• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України

Національний банк України  | Постанова від 21.04.2004 № 174 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 21.04.2004
  • Номер: 174
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 21.04.2004
  • Номер: 174
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
21.04.2004 N 174
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 травня 2004 р.
за N 608/9207
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 486 від 14.10.2004 )
Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
Відповідно до вимог статей 7, 44 Закону України "Про Національний банк України", статей 5, 11, 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити:
Зміни до Правил здійснення переказів іноземної валюти за межі України за дорученням фізичних осіб та одержання фізичними особами в Україні переказаної їм із-за кордону іноземної валюти, затверджених постановою Правління Національного банку України від 17.01.2001 N 18 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 02.02.2001 за N 99/5290 (зі змінами), що додаються.
Зміни до Правил здійснення фізичними особами переказів іноземної валюти в межах України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 12.03.2003 N 103 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25.03.2003 за N 235/7556, що додаються.
2. Департаменту валютного регулювання (С.О.Яременко) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України для керівництва і використання в роботі.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Генеральний департамент банківського нагляду (В.В.Пушкарьов) та територіальні управління Національного банку України.
4. Постанова набирає чинності через 10 днів після її державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова С.Л.Тігіпко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
21.04.2004 N 174
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 травня 2004 р.
за N 608/9207
ЗМІНИ
до Правил здійснення переказів іноземної валюти за межі України за дорученням фізичних осіб та одержання фізичними особами в Україні переказаної їм із-за кордону іноземної валюти ( z0099-01 )
1. Розділ I викласти в такій редакції:
"Розділ I. Загальні положення
1. Ці Правила визначають порядок, умови та норми здійснення уповноваженими банками (далі - банк) та іншими уповноваженими фінансовими установами (далі - установа) переказів іноземної валюти за межі України за дорученням фізичних осіб (резидентів і нерезидентів) та одержання фізичними особами (резидентами і нерезидентами) в Україні переказаної їм із-за кордону іноземної валюти.
Правила регулюють перекази фізичних осіб за операціями неторговельного характеру і не поширюються на перекази, що пов'язані з підприємницькою та інвестиційною діяльністю.
Перекази іноземної валюти за межі України, визначені цими Правилами, та одержання суми переказу іноземної валюти із-за кордону можуть здійснюватися з поточних рахунків фізичних осіб в іноземній валюті та без відкриття таких рахунків.
2. Для здійснення переказу з поточного рахунку фізична особа (резидент і нерезидент) подає працівникові банку, установи:
а) платіжне доручення в іноземній валюті, оформлене згідно з вимогами Положення про оформлення та подання клієнтами платіжних доручень в іноземній валюті або банківських металах, заяв про купівлю або продаж іноземної валюти або банківських металів до уповноважених банків і інших фінансових установ та порядок їх виконання, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 05.03.2003 N 82 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.03.2003 за N 224/7545 (зі змінами);
б) документ, що ідентифікує особу (паспорт або документ, що його замінює).
Крім того, фізична особа-резидент подає документи, які свідчать про наявність підстав для здійснення переказу, якими є:
документи, що зазначені в підпунктах "б" - "к" пункту 1 глави 2 розділу II цих Правил. Документи, складені іноземною мовою, мають бути перекладені на українську мову (переклад засвідчується в установленому порядку);
індивідуальна ліцензія Національного банку на здійснення переказу іноземної валюти за межі України у випадках, передбачених пунктом 2 глави 4 розділу II цих Правил.
3. Для здійснення переказу без відкриття поточного рахунку фізична особа (резидент і нерезидент) подає працівникові банку, установи:
а) заяву на переказ готівки, оформлену згідно з вимогами Інструкції про касові операції в банках України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 14.08.2003 N 337 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.09.2003 за N 768/8089 (далі - Інструкція), або документ, установлений відповідною платіжною системою на відправлення переказу, який приймається в готівковій формі;
б) документ, що ідентифікує особу (паспорт або документ, що його замінює).
Фізична особа-нерезидент подає документи, які підтверджують джерела походження іноземної валюти, що зазначені в підпунктах "а" - "г" пункту 2 глави 1 розділу III цих Правил.
4. Уповноважений працівник банку, установи на оригіналах документів, які є підставою для здійснення переказу, робить позначку про перерахування коштів за межі України (позначка не робиться на документах, що засвідчують особу і підтверджують родинні стосунки). Копії цих документів із зазначеною позначкою зберігаються в документах дня банку, установи.
5. Банк, установа здійснюють переказ іноземної валюти за межі України тільки за умови, якщо фізична особа подала повний пакет документів, що визначені цими Правилами.
6. Для одержання суми переказу з поточного рахунку, а також без відкриття поточного рахунку, фізична особа подає заяву на видачу готівки, оформлену згідно з вимогами Інструкції, або документ на отримання переказу в готівковій формі, установлений відповідною платіжною системою, та документ, що ідентифікує особу (паспорт або документ, що його замінює).
7. Під час здійснення (одержання) переказу фізична особа в платіжному дорученні, у заяві на переказ (видачу) готівки та в документах відповідних платіжних систем на відправлення (отримання) переказу має зробити напис "Ця операція не пов'язана зі здійсненням підприємницької та інвестиційної діяльності" і засвідчити його своїм підписом. Якщо такий напис передбачений на бланках зазначених документів, то фізична особа засвідчує його своїм підписом.
8. Грошові кошти, переказані в Україну із-за кордону на користь фізичних осіб, можуть бути виплачені їм:
а) в іноземній валюті. У разі відсутності в касі банку іноземної валюти 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів (далі - Класифікатор), у якій надійшов переказ, виплата коштів фізичній особі за її згодою здійснюється в іншій іноземній валюті цієї ж групи Класифікатора, а в разі відсутності іноземної валюти 2-ї групи Класифікатора - у гривнях;
б) у гривнях за бажанням фізичної особи та на підставі її заяви (купівля іноземної валюти здійснюється за курсом банку, що діє на день здійснення операції).
9. Виплата фізичним особам коштів за соціально значущими неторговельними платежами, що переказані державами - учасницями СНД відповідно до положень міжурядової Угоди про порядок переказу грошових коштів громадянам за соціально значущими неторговельними платежами (м. Москва, 09.09.94) (1), здійснюється:
а) у гривнях (купівля іноземної валюти здійснюється за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на день здійснення операції);
б) за бажанням фізичної особи і на підставі її заяви у валюті переказу за умови наявності цієї валюти в касі банку.
--------------
(1) Відповідно до цієї Угоди до соціально значущих неторговельних платежів належать:
1. Перекази пенсій, аліментів, державної допомоги, виплат та компенсацій, включаючи виплати з відшкодування шкоди, заподіяної працівникам внаслідок каліцтва, професійного захворювання чи іншого ушкодження здоров'я, що пов'язані з виконанням ними трудових обов'язків.
2. Суми, що сплачуються на підставі вироків, рішень, ухвал та постанов судових і слідчих органів.
3. Платежі, що пов'язані зі смертю громадян (транспортні витрати та витрати на поховання).
4. Платежі з відшкодування витрат судовим, слідчим, арбітражним, нотаріальним та іншим правоохоронним органам, а також державне мито за справами, що розглядаються цими органами.
5. Перекази грошових компенсацій жертвам політичних репресій, членам їх сімей і спадкоємцям.
10. Виплата коштів за неторговельними платежами, що не належать до переліку соціально значущих неторговельних платежів, переказаних з цих держав, здійснюється фізичним особам відповідно до вимог пункту 9 розділу I цих Правил".
2. У підпункті "ї" пункту 1 глави 2 розділу II:
в абзаці першому слова "довідки органу державної податкової служби про відсутність заборгованості щодо сплати податків" замінити словами "довідки податкового органу про сплату податку з доходів фізичних осіб платником податку-резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, або про відсутність податкових зобов'язань з цього податку";
абзац другий викласти в такій редакції:
"Банк на підставі цієї довідки здійснює перерахування іноземної валюти, якщо від строку її видачі минуло не більше ніж 60 календарних днів; на оригіналі довідки він робить позначку про перерахування іноземної валюти".
3. У главі 1 розділу III:
у підпункті "г" пункту 1 слова "як оплату праці, премії, призи, авторські гонорари" замінити словами "як оплата праці, премії, призи, авторська винагорода";
у підпункті "г" пункту 2 слова "авторського гонорару" замінити словами "авторської винагороди".
4. У тексті Правил слова "Департамент валютного контролю та ліцензування" у всіх відмінках замінити словами "Генеральний департамент банківського нагляду" у відповідних відмінках.
5. У додатку 2 до Правил слова "заступник Голови" замінити словами "або уповноважена ним особа", а слова "Начальник (заступник начальника) територіального управління" замінити словами "Начальник територіального управління або уповноважена ним особа".
Директор Департаменту
валютного регулювання

С.О.Яременко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
21.04.2004 N 174
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 травня 2004 р.
за N 608/9207
ЗМІНИ
до Правил здійснення фізичними особами переказів іноземної валюти в межах України ( z0235-03 )
1. Главу 1 викласти в такій редакції:
"1. Загальні положення
1.1. Ці Правила розроблено відповідно до Закону України "Про Національний банк України" та Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю".
1.2. Правила визначають порядок здійснення уповноваженими банками (далі - банк) та іншими уповноваженими фінансовими установами (далі - установа) операцій з переказу власних коштів фізичних осіб в іноземній валюті в межах України з поточних рахунків в іноземній валюті та без відкриття поточних рахунків з використанням внутрішньодержавних банківських платіжних систем.
1.3. Ці Правила не поширюються на перекази, що здійснюються з метою проведення розрахунків щодо оплати товарів, інших майнових прав, а також перекази, що пов'язані з підприємницькою та інвестиційною діяльністю.
1.4. Для здійснення переказу фізична особа (резидент і нерезидент) подає працівникові банку, установи:
а) якщо переказ здійснюється з поточного рахунку:
платіжне доручення в іноземній валюті, оформлене згідно з вимогами Положення про оформлення та подання клієнтами платіжних доручень в іноземній валюті або банківських металах, заяв про купівлю або продаж іноземної валюти або банківських металів до уповноважених банків і інших фінансових установ та порядок їх виконання, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 05.03.2003 N 82 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.03.2003 за N 224/7545 (зі змінами);
документ, що ідентифікує особу (паспорт або документ, що його замінює);
б) якщо переказ здійснюється без відкриття поточного рахунку:
заяву на переказ готівки, оформлену згідно з вимогами Інструкції про касові операції в банках України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 14.08.2003 N 337 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.09.2003 за N 768/8089 (далі - Інструкція), або документ, установлений відповідною внутрішньодержавною банківською платіжною системою на відправлення переказу, який приймається в готівковій формі;
документ, що ідентифікує особу (паспорт або документ, що його замінює).
Фізична особа-нерезидент додатково подає документи про джерела походження іноземної валюти, що визначені в пункті 3.2 глави 3 цих Правил.
1.5. Для одержання суми переказу іноземної валюти з поточного рахунку, а також без відкриття поточного рахунку фізична особа подає працівникові банку:
заяву на видачу готівки, заповнену згідно з вимогами Інструкції, або документ на отримання переказу в готівковій формі, установлений відповідною внутрішньодержавною банківською платіжною системою;
документ, що ідентифікує особу (паспорт або документ, що його замінює).
1.6. Під час здійснення (одержання) переказу фізична особа у платіжному дорученні, у заяві на переказ (видачу) готівки та у документах на відправлення (отримання) переказу, установлених відповідними внутрішньодержавними банківськими платіжними системами, має зробити напис "Ця операція не пов'язана зі здійсненням підприємницької та інвестиційної діяльності" і засвідчити його своїм підписом. Якщо такий напис передбачений на бланках зазначених документів, то фізична особа засвідчує його своїм підписом.
1.7. Переказ іноземної валюти іншою особою - не власником рахунку здійснюється в порядку, визначеному Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 N 492 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 17.12.2003 за N 1172/8493.
1.8. Переказана на користь фізичної особи іноземна валюта може бути одержана іншою особою в порядку, визначеному чинним законодавством України".
2. Додатки 1 та 2 до Правил здійснення фізичними особами переказів іноземної валюти в межах України виключити.
У зв'язку з цим додатки 3 та 4 до Правил здійснення фізичними особами переказів іноземної валюти в межах України уважати відповідно додатками 1 та 2.
3. У пункті 4.1 глави 4 слова "додаток 3" та "додаток 4" замінити відповідно словами "додаток 1" та "додаток 2".
Директор Департаменту
валютного регулювання

С.О.Яременко