ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЕКСПОРТНОГО КОНТРОЛЮ УКРАЇНИ
Н А К А З
09.01.2004 N 5 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 січня 2004 р.
за N 90/8689
Про затвердження Інструкції про порядок заповнення заяв щодо отримання дозвільних документів, документів про гарантії та інших документів, що надаються Держекспортконтролем
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної служби експортного контролю N 187 від 06.06.2006 N 28 від 11.04.2011 )( Додатково див. постанову N 591/19329 від 18.05.2011 )
З метою вдосконалення та уніфікації заяв суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які звертаються до Держекспортконтролю за отриманням дозвільних та інших документів, а також установлення єдиного порядку їх заповнення
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок заповнення заяв щодо отримання дозвільних документів, документів про гарантії та інших документів, що надаються Держекспортконтролем (далі - Інструкція), що додається.
2. Начальнику Управління міжнародного співробітництва Шевчуку С.П. забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
3. Начальнику відділу інформаційних технологій Галілейському Ф.Ф. забезпечити внесення Інструкції до бази даних АСЕК.
4. Начальнику загального відділу Кудрі Л.І. наказ довести до відома працівників Держекспортконтролю.
5. Начальнику управління державної експертизи Семенихіну О.Ю. провести навчання з особовим складом Держекспортконтролю щодо роз'яснення положень Інструкції.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Держекспортконтролю Гришуткіна О.М.
7. Наказ Держекспортконтролю "Про затвердження Інструкції щодо порядку заповнення заяв на отримання дозволів (висновків) Держекспортконтролю на здійснення експорту, імпорту, тимчасового вивезення (ввезення) та транзиту товарів, що підлягають експортному контролю, на проведення переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів), а також на отримання імпортних сертифікатів України" від 30.04.98 N 86 визнати таким, що втратив чинність.
Голова Служби | О.Легейда |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
експортного контролю України
09.01.2004 N 5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 січня 2004 р.
за N 90/8689
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок заповнення заяв щодо отримання дозвільних документів, документів про гарантії та інших документів, що надаються Держекспортконтролем
( У тексті Інструкції слова "Класифікатора держав світу" замінено словами "покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу" згідно з Наказом Державної служби експортного контролю N 28 від 11.04.2011 )
1. Загальні положення
Ця Інструкція розроблена з метою встановлення єдиного порядку заповнення суб'єктами підприємницької діяльності України заяв за уніфікованими формами щодо:
отримання дозволів (висновків) Держекспортконтролю на право здійснення експорту, імпорту, тимчасового вивезення, тимчасового ввезення та транзиту товарів, що підлягають експортному контролю;
проведення переговорів, пов'язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів або контрактів;
отримання імпортних сертифікатів України або інших гарантійних документів.
Зразки заяв за зазначеними формами наведені в додатках 1-5 до цієї Інструкції.
У свою чергу, заяви за уніфікованими формами є додатками до листів-звернень заявників щодо проведення відповідної основної експертизи в галузі експортного контролю. Посилання на відповідний лист-звернення наведене у правому верхньому куті уніфікованої заяви і заповнюється заявником в машинописному вигляді або від руки.
Кожна уніфікована заява повинна мати порядковий номер та дату, які надаються заявником відповідно до діючої на підприємстві (організації, установі) системи обліку.
Перед заповненням основної таблиці заяви заявник шляхом закреслення відповідного квадрата вказує на первинність або вторинність звернення до Держекспортконтролю за отриманням дозвільного документа за конкретною міжнародною передачею. У разі повторного звернення після відповідного закресленого квадрата заявник указує номер (цифровий код) з 8 цифр, який було надано заяві Держекспортконтролем за попереднім зверненням за конкретною міжнародною передачею.
Заява відповідної форми та додатки до неї оформлюються заявником на паперовому та електронному носіях виключно засобами електронно-обчислювальної техніки, викладаються державною мовою та разом з іншими документами, потрібними для проведення експертизи, подаються до Держекспортконтролю. Електронні копії заяви за уніфікованою формою та додатки до неї надаються на дискеті у форматі ".mob".
Зразки заяв за уніфікованими формами в електронному вигляді заявник може отримати в Держекспортконтролі.
Заяви, заповнені з порушенням визначеного цією Інструкцією порядку або надані без електронної копії, до розгляду не приймаються.
Будь-які виправлення у тексті заяви або в додаткових документах неприпустимі.
2. Порядок заповнення заяв про отримання дозволу (висновку) Державної служби експортного контролю України на міжнародні передачі товарів (за винятком транзиту)
2.1. Порядок заповнення заяви про отримання разового дозволу на право здійснення експорту товарів, що підлягають державному експортному контролю
Графи заяви про отримання дозволу (висновку) Державної служби експортного контролю України на міжнародні передачі товарів (за винятком транзиту) (додаток 1) заповнюються відповідно до зазначеного нижче порядку.
Графа 1 "Тип дозволу (висновку)"
У пункті 1.1 ставиться позначка, яка визначає тип дозволу, - Разовий.
Графа 2 "Строк дії дозволу (висновку)"
Указують дату (число, місяць, рік), до якої суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності має намір завершити здійснення експорту товару. У більшості випадків строк дії дозволу збігається з терміном дії зовнішньоекономічного договору (контракту), але не може бути більшим, ніж один рік.
Строк дії дозволу не повинен перевищувати строку дії, указаного у висновках центральних органів виконавчої влади, на підставі та з урахуванням яких буде надано дозвіл.
Графа 3 "Заявник"
У пунктах 3-3.7 указують відповідно:
3 - повне найменування заявника (підприємства, організації, установи) відповідно до установчих документів;
3.1 - код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (далі - ЄДРПОУ);
3.2 - місцезнаходження заявника (підприємства, організації, установи);
3.3 - назва держави - Україна;
3.4 - код держави відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу - 804;
3.5 - номер та дата видачі Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
3.6 - номер та дата листа-роз'яснення Держекспортконтролю до Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
3.7 - указуються номер та дата документа, який підтверджує наявність у заявника відповідних повноважень, наданих Кабінетом Міністрів України, на право здійснення експорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.
Пункт 3.7 заповнюється лише в разі намірів суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності експортувати товари військового призначення.
Графа 4 "Експортер"
У пунктах 4-4.7 указують відповідно:
4 - повне найменування експортера (підприємства, організації, установи);
4.1 - код експортера за ЄДРПОУ;
4.2 - місцезнаходження експортера (підприємства, організації, установи);
4.3 - назва держави - Україна;
4.4 - код держави відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу - 804;
4.5 - номер та дата видачі Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
4.6 - номер та дата листа-роз'яснення Держекспортконтролю до Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
4.7 - указуються номер та дата документа, який підтверджує наявність в експортера відповідних повноважень, наданих Кабінетом Міністрів України, на право здійснення експорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.
Пункт 4.7 заповнюється лише в разі намірів суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності експортувати товари військового призначення.
Графа 5 "Імпортер"
У пунктах 5-5.7 указують відповідно:
5 - повне найменування імпортера (підприємства, організації, установи);
5.1 - не заповнюється;
5.2 - місцезнаходження імпортера (підприємства, організації, установи);
5.3 - назва держави, під юрисдикцією якої перебуває імпортер (підприємство, організація, установа);
5.4 - код держави перебування імпортера (підприємства, організації, установи) відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу;
5.5 - не заповнюється;
5.6 - не заповнюється;
5.7 - указуються номер та дата документів, які підтверджують наявність в імпортера відповідних повноважень на право здійснення зовнішньоекономічних операцій з товарами військового призначення, наданих уповноваженим на це державним органом держави, на території якої зареєстровано імпортера, або які підтверджені іншим чином відповідно до законодавства цієї держави.
Пункт 5.7 заповнюється лише в разі міжнародних передач товарів військового призначення.
Графа 6 "Кінцевий споживач"
У пунктах 6-6.4 вказують відповідно:
6 - повне найменування кінцевого споживача (підприємства, установи, організації);
6.1 - не заповнюється;
6.2 - місцезнаходження кінцевого споживача (підприємства, установи, організації);
6.3 - назва держави, під юрисдикцією якої перебуває кінцевий споживач (підприємство, установа, організація);
6.4 - код держави перебування кінцевого споживача (підприємства, установи, організації) відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу.
Графа 7 "Посередник". Заповнюється у разі наявності посередників у здійсненні міжнародної передачі
У пунктах 7-7.4 вказуються відповідно:
7 - повне найменування посередника (підприємства, організації, установи);
7.1 - не заповнюється;
7.2 - місцезнаходження посередника (підприємства, організації, установи);
7.3 - назва держави, під юрисдикцією якої перебуває посередник (підприємство, організація, установа);
7.4 - код держави перебування посередника (підприємства, організації, установи) відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу.
Графа 8 "Характер міжнародної передачі"
У графі закреслюється прямокутник після зазначеної міжнародної передачі "Експорт".
Графа 9 "Валюта платежу"
У пунктах 9 та 9.1 указують валюту платежу, яка передбачена міжнародним договором (контрактом), та її код відповідно до покажчика цифрових кодів валют Класифікації валют.
( Графа 9 пункту 2.1 глави 2 в редакції Наказу Державної служби експортного контролю N 28 від 11.04.2011 )
Графа 10 "Митниці"
У пунктах 10.1 та 10.2 відповідно вказуються митниця оформлення та митниця на кордоні, яка провадитиме оформлення товару, та їх коди.
У деяких випадках здійснення імпорту, коли митне оформлення передбачається здійснювати на декількох митницях оформлення, у пункті 10.1 вказують митницю, в зоні діяльності якої зареєстровано заявника. При цьому в пункті 10.2 вказується, що митниця на кордоні не визначена.
Графа 11 "Загальна вартість у валюті платежу"
У пунктах 11-11.2 вказують відповідно:
11 - загальна вартість товару за міжнародним договором (контрактом) у валюті платежу;
11.1 - еквівалент загальної вартості товару в доларах США;
11.2 - вартість (ціна, помножена на кількість) кожного найменування товарів, що плануються до експорту.
В окремих випадках, у разі здійснення експорту на безоплатній основі, у тому числі в разі надання гуманітарної або іншої допомоги тощо, про що вказується в графі 18, пункти 11-11.2 можуть не заповнюватися.
Графа 12 "Найменування і повний опис товару (додаткова одиниця виміру)"
У цій графі вказують повне (без скорочень) найменування товару та, у разі потреби, його характеристика та додаткова одиниця виміру (комплект тощо), за якими його можна однозначно ідентифікувати.
Графа 12 може містити не більше 11 рядків тексту. Кожний товар слід позначати окремим порядковим номером.
Якщо кількість найменувань товару (з урахуванням їхніх повних назв) займає більш ніж 11 рядків, то повний перелік товарів, що експортуються, подається в додатку до дозволу (висновку) (додаток 2), при цьому в графі 12 указуються кількість найменувань товарів та кількість аркушів відповідного додатка.
Якщо предметом передачі є сукупність запасних частин, вузлів, блоків та інших складових базового виробу, які призначені для його ремонту або підтримування у працездатному стані і які визначені у відповідній специфікації (відомості комплектації тощо) з певним децимальним (або іншим обліковим) номером, а також деталі до таких складових, то в графі 12 указуються назва цієї специфікації (відомості комплектації тощо) та її децимальний (або інший обліковий) номер, наприклад: "Запасні частини до авіаційної гідросистеми АГ-27 згідно зі специфікацією N ХХХХХХХ та деталі до них". При цьому є припустимим визначати кількість запасних частин та інших складових виробу, у тому числі деталей до них, у кілограмах за їх загальною вагою.
При наданні послуг іноземним юридичним або фізичним особам у графі 12 указують експорт послуг (з проектування, розроблення, конструювання, виготовлення тощо) з посиланням на повне (без скорочень) найменування товару, щодо якого ці послуги надаються;
при експорті чи імпорті послуг з міжнародних авіаперевезень товарів військового призначення у графі 12 визначається "Надання послуг з міжнародних авіаперевезень товарів військового призначення, визначених у дозвільному документі Держекспортконтролю України від ______ N ______".
Графа 13 "Код товару за УКТЗЕД"
Указується код товару за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) для кожного найменування товарів, зазначених у графі 12 заяви.
При визначенні кодів за УКТЗЕД у додатку(ах) до заяви графа 13 може не заповнюватися.
Графа 14 "Од. вим."
Визначають основні чи додаткові одиниці виміру, визначені в зовнішньоекономічному договорі (контракті) для кожного найменування товару, зазначеного в графі 12, відповідно до одиниць виміру та обліку (далі - ОВО), визначених Митним тарифом України.
Графа 15 "Кільк."
Указується кількість кожного найменування товару, наведеного в графі 12, відповідно до кількісті кожного найменування товару, визначеного у зовнішньоекономічному договорі (контракті). Якщо визначений у договорі товар не має кількісних показників, графа 15 не заповнюється.
Графа 16 "Підстава для запиту дозволу"
У пунктах 16.1-16.3 вказують відповідно:
16.1 - номер та дата укладення зовнішньоекономічного контракту (договору), реквізити додатків та додаткових угод до нього, у відповідності і на підставі яких планується здійснення експорту товарів;
16.2 - номер та дата відповідного рішення Кабінету Міністрів України (у разі наявності такого рішення);
16.3 - номер та дата висновку Держекспортконтролю на проведення переговорів, у відповідності до якого укладено зовнішньоекономічний контракт (договір) на експорт товару.
Графа 17 "Ідентифікація товару"
У пунктах 17.1 та 17.5 відповідно вказують результати ідентифікації товарів заявником:
17.1 - указується постанова Кабінету Міністрів України, якою затверджений відповідний контрольний Список товарів, до якого входять зазначені в графі 12 товари;
17.2 - указується позиція за Списком товарів, під дію якої підпадає товар;
17.3 - заповнюється у разі, якщо за результатами ідентифікації товар належить до товарів військового призначення;
17.4 - заповнюється у разі, якщо за результатами ідентифікації товар належить до товарів військового призначення, які в установленому порядку допущені до цивільного використання;
17.5 - заповнюється у разі, якщо за результатами ідентифікації товар належить до товарів подвійного використання;
17.6 - указується ступінь секретності товару.
( Графу 17 пункту 2.1 розділу 2 доповнено пунктом 17.6 згідно з Наказом Державної служби експортного контролю N 187 від 06.06.2006 )
Графа 18 "Особливі умови дозволу"
Указується додаткова інформація щодо особливих умов здійснення експорту, у тому числі про здійснення експорту товару на безоплатній основі, про можливість розрахунків в іншій, ніж зазначена в графі 9, валюті, про скасування раніше наданого дозволу тощо. У разі відсутності особливих умов графа не заповнюється.
Графа 19 "Гарантії, що надавалися українською стороною"
Графа заповнюється тільки в разі здійснення експорту товару, раніше імпортованого в Україну з наданням відповідних гарантій (див. п. 8.3 графи 8).
У пунктах 19.1 та 19.2 відповідно вказуються номер та дата імпортного сертифіката України та сертифіката кінцевого споживача, які були надані при імпорті товару, що планується до реекспорту.
Графа 20 "Додатки, що надаються разом із заявою"
У пунктах 20.1-20.7 відповідно вказують додатки до листа-звернення, які надаються разом із заявою, а саме: відомості про посередників, технічну довідку (анотований виклад), довідку щодо ступеня таємності, сертифікат кінцевого споживача, міжнародний імпортний сертифікат, висновки міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, копію листа-роз'яснення до Посвідчення про реєстрацію, у якому йдеться про порядок здійснення міжнародних передач товарів, а також інші необхідні документи.
Графа 21 "Наявність в українського експортера (імпортера) системи внутрішньофірмового експортного контролю"
У графі вказуються дата і номер Свідоцтва про атестацію системи внутрішньофірмового експортного контролю експортера (підприємства, організації, установи).
Графа 22 "Зобов'язання (гарантії) експортера (імпортера)"
У пунктах 22.1-22.6 відповідно містяться зобов'язання (гарантії) експортера щодо точності викладення у заяві відомостей, дотримання нормативно-правових актів щодо експортного контролю, кінцевого використання товару, обов'язкового повідомлення про будь-які зміни тощо. Обов'язковою є наявність підпису та печатки на заяві.
У пункті 22.7 містяться зобов'язання (гарантії) авіаперевізника товару (експортера послуг з авіаперевезень) щодо здійснення авіаперевезення за визначеним маршрутом, розвантаження товару у визначеному кінцевому пункті, проведення інструктажу з екіпажем та звітування про використання дозволу.
Графа 23 "П.І.Б. уповноваженої особи, відповідальної за експортний контроль експортера (імпортера) (підприємства, організації, установи)"
Указуються прізвище, ім'я та по батькові керівника служби експортного контролю експортера (підприємства, організації, установи), його посада, телефон, факс. Зазначеною особою ставиться підпис та проставляється дата.
Графа 24 "П.І.Б. керівника експортера (імпортера) (підприємства, організації, установи)"
Указуються прізвище, ім'я та по батькові керівника експортера (підприємства, організації, установи), його посада, телефон, факс. Зазначеною особою ставиться підпис, який засвідчується печаткою підприємства, організації, установи, та проставляється дата.
2.2. Порядок заповнення заяви про отримання разового дозволу на право здійснення імпорту товарів, що підлягають державному експортному контролю
Графи заяви про отримання дозволу (висновку) Державної служби експортного контролю України на міжнародні передачі товарів (за винятком транзиту) (додаток 1) заповнюються відповідно до зазначеного нижче порядку.
Графа 1 "Тип дозволу (висновку)"
У пункті 1.1 ставиться позначка про тип дозволу - Разовий.
Графа 2 "Строк дії дозволу (висновку)"
Указують дату (число, місяць, рік), до якої суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності має намір завершити здійснення імпорту товару. У більшості випадків строк дії дозволу збігається з терміном дії зовнішньоекономічного договору (контракту), але не може бути більшим, ніж один рік.
Строк дії дозволу не повинен перевищувати строку дії, указаного у висновках центральних органів виконавчої влади, на підставі та з урахуванням яких буде надано дозвіл.
Графа 3 "Заявник"
У пунктах 3-3.7 вказуються відповідно:
3 - повне найменування заявника (підприємства, організації, установи) відповідно до установчих документів;
3.1 - код за ЄДРПОУ;
3.2 - місцезнаходження заявника (підприємства, організації, установи);
3.3 - назва держави - Україна;
3.4 - код держави відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу - 804;
3.5 - номер та дата видачі Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
3.6 - номер та дата листа-роз'яснення Держекспортконтролю до Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
3.7 - указуються номер та дата документа, який підтверджує наявність у заявника відповідних повноважень, наданих Кабінетом Міністрів України, на право здійснення імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.
Пункт 3.7 заповнюється лише в разі намірів суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності експортувати товари військового призначення.
Графа 4 "Експортер"
У пунктах 4-4.7 вказуються відповідно:
4 - повне найменування експортера (підприємства, організації, установи);
4.1 - не заповнюється;
4.2 - місцезнаходження експортера (підприємства, організації, установи);
4.3 - назва держави, під юрисдикцією якої перебуває експортер (підприємство, організація, установа);
4.4 - код держави перебування експортера (підприємства, організації, установи) відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу;
4.5 - не заповнюється;
4.6 - не заповнюється;
4.7 - не заповнюється.
Графа 5 "Імпортер"
У пунктах 5-5.7 вказуються відповідно:
5 - повне найменування імпортера (підприємства, організації, установи);
5.1 - код за ЄДРПОУ;
5.2 - місцезнаходження експортера (підприємства, організації, установи);
5.3 - назва держави - Україна;
5.4 - код України відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу - 804;
5.5 - номер та дата видачі Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
5.6 - номер та дата листа-роз'яснення Держекспортконтролю до Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
5.7 - указуються номер та дата документа, який підтверджує наявність в імпортера відповідних повноважень, наданих Кабінетом Міністрів України, на право здійснення імпорту товарів військового призначення та товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.
Пункт 5.7 заповнюється лише в разі намірів суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності імпортувати товари військового призначення.
Графа 6 "Кінцевий споживач"
У пунктах 6-6.4 вказуються відповідно:
6 - повне найменування кінцевого споживача (підприємства, організації, установи);
6.1 - код за ЄДРПОУ;
6.2 - місцезнаходження кінцевого споживача (підприємства, організації, установи);
6.3 - назва держави - Україна;
6.4 - код України відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу - 804.
Графа 7 "Посередники"
У пунктах 7-7.4 вказуються відповідно:
7 - повне найменування посередника (підприємства, організації, установи);
7.1 - код за ЄДРПОУ - тільки для підприємств України;
7.2 - місцезнаходження посередника (підприємства, організації, установи);
7.3 - назва держави, під юрисдикцією якої перебуває посередник (підприємство, організація, установа);
7.4 - код держави перебування посередника (підприємства, організації, установи) відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу.
Графа 8 "Характер міжнародної передачі"
У графі закреслюється прямокутник після зазначеної міжнародної передачі "Імпорт".
Графа 9 "Валюта платежу"
У пунктах 9 та 9.1 указують валюту платежу, яка передбачена міжнародним договором (контрактом), та її код відповідно до покажчика цифрових кодів валют Класифікації валют.
( Графа 9 пункту 2.2 глави 2 в редакції Наказу Державної служби експортного контролю N 28 від 11.04.2011 )
Графа 10 "Митниці"
У пунктах 10.1 та 10.2 відповідно вказуються митниця оформлення, та митниця на кордоні, яка провадитиме оформлення товару, та їх коди.
У деяких випадках здійснення імпорту, коли митне оформлення передбачається здійснювати на декількох митницях оформлення, у пункті 10.1 вказують митницю, у зоні діяльності якої зареєстровано заявника. При цьому в пункті 10.2 вказується, що митниця на кордоні не визначена.
Графа 11 "Загальна вартість у валюті платежу"
У пунктах 11-11.2 відповідно вказують:
11 - загальна вартість товару за міжнародним договором (контрактом) у валюті платежу;
11.1 - еквівалент загальної вартості товару в доларах США;
11.2 - вартість (ціна, помножена на кількість) кожного найменування товарів, що планується для імпорту.
В окремих випадках, у разі здійснення імпорту на безоплатній основі, у тому числі у разі надання гуманітарної або іншої допомоги тощо, про що вказується в графі 18, пункти 11-11.2 можуть не заповнюватися.
Графа 12 "Найменування і повний опис товару (додаткова одиниця виміру)"
Заповнюється відповідно до відомостей, що внесені до графи 12 пункту 2.1 цієї Інструкції.
Графа 13 "Код товару за УКТЗЕД"
Указується код товару за УКТЗЕД для кожного найменування товарів, зазначених у графі 12 заяви.
При визначенні кодів за УКТЗЕД у додатку(ах) до заяви графа 13 може не заповнюватися.
Графа 14 "Од. вим."
Визначають основні одиниці виміру, визначені в зовнішньоекономічному договорі (контракті) для кожного найменування товару, зазначеного в графі 12, відповідно до ОВО, визначених Митним тарифом України.
Графа 15 "Кільк."
Указується кількість кожного найменування товару, наведеного в графі 12, відповідно до кількісті кожного найменування товару, визначеного в зовнішньоекономічному договорі (контракті).
Якщо визначений у договорі товар не має кількісних показників, графа 15 не заповнюється.
Графа 16 "Підстава для запиту дозволу"
У пунктах 16.1-16.3 указують відповідно:
16.1 - номер та дата укладення зовнішньоекономічного контракту (договору), реквізити додатків та додаткових угод до нього, у відповідності і на підставі яких планується здійснення експорту товарів;
16.2 - номер та дата відповідного рішення Кабінету Міністрів України (у разі наявності такого рішення);
16.3 - номер та дата висновку Держекспортконтролю на проведення переговорів, у відповідності до якого укладено зовнішньоекономічний контракт (договір) на експорт товару.
Графа 17 "Ідентифікація товару"
У пунктах 17.1 та 17.5 відповідно вказують результати ідентифікації товарів заявником:
17.1 - указується постанова Кабінету Міністрів України, якою затверджений відповідний контрольний Список товарів, до якого входять зазначені в графі 12 товари;
17.2 - указується позиція за Списком товарів, під дію якої підпадає товар;
17.3 - заповнюється у разі, якщо за результатами ідентифікації товар належить до товарів військового призначення;
17.4 - заповнюється у разі, якщо за результатами ідентифікації товар належить до товарів військового призначення, які в установленому порядку допущені до цивільного використання;
17.5 - заповнюється у разі, якщо за результатами ідентифікації товар належить до товарів подвійного використання;
17.6 - не заповнюється.
( Графу 17 пункту 2.2 розділу 2 доповнено пунктом 17.6 згідно з Наказом Державної служби експортного контролю N 187 від 06.06.2006 )
Графа 18 "Особливі умови дозволу"
Указується додаткова інформація щодо особливих умов здійснення імпорту, у тому числі про здійснення імпорту товару на безоплатній основі, про можливість розрахунків в іншій, ніж зазначена у графі 9, валюті, про скасування раніше наданого дозволу тощо. У разі відсутності особливих умов - графа не заповнюється.
Графа 19 "Гарантії, що надавалися українською стороною"
Пункти 19.1 та 19.2 - не заповнюються.
Графа 20 "Додатки, що надаються разом із заявою"
У пунктах 20.1-20.7 відповідно вказують додатки до листа-звернення, які надаються разом із заявою, а саме: відомості про посередників, технічна довідка (анотований виклад), сертифікат кінцевого споживача, висновки міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, копію листа-роз'яснення до Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі, а також інші необхідні документи.
Графа 21 "Наявність в українського експортера (імпортера) системи внутрішньофірмового експортного контролю"
У графі вказуються дата і номер Свідоцтва про атестацію системи внутрішньофірмового експортного контролю імпортера (підприємства, організації, установи).
Графа 22 "Зобов'язання (гарантії) експортера (імпортера)"
У пунктах 22.1-21.6 відповідно містяться зобов'язання (гарантії) імпортера щодо точності викладення у заяві відомостей, дотримання нормативно-правових актів щодо експортного контролю, кінцевого використання товару, обов'язкового повідомлення про будь-які зміни тощо. Обов'язковою є наявність підпису та печатки на заяві.
Графа 23 "П.І.Б. уповноваженої особи, відповідальної за експортний контроль експортера (імпортера) (підприємства, організації, установи)"
Указуються прізвище, ім'я та по батькові керівника служби експортного контролю імпортера (підприємства, організації, установи), його посада, телефон, факс. Зазначеною особою ставиться підпис та проставляється дата.
Графа 24 "П.І.Б. керівника експортера (імпортера) (підприємства, організації, установи)"
Указуються прізвище, ім'я та по батькові керівника імпортера (підприємства, організації, установи), його посада, телефон, факс. Зазначеною особою ставиться підпис, який засвідчується печаткою підприємства, організації, установи, та проставляється дата.
2.3. Порядок заповнення заяви про отримання разового висновку на здійснення тимчасового вивезення товарів, що підлягають державному експортному контролю
Графи заяви про отримання дозволу (висновку) Державної служби експортного контролю України на міжнародні передачі товарів (за винятком транзиту) (додаток 1) заповнюються відповідно до зазначеного нижче порядку.
Графа 1 "Тип дозволу (висновку)"
У пункті 1.1 ставиться позначка, яка визначає тип висновку, - Разовий.
Графа 2 "Строк дії дозволу (висновку)"
Указують дату (число, місяць, рік), до якої суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності має намір завершити здійснення імпорту товару. У більшості випадків строк дії дозволу збігається з терміном дії зовнішньоекономічного договору (контракту), але не може бути більшим, ніж один рік.
Строк дії дозволу не повинен перевищувати строку дії, указаного у висновках центральних органів виконавчої влади, на підставі та з урахуванням яких буде надано дозвіл.
Графа 3 "Заявник"
У пунктах 3-3.7 указують відповідно:
3 - повне найменування заявника (підприємства, організації, установи) відповідно до установчих документів;
3.1 - код за ЄДРПОУ;
3.2 - місцезнаходження заявника (підприємства, організації, установи);
3.3 - назва держави - Україна;
3.4 - код України відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу - 804;
3.5 - номер та дата видачі Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
3.6 - номер та дата листа-роз'яснення Держекспортконтролю до Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
3.7 - не заповнюється.
Графа 4 "Експортер"
У пунктах 4-4.6 вказуються відповідно:
4 - повне найменування експортера (підприємства, організації, установи);
4.1 - код експортера за ЄДРПОУ;
4.2 - місцезнаходження експортера (підприємства, організації, установи);
4.3 - назва держави - Україна;
4.4 - код України відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу - 804;
4.5 - номер та дата видачі Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
4.6 - номер та дата листа-роз'яснення Держекспортконтролю України до Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
4.7 - не заповнюється.
Графа 5 "Імпортер"
У пунктах 5-5.7 визначають відповідно:
5 - повне найменування підприємства (організації, установи) - імпортера;
5.1 - не заповнюється;
5.2 - місцезнаходження імпортера (підприємства, організації, установи);
5.3 - назва держави, під юрисдикцією якої перебуває імпортер (підприємство, організація, установа);
5.4 - код держави перебування імпортера (підприємства, організації, установи) відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу;
5.5 - не заповнюється;
5.6 - не заповнюється;
5.7 - не заповнюється.
Графа 6 "Кінцевий споживач"
У пунктах 6-6.4 визначають відповідно:
6 - повне найменування кінцевого споживача (підприємства, організації, установи);
6.1 - код за ЄДРПОУ;
6.2 - місцезнаходження кінцевого споживача (підприємства, організації, установи);
6.3 - назва держави - Україна;
6.4 - код України відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу - 804.
Графа 7 "Посередник"
У пунктах 7-7.4 вказуються відповідно:
7 - повне найменування посередника (підприємства, організації, установи);
7.1 - не заповнюється;
7.2 - місцезнаходження посередника (підприємства, організації, установи);
7.3 - назва держави, під юрисдикцією якої перебуває посередник (підприємство, організація, установа);
7.4 - код держави перебування посередника (підприємства, організації, установи) відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу.
Графа 8 "Характер міжнародної передачі"
У графі закреслюється прямокутник після зазначеної міжнародної передачі "Тимчасове вивезення".
Графа 9 "Валюта платежу"
Пункти 9 та 9.1 не заповнюються.
Графа 10 "Митниці"
У пунктах 10.1 та 10.2 відповідно вказуються митниця оформлення та митниця на кордоні, яка провадитиме оформлення товару, та їх коди.
У деяких випадках здійснення тимчасового вивезення, коли митне оформлення передбачається здійснювати на декількох митницях оформлення, у пункті 10.1 указують митницю, у зоні діяльності якої зареєстровано заявника. При цьому в пункті 10.2 вказується, що митниця на кордоні не визначена.
Графа 11 "Загальна вартість у валюті платежу"
Пункти 11, 11.1 та 11.2 не заповнюються.
Графа 12 "Найменування і повний опис товару (додаткова одиниця виміру)"
Заповнюється відповідно до відомостей, що внесені до графи 12 пункту 2.1 цієї Інструкції.
Графа 13 "Код товару за УКТЗЕД"
Указується код товару за УКТЗЕД для кожного найменування товарів, зазначених у графі 12 заяви.
При визначенні кодів за УКТЗЕД у додатку(ах) до заяви, графа 13 може не заповнюватися.
Графа 14 "Од. вим."
Визначають основні чи додаткові одиниці виміру, зазначені у зовнішньоекономічному договорі (контракті) для кожного найменування товару, зазначеного в графі 12, відповідно до ОВО, визначених Митним тарифом України.
Графа 15 "Кільк."
Указується кількість кожного найменування товару, наведеного в графі 12, відповідно до кількості кожного найменування товару, визначеного в зовнішньоекономічному договорі (контракті).
Графа 16 "Підстава для запиту дозволу"
У пунктах 16.1-16.3 вказуються відповідно:
16.1 - номер та дата укладення документа, згідно з яким здійснюється тимчасове вивезення товарів, запрошення для участі у виставці, ярмарку, зовнішньоекономічного договору (контракту) або угоди з іноземним партнером тощо;
16.2 - номер та дата відповідного рішення Кабінету Міністрів України (у разі наявності такого рішення);
16.3 - не заповнюється.
Графа 17 "Ідентифікація товару"
У пунктах 17.1 та 17.5 відповідно вказуються результати ідентифікації товарів заявником:
17.1 - указується постанова Кабінету Міністрів України, якою затверджений відповідний контрольний Список товарів, до якого входять зазначені в графі 12 товари;
17.2 - указується позиція за Списком товарів, під дію якої підпадає товар;
17.3 - заповнюється у разі, якщо за результатами ідентифікації товар належить до товарів військового призначення;
17.4 - заповнюється у разі, якщо за результатами ідентифікації товар належить до товарів військового призначення, які в установленому порядку допущені до цивільного використання;
17.5 - заповнюється у разі, якщо за результатами ідентифікації товар належить до товарів подвійного використання;
17.6 - не заповнюється.
( Графу 17 пункту 2.3 розділу 2 доповнено пунктом 17.6 згідно з Наказом Державної служби експортного контролю N 187 від 06.06.2006 )
Графа 18 "Особливі умови дозволу"
Указуються додаткова інформація щодо мети та умов здійснення тимчасового вивезення товару, загальна заставна вартість товару, який тимчасово вивозиться, та назва валюти тощо.
Графа 19 "Гарантії, що надавалися українською стороною"
Пункти 19.1 та 19.2 не заповнюються.
Графа 20 "Додатки, що надаються разом із заявою"
У пунктах 20.1-20.7 відповідно вказують додатки до листа-звернення, які надаються разом із заявою, а саме: відомості про посередників, технічна довідка (анотований виклад), сертифікат кінцевого споживача, висновки міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, копія листа-роз'яснення до Посвідчення про реєстрацію, у якому йдеться про порядок здійснення міжнародних передач товарів, визначених у графі 12 заяви, а також інші необхідні документи.
Графа 21 "Наявність в українського експортера (імпортера) системи внутрішньофірмового експортного контролю"
У графі вказуються дата і номер Свідоцтва про атестацію системи внутрішньофірмового експортного контролю експортера (підприємства, організації, установи).
Графа 22 "Зобов'язання (гарантії) експортера (імпортера)"
У пунктах 22.1-22.6 відповідно містяться зобов'язання (гарантії) експортера щодо точності викладення у заяві відомостей, дотримання нормативно-правових актів щодо експортного контролю, кінцевого використання товару, обов'язкового повідомлення про будь-які зміни тощо. Обов'язковою є наявність підпису та печатки на заяві.
Графа 23 "П.І.Б. уповноваженої особи, відповідальної за експортний контроль експортера (імпортера) (підприємства, організації, установи)"
Указуються прізвище, ім'я та по батькові керівника служби експортного контролю експортера (підприємства, організації, установи), його посада, телефон, факс. Зазначеною особою ставиться підпис та проставляється дата.
Графа 24 "П.І.Б. керівника експортера (імпортера) (підприємства, організації, установи)"
Указуються прізвище, ім'я та по батькові керівника експортера (підприємства, організації, установи), його посада, телефон, факс. Зазначеною особою ставиться підпис, який засвідчується печаткою підприємства, організації, установи, та проставляється дата.
2.4. Порядок заповнення заяви про отримання разового висновку на право здійснення тимчасового ввезення товарів, що підлягають експортному контролю
Графи заяви про отримання дозволу (висновку) Державної служби експортного контролю України на міжнародні передачі товарів (за винятком транзиту) (додаток 1) заповнюються відповідно до зазначеного нижче порядку.
Графа 1 "Тип дозволу (висновку)"
У пункті 1.1 ставиться позначка про тип висновку - Разовий.
Графа 2 "Строк дії дозволу (висновку)"
Указується дата, до якої суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності має намір здійснити вивезення ввезених в Україну товарів. У більшості випадків строк дії висновку збігається з датою вивезення товару з України, яка визначається в документі, згідно з яким здійснюється тимчасове ввезення товарів (запрошення для участі у виставці, ярмарку, зовнішньоекономічний договір (контракт) або угода з іноземним партнером тощо), але не може бути більше, ніж один рік.
Графа 3 "Заявник"
У пунктах 3-3.7 вказуються відповідно:
3 - повне найменування заявника (підприємства, організації, установи) відповідно до установчих документів;
3.1 - код за ЄДРПОУ;
3.2 - місцезнаходження заявника (підприємства, організації, установи);
3.3 - назва держави - Україна;
3.4 - код України відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу - 804;
3.5 - номер та дата видачі Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
3.6 - номер та дата листа-роз'яснення Держекспортконтролю до Посвідчення про реєстрацію суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності як суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів у Держекспортконтролі;
3.7 - не заповнюється.
Графа 4 "Експортер"
У пунктах 4-4.6 вказуються відповідно:
4 - повне найменування експортера (підприємства, організації, установи);
4.1 - не заповнюється;
4.2 - місцезнаходження експортера (підприємства, організації, установи);
4.3 - назва держави, під юрисдикцією якої перебуває експортер (підприємство, організація, установа);
4.4 - код держави перебування експортера (підприємства, організації, установи) відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу;
4.5 - не заповнюється;
4.6 - не заповнюється;
4.7 - не заповнюється.
Графа 5 "Імпортер"
У пунктах 5-5.7 вказуються відповідно:
5 - повне найменування імпортера (підприємства, організації, установи);
5.1 - код за ЄДРПОУ;
5.2 - місцезнаходження імпортера (підприємства, організації, установи);
5.3 - назва держави - Україна;
5.4 - код України відповідно до покажчика цифрових кодів країн світу Класифікації країн світу - 804;