ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЕКСПОРТНОГО КОНТРОЛЮ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 86 від 30.04.98 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 червня 1998 р. за N 388/2828 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби експортного контролю N 5 від 09.01.2004 )
Про затвердження Інструкції щодо порядку заповнення заяв на отримання дозволів (висновків) Держекспортконтролю на здійснення експорту, імпорту, тимчасового вивезення (ввезення) та транзиту товарів, що підлягають експортному контролю, на проведення переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів), а також на отримання імпортних сертифікатів України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держекспортконтролю N 12 від 24.01.2000 )
З метою визначення порядку заповнення заяви на отримання дозволів (висновків) Держекспортконтролю на здійснення експорту, імпорту, тимчасового вивезення (ввезення) та транзиту товарів, що підлягають експортному контролю, на проведення переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів), а також на отримання імпортних сертифікатів України у відповідності до вимог нормативно-правових актів в галузі експортного контролю
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо порядку заповнення заяв на отримання дозволів (висновків) Держекспортконтролю на здійснення експорту, імпорту, тимчасового вивезення (ввезення) та транзиту товарів, що підлягають експортному контролю, на проведення переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів), а також на отримання імпортних сертифікатів України (додається).
2. Відділу інформаційно-аналітичної роботи, контролю військово-технічного співробітництва та зв'язків з промисловістю забезпечити:
державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України;
інформування підприємств, організацій, установ - суб'єктів експортного контролю щодо порядку подання заяв на отримання дозволів (висновків) Держекспортконтролю у відповідності до Інструкції.
3. Загальному відділу довести наказ до співробітників Держекспортконтролю.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови служби Гришуткіна О.М.
Голова служби | В.Ващілін |
Затверджено
Наказ Державної служби експортного
контролю України 30.04.98 N 86
Інструкція щодо порядку заповнення заяв на отримання дозволів (висновків) Держекспортконтролю на здійснення експорту, імпорту, тимчасового вивезення (ввезення) та транзиту товарів, що підлягають експортному контролю, на проведення переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів), а також на отримання імпортних сертифікатів України
1. Загальні положення
Інструкція щодо порядку заповнення заяв на отримання дозволів (висновків) Держекспортконтролю на здійснення експорту, імпорту, тимчасового вивезення (ввезення) та транзиту товарів, що підлягають експортному контролю, на проведення переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів), а також на отримання імпортних сертифікатів України (далі - Інструкція) розроблена на виконання постанов Кабінету Міністрів України від 12.03.96 N 302 "Про затвердження Положення про порядок контролю за експортом, імпортом і транзитом товарів, що стосуються ядерної діяльності та можуть бути використані у створенні ядерної зброї"; від 22.08.96 N 1005 "Про порядок контролю за експортом, імпортом і транзитом окремих видів виробів, обладнання, матеріалів, програмного забезпечення і технологій, що можуть використовуватись для створення озброєння, військової чи спеціальної техніки"; від 22.04.97 N 384 "Про затвердження Положення про порядок контролю за експортом, імпортом та транзитом товарів, які можуть бути використані у створенні хімічної, бактеріологічної (біохімічної) та токсичної зброї"; від 27.07.95 N 563 "Про затвердження Положення про порядок контролю за експортом, імпортом та транзитом виробів ракетної техніки, а також обладнання, матеріалів і технологій, що використовуються у створенні ракетної зброї"; від 08.12.97 N 1358 "Про затвердження Положення про порядок державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення"; від 04.02.98 N 125 "Про затвердження Положення про порядок державного контролю за проведенням переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) про здійснення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання" і визначає форми заяв на отримання дозволів (висновків) Держекспортконтролю та порядок їх заповнення і подання для розгляду.
Ця Інструкція встановлює такі форми заяв:
форму N ДСЕК-0100 заяви на отримання разового (генерального) дозволу (висновку) Держекспортконтролю на здійснення експорту, імпорту, тимчасового вивезення (ввезення) товарів, що підлягають експортному контролю;
форму N ДСЕК-0300 заяви на отримання дозволу (висновку) Держекспортконтролю на здійснення транзиту товарів, що підлягають експортному контролю, через територію України;
форму N ДСЕК-0500 заяви на отримання висновку Держекспортконтролю на проведення переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів);
форму N ДСЕК-0400 заяви на отримання імпортного сертифіката України.
Форми зазначених заяв наведені у додатках 1-4 до цієї Інструкції.
Заява відповідної форми оформлюється заявником у трьох примірниках на паперових носіях виключно засобами електронно-обчислювальної техніки, викладається державною мовою та разом з іншими потрібними для експертизи документами, визначеними законодавством, подається до Держекспортконтролю. Обов'язково долучається електронна копія заяви та додатків до неї.
Зразки форм заяв в електронному вигляді заявник може отримати засобами електронної пошти або безпосередньо в Держекспортконтролі.
Заяви, заповнені з порушенням визначеного цією Інструкцією порядку або надані без електронної копії, до розгляду не приймаються.
Будь-які виправлення у тексті заяви або у додаткових документах є неприпустимими.
Порядок здійснення міжнародних передач товарів суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та комплект документів, що їх слід долучити до заяви, визначено у зазначених вище постановах Кабінету Міністрів України.
Надання послуг з міжнародних авіаперевезень товарів військового призначення здійснюється на підставі відповідного генерального дозволу Держекспортконтролю.
( Розділ 1 доповнено абзацом згідно з Наказом Держекспортконтролю N 12 від 24.01.2000 )
Для отримання дозволу Держекспортконтролю на надання послуг з міжнародних авіаперевезень товарів військового призначення до Держекспортконтролю подаються лист із зазначенням мети звернення та такі документи:
( Розділ 1 доповнено абзацом згідно з Наказом Держекспортконтролю N 12 від 24.01.2000 )
заява за формою N ДСЕК-0100 на отримання разового дозволу;
( Розділ 1 доповнено абзацом згідно з Наказом Держекспортконтролю N 12 від 24.01.2000 )
списки повітряних суден та екіпажів.
( Розділ 1 доповнено абзацом згідно з Наказом Держекспортконтролю N 12 від 24.01.2000 )
Заява за формою N ДСЕК-0100 оформляється у відповідності до пунктів 1.1-1.6 розділу 1 Інструкції щодо порядку оформлення заяв на отримання дозволів (висновків) Держекспортконтролю на здійснення експорту, імпорту та транзиту товарів, що підлягають експортному контролю:". При цьому, у графі 13 "Повна назва товару визначається: "Надання послуг з міжнародних авіаперевезень товарів військового призначення".
( Розділ 1 доповнено абзацом згідно з Наказом Держекспортконтролю N 12 від 24.01.2000 )
1.1. Порядок заповнення форми заяви N ДСЕК-0100 на отримання разового дозволу на здійснення експорту товарів, що підлягають експортному контролю
Графи зазначеної заяви заповнюються відповідно до зазначеного нижче порядку.
Графа 1 "Вид дозволу"
У пункті 1.1 ставиться позначка, яка визначає вид дозволу - разовий.
Графа 2 "Строк дії дозволу"
Зазначається строк дії дозволу. У більшості випадків він збігається з терміном дії договору (контракту).
Графа 3 "Заявник"
У пунктах 3-3.6 зазначаються відповідно:
3 - повне найменування підприємства (організації, установи) - заявника відповідно до установчих документів;
3.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - заявника;
3.3 - назва країни - "Україна";
3.4 - код країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу(ЗУККС) - "804";
3.5 - дата видачі та номер свідоцтва про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності в Держекспортконтролі;
3.6 - інформація щодо наявності у заявника відповідних повноважень, наданих уповноваженими органами, на право здійснення зовнішньоекономічної діяльності у галузі операцій з товарами військового призначення. Пункт 3.6 заповнюється лише у випадках міжнародних передач товарів військового призначення, список яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.97 N 1358.
Графа 4 "Експортер"
У пунктах 4-4.6 зазначаються відповідно:
4 - повне найменування підприємства (організації, установи) - експортера;
4.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - експортера;
4.3 - назва країни - "Україна".
4.4 - код країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС) - "804";
4.5 - дата видачі та номер свідоцтва про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності в Держекспортконтролі;
4.6 - інформація щодо наявності в експортера відповідних повноважень, наданих уповноваженими органами, на право здійснення зовнішньоекономічної діяльності з товарами військового призначення. Пункт 4.6 заповнюється лише у випадках міжнародних передач товарів військового призначення, список яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.97 N 1358.
Графа 5 "Імпортер"
У пунктах 5-5.6 зазначаються відповідно:
5 - повне найменування підприємства (організації, установи) - імпортера;
5.1 - не заповнюється;
5.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - імпортера;
5.3 - назва країни, під юрисдикцією якої перебуває підприємство (організація, установа) - імпортер;
5.4 - код цієї країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС);
5.5 - не заповнюється;
5.6 - інформація щодо наявності в імпортера відповідних повноважень, наданих уповноваженими органами його країни, на право здійснення зовнішньоекономічної діяльності з товарами військового призначення. Пункт 5.6 заповнюється лише у випадках міжнародних передач товарів військового призначення, список яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.97 N 1358.
Графа 6 "Кінцевий користувач"
У пунктах 6-6.4 зазначаються відповідно:
6 - повне найменування підприємства (установи, організації)-кінцевого користувача;
6.1 - не заповнюється;
6.2 - місцезнаходження підприємства (установи, організації) - кінцевого користувача;
6.3 - назва країни, під юрисдикцією якої перебуває підприємство (установа, організація) - кінцевий користувач;
6.4 - код цієї країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС).
Графа 7 "Посередник(и)"
У пунктах 7-7.4 зазначаються відповідно:
7 - повне найменування підприємства (організації, установи)-посередника(ів);
7.1 - код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) (для підприємств України);
7.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи)-посередника(ів);
7.3 - назва країни, під юрисдикцією якої перебуває підприємство (організація, установа)-посередник(и);
7.4 - код цієї країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС).
У випадку, коли у здійсненні міжнародної передачі беруть участь кілька посередників, до заяви долучається додаток "Відомості про посередників", зразок якого наводиться у додатку 5 до цієї Інструкції.
Графа 8 "Характер міжнародної передачі"
У пунктах 8.1, 8.3 або 8.6 ставиться позначка, що вказує на вид міжнародної передачі, що його планується здійснити. Пункти 8.2, 8.4 та 8.5 не заповнюються.
Графа 9 "Характер угоди"
У пункті 9.1 зазначається код характеру угоди відповідно до додатка 5 Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби від 09.07.97 N 307 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 24.09.97 за N 443/2247.
Графа 10 "Валюта платежу"
У пункті 10.1 зазначається код валюти платежу, передбаченої договором (контрактом) відповідно до Класифікатора валют, вміщеного в Державному класифікаторі України.
Графа 11 "Митниці"
У пунктах 11.1 та 11.2 відповідно зазначається митниця оформлення або митниця на кордоні, яка провадитиме оформлення товару, та її код відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби від 09.07.97 N 307 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 24.09.97 за N 443/2247.
Графа 12 "Загальна вартість"
У пунктах 12 - 12.2 зазначається відповідно:
12 - загальна вартість товару за договором (контрактом);
12.1 - вартість кожного найменування товарів, які плануються для передачі;
12.2 - еквівалент загальної вартості у доларах США.
Графа 13 "Повна назва товару"
У цій графі визначається повне (без скорочень) найменування товару та його характеристика.
Графа 13 може містити не більше 20 рядків тексту. Кожний товар слід позначати окремим порядковим номером.
Якщо кількість найменувань товару (з урахуванням їхніх повних назв) займає більш ніж 20 рядків, то оформлюються нові заяви, кожна з яких повинна містити не більше 20 найменувань товару.
Якщо предметом передачі є сукупність складових (деталей) виробу, призначених для ремонту або підтримування роботоздатності цього виробу, щодо якого є відповідна специфікація, то у Графі 13 зазначаються назва цієї специфікації та її децимальний номер, наприклад: "Складові частини до авіаційної гідросистеми АГ-27 згідно зі специфікацією N ХХХХХХХ"; при цьому є припустимим визначення кількості складових частин у кілограмах за загальною вагою.
Графа 14 "Код товару за ТН ЗЕД"
Зазначається код товару за Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності.
Графа 15 "Од. вим."
Зазначаються одиниці виміру кожного найменування товару, зазначеного у Графі 13, за Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності.
Графа 16 "Кільк."
Зазначається кількість кожного найменування товару, наведеного у Графі 13.
Графа 17 "Підстава для запиту дозволу"
У пунктах 17.1 та 17.2 зазначаються відповідно дата укладення та номер контракту (договору), дата та номер відповідного рішення Кабінету Міністрів України, номер та дата висновку Держекспортконтролю на проведення переговорів, у відповідності до яких здійснюється міжнародна передача товару.
Графа 18 "Класифікація товару"
У пунктах 18.1 та 18.2 відповідно встановлюється приналежність товару до певної категорії товарів військового призначення або подвійного використання та визначається позиція за списком контрольованих товарів, затвердженим відповідною постановою Кабінету Міністрів України із визначенням її дати та номера. Перелік постанов Кабінету Міністрів України подано у п.1 цієї Інструкції.
Графа 19 "Особливі умови дозволу"
Зазначається додаткова інформація щодо особливих умов здійснення міжнародної передачі.
Графа 20 "Надані гарантії"
Графа заповнюється тільки у разі здійснення реекспорту товару, раніше імпортованого в Україну з наданням відповідних гарантій (див. п. 8.3 Графи 8).
У пунктах 20.1 та 20.2 відповідно зазначаються дата та номер імпортного сертифіката та сертифіката кінцевого споживача.
Графа 21 "Перелік додатків до заяви"
Перелік документів, який слід долучити до заяви, визначено у відповідних постановах Кабінету Міністрів України, перелік яких подано у п.1 цієї Інструкції.
У пунктах 21.1-21.4 відповідно вміщується перелік додатків до заяви із визначенням кількості примірників та аркушів, який включає: відомості про посередників, технічну довідку (анотований виклад), довідку щодо ступеня таємності та висновки міністерств та інших центральних органів виконавчої влади (із зазначенням їх вихідних номерів та дат підписання).
Графа 22 "Зобов'язання (гарантії) заявника та експортера"
У пунктах 22.1-22.5 відповідно містяться зобов'язання (гарантії) заявника та експортера щодо точності викладення в заяві відомостей, дотримання нормативно-правових актів щодо експортного контролю, кінцевого використання товару, обов'язкового повідомлення про будь-які зміни та ін.
У пункті 22.6 містяться зобов'язання (гарантії) авіаперевізника товару щодо здійснення авіаперевезення за визначеним маршрутом, розвантаження товару у визначеному кінцевому пункті, проведення інструктажу з екіпажем та звітування про використання дозволу.
Обов'язковою є наявність підпису та печатки на заяві, які свідчать про те, що заявник та експортер повністю беруть на себе дотримання вказаних у цих пунктах зобов'язань та гарантій.
( Графа 22 пункту 1.1 розділу 1 в редакції Наказу Держекспортконтролю N 12 від 24.01.2000 )
Графа 23 "П.І.Б. керівника служби експортного контролю експортера (імпортера)"
Зазначаються прізвище, ім'я та по батькові керівника служби експортного контролю експортера, його телефон, факс, ним ставиться підпис та проставляється дата.
Графа 24 "П.І.Б. керівника організації-експортера (імпортера)"
Зазначаються прізвище, ім'я та по батькові керівника організації-експортера, його посада, телефон, факс, ставиться підпис та засвідчується печаткою підприємства, проставляється дата.
1.2. Порядок заповнення форми заяви N ДСЕК-0100 на отримання разового дозволу на здійснення імпорту товарів, що підлягають експортному контролю
Графи зазначеної заяви заповнюються відповідно до зазначеного нижче порядку.
Графа 1 "Вид дозволу"
У пункті 1.1 ставиться позначка про вид дозволу - разовий.
Графа 2 "Строк дії дозволу"
Зазначається строк дії дозволу. У більшості випадків він збігається з терміном дії договору (контракту).
Графа 3 "Заявник"
У пунктах 3-3.6 зазначаються відповідно:
3 - повне найменування підприємства (організації, установи) - заявника відповідно до установчих документів;
3.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - заявника;
3.3 - назва країни - "Україна";
3.4 - код країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС) - "804";
3.5 - дата видачі та номер свідоцтва про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності в Держекспортконтролі;
3.6 - інформація щодо наявності у заявника відповідних повноважень, наданих уповноваженими органами, на право здійснення зовнішньоекономічної діяльності з товарами військового призначення. Пункт 3.6 заповнюється лише у випадках міжнародних передач товарів військового призначення, список яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.97 N 1358.
Графа 4 "Експортер"
У пунктах 4-4.6 зазначаються відповідно:
4 - повне найменування підприємства (організації, установи) - експортера;
4.1 - не заповнюється;
4.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - експортера;
4.3 - назва країни, під юрисдикцією якої перебуває підприємство (організація, установа) - експортер;
4.4 - код цієї країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС);
4.5 - не заповнюється;
4.6 - інформація щодо наявності в експортера відповідних повноважень, наданих уповноваженими органами його країни, на право здійснення зовнішньоекономічної діяльності з товарами військового призначення. Пункт 4.6 заповнюється лише у випадках міжнародних передач товарів військового призначення, список яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.97 N 1358.
Графа 5 "Імпортер"
У пунктах 5-5.6 зазначаються відповідно:
5 - повне найменування підприємства (організації, установи) - імпортера;
5.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - імпортера;
5.3 - назва країни - "Україна";
5.4 - код країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС) - "804";
5.5 - дата видачі та номер свідоцтва про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності в Держекспортконтролі;
5.6 - інформація щодо наявності в імпортера відповідних повноважень, наданих уповноваженими органами, на здійснення зовнішньоекономічної діяльності із зазначеною номенклатурою товарів. Пункт 5.6 заповнюється лише у випадках міжнародних передач товарів військового призначення, список яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.97 N 1358.
Графа 6 "Кінцевий користувач"
У пунктах 6-6.4 зазначаються відповідно:
6 - повне найменування підприємства (організації, установи) - кінцевого користувача;
6.1 - код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
6.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - кінцевого користувача;
6.3 - назва країни, під юрисдикцією якої перебуває підприємство (організація, установа)-кінцевий користувач;
6.4 - код цієї країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС).
Графа 7 "Посередник(и)"
У пунктах 7-7.4 зазначаються відповідно:
7 - повне найменування підприємства (організації, установи)-посередника(ків);
7.1 - код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) (для підприємств України);
7.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи)-посередника(ів);
7.3 - назва країни, під юрисдикцією якої перебуває підприємство (організація, установа) - посередник(и);
7.4 - код цієї країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС).
У випадку, коли у здійсненні міжнародної передачі беруть участь кілька посередників, до заяви долучається додаток "Відомості про посередників", зразок якого наводиться у додатку до цієї Інструкції.
Графа 8 "Характер міжнародної передачі"
У пункті 8.2 або 8.6 ставиться позначка, що відповідає планованому виду міжнародної передачі. Пункти 8.1, 8.3, 8.4, 8.5 не заповнюються.
Графа 9 "Характер угоди"
У пункті 9.1 зазначається код характеру угоди відповідно до додатка 5 Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби від 09.07.97 N 307 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 24.09.97 за N 443/2247.
Графа 10 "Валюта платежу"
У пункті 10.1 зазначається код валюти платежу, передбаченої договором (контрактом), відповідно до Класифікатора валют Державного класифікатора України.
Графа 11 "Митниці"
У пунктах 11.1 та 11.2 відповідно зазначається митниця оформлення або митниця на кордоні, яка провадитиме оформлення товару, та її код відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби від 09.07.97 N 307 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 24.09.97 за N 443/2247.
Графа 12 "Загальна вартість"
У пунктах 12-12.2 відповідно зазначаються:
12 - загальна вартість товару за договором (контрактом);
12.1 - вартість кожного найменування товару, що планується для передачі;
12.2 - еквівалент загальної вартості у дол. США.
Графа 13 "Повна назва товару"
Заповнюється відповідно до відомостей, що внесені до Графи 13 порядку заповнення заяв на отримання разового дозволу на здійснення експорту товарів, що підлягають експортному контролю.
Графа 14 "Код товару за ТН ЗЕД"
Зазначається код товару за Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності.
Графа 15 "Од. вим."
Зазначаються одиниці виміру кожного найменування товару, зазначеного у Графі 13, за Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності.
Графа 16 "Кільк."
Зазначається кількість кожного з найменувань товарів, наведених у Графі 13.
Графа 17 "Підстава для запиту дозволу"
У пунктах 17.1 та 17.2 зазначаються відповідно дата укладення та номер контракту (договору), дата та номер рішення Кабінету Міністрів України, номер та дата висновку Держекспортконтролю на проведення переговорів, відповідно до яких провадиться міжнародна передача товару.
Графа 18 "Класифікація товару"
У пунктах 18.1 та 18.2 відповідно встановлюється приналежність товару до певної категорії товарів військового призначення або подвійного використання та визначається позиція за списком, затвердженим відповідною постановою Кабінету Міністрів України, із визначенням її дати та номера. Перелік постанов Кабінету Міністрів України наведено у п. 1 цієї Інструкції.
Графа 19 "Особливі умови дозволу"
Зазначається додаткова інформація щодо умов здійснення міжнародної передачі.
Графа 20 "Надані гарантії"
Не заповнюється.
Графа 21 "Перелік додатків до заяви"
Комплект документів, які слід долучити до заяви, визначено у відповідних постановах Кабінету Міністрів України, перелік яких наведено у п. 1 цієї Інструкції.
У пунктах 21.1-21.4 відповідно вміщується перелік додатків до заяви із зазначенням кількості примірників та аркушів, який включає: відомості про посередників, технічну довідку (анотований виклад), довідку щодо ступеня таємності та висновки міністерств та інших центральних органів виконавчої влади (із зазначенням їхніх вихідних номерів та дат підписання).
Графа 22 "Зобов'язання (гарантії) заявника та експортера"
У пунктах 22.1-22.5 відповідно містяться зобов'язання (гарантії) заявника та експортера щодо точності викладення в заяві відомостей, дотримання нормативно-правових актів щодо експортного контролю, кінцевого використання товару, обов'язкового повідомлення про будь-які зміни та ін.
У пункті 22.6 містяться зобов'язання (гарантії) авіаперевізника товару щодо здійснення авіаперевезення за визначеним маршрутом, розвантаження товару у визначеному кінцевому пункті, проведення інструктажу з екіпажем та звітування про використання дозволу.
Обов'язковою є наявність підпису та печатки на заяві, які свідчать про те, що заявник та експортер повністю беруть на себе дотримання вказаних у цих пунктах зобов'язань та гарантій.
( Графа 22 пункту 1.2 розділу 1 в редакції Наказу Держекспортконтролю N 12 від 24.01.2000 )
Графа 23 "П.І.Б. керівника служби експортного контролю експортера (імпортера)"
Зазначаються прізвище, ім'я та по батькові керівника служби експортного контролю імпортера, його телефон, факс, ставиться підпис та проставляється дата підпису.
Графа 24 "П.І.Б. керівника організації-експортера (імпортера)"
Зазначаються прізвище, ім'я та по батькові керівника організації-імпортера, його посада, телефон, факс, ставиться підпис та засвідчується печаткою підприємства, проставляється дата.
1.3. Порядок заповнення форми заяви N ДСЕК-0100 на отримання дозволу (висновку) на здійснення тимчасового вивезення товарів, що підлягають експортному контролю
Графи зазначеної заяви заповнюються відповідно до наведеного нижче порядку.
Графа 1 "Вид дозволу"
У пункті 1.1 ставиться позначка, яка визначає вид дозволу - разовий.
Графа 2 "Строк дії дозволу"
Зазначається строк дії дозволу.
Графа 3 "Заявник"
У пунктах 3-3.6 зазначаються відповідно:
3 - повне найменування підприємства (організації, установи) - заявника відповідно до установчих документів;
3.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - заявника;
3.3 - назва країни - "Україна";
3.4 - код країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС) - "804";
3.5 - дата видачі та номер свідоцтва про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності в Держекспортконтролі;
3.6 - інформація щодо наявності у заявника відповідних повноважень, наданих уповноваженими органами, на право здійснення зовнішньоекономічної діяльності з товарами військового призначення. Пункт 3.6 заповнюється лише у випадках міжнародних передач товарів, список яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.97 N 1358.
Графа 4 "Експортер"
У пунктах 4-4.6 зазначаються відповідно:
4 - повне найменування підприємства (організації, установи) - експортера;
4.1 - код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
4.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - експортера;
4.3 - назва країни - "Україна";
4.4 - код країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС) - "804";
4.5 - дата видачі та номер свідоцтва про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності в Держекспортконтролі;
4.6 - інформація щодо наявності в експортера відповідних повноважень, наданих уповноваженими органами, на право здійснення зовнішньоекономічної діяльності з товарами військового призначення. Пункт 4.6 заповнюється лише у випадках міжнародних передач товарів військового призначення, список яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України 08.12.97 N 1358.
Графа 5 "Імпортер"
У пунктах 5-5.6 зазначаються відповідно:
5 - повне найменування підприємства (установи, організації) - імпортера;
5.1 - не заповнюється;
5.2 - місцезнаходження підприємства (установи, організації) - імпортера;
5.3 - назва країни, під юрисдикцією якої перебуває підприємство (установа, організація) - імпортер;
5.4 - код цієї країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС);
5.5 - не заповнюється;
5.6 - інформація щодо наявності в імпортера відповідних повноважень, наданих уповноваженими органами його країни, на право здійснення зовнішньоекономічної діяльності з товарами військового призначення. Пункт 5.6 заповнюється лише у випадках міжнародних передач товарів військового призначення, список яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.97 N 1358.
Графа 6 "Кінцевий користувач"
У пунктах 6-6.4 зазначаються відповідно:
6 - повне найменування підприємства (організації, установи) - кінцевого користувача;
6.1 - не заповнюється;
6.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи)-кінцевого користувача;
6.3 - назва країни, під юрисдикцією якої перебуває підприємство (організація, установа) - кінцевий користувач;
6.4 - код цієї країни відповідно до Загального уніфікованого класифікатора країн світу (ЗУККС).
Графа 7 "Посередник(и)"
У пунктах 7-7.4 зазначаються відповідно:
7 - повне найменування підприємства (організації, установи)-посередника(ів);
7.1 - код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) (для підприємств України);
7.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи)-посередника(ів);
7.3 - назва країни, під юрисдикцією якої перебуває підприємство (організація, установа)-посередник(и);
7.4 - код цієї країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС).
Якщо у здійсненні міжнародної передачі беруть участь кілька посередників, то до заяви долучається додаток "Відомості про посередників", зразок якого наводиться у додатку до цієї Інструкції.
Графа 8 "Характер міжнародної передачі"
У пункті 8.5 ставиться позначка, що відповідає виду міжнародної передачі, яку планується здійснити. Пункти 8.1, 8.2, 8.3, 8.4, 8.6 не заповнюються.
Графа 9 "Характер угоди"
У пункті 9.1 зазначається код характеру угоди відповідно до додатка 5 Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби від 09.07.97 N 307 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 24.09.97 за N 443/2247.
Графа 10 "Валюта платежу"
У пункті 10.1 зазначається код валюти платежу, передбаченої договором (контрактом), відповідно до Класифікатора валют Державного класифікатора України.
Графа 11 "Митниці"
У пунктах 11.1 та 11.2 відповідно зазначається митниця оформлення або митниця на кордоні, яка провадитиме оформлення товару, та її код відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби від 09.07.97 N 307 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 24.09.97 за N 443/2247.
Графа 12 "Загальна вартість"
У пунктах 12.1-12.2 зазначаються відповідно:
12 - загальна вартість товару за договором (контрактом);
12.1 - вартість кожного найменування товару, що планується для передачі;
12.2 - еквівалент загальної вартості у дол. США.
Графа 13 "Повна назва товару"
Заповнюється відповідно до Графи 13 порядку заповнення заяв на отримання разового дозволу на здійснення експорту товарів, що підлягають експортному контролю.
Графа 14 "Код товару за ТН ЗЕД"
Зазначається код товару за Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності.
Графа 15 "Од. вим."
Зазначаються одиниці виміру кожного найменування товару, зазначеного у Графі 13, за Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності.
Графа 16 "Кільк."
Зазначається кількість кожного з найменувань товарів, вказаних у Графі 13.
Графа 17 "Підстава для запиту дозволу"
У пунктах 17.1 та 17.2 зазначаються відповідно дата укладення та номер контракту (договору), дата та номер рішення Кабінету Міністрів України, номер та дата висновку Держекспортконтролю на проведення переговорів, згідно з якими здійснюється міжнародна передача товару.
Графа 18 "Класифікація товару"
У пунктах 18.1 та 18.2 відповідно зазначається приналежність товару до певної категорії товарів військового призначення або подвійного використання та визначається позиція за списком, затвердженим відповідною постановою Кабінету Міністрів України, із визначенням її дати та номера. Перелік постанов Кабінету Міністрів України наведено у п. 1 цієї Інструкції.
Графа 19 "Особливі умови дозволу"
Вноситься запис: "Тимчасове вивезення товару з обов'язковим поверненням", а також зазначається додаткова інформація щодо умов здійснення міжнародної передачі.
Графа 20 "Надані гарантії"
Не заповнюється.
Графа 21 "Перелік додатків до заяви"
Комплект документів, які долучаються до заяви, визначено у відповідних постановах Кабінету Міністрів України, перелік яких наведено у п. 1 цієї Інструкції.
У пунктах 21.1-21.4 відповідно зазначається перелік додатків до заяви із визначенням кількості примірників та аркушів, який включає: відомості про посередників, технічну довідку (анотований виклад), довідку щодо ступеня таємності та висновки міністерств та інших центральних органів виконавчої влади (із зазначенням їхніх вихідних номерів та дат підписання).
Графа 22 "Зобов'язання (гарантії) заявника та експортера"
У пунктах 22.1-22.5 відповідно містяться зобов'язання (гарантії) заявника та експортера щодо точності викладення в заяві відомостей, дотримання нормативно-правових актів щодо експортного контролю, кінцевого використання товару, обов'язкового повідомлення про будь-які зміни та ін.
У пункті 22.6 містяться зобов'язання (гарантії) авіаперевізника товару щодо здійснення авіаперевезення за визначеним маршрутом, розвантаження товару у визначеному кінцевому пункті, проведення інструктажу з екіпажем та звітування про використання дозволу.
Обов'язковою є наявність підпису та печатки на заяві, які свідчать про те, що заявник та експортер повністю беруть на себе дотримання вказаних у цих пунктах зобов'язань та гарантій.
( Графа 22 пункту 1.3 розділу 1 в редакції Наказу Держекспортконтролю N 12 від 24.01.2000 )
Графа 23 "П.І.Б. керівника служби експортного контролю експортера (імпортера)"
Зазначаються прізвище, ім'я та по батькові керівника служби експортного контролю експортера, його телефон, факс, ставиться підпис та проставляється дата.
Графа 24 "П.І.Б. керівника організації-експортера (імпортера)"
Зазначаються прізвище, ім'я та по батькові керівника організації-експортера, його посада, телефон, факс, ставиться підпис та засвідчується печаткою підприємства, проставляється дата.
1.4. Порядок заповнення форми заяви N ДСЕК-0100 на отримання дозволу (висновку) на здійснення тимчасового ввезення товарів, що підлягають експортному контролю
Графи зазначеної заяви заповнюються відповідно до наведеного нижче порядку.
Графа 1 "Вид дозволу"
У пункті 1.1 ставиться позначка, яка визначає вид дозволу - разовий.
Графа 2 "Строк дії дозволу"
Зазначається строк дії дозволу.
Графа 3 "Заявник"
У пунктах 3-3.6 зазначаються відповідно:
3 - повне найменування підприємства (організації, установи) - заявника відповідно до установчих документів;
3.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - заявника;
3.3 - назва країни - "Україна";
3.4 - код країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС) - "804";
3.5 - дата видачі та номер свідоцтва про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності в Держекспортконтролі;
3.6 - інформація щодо наявності у заявника відповідних повноважень, наданих уповноваженими органами, на право здійснення зовнішньоекономічної діяльності з товарами військового призначення. Пункт 3.6 заповнюється лише у випадках міжнародних передач товарів військового призначення, список яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.97 N 1358.
Графа 4 "Експортер"
У пунктах 4-4.6 зазначаються відповідно:
4 - повне найменування підприємства (організації, установи) - експортера;
4.1 - не заповнюється;
4.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - експортера;
4.3 - назва країни, під юрисдикцією якої перебуває підприємство (організація, установа) - експортер;
4.4 - код цієї країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС);
4.5 - не заповнюється;
4.6 - інформація щодо наявності в експортера відповідних повноважень, наданих уповноваженими органами його країни, на право здійснення зовнішньоекономічної діяльності з товарами військового призначення. Пункт 4.6 заповнюється лише у випадках міжнародних передач товарів військового призначення, список яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.97 N 1358.
Графа 5 "Імпортер"
У пунктах 5-5.6 зазначаються відповідно:
5 - повне найменування підприємства (організації, установи) - імпортера;
5.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - імпортера;
5.3 - назва країни - "Україна";
5.4 - код країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС) - "804";
5.5 - дата видачі та номер свідоцтва про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності в Держекспортконтролі;
5.6 - інформація щодо наявності в імпортера відповідних повноважень, наданих уповноваженими органами його країни, на право здійснення зовнішньоекономічної діяльності з товарами військового призначення. Пункт 5.6 заповнюється лише у випадках міжнародних передач товарів військового призначення, список яких затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.97 N 1358.
Графа 6 "Кінцевий користувач"
У пунктах 6-6.4 зазначаються відповідно:
6 - повне найменування підприємства (організації, установи) - кінцевого користувача;
6.1 - код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
6.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - кінцевого користувача;
6.3 - назва країни, під юрисдикцією якої перебуває підприємство (організація, установа) - кінцевий користувач;
6.4 - код цієї країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС).
Графа 7 "Посередник(и)"
У пунктах 7-7.4 зазначаються відповідно:
7 - повне найменування підприємства (організації, установи) - посередника(ів);
7.1 - код за Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України (ЄДРПОУ) (для підприємств України);
7.2 - місцезнаходження підприємства (організації, установи) - посередника(ів);
7.3 - назва країни, під юрисдикцією якої перебуває підприємство (організація, установа)-посередник(ки);
7.4 - код цієї країни за Загальним уніфікованим класифікатором країн світу (ЗУККС).
У випадку, коли у здійсненні міжнародної передачі беруть участь кілька посередників, до заяви долучається додаток "Відомості про посередників", зразок якого наводиться у додатку 5 до цієї Інструкції.
Графа 8 "Характер міжнародної передачі"
У пункті 8.4 ставиться позначка, що відповідає виду міжнародної передачі, яку планується здійснити. Пункти 8.1, 8.2, 8.3, 8.5, 8.6 не заповнюються.
Графа 9 "Характер угоди"
У пункті 9.1 зазначається код характеру угоди відповідно до додатка 5 Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби від 09.07.97 N 307 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 24.09.97 за N 443/2247.
Графа 10 "Валюта платежу"
У пункті 10.1 зазначається код валюти платежу, передбаченої договором (контрактом), відповідно до Класифікатора валют Державного класифікатора України.
Графа 11 "Митниці"
У пунктах 11.1 та 11.2 відповідно визначається митниця оформлення або митниця на кордоні, яка провадитиме оформлення товару, та її код відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Державної митної служби від 09.07.97 N 307 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 24.09.97 за N 443/2247.