ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
03.03.2018 № 95
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 березня 2018 р.
за № 379/31831
ЗМІНИ
до Інструкції про організацію речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України в мирний час та особливий період
1. У розділі І:
1) абзац другий підпункту 1 пункту 3 викласти в такій редакції:
"обмундируванням, взуттям, натільною і теплою білизною, теплими і постільними речами, спорядженням, спеціальним одягом, предметами індивідуального захисту (окуляри та окуляри-маска захисні балістичні, шоломи та бронежилети балістичні), спеціальним одягом та спорядженням для виконання спеціальних завдань, нагрудними знаками, знаками розрізнення і фурнітурою, ідентифікаційними жетонами, санітарно-господарським, спортивним та гірським спортивним майном, наметами, брезентами, м’якими контейнерами, декоративними тканинами і килимовими виробами;";
2) пункт 4 після абзацу восьмого доповнити новим абзацом дев’ятим такого змісту:
"Спортивне інвентарне майно - це спортивний одяг, спортивне взуття, інвентар індивідуального використання, обладнання та інвентар для занять фізичною підготовкою та спортом.".
У зв’язку з цим абзаци дев’ятий-чотирнадцятий вважати відповідно абзацами десятим-п’ятнадцятим;
3) абзац третій пункту 8 викласти в такій редакції:
"Технічні засоби речової служби, обладнання майстерні з ремонту речового майна, засоби ремонту речового майна, лазне-пральне обладнання, намети, брезенти, м’які контейнери, а також господарський інвентар та майно відпускаються військовим частинам відповідно до встановлених норм табелізації (додаток 1) та типових комплектів майна речової служби (додаток 2) і згідно з табелем до штату військової частини (установи).";
4) пункт 9 після абзацу третього доповнити новим абзацом четвертим такого змісту:
"Для спортивного інвентарного майна строк експлуатації (носіння) рахується з дня фактичної їх видачі. Спортивний інвентар особистого користування видається начальнику (тренеру) команди на весь склад команди один раз на рік на весь період навчально-тренувальних занять та участі у змаганнях відповідно до затвердженого календарного плану.".
У зв’язку з цим абзаци четвертий-шостий вважати відповідно абзацами п’ятим-сьомим;
5) в абзаці третьому пункту 15 слова та цифри "у додатку 11" замінити словами та цифрами "у додатку 12";
6) абзац п’ятий пункту 15 викласти в такій редакції:
"Розпорювання (розбирання) речового майна оформлюється актом якісного (технічного) стану за формою, наведеною у додатку 1 до Порядку списання військового майна у Збройних Силах України , затвердженого наказом Міністерства оборони України від 12 січня 2015 року № 17, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 31 січня 2015 року за № 118/26563.".
2. У розділі ІІ:
1) абзац третій пункту 1 доповнити новим реченням такого змісту: "Децентралізована закупівля спортивного інвентарного майна здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері публічних закупівель за рішенням заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України відповідно до розподілу повноважень (обов'язків) та у межах бюджетних асигнувань, наданих органу військового управління, який уповноважений на здійснення керівництва фізичною підготовкою і спортом у Збройних Силах України.";
2) пункт 2 викласти в такій редакції:
"2. Забезпечення речовим майном здійснюється ЦУРЗ через оперативні командування (далі - ОК), Об’єднані центри забезпечення (далі - ОЦЗ) та речові служби з’єднань і військових частин (далі - органи речової служби) за схемою:
у Збройних Силах (крім Військово-Морських Сил Збройних Сил України): ЦУРЗ - ОК - ОЦЗ - з’єднання - військова частина - підрозділ - військовослужбовець;
у Військово-Морських Силах Збройних Сил України (далі - ВМС): ЦУРЗ - ОК - ОЦЗ - берегова база - з’єднання - корабель (берегова частина) - підрозділ - військовослужбовець.
ЦУРЗ керує органами речової служби Збройних Сил і має право давати їм вказівки, розпорядження і роз’яснення з питань речового забезпечення та порядку застосування встановлених норм.";
3) пункт 31 викласти в такій редакції:
"31. Знаки розрізнення (погони, знаки розрізнення до погонів, нагрудні та нарукавні знаки) та фурнітура (кокарда, беретний знак, емблема, формений ґудзик, орнамент та позумент) видаються військовослужбовцям одночасно з видачею тих предметів військової форми одягу, на яких передбачено їх носіння. Офіцерам додатково під час присвоєння чергового військового звання видаються погони в кількості, необхідній для всіх предметів військової форми одягу, на яких передбачено носіння погонів і строки носіння яких не закінчилися. У Військово-Морських Силах Збройних Сил України особам офіцерського складу, які входять до корабельного складу, видаються також відповідні нарукавні знаки розрізнення.
Указ Президента України про присвоєння військових звань вищого офіцерського складу Збройних Сил України є підставою для видачі предметів військової форми одягу (погонів, знаків розрізнення та фурнітури).".
3. У розділі ІІІ:
1) у пункті 3:
в абзаці п’ятому слово та цифру "додаток 1" замінити словом та цифрою "додаток 3";
в абзаці восьмому слово та цифру "додаток 2" замінити словом та цифрою "додаток 4";
2) пункт 6 викласти в такій редакції:
"6. Особи офіцерського складу, сержантського і старшинського складу, які перебували в запасі та вступили на військову службу в установленому законодавством порядку, у тому числі на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, набувають права на отримання речового майна в день прийняття їх на військову службу. Видача речового майна цим військовослужбовцям проводиться після прибуття їх до місця проходження служби. Наступна видача речового майна проводиться за встановленими нормами в разі продовження строку служби. Предмети речового майна, отримані понад 12 місяців до звільнення в запас, в забезпечення не враховуються.";
3) у пункті 10:
після абзацу другого доповнити новим абзацом третім такого змісту:
"У разі підписання військовослужбовцем строкової служби контракту незалежно від терміну проходження строкової служби подальша видача предметів речового майна проводиться після закінчення строків експлуатації (носіння) раніше виданих предметів речового майна за попередньою нормою забезпечення. Речове майно, яке належить до видачі за нормою забезпечення військовослужбовців військової служби за контрактом, підлягає видачі з дня призначення військовослужбовця на посаду наказом командира військової частини.".
У зв’язку з цим абзаци третій-шістнадцятий вважати відповідно абзацами четвертим - сімнадцятим;
в абзаці дванадцятому слова "рюкзаком індивідуальним" замінити словами "сумкою транспортною індивідуальною";
в абзаці чотирнадцятому слово та цифру "додаток 3" замінити словом та цифрою "додаток 5".
4. У розділі ІV:
1) в абзаці шостому пункту 5 слово та цифру "додаток 4" замінити словом та цифрою "додаток 6";
2) пункт 9 викласти в такій редакції:
"9. Забезпечення військових частин спортивним інвентарним майном для організації занять з фізичної підготовки та спортивно-масової роботи, спортивних команд - спортивним інвентарним майном особистого користування для підготовки та участі у змаганнях, спланованих у Збройних Силах України, здійснюється відповідно до норм забезпечення.
Забезпечення збірних команд Збройних Сил України спортивним інвентарним майном особистого користування для підготовки та участі у змаганнях державного та міжнародного рівня проводиться згідно з рішенням першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України з урахуванням вимог відповідних федерацій щодо участі у зазначених змаганнях у межах бюджетних асигнувань, наданих органу військового управління, який уповноважений на здійснення керівництва фізичною підготовкою і спортом у Збройних Силах України, та через військові частини (ВВНЗ), на базі яких проводиться підготовка відповідних команд.
Спортивний інвентар особистого користування, передбачений нормами, видається один раз на рік на весь період навчально-тренувальних занять та участі у змаганнях начальнику (тренеру) команди на весь склад команди. Видача спортивного інвентарю здійснюється на підставі списків спортивних команд. Військовослужбовці, які отримали спортивний інвентар, у разі вибуття зі складу команди зобов’язані його повернути.
У разі неповернення отриманого у тимчасове використання спортивного інвентарю на склад його вартість відшкодовується в установленому законодавством порядку.
Забезпечення органів військового управління спортивним інвентарним майном для організації занять з фізичної підготовки та спортивно-масової роботи з офіцерами зазначених управлінь проводиться відповідними органами матеріально-технічного забезпечення за рішенням заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України відповідно до розподілу повноважень (обов'язків) та у межах бюджетних асигнувань, наданих органу військового управління, який уповноважений на здійснення керівництва фізичною підготовкою і спортом у Збройних Силах України.
Інвентар для лижної підготовки видається військовим частинам за рішенням начальника Тилу Збройних Сил України. Після закінчення зимового сезону цей інвентар приводиться у відповідний належний стан та повертається.".
5. У розділі V:
1) перше речення абзацу десятого пункту 29 викласти в такій редакції: "При звільненні військовослужбовців з військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період вони вибувають з майном особистого користування.";
2) у пункті 32:
абзаци тринадцятий-п’ятнадцятий виключити.
У зв’язку з цим абзац шістнадцятий вважати абзацом тринадцятим;
після абзацу тринадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Забезпечення предметами речового майна військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби, здійснюється відповідно до наказу Міністра оборони України від 05 червня 2001 року № 185 "Про додаткові заходи щодо організації поховання військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 червня 2001 року за № 523/5714 (зі змінами).".
6. Доповнити новими додатками 1, 2, що додаються.
У зв’язку з цим додатки 1-4 вважати відповідно додатками 3-6.
7. Додаток 5 викласти в новій редакції, що додається.
Начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України полковник | Д.О. Марченко |
Додаток 1
до Інструкції про організацію
речового забезпечення
військовослужбовців Збройних
Сил України в мирний час
та особливий період
(пункт 8 розділу I)
НОРМИ
табелізації майна речової служби для з’єднань, військових частин, військових навчальних закладів та установ Збройних Сил України на мирний час та особливий період
НОРМА № 1 (Т4910001Y)
табелізації засобів ремонту речового майна (передбачені комплекти включаються в табель до штату на мирний час і особливий період)
__________
* Під військовими частинами тут і надалі слід розуміти з’єднання, військові частини, військові навчальні заклади та установи.
НОРМА № 2 (Т4910004Y)
табелізації господарського інвентарю для речових ремонтних майстерень та складів (передбачені комплекти включаються в табель до штату на мирний час і особливий період)
НОРМА № 3 (Т4910011Y)
табелізації наметів для військових частин та установ Збройних Сил України на особливий період
Додаток 2
до Інструкції про організацію
речового забезпечення
військовослужбовців Збройних
Сил України в мирний час
та особливий період
(пункт 8 розділу I)
ТИПОВІ КОМПЛЕКТИ
засобів ремонту, господарського інвентарю та іншого майна речової служби для з’єднань, військових частин, військових навчальних закладів та установ Збройних Сил України на мирний час та особливий період
КОМПЛЕКТ № 1 (Т4920001Y)
Кравецьке обладнання та інструмент (на одного штатного кравця)
__________
*Цими предметами забезпечують структурні підрозділи речової служби, іншими предметами забезпечують на місцях.
КОМПЛЕКТ № 2 (Т4920004Y)
Шевський інструмент (на одного штатного шевця)
КОМПЛЕКТ № 3 (Т4920007Y)
Шевський інструмент (на одного позаштатного шевця підрозділу)
КОМПЛЕКТ № 4 (Т4920011Y)
Обладнання майстерні з ремонту речового майна
__________
* Голками машинними забезпечують на місцях, іншими предметами забезпечують структурні підрозділи речової служби.
** Машина оздоблювальна призначена лише для стаціонарних майстерень.
КОМПЛЕКТ № 5 (Т4920021Y)
Господарський інвентар майстерні з ремонту речового майна
__________
* Намет табірний відпускається структурними підрозділами речової служби, іншими предметами забезпечують на місцях.
КОМПЛЕКТ № 6 (Т4920024Y)
Господарський інвентар військового речового складу
__________
* Цими предметами забезпечує структурний підрозділ речової служби, іншими предметами забезпечують на місцях.
КОМПЛЕКТ № 7 (Т4920027Y)
Господарський інвентар речового складу окремого батальйону (полку) матеріального забезпечення
__________
* Цими предметами забезпечує структурний підрозділ речової служби, іншими предметами забезпечують на місцях.
Брезенти і м’які контейнери використовуються тільки в разі розміщення складу в польових умовах.
КОМПЛЕКТ № 8 (Т4920030Y)
Господарський інвентар речового складу бригади матеріального забезпечення