ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 169 від 14.02.97 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 квітня 1997 р. за N 127/1930 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна № 698 11.07.2019 )
Про затвердження змін та доповнень до Положення про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації
На виконання Постанови Верховної Ради України від 31 січня 1996 року N 17/96-ВР "Про затвердження коефіцієнта конверсії приватизаційних майнових сертифікатів"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни та доповнення до Положення про порядок розрахунуів за придбані об'єкти приватизації (надалі - Зміни), затвердженого наказом Голови Фонду державного майна України від 2.11.92 р. та наказом Голови Правління Національного банку України від 30.10.92 р. N 467, із змінами, внесеними згідно з наказом Фонду державного майна України та Національного банку України від 09.06.95 р. N 690/63 (додаються).
2. Департаменту розвитку фондового ринку забезпечити державну реєстрацію Змін в Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду Буцу Б.Е.
Голова Фонду | Ю.Єхануров |
"Офіційний вісник України", N 15, стор.203
Код нормативного акта: 546/0/1997
Затверджено
наказом Фонду державного
майна України N 169 від
14.02.97 р. та Постановою
Правління Національного
банку України N 62 від
14.03.97 р.
Зміни та доповнення до Положення про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації
На виконання постанови Верховної Ради України від 31 січня 1996 року N 17/96-ВР "Про затвердження коефіцієнта конверсії приватизаційних майнових сертифікатів" до Положення про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації, затвердженого наказом Голови Фонду державного майна України від 2 листопада 1992 року та наказом Голови Правління Національного банку України від 30 жовтня 1992 року N 467, із змінами, внесеними згідно з наказом Фонду державного майна України та Національного банку України від 9 червня 1995 року N 690/63 (надалі - Положення) вносяться такі зміни та доповнення:
Пункт 1.3. викласти у такій редакції:
Покупці здійснюють оплату вартості об'єкта приватизації іменними приватизаційними паперами у готівковій формі або приватизаційними платіжними дорученнями встановленого зразка при використанні приватизаційних паперів у безготівковій формі або коштів (додатки 1-4). Платіжні доручення видаються державними органами приватизації або уповноваженими органами у порядку, визначеному Фондом державного майна України з відображенням вартісних показників у національній валюті - гривнях.
Платіжні документи при розрахунках за придбані об'єкти приватизації складаються тільки у гривнях, а відповідні реєстри, що супроводжують ці документи - у карбованцях та гривнях, із дотриманням співвідношення 100000:1.
На приватизаційних паперах у готівковій формі, що видаються установами Ощадного банку України, не робиться ніяких відміток про перерахування їх номінальної вартості.
Пункт 1.9. викласти у такій редакції:
Для придбання об'єктів приватизації покупці можуть використовувати власні та позичені кошти, кошти з приватизаційних рахунків та приватизаційні папери у готівковій формі.
Назву розділу 4 Положення викласти в такій редакції:
"Приватизаційні папери у готівковій формі та кошти на приватизаційних рахунках".
Пункт 7.7. доповнити абзацом такого змісту:
Облік житлових чеків, що використовуються для приватизації майна державних підприємств здійснюється на таких позабалансових рахунках:
N 9356 "Розрахунки житловими чеками з позабюджетним Державним фондом приватизації за придбане майно";
N 9357 "Розрахунки житловими чеками з позабюджетним фондом приватизації Автономної Республіки Крим за придбане майно";
N 9358 "Розрахунки житловими чеками з позабюджетним фондом приватизації адміністративно-территоріальних одиниць за придбане майно".
Облік здійснюється на окремих субрахунках за формами їх випуску: безготівкової (у вигляді записів на рахунках) та готівкової.
Якщо номінальної вартості житлових чеків недостатньо для здійснення розрахунків за приватизоване житло, можливе використання залишків коштів приватизиційних майнових сертифікатів у безготівковій формі.
Облік залишків приватизаційних майнових сертифікатів у безготівковій формі, що використовуються для приватизації державного житлового фонду здійснюється на таких позабалансових рахунках:
N 9359 "Розрахунки приватизаційними майновими сертифікатами з позабюджетним Державним фондом приватизації за приватизоване житло";
N 9360 "Розрахунки приватизаційними майновими сертифікатами з позабюджетним фондом приватизації Автономної Республіки Крим за приватизоване житло";
N 9361 "Розрахунки приватизаційними майновими сертифікатами з позабюджетним фондом приватизації адміністративно-територіальних одиниць за приватизоване житло".
Пункт 7.9. доповнити абзацом такого змісту:
Облік житлових чеків, що акумулюються для придбання акцій приватизованих підприємств здійснюється на позабалансовому рахунку N 9942 "Житлові чеки, акумульовані для розрахунків за придбані об'єкти приватизації".
Облік залишків приватизаційних майнових сертифікатів, що акумулюються для приватизації державного житлового фонду здійснюється на позабалансовому рахунку N 9943 "Майнові сертифікати, акумульовані для розрахунків за приватизоване житло".
За цими рахунками ведуться субрахунки за формами їх випуску: безготівкової (у вигляді записів на рахунках) та готівкової.
Пункт 7.12. доповнити абзацами такого змісту:
З позабалансового рахунка N 9942 суми житлових чеків, що акумульовані фінансовими посередниками і товариствами покупців, перераховуються на позабалансовий рахунок N 9942 центрів сертифікатних аукціонів. Кошти, які знаходяться на позабалансових рахунках N 9942 центрів сертифікатних аукціонів та комісій з продажу акцій приватизованих підприємств при здійсненні розрахунків з позабюджетними фондами приватизації за придбане майно, перераховуються на позабалансові рахунки NN 9356-9358.
Акумульовані суми залишків приватизаційних майнових сертифікатів для приватизації державного житлового фонду перераховуються з позабалансового рахунку N 9943 за розпорядженнями відповідних органів приватизації житла на позабалансові рахунки NN 9359-9361.
Перерахування коштів здійснюється з використанням приватизаційного платіжного доручення-ордера (додаток N 4), де у вільному рядку після рахунку N 9948 вказується номер відповідного акумуляційного рахунка.
У разі розірвання договорів довірчого товариства з його довірителем на розміщення акумульованих товариством приватизаційних паперів, на підставі заяви довірителя банківською установою здійснюється перерахування коштів з безготівкових приватизаційних рахунків іншим юридичним особам з використанням платіжного доручення-ордера (додаток N 4).
Останній абзац пункту 7.17. викласти у редакції:
При індексації вартості основних фондів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 січня 1995 року N 34 приватизаційні майнові сертифікати та житлові чеки (далі - приватизаційні кошти) у безготівковій формі списуються з позабалансових рахунків N 9946 і N 9942 центру сертифікатних аукціонів за їх номінальною вартістю (відповідно 10 грн. 50 коп. та 4 грн. 20 коп.).
Зарахування приватизаційних коштів на відповідні позабалансові рахунки здійснюється, виходячи з проіндексованої вартості приватизаційного папера (відповідно 500 та 200 гривень). На усіх примірниках приватизаційного платіжного доручення-ордера (додаток N 4) відповідним органом приватизації ставиться штамп "Погашено 50 млн.крб.", або "Погашено 20 млн.крб.". Від руки додатково проставляється сума у гривнях, що зараховується на відповідні позабалансові рахунки.
Приватизаційні кошти, що перераховуються за проіндексовані об'єкти списуються з акумуляційних рахунків N 9946 і N 9942 за номінальною вартістю (10 грн. 50 коп. або 4 грн. 20 коп.) і зараховуються на рахунок N 9965, виходячи із їх проіндексованої вартості (у розмірі 500 або 200 гривень).
Розділ 7 Положення доповнити пунктом 7.19.
7.19. Залишки коштів приватизаційних майнових сертифікатів та житлових чеків у безготівковій формі можуть направлятися громадянами на придбання акцій приватизованих підприємств у порядку, визначеному Положенням про порядок проведення сертифікатних аукціонів, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.95 р. N 218Другий абзац пункту 8.7. викласти у такій редакції:
Службові особи центру сертифікатних аукціонів приймають від фінансових посередників - інвестиційних фондів та інвестиційних компаній приватизаційні майнові сертифікати із заповненням ними правої частини таким чином:
- проставляється штамп "Обмінено на інвестиційний сертифікат";
- зазначається повна назва інвестиційного фонду (компанії), ставиться підпис уповноваженої особи та проставляється печатка.
Погашення паперових приватизаційних майнових сертифікатів може здійснюватись регіональним центром сертифікатних аукціонів (РЦСА) цілим пакетом (як правило, 100 шт. сертифікатів) способом проставлення на конверт коду ЗКПО об'єкта приватизації, штампа "Погашено", підпису уповноваженої особи та печатки РЦСА, а також видаленням кількох літер із слова "приватизаційний".
Приватизаційні майнові сертифікати у паперовій формі можуть зараховуватись на позабалансові рахунки в установах банку на підставі подання РЦСА зведеного реєстру, який складається з реєстрів приватизаційних майнових сертифікатів фінансових посередників (як правило, 100 шт. сертифікатів). Сторінки реєстру мають бути пронумеровані, остання сторінка завіряється підписом уповноваженої особи та печаткою РЦСА.
Службові особи центру сертифікатних аукціонів складають три примірники реєстрів погашених майнових сертифікатів окремо за кожним об'єктом приватизації, які засвідчуються їх підписами та печаткою РЦСА.
Пункт 8.11. доповнити абзацом:
У разі розірвання договору довірчого товариства з його довірителем на розміщення акумульованих товариством приватизаційних паперів у готівковій формі, банківською установою здійснюється списання відповідних коштів з акумуляційного рахунку посередника на підставі заяви довірителя з видачею йому готівкового приватизаційного папера.
"Офіційний вісник України", N 15, стор.205
Код нормативного акта: 546/2/1997