• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до Загальних вимог до проведення оглядів витрат державного бюджету

Міністерство фінансів України  | Наказ від 20.04.2026 № 212 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 20.04.2026
  • Номер: 212
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 20.04.2026
  • Номер: 212
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
20.04.2026 м. Київ № 212
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
06 травня 2026 р. за № 627/46021
Про затвердження Змін до Загальних вимог до проведення оглядів витрат державного бюджету
Відповідно до статті 20 Бюджетного кодексу України, пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, з метою актуалізації та удосконалення організаційно-методологічних засад проведення оглядів витрат державного бюджету
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Загальних вимог до проведення оглядів витрат державного бюджету, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23 жовтня 2019 року № 446, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23 грудня 2019 року за № 1277/34248, що додаються.
2. Департаменту державного бюджету в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, окрім пункту 7 Змін до Загальних вимог до проведення оглядів витрат державного бюджету, затверджених цим наказом, який набирає чинності з 01 січня 2027 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на заступників Міністра відповідно до розподілу обов'язків.
 

В. о. Міністра

Роман ЄРМОЛИЧЕВ

ПОГОДЖЕНО:

 

Заступник Міністра цифрової
трансформації України з питань
європейської інтеграції

Олександр БОРНЯКОВ
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
20 квітня 2026 року № 212
Зміни до Загальних вимог до проведення оглядів витрат державного бюджету, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23 жовтня 2019 року № 446, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 23 грудня 2019 року за № 1277/34248
1. У розділі I:
1) в абзаці першому пункту 1 слово "десятої" замінити словом "одинадцятої";
2) у пункті 2:
після абзацу другого доповнити абзацом третім такого змісту:
"винайдення способів економії бюджетних коштів для їх спрямування на інші пріоритетні напрями діяльності відповідального головного розпорядника;".
У зв'язку з цим абзаци третій - п'ятий вважати абзацами четвертим - шостим відповідно;
абзац п'ятий після слів "покращення якості" доповнити словами "та підвищення ефективності";
абзац шостий виключити;
3) підпункти 2 - 6 пункту 3 замінити підпунктами 2 - 8 такого змісту:
"2) формування робочої групи відповідно до пунктів 2, 3 розділу III цих Загальних вимог;
3) підготовка та схвалення плану-графіка проведення огляду витрат відповідно до пункту 11 розділу III цих Загальних вимог;
4) оцінка ефективності реалізації державної політики та відповідних витрат державного бюджету та опис базового варіанта реалізації державної політики відповідно до розділу IV цих Загальних вимог;
5) розроблення варіантів досягнення цілі огляду витрат відповідно до розділу V цих Загальних вимог;
6) проведення узгоджувальної наради за участі посадових осіб відповідального головного розпорядника та Мінфіну відповідно до пункту 13 розділу III цих Загальних вимог;
7) підготовка звіту про огляд витрат державного бюджету (далі - звіт про огляд витрат) відповідно до розділу VI цих Загальних вимог, його подання до Кабінету Міністрів України для прийняття рішення щодо подальшої реалізації державної політики у відповідній сфері та оприлюднення;
8) моніторинг огляду витрат.".
2. В абзаці четвертому пункту 1 розділу II слова "(якщо можна, вираженої кількісно)" замінити словами "(вираженої кількісно, якщо можна)".
3. У розділі III:
1) абзац шостий пункту 3 після слів "незалежні експерти" доповнити словами ", зокрема з питань гендерної рівності;";
2) пункт 5 після абзацу другого доповнити абзацом третім такого змісту:
"опис базового варіанта реалізації державної політики;".
У зв'язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим;
3) в абзаці восьмому пункту 6 слово "інформаційно-телекомунікаційних" замінити словом "інформаційно-комунікаційних";
4) абзац четвертий пункту 8 після слів "залучати до участі в роботі" доповнити словами ", зокрема шляхом запрошення на засідання робочої групи, інтерв'ювання,";
5) підпункт 1 пункту 10:
після абзацу третього доповнити абзацами четвертим і п'ятим такого змісту:
"звіти про раніше проведені огляди витрат;
результати оцінки ефективності заходів, вжитих за результатами останнього огляду витрат, раніше проведеного у сфері, та інформацію про ступінь досягнення цілей такого огляду витрат;".
У зв'язку з цим абзаци четвертий - сьомий вважати абзацами шостим - дев'ятим відповідно;
після абзацу восьмого доповнити абзацами дев'ятим і десятим такого змісту:
"розрахунок базового обсягу витрат державного бюджету (далі - базовий обсяг витрат) на середньостроковий період за відповідними бюджетними програмами, здійснений під час складання Бюджетної декларації, із наведенням факторів, що впливають на обсяг витрат державного бюджету, та підходів до цього розрахунку;
перелік основних питань, які доцільно вивчити / дослідити під час проведення огляду витрат, який є основою для проєкту плану-графіка проведення огляду витрат;".
У зв'язку з цим абзац дев'ятий вважати абзацом одинадцятим;
6) в абзаці першому підпункту 1 пункту 11 слова "відповідальних осіб" замінити словом "виконавців";
7) пункт 13 викласти в такій редакції:
"13. Для обговорення попереднього звіту про огляд витрат та визначення оптимального варіанту досягнення цілі огляду витрат обов'язково проводиться узгоджувальна нарада за участі Міністра фінансів України та/або його заступника, відповідального за реалізацію бюджетної політики у відповідній сфері, та керівника установи - відповідального головного розпорядника, а також членів робочої групи. Така узгоджувальна нарада проводиться не пізніше ніж за два місяці до дати подання звіту про огляд витрат до Кабінету Міністрів України.
Узгоджувальні наради проводяться також за потреби узгодження дій, вирішення спірних питань, що виникли під час проведення огляду витрат.".
4. У розділі IV:
1) у пункті 2:
в абзаці першому:
після слів "виконання державного бюджету," доповнити словами "звіти про раніше проведені огляди витрат, дані моніторингу оглядів витрат,";
слова "статті у засобах масової інформації, звіти / доповіді / листи громадських організацій, звернення громадян" замінити словами "висновки про результати контрольних заходів, проведених органами, уповноваженими на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства, звіти / доповіді / листи громадських організацій, наукові аналітичні та дослідницькі матеріали, звіти і рекомендації міжнародних організацій, зокрема міжнародних фінансових організацій";
в абзаці другому слова ", а також доцільність проведення аналізу надходжень до спеціального фонду державного бюджету для реалізації відповідних бюджетних програм" виключити;
2) у пункті 4:
абзац перший після слів "інформації і показників" доповнити словами "бюджетних пропозицій,";
після абзацу третього доповнити абзацами четвертим і п'ятим такого змісту:
"аналіз надходжень до спеціального фонду державного бюджету для реалізації відповідних бюджетних програм;
перевірка розрахунку базового обсягу витрат на середньостроковий період, здійсненого відповідальним головним розпорядником під час складання Бюджетної декларації;".
У зв'язку з цим абзаци четвертий - сьомий вважати абзацами шостим - дев'ятим відповідно;
3) у пункті 5:
абзац п'ятий після слів "публічних послуг" доповнити словами ", зокрема основних засобів та нематеріальних активів, які використовуються для надання публічних послуг";
доповнити трьома новими абзацами такого змісту:
"Такий аналіз здійснюється з урахуванням:
загальних підходів до визначення публічних послуг, встановлених методичними рекомендаціями щодо формування бюджетних програм головними розпорядниками коштів державного бюджету, затвердженими Мінфіном;
результатів гендерного аналізу бюджетних програм, проведеного із застосуванням затверджених Мінфіном методичних рекомендацій щодо впровадження та застосування гендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі.";
4) в абзаці дев'ятому пункту 7:
слова "бюджетних коштів" виключити;
слова "(бюджетні запити, паспорти бюджетних програм тощо)" замінити словами "(бюджетні пропозиції, бюджетні запити, паспорти бюджетних програм тощо)";
5) доповнити новим пунктом 8 такого змісту:
"8. Для визначення переваг варіантів досягнення цілі огляду витрат, що розроблятимуться в межах огляду, здійснюється опис базового варіанта реалізації державної політики (далі - базовий варіант).
Базовий варіант полягає в екстраполяції на середньостроковий період засад державної політики, врахованої під час складання державного бюджету на поточний бюджетний період (зі змінами), і передбачає здійснення розрахунку прогнозу витрат державного бюджету на середньостроковий період (базовий обсяг витрат) та показників, що характеризують стан сфери у відповідні роки за умови незмінності такої державної політики.
Базовий обсяг витрат розраховується відповідно до методичних підходів, встановлених Мінфіном.".
5. У розділі V:
1) у пункті 1:
в абзаці другому слово "реальний" замінити словом "реалістичний";
в абзаці третьому слова ""нульовий" варіант - нічого не змінювати" замінити словами "базовий варіант";
2) у пункті 2:
після абзацу четвертого доповнити абзацом п'ятим такого змісту:
"необхідність удосконалення підходів головного розпорядника до застосування програмно-цільового методу, у тому числі до визначення результативних показників бюджетних програм;".
У зв'язку з цим абзаци п'ятий - дев'ятий вважати абзацами шостим - десятим відповідно;
після абзацу восьмого доповнити абзацом дев'ятим такого змісту:
"способи та обсяг можливої економії бюджетних коштів для їх спрямування на інші пріоритетні напрями використання бюджетних коштів / напрями діяльності головного розпорядника;".
У зв'язку з цим абзаци дев'ятий і десятий вважати абзацами десятим і одинадцятим відповідно.
6. У розділі VI:
1) у пункті 1:
в абзаці другому слово "звіту" замінити словом "Звіту", слово "додатку" замінити словом і цифрою "додатку 1";
в абзаці четвертому речення "Робоча група самостійно визначає форми представлення цифрової інформації з урахуванням специфіки сфери і проблеми." виключити;
2) пункти 3 - 7 замінити пунктами 3 - 25 такого змісту:
"3. У звіті про огляд витрат зазначаються у графах:
"t - 1 рік", "t - 2 рік" - показники років, які передують року проведення огляду витрат;
"t рік" - показники року, в якому проводиться огляд витрат (планові показники на поточний рік);
"t + 1 рік", "t + 2 рік", "t + 3 рік" - показники на середньостроковий період (3 роки, наступні за роком проведення огляду витрат).
Під час формування звіту про огляд витрат у заголовках табличних форм зазначаються відповідні календарні роки.
Під час формування звіту про огляд витрат використовується інформація та показники, зокрема:
звітів про виконання Державного бюджету України за відповідний звітний бюджетний період - для зазначення показників на роки "t - 1", "t - 2" та інші відповідні роки;
закону про Державний бюджет України на поточний бюджетний період (зі змінами) - для зазначення показників на рік t;
закону (проєкту закону) про Державний бюджет України на наступний бюджетний період та розраховані під час розробки варіантів - для зазначення показників на роки t + 1, t + 2, t + 3 відповідно;
Бюджетної декларації - у частині показників досягнення цілей державної політики для висвітлення стану сфери;
бюджетних запитів, паспортів бюджетних програм, звітів про їх виконання, результати оцінки ефективності бюджетних програм - для висвітлення стану сфери та ефективності використання коштів.
4. У розділі I звіту про огляд витрат зазначається опис поточної ситуації у відповідній сфері.
Дані, надані в пунктах 1 і 5, мають охопити часовий період, визначений робочою групою відповідно до пункту 2 розділу IV цих Загальних вимог, а також поточний рік.
5. У пункті 1 розділу I звіту про огляд витрат відображаються витрати державного бюджету, охоплені оглядом витрат за відповідними бюджетними програмами.
У підпункті 1.1 зазначаються витрати за напрямами використання бюджетних коштів окремо за загальним та спеціальним фондами.
У підпункті 1.2 зазначаються витрати за кодами економічної класифікації видатків бюджету / класифікації кредитування бюджету окремо за загальним та спеціальним фондами.
У підпункті 1.3 надаються пояснення щодо структури та змін витрат за напрямами використання бюджетних коштів та за кодами економічної класифікації видатків бюджету / класифікації кредитування бюджету.
6. У пункті 2 розділу I звіту про огляд витрат надаються перелік та опис публічних послуг, що надаються у сфері проведення огляду витрат у межах реалізації відповідних бюджетних програм, із зазначенням характеристик таких послуг.
У графі 3 "Опис" зазначаються:
у рядку 1 - публічна послуга, що надається в межах бюджетної програми, а також вказується індивідуальною або колективною є публічна послуга;
у рядку 1.1 - орган державної влади, який реалізує повноваження, пов'язані з виконанням відповідних завдань і функцій, передбачених законодавством, а також установи, організації, які безпосередньо здійснюють надання відповідної публічної послуги;
у рядку 1.2 - перелік основних отримувачів / користувачів публічної послуги;
у рядку 1.3 - інформація щодо наявної інфраструктури, яка використовується для надання публічної послуги, а також об'єктів інфраструктури, які перебувають у процесі створення.
7. У пункті 3 розділу I звіту про огляд витрат зазначаються гендерні аспекти, які характеризують умови життя та потреби отримувачів / користувачів та надавачів публічних послуг, наведених у пункті 2 цього розділу, зокрема гендерні аспекти, враховані під час планування і виконання бюджетних програм, зазначених у пункті 1 цього розділу.
8. У пункті 4 розділу I звіту про огляд витрат надається інформація про основні засади державної політики у сфері огляду витрат, зокрема стратегічні цілі та завдання, опис наявного механізму реалізації державної політики у сфері відповідно до нормативно-правових актів.
9. У пункті 5 розділу I звіту про огляд витрат зазначаються ключові показники (фактичні за звітні роки та планові на поточний рік), які характеризують стан сфери огляду витрат у відповідні роки з урахуванням цілі огляду витрат та проблемних питань, задля вирішення яких проводиться огляд витрат, зокрема виявлених під час огляду витрат. Кількість таких показників доцільно обмежити десятьма.
Робоча група самостійно визначає набір таких показників, використовуючи:
показники, визначені стратегічними та програмними документами держави;
показники досягнення цілей державної політики, передбачені Бюджетною декларацією;
окремі результативні показники бюджетних програм (передусім показники якості, які висвітлюють рівень задоволення отримувачів / користувачів публічних послуг, рівень забезпечення публічними послугами осіб, які мають на них право; висвітлюють послаблення негативних чи посилення позитивних тенденцій в економіці (відповідній сфері / галузі), користь для суспільства (окремих верств населення) від реалізації бюджетної програми);
показники, розраховані робочою групою під час проведення огляду витрат на основі офіційної державної статистичної, фінансової та іншої звітності, даних бухгалтерського, статистичного та внутрішньогосподарського (управлінського) обліку тощо, та які характеризують поточний стан сфери, демонструють наявні тенденції у сфері, підтверджують проблемні питання, наведені у пункті 6 цього розділу.
10. У пункті 6 розділу I звіту про огляд витрат надається інформація про проблемні питання, для вирішення яких проводиться огляд витрат, зокрема виявлені під час його проведення. Водночас зазначається, для яких проблемних питань знайдено вирішення у варіантах досягнення цілі огляду витрат, включених до звіту про огляд витрат, та надаються пояснення щодо проблемних питань, вирішення яких не передбачено в запропонованих варіантах.
11. У розділі II звіту про огляд витрат надається узагальнена інформація про результати оцінки ефективності реалізації державної політики та відповідних витрат державного бюджету, здійсненої відповідно до розділу IV цих Загальних вимог, з відповідними висновками.
12. У розділі III звіту про огляд витрат надається інформація про витрати державного бюджету на середньостроковий період та показники, що характеризують стан сфери у відповідні роки, у разі незмінності державної політики, тобто за умови, що описані в розділі I звіту про огляд витрат механізми реалізації державної політики, встановлені законами, іншими нормативно-правовими актами вимоги щодо публічних послуг (зокрема щодо стандартів таких послуг, способів їх надання, підходів до розрахунку їх вартості), вимоги до отримувачів / користувачів та надавачів публічних послуг не змінюються.
У пункті 1 зазначаються фактори, що впливають на обсяг витрат державного бюджету за кожною бюджетною програмою та враховані під час розрахунку базового обсягу витрат.
У пункті 2 зазначається базовий обсяг витрат за відповідними бюджетними програмами з деталізацією за напрямами використання бюджетних коштів у розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету / класифікації кредитування бюджету окремо за загальним та спеціальним фондами.
У пункті 3 надається опис підходів, застосованих під час здійснення розрахунку базового обсягу витрат, обґрунтування актуальності факторів, наведених у пункті 1 цього розділу, та припущень щодо їх динаміки в середньостроковому періоді.
У пункті 4 надається прогноз стану сфери огляду витрат у разі незмінності політики. Перелік показників, який зазначається у цьому пункті, має відповідати переліку показників, зазначених у пункті 5 розділу I звіту про огляд витрат.
13. У розділі IV звіту про огляд витрат надається опис кожного з варіантів досягнення цілі огляду витрат.
Кожному з варіантів надається порядковий номер, з урахуванням якого здійснюється нумерація описів варіантів у розділі IV звіту про огляд витрат. Опис кожного з варіантів здійснюється в тому самому порядку, що й для варіанта 1, із присвоєнням відповідної нумерації.
14. Пункт 1 розділу IV звіту про огляд витрат містить опис варіанта 1.
У підпункті 1.1 зазначається назва варіанта 1, яка висвітлює його головну особливість порівняно з іншими варіантами.
15. У підпункті 1.2 пункту 1 розділу IV звіту про огляд витрат зазначаються завдання, спрямовані на реалізацію варіанта 1.
Завдання мають бути сформульовані так, щоб розкрити шлях досягнення цілі огляду витрат, зокрема вирішення проблемних питань, наведених у пункті 6 розділу I звіту про огляд витрат.
16. У підпункті 1.3 пункту 1 розділу IV звіту про огляд витрат надається перелік та опис публічних послуг, які надаватимуться за рахунок коштів державного бюджету в разі реалізації варіанта 1, а також опис зміни характеристик публічної послуги порівняно з послугами, наведеними в пункті 2 розділу 1 звіту про огляд витрат.
У графі 3 надається опис публічних послуг аналогічно до підходів, визначених пунктом 6 цього розділу.
У графі 4 описуються зміни, яких зазнають публічні послуги, порівняно з поточною ситуацією, та зазначається:
у рядку 1 - чи змінюється публічна послуга та яких саме змін вона зазнає, зокрема зміни стандартів надання публічних послуг, їх обсягу та якості;
у рядку 1.1 - чи змінюються надавачі публічної послуги, їх структура, чисельність, підпорядкування тощо, а також зазначаються враховані гендерні аспекти;
у рядку 1.2 - чи змінюються категорії отримувачів / користувачів публічної послуги, вимоги до отримувачів, які надають право на отримання послуги, та вплив цих змін на кількість отримувачів / користувачів, а також зазначаються враховані гендерні аспекти;
у рядку 1.3 - інформація щодо зміни інфраструктури, яка використовується для надання публічної послуги, порівняно з описаною в пункті 2 розділу I звіту про огляд витрат, а також зазначається, чи змінюється для отримувача / користувача доступність публічної послуги.
17. У підпункті 1.4 пункту 1 розділу IV звіту про огляд витрат зазначаються заходи, яких потрібно вжити для реалізації варіанта з урахуванням завдань, наведених у підпункті 1.2 розділу IV звіту про огляд витрат, та для досягнення цілі огляду витрат. Для кожного із заходів визначаються виконавці, строк реалізації та індикатор виконання.
Заходи формуються у спосіб, який дасть можливість взяти їх за основу під час підготовки рішення Кабінету Міністрів України за результатами розгляду відповідного звіту про огляд витрат.
18. У підпункті 1.5 пункту 1 розділу IV звіту про огляд витрат зазначаються фактори, що впливають на обсяг витрат державного бюджету за кожною бюджетною програмою та враховані під час розрахунку обсягу витрат державного бюджету, необхідного для реалізації варіанта 1.
Перелік факторів, що впливають на обсяг витрат державного бюджету в межах реалізації варіанта 1, може відрізнятися від факторів за базовим варіантом, наведених у пункті 1 розділу III звіту про огляд витрат, та іншими варіантами досягнення цілі огляду витрат.
19. У підпункті 1.6 пункту 1 розділу IV звіту про огляд витрат зазначаються витрати державного бюджету, необхідні для реалізації варіанта 1, за бюджетними програмами з деталізацією за напрямами використання бюджетних коштів у розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету / класифікації кредитування бюджету за загальним та спеціальним фондами окремо.
20. У підпункті 1.7 пункту 1 розділу IV звіту про огляд витрат надається опис підходів, застосованих під час здійснення розрахунку обсягу витрат, обґрунтування факторів, наведених у підпункті 1.5 цього розділу звіту про огляд витрат, та припущень щодо їх динаміки у середньостроковому періоді. У цьому підпункті також надається інформація щодо оптимізації витрат державного бюджету, яка відбудеться в результаті реалізації варіанта.
21. У підпункті 1.8 пункту 1 розділу IV звіту про огляд витрат надається прогноз очікуваного впливу реалізації варіанта на сферу, в якій проведено огляд витрат.
У графі 2 "Очікуваний вплив" зазначається позитивний, нейтральний або негативний вплив на сферу та надаються відповідні обґрунтування із наведенням кількісних та якісних показників за об'єктами впливу. Додатково до визначених у формі звіту про огляд витрат об'єктів впливу робоча група самостійно визначає інші об'єкти впливу з урахуванням особливостей відповідної сфери.
22. У підпункті 1.9 пункту 1 розділу IV звіту про огляд витрат зазначаються показники, які висвітлюють досягнення цілі огляду витрат за результатами реалізації варіанта 1, характеризують очікувані зміни у сфері. Основою для переліку показників, які зазначаються в цьому підпункті, є ключові показники, які характеризують стан сфери огляду витрат, наведені в пункті 5 розділу I звіту про огляд витрат.
23. У підпункті 1.10 пункту 1 розділу IV звіту про огляд витрат зазначаються ризики реалізації варіанта, а також шляхи запобігання ризикам або їх мінімізації:
у графі 2 зазначаються основні ризики, серед іншого фіскальні, із наведенням обсягів можливого впливу на бюджет;
у графі 3 зазначаються відповідні заходи реагування для зменшення негативного впливу визначених ризиків, зокрема, на виконання завдань і заходів, передбачених варіантом, та показники досягнення цілі огляду витрат, визначені в підпункті 1.9 цього розділу звіту про огляд витрат.
24. У розділі V звіту про огляд витрат надається інформація, яка дає можливість порівняти варіанти, включені до звіту про огляд витрат.
У пункті 1 зазначаються в динаміці показники досягнення цілі огляду витрат за кожним з варіантів, а також показники, які характеризують стан сфери за базового варіанту.
У рядку "Базовий варіант" за кожним показником у графі 3 надаються значення відповідних показників (у абсолютних або відносних величинах), які відповідають поточному року (планові показники на поточний рік).
У графах 4 - 6 зазначаються розрахункові величини як зміна показників (+/-) порівняно з попереднім роком. У рядках "Варіант 1", "Варіант 2" у графі 4 зазначається зміна порівняно з плановим показником на поточний рік (значення показника в рядку "Базовий варіант" у графі 3).
У пункті 2 зазначається очікуваний вплив реалізації варіантів на досягнення цілі огляду витрат за визначеними критеріями.
У графах 2 - 4 зазначається:
у рядках "Вплив на витрати бюджету" та "Вплив на надходження бюджету" - оцінка впливу як "збільшення", "зменшення" або "нейтральний вплив" із лаконічним поясненням такої оцінки;
у рядку "сильні сторони" - переваги над іншими варіантами досягнення цілі огляду витрат;
у рядку "слабкі сторони" - недоліки варіанта та обмеження і перешкоди, що можуть виникнути під час реалізації варіанта.
До пункту 2 включається кількість граф, яка дозволяє продемонструвати всі варіанти, описані в розділі IV звіту про огляд.
25. У розділі VI звіту про огляд витрат зазначається номер і назва варіанта (згідно з описом у розділі IV), який робоча група пропонує як оптимальний для досягнення цілі огляду витрат, та лаконічно надаються обґрунтування такого вибору з урахуванням порівняння варіантів, наведеного в розділі V звіту про огляд витрат.".
У зв'язку із цим пункти 8 - 10 вважати пунктами 26 - 28 відповідно;
у пункті 28 слово "сайті" замінити словом "вебсайті".
7. Доповнити новим розділом такого змісту:
"VII. Моніторинг огляду витрат
1. Моніторингом огляду витрат є систематичний збір, обробка, узагальнення, аналіз та оцінка інформації щодо проведення огляду витрат, впровадження його результатів та досягнення цілей огляду витрат.
2. Моніторинг огляду витрат включає:
моніторинг проведення огляду витрат;
моніторинг заходів, вжитих за результатами проведеного огляду витрат;
моніторинг показників досягнення цілі огляду витрат.
3. Моніторинг проведення огляду витрат передбачає збирання інформації про поточний стан проведення огляду витрат у сфері, зокрема про дотримання основних строків у процесі його проведення, серед яких створення робочої групи, проведення узгоджувальної наради, подання звіту про огляд витрат на розгляд Кабінету Міністрів України.
Такий моніторинг проводиться щомісяця, починаючи з місяця, наступного за місяцем прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про проведення оглядів витрат, до подання робочою групою звіту про огляд витрат на розгляд Уряду та прийняття Кабінетом Міністрів України відповідного рішення.
Інформація про поточний стан проведення огляду витрат у сфері подається відповідальним головним розпорядником щомісячно до 5 числа Кабінету Міністрів України і Міністерству фінансів України та оприлюднюється ним шляхом розміщення на офіційному вебсайті.
Форму Інформації про проведення огляду витрат державного бюджету у сфері наведено в додатку 2 до цих Загальних вимог. Форма заповнюється наростаючим підсумком протягом проведення огляду витрат.
4. У Інформації про проведення огляду витрат державного бюджету у сфері:
1) у заголовку додатка 2 до цих Загальних вимог зазначаються код відомчої класифікації видатків та кредитування державного бюджету та найменування відповідального головного розпорядника, сфера проведення огляду витрат відповідно до рішення Кабінету Міністрів України та дата, станом на яку подається інформація;
2) у пункті 1 додатка 2 до цих Загальних вимог наводиться інформація про утворення робочої групи із зазначенням номера та дати прийняття відповідальним головним розпорядником рішення про утворення робочої групи. Якщо робочу групу не утворено або утворено невчасно, ставиться позначка "не утворена" та вказуються причини такого стану;
3) у пункті 2 додатка 2 до цих Загальних вимог надається інформація про схвалення плану-графіка проведення огляду витрат робочою групою та про його уточнення під час проведення огляду витрат, про що ставиться відповідна позначка "схвалений" / "уточнений" із зазначенням дати схвалення/уточнення. Якщо план-графік не схвалено, ставиться позначка "не схвалений" та вказуються причини такого стану;
4) у підпунктах пункту 3 додатка 2 до цих Загальних вимог надається інформація про проведені засідання робочої групи. Для кожного із засідань в окремому підпункті зазначаються дата його проведення та прийняті рішення. До пункту включається кількість підпунктів, що відповідає кількості проведених засідань робочої групи. Якщо засідання не проводилися, ставиться відповідна позначка "не проводилися", вказуються причини такого стану та інформація щодо призначених / запланованих засідань;
5) у пункті 4 додатка 2 до цих Загальних вимог надається інформація про проведення узгоджувальної наради для обговорення попереднього звіту про огляд витрат:
до проведення узгоджувальної наради в цьому пункті зазначається орієнтовна дата її проведення відповідно до плану-графіка;
після проведення узгоджувальної наради в цьому пункті зазначається дата та прийняті рішення;
6) у пункті 5 додатка 2 до цих Загальних вимог надається інформація про подання звіту про огляд витрат до Кабінету Міністрів України із проставлянням дати подання та номера супровідного листа. Якщо звіт про огляд витрат подано невчасно, ставиться позначка "не подано", вказуються причини порушення терміну, визначеного рішенням Кабінету Міністрів України, та орієнтовна дата подання звіту;
7) у пункті 6 додатка 2 до цих Загальних вимог надається інформація про оприлюднення звіту про огляд витрат із проставлянням дати оприлюднення та відповідним посиланням на офіційний вебсайт відповідального головного розпорядника;
8) у пункті 7 додатка 2 до цих Загальних вимог надається інформація про результати розгляду звіту про огляд витрат на засіданні Кабінету Міністрів України із проставлянням дати розгляду, номера протоколу засідання та прийнятого рішення;
9) у пункті 8 додатка 2 до цих Загальних вимог надається інша інформація щодо проведення огляду витрат, зокрема про:
проведення узгоджувальних нарад для вирішення спірних питань;
повернення звіту Кабінетом Міністрів України на доопрацювання;
посилання на офіційний вебсайт відповідального головного розпорядника, де оприлюднено дані моніторингу проведення огляду витрат.
До Інформації про проведення огляду витрат державного бюджету у сфері на відповідну дату додаються копії рішення відповідального головного розпорядника про утворення робочої групи, схваленого або уточненого плану-графіка, протоколів засідань робочої групи, протоколів узгоджувальних нарад. Такі копії надаються одноразово разом із інформацією на відповідну дату.
5. Моніторинг заходів, вжитих за результатами проведеного огляду витрат, передбачає відстеження стану виконання заходів, передбачених у звіті про огляд витрат з урахуванням прийнятого Кабінетом Міністрів України відповідного рішення.
Такий моніторинг проводиться до завершення зазначених заходів або до прийняття рішення щодо проведення огляду витрат у відповідній сфері. Інформація про заходи, вжиті за результатами завершеного огляду витрат державного бюджету, подається відповідальним головним розпорядником двічі на рік до 25 липня та до 25 грудня Кабінету Міністрів України і Міністерству фінансів України та оприлюднюється ним шляхом розміщення на офіційному вебсайті.
Форму подання Інформації про заходи, вжиті за результатами проведеного огляду витрат державного бюджету, наведено в додатку 3 до цих Загальних вимог.
6. В Інформації про заходи, вжиті за результатами проведеного огляду витрат державного бюджету:
1) у заголовку додатка 3 до цих Загальних вимог зазначаються дата, станом на яку подається інформація, код відомчої класифікації видатків бюджету та кредитування державного бюджету та найменування відповідального головного розпорядника;
2) у пунктах 1 - 3 додатка 3 до цих Загальних вимог зазначаються сфера та ціль проведення огляду витрат, сфера огляду витрат відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, яким було ухвалено рішення про проведення огляду витрат, дата та номер такого рішення;
3) у пункті 4 додатка 3 до цих Загальних вимог проставляється дата подання звіту про огляд витрат Кабінету Міністрів України;
4) у пункті 5 додатка 3 до цих Загальних вимог надається інформація про результати розгляду звіту про огляд витрат на засіданні Кабінету Міністрів України із проставлянням дати розгляду, номера протоколу засідання та прийнятого рішення щодо подальшої реалізації державної політики у відповідній сфері;
5) у пункті 6 додатка 3 до цих Загальних вимог зазначається перелік заходів, які реалізуються відповідно до звіту про огляд витрат з урахуванням прийнятого Кабінетом Міністрів України рішення.
Для кожного із заходів у графі 6 зазначається стан його виконання (виконано / не виконано / виконується) та надається лаконічне обґрунтування (інформація, що підтверджує досягнення індикатора, причини невчасного виконання, причини невиконання та очікуваний строк виконання, прогрес у процесі виконання тощо);
6) у пункті 7 додатка 3 до цих Загальних вимог наводиться інформація про інші заходи, які не були передбачені звітом про огляд витрат та рішенням Кабінету Міністрів України, але вжиті відповідальним головним розпорядником додатково для досягнення цілі огляду витрат (за наявності). Інформація має містити стислий опис заходу та його впливу на досягнення цілі огляду витрат;
7) у пункті 8 додатка 3 до цих Загальних вимог надається посилання на офіційний вебсайт відповідального головного розпорядника, де оприлюднено дані моніторингу заходів, вжитих за результатами проведеного огляду витрат.
7. Моніторинг показників досягнення цілі огляду витрат передбачає відстеження стану врахування результатів огляду витрат під час бюджетного планування і охоплює інформацію та показники, включені до бюджетних пропозицій та бюджетних запитів.
Основою для такого моніторингу є показники, які висвітлюють досягнення цілі огляду витрат, визначені відповідно до пункту 22 розділу VI цих Загальних вимог та мають бути досягнуті після завершення огляду витрат з урахуванням прийнятого рішення Кабінету Міністрів України.
Відповідальні головні розпорядники забезпечують включення таких показників до бюджетних пропозицій та бюджетних запитів.
Такий моніторинг проводиться відповідальним головним розпорядником до прийняття рішення Кабінетом Міністрів України за результатами наступного огляду витрат у відповідній сфері. Інформацію про досягнення цілі огляду витрат державного бюджету відповідальний головний розпорядник подає Мінфіну разом з бюджетною пропозицією та бюджетним запитом.
Форму подання Інформації про досягнення цілі огляду витрат державного бюджету наведено в додатку 4 до цих Загальних вимог.
8. У Інформації про досягнення цілі огляду витрат державного бюджету:
1) у заголовку додатка 4 до цих Загальних вимог зазначаються код відомчої класифікації видатків та кредитування державного бюджету та найменування відповідального головного розпорядника, документ разом із яким подається інформація (бюджетна пропозиція або бюджетний запит);
2) у пунктах 1 - 3 додатка 4 до цих Загальних вимог зазначаються сфера та ціль проведення огляду витрат відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, яким було ухвалено рішення про проведення огляду витрат, дата та номер такого рішення;
3) у пункті 4 додатка 4 до цих Загальних вимог зазначається інформація про результати розгляду звіту про огляд витрат на засіданні Кабінету Міністрів України із проставлянням дати розгляду, номера протоколу засідання та прийнятого рішення щодо подальшої реалізації державної політики у відповідній сфері;
4) у пункті 5 додатка 4 до цих Загальних вимог зазначається перелік показників досягнення цілі проведеного огляду витрат відповідно до звіту про огляд витрат.
У графі 2 вказуються значення показників досягнення цілі огляду витрат відповідно до звіту про огляд витрат на відповідні роки.
У графі 3 вказуються значення відповідних показників, включених до бюджетної декларації або бюджетного запиту як показників досягнення цілей державної політики або результативних показників бюджетних програм.
У графах 4 та 5 зазначаються відхилення між значеннями показників у графі 3 та графі 2 та пояснення щодо таких відхилень.".
 

В. о. директора Департаменту
державного бюджету

Наталія БЄЛЄЄНКО
 
Додаток 1
до Загальних вимог до проведення оглядів витрат державного бюджету
(пункт 1 розділу VI)
Звіт
про огляд витрат державного бюджету
у сфері
_____________________________________________________________________________________
головного розпорядника коштів державного бюджету
_____________________________________________________________________________________
Ціль проведення огляду витрат державного бюджету:
_____________________________________________________________________________________
I. Опис поточної ситуації у сфері
1. Витрати державного бюджету
1.1. Витрати за напрямами використання бюджетних коштів
тис. грн
N з/п Напрям використання бюджетних коштів ... рік t - 2 рік t - 1 рік t рік
1 2 3 4 5 6
  УСЬОГО за бюджетними програмами        
  у тому числі: загальний фонд        
                        спеціальний фонд        
1. КПКВК та найменування бюджетної програми 1
  УСЬОГО        
  у тому числі: загальний фонд        
                        спеціальний фонд        
1.1 Напрям 1, усього        
  у тому числі: загальний фонд        
                        спеціальний фонд        
1.2          
2. КПКВК та найменування бюджетної програми 2
           
1.2. Витрати за кодами економічної класифікації видатків / класифікації кредитування бюджету
тис. грн
N з/п Найменування бюджетної програми / код економічної класифікації видатків бюджету / класифікації кредитування бюджету ... рік t - 2 рік t - 1 рік t рік
1 2 3 4 5 6
  УСЬОГО за бюджетними програмами        
  у тому числі: загальний фонд        
                        спеціальний фонд        
1. КПКВК та найменування бюджетної програми 1
  УСЬОГО        
  у тому числі: загальний фонд        
                        спеціальний фонд        
  КЕКВ/ККК, усього        
  у тому числі: загальний фонд        
                        спеціальний фонд        
           
2. КПКВК та найменування бюджетної програми 2
           
1.3. Пояснення щодо структури витрат
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
2. Публічні послуги
N з/п Характеристика послуги Опис
1 2 3
1. Публічна послуга 1  
1.1. Надавачі послуги  
1.2. Отримувачі / користувачі послуги  
1.3. Інфраструктура надання послуги  
1.4. Інше  
2. Публічна послуга 2  
     
3. Гендерні аспекти
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
4. Основні засади державної політики
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
5. Показники, які характеризують стан сфери
N з/п Найменування ... рік t - 2 рік t - 1 рік t рік
1 2 3 4 5 6
1. Показник 1, од. виміру        
2. Показник 2, од. виміру        
           
6. Проблемні питання, для вирішення яких проведено огляд
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
II. Узагальнена інформація про результати оцінки ефективності реалізації державної політики та відповідних витрат державного бюджету з відповідними висновками щодо:
актуальності та узгодженості цілей і завдань державної політики, визначених стратегічними і програмними документами
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
відповідності витрат бюджету пріоритетам державної політики, визначеним стратегічними і програмними документами
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
відповідності витрат бюджету встановленим вимогам, правильності та повноти їх розрахунку в бюджетних документах
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
зв'язку між витраченими коштами та отриманим результатом
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
ефективності надання публічних послуг за рахунок коштів державного бюджету, рівня забезпечення потреб, задоволення інтересів отримувачів / користувачів і надавачів публічних послуг
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
повноти (інформативності) та якості документів, що формуються головним розпорядником бюджетних коштів і застосовуються в бюджетному процесі (бюджетні пропозиції, бюджетні запити, паспорти бюджетних програм тощо)
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
ефективності системи управління бюджетними коштами
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
ефективності заходів, вжитих за результатами останнього огляду витрат, проведеного в минулі роки, та ступінь досягнення цілі цього огляду витрат
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________