МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.05.2013 № 848/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 травня 2013 р.
за № 722/23254
Про затвердження Змін до Інструкції про роботу відділів (груп, секторів, старших інспекторів) контролю за виконанням судових рішень установ виконання покарань та слідчих ізоляторів
З метою приведення Інструкції про роботу відділів (груп, секторів, старших інспекторів) контролю за виконанням судових рішень установ виконання покарань та слідчих ізоляторів у відповідність до статей 3, 40, 183, 374, 537 та 539 Кримінального процесуального кодексу України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про роботу відділів (груп, секторів, старших інспекторів) контролю за виконанням судових рішень установ виконання покарань та слідчих ізоляторів , затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08 червня 2012 року № 847/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14 червня 2012 року за № 957/21269, що додаються.
2. Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції України (Зеркаль О.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Державної пенітенціарної служби України генерал-лейтенанта внутрішньої служби Сидоренка С.М.
Міністр | О. Лавринович |
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної пенітенціарної служби України | О.В. Лісіцков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
14.05.2013 № 848/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 травня 2013 р.
за № 722/23254
ЗМІНИ
до Інструкції про роботу відділів (груп, секторів, старших інспекторів) контролю за виконанням судових рішень установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ( z0957-12 )
1. У підпункті 1.2.4 пункту 1.2 розділу І слова "Кримінально-процесуальним кодексом України" замінити словами "Кримінальним процесуальним кодексом України ".
2. У розділі ІІ:
2.1. У пункті 2.1:
підпункт 2.1.6 викласти в такій редакції:
"2.1.6. Протягом трьох діб після прибуття засудженого до установи виконання покарань повідомляти суд, який ухвалив вирок, про приведення його до виконання і про місце відбування покарання засудженим";
у підпункті 2.1.7 слова "попереднього ув’язнення" замінити словом "тримання".
2.2. В абзаці четвертому пункту 2.2 слова "місця попереднього ув’язнення, установи" замінити словами "установи попереднього ув’язнення", слово "слідства" замінити словом "розслідування".
3. У розділі ІV:
3.1. У першому реченні абзацу другого пункту 4.3 слово "судових" замінити словом "процесуальних".
3.2. В абзаці другому пункту 4.5 слово "постановив" замінити словом "ухвалив".
3.3. У пункті 4.15:
у підпункті 4.15.1 слова "ухвали чи постанови" замінити словами "або ухвали", слово "виносив" замінити словом "ухвалював";
у підпункті 4.15.2 слово "постановив" замінити словом "ухвалив";
у підпункті 4.15.3 слова "ухвали або постанови" замінити словами "або ухвали", слова "постановив вирок, ухвалу чи постанову" замінити словами "ухвалив вирок чи постановив ухвалу";
у підпункті 4.15.4 слово "постановив" замінити словом "ухвалив".
4. У розділі V:
4.1. У пункті 5.3:
в абзаці першому слова "про звільнення або скорочення засудженому (особі, взятій під варту) строку покарання (тримання під вартою)" замінити словами "про звільнення засудженого (особи, взятої під варту) або скорочення засудженому строку покарання";
в абзаці другому слова "про звільнення або скорочення строку покарання (тримання під вартою) засудженого (особи, взятої під варту)" замінити словами "про звільнення засудженого (особи, взятої під варту) або скорочення засудженому строку покарання", слово "постановив" замінити словом "ухвалив".
4.2. У пункті 5.4 слова "про звільнення або скорочення строку покарання (строку тримання під вартою) щодо засудженого (особи, взятої під варту)" замінити словами "про звільнення засудженого (особи, взятої під варту) або скорочення засудженому строку покарання".
4.3. У пункті 5.12 слово "органів" замінити словом "органу".
4.4. У пункті 5.16 слово "постанови" замінити словом "ухвали".
4.5. У пункті 5.17 слово "постанови" замінити словом "ухвали".
5. У розділі VIII:
5.1. У пункті 8.4 слова "дізнання, досудового слідства" замінити словами "досудового розслідування".
5.2. У першому реченні пункту 8.5 слова "Постанови органів внутрішніх справ і прокуратури, а також постанови (ухвали) судів на переміщення осіб під вартою (конвоювання) надсилаються" замінити словами "Постанова органу досудового розслідування, прокуратури, а також ухвала судді, суду на переміщення осіб під вартою (конвоювання) надсилаються".
5.3. У другому реченні пункту 8.6 слова "чи постанови суду" замінити словами "слідчого судді, суду", слово "слідства" замінити словом "розслідування".
6. У розділі ІХ:
6.1. У пункті 9.2:
в абзаці першому слово "слідства" замінити словом "розслідування";
в абзаці другому слово "слідства" замінити словом "розслідування", слова "(начальнику органу внутрішніх справ)" виключити.
6.2. В абзаці першому пункту 9.3 слово "слідства" замінити словом "розслідування".
6.3. У пункті 9.4 слова "слідчого органу" замінити словами "органу досудового розслідування".
7. У розділі Х:
7.1. У назві розділу Х слова "Кримінально-процесуальним кодексом України" замінити словами "Кримінальним процесуальним кодексом України ".
7.2. У другому реченні пункту 10.1 слова "взяття під варту" замінити словами "застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою".
7.3. Пункти 10.2, 10.3 викласти в такій редакції:
"10.2. Якщо строк тримання особи під вартою закінчується через 7 діб, а ухвали слідчого судді, суду про його продовження або про закінчення не надійшло, за підписом начальника СІЗО надсилаються відповідне повідомлення-нагадування органу, який здійснює кримінальне провадження, та його копія - прокурору, який здійснює нагляд за додержанням законів таким органом під час проведення ним досудового розслідування.
10.3. У разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про відмову у продовженні строку тримання під вартою, про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на інший запобіжний захід, про звільнення особи з-під варти у випадку, передбаченому частиною третьою статті 206 Кримінального процесуального кодексу України , або у випадку закінчення строку дії ухвали слідчого судді, суду про тримання під вартою підозрюваний, обвинувачений повинен бути негайно звільнений, якщо у начальника СІЗО, під вартою в якому він перебуває, відсутнє інше судове рішення, що набрало законної сили і прямо передбачає тримання цього підозрюваного, обвинуваченого під вартою.
Про звільнення особи з-під варти за підписом начальника СІЗО надсилається повідомлення органу досудового розслідування, який здійснює кримінальне провадження, та прокурору, який здійснює нагляд за додержанням законів таким органом під час проведення ним досудового розслідування".
8. У тексті Інструкції слова "особи, узяті під варту" та "взяття під варту" замінити словами "особи, які тримаються під вартою" та "тримання під вартою" у відповідних відмінках.
9. У додатку 5 до Інструкції слова "Судовий орган" замінити словом "Суд".
10. У додатку 11 до Інструкції слово "процесу" замінити словом "засідання".
Директор Департаменту взаємодії з органами влади | О.В. Зеркаль |