• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції з формування та ведення інформаційної підсистеми «Дорожньо-транспортна пригода» інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України»

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Інструкція від 15.07.2020 № 533
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 15.07.2020
  • Номер: 533
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 15.07.2020
  • Номер: 533
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.07.2020 № 533
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 липня 2020 р.
за № 726/35009
Про затвердження Інструкції з формування та ведення інформаційної підсистеми "Дорожньо-транспортна пригода" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України"
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 628 від 03.10.2022 )( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 628 від 03.10.2022 )
Відповідно до статей 25, 27 Закону України "Про Національну поліцію", абзацу третього пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 "Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади", підпункту 40 пункту 4 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 877, постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року № 424 "Деякі питання ведення обліку дорожньо-транспортних пригод", з метою забезпечення формування інформаційних ресурсів поліцією під час обліку дорожньо-транспортних пригод, а також приведення нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України з питань діяльності Національної поліції України у відповідність до законодавства України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з формування та ведення інформаційної підсистеми "Дорожньо-транспортна пригода" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України", що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 628 від 03.10.2022 )
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства внутрішніх справ України від 28 грудня 2005 року № 1242 "Про затвердження картки обліку дорожньо-транспортних пригод та Інструкції щодо її заповнення", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 березня 2006 року за № 267/12141 (зі змінами).
3. Директорату публічної безпеки, протидії злочинності та забезпечення правопорядку Міністерства внутрішніх справ України (Лизогуб Б.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

А. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

Голова Національної поліції України

Голова Державної служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини



І. Клименко


В. Петров


О. Вискуб


Л. Денісова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
15 липня 2020 року № 533
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 липня 2020 р.
за № 726/35009
ІНСТРУКЦІЯ
з формування та ведення інформаційної підсистеми "Дорожньо-транспортна пригода" інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України"
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 628 від 03.10.2022 )
І. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок формування та ведення інформаційної підсистеми "Дорожньо-транспортна пригода" (далі - інформаційна підсистема "ДТП") інформаційно-комунікаційної системи "Інформаційний портал Національної поліції України" (далі - система ІПНП), призначеної для автоматизації процесів обліку дорожньо-транспортних пригод (далі - ДТП) у Національній поліції України.
( Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 628 від 03.10.2022 )
2. У цій Інструкції терміни вжито в таких значеннях:
оперативний черговий - працівник чергової служби, а в разі відсутності в структурі органу (підрозділу) поліції відповідної чергової служби - інший працівник підрозділу поліції, якого уповноважено на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про правопорушення та інші події;
уповноважена посадова особа органу (підрозділу) поліції - працівник органу (підрозділу) поліції, який відповідно до своїх службових обов’язків (посади) здійснює оформлення матеріалів про ДТП, проводить перевірку за фактом повідомлення про ДТП та/або забезпечує безпеку дорожнього руху чи охорону місця пригоди під час реагування на повідомлення про ДТП, є користувачем інформаційної підсистеми "ДТП".
Інші терміни в цій Інструкції вжито в значеннях, наведених у Законах України "Про дорожній рух", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про автомобільний транспорт", "Про автомобільні дороги", "Про захист персональних даних", "Про Національну поліцію", Правилах дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (далі - Правила дорожнього руху), Положенні про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, Правилах ведення обліку дорожньо-транспортних пригод, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року № 424 (далі - Правила ведення обліку ДТП).
( Абзац четвертий пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 628 від 03.10.2022 )
3. Метою інформаційної підсистеми "ДТП" є автоматизація процесів обробки органами (підрозділами) поліції інформації про ДТП, забезпечення проведення оцінки стану аварійності, аналізу обставин, причин і умов, що сприяли виникненню ДТП, прийняття управлінських рішень посадовими особами в межах компетенції поліції із запобігання ДТП, зменшення тяжкості їх наслідків, а також формування звітності про ДТП та забезпечення автоматизованого формування відповідного обліку ДТП.
II. Порядок формування та ведення інформаційної підсистеми "ДТП" в органах (підрозділах) Національної поліції України
1. Формування (наповнення) та ведення (підтримка в актуальному стані) інформаційних ресурсів інформаційної підсистеми "ДТП" здійснюється за допомогою технічних і програмних засобів системи ІПНП.
2. Інформаційними ресурсами підсистеми "ДТП" є інформація, що здобута в межах компетенції органами (підрозділами) поліції, про ДТП відповідно до кодів, що містяться в системі ІПНП, а саме про:
реєстрацію ДТП;
характеристику місця ДТП (дорожні умови та дорожню обстановку);
учасників, потерпілих, травмованих та загиблих (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності); дата народження (число, місяць, рік); громадянство; стать; місце народження; місце проживання (перебування); документ, що посвідчує особу);
транспортні засоби та їх страхування.
До інформаційної підсистеми "ДТП" вноситься наявна мультимедійна інформація (фото-, відеозапис) обстановки ДТП, що сталася.
3. До інформаційної підсистеми "ДТП" не вноситься інформація про ДТП, передбачена пунктом 8 Правил ведення обліку ДТП та абзацом третім пункту 2.11 Правил дорожнього руху .
4. Інформаційні ресурси інформаційної підсистеми "ДТП" формуються (наповнюються) та ведуться (підтримуються в актуальному стані) уповноваженими посадовими особами органів (підрозділів) поліції, на території обслуговування якого сталася ДТП, державною мовою, а для установчих даних особи - додатково російською та англійською мовами.
Зміни та/або доповнення інформації в інформаційній підсистемі "ДТП" здійснюються уповноваженою посадовою особою органу (підрозділу) поліції, якою було її внесено до цієї інформаційної підсистеми, або іншою уповноваженою посадовою особою, визначеною керівником органу (підрозділу) поліції.
Підставами для внесення зміни та/або доповнення інформації в інформаційній підсистемі "ДТП" може бути необхідність уточнення інформації, яка є інформаційним ресурсом, у зв’язку з надходженням висновку експерта (експертного дослідження), рапорту поліцейського, повідомлення закладів охорони здоров’я про факти звернень осіб, які отримали тілесні ушкодження або загинули від травм внаслідок ДТП, надходження іншої інформації про ДТП, відомості про яке внесено до зазначеної підсистеми, а також у разі передачі матеріалів про оформлене ДТП до іншого органу (підрозділу) поліції.
Уповноважені посадові особи органів (підрозділів) поліції забезпечують повноту, достовірність і своєчасність внесення інформації.
5. Інформація про ДТП вносяться уповноваженою посадовою особою органу (підрозділу) поліції до інформаційної підсистеми "ДТП" за допомогою планшетного комп’ютера (мобільного терміналу) невідкладно, але не пізніше однієї доби з моменту реєстрації ДТП. У разі відсутності технічної можливості невідкладного внесення інформації про ДТП інформація вноситься протягом трьох діб на підставі матеріалів про ДТП, оформлених відповідно до вимог розділу IX Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07 листопада 2015 року № 1395, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10 листопада 2015 року за № 1408/27853 (зі змінами).
6. Для забезпечення повноти, достовірності і своєчасності внесення уповноваженими посадовими особами органів (підрозділів) поліції інформації про ДТП в інформаційну підсистеми "ДТП", оперативний черговий під час отримання інформації про ДТП, у тому числі повідомлення із закладів охорони здоров’я про факти звернень осіб, які отримали тілесні ушкодження внаслідок ДТП, невідкладно повідомляє про це уповноважену посадову особу органу (підрозділу) поліції, яка протягом трьох діб забезпечує внесення чи коригування отриманої інформації в інформаційній підсистемі "ДТП". У разі отримання інформації про ДТП, що сталася на території обслуговування іншого органу (підрозділу) поліції, оперативний черговий невідкладно повідомляє відповідний орган (підрозділ) поліції, у межах території обслуговування якого сталася ДТП.
III. Доступ до інформаційних ресурсів інформаційної підсистеми "ДТП"
1. Користувачами інформаційних ресурсів інформаційної підсистеми "ДТП" є уповноважені посадові особи органів (підрозділів) поліції.
Надання доступу до інформаційних ресурсів інформаційної підсистеми "ДТП" користувачам забезпечується адміністратором системи "ІПНП".
Доступ до інформаційних ресурсів інформаційної підсистеми "ДТП" уповноважених органів, визначених пунктом 3 Правил ведення обліку ДТП, здійснюється шляхами, зазначеними в пункті 7 Правил ведення обліку ДТП .
2. Адміністрування інформаційної підсистеми "ДТП" покладається на уповноважений структурний підрозділ центрального органу управління поліції, який забезпечує управління (адміністрування), контроль за формуванням та підтриманням її в актуальному стані, вжиття заходів щодо розвитку і вдосконалення, надання користувачам доступу до неї, ведення їх обліку.
Адміністратор з питань обміну інформацією впроваджує організаційно-технічні заходи, які забезпечують захист інформації, що обробляється в інформаційній підсистемі "ДТП".
3. Керівники структурних підрозділів центрального органу управління поліції, територіальних (у тому числі міжрегіональних) органів Національної поліції України визначають уповноважених посадових осіб органів (підрозділів) поліції, яким надається доступ до інформаційної підсистеми "ДТП" у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків.
4. Надання доступу уповноваженим посадовим особам органів (підрозділів) поліції, як користувачам інформаційної підсистеми "ДТП", здійснюється на підставі мотивованого листа, підписаного керівником відповідного структурного підрозділу центрального органу управління поліції або територіального (у тому числі міжрегіонального) органу Національної поліції України (у разі його відсутності - особою, яка виконує його обов’язки), надісланого до уповноваженого структурного підрозділу центрального органу управління поліції, який забезпечує управління (адміністрування) інформаційною підсистемою "ДТП".
Уповноважений структурний підрозділ центрального органу управління поліції, який забезпечує управління (адміністрування) інформаційної підсистеми "ДТП", протягом трьох робочих днів з дня отримання листа приймає рішення про надання або відмову в наданні доступі до зазначеної підсистеми.
Відомості щодо користувача та наданого доступу вносяться уповноваженою особою структурного підрозділу центрального органу управління поліції, який забезпечує управління (адміністрування) інформаційної підсистеми "ДТП", до електронного журналу обліку користувачів.
Про випадки відмови в наданні доступу користувачу або позбавлення доступу в разі встановлення фактів неправомірного використання інформаційної підсистеми "ДТП" інформується відповідний керівник структурного підрозділу центрального органу управління поліції або територіального (у тому числі міжрегіонального) органу Національної поліції України.
5. Доступ користувачів до інформації здійснюється з дотриманням вимог Законів України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про захист персональних даних". Інформація, що міститься в інформаційній підсистемі "ДТП", не підлягає поширенню, крім випадків, передбачених законодавством України.
Кожній особі забезпечується реалізація права на одержання будь-яких відомостей про себе, які зберігаються в інформаційній підсистемі "ДТП" відповідно до законодавства України.
( Пункт 5 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 628 від 03.10.2022 )
6. Захист інформації в інформаційній підсистемі "ДТП" забезпечується створенням у системі ІПНП комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю.
7. Інформація, що внесена до інформаційної підсистеми "ДТП", автоматично знеособлюється через три роки, а саме вилучаються відомості про:
прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) учасників, потерпілих, травмованих та загиблих, дата і місце їх народження, місце проживання (країна, область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, корпусу, квартири);
документ, що посвідчує особу.
Знеособлення зазначених відомостей здійснюється шляхом їх видалення, що виключає подальшу можливість поновлення таких відомостей.
8. Контроль за дотриманням вимог порядку формування та ведення інформаційної підсистеми "ДТП" в органах (підрозділах) Національної поліції України покладається на посадових осіб міжрегіонального територіального органу Національної поліції України, до основних завдань якого належить забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні, а за користуванням, забезпеченням режиму доступу до цієї підсистеми покладається на керівників інформаційних підрозділів територіальних органів Національної поліції України, а також уповноважених посадових осіб міжрегіонального територіального органу Національної поліції України, на яких покладено такі обов’язки.

Директор Директорату
публічної безпеки, протидії
злочинності та забезпечення
правопорядку Міністерства
внутрішніх справ України





Б. Лизогуб