МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
08.09.2020 № 552
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 жовтня 2020 р.
за № 958/35241
Про затвердження форми висновку про результати моніторингу процедури закупівлі та порядку його заповнення
1. Затвердити такі, що додаються:
форму висновку про результати моніторингу процедури закупівлі;
порядок заповнення форми висновку про результати моніторингу процедури закупівлі.
3. Управлінню фіскальних ризиків Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Улютіна Д.В. та Голову Державної аудиторської служби України Пліса Г.В.
ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Міністра цифрової трансформації України Голова Антимонопольного комітету України Голова Державної аудиторської служби України Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України | О. Вискуб Ю. Терентьєв Г. Пліс І. Петрашко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
08 вересня 2020 року № 552
(у редакції наказу Міністерства
фінансів України
від 11 листопада 2024 року
№ 576)
Висновок
про результати моніторингу процедури закупівлі
Заступник начальника Управління - начальник відділу моніторингу | Н. Єфремова |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
08 вересня 2020 року № 552
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 жовтня 2020 р.
за № 958/35241
ПОРЯДОК
заповнення форми висновку про результати моніторингу процедури закупівлі
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає порядок заповнення форми висновку про результати моніторингу процедури закупівлі (далі - висновок).
( Пункт 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів
№ 576 від 11.11.2024 )
3. Висновок складається у формі електронного документа і заповнюється відповідно до затвердженої Мінфіном форми висновку про результати моніторингу процедури закупівлі (далі - форма висновку) в електронній системі закупівель.
4. Підпис та затвердження висновку здійснюється шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису з дотриманням вимог законодавства в сфері електронного документообігу, електронної електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
5. Для оприлюднення підписаний та затверджений висновок завантажується в електронну систему закупівель, на форму висновку накладається кваліфікований електронний підпис посадової особи органу державного фінансового контролю, яка здійснила моніторинг процедури закупівлі.
II. Порядок заповнення вступної частини форми висновку
1. У пункті 1 зазначаються:
повне найменування замовника, щодо якого здійснювався моніторинг процедури закупівлі;
ідентифікаційний код замовника згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;
( Абзац третій пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів
№ 576 від 11.11.2024, з урахуванням змін, внесених згідно з Наказом Міністерства фінансів
№ 614 від 02.12.2024 )
місцезнаходження.
2. У пункті 2 зазначаються назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості мають зазначатися щодо кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності), а також його очікувана вартість.
3. У пункті 3 зазначаються унікальний номер оголошення про проведення процедури закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, і дата його оприлюднення на вебпорталі уповноваженого органу та/або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір і дата його оприлюднення на вебпорталі уповноваженого органу.
4. У пункті 4 зазначається, яку з визначених частиною першою
статті 13 Закону України "Про публічні закупівлі" процедур закупівель застосовано замовником.
5. У пункті 5 зазначається (зазначаються) підстава (підстави), визначена (визначені)
статтею 8 Закону України "Про публічні закупівлі", за наявності якої (яких) керівник органу державного фінансового контролю або його заступник прийняв рішення про початок моніторингу процедури закупівлі.
6. У пункті 6 вступної частини форми висновку зазначається дата початку здійснення моніторингу процедури закупівлі. Датою початку здійснення моніторингу процедури закупівлі є дата оприлюднення рішення про початок моніторингу процедури закупівлі в електронній системі закупівель органом державного фінансового контролю.
7. Інформація, зазначена у пунктах 1-4 розділу II цього Порядку, заповнюється на підставі даних електронної системи закупівель.
8. Вступна частина форми висновку заповнюється електронною системою закупівель автоматично.
III. Порядок заповнення констатуючої частини форми висновку
1. У пункті 1 зазначаються:
1) дата закінчення моніторингу процедури закупівлі відповідно до
Закону України "Про публічні закупівлі";
2) питання, що стало предметом аналізу дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель, перелік проаналізованих документів та інформації, інші дії органу державного фінансового контролю, яких було вжито відповідно до законодавства для забезпечення проведення моніторингу процедури закупівлі;
3) опис порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявленого(их) за результатами моніторингу процедури закупівлі, із зазначенням:
структурної одиниці нормативно-правового акта, норми якої порушено, його виду, найменування суб’єкта нормотворення, дати прийняття та його реєстраційного індексу (крім законів), заголовка, а в разі відсилання до зареєстрованого нормативно-правового акта - також дати і номера його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України. Під час зазначення структурної одиниці закону зазначається лише її заголовок (крім законів про внесення змін);
найменування та реквізитів документів, на підставі яких зроблено висновок про наявність порушення (у разі потреби також деталізуються суть та обставини допущення порушення).
2. У пункті 2 заповнюється висновок про наявність чи відсутність порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель за кожним із питань, що аналізувалися.
3. У разі виявлення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель пункт 3 має містити посилання на структурну одиницю компетенційного нормативно-правового акта, на підставі якого орган державного фінансового контролю зобов’язує замовника усунути у встановленому законодавством порядку такі порушення, а також зобов’язання щодо їх усунення.
Заступник начальника Управління - начальник відділу моніторингу | Н. Єфремова |