• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до Порядку безспірного списання (стягнення) коштів з рахунків в іноземній валюті субєктів підприємницької діяльності (крім банків) на території України

Національний банк України  | Постанова від 29.03.2001 № 136 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 29.03.2001
  • Номер: 136
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 29.03.2001
  • Номер: 136
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 136 від 29.03.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 квітня 2001 р.
за N 362/5553
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 416 від 01.10.2001 )
Про затвердження Змін до Порядку безспірного списання (стягнення) коштів з рахунків в іноземній валюті суб'єктів підприємницької діяльності (крім банків) на території України
Згідно із Законом України "Про Національний банк України", з метою встановлення єдиних правил і порядку безспірного списання (стягнення) коштів з рахунків в іноземній валюті суб'єктів підприємницької діяльності (крім банків) на території України, відповідно до Законів України "Про банки і банківську діяльність", "Про виконавче провадження" Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Порядку безспірного списання (стягнення) коштів з рахунків в іноземній валюті суб'єктів підприємницької діяльності (крім банків) на території України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10.10.96 N 261 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 16.09.98 N 374, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 05.10.98 за N 626/3066), що додаються.
2. Департаменту платіжних систем (В.М.Кравець) після державної реєстрації забезпечити доведення цих Змін до відома територіальних управлінь Національного банку України та комерційних банків для використання в роботі.
3. Зобов'язати установи банків довести зазначені Зміни до відома своїх клієнтів.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на керівників територіальних управлінь Національного банку України.
5. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова В.С.Стельмах
Затверджено
Постанова Правління Національного
банку України 29.03.2001 N 136
Зміни до Порядку безспірного списання (стягнення) коштів з рахунків в іноземній валюті суб'єктів підприємницької діяльності (крім банків) на території України ( v0393500-96 )
1. Назву Порядку викласти в такій редакції:
"Положення про порядок безспірного списання (стягнення) коштів з рахунків в іноземній валюті суб'єктів господарської діяльності (крім банків) на території України".
2. Пункт 1.1 доповнити абзацом п'ятим такого змісту:
"згідно з вимогами Закону України "Про виконавче провадження".
3. Пункт 2.5 доповнити новими абзацами третім і четвертим такого змісту:
"У платіжній вимозі не зазначаються "Код за ЄДРПОУ" (одержувача), "Код банку" (одержувача коштів).
При цьому обов'язково мають зазначатися такі реквізити: "Країна" (одержувача коштів), "Найменування іноземного банку" (одержувача коштів), "S.W.I.F.T код (BIC kod)" (банку одержувача коштів), "Номер рахунку" (одержувача коштів в іноземному банку)".
У зв'язку з цим абзац третій вважати абзацом п'ятим.
4. Пункт 2.7 викласти в такій редакції:
"2.7. Якщо примусове списання (стягнення) коштів з рахунків боржників здійснюється за виконавчими документами, за якими передбачається конвертування (купівля-продаж) на міжбанківському валютному ринку України (далі - МВРУ) іноземної валюти в грошову одиницю України або конвертування грошової одиниці України в іноземну валюту, то в реквізитах платіжної вимоги має міститися інформація про потребу в конвертуванні та зазначатися назва валюти і сума, що підлягає списанню з рахунку.
Якщо за виконавчими документами передбачається конвертування на МВРУ іноземної валюти в грошову одиницю України, то в такому разі стягувач (резидент України) подає для виконання оформлену платіжну вимогу в іноземній валюті до уповноваженого банку, що його обслуговує. Разом з платіжною вимогою до уповноваженого банку подається оригінал виконавчого документа, на підставі якого оформлено платіжну вимогу, або його дублікат, що оформлений відповідно до вимог законодавчих актів. Якщо рахунок платника (боржника) в іноземній валюті відкритий в іншому банку, то уповноважений банк стягувача перший та другий примірники платіжної вимоги та оригінал виконавчого документа або його дублікат, що оформлений відповідно до вимог законодавчих актів, надсилає спецзв'язком для виконання до уповноваженого банку боржника згідно із зазначеними в платіжній вимозі реквізитами.
Списані (стягнені) кошти з рахунку боржника в іноземній валюті протягом п'яти робочих днів з дати їх списання підлягають продажу уповноваженим банком на МВРУ, якщо зазначена в платіжній вимозі іноземна валюта належить до I групи Класифікатора іноземних валют Національного банку України. Обмеження щодо строку продажу іноземних валют не поширюється на іноземні валюти, які не належать до I групи Класифікатора іноземних валют Національного банку України. Продаж іноземних валют проводиться згідно з вимогами Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України (затверджені постановою Правління Національного банку України від 18.03.99 N 127 і зареєстровані в Міністерстві юстиції України 18.03.99 за N 171/3464, зі змінами).
Отримані від продажу на МВРУ кошти в грошовій одиниці України перераховуються уповноваженим банком боржника на рахунок, зазначений стягувачем, не пізніше ніж через два банківських дні після їх зарахування на рахунок уповноваженого банку. Якщо іноземна валюта продана клієнтам, які мають рахунки в уповноваженому банку боржника, або куплена уповноваженим банком боржника за кошти в грошовій одиниці України, що йому належать, то кошти в грошовій одиниці України перераховуються цим банком на рахунок, зазначений стягувачем, не пізніше ніж через два банківських дні з дати списання з рахунку покупця валюти в грошовій одиниці України.
Якщо примусове списання (стягнення) коштів в іноземній валюті здійснюється за виконавчими документами (на користь стягувачів - резидентів і нерезидентів України), за якими передбачається купівля іноземної валюти на МВРУ за грошову одиницю України, то:
а) стягувач (резидент України) подає для виконання оформлену платіжну вимогу в грошовій одиниці України до уповноваженого банку, що його обслуговує. Порядок подання стягувачем платіжної вимоги та її передавання до уповноваженого банку боржника є аналогічним порядку, що зазначений в абзаці другому цього пункту;
б) стягувач (нерезидент України) надсилає оформлену платіжну вимогу в грошовій одиниці України до рахунку боржника в національній валюті України безпосередньо до уповноваженого банку боржника. Якщо платіжна вимога на примусове списання (стягнення) коштів оформляється представництвом нерезидента в Україні, то вона подається до уповноваженого банку, що обслуговує це представництво. У реквізитах платіжної вимоги має міститися інформація про потребу в конвертуванні (купівлі іноземної валюти на МВРУ за грошову одиницю України) та зазначатися сума і назва валюти, що необхідна для забезпечення виконання виконавчих документів. Разом з платіжною вимогою до уповноваженого банку подається оригінал виконавчого документа, на підставі якого оформлено платіжну вимогу, або його дублікат, що оформлений відповідно до вимог законодавчих актів. Платіжна вимога оформляється стягувачем відповідно до абзаців другого - п'ятого пункту 2.5 цього Положення.
Примусова купівля іноземної валюти на МВРУ здійснюється уповноваженими банками за рахунок коштів боржника відповідно до Правил здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України (затверджені постановою Правління Національного банку України від 18.03.99 N 127 і зареєстровані в Міністерстві юстиції України 18.03.99 за N 171/3464, зі змінами). Під час проведення цих операцій вартість послуг уповноважених банків відшкодовується за рахунок коштів боржника відповідно до вищезазначених Правил.
Куплена іноземна валюта на МВРУ перераховується уповноваженим банком боржника на рахунок стягувача (резидента чи нерезидента України) не пізніше ніж через два банківських дні після її зарахування на рахунок уповноваженого банку. Якщо іноземна валюта купується в клієнтів, які мають рахунки в уповноваженому банку боржника, або уповноважений банк боржника продає іноземну валюту, що йому належить, то кошти в іноземній валюті перераховуються цим банком на рахунок, зазначений стягувачем, не пізніше ніж через два банківських дні з дати списання іноземної валюти з рахунку продавця валюти (цей строк не поширюється на випадки купівлі іноземної валюти II, III груп Класифікатора іноземних валют Національного банку України".
Директор Департаменту
платіжних систем

В.М.Кравець