НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ РИНКІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
04.09.2018 № 1521 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 жовтня 2018 р.
за № 1155/32607
( Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови Національного банку № 123 від 25.11.2021 )
Про внесення змін до Порядку складання звітних даних страховиків
Відповідно до пункту 18 частини першої статті 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", статті 33 Закону України "Про страхування", підпункту 27 пункту 4 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1070, а також з метою приведення нормативно-правового акта у відповідність до Закону України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, ПОСТАНОВИЛА:
1. Унести зміни до Порядку складання звітних даних страховиків, затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 03 лютого 2004 року № 39, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 23 квітня 2004 року за № 517/9116 (у редакції розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 15 вересня 2005 року № 4619), виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Це розпорядження набирає чинності з дня набрання чинності Законом України "Про електронні довірчі послуги", але не раніше дня офіційного опублікування цього розпорядження.
3. Департаменту державного регулювання та методології на ринках фінансових послуг разом з департаментом юридичного забезпечення подати це розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
4. Управлінню забезпечення діяльності Голови та членів Комісії забезпечити оприлюднення цього розпорядження після його державної реєстрації.
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на члена Нацкомфінпослуг Залєтова О.М.
Голова Комісії | І. Пашко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
03 лютого 2004 року № 39
(у редакції розпорядження
Національної комісії,
що здійснює державне
регулювання у сфері ринків
фінансових послуг
від 04 вересня 2018 року № 1521)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 жовтня 2018 р.
за № 1155/32607
ПОРЯДОК
складання звітних даних страховиків
І. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено відповідно до статті 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", статей 33, 34 Закону України "Про страхування", статті 14 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та підпункту 27 пункту 4 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1070.
2. Цей Порядок визначає процедуру складання, терміни подання до Нацкомфінпослуг, звітних даних щодо здійснення страхової діяльності та розкриття іншої інформації, що стосується фінансового стану страховика, зокрема щодо достатності страхових зобов’язань.
3. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
актуарій - особа, яка отримала свідоцтво про відповідність кваліфікаційним вимогам до осіб, які можуть займатися актуарними розрахунками, видане у порядку, встановленому Кваліфікаційними вимогами до осіб, які можуть займатися актуарними розрахунками, затвердженими розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 08 лютого 2005 року № 3519, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 24 лютого 2005 року за № 265/10545;
достовірні звітні дані страховика - звітність страховика, яка складена на підставі даних бухгалтерського обліку за відповідний період і містить показники діяльності, що не суперечать один одному та є порівняними;
звітна дата - дата, на яку складаються звітні дані;
звітні дані страховика - звітність страховика (інша, ніж фінансова та консолідована фінансова звітність), складена на підставі даних бухгалтерського обліку за відповідний період, містить показники діяльності та подається за формою та в обсязі, визначеними цим Порядком;
звітність страховика - фінансова звітність, консолідована фінансова звітність (якщо страховик відповідно до законодавства складає консолідовану фінансову звітність) та звітні дані страховика;
коригуючий звіт - звітність страховика з позначкою "коригуючий", яка є підставою для заміни інформації відповідної форми, що попередньо була подана до Нацкомфінпослуг;
актуарний звіт - встановлена Нацкомфінпослуг стандартизована форма розкриття інформації щодо достатності визнаних страхових зобов’язань для здійснення майбутніх страхових виплат та/або виплат викупних сум за укладеними договорами страхування та витрат, пов’язаних із виконанням таких договорів, що містить рекомендації про потребу доформування страхових резервів для забезпечення адекватності зобов’язань страховика, що складається актуарієм в установленому порядку за результатами проведених актуарних розрахунків.
ІІ. Порядок складання форм звітності даних страховика
1. Фінансова звітність відповідно до вимог Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та звітні дані страховика складаються і подаються до Нацкомфінпослуг в електронній формі у вигляді документів, передбачених цим Порядком, з використанням веб-інтерфейсу доступу до спеціалізованого програмного забезпечення, який розміщений на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг.
Обов’язковими реквізитами пакета звітності страховика є кваліфіковані електронні підписи керівника та головного бухгалтера страховика, накладені з дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг.
Усі реквізити типу "грошовий" та "відсотки" заповнюються з розділовим знаком "кома".
Одиниці виміру:
грошових показників - тис.грн з одним десятковим знаком після коми;
кількісних показників - одиниці в абсолютних величинах.
Звітність страховика, що подається до Нацкомфінпослуг, повинна бути достовірною та повною.
2. За термінами складання звітність страховика поділяється на проміжну та річну.
Проміжна та річна звітність страховика подаються до Нацкомфінпослуг у терміни, визначені пунктами 5, 11 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року № 419.
Якщо в останній день терміну подання звітності страховика, встановленого цим пунктом, виникли обставини технічного характеру, що унеможливили доступ страховика до спеціалізованого програмного забезпечення, за допомогою якого складається та подається до Нацкомфінпослуг звітність страховика, останнім днем подання такої звітності вважається наступний робочий день після дня усунення зазначених технічних обставин.
Підтвердженням наявності обставин технічного характеру, що унеможливлюють доступ страховика до спеціалізованого програмного забезпечення, за допомогою якого складається та подається до Нацкомфінпослуг звітність страховика, та усунення таких обставин є оприлюднення на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг відповідних інформаційних повідомлень, у яких фіксується дата виникнення та дата усунення зазначених технічних обставин.
3. Проміжна звітність страховика складається щокварталу за I квартал, перше півріччя та 9 місяців наростаючим підсумком з початку звітного періоду станом на кінець останнього дня кварталу в такому складі:
1) загальні відомості про страховика (додаток 1);
2) звіт про доходи та витрати страховика (додаток 2);
3) звіт про страхові платежі та виплати за структурними підрозділами страховика (додаток 3);
4) пояснювальна записка до звітних даних страховика (додаток 4);
5) проміжна фінансова звітність у складі Балансу (Звіту про фінансовий стан) та Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід).
4. Звітним періодом для складання річної звітності страховика є календарний рік.
5. Річна звітність складається страховиком станом на 31 грудня звітного року в такому складі:
1) загальні відомості про страховика (додаток 1);
2) звіт про доходи та витрати страховика (додаток 2);
3) звіт про страхові платежі та виплати за структурними підрозділами страховика (додаток 3);
4) пояснювальна записка до звітних даних страховика (додаток 4);
5) річна фінансова звітність.
6. Разом із річною звітністю до Нацкомфінпослуг страховики подають:
1) інформацію щодо ключових ризиків та результатів проведеного стрес-тестування за формою, встановленою Вимогами щодо регулярного проведення стрес-тестування страховиками та розкриття інформації щодо ключових ризиків та результатів проведених стрес-тестів, затвердженими розпорядженням Нацкомфінпослуг від 13 лютого 2014 року № 484, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12 березня 2014 року за № 352/25129, у паперовій або електронній формі;
2) звіт про корпоративне управління з урахуванням вимог статей 12-1, 12-2 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" (подається страховиками, які створені у формі акціонерних товариств) у паперовій або електронній формі;
3) актуарний звіт (додаток 5) у паперовій формі.
Якщо документи, зазначені у підпунктах 1, 2 пункту 5 цього пункту, подаються страховиком до Нацкомфінпослуг разом із річною звітністю в електронній формі, такі документи мають бути долучені до пакету річної звітності страховика та подані з дотриманням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Закону України "Про електронні довірчі послуги".
7. Фінансова установа, яка має намір набути статус страховика (перестраховика) та не отримала ліцензію на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів), а саме на послуги у сфері страхування щодо проведення конкретних видів страхування, визначених законодавством, починаючи з кварталу, в якому її було внесено до Державного реєстру фінансових установ, подає до Нацкомфінпослуг фінансову звітність у складі та у терміни, визначені цим Порядком.
8. Якщо страховик складає та подає консолідовану фінансову звітність власникам (засновникам), страховик також подає таку звітність до Нацкомфінпослуг у терміни, визначені пунктом 11 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року № 419.
9. У разі самостійного виявлення страховиком помилок, що містяться в раніше поданій ним до Нацкомфінпослуг проміжній або річній звітності, він має право подати виправлену звітність у формі коригуючого звіту з долученням до нього пояснень із зазначенням причин допущення помилок та інформації щодо граф та/або рядків форм звітності, у яких було допущено помилки, протягом десяти календарних днів з дати кінцевого терміну подання такої звітності.
Виправлену звітність у формі коригуючого звіту страховик подає до Нацкомфінпослуг із дотриманням вимог пункту 1 цього розділу.
Виправлення помилок у формах звітності проводиться з дотриманням вимог Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 червня 1995 року за № 168/704.
10. Достовірність та повнота річної фінансової звітності, річної консолідованої фінансової звітності (якщо страховик відповідно до законодавства складає консолідовану фінансову звітність), а також впевненість щодо річних звітних даних страховика щодо здійснення страхової діяльності повинні бути підтверджені суб’єктом аудиторської діяльності, який відповідно до законодавства має право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес, відповідно до вимог Міжнародних стандартів аудиту.
11. У термін до 30 квітня року, наступного за звітним, страховики оприлюднюють на власному веб-сайті (веб-сторінці) річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність (якщо страховик відповідно до законодавства складає консолідовану фінансову звітність) разом з аудиторським звітом та інформацію про інші показники своєї діяльності згідно з вимогами до розкриття інформації, встановленими законодавством про фінансові послуги.
12. У термін до 01 червня року, наступного за звітним, страховики разом із супровідним листом подають до Нацкомфінпослуг у паперовій формі:
аудиторський звіт щодо проведення обов’язкового аудиту фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності (якщо страховик відповідно до законодавства складає консолідовану фінансову звітність);
звіт про надання впевненості щодо річних звітних даних страховика.
13. Якщо останній день подання документів припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем закінчення терміну подання документів є перший після нього робочий день.
14. Поданням звітності страховика є відправлення страховиком пакета звітності з накладеними кваліфікованими електронними підписами керівника та головного бухгалтера страховика відповідно до вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг з доданням кваліфікованої електронної позначки часу в автоматичному режимі у базі даних спеціалізованого програмного забезпечення, за допомогою якого складається та подається до Нацкомфінпослуг звітність страховика.
Датою подання звітності страховика до Нацкомфінпослуг є остання з дат:
дата відправлення пакета звітності страховика, зафіксована у базі даних спеціалізованого програмного забезпечення, за допомогою якого складається та подається до Нацкомфінпослуг звітність страховика;
кваліфікована електронна позначка часу, додана до останнього кваліфікованого електронного підпису керівника або головного бухгалтера страховика.
Якщо пакет звітності підписаний кваліфікованим електронним підписом інших осіб, а не тих, інформація про яких міститься в Державному реєстрі фінансових установ як про керівника та/або головного бухгалтера фінансової установи, така звітність вважається поданою лише за наявності у складі пакета звітності у супутніх документах інформації (копій установчих та/або організаційно-розпорядчих документів страховика), що підтверджує право таких осіб засвідчувати своїми підписами документи страховика.
15. Датою подання документів, що подаються відповідно до цього Порядку та/або можуть бути подані у паперовій формі, є дата відбитка календарного штемпеля поштового відділення зв’язку, що обслуговує відправника. У разі надання документів безпосередньо до Нацкомфінпослуг датою подання документів є дата їх реєстрації структурним підрозділом Нацкомфінпослуг, на який покладено обов’язок здійснювати реєстрацію вхідної кореспонденції. Такі документи зшиваються, сторінки нумеруються, засвідчуються підписом керівника та головного бухгалтера.
Усі документи в паперовій формі, подання яких передбачено цим Порядком, зшиваються, сторінки нумеруються, засвідчуються підписом керівника та головного бухгалтера.
16. Звітність страховика вважається не поданою до Нацкомфінпослуг, якщо:
звітність подано не в повному обсязі (відсутні обов’язкові форми та додатки, зазначені в цьому Порядку, звітність не заповнено);
під час подання пакета звітності страховика не було дотримано вимог, встановлених пунктом 14 розділу ІІ цього Порядку.
17. Звітність страховика вважається такою, що містить недостовірну інформацію, якщо:
показники звітності містять інформацію, яка суперечить даним бухгалтерського обліку страховика за відповідний період або інформації щодо господарських операцій страховика відповідно до первинних бухгалтерських та інших документів під час здійснення господарської діяльності;
показники фінансової звітності, складеної відповідно до законодавства, суперечать показникам звітних даних щодо здійснення страхової діяльності, що подаються страховиком до Нацкомфінпослуг, з урахуванням поданої страховиком коригуючої звітності;
звітність містить розбіжності в показниках, зокрема інформація, відображена у звітності на кінець звітного періоду, не відповідає інформації на початок наступного звітного періоду за відповідними показниками з урахуванням поданої страховиком коригуючої звітності.
Директор департаменту державного регулювання та методології нагляду на ринках фінансових послуг | Н. Лех |
Додаток 1
до Порядку складання звітних
даних страховиків
(підпункт 1 пункту 3 розділу ІІ)
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
про страховика
1. Повне найменування (українською мовою)
2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ
3. Місцезнаходження (із зазначенням поштового індексу)
4. Телефон/факс з зазначенням коду ММТЗ
5. Електронна пошта (за наявності)
6. Організаційно-правова форма
7. Банківські реквізити
8. Участь в об’єднанні фінансових установ (назва об’єднання)
9. Назва посади, прізвище та ініціали керівника
10. Прізвище та ініціали головного бухгалтера
11. Кількість штатних працівників
12. Кількість агентів - юридичних осіб
13. Кількість агентів - фізичних осіб
14. Кількість працівників
Додаток 2
до Порядку складання звітних
даних страховиків
(підпункт 2 пункту 3 розділу ІІ)
ЗВІТ
про доходи та витрати страховика
за __________________________________ (звітний період) | року ________________________________ (назва страховика) |
ПОКАЗНИКИ | Код рядка | Усього | I кв. | II кв. | III кв. | IV кв. |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
I. Визначення доходу від реалізації послуг з видів страхування, інших, ніж страхування життя | ||||||
Страхові платежі (премії, внески), усього | 010 | |||||
від філій | 011 | |||||
від страхувальників - фізичних осіб | 012 | |||||
від перестрахувальників | 013 | |||||
із них від перестрахувальників-нерезидентів | 014 | |||||
Частки страхових платежів (премій, внесків), належні перестраховикам | 020 | |||||
у тому числі перестраховикам-нерезидентам | 021 | |||||
Резерви незароблених премій та залишки страхових платежів з державного обов'язкового страхування на початок звітного періоду | 030 | |||||
Резерви незароблених премій та залишки страхових платежів з державного обов'язкового страхування на кінець звітного періоду | 040 | |||||
Частка перестраховиків у резервах незароблених премій на початок звітного періоду | 050 | |||||
Частка перестраховиків у резервах незароблених премій на кінець звітного періоду | 060 | |||||
Дохід від реалізації послуг з видів страхування, інших, ніж страхування життя (зароблені страхові платежі), 010 - 020 + 030 - 040 - 050 + 060 | 070 | |||||
II. Визначення доходу від реалізації послуг із страхування життя | ||||||
Страхові платежі (премії, внески) | 080 | |||||
Частки страхових платежів (премій, внесків), належні перестраховикам | 090 | |||||
у тому числі перестраховиками-нерезидентами | 091 | |||||
Дохід від реалізації послуг зі страхування життя 080 - 090 - 140 + 280 | 100 | |||||
III. Дохід від надання послуг для інших страховиків та інших послуг (виконання робіт) | ||||||
Дохід від надання послуг для інших страховиків | 110 | |||||
у тому числі суми агентських винагород | 111 | |||||
із яких ті, що отримуються від страховиків, які здійснюють страхування життя | 112 | |||||
Дохід від надання послуг (виконання робіт), що безпосередньо пов'язані із видами діяльності, зазначеними у статті 2 Закону України "Про страхування" | 120 | |||||
IV. Інші операційні доходи, інші та надзвичайні доходи | ||||||
Суми, що повертаються із технічних резервів, інших, ніж резерви незароблених премій | 130 | |||||
Суми, що повертаються з резервів із страхування життя | 140 | |||||
Суми, що повертаються з резерву належних виплат страхових сум | 141 | |||||
Суми інвестиційного доходу, одержаного страховиком від розміщення коштів резервів страхування життя, що належить страховику | 142 | |||||
Частки страхових виплат і відшкодувань, компенсовані перестраховиками | 150 | |||||
із них перестраховиками-нерезидентами | 151 | |||||
Частки викупних сум, що компенсуються перестраховиками | 160 | |||||
Суми, що повертаються із централізованих страхових резервних фондів | 170 | |||||
Суми, що отримуються в результаті реалізації переданого страхувальником або іншою особою права вимоги до особи, відповідальної за заподіяні збитки | 180 | |||||
Суми отриманих комісійних винагород за перестрахування | 190 | |||||
із яких суми комісійних винагород за перестрахування, компенсовані перестраховиками-нерезидентами | 191 | |||||
Інші операційні доходи | 200 | |||||
Фінансові доходи | 210 | |||||
у тому числі доходи від участі в капіталі | 211 | |||||
доходи за облігаціями | 212 | |||||
доходи від депозитів | 213 | |||||
дивіденди за акціями | 214 | |||||
Інші доходи | 220 | |||||
Надзвичайні доходи | 230 | |||||
V. Страхові виплати і страхові відшкодування та викупні суми | ||||||
Страхові виплати та страхові відшкодування | 240 | |||||
у тому числі, що здійснюються за договорами страхування, термін дії яких на дату прийняття рішення про здійснення страхової виплати / страхового відшкодування закінчився | 241 | |||||
Виплати викупних сум | 250 | |||||
VI. Операційні витрати, інші та надзвичайні витрати | ||||||
Відрахування у технічні резерви, інші, ніж резерви незароблених премій | 260 | |||||
Відрахування у резерв катастроф з обов'язкового страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду | 270 | |||||
Відрахування у резерви із страхування життя | 280 | |||||
Відрахування до резерву належних виплат страхових сум | 281 | |||||
Сума відрахувань у резерв зі страхування життя за рахунок частини інвестиційного доходу, одержаного від розміщення коштів резервів страхування життя | 282 | |||||
Відрахування у централізовані страхові резервні фонди | 290 | |||||
Витрати, пов'язані з укладанням та пролонгацією договорів страхування (аквізиційні витрати) | 300 | |||||
у тому числі на агентські винагороди | 301 | |||||
із яких страховикам-нерезидентам | 302 | |||||
Витрати, пов'язані з укладанням та пролонгацією договорів перестрахування | 310 | |||||
у тому числі на винагороди брокерам | 311 | |||||
із яких брокерам-нерезидентам | 312 | |||||
на комісійні винагороди перестрахувальникам | 313 | |||||
із яких перестрахувальникам-нерезидентам | 314 | |||||
Витрати, пов'язані з регулюванням страхових випадків (ліквідаційні витрати), які сталися у звітному періоді | 320 | |||||
у тому числі на оплату судових затрат | 321 | |||||
на оплату експертних (оцінних) робіт | 322 | |||||
із яких на оплату послуг аварійних комісарів | 323 | |||||
на оплату послуг установ асістансу* | 324 | |||||
із яких на оплату послуг установ асістансу - нерезидентів | 325 | |||||
Витрати, що здійснюються у зв'язку з регулюванням страхових випадків (ліквідаційні витрати), які сталися в попередніх звітних періодах | 330 | |||||
у тому числі на оплату судових затрат | 331 | |||||
на оплату експертних (оцінних) робіт | 332 | |||||
із яких на оплату послуг аварійних комісарів | 333 | |||||
на оплату послуг установ асістансу | 334 | |||||
із яких на оплату послуг установ асістансу - нерезидентів | 335 | |||||
Інші витрати, що належать до собівартості реалізованих послуг | 340 | |||||
Інші адміністративні витрати | 350 | |||||
Інші витрати на збут послуг | 360 | |||||
у тому числі витрати на рекламу та маркетинг | 361 | |||||
Інші операційні витрати | 370 | |||||
Фінансові витрати | 380 | |||||
у тому числі втрати від участі в капіталі | 381 | |||||
проценти за користування кредитами | 382 | |||||
проценти за облігаціями випущеними | 383 | |||||
Інші витрати | 390 | |||||
Надзвичайні витрати | 400 | |||||
VII. Фінансові результати звичайної діяльності та надзвичайних подій (до оподаткування) | ||||||
Результат основної діяльності | 410 | |||||
Результат фінансових операцій | 420 | |||||
у тому числі від участі в капіталі | 421 | |||||
Результат іншої звичайної діяльності | 430 | |||||
Результат надзвичайних подій | 440 | |||||
VIII. Податки на прибуток від звичайної діяльності та на прибуток від надзвичайних подій | ||||||
Податок на прибуток від звичайної діяльності | 450 | |||||
у тому числі на валові доходи від діяльності з видів страхування, інших, ніж страхування життя | 451 | |||||
на валові доходи від діяльності із страхування життя | 452 | |||||
на операції з перестраховиками-нерезидентами | 453 | |||||
Податки на прибуток від надзвичайних подій | 460 | |||||
IX. Чистий: | ||||||
Прибуток | 470 | |||||
Збиток |
__________
* Установи асістансу - установи з організації надання медичної допомоги.
Керівник | ______________ (підпис) | ________________________ (ініціали, прізвище) |
Головний бухгалтер | _____________ (підпис) | _________________________ (ініціали, прізвище) |
Додаток 3
до Порядку складання звітних
даних страховиків
(підпункт 3 пункту 3 розділу ІIІ)
ЗВІТ
про страхові платежі та виплати за структурними підрозділами страховика
за _______________________________________ року
(звітний період)
Керівник | ______________ (підпис) | ________________________ (ініціали, прізвище) |
Головний бухгалтер | _____________ (підпис) | _________________________ (ініціали, прізвище) |
Додаток 4
до Порядку складання звітних
даних страховиків
(підпункт 4 пункту 3 розділу ІІ)
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до звітних даних страховика
( Див. текст )
Додаток 5
до Порядку складання звітних
даних страховиків
(підпункт 3 пункту 6 розділу ІІ)
АКТУАРНИЙ ЗВІТ
( Див. текст )