• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку застосування загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information)

Міністерство фінансів України  | Наказ, Порядок від 26.05.2023 № 282
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 26.05.2023
  • Номер: 282
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 26.05.2023
  • Номер: 282
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
26.05.2023 м. Київ № 282
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
29 червня 2023 р. за № 1090/40146
Про затвердження Порядку застосування загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information)
Відповідно до підпункту 39-3.1.4 пункту 39-3.1 статті 39-3 розділу I Податкового кодексу України, підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, з метою запровадження автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки для податкових цілей відповідно до Багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок застосування загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information), що додається.
2. Департаменту міжнародного оподаткування Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра фінансів України Воробей С. І. та Голову Державної податкової служби України.
 

В. о. Міністра

Роман ЄРМОЛИЧЕВ

ПОГОДЖЕНО:

 

Голова Державної служби
фінансового моніторингу України

Ігор ЧЕРКАСЬКИЙ

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України

Олексій ВИСКУБ

В. о. Голови Державної
податкової служби України

Тетяна КІРІЄНКО

Голова Національного
банку України

Андрій ПИШНИЙ

Голова Національної комісії з
цінних паперів та фондового ринку

Руслан МАГОМЕДОВ
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
26 травня 2023 року № 282
Порядок
застосування загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information)
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено з метою впровадження загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information (CRS), схваленого Радою Організації економічного співробітництва та розвитку 15 липня 2014 року (зі змінами та доповненнями), відповідно до багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (Multilateral Competent Authority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information (MCAA CRS).
2. Норми цього Порядку вживаються відповідно до Загального стандарту звітності CRS, який підлягає оприлюдненню на офіційному вебпорталі ДПС англійською мовою з його перекладом державною мовою. У разі виникнення розбіжностей у трактуванні перевага надається тексту англійською мовою.
3. Для цілей цього Порядку терміни розділу VIII Загального стандарту звітності CRS вживаються у значеннях, наведених у підрозділах 1 - 6 розділу II цього Порядку.
II. Визначення термінів
1. Терміни, пов'язані з визначенням Підзвітної Фінансової Установи
1. Термін "Визначена Страхова Компанія" означає будь-яку Організацію, яка є страховою компанією (або холдинговою компанією страхової компанії), яка укладає або зобов'язана здійснювати платежі відповідно до Договору Страхування з Викупною Сумою або Договору Ануїтету.
2. Термін "Депозитарна Установа" означає будь-яку Організацію, яка приймає депозити в ході звичайної банківської або подібної діяльності.
3. Термін "Інвестиційна Компанія" означає будь-яку Організацію, яка відповідає критеріям, визначеним у підпункті 1 або 2 цього пункту:
1) Організація в ході власної господарської діяльність переважно здійснює один або декілька із зазначених нижче видів діяльності або операцій на користь чи від імені замовника:
торгівля інструментами грошового ринку (чеками, векселями, депозитними сертифікатами, деривативами тощо); іноземною валютою; інструментами, базовим показником яких є курс обміну, відсоткова ставка та індекси; обіговими цінними паперами; або товарними ф'ючерсами;
управління індивідуальним та колективним портфелем цінних паперів; або
інвестування, адміністрування чи управління Фінансовими Активами або грошовими коштами в інший спосіб від імені інших осіб; або
2) Валовий дохід Організації переважно відноситься до інвестування, реінвестування у Фінансові Активи або торгівлі Фінансовими Активами, якщо Організація перебуває під управлінням іншої Організації, яка є Депозитарною Установою, Кастодіальною Установою, Визначеною Страховою Компанією або Інвестиційною Компанією, визначеною у підпункті 1 цього пункту.
Організація вважається такою, що перебуває "під управлінням" іншої Організації, якщо ця інша Організація прямо або опосередковано через іншого постачальника послуг здійснює управління щодо будь-якого виду діяльності або операцій, визначених у підпункті 1 цього пункту, від імені Організації, якою управляють. Проте Організація не вважається такою, що управляє іншою Організацією, якщо перша Організація не має свободи розсуду під час прийняття рішень щодо управління активами цієї іншої Організації (повністю або частково). Якщо Організація перебуває під управлінням кількох осіб з різними правовими статусами (Фінансова Установа, Нефінансова Організація або фізична особа), для цілей цього Порядку Організація вважається такою, що "перебуває під управлінням Організації, яка є Депозитарною Установою, Кастодіальною Установою, Визначеною Страховою Компанією або Інвестиційною Компанією, визначеною у підпункті 1 цього пункту, якщо хоча б одна з осіб, що здійснює управління, є Фінансовою Установою.
Організація вважається такою, що здійснює один або декілька видів діяльності або операцій, визначених у підпункті 1 цього пункту, як переважну господарську діяльність, або валовий дохід Організації вважається таким, що відноситься переважно до інвестування, реінвестування або торгівлі Фінансовими Активами для цілей підпункту 2 цього пункту, якщо валовий дохід Організації, що відноситься до відповідної діяльності, дорівнює або перевищує 50 % валового доходу Організації протягом коротшого з таких періодів: період у три роки, що завершується 31 грудня, що передує року, в якому проводиться визначення; або період, протягом якого така Організація існує. Термін "Інвестиційна Компанія" не включає Організацію, яка є Активною НФО, тому що відповідає будь-якому з критеріїв у підпунктах 4 - 7 пункту 1 підрозділу 5 цього розділу.
Цей підпункт повинен тлумачитись у спосіб, що відповідає подібним формулюванням, викладеним у визначенні терміна "фінансова установа" у Рекомендаціях Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей.
4. Термін "Кастодіальна Установа" означає будь-яку Організацію, яка здійснює зберігання (утримання) Фінансових Активів на користь інших в якості суттєвої частки своєї господарської діяльності. Організація здійснює зберігання (утримання) Фінансових Активів на користь інших в якості суттєвої частки своєї господарської діяльності, якщо валовий дохід Організації, що відноситься до зберігання (утримання) Фінансових Активів та пов'язаних з цим фінансових послуг, дорівнює або перевищує 20 % валового доходу Організації протягом коротшого з таких періодів:
період у три роки, що завершується 31 грудня (або в останній день звітного періоду для складання фінансової звітності, якщо він відмінний від календарного року), що передує року, в якому проводиться визначення; або
період, протягом якого така Організація існує.
5. Термін "Підзвітна Фінансова Установа" означає будь-яку Фінансову Установу України, яка не є Непідзвітною Фінансовою Установою.
Термін "Фінансова Установа України" означає:
будь-яку Фінансову Установу, яка є резидентом, крім будь-якого відокремленого підрозділу (філії або представництва) цієї Фінансової Установи, розташованого за межами України; а також
будь-який розташований в Україні відокремлений підрозділ (філію або представництво) Фінансової Установи, яка не є резидентом.
6. Термін "Фінансова Установа Юрисдикції-Учасниці" означає:
будь-яку Фінансову Установу, яка є резидентом Юрисдикції-Учасниці, крім будь-якого відокремленого підрозділу (філії або представництва) цієї Фінансової Установи, розташованого за межами Юрисдикції-Учасниці; а також
будь-який розташований в Юрисдикції-Учасниці відокремлений підрозділ (філію або представництво) Фінансової Установи, яка не є резидентом Юрисдикції-Учасниці.
7. Термін "Фінансова Установа" означає Кастодіальну Установу, Депозитарну Установу, Інвестиційну Компанію або Визначену Страхову Компанію.
8. Термін "Фінансовий Актив" включає цінний папір (наприклад, частку акцій корпорації; партнерство або частку бенефіціарного власника у партнерстві чи трасті з широкою участю або публічному партнерстві чи трасті; боргові розписки, облігації, боргові зобов'язання або інший документ, що засвідчує боргове зобов'язання), частку у партнерстві, продукцію, своп (наприклад, свопи, базовим активом (показником) яких є процентні ставки, валюта, різниця процентних ставок, максимальні процентні ставки, мінімальні процентні ставки, продукція, свопи на акції, індекс акцій та подібні угоди), Договір Страхування або Договір Ануїтету, або будь-яку частку (включаючи ф'ючерсний або форвардний контракт чи опціон) у цінному папері, участі у партнерстві, продукції, свопі, Договорі Страхування або Договорі Ануїтету. Термін "Фінансовий Актив" не включає неборгову пряму частку у нерухомому майні.
2. Терміни, пов'язані з визначенням Непідзвітної Фінансової Установи
1. Термін "Звільнений Інструмент Спільного Інвестування" означає Інвестиційну Компанію, яка підлягає регулюванню як інструмент спільного інвестування за умови, що всі частки в інструменті спільного інвестування перебувають у власності або володіння ними здійснюється через фізичних осіб або Організації, які не є Підзвітними Особами, за винятком Пасивної НФО з Контролюючими Особами, які є Підзвітними Особами.
2. Термін "Кваліфікований Емітент Кредитної Картки" означає Фінансову Установу, яка відповідає наступним вимогам:
Фінансова Установа є Фінансовою Установою виключно тому, що вона є емітентом кредитних карток, що приймає депозити лише, якщо клієнт здійснює платіж, що перевищує суму заборгованості за карткою, а переплата невідкладно не повертається клієнту; та
до 01 жовтня 2023 року Фінансова Установа впроваджує політику та процедури, які перешкоджають клієнту робити переплати у сумі понад еквівалент 50000 доларів США або які забезпечують, щоб переплата будь-яким клієнтом у сумі понад еквівалент 50000 доларів США поверталась клієнтові протягом 60 днів, у кожному випадку із застосуванням правил агрегування рахунків та перерахунку валют, викладених у пунктах 4 та 5 розділу IX цього Порядку. Для цілей цього пункту переплата клієнта не враховує суму кредитного залишку у частині платежів, які оспорюються, але враховує суму кредитних залишків, що виникають внаслідок повернення товарів. Організація, створена з 01 липня 2023 року або пізніше, повинна впровадити вказані у цьому абзаці політику та процедури протягом шести календарних місяців, починаючи з першого дня місяця, наступного за місяцем в якому здійснено державну реєстрацію юридичної особи, акредитацію відокремленого підрозділу іноземної Організації, або створення Організації (якщо її створення не вимагає державної реєстрації юридичної особи).
3. Термін "Міжнародна Організація" означає будь-яку міжнародну організацію або повністю контрольоване нею агентство, або її структуру. Це визначення включає будь-яку міжурядову організацію (включаючи наднаціональну організацію):
яка складається в основному з урядів;
яка фактично має штаб-квартиру в юрисдикції, або має істотно подібну угоду з юрисдикцією; та
дохід якої не спрямовується на користь приватних осіб.
4. Термін "Непідзвітна Фінансова Установа" означає будь-яку Фінансову Установу, яка є:
Урядовою Організацією, Міжнародною Організацією або Центральним Банком, за винятком здійснення ними виплати, що виникла із зобов'язання у зв'язку з комерційною фінансовою діяльністю одного з видів, що здійснюються Визначеною Страховою Компанією, Кастодіальною Установою або Депозитарною Установою;
Пенсійним Фондом з Широкою Участю; Пенсійним Фондом з Обмеженою Участю; Пенсійним Фондом Урядової Організації, Міжнародної Організації або Центрального Банку; або Кваліфікованим Емітентом Кредитних Карток;
будь-якою іншою Організацією, яка становить низький ризик бути використаною для ухилення від сплати податків, має суттєво подібні характеристики до будь-якої Організації, описаної у попередніх абзацах цього пункту, та включена до переліку Непідзвітних Фінансових Установ, що затверджується Мінфіном;
Звільненим Інструментом Спільного Інвестування; або
трастом за умови, що управитель трасту є Підзвітною Фінансовою Установою та подає звіт про підзвітні рахунки щодо всіх Підзвітних Рахунків трасту.
5. Термін "Пенсійний Фонд з Обмеженою Участю" означає фонд, створений для надання допомоги у разі виходу на пенсію, втрати працездатності або смерті вигодонабувачам, які є теперішніми або колишніми працівниками (або особами, призначеними такими працівниками) одного або кількох роботодавців, як винагорода за надані працівниками послуги, за таких умов:
фонд має менше ніж 50 учасників;
фонд фінансується одним або кількома роботодавцями, які не є Інвестиційними Компаніями або Пасивними НФО;
внески працівника та роботодавця до фонду (крім переказів активів з накопичувальних та пенсійних рахунків, описаних у пункті 2 підрозділу 4 цього розділу) обмежуються прив'язкою до суми заробленого доходу та компенсації працівника відповідно;
учасники, які не є резидентами України, не мають права на понад 20 % активів фонду; та
фонд підлягає державному регулюванню та надає звітну інформацію Компетентному Органу.
6. Термін "Пенсійний Фонд з Широкою Участю" означає фонд, створений з метою надання компенсацій у разі виходу на пенсію, втрати працездатності чи смерті або будь-якої комбінації цих цілей вигодонабувачам, які є теперішніми або колишніми працівниками (або особами, призначеними такими працівниками) одного або більше роботодавців, як винагороди за надані працівниками послуги, за умови, що такий фонд відповідає умовам, викладеним у підпунктах 1 - 3 цього пункту:
1) фонд не має єдиного вигодонабувача, який має право на понад п'ять відсотків активів фонду;
2) фонд підлягає державному регулюванню та надає звітну інформацію Компетентному Органу; та
3) фонд відповідає щонайменше одній із таких вимог:
фонд в цілому звільняється від оподаткування щодо інвестиційного доходу або оподаткування такого доходу відкладене, або такий дохід оподатковується за зниженою ставкою через його статус накопичувального або пенсійного плану;
фонд отримує щонайменше 50 % від суми загальних внесків (крім передачі активів від інших планів, описаних у пунктах 5 - 7 цього підрозділу або з накопичувальних та пенсійних рахунків, описаних у пункті 2 підрозділу 4 цього розділу) від роботодавців-спонсорів;
розподіл або вилучення коштів з фонду дозволяється лише після настання визначених подій, пов'язаних із виходом на пенсію, втратою працездатності чи смертю (за винятком передачі активів іншим пенсійним фондам, описаним у пунктах 5 - 7 цього підрозділу, або на накопичувальні та пенсійні рахунки, описані у пункту 2 підрозділу 4 цього розділу) або застосовуються штрафні санкції у разі розподілу чи вилучення коштів, здійсненого до таких визначених подій; або
внески (крім визначених дозволених компенсаційних внесків) працівників до фонду обмежуються прив'язкою до заробленого доходу працівника або не можуть перевищувати суму, еквівалентну 50000 доларів США в рік, розраховану із застосуванням правил агрегування рахунку та перерахунку валют у пунктах 4 та 5 розділу IX цього Порядку.
7. Термін "Пенсійний Фонд Урядової Організації, Міжнародної Організації або Центрального Банку" означає фонд, створений Урядовою Організацією, Міжнародною Організацією або Центральним Банком для надання компенсацій у разі виходу на пенсію, втрати працездатності або смерті вигодонабувачам або учасникам, які є теперішніми або колишніми працівниками (або особами, призначеними такими працівниками), або які не є теперішніми або колишніми працівниками, якщо виплати, що надаються таким вигодонабувачам або учасникам, здійснюються як винагорода за особисті послуги, що надаються Урядовій Організації, Міжнародній Організації або Центральному Банку.
8. Термін "Урядова Організація" означає Уряд України або іншої юрисдикції, будь-який політичний підрозділ України чи іншої юрисдикції (який для уникнення сумнівів включає штат, провінцію, округ або муніципалітет) або будь-яке агентство чи структуру (instrumentality), що повністю підконтрольна Україні чи іншій юрисдикції або будь-кому із зазначеного вище (кожен з них - "Урядова Організація"). Це визначення включає невід'ємні частини, контрольовані організації та політичні підрозділи юрисдикції:
1) "Невід'ємна частина" юрисдикції означає будь-яку особу, організацію, агентство, бюро, фонд, структуру (instrumentality) чи інший орган державної влади або орган місцевого самоврядування, як би він не був сформований, який є органом державної влади або органом місцевого самоврядування для України чи іншої юрисдикції. Чистий дохід органу державної влади або місцевого самоврядування має зараховуватися на його власний рахунок або на інші рахунки юрисдикції, водночас жодна частина не може спрямовуватись на користь будь-якої приватної особи. Невід'ємна частина не включає будь-яку особу, яка є носієм влади, посадовою особою або адміністратором, але яка діє як приватна особа чи від власного імені;
2) Контрольована організація означає Організацію, яка формально відокремлена від України чи іншої юрисдикції або яка іншим чином становить окрему юридично відокремлену організацію, за умови, що:
Організація повністю належить і контролюється однією чи декількома Урядовими Організаціями безпосередньо або через одну чи кілька контрольованих організацій;
чистий дохід Організації зараховується на її власний рахунок або на рахунки однієї або декількох Урядових Організацій, водночас жодна частина її доходу не спрямовується на користь будь-якої приватної особи; та
активи Організації після її припинення переходять у власність до однієї або декількох Урядових Організацій;
3) дохід не вважається таким, що спрямовується на користь приватних осіб, якщо такі особи є визначеними бенефіціарами урядової програми та програмні заходи здійснюються для широкого загалу та стосуються загального добробуту або стосуються адміністрування певної фази управління. Однак, незважаючи на вищевикладене, дохід вважається таким, що спрямовується на користь приватних осіб, якщо дохід отримується шляхом використання урядової організації для ведення господарської діяльності, такої як комерційний банківський бізнес, що передбачає надання фінансових послуг приватним особам.
9. Термін "Центральний Банк" означає установу, яка згідно із законом або санкцією уряду є головним органом влади, відмінним від уряду юрисдикції, що здійснює емісію інструментів, призначених для обігу як валюта. Така установа може включати структуру, яка є відокремленою від уряду юрисдикції, незалежно від того, чи володіє нею юрисдикція повністю або частково.
3. Терміни, пов'язані з визначенням Фінансового Рахунку
1. Термін "Викупна Сума" означає більше з наступного:
суму, яку власник полісу має право отримати у разі відмови або розірвання договору (визначену до вирахування штрафу за дострокове припинення договору страхування або заборгованості за кредитом), та
суму, у межах якої власник полісу може отримати кредит від страховика відповідно до або на підставі договору.
Незалежно від викладеного вище, термін "Викупна Сума" не включає суму, що підлягає сплаті за Договором Страхування:
виключно у разі смерті особи, застрахованої за договором страхування життя;
як відшкодування у разі тілесних ушкоджень або хвороби або інше відшкодування, що забезпечує компенсацію економічної шкоди, понесеної внаслідок настання страхової події;
як відшкодування раніше сплаченої премії (за вирахуванням вартості страхових витрат, незалежно від того, чи їх фактично призначено, чи ні) за Договором Страхування (іншого, ніж інвестиційного страхування життя, або договору ануїтету) через анулювання або розірвання договору, зменшення суми зобов'язань протягом строку дії договору або у зв'язку з перерахунком суми премії через технічні помилки тощо;
як дивіденди власнику полісу (крім дивідендів у разі припинення) за умови, що такі дивіденди відносяться до Договору Страхування, згідно з яким здійснюються виключно виплати для компенсації економічної шкоди, описані в шостому абзаці цього пункту; або
як повернення авансової премії або депозиту премій за Договором Страхування, за яким премія сплачується щонайменше щороку, якщо сума авансової премії або депозиту премій не перевищує розмір наступної річної премії, яка повинна бути сплачена за договором.
2. Термін "Депозитний Рахунок" включає будь-який комерційний, поточний, ощадний, строковий чи терміновий рахунок або рахунок, який засвідчено депозитним сертифікатом, ощадним сертифікатом, інвестиційним сертифікатом, борговим сертифікатом або іншим подібним документом, що ведеться фінансовою установою в ході звичайної банківської чи подібної діяльності. Депозитний рахунок також включає суму, що утримується страховою компанією відповідно до договору про гарантоване інвестування або подібного договору для виплати чи зарахування відсотків на таку суму.
3. Термін "Договір Ануїтету" означає договір, згідно з умовами якого емітент зобов'язується здійснювати виплати протягом періоду часу, визначеного частково або в цілому, з урахуванням очікуваної тривалості життя однієї або декількох фізичних осіб. Термін також включає договір, який вважається Договором Ануїтету згідно із законодавством, нормативною базою або практикою юрисдикції, у якій його було укладено, та згідно з яким емітент зобов'язується здійснювати виплати протягом визначеної кількості років.
4. Термін "Договір Страхування" означає контракт (відмінний від Договору Ануїтету), за яким емітент зобов'язується виплатити суму у разі настання обставин, пов'язаних із ризиками смерті, хвороби та непрацездатності, нещасного випадку, відповідальності перед третіми особами або майновими ризиками.
5. Термін "Договір Страхування з Викупною Сумою" означає договір страхування (відмінний від договору перестрахування збитків між двома страховими компаніями), що має Викупну Суму.
6. Термін "Існуючий Рахунок" означає:
1) Фінансовий Рахунок, який ведеться Підзвітною Фінансовою Установою станом на 30 червня 2023 року, або
2) будь-який Фінансовий Рахунок Власника Рахунку незалежно від дати відкриття такого фінансового рахунку, якщо виконуються наступні умови:
Власник Рахунку також має у Підзвітній Фінансовій Установі (або у Пов'язаної Організації цієї установи, що здійснює діяльність згідно з законодавством України) Фінансовий Рахунок, який є Існуючим Рахунком згідно з підпунктом 1 цього пункту;
Підзвітна Фінансова Установа (і залежно від обставин її Пов'язана Організація, що здійснює діяльність згідно із законодавством України) вважає обидва вищеназвані Фінансові Рахунки і будь-які інші Фінансові Рахунки Власника Рахунку, які згідно з цим підпунктом 2 вважаються Існуючими Рахунками, єдиним Фінансовим Рахунком для цілей виконання вимог стандартів належної обізнаності, викладених у пункті 2 розділу IX цього Порядку, та з метою визначення залишку або вартості будь-якого з Фінансових Рахунків під час застосування будь-яких з вартісних порогів щодо рахунку;
під час перевірки цього Фінансового Рахунку, який є об'єктом первинного фінансового моніторингу відповідно до Процедур AML/KYC, Підзвітній Фінансовій Установі дозволяється покладатись на результати процедур ідентифікації та верифікації клієнта, що були нею здійснені відповідно до Процедур AML/KYC під час первинного фінансового моніторингу Існуючого Рахунку, визначеного в підпункті 1 цього пункту; та
відкриття Фінансового Рахунку не вимагає надання власником рахунка нової, додаткової або оновленої інформації про клієнта для цілей, інших ніж для виконання вимог Загального стандарту звітності CRS.
7. Термін "Існуючий Рахунок Організації" означає Існуючий Рахунок, який належить одній або кільком Організаціям.
8. Термін "Існуючий Рахунок Фізичної Особи" означає Існуючий Рахунок, який належить одній або кільком фізичним особам.
9. Термін "Кастодіальний Рахунок" означає рахунок (відмінний від Договору Страхування або Договору Ануїтету), на якому зберігається (утримується) один або кілька Фінансових Активів на користь іншої особи.
10. Термін "Новий Рахунок" означає Фінансовий Рахунок, що ведеться Підзвітною Фінансовою Установою та який відкрито станом на 01 липня 2023 року або пізніше, якщо він не вважається Існуючим Рахунком за правилами пункту 6 цього підрозділу.
11. Термін "Новий Рахунок Організації" означає Новий Рахунок, який належить одній або декільком Організаціям.
12. Термін "Новий Рахунок Фізичної Особи" означає Новий Рахунок, який належить одній або кільком фізичним особам.
13. Термін "Рахунок з Високою Вартістю" означає Існуючий Рахунок Фізичної Особи із сукупним залишком або вартістю, що перевищує еквівалент 1000000 доларів США, розрахований у гривні станом на 30 червня 2023 року або 31 грудня 2023 року, або 31 грудня будь-якого наступного року.
14. Термін "Рахунок з Низькою Вартістю" означає Існуючий Рахунок Фізичної Особи із сукупним залишком або вартістю на 30 червня 2023 року, що не перевищує еквівалент 1000000 доларів США, розрахований у гривні.
15. Термін "Фінансовий Рахунок" означає рахунок, який веде Фінансова Установа, і включає Депозитний Рахунок, Кастодіальний Рахунок та:
у випадку Інвестиційної Компанії - будь-яку частку в капіталі або у боргових зобов'язаннях Фінансової Установи. Незалежно від вищевикладеного термін "Фінансовий Рахунок" не включає будь-яку частку в капіталі або у боргових зобов'язаннях в Організації, яка є Інвестиційною Компанією, виключно на тій підставі, що вона надає консультації з інвестування та діє від імені або управляє портфелями для і діє від імені клієнта з метою інвестування, управління або адміністрування щодо Фінансових Активів, депонованих від імені клієнта, у Фінансовій Установі, що не є такою Організацією;
у випадку Фінансової Установи, не описаної у попередньому абзаці цього пункту, будь-яку частку в капіталі або у боргових зобов'язаннях Фінансової Установи, якщо клас часток був встановлений з метою уникнення подання звітності відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та цього Порядку; та
будь-який Договір Страхування з Викупною Сумою та будь-який Договір Ануїтету, що укладений або ведеться Фінансовою Установою, інший ніж договір страхування, що не пов'язаний з результатами інвестиційної діяльності, договір негайного довічного ануїтету, що не може бути переданий іншій особі, який укладено з фізичною особою та за яким здійснюються пенсійні виплати або виплати з непрацездатності/інвалідності за рахунком, який вважається Виключеним Рахунком.
Термін "Фінансовий Рахунок" не включає жодного рахунку, який є Виключеним Рахунком.
16. Термін "Частка у Капіталі" означає у випадку партнерства, що є Фінансовою Установою, право на частку капіталу або прибутку в партнерстві. У випадку трасту, що є Фінансовою Установою, вважається, що Частка в Капіталі належить будь-якій особі, яка розглядається як засновник трасту чи бенефіціар всього чи частини трасту, або будь-якій іншій фізичній особі, яка здійснює фактичний ефективний контроль над трастом. Підзвітна Особа вважається бенефіціаром трасту, якщо вона має право отримувати безпосередньо чи опосередковано (наприклад, через номінального утримувача) прибуток (активи) трасту, що розподіляється на користь особи в обов'язковому порядку, або що може розподілятись на її користь в довільному порядку (discretionary distribution). Особа, яка має право на отримання довільно розподіленого прибутку (активів) трасту, буде вважатись бенефіціаром трасту виключно, якщо така особа одержує відповідний прибуток (активи) трасту упродовж звітного періоду (тобто протягом звітного періоду розподілений прибуток (активи) трасту виплачено або затверджено для виплати). Аналогічні правила застосовуються для визначення Підзвітної Особи як бенефіціара правовідносин, еквівалентних або подібних до трасту, або фундації (foundation).
4. Терміни, пов'язані з визначенням Виключеного Рахунку
1. Термін "Виключений Рахунок" означає будь-який з видів рахунків, наведених у цьому підрозділі.
2. Виключеним Рахунком є накопичувальний або пенсійний рахунок, який відповідає таким вимогам:
1) рахунок підлягає регулюванню як особистий пенсійний рахунок або є частиною зареєстрованого або регульованого накопичувального або пенсійного плану для виплати накопиченого внеску або пенсійних виплат (включаючи допомогу у разі інвалідності чи смерті);
2) до рахунку застосовуються пільгові умови оподаткування (тобто внески на рахунок, які в іншому випадку підлягали б оподаткуванню, враховуються у витратах або виключаються із загального доходу власника рахунку для цілей оподаткування, або оподатковуються за зниженою ставкою, або оподаткування інвестиційного доходу з рахунку відкладено, або оподаткування здійснюється за зниженою ставкою);
3) інформація щодо рахунку підлягає включенню у звітність, що подається Компетентному Органу;
4) зняття коштів зумовлено досягненням визначеного віку виходу на пенсію, втратою працездатності чи смертю або застосовуються штрафні санкції у разі зняття коштів до настання таких визначених подій; та
5) щорічні внески обмежуються сумою, еквівалентною 50000 доларів США або меншою, або існує максимальний ліміт пожиттєвих внесків на рахунок у сумі, еквівалентній 1000000 доларів США або меншій, в кожному випадку застосовуючи правила агрегування рахунків та перерахунку валют, викладені в пунктах 4 та 5 розділу IX цього Порядку.
Фінансовий Рахунок, який в інших аспектах задовольняє вимоги підпункту 5 цього пункту, не може розглядатись як такий, що не відповідає цим вимогам, виключно тому, що на такий Фінансовий Рахунок можуть надходити активи або кошти, передані з одного або декількох Фінансових Рахунків, які відповідають вимогам пунктів 2 або 3 цього підрозділу, або від одного або декількох накопичувальних або пенсійних фондів, які відповідають вимогам будь-якого з пунктів 5 - 7 підрозділу 2 цього розділу.
3. Виключеним Рахунком є рахунок, який відповідає таким вимогам:
1) рахунок, що підлягає регулюванню як інструмент інвестування для цілей, відмінних від пенсійних виплат, і регулярно торгується на організованому ринку цінних паперів, або рахунок, що підлягає регулюванню як інструмент заощадження для інших цілей, відмінних від пенсійного накопичення;
2) до рахунку застосовуються пільгові умови оподаткування (тобто внески на рахунок, які в іншому випадку підлягали б оподаткуванню, враховуються у витратах або виключаються із загального доходу власника рахунку для цілей оподаткування, або оподатковуються за зниженою ставкою, або оподаткування інвестиційного доходу з рахунку відкладено, або оподаткування здійснюється за зниженою ставкою);
3) зняття коштів обумовлено дотриманням визначених критеріїв, що стосуються мети інвестиційного або ощадного рахунку (наприклад, надання освітніх або медичних виплат), або при знятті коштів, здійсненому до виконання таких критеріїв, застосовуються штрафні санкції; та
4) щорічні внески обмежуються сумою, еквівалентною 50000 доларів США або меншою, із застосуванням правил агрегування рахунків та перерахунку валют, викладених в пунктах 4 та 5 розділу IX цього Порядку.
Фінансовий Рахунок, який в інших аспектах задовольняє вимоги підпункту 4 цього пункту, не може розглядатись як такий, що не відповідає цим вимогам, виключно тому, що на такий Фінансовий Рахунок можуть надходити активи або кошти, передані з одного або декількох Фінансових Рахунків, які відповідають вимогам пунктів 2 або 3 цього підрозділу, або від одного або декількох накопичувальних або пенсійних фондів, які відповідають вимогам будь-якого з пунктів 5 - 7 підрозділу 2 цього розділу.
4. Виключеним Рахунком є Договір страхування життя з періодом покриття, який закінчується до досягнення застрахованою особою 90-річного віку, за умови, що договір задовольняє такі вимоги:
1) періодичні премії, які з часом не зменшуються та які сплачуються щонайменше раз на рік протягом строку дії договору або до досягнення застрахованою особою віку у 90 років залежно від того, який період коротший;
2) договір не має договірної вартості, до якої будь-яка особа може отримати доступ (шляхом зняття коштів, позики чи іншим способом) без розірвання договору;
3) сума (відмінна від допомоги у випадку смерті), що підлягає сплаті під час розірвання або припинення дії договору, не може перевищувати сукупну суму премій, сплачених за договором, за вирахуванням сум, що нараховуються у разі смерті, захворювання та покриття витрат (незалежно від того, чи вони фактично були виплачені) за період або періоди існування договору, та будь-які суми, сплачені до припинення або розірвання договору; а також
4) договір не передано іншій особі за винагороду.
5. Виключеним Рахунком є рахунок, який ведеться виключно довірителем щодо спадку, якщо документація на такий рахунок включає копію заповіту померлого або свідоцтва про смерть.
6. Виключеним Рахунком є рахунок, створений у зв'язку з будь-чим з такого:
1) судовий наказ або рішення;
2) продаж, обмін або оренда нерухомого чи рухомого майна за умови, що рахунок відповідає наступним вимогам:
на рахунок вноситься тільки перший внесок, завдаток, депозит у сумі, необхідній для забезпечення зобов'язання, безпосередньо пов'язаного з операцією, або подібний платіж, або вноситься фінансовий актив, що вноситься на рахунок у зв'язку з продажем, обміном або орендою власності;
рахунок створюється та використовується виключно для забезпечення зобов'язання покупця сплатити купівельну ціну за майно, продавця сплатити умовне зобов'язання, орендодавця чи орендатора сплатити збитки щодо орендованого майна відповідно до договору оренди;
активи рахунку, включаючи дохід, одержаний з нього, будуть виплачені або розподілені іншим чином на користь покупця, продавця, орендодавця або орендатора (в тому числі для забезпечення зобов'язань такої особи), коли майно продається, обмінюється або повертається, або оренда припиняється;
рахунок не є маржинальним або подібним рахунком, створеним у зв'язку з продажем або обміном Фінансового Активу; а також
рахунок не пов'язаний з рахунком, описаним у пункті 7 цього підрозділу;
3) зобов'язання Фінансової Установи, що обслуговує позику, забезпечену заставою нерухомого майна, відкласти частину платежу виключно для полегшення сплати податків або оплати страхування, що пов'язане з нерухомим майном, у майбутньому;
4) зобов'язання Фінансової Установи виключно сприяти сплаті податків у майбутньому.
7. Виключеним Рахунком є Депозитний Рахунок, що відповідає таким вимогам:
рахунок існує виключно тому, що клієнт здійснює платіж, який перевищує баланс заборгованості за кредитною карткою або іншим поновлюваним кредитним засобом, і переплата не відразу повертається клієнту; та
до 01 жовтня 2023 року включно Фінансова Установа впроваджує політику та процедури, які перешкоджають клієнту робити переплати у сумі понад еквівалент 50000 доларів США, або які забезпечують, щоб переплата будь-яким клієнтом у сумі понад еквівалент 50000 доларів США поверталась клієнтові протягом 60 днів, у кожному випадку із застосуванням правил агрегування рахунків та перерахунку валют, викладених у пунктах 4 та 5 розділу IX цього Порядку. Для вказаних цілей сума переплати клієнта не враховується під час розрахунку кредитного балансу у частині платежів, які є спірними, але враховується у сумі кредитних залишків, що виникають внаслідок повернення товарів. Організація, створена починаючи з 01 липня 2023 року, повинна впровадити вказані у цьому абзаці політику та процедури протягом шести календарних місяців починаючи з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому здійснено державну реєстрацію юридичної особи або акредитацію відокремленого підрозділу іноземної Організації.
8. Виключеним Рахунком є будь-який інший рахунок, який становить низький ризик його використання для ухилення від сплати податків та має суттєво подібні характеристики до будь-якого з рахунків, описаних у пунктах 2 - 7 цього підрозділу, та включений до переліку Виключених Рахунків, затвердженого Мінфіном.
5. Терміни, пов'язані з визначенням Підзвітного Рахунку
1. Термін "Активна НФО" означає будь-яку НФО, яка відповідає будь-якому з таких критеріїв:
1) менше 50 % валового доходу такої НФО за попередній календарний рік або за інший відповідний звітний період є пасивним доходом та менше 50 % активів, якими володіла така НФО протягом попереднього календарного року або іншого відповідного звітного періоду, є активами, які приносять або утримуються для отримання пасивного доходу;
2) акції такої НФО перебувають у регулярному обігу на організованому ринку цінних паперів або така НФО є Пов'язаною Організацією іншої Організації, акції якої перебувають у регулярному обігу на організованому ринку цінних паперів;
3) НФО є Урядовою Організацією, Міжнародною Організацією, Центральним Банком або Організацією, що повністю належить одному або декільком з вищезазначених осіб;
4) переважно вся діяльність такої НФО складається з утримання (повністю або частково) акцій, що знаходяться в обігу, або надання фінансування та послуг одному або декільком дочірнім компаніям, які здійснюють господарську діяльність, відмінну від діяльності Фінансової Установи, за винятком того, що Організація не вважається такою (Активною НФО), якщо вона функціонує (або позиціонується) як інвестиційний фонд, такий як фонд з приватним капіталом, венчурний фонд, фонд з викупом у кредит чи будь-який інвестиційний механізм, метою якого є придбання чи фінансування компаній, та потім отримання частки участі у таких компаніях в якості капітальних активів для інвестиційних цілей;
5) НФО поки не здійснює підприємницьку діяльність та не має історії попередньої діяльності, але інвестує капітал в активи з наміром займатися іншою діяльністю, ніж Фінансова Установа, за умови, що НФО не може підпадати під це виключення з дати, що настає після спливу 24 місяців з дати створення НФО;
6) НФО не була Фінансовою Установою протягом останніх п'яти років та наразі знаходиться у процесі ліквідації своїх активів чи реорганізації з метою продовження чи відновлення операцій у межах господарської діяльності, іншої ніж діяльність Фінансової Установи;
7) НФО в основному займається операціями фінансування та хеджування з/для Пов'язаних Організацій, які не є Фінансовими Установами, та не надає послуг з фінансування та хеджування будь-якій Організації, яка не є Пов'язаною Організацією, за умови, що група будь-яких таких Пов'язаних Організацій в основному займається іншою діяльністю, ніж діяльність Фінансової Установи; або
8) НФО відповідає усім таким вимогам:
НФО створена та здійснює діяльність в Україні чи іншій юрисдикції резидентства виключно для релігійних, благодійних, наукових, мистецьких, культурних, спортивних або освітніх цілей; чи створена та здійснює діяльність в Україні чи іншій юрисдикції свого резидентства і є професійною організацією, союзом підприємців, торговою палатою, профспілкою, сільськогосподарською чи садівничою організацією, громадським союзом чи організацією, що здійснює діяльність виключно з метою покращення соціального добробуту;
НФО звільнено від оподаткування податком на прибуток в Україні чи іншій юрисдикції резидентства;
НФО не має акціонерів чи учасників, що мають майнову або бенефіціарну частку у її доходах чи активах;
відповідні закони України чи іншої юрисдикції резидентства НФО або установчі документи НФО не дозволяють розподіляти будь-які доходи чи активи НФО чи використовувати їх на користь приватної особи чи Організації, яка не є благодійною, інакше, ніж в межах здійснення НФО благодійної діяльності, або у зв'язку з виплатою належної компенсації за надані послуги, або виплатою справедливої ринкової ціни за майно придбане НФО; та
відповідні закони України чи іншої юрисдикції резидентства НФО чи установчі документи НФО вимагають, щоб після ліквідації чи припинення НФО всі її активи було передано Урядовій Організації чи іншій неприбутковій організації, чи передачі виморочного майна уряду юрисдикції місцезнаходження НФО чи будь-якому його політичному підрозділу.
2. Термін "Контролюючі Особи" означає фізичних осіб, які здійснюють контроль над Організацією. У випадку трасту такий термін означає засновника(-ів), управителя (довірчого власника)(-ів), захисника(-ів) (якщо такі є), вигодоодержувача(-ів) або клас(-и) вигодоодержувачів та будь-яку іншу фізичну особу(осіб), які здійснюють вирішальний вплив на траст, а для правових утворень, інших аніж траст, цей термін означає осіб, які мають еквівалентний або аналогічний статус. Термін "Контролюючі Особи" повинен тлумачитись у спосіб, що відповідає двадцять четвертій та двадцять п'ятій Рекомендаціям Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).
3. Термін "НФО" означає будь-яку Організацію, яка не є Фінансовою Установою (нефінансова організація).
4. Термін "Особа Підзвітної Юрисдикції" означає фізичну особу або Організацію, яка є резидентом Підзвітної Юрисдикції, відповідно до податкового законодавства такої юрисдикції, або правонаступника померлої особи, яка була резидентом такої Підзвітної Юрисдикції. Для цих цілей Організація, така як партнерство, партнерство з обмеженою відповідальністю або подібна правова форма, яка не має резидентства для цілей оподаткування, розглядається як резидент юрисдикції, в якій знаходиться місце її ефективного управління.
5. Термін "Пасивна НФО" означає будь-яку Організацію з таких:
НФО, яка не є Активною НФО; або
Інвестиційна Компанія, визначена у підпункті 2 пункту 3 підрозділу 1 цього розділу, яка не є Фінансовою Установою Юрисдикції-Учасниці.
6. Термін "Підзвітна Особа" означає: особу Підзвітної Юрисдикції, відмінну від:
корпорації, акції якої регулярно торгуються на одному або декількох організованих ринках цінних паперів;
будь-якої корпорації, яка є Пов'язаною Організацією для корпорації, описаною в попередньому абзаці цього пункту;
Урядової Організації;
Міжнародної Організації;
Центрального Банку; або
Фінансової Установи.
7. Термін "Підзвітна Юрисдикція" означає:
для цілей здійснення процедур належної комплексної перевірки фінансових рахунків - будь-яка юрисдикція, інша ніж Україна та Сполучені Штати Америки;
для цілей подання звіту про підзвітні рахунки за певний звітний період - будь-яка юрисдикція, яка була включена до переліку Підзвітних Юрисдикцій у будь-який час протягом такого звітного періоду, за який подається звіт про підзвітні рахунки.
До переліку Підзвітних Юрисдикцій включаються Юрисдикції-Учасниці, яким Компетентний Орган зобов'язаний надавати інформацію, визначену у розділі II Багатосторонньої угоди CRS. Перелік Підзвітних Юрисдикцій оприлюднюється на офіційному вебсайті (вебпорталі) Компетентного Органу.
8. Термін "Підзвітний Рахунок" означає рахунок, який належить одній або більшій кількості Підзвітних Осіб, або Пасивній НФО з однією або кількома Контролюючими Особами, які є Підзвітними Особами, за умови, що він ідентифікований як такий відповідно до процедур належної комплексної перевірки, описаних у розділах IV - IX цього Порядку.
9. Термін "Юрисдикція-Учасниця" означає будь-яку юрисдикцію, яка:
є стороною Багатосторонньої угоди CRS, відповідно до якої вона зобов'язана надавати Компетентному Органу інформацію, визначену у розділі II вказаної угоди; та
яка включена до переліку Юрисдикцій-Учасниць.
До переліку Юрисдикцій-Учасниць включаються юрисдикції, для яких Багатостороння угода CRS вважається такою, що почала діяти стосовно України відповідно до пункту 1(h) розділу 1 Багатосторонньої угоди CRS, протягом звітного періоду. Перелік Юрисдикцій-Учасниць оприлюднюється на офіційному вебсайті (вебпорталі) Компетентного Органу.
6. Інші визначення
1. Термін "Власник Рахунку" означає особу, зазначену чи ідентифіковану як власник Фінансового Рахунку Фінансовою Установою, що веде такий рахунок. Особа (інша ніж Фінансова Установа), що володіє Фінансовим Рахунком в інтересах чи на користь іншої особи, діючи в якості агента, кастодіана, довіреної особи, особи з правом підпису, інвестиційного радника чи посередника, не вважається такою, що є власником рахунку для цілей цього Порядку, а відповідна інша особа вважається власником такого рахунку. У випадку Договору Страхування з Викупною Сумою або Договору Ануїтету Власник Рахунку - це будь-яка особа, яка має право доступу до Викупної Суми чи право змінювати бенефіціара за договором. Якщо жодна особа не може мати право доступу до Викупної Суми чи право змінити бенефіціара, то Власником Рахунку є будь-яка особа, що названа власником в договорі, а також будь-яка особа з правом на отримання виплати згідно з умовами такого договору. Після закінчення терміну дії Договору Страхування з Викупною Сумою або Договору Ануїтету кожна особа, яка має право отримувати виплату за таким договором, вважається Власником Рахунку.
2. Термін "документ самостійної оцінки" означає документ самостійної оцінки статусу податкового резидентства стосовно Власника Рахунку та/або стосовно Контролюючої Особи Пасивної НФО, який зобов'язана отримати Підзвітна Фінансова Установа від Власника Рахунку у випадках, визначених цим Порядком для встановлення юрисдикції, резидентом якої є Власник Рахунку та/або Контролююча Особа.
3. Термін "Документальний Доказ" включає будь-що з такого:
сертифікат (довідка) резиденства, виданий уповноваженим державним органом (наприклад, урядом, його агентством чи муніципалітетом) у тій юрисдикції, резидентом якої є особа (отримувач платежу) згідно з її заявою;
стосовно фізичної особи - будь-яке чинне посвідчення особи, видане уповноваженим державним органом (наприклад, урядом, його агентством чи муніципалітетом), в якому вказано повне ім'я особи та яке зазвичай використовується з метою ідентифікації особи.
стосовно Організації - будь-який офіційний документ, виданий уповноваженим державним органом (наприклад, урядом, його агентством чи муніципалітетом), в якому вказано найменування Організації та адресу її головного офісу в юрисдикції, резидентом якої є Організація за її заявою або в якій вона зареєстрована чи створена;
будь-який перевірений аудитором фінансовий звіт, кредитний звіт третьої особи, підтвердження реєстрації банкрутства або звіт регулятора ринку цінних паперів.
Під час перевірки Існуючих Рахунків Організацій Підзвітна Фінансова Установа має право використовувати як Документальний Доказ будь-яку класифікацію, наявну в базах даних / записах Підзвітної Фінансової Установи, яка стосується Власника Рахунку, визначену на основі стандартизованої галузевої системи кодування, що застосовується Підзвітною Фінансовою Установою в ході звичайної ділової практики для виконання вимог Процедур AML/KYC або цілей інших, ніж оподаткування, та яка була впроваджена Підзвітною Фінансовою Установою раніше дати, використаної для класифікації фінансового рахунку як Існуючого Рахунку, за умови, що Підзвітна Фінансова Установа не знає або не має підстав вважати, що така класифікація є неточною або недостовірною. Термін "стандартизована галузева система кодування" означає систему кодування, яка використовується для класифікації суб'єктів за типом діяльності для цілей, відмінних від оподаткування. Прикладами стандартизованої галузевої системи кодування є Міжнародна стандартна галузева класифікація (ISIC), що використовується Організацією Об'єднаних Націй, Класифікація видів економічної діяльності Європейського Співтовариства (NACE), Північноамериканська система класифікації галузей економіки (NAICS), Національний класифікатор ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності" (КВЕД-2010).
4. Термін "ІПН" означає ідентифікаційний номер платника податків (або функціональний еквівалент за відсутності ідентифікаційного номера платника податків).
5. Термін "Компетентний Орган" означає ДПС або її правонаступника.
6. Термін "пасивний дохід" означає будь-який з таких видів доходів:
1) доходи, визначені у підпункті 14.1.268 пункту 14.1 статті 14 розділу I Кодексу;
2) дохід, еквівалентний процентам;
3) дохід від нерухомого майна та роялті, крім доходу від оренди нерухомого майна та роялті, що одержуються в ході звичайної господарської діяльності, яка ведеться НФО повністю або частково через її власних працівників;
4) ануїтет;
5) перевищення прибутку над збитками від операцій з продажу або обміну Фінансових Активів, у результаті чого можуть отримуватись доходи, перелічені у попередніх підпунктах 1 - 4;
6) перевищення прибутку над збитками, що виникає в результаті здійснення операцій (включаючи опціони, ф'ючерси, форварди та інші деривативні контракти) з будь-якими Фінансовими Активами;
7) перевищення прибутку над збитками від курсової різниці;
8) чистий дохід від свопів;
9) суми, одержані за Договорами Страхування з Викупною Сумою.
7. Термін "Організація" означає юридичну особу або правове утворення, такі як корпорація, партнерство, траст або фонд.
8. Організація є "Пов'язаною Організацією" іншої Організації, якщо: