• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція про порядок зберігання, видачі (приймання) вогнепальної зброї та боєприпасів до неї персоналу підрозділів цивільної охорони Державної служби охорони при МВС України

Міністерство внутрішніх справ України  | Інструкція, Форма типового документа, Вимоги від 25.11.2003 № 1430 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Інструкція, Форма типового документа, Вимоги
  • Дата: 25.11.2003
  • Номер: 1430
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Інструкція, Форма типового документа, Вимоги
  • Дата: 25.11.2003
  • Номер: 1430
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС України
25.11.2003 N 1430
( z0762-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 червня 2004 р.
за N 764/9363
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 577 від 07.07.2017 )
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок зберігання, видачі (приймання) вогнепальної зброї та боєприпасів до неї персоналу підрозділів цивільної охорони Державної служби охорони при МВС України
1. Інструкція про порядок зберігання, видачі (приймання) вогнепальної зброї та боєприпасів до неї працівникам підрозділів цивільної охорони Державної служби охорони при МВС України (далі - Інструкція про зберігання та видачу вогнепальної зброї) визначає порядок зберігання, видачі (приймання) вогнепальної зброї та боєприпасів до неї працівникам підрозділів цивільної охорони на період здійснення заходів охорони і безпеки черговими частинами міськ-, райорганів внутрішніх справ, підрозділів охорони та з кімнат для зберігання зброї підрозділів охорони на об'єктах, що охороняються, вимоги до обладнання кімнат для зберігання зброї, боєприпасів та спецзасобів підрозділів охорони на об'єктах, що охороняються, наведені в додатку 1 до Інструкції про зберігання та видачу вогнепальної зброї.
Зберігання, видача (приймання) вогнепальної зброї і боєприпасів до неї працівникам цивільної охорони здійснюється черговими частинами міськ-, райорганів внутрішніх справ та підрозділів ДСО згідно з вимогами МВС.
Працівникам цивільної охорони на час здійснення заходів охорони та безпеки видається лише закріплена за ними, в установленому порядку, зброя.
2. Вогнепальна зброя та боєприпаси до неї закріплюються за працівниками цивільної охорони за умови:
- виконання комплексу заходів з приймання на роботу до підрозділів охорони;
- проходження професійно-психологічного добору у відповідності до вимог спільного наказу Міністерства охорони здоров'я України і Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 23.09.1994 N 263/121, зареєстрованого Міністерством юстиції України 25.01.1995 за N 18/554;
- проходження навчання в училищах професійної підготовки працівників охорони ДДСО або в центрах бойової підготовки УДСО-ВДСО за відповідними програмами;
- проходження протягом місяця стажування на займаній посаді;
- успішного складання заліків з правил і порядку застосування та використання вогнепальної зброї, знання матеріальної частини та заходів безпеки при поводженні зі зброєю.
За результатами цих заходів складається висновок щодо можливості допуску конкретного працівника цивільної охорони до самостійного несення служби зі зброєю, який затверджується начальником підрозділу охорони, при якому або у складі якого підрозділ цивільної охорони створений.
3. Підставою для закріплення зброї за працівником цивільної охорони є клопотання працівника з відміткою голови постійно діючої комісії про складання заліків і резолюцією начальника підрозділу охорони, при якому або у складі якого підрозділ цивільної охорони створений. Зазначені матеріали зберігаються у відповідального за озброєння підрозділу цивільної охорони або підрозділу охорони, при якому або у складі якого підрозділ цивільної охорони створений.
4. Відповідальний за озброєння відповідно до вимог МВС видає працівнику цивільної охорони, за яким закріплюється зброя й боєприпаси, картку-замісник на отримання зброї, спорядження для відкритого чи прихованого носіння зброї, а також приладдя для догляду за матеріальною частиною, за підписом останнього в книзі обліку й закріплення озброєння та боєприпасів, за формою, визначеною МВС, або в книзі обліку й закріплення зброї, боєприпасів, спецзасобів та засобів зв'язку (додаток 2 до Інструкції про зберігання та видачу вогнепальної зброї).
5. Незакріплена за працівниками цивільної охорони вогнепальна зброя закріплюється за окремими структурними підрозділами цивільної охорони (пропорційно штатній чисельності кожного структурного підрозділу), про що в частині 2 книги обліку й закріплення озброєння та боєприпасів за формою, визначеною МВС, або в частині 2 книги обліку й закріплення зброї, боєприпасів, спецзасобів та засобів зв'язку робиться відповідний запис, а керівник структурного підрозділу ставить свій підпис.
6. Вогнепальна зброя групового користування закріплюється за підписом у частині 2 книги обліку й закріплення озброєння та боєприпасів за формою, визначеною МВС, або в частині 2 книги обліку й закріплення зброї, боєприпасів, спецзасобів та засобів зв'язку за працівником, визначеним начальником підрозділу охорони, при якому або у складі якого підрозділ цивільної охорони створений.
7. Працівник або інша посадова особа, за якими закріплене озброєння, несуть відповідальність за її справність. Під час чищення зброї (у відповідності до графіка) керівники структурних підрозділів цивільної охорони розподіляють серед підлеглих працівників для чищення та проведення інших регламентних робіт зброю, що закріплена за цими підрозділами.
8. Носіння вогнепальної зброї, боєприпасів без використання відповідного спорядження, демонстрування її оточуючим (за винятком випадків, передбачених законодавством), а також передавання іншим особам категорично забороняються.
9. Вогнепальна зброя та боєприпаси в разі їх носіння працівниками цивільної охорони, одягненими в цивільний одяг, повинні бути прихованими від оточуючих, і унеможливлюється їх крадіжка чи насильне вилучення.
10. У разі переміщення працівників цивільної охорони в інший підрозділ охорони або звільнення з роботи вони зобов'язані здати закріплену за ними вогнепальну зброю й боєприпаси до чергової частини підрозділу цивільної охорони або чергової частини міськ-, райоргану внутрішніх справ, або підрозділу охорони, при якому або у складі якого підрозділ цивільної охорони створений, а картку-замісник на отримання зброї та відповідне спорядження - відповідальному за озброєння, про що робляться відмітки у відповідних облікових документах.
11. Здійснення заходів охорони та безпеки працівниками цивільної охорони, озброєними вогнепальною зброєю, дозволяється лише за умови виконання вимог розділів 12 та 13 Інструкції з організації служби підрозділів цивільної охорони Державної служби охорони при МВС України.
12. Рішення про видачу вогнепальної зброї та боєприпасів до неї працівникам цивільної охорони на період здійснення заходів охорони та безпеки приймає керівник підрозділу цивільної охорони або начальник підрозділу охорони, при якому або у складі якого цей підрозділ створений, про що видається відповідний наказ.
Про дислокацію, виставлення або зняття постів, на яких несуть службу працівники цивільної охорони, озброєні вогнепальною зброєю, письмово повідомляється орган внутрішніх справ за територіальністю.
13. Разом з вогнепальною зброєю та боєприпасами до неї працівникам цивільної охорони видається вкладиш (додаток 3 до Інструкції про зберігання та видачу вогнепальної зброї), що є дозволом на право носіння вогнепальної зброї під час здійснення заходів охорони та безпеки.
У разі потреби озброєння працівника цивільної охорони на час несення служби двома видами зброї (пістолет + автомат) їх найменування та номери вносяться в один вкладиш.
14. Без вкладиша, а також із простроченим вкладишем, носіння вогнепальної зброї, навіть за наявності посвідчення, заборонено. Вкладиш без посвідчення недійсний.
15. Бланки вкладишів заповнюються особою, відповідальною за стан зберігання та видачу зброї, підписуються керівником підрозділу цивільної охорони або начальником підрозділу охорони, при якому або у складі якого цей підрозділ створений, і скріплюються гербовою печаткою.
Вкладиші є бланками суворої звітності.
16. Заповнені вкладиші реєструються в книзі реєстрації вкладишів (додаток 4 до Інструкції про зберігання та видачу вогнепальної зброї) і зберігаються разом зі зброєю, при цьому порядковий номер реєстрації є номером вкладиша.
17. Для отримання зброї для несення служби працівниками цивільної охорони уповноважена особа (начальник команди, варти, групи, командир відділення або відповідальний по підрозділу охорони) повідомляє оперативного чергового по міськ-, райоргану внутрішніх справ (чергового чергової частини підрозділу охорони) про необхідність її видачі.
У разі зберігання зброї в черговій частині міськ-, райоргану внутрішніх справ перелік уповноважених осіб щомісячно в письмовій формі подається до міськ-, райоргану внутрішніх справ.
18. Черговий чергової частини приймає картку-замісник на отримання зброї (додаток 10 до підпункту 2.14.4.5 Інструкції з організації роботи чергових частин підрозділів цивільної охорони Державної служби охорони при МВС України), звіряє фотографію в посвідченні із зовнішністю працівника, який його пред'явив, його прізвище з добовою відомістю (додаток 11 до підпункту 2.14.4.5 Інструкції з організації роботи чергових частин підрозділів цивільної охорони Державної служби охорони при МВС України), що затверджена керівником підрозділу цивільної охорони або начальником підрозділу охорони, при якому або у складі якого цей підрозділ створений, здійснює всі необхідні записи в добовій відомості та/або книзі обліку видачі й приймання озброєння та спеціальних засобів (додаток 5 до підпункту 2.5.2 Інструкції з організації роботи чергових частин підрозділів цивільної охорони Державної служби охорони при МВС України), проводить інструктаж, здійснюючи відповідний запис у книзі інструктажів стосовно заходів безпеки при використанні зброї, видає працівнику зброю та боєприпаси до неї разом із спеціальним вкладишем на право носіння вогнепальної зброї під розписку і повертає посвідчення.
19. Вогнепальна зброя та боєприпаси до неї після виконання службових обов'язків негайно здаються на зберігання до чергової частини органу внутрішніх справ (чергової частини підрозділу охорони).
20. Про необхідність здавання вогнепальної зброї та боєприпасів до неї уповноважена особа (начальник команди, варти, групи, командир відділення або відповідальний по підрозділу охорони) повідомляють оперативного чергового органу внутрішніх справ (чергового чергової частини підрозділу охорони), який без зволікань повинен її прийняти.
21. При прийманні від працівника цивільної охорони вогнепальної зброї і боєприпасів оперативний черговий органу внутрішніх справ (черговий чергової частини підрозділу охорони) звіряє їх номери і кількість, візуально перевіряє їх стан, розкладає у встановлених для зберігання шафах та місцях, вилучає спеціальний вкладиш на право носіння вогнепальної зброї і повертає картку-замісник на отримання зброї, про що здійснює запис у відповідній службовій документації.
Спеціальні вкладиші на право носіння вогнепальної зброї працівниками цивільної охорони зберігаються разом із вогнепальною зброєю.
22. Про факти втрати, затримки із здавання вогнепальної зброї працівниками цивільної охорони оперативний черговий внутрішніх справ (черговий чергової частини підрозділу охорони) доповідає у встановленому порядку начальнику органу внутрішніх справ, інформує відповідальну особу підрозділу цивільної охорони або посадову особу підрозділу охорони, при якому або у складі якого створений підрозділ цивільної охорони, та діє відповідно до наданих розпоряджень.
23. Прибуття працівників цивільної охорони, озброєних вогнепальною зброєю, до місць несення служби та у зворотному напрямку забезпечується організовано автотранспортом підрозділу охорони або власника об'єкта. У виняткових випадках для проведення перезміни зазначених нарядів підрозділів охорони дозволяється доставляти працівників цивільної охорони на пости та з постів за допомогою мобільних груп затримання ЦС або груп реагування цивільної охорони.
Самостійне переміщення працівників цивільної охорони зі зброєю в зазначених вище напрямках заборонено.
24. Вогнепальна зброя та боєприпаси до неї, що використовуються працівниками цивільної охорони на віддалених стаціонарних постах з добовим режимом роботи, як виняток, можуть передаватись працівниками охорони, які вже закінчують несення служби, працівникам, що саме заступають на службу, під час їх зміни, з рук у руки і лише за умови присутності при цьому відповідальної особи (начальника команди, варти, групи командира відділення або відповідального по підрозділу охорони), яка проводить інструктаж і засвідчує приймання-передавання зброї та поста з відповідними записами в книзі видачі та приймання вогнепальної зброї, боєприпасів, спецзасобів і засобів зв'язку (додаток 5 до Інструкції про зберігання та видачу вогнепальної зброї). Зазначена книга постійно зберігається тільки у відповідальної особи, яка здійснює контроль за передаванням вогнепальної зброї.
Рішення про застосування зазначеного порядку передавання вогнепальної зброї приймає начальник підрозділу охорони, про що видається відповідний наказ та розробляється інструкція.
25. Відповідальна особа, яка здійснює контроль за передаванням вогнепальної зброї з рук у руки, водночас вилучає вкладиш до посвідчення на право носіння зброї у працівника, який закінчує несення служби, та видає відповідний вкладиш працівникові, який заступає на службу. Вкладиші до посвідчень на право носіння зброї вільних від служби працівників цивільної охорони зберігаються в черговій частині територіального органу внутрішніх справ (черговій частині підрозділу охорони), а у разі відсутності такої - у начальника підрозділу охорони.
Працівник, який закінчив несення служби, зобов'язаний передати зброю по зміні в розрядженому стані.
При цьому вогнепальна зброя заряджається і розряджається в спеціально відведених для цього місцях за правилами, визначеними МВС України, та настановами із стрілецької зброї для відповідних видів зброї.
26. Видача-приймання зброї та боєприпасів до неї працівникам цивільної охорони, які заступають на службу з кімнат зберігання зброї, що є на об'єктах охорони, здійснюється начальниками команд, варт, груп та командирами відділень.
Вогнепальна зброя та боєприпаси до неї видаються працівникам цивільної охорони під підпис у книзі видавання і приймання зброї, боєприпасів, спецзасобів і засобів зв'язку при виході на пости або на час несення служби, без права виносу її за межі об'єкта, що охороняється.
У разі потреби здійснення охоронних заходів за межами об'єкта, що охороняється, виконуються вимоги пунктів 13-16 Інструкції про зберігання та видачу вогнепальної зброї.
27. Зміна озброєних вогнепальною зброєю нарядів цивільної охорони та контроль за несенням служби на постах організовуються та здійснюються згідно з вимогами Інструкції з організації служби підрозділів цивільної охорони Державної служби охорони при МВС України за паролем особами керівного (начальницького) складу підрозділу охорони (територіального органу внутрішніх справ), які призначені для цього відповідними начальниками.
Пароль (словесний, цифровий та інший) визначається керівництвом підрозділу охорони на кожну зміну. Новий та старий паролі передаються до чергової частини підрозділу охорони, ЦС та територіального органу внутрішніх справ і повідомляються наряду охорони запискою під час інструктажу.
Самостійна зміна озброєних нарядів цивільної охорони категорично забороняється.
28. Про кожний випадок витрат боєприпасів на оперативні цілі (подання сигналу "Тривога" на посту, попереджувальні постріли тощо) доповідається довідкою (рапортом) начальнику підрозділу охорони.
Бойові припаси, витрачені на оперативні і учбові цілі, а також загублені, списуються за актом з долученням роздавально-здавальних відомостей, а в потрібних випадках - матеріалів службового розслідування. Акт затверджується начальником органу внутрішніх справ і зберігається в особи, відповідальної за зберігання зброї. Про списання боєприпасів робляться відмітки в службовій документації з обліку зброї та боєприпасів.
29. Облік озброєння та боєприпасів підрозділів цивільної охорони, що зберігаються в чергових частинах міськ-, райорганів внутрішніх справ та підрозділів ДСО, здійснюється згідно з вимогами МВС та Інструкції з організації роботи чергових частин підрозділів цивільної охорони Державної служби охорони при МВС України.
30. Облік озброєння та боєприпасів підрозділів цивільної охорони, що зберігаються в кімнатах для зберігання зброї на об'єктах, що охороняються, ведеться у книгах обліку й закріплення зброї, боєприпасів, спецзасобів і засобів зв'язку за найменуваннями, серіями, номерами, роками виготовлення, зразками і калібрами.
31. Для контролю за наявністю і станом обліку озброєння, боєприпасів та спецзасобів проводиться звірення облікових даних УДСО-ВДСО з відділами, відділеннями охорони при міськ-, райорганах внутрішніх справ і підрозділами цивільної охорони, а останніми - з підлеглими їм командами, групами, відділеннями не рідше одного разу на рік. Час і порядок проведення звірення встановлюються начальниками УДСО-ВДСО.
Про проведене звірення в книгах обліку й закріплення зброї, боєприпасів, спецзасобів та засобів зв'язку робляться відповідні відмітки із зазначенням часу і результатів звірення.
Відповідальність за стан обліку, зберігання і правильне використання зброї, боєприпасів та спецзасобів несуть начальники підрозділів цивільної охорони і начальники УДСО-ВДСО, відділів, відділень охорони, яким вони підпорядковані.
Наявність, технічний стан і утримання озброєння, боєприпасів та спецзасобів, які зберігаються в підрозділах охорони, а також організація зберігання і обліку перевіряються:
- начальниками варт, груп, командирами відділень - щозміни;
- начальниками загонів, команд - не менше двох разів на місяць;
- керівним та інспекторським складом ДДСО, УДСО-ВДСО, відділів, відділень охорони - під час здійснення перевірок стану організації служби підрозділу цивільної охорони.
Також перевірку організації зберігання й обліку озброєння підрозділів цивільної охорони мають право здійснювати працівники органів внутрішніх справ, які зазначені в підпунктах 2.11.2.1-2.11.2.6 Інструкції з організації роботи чергових частин підрозділів цивільної охорони Державної служби охорони при МВС України.
Результати перевірки стану зберігання озброєння в чергових частинах міськ-, райорганів внутрішніх справ або підрозділів охорони записуються у відповідній службовій документації відповідно до вимог МВС, а озброєння, що зберігається в кімнатах для зберігання зброї на об'єктах та в чергових частинах підрозділів цивільної охорони, - у книгах огляду зброї, боєприпасів, спецзасобів і засобів зв'язку (додаток 6 до Інструкції про зберігання та видачу вогнепальної зброї).
Начальник ДДСО при
МВС України полковник міліції

О.П.Угровецький
Додаток 1
до пункту 1 Інструкції про
порядок зберігання, видачі
(приймання) вогнепальної
зброї та боєприпасів до неї
персоналу підрозділів
цивільної охорони Державної
служби охорони при МВС
України
ВИМОГИ
до обладнання кімнат для зберігання зброї, боєприпасів та спецзасобів підрозділів охорони на об'єктах, що охороняються
1. Для зберігання зброї та боєприпасів на об'єктах, що охороняються, відводиться окрема спеціально обладнана кімната, придатність якої визначається комісією у складі представників органу внутрішніх справ (дозвільної системи, ДСО) і власника об'єкта, що охороняється.
1.1. Кімната має відповідати таким вимогам:
1.1.1. Бути ізольованою від інших підсобних, службових приміщень, мати капітальні стіни. Некапітальні стіни укріплюються металевими ґратами упродовж усієї площі. Діаметр металевого прута має бути не менше 16 мм, вічка - не більше 100x100 мм. У побудованих раніше будинках допускаються перегородки із дощок, підсилені сталевими ґратами.
1.1.2. Мати двоє дверей з міцними і надійними замками, при цьому зовнішні - дощані, однопільні завтовшки не менш як 40 мм, оббиті з двох боків оцинкованою покрівельною сталлю, із загином країв листа на торець дверей, внутрішні - ґратчасті сталеві. Зовнішні двері повинні замикатись на два внутрішніх замки і опечатуватись мастиковою печаткою або опломбовуватись.
Внутрішні ґратчасті двері замикаються на внутрішній або навісний замок. Обрамлення прорізу дверей кімнати для зброї (дверна коробка) виконується із сталевого профілю. У раніше побудованих будинках допускаються дерев'яні дверні коробки, підсилені сталевим кутом, розміром 30x40 мм, завтовшки не менш як 5 мм, забиті в стіну не менш як десятьма штирями з арматурної сталі діаметром 10-12 мм і довжиною не менш як 120-150 мм.
1.1.3. Мати на віконних прорізах із внутрішнього боку приміщення між рамами сталеві ґрати. У приміщеннях, розташованих на першому поверсі, віконні прорізи обладнуються внутрішніми металевими або дерев'яними оббитими з обох боків оцинкованою сталлю віконницями. Кінці прутів ґрат у віконних прорізах забиваються в стіну на глибину не менш як 80 мм і заливаються бетоном. Віконниці мають замикатися на навісні замки.
Ґрати, які вставляються у дверні, віконні прорізи і для підсилення стін (перегородок), виконуються із сталевого прута діаметром не менш як 16 мм. Прути зварюються в кожному перехресті, утворюючи вічка не більш як 150x150 мм.
1.1.4. Бути обладнаною у два і більше рубежі охоронно-пожежною сигналізацією, захованою проводкою до щитка електроживлення, з установкою датчиків на вікнах, дверях, люках, стінах, стелі, підлозі, яка спрацьовує на відкриття або виламування сейфів, шаф, де зберігаються зброя і боєприпаси до неї, а також на появу людини всередині приміщення.
Сигналізація вказаних приміщень, як правило, повинна бути підключена на пульти централізованого спостереження.
У разі коли неможливе обладнання кімнати для зброї охоронною сигналізацією з виведенням на центр спостереження, вона обладнується автономною сигналізацією з виведенням її, крім караульного приміщення (поста охорони), на найближчий озброєний пост.
Автономна сигналізація, що живиться від загальної електромережі, повинна обов'язково дублюватися резервним джерелом живлення від акумуляторних батарей.
Допускається прокладання шлейфів охоронної сигналізації в трубах лише всередині приміщень по залізобетонних і бетонних будівельних конструкціях.
1.1.5. За наявності вентиляційних вікон, люків на них повинні встановлюватись стальні ґрати з вічками розміром не більше 100x100 мм, які унеможливлюють проникнення через ці системи. Отвори в стінах, призначені для проходження інженерних мереж, повинні мати діаметр не більше 200 мм.
1.2. У кімнаті для зберігання зброї, боєприпасів та спецзасобів встановлюються:
1.2.1. Залізні шафи (сейфи) для зберігання:
а) Бойових та учбових автоматів і карабінів.
Товщина стінок металевих шаф (сейфів), в яких зберігаються вогнепальна зброя, боєприпаси та спецзасоби, має бути не менше 3 мм. Дверцята шаф для міцності укріплюються стальними накладками. Допускається зберігання вогнепальної зброї у важких сейфах з одним внутрішнім замком.
Шафа обладнується арматурою та гніздами для багнетів автоматів. Біля кожного гнізда наклеюються ярлики із зазначенням виду та номера зброї, а також прізвища та ініціалів працівника, за яким вона закріплена.
б) Табельної зброї та боєприпасів до неї з розрахунку одна шафа дводверна на 90-100 пістолетів або 60 пістолетів та 4-6 автоматів.
Бойові патрони до пістолетів зберігаються в спеціальних колодках разом зі зброєю. На колодці наклеюється ярличок із номером зброї та прізвищем особи, за якою закріплені патрони. Одне з відділень шафи призначене для зберігання боєприпасів до автоматів та карабінів (у колодках), спеціальних засобів типу "Терен-4" (у закупорках) в окремому ящику (сейфі) за видами. Спецзасіб "Терен-4" має бути пронумерований та зважений (зважування здійснюється під час кожної видачі та кожного приймання, а також щомісяця), результати відбиваються в спеціальному розділі книги видачі та приймання зброї, боєприпасів, спецзасобів і засобів зв'язку або в окремому зошиті. Сюди ж вміщуються описи цих засобів та інструкцій з їх використання.
в) Боєприпасів бойового запасу, а також боєприпасів для учбової практики, які зберігаються окремо від зброї і також замикаються.
Шафа (ящик) з боєприпасами опечатується печаткою матеріально відповідальної особи та здається під охорону начальнику варти (начальнику групи, командиру відділення). Патрони зберігаються в заводській упаковці, що без потреби не порушується. Змащувати їх забороняється.
Зброя, не закріплена за працівниками цивільної охорони, повинна зберігатися в кімнаті зберігання зброї нарізно в окремих шафах, що замикаються. При цьому вся зброя має бути розрядженою, чистою та змащеною.
На кожну шафу наклеюється ярлик із зазначенням її номера, печаток, якими вона опечатується, та прізвищ відповідальних осіб.
У відділеннях кожної шафи та на дверцятах із внутрішнього боку вивішується опис із зазначенням виду та кількості наявної в них зброї та боєприпасів, відомість (список) закріплення зброї та боєприпасів за працівниками цивільної охорони (прізвище, ініціали, серія та номер зброї).
При зберіганні зброї магазини мають бути від'єднаними, курки - спущеними з бойового зводу, перевідники - поставлені на запобіжник, відкидні приклади - у похідному положенні, хомутики прицільних планок - встановлені на нульових позначках. Багнети - ножі (за їх наявності) зберігаються в спеціальних гніздах у шафі разом з автоматами. Магазини зберігаються неспорядженими (крім особливих випадків) у шафі разом зі зброєю у спеціальних гніздах. Сумки для магазинів зберігаються в тій самій шафі.
В окремих випадках патрони для автоматів можуть зберігатися у споряджених магазинах, як правило, по 20 бойових патронів, які щомісяця переспоряджуються, про що робляться позначки в постовій відомості.
Шафи зі спорядженими магазинами опечатуються, ключі від них зберігаються в начальника варти (начальника групи, командира відділення).
1.2.2. Дошка зі службовою документацією, де розміщуються:
а) Інструкція щодо порядку приймання, видачі та обліку озброєння, боєприпасів та спецзасобів, яка розробляється в кожному конкретному випадку окремо.
б) Зразки заповнення службової документації.
в) Зразки відбитків печаток матеріально відповідальної особи, начальника підрозділу цивільної охорони або підрозділу охорони, при якому або у складі якого ці підрозділи створені.
г) Опис майна, що підлягає передаванню та прийманню.
1.3. Забороняється спільне зберігання з вогнепальною зброєю і боєприпасами учбово-наочних посібників, спортінвентарю, інших предметів, за винятком пневматичної зброї, радіостанцій і дозиметричних приладів, які можуть зберігатись у відгородженій сталевими ґратами частині кімнати для зброї.
Обтиральний матеріал, масло й луг, приладдя для чищення і змащування зброї зберігаються у спеціально відведених для цього місцях, окремо від зброї і боєприпасів.
2. У кімнаті для зберігання зброї і боєприпасів слід мати протипожежні засоби та опис майна, в якому зазначається кількість шаф, сейфів, металевих ящиків з позначенням їх номерів і характеристикою печатки, якою вони опечатуються.
3. Від кімнати для зброї та спецзасобів і металевих шаф (сейфів) з вогнепальною зброєю і бойовими припасами повинно бути два комплекти ключів. Один з комплектів постійно зберігається в особи, відповідальної за збереження зброї та боєприпасів, а другий - в опечатаному пеналі в керівника підрозділу охорони.
4. Кімната або місце для розряджання, заряджання та чищення зброї обладнується поруч з кімнатою для зберігання зброї. У цій кімнаті (місці) розміщуються столи (розкладні, приставні), металевий ящик, що замикається, для збирання промасленого ганчір'я, бачок з мастилом, обладнаний розбірним краном, вогнегасники, наочний матеріал - плакати стосовно матеріальної частини зброї, витяги з правил поводження зі зброєю, її використання, видачі та приймання. Столи мають бути обладнані кулеуловлювачами.
За відсутності умов місце для розряджання та заряджання зброї обладнується ззовні приміщення охорони. Розряджання та заряджання може також проводитись на вулиці, але за умови, щоб стволи зброї були направлені вгору під кутом 45 град. - 60 град. і вбік від оточуючих житлових приміщень та вибухонебезпечних об'єктів.
Додаток 2
до пункту 4 Інструкції про
порядок зберігання, видачі
(приймання) вогнепальної
зброї та боєприпасів до неї
персоналу підрозділів
цивільної охорони Державної
служби охорони при МВС
України
КНИГА
обліку й закріплення зброї, боєприпасів, спецзасобів та засобів зв'язку
__________________________________________________________________
(найменування підрозділу охорони)
Почата "___" ___________ 200 __ р.
Закінчена "___" ___________ 200 __ р.
Частина I. Облік зброї, боєприпасів, спецзасобів та засобів зв'язку
------------------------------------------------------------------
| N | Звідки, | Марка, | Куди, за | Підпис |Примітка|
|з/п| коли і за | калібр, | яким | особи, яка| |
| | яким | номер, дата | документом| отримала | |
| | документом | випуску | і кому | зброю, | |
| | одержано | зброї, тип | видано | боєприпаси,| |
| | зброю, | і кількість | | спецзасоби| |
| | боєприпаси,| патронів, | | та засоби | |
| | спецзасоби | тип і номер | | зв'язку, і| |
| | та засоби | спецзасобів,| | дата | |
| | зв'язку | тип і номер | | | |
| | | засобів | | | |
| | | зв'язку | | | |
|---+------------+-------------+-----------+------------+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
------------------------------------------------------------------
Частина II. Закріплення зброї, боєприпасів, спецзасобів та засобів зв'язку
------------------------------------------------------------------
| N |Пріз-| Займана | Найменування |Під-|Відмітка про |
|з/п|вище | посада | закріплених |пис | здавання |
| |та | | предметів |в | озброєння, |
| |іні- | | |от- | спецзасобів та |
| |ціали| | |ри- | засобів зв'язку |
| |пра- | |--------------------|ман-|------------------|
| |ців- | |9 мм |5,45 мм|і |ні |дата |підпис у |
| |ника | |пістолет|автомат|т. | |здавання|прийнятті|
| | | |Макарова| |ін.| | | |
|---+-----+---------+--------+-------+---+----+--------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
|---+-----+---------+--------+-------+---+----+--------+---------|
| 1 | |охоронник|ГХ 154 | - | - | | | |
| | | |1970 р. | | | | | |
------------------------------------------------------------------
1. Книга поділяється на дві частини. Перша і друга частини форми можуть виготовлятися окремими книгами.
2. У I частині книги ведеться облік усього озброєння, боєприпасів, спецзасобів та засобів зв'язку, які значаться за підрозділом цивільної охорони.
3. У II частині книги ведеться облік закріплення озброєння, боєприпасів, спецзасобів та засобів зв'язку за працівниками цивільної охорони.
Додаток 3
до пункту 13 Інструкції про
порядок зберігання, видачі
(приймання) вогнепальної
зброї та боєприпасів до неї
персоналу підрозділів
цивільної охорони Державної
служби охорони при МВС
України
ВКЛАДИШ
Лицьовий бік
------------------------------------------------------------
| |
| Вкладиш N ____________________________________________ |
| До посвідчення N _____________________________________ |
| ______________________________________________________ |
| (прізвище, ім'я та по батькові) |
| ______________________________________________________ |
| (посада та найменування |
| ______________________________________________________ |
| підрозділу Державної служби охорони) |
| |
| на право носіння вогнепальної зброї |
| 1. ___________________________________________________ |
| (вид зброї та її номер) |
| 2. ___________________________________________________ |
| (вид зброї та її номер) |
| |
| під час виконання службових обов'язків |
| з охорони та безпеки. |
| |
| Начальник підрозділу ДСО ______________ ______________ |
| |
| М.П. |
------------------------------------------------------------
Зворотний бік
------------------------------------------------------------
| |
| Строк дії дозволу ____________________________________ |
| Вид охоронної діяльності _____________________________ |
| ______________________________________________________ |
| Дійсний на ___________________________________________ |
| (території, об'єкті, маршруті) |
| ______________________________________________________ |
| Телефони: |
| начальника підрозділу ДСО ____________________________ |
| чергової частини ДСО (ЦС) ____________________________ |
| чергової частини ОВС _________________________________ |
| |
------------------------------------------------------------
Бланк вкладиша виготовляється з твердого картону розміром 60x90 мм.
Додаток 4
до пункту 16 Інструкції про
порядок зберігання, видачі
(приймання) вогнепальної
зброї та боєприпасів до неї
персоналу підрозділів
цивільної охорони Державної
служби охорони при МВС
України
КНИГА
реєстрації вкладишів
------------------------------------------------------------------
| N |Дата|Прізви-|N |Систе-|Строк|Територія,|Підпис |Дата та |
|з/п|ви- |ще, |пос-|ма та |дії |об'єкт, |праців- |підпис |
| |дачі|ім'я та|від-|номер |доз- |маршрут, |ника ци-|відпові- |
| | |по |чен-|зброї,|волу |де здійс- |вільної |дального |
| | |батько-|ня | що | |нюються |охорони,|праців- |
| | |ві пра-| |вида- | |заходи з |який |ника, |
| | |цівника| |ється | |охорони |отримав |який здав|
| | | | | | | |вкладиш |вкладиш |
|---+----+-------+----+------+-----+----------+--------+---------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
------------------------------------------------------------------
Аркуші книги пронумеровуються, прошнуровуються та скріплюються печаткою, книга реєструється в підрозділі ДСО.
Додаток 5
до пункту 24 Інструкції про
порядок зберігання, видачі
(приймання) вогнепальної
зброї та боєприпасів до неї
персоналу підрозділів
цивільної охорони Державної
служби охорони при МВС
України
КНИГА
видавання та приймання зброї, боєприпасів, спецзасобів і засобів зв'язку
_____________________________________________________________
(найменування підрозділу охорони)
-------------------------------------------------------------------------
| N |П.І.Б.|Но- |Най- |Кіль-|Найменування |Найме-|Да-|Підпис|Відмітка |
|з/п|пра- |мер |мену-|кість|спецзасобів |нуван-|та |особи,|про |
| |цівни-|пос-|вання|боє- | |ня за-|і |яка |здавання |
| |ка |та |і |при- | |собів |час|отри- |зброї, боє-|
| |охоро-| |номер|пасів| |зв'яз-|ви-|мала |припасів, |
| |ни | |зброї| | |ку |да-|зброю,|спецзасобів|
| | | | | | | |чі |боє- |і засобів |
| | | | | | | | |припа-|зв'язку |
| | | | | |-------------| | |си, |-----------|
| | | | | | | | | | | | | |спец- |дата|підпис|
| | | | | | | | | | | | | |засоби|і |відпо-|
| | | | | | | | | | | | | |і |час |ві- |
| | | | | | | | | | | | | |засоби|зда-|даль- |
| | | | | | | | | | | | | |зв'яз-|ван-|ної |
| | | | | | | | | | | | | |ку |ня |особи,|
| | | | | | | | | | | | | | | |яка |
| | | | | | | | | | | | | | | |прий- |
| | | | | | | | | | | | | | | |няла |
| | | | | | | | | | | | | | | |зброю,|
| | | | | | | | | | | | | | | |боє- |
| | | | | | | | | | | | | | | |припа-|
| | | | | | | | | | | | | | | |си, |
| | | | | | | | | | | | | | | |спец- |
| | | | | | | | | | | | | | | |засоби|
| | | | | | | | | | | | | | | |і |
| | | | | | | | | | | | | | | |засоби|
| | | | | | | | | | | | | | | |зв'яз-|
| | | | | | | | | | | | | | | |ку або|
| | | | | | | | | | | | | | | |зас- |
| | | | | | | | | | | | | | | |відчує|
| | | | | | | | | | | | | | | |їх |
| | | | | | | | | | | | | | | |пере- |
| | | | | | | | | | | | | | | |даван-|
| | | | | | | | | | | | | | | |ня з |
| | | | | | | | | | | | | | | |рук на|
| | | | | | | | | | | | | | | |руки |
|---+------+----+-----+-----+-+-+-+-+--+--+------+---+------+----+------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |6|7|8|9|10|11| 12 |13 | 14 | 15 | 16 |
-------------------------------------------------------------------------
Книга видачі та приймання зброї, боєприпасів, спецзасобів і засобів зв'язку використовується для видачі озброєння з кімнат зберігання зброї, боєприпасів та спецзасобів, розташованих на об'єктах, а також у разі передавання персоналом охорони зброї з рук на руки на віддалених постах.
Додаток 6
до пункту 31 Інструкції про
порядок зберігання, видачі
(приймання) вогнепальної
зброї та боєприпасів до неї
персоналу підрозділів
цивільної охорони Державної
служби охорони при МВС
України
КНИГА
огляду зброї, боєприпасів, спецзасобів і засобів зв'язку
__________________________________________________________________
(найменування підрозділу охорони)
------------------------------------------------------------------
| Дата | Посада і підпис | Виявлені | Відмітка про |
| огляду | особи, яка | недоліки і | усунення |
| | здійснювала огляд | вказівки щодо їх | недоліків |
| | | усунення | |
|--------+-------------------+-------------------+---------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 |
------------------------------------------------------------------