ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 140/825 від 26.11.2001 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 4 грудня 2001 р. за N 1004/6195 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 1096/695 від 16.09.2013 )
Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виконання авіаційно-хімічних робіт
Відповідно до статті 8 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 р. N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виконання авіаційно-хімічних робіт (далі - Ліцензійні умови), що додаються.
2. Головному управлінню контролю та реформування процедур легалізації суб'єктів господарювання (Апатенко О.П.), Управлінню міждержавних угод та авіаційних перевезень Укравіатрансу (Кочубей М.В.) в установленому порядку забезпечити подання Ліцензійних умов на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню міждержавних угод та авіаційних перевезень Укравіатрансу (Кочубей М.В.) забезпечити публікацію Ліцензійних умов у засобах масової інформації.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держпідприємництва С.І.Третьякова та Першого заступника директора Укравіатрансу В.А.Поліщука.
Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Міністр транспорту України | О.В.Кужель В.П.Пустовойтенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з питань
регуляторної політики та
підприємництва
Міністерства транспорту
України
26.11.2001 N 140/825
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 грудня 2001 р.
за N 1004/6195
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ
провадження господарської діяльності з виконання авіаційно-хімічних робіт
1. Загальні положення
1.1. Ці Ліцензійні умови розроблені відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", Повітряного кодексу України, законів України "Про перевезення небезпечних вантажів", "Про транспорт", "Про страхування", інших актів законодавства.
1.2. Реалізацію державної політики у сфері ліцензування діяльності з надання послуг з виконання авіаційно-хімічних робіт здійснюють Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, який є спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування, та Міністерство транспорту України через Державний департамент авіаційного транспорту як орган ліцензування.
1.3. Ліцензійні умови встановлюють кваліфікаційні, організаційні, технологічні та інші вимоги щодо провадження діяльності з надання послуг з виконання авіаційно-хімічних робіт.
1.4. Ліцензійні умови є обов'язковими для суб'єктів господарювання, які надають послуги з виконання авіаційно-хімічних робіт.
1.5. Суб'єкт господарювання повинен одержати від органу ліцензування відповідну ліцензію, яка є єдиним документом дозвільного характеру і підтверджує право суб'єкта господарювання на провадження господарської діяльності з виконання авіаційно-хімічних робіт, до початку надання послуг або до закінчення терміну дії попередньої ліцензії.
Строк дії ліцензії складає три роки.
1.6. Ліцензуванню підлягає вид діяльності з виконання авіаційно-хімічних робіт.
2. Вимоги щодо провадження господарської діяльності з виконання авіаційно-хімічних робіт
2.1. Кваліфікаційні вимоги
Суб'єкт господарювання повинен відповідати кваліфікаційним вимогам відповідно до Правил сертифікації експлуатантів, затверджених наказом Мінтрансу від 29.05.98 за N 204 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 09.09.98 N 552/2992 (далі - Правила сертифікації експлуатантів), та мати Програму з підготовки персоналу, Керівництво з виконання польотів, Керівництво з виконання технічного обслуговування авіаційної техніки, погоджених з Укравіатрансом і затверджених керівником експлуатанта.
2.2. Організаційні вимоги
Суб'єкт господарювання повинен мати служби, що укомплектовані згідно зі штатним розписом фахівцями спеціальної підготовки, необхідної для здійснення технологічних процесів виробничої діяльності в галузі льотної, технічної експлуатації, авіаційних робіт і повітряних перевезень, відповідно до встановлених у цивільній авіації вимог, та мати такі види забезпечення: правове, фінансово-економічне, матеріально-технічне, льотної експлуатації, інженерне-авіаційне, управління повітряним рухом, штурманське, аеронавігаційне, метеорологічне, аеродромне, комерційне, страхове, авіаційної безпеки, режимне, медичне, управління виробництвом, пошукове і аварійно-рятувальне, протипожежне; прикордонного, митного та санітарно-епідеміологічного контролю (при виконанні міжнародних польотів) відповідно до Правил сертифікації експлуатантів.
При виконанні авіаційно-хімічних робіт суб'єкт господарювання повинен дотримуватись Закону України "Про перевезення небезпечних вантажів", мати підготовлений персонал для цієї діяльності. Відповідальним за виконання вимог з безпеки польотів призначається керівник або окремо призначена посадова особа на рівні заступника керівника (за погодженням з Укравіатрансом).
2.3. Технологічні вимоги
Суб'єкт господарювання повинен дотримуватись виконання Керівництва з виконання польотів, Керівництва з питань регулювання технічного обслуговування, програми забезпечення безпеки польотів, програми з підготовки персоналу, програми з авіаційної безпеки, погоджених з Укравіатрансом та затверджених експлуатантом.
2.4. Інші вимоги, обов'язкові для виконання при провадженні господарської діяльності з виконання авіаційно-хімічних робіт
Суб'єкти господарської діяльності, що здійснюють авіаційно-хімічні роботи, повинні виконувати такі вимоги:
2.4.1. Мати чинний сертифікат експлуатанта відповідно до статті 5 Повітряного кодексу України.
2.4.2. Використовувати повітряні судна, що зазначені у спеціальних експлуатаційних положеннях до сертифіката експлуатанта і мають чинні сертифікати льотної придатності, видані згідно з Правилами видачі Сертифікатів льотної придатності цивільних повітряних суден України, затвердженими наказом Мінтрансу від 07.09.99 N 435 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України від 22.09.99 за N 638/3931, та Сертифікати льотної придатності щодо шуму на місцевості, видані згідно з Правилами видачі Сертифікатів льотної придатності щодо шуму на місцевості цивільних повітряних суден України, затвердженими наказом Мінтрансу від 06.09.99 N 432 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України від 22.09.99 за N 636/3929.
2.4.3. При виникненні авіаційної події та при виконанні польотів з виконання авіаційно-хімічних робіт в інших державах повідомляти Укравіатранс у встановленому законодавством порядку або згідно з п.6.8 Правил сертифікації експлуатантів.
2.4.4. Забезпечувати обов'язкове авіаційне страхування цивільної авіації відповідно до Закону України "Про страхування". Забороняється виконання авіаційно-хімічних робіт при наявності заборгованості зі сплати страхових платежів згідно з укладеними договорами страхування.
2.4.5. Виконувати роботи, що стосуються забезпечення безпеки польотів та авіаційної безпеки, викладені в чинних нормативно-правових актах у сфері цивільної авіації відповідно до статей 71, 82 Повітряного кодексу України.
2.4.6. Виконувати вимоги "Руководства по авиационно-химическим работам гражданской авиации СССР", затвердженого Міністром цивільної авіації Б.П.Бугаєвим 30 грудня 1982 року та введеного в дію з 1 серпня 1984 року.
2.4.7. Власник ліцензії зобов'язаний виконувати вимоги Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та Державної санітарно-епідеміологічної служби цивільної авіації щодо забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення.
Начальник головного управління контролю та реформування процедур легалізації суб'єктів господарювання Начальник управління міждержавних угод та авіаційних перевезень | О.П.Апатенко М.В.Кочубей |
( Виправлення внесені згідно з додатковою інформацією "Офіційного вісника", N 2, 2002 р.)