі після перевантаження на різні транспортні засоби, зміна митного режиму здійснюється у відповідності до положень законодавства України з питань митної справи.
Генеральний директор директоратубезпечності харчових продуктівМ. Мороз
Додатокдо Порядку перевантаження вантажу з продуктами
у випадку виходу з ладу транспортного засобу
або неможливості його використання
з інших поважних причин,
що зумовлює необхідність перевантаження
продуктів на інший транспортний засіб
(пункт 21)
Акт перевантаження вантажу