• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку внесення господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)

Міністерство юстиції України  | Наказ, Інформація, Заява, Звернення, Форма типового документа, Порядок від 05.03.2012 № 368/5-a | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Інформація, Заява, Звернення, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 05.03.2012
  • Номер: 368/5-a
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Інформація, Заява, Звернення, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 05.03.2012
  • Номер: 368/5-a
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
05.03.2012 № 368/5-a
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 березня 2012 р.
за № 358/20671
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції № 1328/5 від 07.09.2012 )
Про затвердження Порядку внесення господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 603/5 від 18.04.2012 )
1. Затвердити Порядок внесення господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), що додається.
3. Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу (Чижмарь К.І.):
3.1. Подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (із змінами).
3.2. Довести цей наказ до відома начальників головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
4. Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу (Чижмарь К.І.), головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити належне виконання цього наказу.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
МіністрОлександр Лавринович
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
05.03.2012 № 368/5-а
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 березня 2012 р.
за № 358/20671
ПОРЯДОК
внесення господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)
1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації Мін’юстом України покладеного на нього відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) та Положення про Міністерство юстиції України , затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 395, повноваження щодо пропонування господарському суду кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) (далі - арбітражні керуючі) для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, у разі порушення щодо них справи про банкрутство та в інших випадках, передбачених Законом.
2. Кандидатури арбітражних керуючих для призначення їх розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших випадках, передбачених Законом , пропонуються господарському суду Мін’юстом України, крім кандидатур арбітражних керуючих для призначення їх ліквідаторами у процесі провадження справ про банкрутство відсутнього боржника, які пропонуються головними управліннями юстиції Мін’юсту України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальні органи з питань банкрутства).
3. Підставами для внесення господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) є:
ухвала господарського суду, яка містить одне з таких положень: про порушення справи про банкрутство; про введення санації чи ліквідаційної процедури; про усунення арбітражного керуючого від виконання обов’язків розпорядника, керуючого санацією, ліквідатора; про надання Мін’юстом України господарському суду кандидатури арбітражного керуючого для призначення його розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором;
звернення боржника про внесення Мін’юстом України пропозиції господарському суду щодо кандидатури арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна у випадку, передбаченому статтею 53 Закону ;
набрання чинності рішенням про анулювання ліцензії арбітражного керуючого, який здійснює повноваження розпорядника майна, керуючого санацією або ліквідатора боржника (банкрута);
заява арбітражного керуючого, підтверджена відміткою канцелярії суду, про звільнення від обов’язків арбітражного керуючого;
подання Мін’юстом України до господарського суду клопотання про усунення арбітражного керуючого від виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора.
4. Мін’юст України формує і розміщує на офіційному веб-сайті Мін’юсту України перелік підприємств, щодо яких є підстави для внесення господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) (далі – Перелік підприємств).
Перелік підприємств готується структурним підрозділом Мін’юсту України, який відповідно до положення про нього забезпечує реалізацію повноважень Мін’юсту України у сфері банкрутства, за наявності підстав для внесення господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), визначених у пункті 3 цього Порядку, які в установленому порядку надійшли на адресу Мін’юсту України.
Перелік підприємств розміщується на офіційному веб-сайті Мін’юсту України щоп’ятниці в розділі "Підготовка пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих" підрубрики "Банкрутство" рубрики "Напрями діяльності Міністерства".
( Абзац третій пункту 4 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 603/5 від 18.04.2012 )
5. Не пізніше наступного робочого дня після розміщення Переліку підприємств на офіційному веб-сайті Мін’юст України письмово звертається до уповноважених органів управління державним майном з проханням висловити свою позицію щодо арбітражних керуючих для призначення їх розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами підприємств, включених до Переліку підприємств.
6. Протягом 7 календарних днів з дня розміщення Переліку підприємств на офіційному веб-сайті Мін’юст України приймає звернення щодо кандидатур арбітражних керуючих для внесення пропозицій господарському суду щодо призначення розпорядниками майна, керуючими санацією або ліквідаторами боржників (банкрутів) (далі - звернення).
В інформаційному повідомленні про Перелік підприємств, розміщеному на офіційному веб-сайті Мін’юсту України, обов’язково зазначається день завершення прийому звернень.
У разі якщо в ухвалі господарського суду визначено більш ранній строк для внесення Мін’юстом України кандидатури арбітражного керуючого, вказаний в абзаці першому цього пункту строк може бути скорочений, про що обов’язково зазначається в інформаційному повідомленні про Перелік підприємств.
7. Мін’юстом України розглядаються звернення, які подані:
кредитором (комітетом кредиторів) боржника (банкрута);
боржником;
уповноваженим органом управління державним майном боржника (банкрута);
територіальними органами з питань банкрутства;
арбітражним керуючим, який за власною ініціативою виявив бажання взяти участь у справі;
первинними профспілковими організаціями, утвореними працівниками боржника (банкрута);
іншими учасниками провадження у справі про банкрутство.
Звернення щодо кандидатури арбітражного керуючого для внесення пропозиції господарському суду щодо призначення розпорядником майна, керуючим санацією або ліквідатором боржника (банкрута) викладається за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.
До звернення, яке подається на розгляд Мін’юсту України, додаються:
постанова або ухвала господарського суду (за наявності);
копія протоколу засідання комітету кредиторів (у разі якщо звернення подається комітетом кредиторів).
заява арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство, складена за формою, наведеною в додатку 2 до цього Порядку;
інформація про запропоновану кандидатуру арбітражного керуючого, складена за формою, наведеною в додатку 3 до цього Порядку;
інформація щодо підприємства-боржника, складена за формою, наведеною в додатку 4 до цього Порядку.
8. Звернення надсилаються на поштову адресу структурного підрозділу Мін’юсту України, який забезпечує реалізацію повноважень державного органу з питань банкрутства, і до органу, уповноваженого управляти майном боржників (банкрутів) - державних підприємств та державними корпоративними правами підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, які включені до Переліку підприємств (далі - уповноважений орган управління державним майном).
Звернення можуть надсилатися телефаксом з обов’язковим подальшим їх надсиланням поштовим відправленням.
9. Звернення, які надійшли до Мін’юсту України, але не відповідають вимогам, визначеним у цьому Порядку, залишаються без розгляду, про що повідомляється ініціатор звернення.
10. Розгляд, опрацювання і аналіз звернень, які надійшли до Мін’юсту України, здійснює структурний підрозділ Мін’юсту України, який забезпечує реалізацію повноважень державного органу з питань банкрутства.
11. Мін’юст України пропонує господарському суду кандидатуру арбітражного керуючого за результатами аналізу всіх звернень, поданих із дотриманням вимог цього Порядку, за такими критеріями:
11.1. Досвід роботи, в тому числі:
на аналогічних за профілем виробничої діяльності підприємствах;
на державних підприємствах і підприємствах, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків;
на керівних посадах (керівника чи заступника керівника юридичної особи).
11.2. Строк здійснення діяльності арбітражним керуючим, у тому числі:
на аналогічних за профілем виробничої діяльності підприємствах;
на державних підприємствах і підприємствах, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків.
11.3. Ефективність виконання повноважень арбітражного керуючого, у тому числі:
тривалість здійснення арбітражним керуючим процедур банкрутства у справах, участь у яких брав арбітражний керуючий;
виконання арбітражним керуючим планів санації, укладення мирових угод;
повнота погашення вимог кредиторів у процедурі ліквідації у справах, участь у яких брав арбітражний керуючий.
11.4. Позиція уповноваженого органу управління державним майном щодо кандидатури арбітражного керуючого.
11.5. Позиція щодо кандидатури арбітражного керуючого центрального органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які залучені судом як учасники провадження у випадках, передбачених Законом (у разі наявності).
11.6. Наявність у арбітражного керуючого концепції виведення підприємства з кризового стану в процедурі санації.
11.7. Результати проведення перевірок (планових, позапланових) дотримання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих.
11.8. Завантаженість арбітражного керуючого справами про банкрутство на дату підписання заяви на участь у справі про банкрутство.
12. У разі необхідності отримання додаткової інформації про боржника та арбітражних керуючих, щодо яких надійшли звернення, структурний підрозділ Мін’юсту України, який забезпечує реалізацію повноважень державного органу з питань банкрутства, організовує проведення робочих нарад за участю представників уповноваженого органу управління державним майном, структурного підрозділу Мін’юсту України, який забезпечує виконання завдань, покладених на Мін’юст України, з питань цивільного, фінансового законодавства та законодавства з питань земельних відносин, а також інших органів державної влади та структурних підрозділів Мін’юсту України.
13. Пропозиція Мін’юсту України щодо кандидатури арбітражного керуючого для призначення його розпорядником майна, керуючим санацією або ліквідатором боржника (банкрута) надсилається господарському суду листом, який підписує керівник структурного підрозділу Мін’юсту України, який забезпечує реалізацію повноважень державного органу з питань банкрутства.
Копія листа Мін’юсту України до господарського суду з пропозицією щодо кандидатури арбітражного керуючого надсилається уповноваженому органу управління державним майном, ініціаторам звернень щодо кандидатур арбітражних керуючих для боржника (банкрута), для якого цим листом надано пропозицію господарському суду, і відповідному територіальному органу з питань банкрутства.
Директор Департаменту
нотаріату, банкрутства
та функціонування
центрального засвідчувального
органу

К.І. Чижмарь
Додаток 1
до Порядку внесення
господарському суду пропозицій
щодо кандидатур арбітражних
керуючих (розпорядників майна,
керуючих санацією, ліквідаторів)
ЗВЕРНЕННЯ
щодо кандидатури арбітражного керуючого для внесення пропозицій господарському суду щодо призначення розпорядником майна, керуючим санацією або ліквідатором боржника (банкрута)
Додаток 2
до Порядку внесення
господарському суду пропозицій
щодо кандидатур арбітражних
керуючих (розпорядників майна,
керуючих санацією, ліквідаторів)
ЗАЯВА
арбітражного керуючого про участь у справі про банкрутство
Додаток 3
до Порядку внесення
господарському суду пропозицій
щодо кандидатур арбітражних
керуючих (розпорядників майна,
керуючих санацією, ліквідаторів)
ІНФОРМАЦІЯ
про запропоновану кандидатуру арбітражного керуючого
Інформація про запропоновану кандидатуру арбітражного керуючого повинна містити такі дані:
наявність ліцензій (дозволів) на здійснення інших видів господарської діяльності;
на які підприємства і ким арбітражний керуючий був раніше призначений протягом своєї діяльності (слід зазначити щодо судових процедур та окремо вказати статтю 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" );
щодо кожного підприємства зазначити, у зв’язку з чим було припинено повноваження арбітражного керуючого, а також, у разі якщо було призначено керуючим санацією, зазначити, чи було відновлено платоспроможність підприємства, а у разі призначення ліквідатором зазначити повноту погашення вимог кредиторів;
завантаженість арбітражного керуючого справами про банкрутство на дату підписання заяви на участь у справі про банкрутство;
інформацію про проведення перевірки (планової, позапланової) дотримання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих та результати перевірки (зазначаються підстави для проведення позапланової перевірки; виявлено чи ні порушення; які саме було допущено порушення; усунено чи ні арбітражним керуючим допущені порушення та додається документальне підтвердження про усунення арбітражним керуючим порушень);
інформацію щодо порушення строків подання до Міністерства юстиції України інформації, передбаченої Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , наказом Міністерства юстиції України від 09 вересня 2011 року № 2089/5 "Про затвердження форм подання арбітражними керуючими інформації, необхідної для ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, та Інструкції щодо їх заповнення" , зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12 вересня 2011 року за № 1074/19812.
______ ________________________________ ________
(дата) (ініціали, прізвище арбітражного (підпис)
керуючого)
Додаток 4
до Порядку внесення
господарському суду пропозицій
щодо кандидатур арбітражних
керуючих (розпорядників майна,
керуючих санацією, ліквідаторів)
ІНФОРМАЦІЯ
щодо підприємства-боржника*
1. Інформація щодо підприємства-боржника:
найменування;
частка державної власності в статутному капіталі;
заборона приватизації відповідно до вимог законодавства;
наявність статусу підприємства, яке має стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
чисельність працівників на останню звітну дату;
основний напрям діяльності;
причини неплатоспроможності підприємства, що призвели до порушення справи про банкрутство;
опис основних засобів та активів (рухоме та нерухоме майно, обладнання, грошові кошти тощо) на останню звітну дату.
2. Інформація про фінансово-господарську діяльність підприємства-боржника:
ПоказникОдиниця виміруНа останню звітну дату
Обсяг реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)тис. гривень
Балансовий прибуток (збиток)тис. гривень
Дебіторська заборгованістьтис. гривень
Кредиторська заборгованість, у тому числі сума зобов'язань перед бюджетомтис. гривень
Балансова вартість активівтис. гривень
М.П.
(за наявності)
________ ________ ________________________________________
(посада) (підпис) (прізвище, ім’я, по батькові
відповідальної особи ініціатора, що
пропонує кандидатуру, або уповноваженого
органу управління державним майном)
__________
* Подається наявна інформація.