МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
11.04.2013 № 255 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 квітня 2013 р.
за № 694/23226
Про затвердження Вимог до технічного і технологічного забезпечення виконавців (розробників) робіт із землеустрою
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 1405 від 27.07.2020 )
Відповідно до частини четвертої статті 40 Закону України "Про землеустрій" та пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України , затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Вимоги до технічного і технологічного забезпечення виконавців (розробників) робіт із землеустрою, що додаються.
2. Департаменту землеробства (Демидов О.А.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Перший заступник Міністра | І.Ю. Бісюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
11.04.2013 № 255
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 квітня 2013 р.
за № 694/23226
ВИМОГИ
до технічного і технологічного забезпечення виконавців (розробників) робіт із землеустрою
I. Загальні положення
1.1. Ці Вимоги поширюються на суб’єктів господарювання, які виконують роботи із землеустрою (обстежувальні, вишукувальні, топографо-геодезичні, картографічні, проектні та проектно-вишукувальні), що виконуються з метою складання документації із землеустрою.
1.2. У цих Вимогах терміни вживаються в таких значеннях:
виконавці робіт із землеустрою та розробники документації із землеустрою (далі - виконавці (розробники) робіт із землеустрою) - юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких за основним місцем роботи працюють не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою, та фізичні особи - підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою;
( Абзац другий пункту 1.2 розділу I в редакції Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 1405 від 27.07.2020 )
технічне забезпечення виконавців (розробників) робіт із землеустрою - засоби обчислювальної та інформаційної техніки, технічні засоби для виконання геодезичних та інших робіт при здійсненні землеустрою;
технологічне забезпечення виконавців (розробників) робіт із землеустрою - сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, об'єднаних у технологічний процес для збору, ведення, контролю, накопичення, зберігання, поновлення, пошуку, перетворення, переробки, відображення, видачі й передачі даних з метою виконання робіт із землеустрою.
Інші терміни, що використовуються у цих Вимогах, вживаються в значеннях, наведених у Земельному кодексі України , Законах України "Про землеустрій" , "Про оцінку земель" , "Про Державний земельний кадастр" , інших нормативно-правових актах.
II. Вимоги до технічного забезпечення виконавців (розробників) робіт із землеустрою
2.1. Виконавець (розробник) робіт із землеустрою повинен володіти (мати у власності або в користуванні) такими засобами обчислювальної та інформаційної техніки, технічними засобами для виконання геодезичних та інших робіт при здійсненні землеустрою:
геодезичні інструменти та обладнання для вимірювання відстаней, горизонтальних та вертикальних кутів з метою визначення координат і висот точок місцевості або геодезичний супутниковий приймач для визначення координат точок місцевості (не вимагається для виконавців робіт із землеустрою, які розробляють документацію із землеустрою, що не потребує визначення координат точок місцевості та/або координат поворотних точок меж);
комп’ютерна, обчислювальна та інша інформаційна техніка і ліцензійне програмне забезпечення, необхідне для забезпечення технологічного процесу виконання робіт із землеустрою.
2.2. Геодезичні інструменти, комп’ютерна, обчислювальна та інша інформаційна техніка, програмне забезпечення повинні мати властивості та функціональність, необхідні для:
забезпечення точності зйомки, що буде відповідати чинним стандартам і забезпечувати необхідну точність при визначенні поворотних точок меж земельних ділянок та інших об’єктів реєстрації у державному земельному кадастрі відносно найближчих пунктів державної геодезичної мережі;
автоматизації процесу обробки результатів геодезичних робіт;
складання документації із землеустрою у паперовій формі та у формі електронного документа;
забезпечення складання документації із землеустрою у строки, встановлені законодавством.
2.3. Геодезичні інструменти підлягають періодичній повірці відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" .
III. Вимоги до технологічного забезпечення виконавців (розробників) робіт із землеустрою
3.1. Виконавець (розробник) робіт із землеустрою при проведенні цих робіт повинен дотримуватися таких технологічних вимог:
передавати матеріали виконаних робіт в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису до Державного фонду документації із землеустрою у місячний строк після їх затвердження;
( Абзац другий пункту 3.1 розділу III в редакції Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 1405 від 27.07.2020 )
забезпечувати зберігання копії (в паперовому або в сканованому електронному вигляді) примірника розробленої документації із землеустрою;
дотримуватися умов договору щодо розроблення документації із землеустрою;
забезпечувати виконання робіт із землеустрою відповідно до вимог законодавства України, що регулює земельні відносини, а також державних стандартів, норм і правил;
подавати документацію із землеустрою до Держгеокадастру, його територіальних органів для внесення відомостей до Державного земельного кадастру від імені замовника документації із землеустрою, якщо інше не встановлено договором.
( Абзац шостий пункту 3.1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 1405 від 27.07.2020 )
3.2. Документація із землеустрою, розроблена виконавцями (розробниками) робіт із землеустрою, підписується:
у паперовій формі - підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою;
в електронній формі - із використанням кваліфікованого електронного підпису сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою, згідно із законодавством про використання електронного цифрового підпису.
( Пункт 3.2 розділу III в редакції Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 1405 від 27.07.2020 )( Пункт 3.3 розділу III виключено на підставі Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 1405 від 27.07.2020 )
Директор Департаменту землеробства | О.А. Демидов |
( Додаток виключено на підставі Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 1405 від 27.07.2020 )