• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку надання бюджетної позички на закупівлю продовольчого зерна і сортового насіння за державним замовленням 1997 року

Міністерство агропромислового комплексу України  | Наказ, Порядок від 04.03.1997 № 70/54/18
Реквізити
  • Видавник: Міністерство агропромислового комплексу України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 04.03.1997
  • Номер: 70/54/18
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство агропромислового комплексу України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 04.03.1997
  • Номер: 70/54/18
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І ПРОДОВОЛЬСТВА
УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ "ХЛІБ УКРАЇНИ"
Н А К А З
N 70/54/18 від 04.0З.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 червня 1997 р.
за N 212/2016
Про затвердження Порядку надання бюджетної позички на закупівлю продовольчого зерна і сортового насіння за державним замовленням 1997 року
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Мінагропрому N 12/8/5 від 12.01.98 N 80/44/11 від 12.02.99 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 лютого 1997 року N 124 "Про задоволення державних потреб у зерні в 1997 році"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок надання бюджетної позички на закупівлю продовольчого зерна і сортового насіння за державним замовленням 1997 року, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покладається на заступника Міністра сільського господарства і продовольства України Завалевську В.О., заступника Міністра начальника Головного управління Державного казначейства України Тентюка В.П., заступника голови правління ДАК "Хліб України" Зуба Г.І.
В.о.Міністра сільського
господарства і продовольства
України
Заступник Міністра фінансів
України
Голова правління ДАК
"Хліб України"


Б.К.Супіханов

Г.К.Антоньєв

В.О.Слінчук
Затверджено
наказом Міністерства сільського
господарства і продовольства,
Міністерства фінансів та
Державної акціонерної компанії
"Хліб України" від
4 березня 1997 р. N 70/54/18
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 червня 1997 р.
за N 212/2016
Порядок надання бюджетної позички на закупівлю продовольчого зерна і сортового насіння за державним замовленням 1997 року
( В тексті слово "Мінсільгосппрод" замінено на "Мінагропром" в усіх відмінках згідно з Наказом Мінагропрому N 12/8/5 від 12.01.98 )( У тексті Порядку слова "представництва ДАК "Хліб України", "представництвам ДАК "Хліб України", "представництвами ДАК "Хліб України" замінено відповідно на "обласні дочірні підприємства ДАК "Хліб України", "обласним дочірнім підприємствам ДАК "Хліб України", "обласними дочірніми підприємствами ДАК "Хліб України" згідно з Наказом Мінагропрому N 80/44/11 від 12.02.99 )
Цей Порядок розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 лютого 1997 року N 124 "Про задоволення державних потреб у зерні в 1997 році".
1. Формування державного замовлення на продовольче зерно і сортове насіння зернових культур та джерела його фінансування
1.1. Обсяги закупівлі продовольчого зерна і сортового насіння за державним замовленням визначені Кабінетом Міністрів України в межах коштів, передбачених для цього в Державному бюджеті України на 1997 рік, та бюджетних позичок, наданих заготівельним підприємствам і організаціям агропромислового комплексу під державне замовлення у 1994-1996 роках, які підлягають поверненню, а також інших джерел фінансування, що залучаються для цього.
1.2. Державним замовником на закупівлю продовольчого зерна та сортового насіння є Мінагропром і ДАК "Хліб України".
1.3. Виконавцями державного замовлення на продовольче зерно та сортове насіння можуть бути сільськогосподарські товаровиробники усіх форм власності, які пройшли відбір на конкурсній основі.
1.4. Визначені Кабінетом Міністрів України обсяги на закупівлю продовольчого зерна та сортового насіння є підставою для укладення заготівельними підприємствами договорів із сільськогосподарськими товаровиробниками.
Зазначені договори реєструються в інспекціях заготівель і якості сільськогосподарської продукції та погоджуються з відділеннями Державного казначейства України в районах.
1.5. В обсяги закупівлі за державним замовленням продовольчого зерна і сортового насіння у сільськогосподарських товаровиробників, які отримали сільськогосподарську техніку та матеріально-технічні ресурси за рішеннями Кабінету Міністрів України, включається відповідна кількість зерна згідно з установленими нормативами.
1.6. У разі зміни обсягів закупівлі продовольчого зерна і сортового насіння за державним замовленням до укладених між сільськогосподарськими товаровиробниками і заготівельними підприємствами договорів вносяться відповідні зміни в установленому порядку. Не допускається зменшення вартості обсягів закупівлі зерна до розмірів, менших від вартості наданих авансів та поставлених матеріально-технічних ресурсів.
1.7. Укладення договорів і видача авансів провадяться з урахуванням реальної можливості господарства щодо погашення зерном і сортовим насінням заборгованості за отримані грошові та матеріально-технічні ресурси у 1994-1996 роках, одержану в 1995-1997 роках техніку, в частині, що припадає на 1997 рік, а також за матеріально-технічні ресурси, що централізовано постачаються в рахунок авансів під державне замовлення 1997 року (насіння, пально-мастильні матеріали, міндобрива, засоби захисту рослин та ін.).
До договорів на закупівлю зерна додаються договори на поставку (в рахунок фінансування державного замовлення) матеріально-технічних ресурсів та надання грошових авансів. При цьому кількість зерна, яка поставлятиметься за державним замовленням в обмін на матеріально-технічні ресурси та в рахунок грошових авансів, не може перевищувати кількості зерна, передбаченої договором на його закупівлю.
Договори на закупівлю продовольчого зерна та сортового насіння за державним замовленням 1997 року в обов'язковому порядку укладаються з сільськогосподарськими товаровиробниками, які отримали сільськогосподарську техніку в 1995-1996 роках, на умовах розстрочки платежу в обсязі, що підлягає поставці в 1997 році.
1.8. Не надаються аванси сільськогосподарським товаровиробникам, які мають заборгованість за бюджетними позичками (грішми та матеріально-технічними ресурсами), отриманими під державний контракт на зерно у 1994-1996 роках, і термін погашення яких не перенесено в установленому порядку на 1997 рік.
Сільськогосподарські товаровиробники в першочерговому порядку погашають заборгованість за отримані в попередні роки аванси продовольчим зерном в кількості, що відповідає обсягам, визначеним за цінами, що діяли на момент отримання авансів. Зазначені обсяги зерна не зараховуються у виконання державного замовлення 1997 року.
1.9. Оперативний контроль за ходом виконання державного замовлення здійснюється Мінагропромом і ДАК "Хліб України", а статистична звітність - Мінстатом.
1.10. Продовольче зерно і сортове насіння, закуплені за державним замовленням, розподіляються між споживачами Кабінетом Міністрів України за поданням ДАК "Хліб України", погодженим з Мінагропромом, Мінекономіки і Мінфіном.
2. Умови надання бюджетної позички
2.1. Безвідсоткова бюджетна позичка на закупівлю продовольчого зерна і сортового насіння надається заготівельним підприємствам ДАК "Хліб України" через органи Державного казначейства України у межах коштів, передбачених на цю мету, на умовах забезпечення повернення, цільового і ефективного використання коштів.
2.2. Відділення Державного казначейства України в районах укладають договори із заготівельними підприємствами та сільськогосподарськими товаровиробниками про надання бюджетної позички для авансування закупівлі продовольчого зерна і сортового насіння за державним замовленням 1997 року згідно з додатком N 1 на всю суму належного господарству грошового авансу.
Договори про надання бюджетної позички для остаточних розрахунків за продовольче зерно і сортове насіння, закуплене за державним замовленням 1997 року, укладаються між відділенням Державного казначейства в районі і заготівельним підприємством згідно з додатком N 2.
У цих договорах визначаються мета надання бюджетної позички, її сума, терміни повернення та санкції за порушення умов договору.
Крім того, із сільськогосподарськими товаровиробниками можуть в установленому порядку укладатися договори застави на суму одержаного авансу.
2.3. Зобов'язання за договором вважаються виконаними за умови повної поставки до державних ресурсів продовольчого зерна і сортового насіння в кількості, що відповідає сумі наданої позички, та повернення її на окремий рахунок, відкритий в установі банку згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 року N 29 "Про порядок використання коштів, що надходять від повернення бюджетних позичок, наданих під закупівлю сільськогосподарської продукції за державним замовленням" (далі - окремий рахунок).
2.4. У разі пошкодження посівів внаслідок стихійного лиха, що не дає можливості товаровиробникам виконати поставки за державним замовленням, надання авансів сільськогосподарським товаровиробникам припиняється за висновками спеціально створених районних комісій, до складу яких входять представники районних управлінь сільського господарства та продовольства, державних інспекцій заготівель і якості сільськогосподарської продукції, заготівельних підприємств. Висновки комісії у триденний термін після стихійного лиха подаються відділенню Державного казначейства України в районі.
3. Надання грошових авансів через територіальні органи Державного казначейства України
3.1. Кошти, які виділяються Мінфіном для надання авансів сільськогосподарським товаровиробникам, розподіляються ДАК "Хліб України" за погодженням з Мінагропромом між Автономною Республікою Крим та областями, виходячи з установлених на 1997 рік обсягів закупівлі за державним замовленням продовольчого зерна і сортового насіння та укладених договорів.
При цьому враховуються в першочерговому порядку витрати на оплату матеріально-технічних ресурсів згідно з прийнятими рішеннями Кабінетом Міністрів України.
В аналогічному порядку кошти розподіляються по районах обласними дочірніми підприємствами ДАК "Хліб України" в Автономній Республіці Крим та областях за погодженням з Мінагропромом Автономної Республіки Крим, управліннями сільського господарства та продовольства облдержадміністрацій і повідомляються підвідомчим організаціям та управлінням Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, місті Севастополі.
3.2. Перерахування бюджетної позички для авансування закупівлі продовольчого зерна і сортового насіння здійснюється Мінфіном через систему Державного казначейства України на бюджетні рахунки N 124, які відкриті в усіх територіальних органах Державного казначейства України.
3.3. Розмір грошового авансу визначається, виходячи із загального обсягу закупівлі продовольчого зерна і сортового насіння за укладеним договором, за вирахуванням з цього обсягу тієї кількості, що підлягає обов'язковій поставці в 1997 році за одержані матеріально-технічні ресурси згідно з рішеннями Кабінету Міністрів України за встановленими еквівалентами, та ціни зерна в розмірі 135 грн. за 1 тонну при авансуванні держзамовлення.
Керівники заготівельних підприємств несуть відповідальність за перевищення наданих сільськогосподарським товаровиробникам сум авансу під державне замовлення. Контроль за правильністю надання авансів здійснює відділення Державного казначейства України в районі.
3.4. Відділення Державного казначейства України в районах на підставі укладених договорів на поставку зерна і сортового насіння за державним замовленням та договорами про надання бюджетної позички оплачують рахунки сільськогосподарських товаровиробників на придбання матеріально-технічних ресурсів (пально-мастильних матеріалів, насіння, міндобрив, засобів захисту рослин, запасних частин та інших матеріальних ресурсів, пов'язаних з виробництвом зерна) та оплату послуг ремонтних підприємств на підставі поданих ними документів (договорів на постачання матеріально-технічних ресурсів, рахунків-фактур, товарно-транспортних накладних та інші).
В такому ж порядку проводиться оплата сільськогосподарським товаровиробникам запасних частин та послуг ремонтних підприємств згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 січня 1997 року N 9-р.
У договорах на постачання матеріально-технічних ресурсів в рахунок наданих грошових авансів повинно передбачатись, що у разі невиконання або несвоєчасного виконання постачальником взятих на себе зобов'язань, за поданням товаровиробників, відділення Державного казначейства України в районі має право у безспірному порядку стягнути вартість недопоставлених матеріально-технічних ресурсів, оплачених за рахунок бюджетної позички, а також пеню в розмірах, встановлених чинним законодавством.
Для проведення розрахунків із заводами-постачальниками на закупівлю матеріально-технічних ресурсів за замовленням сільськогосподарських товаровиробників кошти постачальницько-збутовим організаціям перераховуються в разі їх неплатоспроможності на бюджетний рахунок N 120.
На вимогу сільськогосподарського товаровиробника на спеціальний рахунок "Урожай-97", відкритий в установах банків, перераховуються грошові аванси на оплату праці з нарахуваннями та на погашення інших витрат, пов'язаних з виробництвом зерна, включаючи погашення позичок банку (Українського державного фонду підтримки селянських (фермерських) господарств), на придбання матеріальних ресурсів під урожай 1997 року на підставі документів, що підтверджують ці витрати або наявність посівів.
При відсутності в окремих сільськогосподарських товаровиробників, які не мають заборгованості по непогашених авансах, таких рахунків аванси на зазначені цілі перераховуються на відкриті їм бюджетні рахунки N 120.
3.5. За рахунок бюджетної позички сільськогосподарським товаровиробникам відповідно до укладених договорів надається грошовий аванс не пізніше ніж 5 липня поточного року.
3.6. Заготівельні підприємства ведуть особові рахунки про надання бюджетної позички для авансування закупівлі продовольчого зерна і сортового насіння за державним замовленням 1997 року для кожного товаровиробника згідно з додатком N 3.
У десятиденний термін після завершення видачі авансів відділення Державного казначейства України в районах разом із заготівельними підприємствами складають акти передачі-приймання заборгованості по бюджетній позичці, наданій для авансування закупівлі продовольчого зерна і сортового насіння (остаточних розрахунків) за державним замовленням 1997 року згідно з додатком N 4.
Акти складаються у трьох примірниках, один з яких передається державній інспекції заготівель і якості сільськогосподарської продукції.
3.7. Кошти Державного бюджету України, спрямовані для надання бюджетної позички на закупівлю за державним замовленням продовольчого зерна та сортового насіння, відносяться за Класифікацією доходів і видатків державного та місцевих бюджетів на розділ 160, параграф 6, стаття 32, символ звітності банку 41.
4. Авансування державного замовлення 1997 року матеріально-технічними ресурсами
4.1. У рахунок оплати продовольчого зерна і сортового насіння зернових культур, що закуповуються за державним замовленням, сільськогосподарським товаровиробникам за їх згодою можуть поставлятися матеріально-технічні ресурси.
4.2. Розрахунки за аванси, надані виконавцям державного замовлення у вигляді матеріально-технічних ресурсів, провадяться зерном відповідно до встановлених рішеннями Кабінету Міністрів України еквівалентів обміну.
4.3. Постачальницько-збутові організації зобов'язані здійснювати поставку матеріально-технічних ресурсів сільськогосподарським товаровиробникам, які уклали договори на поставку зерна і сортового насіння зернових культур, з обов'язковим погодженням з ДАК "Хліб України", його представництвами та заготівельними підприємствами і організаціями, а також своєчасно подавати заготівельним підприємствам повну інформацію про поставки товаровиробникам матеріально-технічних ресурсів у рахунок оплати державного замовлення.
4.4. Заготівельні підприємства ведуть облік всіх грошових виплат та матеріально-технічних ресурсів, отриманих сільськогосподарськими товаровиробниками під державне замовлення.
4.5. У разі невиконання або несвоєчасного виконання постачальником взятих на себе зобов'язань вартість недопоставлених матеріально-технічних ресурсів, оплачених за рахунок бюджетної позички, та пеня в установлених розмірах підлягають безспірному стягненню в установленому законодавством порядку.
4.6. Забезпечення сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами і засобами захисту рослин здійснюється на умовах закладання зерна до державного резерву відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 6 січня 1997 року N 3 "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників мінеральними добривами і засобами захисту рослин під урожай 1997 року".
4.7. Забезпечення сільськогосподарських товаровиробників пально-мастильними матеріалами здійснюється на умовах, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 2 листопада 1996 року N 1329 "Про додаткові заходи щодо забезпечення сільськогосподарських товаровиробників пально-мастильними матеріалами" та іншими урядовими рішеннями.
4.8. Надання і повернення бюджетної позички для закупівлі сільськогосподарської техніки здійснюється відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 21 січня 1997 року N 25-р, від 1 лютого 1997 р. N 61-р, 4 березня 1997 року N 118-р та інших рішень Уряду щодо цього питання на підставі укладених тристоронніх угод між заготівельними підприємствами, сільськогосподарськими товаровиробниками, підприємствами-виробниками техніки або за їх дорученням постачальницькими організаціями.
Управління сільського господарства та продовольства районних держадміністрацій разом з державними інспекціями заготівлі і якості продукції, товаровиробниками та районними постачальницькими організаціями визначають обсяги поставок сільськогосподарської техніки. Зведені пропозиції направляють до Мінагропрому Автономної Республіки Крим і управлінь сільського господарства та продовольства обласних державних адміністрацій та організовують укладення договорів між сільськогосподарськими товаровиробниками, заготівельними підприємствами, підприємствами-виробниками або постачальницькими організаціями про поставку зазначеної техніки в рахунок оплати зерна, що надійде до державних ресурсів за державним замовленням 1997 року.
Мінагропром Автономної Республіки Крим, управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрацій узагальнюють потребу в сільськогосподарській техніці і направляють пропозиції у кількісному і вартісному виразі Мінагропрому України та визначають уповноважені постачальницькі організації, які поставляють сільськогосподарську техніку.
Мінагропром при розподілі коштів, що виділяються для фінансування державного замовлення на закупівлю продовольчого зерна і сортового насіння, враховує витрати на оплату сільськогосподарської техніки на умовах, визначених розпорядженнями Кабінету Міністрів України та на підставі укладених договорів, і передає інформацію щодо Автономної Республіки Крим і областей Головному управлінню Державного казначейства України, яке перераховує кошти управлінням Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях та м.Севастополі.
Управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях перераховують кошти на оплату сільськогосподарської техніки та запчастин підприємствам-виробникам і повідомляють відділення Державного казначейства України в районі про перераховані кошти за сільськогосподарську техніку для господарств на підставі переліку, поданого уповноваженими постачальницькими організаціями або заводами-виготовлювачами.
Розрахунки за поставлену сільськогосподарську техніку проводяться шляхом поставки товаровиробниками продовольчого зерна до державних ресурсів не пізніше 1 листопада поточного року.
Передача сільськогосподарської техніки сільськогосподарському товаровиробнику оформляється актом передачі-приймання сільськогосподарської техніки.
Постачальницько-збутові витрати по поставці сільськогосподарської техніки компенсуються сільськогосподарськими товаровиробниками за окремою угодою при одержанні техніки коштами або зерном.
Обласні дочірні підприємства ДАК "Хліб України" в Автономній Республіці Крим і областях забезпечують приймання в державні ресурси, зберігання та окремий облік зерна від сільськогосподарських товаровиробників за договорами, укладеними відповідно до цього Порядку, і поставку його до державних ресурсів. На приймальних квитанціях (форма N ПК-9, N ПК-10) роблять відповідний запис.
Повний розрахунок з підприємствами-виробниками техніки та запчастин проводиться на підставі документів про передану господарствам сільськогосподарську техніку та поставлене до державних ресурсів зерно.
5. Остаточні розрахунки за зерно, що надійшло за державним замовленням
5.1. Половина законтрактованого зерна і сортового насіння зернових культур підлягає обов'язковій поставці у державні ресурси до 1 вересня 1997 року, а решта - до 1 грудня цього ж року та приймається на відповідальне безоплатне зберігання заготівельними підприємствами.
Сільськогосподарські товаровиробники при доставці зерна заготівельним підприємствам у товарно-транспортній накладній (форма N 1 СГ) роблять запис "у рахунок державного замовлення на відповідальне зберігання".
На прийняте зерно, що надійшло в рахунок державного замовлення на відповідальне зберігання, заготівельні підприємства виписують прибуткову накладну (форма N 13). В накладній вказують кількість (фізична і залікова маса) та якість прийнятого зерна без оцінки його вартості, вид надходження з записом "у рахунок державного замовлення на відповідальне зберігання".
5.2. Вартість зерна і сортового насіння зернових культур, які надходять від сільськогосподарських товаровиробників за державним замовленням у 1997 році, у тому числі в рахунок наданих авансів (крім тих, розрахунки за які провадяться відповідно до встановлених еквівалентів обміну), заготівельні підприємства зараховують до державних ресурсів виходячи з середньозваженої ціни на пшеницю м'яку третього класу, що склалася на біржових торгах України за спотовими контрактами з початку року станом на 9 липня 1997 року та середньозважених цін на інше продовольче зерно, визначених з урахуванням коефіцієнтів співвідношення цін на це зерно до ціни пшениці м'якої третього класу згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1997 р. N 813.
( Пункт 5.2 в редакції Наказу Мінагропрому N 12/8/5 від 12.01.98 )
5.3. Перерахування бюджетної позички для остаточних розрахунків за зерно в рахунок державного замовлення здійснюється Мінфіном України через територіальні органи Державного казначейства України за розподілом ДАК "Хліб України", погодженим з Мінагропромом.
Розподіл коштів для остаточних розрахунків по районах проводиться обласними дочірніми підприємствами ДАК "Хліб України" в Автономній Республіці Крим та областях разом з Мінагропромом Автономної Республіки Крим, управліннями сільського господарства та продовольства облдержадміністрацій і повідомляється управлінням Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі та підвідомчим організаціям за підпорядкованістю.
Проведення остаточних розрахунків за місцезнаходженням сільськогосподарських товаровиробників чи заготівельних підприємств вирішується зазначеними організаціями за погодженням з Радою міністрів Автономної Республіки Крим та облдержадміністраціями.
5.4. Відділення Державного казначейства України в районах перераховують кошти для проведення остаточних розрахунків за закуплене зерно на розрахункові рахунки сільськогосподарських товаровиробників у розмірі 70 відсотків та на спеціальний рахунок "Урожай-97" - у розмірі 30 відсотків отриманої суми на підставі розрахунків коштів, необхідних для проведення остаточних розрахунків за поставлене продовольче зерно і сортове насіння за державним замовленням 1997 року, згідно з додатком N 5, та реєстрів приймальних квитанцій (форма N ПК-9, N ПК-10), поданих заготівельними підприємствами.
У десятиденний термін після проведення остаточних розрахунків відділення Державного казначейства України в районах разом із заготівельними підприємствами складають акти передачі-приймання заборгованості по бюджетній позичці відповідно до пункту 3.6 Порядку.
5.5. Зерно, яке надійшло в рахунок державного замовлення, зараховується до державних ресурсів після оплати його вартості товаровиробнику.
У разі непроведення розрахунків з товаровиробниками до 1 жовтня 1997 року, вони мають право самостійно реалізувати це зерно. При цьому витрати, пов'язані із зберіганням цієї частини зерна, компенсуються за рахунок Державного бюджету України на підставі розрахунків заготівельних підприємств про відшкодування витрат, пов'язаних із зберіганням зерна, яке надійшло в рахунок державного замовлення в 1997 році і неоплачене за станом на 1 січня 1998 року, згідно з додатком N 6, шляхом зменшення заборгованості по бюджетній позичці, наданій на закупівлю зерна за державним замовленням.
( Абзац другий пункту 5.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінагропрому N 12/8/5 від 12.01.98 )
5.6. Витрати на зберігання продукції, що реалізується в державні ресурси, провадяться за рахунок заготівельника. Витрати на зберігання продукції, що реалізується іншим споживачам, відшкодовуються її власником. Витрати заготівельних підприємств по доробці зерна до базисних кондицій відшкодовуються сільськогосподарським товаровиробником.
Витрати на транспортування продукції, що реалізується в державні ресурси, провадиться за рахунок бюджетних коштів шляхом відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості витрат на доставку зерна до заготівельних підприємств на підставі реєстрів документів, що підтверджують ці витрати. Після перевірки поданих заготівельними підприємствами документів відділення Державного казначейства України в районі перераховують кошти на розрахункові рахунки сільськогосподарських товаровиробників, а в разі доставки зерна залученим транспортом з інших підприємств - на розрахункові рахунки цих підприємств.
5.7. За відсутності у сільськогосподарського товаровиробника у зв'язку з несприятливими умовами продовольчого зерна і сортового насіння, необхідного для поставки за державним замовленням, розрахунки за отримані бюджетні позички провадяться з дозволу Кабінету Міністрів України зерном інших культур в еквівалентній кількості.
Постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 1997 року N 1062 "Про подальший розвиток ринку зерна в Україні" Міністерству фінансів доручено продовжити до 1 жовтня 1998 року термін погашення сільськогосподарськими товаровиробниками, які постраждали від стихійного лиха, отриманих ними у 1995-1997 роках авансів та натуральних насіннєвих і фуражних позичок на підставі висновків комісій, утворених Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними державними адміністраціями, поданих Міністерством агропромислового комплексу і ДАК "Хліб України" до 1 листопада 1997 року.
( Пункт 5.7 доповнено абзацом згідно з Наказом Мінагропрому N 12/8/5 від 12.01.98 )
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 серпня 1997 року N 443-р дозволено, як виняток, закупівлю у сільськогосподарських товаровиробників, за відсутності у них продовольчого зерна, що повинно бути підтверджено відповідним висновком комісій, утворених Радою міністрів Автономної Республіки Крим та обласними державними адміністраціями, за державним замовленням до державних ресурсів і використання на продовольчі цілі з урожаю 1997 року м'якої пшениці п'ятого класу з вмістом клейковини 18 відсотків і більше третьої групи якості та вмістом клейковини від 10 до 18 відсотків першої і другої груп якості.
( Пункт 5.7 доповнено абзацом згідно з Наказом Мінагропрому N 12/8/5 від 12.01.98 )
Заготівельним підприємствам зарахувати вартість пшениці п'ятого класу в рахунок погашення наданих авансів та на проведення остаточних розрахунків виходячи з ціни, визначеної за коефіцієнтом співвідношення цін на це зерно до середньозваженої ціни на пшеницю м'яку третього класу, що склалася на біржових торгах України за спотовим контрактом з початку року за станом на 9 липня 1997 року.
( Пункт 5.7 доповнено абзацом згідно з Наказом Мінагропрому N 12/8/5 від 12.01.98 )
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 1997 р. N 1093 "Про забезпечення у 1997 році сільськогосподарськими товаровиробниками розрахунків за отримані аванси і техніку на умовах розстрочки платежу" дозволено погашення сільськогосподарськими товаровиробниками, які постраждали від стихійного лиха, за відсутності у них продовольчого зерна, що повинно бути підтверджено відповідними висновками комісій, утворених Радою міністрів Автономної Республіки Крим та обласними державними адміністраціями, отриманих ними авансів і техніки на умовах розстрочки платежу із зарахуванням у виконання державного замовлення поставками непродовольчого зерна зернових і зернобобових культур, в тому числі з вмістом пророслих зерен від 5 до 15 відсотків, пивоварного ячменю, гібридного насіння кукурудзи урожаю 1995-1996 років та соняшнику.
( Пункт 5.7 доповнено абзацом згідно з Наказом Мінагропрому N 12/8/5 від 12.01.98 )
Встановити, що оплата м'якої пшениці третього і четвертого класу з вмістом пророслих зерен від 3 до 5 відсотків провадиться за ціною пшениці відповідного класу, зниженою на 10 відсотків.
( Пункт 5.7 доповнено абзацом згідно з Наказом Мінагропрому N 12/8/5 від 12.01.98 )
6. Повернення бюджетної позички
6.1. Нормативи повернення бюджетної позички заготівельними підприємствами в грошовому виразі встановлюються на 1 тонну відповідного виду та сорту відпущеної продукції і повинні забезпечувати повне її повернення.
( Абзац перший пункту 6.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінагропрому N 12/8/5 від 12.01.98 )
При цьому зазначені нормативи встановлюються окремо на зерно та продукцію із зерна урожаю 1994-1997 років з урахуванням цін та джерел придбання і виходів продукції.
6.2. Нормативи повернення бюджетної позички заготівельними підприємствами затверджуються управліннями Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі за поданням представництв ДАК "Хліб України", і їх розрахунок здійснюється згідно з додатком N 7.
Заготівельні і переробні підприємства для попередньої оплати зерна та продуктів його переробки виписують покупцям два рахунки: один - для зарахування виручки на розрахунковий рахунок заготівельного чи переробного підприємства, а другий - щодо повернення бюджетної позички, виходячи із затверджених нормативів, для зарахування на окремий рахунок за місцезнаходженням заготівельного чи переробного підприємства.
6.3. У разі розрахунків за виконані роботи та надані послуги з постачальниками, підрядчиками та працівниками підприємства готовою продукцією в натуральній формі бюджетна позичка повертається заготівельним підприємством за встановленим нормативом на 1 тонну продукції шляхом перерахування коштів з розрахункового рахунка підприємства на окремий рахунок на наступний день після реалізації продукції.
6.4. Заготівельні і переробні підприємства подають відділенню Державного казначейства України в районі щодекадно не пізніше 3, 13, 23 чисел місяця довідки про реалізацію зерна та стан повернення бюджетної позички згідно з додатком N 8.
Відділення Державного казначейства України в районі здійснюють перевірку звітів заготівельних та переробних підприємств і вживають заходів щодо примусового стягнення простроченої заборгованості згідно з чинним законодавством.
6.5. Повернення бюджетної позички на закупівлю зерна і сортового насіння за державним замовленням 1997 року зараховується на окремий рахунок на розділ 38, параграф 7.
7. Передача заборгованості по бюджетній позичці при внутрішньообласному і міжобласному переміщенні зерна, продуктів його переробки та сортового насіння
7.1. При внутрішньосистемному переміщенні зерна з одного заготівельного підприємства на інше одночасно передається заборгованість по бюджетній позичці, виходячи з його облікової вартості, а при переміщенні продуктів його переробки (борошно, крупи) - за затвердженими в установленому порядку нормативами повернення заготівельними підприємствами бюджетної позички. Передача заборгованості по бюджетній позичці оформляється актом передачі-приймання заборгованості по бюджетній позичці при міжобласному (внутрішньообласному) переміщенні зерна згідно з додатком N 9.
7.2. Міжобласні внутрішньосистемні поставки зерна і сортового насіння з передачею заборгованості з бюджетної позички здійснюються через ДАК "Хліб України" відповідно до прийнятих Кабінетом Міністрів України рішень за актами передачі-приймання заборгованості по бюджетній позичці при міжобласному (внутрішньообласному) переміщенні зерна (додаток N 9).
( Пункт 7.2 в редакції Наказу Мінагропрому N 80/44/11 від 12.02.99 )
7.3. При міжобласних поставках зерна та готової продукції заборгованість по бюджетній позичці передається шляхом складання актів передачі-приймання між обласними дочірніми підприємствами ДАК "Хліб України" за погодженням з відповідними управліннями Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі в п'яти примірниках за формою згідно з додатком N 9.
( Абзац перший пункту 7.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінагропрому N 80/44/11 від 12.02.99 )
Зазначені акти складаються на підставі реєстру актів передачі зерна та продуктів його переробки підприємствами-постачальниками підприємствам-одержувачам.
Обласні дочірні підприємства ДАК "Хліб України", управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі, які отримали продукти переробки зерна, в семиденний термін оформляють акт передачі-приймання заборгованості по бюджетній позичці. Два примірники акта повертають відповідним обласним дочірнім підприємствам ДАК "Хліб України" і управлінням Державного казначейства України області-постачальника, а один примірник надсилається Головному управлінню Державного казначейства України.
7.4. Головне управління Державного казначейства України після отримання актів передачі-приймання у п'ятиденний термін вносить відповідні зміни у розміри заборгованості по бюджетній позичці областей, про що повідомляє управлінням Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі.
7.5. У разі розташування сільськогосподарських товаровиробників, яким відділеннями Державного казначейства України в районі надано аванс, та заготівельних підприємств у різних областях, районах заборгованість по бюджетній позичці передається в аналогічному (п.7.1-7.3) порядку на підставі актів передачі-приймання заборгованості по бюджетній позичці, наданій для авансування державного замовлення на зерно у 1997 році.
8. Закупівля зерна в державні ресурси на товарному біржовому ринку України
8.1. Закупівля зерна за державним замовленням на товарному біржовому ринку України провадиться брокерами-покупцями ДАК "Хліб України" та її представництв в Автономній Республіці Крим та областях на зареєстрованих біржах відповідно до Типових правил біржової торгівлі сільськогосподарською продукцією, затверджених наказом Міністерства сільського господарства та продовольства, Міністерства економіки і Міністерства фінансів від 3 квітня 1996 року N 103/44/62 та занесених до державного реєстру 16 квітня 1996 року за N 184/1209.
8.2. Закупівля зерна здійснюється шляхом укладання спотових і форвардних контрактів між брокерами-покупцями і брокерами-продавцями на умовах повного або часткового авансування з відстроченням остаточного розрахунку на термін до 9 місяців, але не пізніше ніж до закінчення 1997 року.
Укладені спотові і форвардні біржові контракти після їх реєстрації на біржі та в державній інспекції по заготівлі сільськогосподарської продукції передаються брокером-покупцем обласні дочірні підприємства ДАК "Хліб України" в Автономній Республіці Крим та областях управлінню Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях та м.Севастополі.
8.3. Управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях на підставі укладених спотових і форвардних біржових контрактів на поставку зерна і сортового насіння за державним замовленням та договорів про надання бюджетної позички, укладених між ними та представництвом ДАК "Хліб України" в Автономній Республіці Крим та областях, перераховують кошти на рахунок біржі в терміни, які визначені у біржовому контракті.
8.4. У десятиденний термін після проведення розрахунків за біржовими контрактами Управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі разом із обласними дочірніми підприємствами ДАК "Хліб України" складають у двох примірниках акти передачі-приймання заборгованості по бюджетній позичці, наданій для авансування закупівлі зерна (остаточних розрахунків) за державним замовленням 1997 року за формою згідно з додатком N 4.
8.5. Про укладання спотових або форвардних контрактів на закупівлю зерна і насіння представництво ДАК "Хліб України" повідомляє заготівельне підприємство, до якого прикріплено сільськогосподарського товаровиробника, а також передає по акту передачі-приймання за формою згідно з додатком N 9 заборгованість по бюджетній позичці, наданій управлінням Державного казначейства для оплати біржового контракту, та по примірнику цього контракту подає відповідно Управлінню Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі та відділенню Державного казначейства України за місцезнаходженням заготівельного підприємства.
8.6. При поставці зерна в рахунок державного замовлення за спотовим або форвардним контрактом сільськогосподарські товаровиробники при доставці зерна заготівельним підприємствам у товарно-транспортній накладній (форма N 1 СГ) роблять відмітку "у рахунок державного замовлення за форвардним контрактом від ______ N ______".
На прийняте зерно, що надійшло в рахунок державного замовлення за спотовим або форвардним контрактом, заготівельні підприємства виписують приймальну квитанцію (форма N ПК-9 або N ПК-10), виходячи із залікової ваги та ціни контракту.
8.7. Після поставки зерна в повному обсязі заготівельне підприємство подає відділенню Державного казначейства України в районі реєстр приймальних квитанцій та дані для проведення остаточних розрахунків за укладеними форвардними контрактами, згідно з додатком N 2. Відділення Державного казначейства України в районі здійснюють розрахунки з сільськогосподарськими товаровиробниками та передачу бюджетної позички заготівельним підприємствам згідно з пунктом 5.4 цього Порядку.
9. Інформація про хід виконання державного замовлення і використання бюджетної позички
9.1. Територіальні органи Державного казначейства України щомісяця подають в установленому порядку звіт про використання бюджетних коштів за формою N 2-МДБ.
9.2. На підставі актів передачі-приймання заборгованості по бюджетній позичці (пункти 3.6, 5.4) відділення Державного казначейства України в районах та заготівельні підприємства в п'ятиденний термін після завершення складання актів подають у порядку підпорядкованості довідку про використання грошових авансів та передачу заборгованості по бюджетній позичці на закупівлю зерна і сортового насіння за державним замовленням згідно з додатком N 10. Зведені довідки управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі не пізніше 10 серпня 1997 року та 1 січня 1998 року подають Головному управлінню Державного казначейства України, а обласні дочірні підприємства ДАК "Хліб України" - ДАК "Хліб України".
9.3. Управління Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі разом з обласними дочірніми підприємствами ДАК "Хліб України" щомісяця не пізніше 8 числа місяця, наступного за звітним, подають Головному управлінню Державного казначейства України, ДАК "Хліб України" довідку про надання і повернення бюджетної позички, наданої на закупівлю продовольчого зерна і сортового насіння за державним замовленням 1997 року згідно з додатком N 11.
9.4. Обласні дочірні підприємства ДАК "Хліб України" в Автономній Республіці Крим та областях на підставі матеріалів заготівельних підприємств щомісяця, не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним, подають ДАК "Хліб України", управлінням Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі, Мінагропрому Автономної Республіки Крим, управлінням сільського господарства та продовольства облдержадміністрацій довідку про стан фінансування державного замовлення 1997 року згідно з додатком N 12.
Узагальнену інформацію щодо Автономної Республіки Крим і областей ДАК "Хліб України" подає Мінагропрому, Мінфіну,
Головному управлінню Державного казначейства України.
9.5. Строки подання інформації заготівельними підприємствами та відділеннями Державного казначейства України в районах встановлюються управліннями Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, м.Севастополі та обласними дочірніми підприємствами ДАК "Хліб України".
10. Відповідальність за невиконання зобов'язань
10.1. При невиконанні сільськогосподарським товаровиробником за наявності технічних можливостей договору щодо поставки зерна і сортового насіння за державним замовленням сільськогосподарський товаровиробник сплачує неустойку (штраф, пеню) та відшкодовує збитки в частині, не покритій неустойкою (штрафом, пенею).
Сплата неустойки (штрафу, пені) не звільняє виконавця від виконання державного замовлення на поставку зерна і сортового насіння в натурі.
10.2. Несвоєчасне повернення бюджетної позички або нецільове її використання тягне за собою застосування санкцій, передбачених чинним законодавством.
1О.З. Стягнута пеня зараховується до Державного бюджету України за Класифікацією доходів і видатків державного і місцевих бюджетів на розділ 12, параграф 2, символ звітності банку 39.
10.4. Іншу майнову відповідальність сторони несуть відповідно до умов, викладених в договорах.
11. Контроль за виконанням державного замовлення, використанням і поверненням бюджетної позички
11.1. Контроль покладається:
- за наданням і своєчасним поверненням бюджетної позички - на Головне управління Державного казначейства України;
- за закупівлю зерна і сортового насіння за державним замовленням та своєчасним поверненням бюджетної позички - на ДАК "Хліб України";
- за поставку матеріально-технічних ресурсів в рахунок авансів під держзамовлення - на Мінагропром України.
Додаток N 1
до Порядку надання бюджетної позички
на закупівлю продовольчого зерна і
сортового насіння за державним
замовленням 1997 року
Примірний договір про надання бюджетної позички для авансування закупівлі продовольчого зерна і сортового насіння за державним замовленням 1997 р.
_______________________ _____________ 1997 року
місце складання
Відділення Державного казначейства України в _______________
районі в особі начальника _________________, що діє на підставі
Положення, з одного боку, надалі - "відділення Державного
казначейства",_____________________________________, в особі
(назва заготівельного підприємства)
директора ________________________, що діє на підставі Статуту,
з другого боку, надалі - "заготівельне підприємство" та
_______________________ в особі ______________________, що діє на
(назва товаровиробника)
підставі Статуту, з третього боку, надалі - "товаровиробник",
відповідно до Порядку надання і повернення бюджетної позички на
закупівлю продовольчого зерна і сортового насіння за державним
замовленням 1997 року, затвердженого наказом Мінагропрому,
Мінфіну і ДАК "Хліб України" від 4 березня 1997 р. N 70/54/18,
уклали цей договір про таке:
1. Предмет договору
1.1. "Відділення Державного казначейства" надає "заготівельному підприємству" бюджетну позичку в сумі _________ тис.грн. на закупівлю продовольчого зерна та сортового насіння за державним замовленням 1997 року, виходячи з обсягів, визначених договором між "товаровиробником" і "заготівельним підприємством" за цінами авансування, а "товаровиробник" зобов'язується поставити в державні ресурси за державним замовленням продовольче зерно і сортове насіння, а "заготівельне підприємство" зобов'язується прийняти продовольче зерно і сортове насіння та закласти його в державні ресурси.
2. "Відділення Державного казначейства" зобов'язується:
2.1. Надати "заготівельному підприємству" бюджетну позичку в сумі __________ тис.грн. для авансової оплати "товаровиробнику" вартості продукції за державним замовленням 1997 року, виходячи з ціни авансування 135 грн. за 1 тонну зерна.
2.2. Оплатити "товаровиробнику" згідно з укладеним договором
на поставку _____________________________________________________
(продовольчого зерна та сортового насіння)
за державним замовленням на підставі поданих ними документів,
перерахувати кошти на рахунок "Урожай-97" на оплату праці та інші
витрати, пов'язані з виробництвом зерна.
2.3. За поданням "товаровиробника" у безспірному порядку стягувати з постачальника вартість недопоставлених матеріально-технічних ресурсів, оплачених за рахунок бюджетної позички, а також пеню.
3. "Заготівельне підприємство" зобов'язується:
3.1. Оформити отриману бюджетну позичку строковими зобов'язаннями.
3.2. Укласти договір з "товаровиробником" на поставку в
1997 році _______________________________________________________
(продовольчого зерна та сортового насіння)
за державним замовленням.
3.3. Закласти в державні ресурси ____________________________ _______________________________________ в кількості, що відповідає (продовольче зерно та сортове насіння)
сумі отриманої бюджетної позички.
3.4. Забезпечити повне повернення одержаної бюджетної позички в сумі __________ тис.грн. згідно з укладеним договором в міру реалізації продукції, але не пізніше 1 вересня 1998 року.
4. "Товаровиробник" зобов'язується:
4.1. Укласти договір із "заготівельним підприємством" на
поставку _________________________________________________________
(продовольчого зерна та сортового насіння)
за державним замовленням.
4.2. Поставити в державні ресурси ___________________________
__________________________________________________________________
(продовольче зерно та сортове насіння)
за державним замовленням в кількості, що відповідає сумі
отриманого авансу, в строки, передбачені договором із
заготівельним підприємством.
5. Умови виконання договору
5.1. Зобов'язання за даним договором вважаються виконаними повністю після поставки продовольчого зерна та сортового насіння за державним замовленням в кількості, що відповідає сумі наданої позички, та повернення наданої бюджетної позички в міру реалізації продукції, але не пізніше 1 вересня 1998 року.
5.2. Договір набирає чинності з моменту оплати "відділенням Державного казначейства" рахунків "товаровиробника" на придбання матеріально-технічних ресурсів та перерахування йому коштів на спеціальний рахунок "Урожай-97" і діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.
6. Відповідальність сторін
6.1. У разі невиконання або неналежного виконання умов, зазначених в п.4.2, на поставку продукції для державних потреб з винної сторони стягується неустойка (штраф, пеня) у розмірі _______, а також відшкодовуються завдані збитки в частині, непокритій неустойкою (штрафом, пенею).
Сплата неустойки (штрафу, пені) не звільняє виконавця від виконання державного замовлення на поставку продовольчого зерна та сортового насіння в натурі.
6.2. При невиконанні "заготівельним підприємством" умов договору, зазначених у п.3.4, "відділення Державного казначейства" має право безспірного стягнення з нього заборгованості по виданій позичці із застосуванням штрафних санкцій у вигляді пені - ______ відсотка від суми заборгованості за кожен день прострочки.
7. Порядок внесення змін та доповнень до договору
7.1. Умови цього договору можуть бути переглянуті за взаємним погодженням сторін з урахуванням змін чинного законодавства.
7.2. Внесення змін, доповнень до договору, а також його пролонгація оформляються додатковим договором сторін.
7.3. Крім умов, які передбачені цим договором, при його виконанні сторони керуються чинним законодавством.
8. Порядок розгляду розбіжностей та спорів
8.1. Розбіжності, що виникають під час виконання умов цього договору, розглядаються шляхом переговорів.