• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Положення про Комісію Міністерства юстиції України / територіального органу Міністерства юстиції України з питань застосування заходів впливу за порушення вимог законодавства, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення

Міністерство юстиції України  | Наказ, Положення від 10.06.2021 № 2112/5
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 10.06.2021
  • Номер: 2112/5
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 10.06.2021
  • Номер: 2112/5
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
10 червня 2021 року № 2112/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 червня 2021 р.
за № 791/36413
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію Міністерства юстиції України / територіального органу Міністерства юстиції України з питань застосування заходів впливу за порушення вимог законодавства, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 4501/5 від 29.12.2023 )
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає завдання, порядок формування та порядок діяльності Комісії Міністерства юстиції України / територіального органу Міністерства юстиції України з питань застосування заходів впливу за порушення вимог законодавства, що регулює діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - Комісія), а також права та обов’язки її членів.
2. Терміни та поняття, які застосовані у цьому Положенні, вживаються в значеннях, наведених у Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі - Закон) та інших нормативно-правових актах України, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - законодавство у сфері запобігання та протидії).
3. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, а також наказами Міністерства юстиції України та цим Положенням.
4. Основними завданнями Комісії Мін’юсту / територіального органу Мін’юсту є:
розгляд справ про порушення вимог законодавства, що регулює діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - справа);
вирішення питань про застосування заходів впливу за порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії до: адвокатських бюро, адвокатських об’єднань та адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально; нотаріусів; суб’єктів господарювання, що надають юридичні послуги; осіб, які надають послуги щодо створення, забезпечення діяльності або управління юридичними особами, трастами та іншими утвореннями без статусу юридичної особи, які є суб’єктами первинного фінансового моніторингу (далі - суб’єкт).
( Абзац третій пункту 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 4501/5 від 29.12.2023 )
Розгляд справ та вирішення питань про застосування до суб’єктів заходів впливу за порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії здійснюється Комісією відповідно до Порядку розгляду Міністерством юстиції України та територіальними органами Міністерства юстиції України справ про порушення вимог законодавства, що регулює діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та застосування заходів впливу, затвердженого наказом Міністерства юстиції України, що затвердив це Положення (далі - Порядок).
5. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:
розглядає документи, в яких зафіксовано порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії, виявлене під час здійснення нагляду (перевірки) за діяльністю суб’єктів;
приймає відповідні рішення.
II. Формування Комісії. Права та обов’язки членів Комісії
1. Комісія утворюється у складі голови, заступника голови, секретаря та чотирьох членів.
Склад комісії формується Мін’юстом / територіальним органом Мін’юсту та затверджується відповідним наказом Мін’юсту / територіального органу Мін’юсту.
2. Головою Комісії є керівник структурного підрозділу Мін’юсту / територіального органу Мін’юсту, до компетенції якого віднесені питання здійснення нагляду за діяльністю суб’єктів.
Членами Комісії є працівники центрального апарату Мін’юсту / територіального органу Мін’юсту.
Секретарем Комісії є працівник структурного підрозділу Мін’юсту / територіального органу Мін’юсту.
3. Голова Комісії організовує її роботу, забезпечує виконання покладених на Комісію завдань і функцій, головує на її засіданнях, підписує документи, що формуються за результатами роботи Комісії.
У разі відсутності голови Комісії його обов’язки виконує заступник голови Комісії.
У разі відсутності голови Комісії та заступника голови Комісії обов’язки голови Комісії виконує один із членів Комісії, що обирається Комісією за поданням її секретаря.
У разі відсутності секретаря Комісії його обов’язки виконує один із членів Комісії, який обирається за поданням голови Комісії або його заступника.
4. Секретар Комісії забезпечує підготовку засідань Комісії та матеріалів, що підлягають розгляду на засіданнях Комісії, ведення протоколів засідань Комісії, здійснює підготовку проєктів рішень (постанов) Комісії та забезпечує відправлення відповідних документів.
5. Член Комісії має право:
ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розгляд Комісії, брати участь у їх вивченні та перевірці;
брати участь у прийнятті рішення шляхом голосування;
викладати окрему думку у письмовій формі;
надавати пропозиції до порядку денного засідання комісії.
6. Член Комісії зобов’язаний:
брати участь у роботі Комісії особисто без права делегування своїх повноважень щодо участі в засіданнях Комісії та права голосу на таких засіданнях іншій особі, у тому числі іншому члену Комісії.
заявити про самовідвід у випадках, передбачених цим Положенням;
виконувати доручення голови Комісії в межах, передбачених цим Положенням.
III. Порядок діяльності Комісії
1. Формою роботи Комісії є засідання (очне або дистанційне), які проводяться у разі потреби. Дату, час та місце проведення засідання Комісії визначає її голова.
Дистанційне засідання Комісії проводиться в режимі відеоконференції за умови наявності технічної можливості.
Використовувані технічні засоби та/або технології повинні забезпечити належну якість зображення та звуку.
Перед проведенням засідання Комісії в режимі відеоконференції всі учасники засідання Комісії, що перебувають дистанційно пред’являють паспорт громадянина України або інший документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України, що дає змогу ідентифікувати цього учасника (члена Комісії / особи щодо якої розглядається справа / запрошеного на засідання Комісії працівника, який брав участь у нагляді (перевірці) за діяльністю суб’єкта).
2. Засідання Комісії проводиться у строк до двох місяців після порушення провадження у справі про невиконання (неналежне виконання) вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу.
3. Рішення про скликання засідання Комісії приймає голова Комісії не менше ніж за п’ять робочих днів до початку засідання Комісії.
У разі відсутності голови Комісії рішення про скликання засідання Комісії приймається заступником голови Комісії у строк, встановлений абзацом першим цього пункту.
4. Засідання Комісії є правомочним за умови присутності на ньому більш як половини її членів.
5. Члени Комісії завчасно повідомляються про порядок денний запланованого засідання, дату, час і місце його проведення.
Матеріали з питань, що розглядатимуться на засіданні Комісії, надаються членам Комісії або надсилаються в електронній формі не пізніше ніж за два календарних дні до дня проведення засідання (що не містять інформації з обмеженим доступом).
6. З метою усунення проявів корупції член Комісії не може брати участь у розгляді справи та прийнятті рішення і підлягає відводу (самовідводу), якщо:
він є членом сім’ї або близькою особою (згідно з визначеннями, наведеними у законодавстві у сфері запобігання корупції) особи, щодо якої вирішується питання застосування заходів впливу за порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії;
наявні інші обставини, які викликають сумнів в об’єктивності члена Комісії.
7. Самовідвід викладається у письмовій формі, повинен містити підстави для самовідводу та підпис члена Комісії, який заявив самовідвід.
8. За наявності зазначених у пункті 6 розділу III цього Положення підстав відвід члену Комісії заявляє:
будь-який член Комісії;
особа, щодо якої розглядається справа;
будь-яка інша особа, якій стало відомо про участь у розгляді справи та прийнятті рішення члена Комісії, щодо якого виникає сумнів у його об’єктивності розгляду відповідної справи.
Відвід особами, передбаченими абзацами 3, 4 цього пункту, з обґрунтуванням його причин надається Комісії у формі письмової заяви.
9. Відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим Комісії у письмовій формі.
Головуючий на засіданні Комісії зобов’язаний повідомити члена Комісії про його відвід та ознайомити із заявою про його відвід.
10. Рішення про відвід (самовідвід) члена Комісії приймається більшістю присутніх на засіданні її членів.
Член Комісії, стосовно якого вирішується питання щодо відводу (самовідводу), участі в голосуванні не бере.
11. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) розгляд справи та прийняття рішення здійснюються без участі члена Комісії, стосовно якого вирішено питання щодо відводу (самовідводу).
12. До участі в засіданні Комісії без права голосу можуть залучатися працівники, які брали участь у нагляді (перевірці) за діяльністю суб’єкта.
13. Запрошені на засідання Комісії працівники, які брали участь у нагляді (перевірці) за діяльністю суб’єкта, мають право:
інформувати про перебіг перевірки суб’єкта;
вносити пропозиції щодо наявності або відсутності складу правопорушення;
вносити пропозиції щодо застосування заходів впливу;
інформувати про стан виконання законних вимог посадових осіб Мін’юсту / територіального органу Мін’юсту стосовно усунення порушень законодавства у сфері запобігання та протидії.
14. За результатами розгляду справи Комісія приймає одне з рішень, передбачених Порядком.
15. Рішення Комісії приймаються відкритим голосуванням простою більшістю голосів від числа присутніх на засіданні членів Комісії.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
16. У разі незгоди з прийнятим рішенням член Комісії має право надати свою окрему думку у письмовій формі головуючому на засіданні Комісії, яка обов’язково долучається до протоколу засідання комісії.
17. Рішення Комісії оголошується негайно після закінчення розгляду справи.
18. Рішення Комісії може бути оскаржене суб’єктом в установленому законодавством порядку.
19. Під час засідання Комісії ведеться протокол засідання, який має містити перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, рішення, прийняті Комісією.
20. Протокол засідання Комісії підписується головуючим, всіма присутніми на засіданні членами та секретарем Комісії.
21. Протокол засідання Комісії є підставою для оформлення протягом трьох робочих днів відповідної постанови за формою, наведеною в додатках 1-6 до Порядку.
22. Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснює визначений структурний підрозділ Мін’юсту / територіального органу Мін’юсту.
23. Документація по роботі Комісії в Мін’юсті / територіальному органі Мін’юсту (протоколи, постанови, документ, в якому зафіксовано порушення, виявлене під час здійснення нагляду за суб’єктом. документи, які підтверджують факти порушень вимог законодавства у сфері запобігання та протидії, заперечення до документа, в якому зафіксовано порушення, виявлене під час здійснення нагляду (за наявності) та інші матеріали перевірки) зберігається у справах структурного підрозділу Мін’юсту / територіального органу Мін’юсту.

Директор Департаменту
приватного права


О. Ференс