• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту

Міністерство транспорту та звязку України  | Наказ, Інструкція від 23.12.2008 № 1547
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту та звязку України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 23.12.2008
  • Номер: 1547
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту та звязку України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 23.12.2008
  • Номер: 1547
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
23.12.2008 N 1547
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 лютого 2009 р.
за N 104/16120
Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури N 386 від 19.09.2011 )
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 N 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту, що додається.
2. Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту (Мальков М.І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Визнати такими, що втрачають чинність, накази Міністерства транспорту та зв'язку України від 06.09.2005 N 526 "Про затвердження Інструкції про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за безперервну службу військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19.09.2005 за N 1067/11347, та від 30.10.2006 N 1034 "Про поширення на військовослужбовців Державної спеціальної служби транспорту порядку і умов виплати грошового забезпечення, визначеного для військовослужбовців Збройних Сил України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18.12.2006 за N 1318/13192.
4. Установити, що цей наказ застосовується з 1 січня 2008 року.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Шевченка В.В.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Міністра праці
та соціальної політики
України
Йосип Вінський



В.М.Онищук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту та зв'язку
України
23.12.2008 N 1547
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 лютого 2009 р.
за N 104/16120
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту
I. Загальні положення
1.1. Інструкція про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту (далі - Інструкція) визначає порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної спеціальної служби транспорту (далі-Держспецтрансслужба), а також порядок виплати їм одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби.
1.2. У цій Інструкції терміни вживаються в такому значенні:
структурні підрозділи - підрозділи Держспецтрансслужби, зазначені в статті 4 Закону України "Про Державну спеціальну службу транспорту";
призначення на посаду - призначення на штатну посаду до структурного підрозділу Держспецтрансслужби;
звільнення з посади - звільнення зі штатної посади структурного підрозділу Держспецтрансслужби.
Інші терміни вживаються у значеннях, що визначені законодавством.
1.3. Грошове забезпечення військовослужбовців Держспецтрансслужби визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня та вченого звання і складається з:
посадового окладу, окладу за військовим званням;
щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії);
одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
1.4. Розміри посадових окладів за основними (типовими) посадами, окладів за військовими званнями, щомісячних та одноразових додаткових видів грошового забезпечення встановлюються відповідно до вимог чинного законодавства.
1.5. Грошове забезпечення згідно з цією Інструкцією виплачується військовослужбовцям, які:
призначені на штатні посади до структурних підрозділів Держспецтрансслужби;
зараховані в розпорядження Голови Адміністрації Держспецтрансслужби.
1.6. Грошове забезпечення військовослужбовцям виплачується за місцем служби виключно в межах асигнувань, затверджених кошторисами доходів і видатків на грошове забезпечення військовослужбовців Держспецтрансслужби.
1.7. За службу понад установлений службовий час, у дні відпочинку та святкові дні грошове забезпечення військовослужбовцям додатково не виплачується.
Відповідно до статті 10 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" військовослужбовцям Держспецтрансслужби, які виконували службові обов'язки у вихідні, святкові та неробочі дні, відповідний час для відпочинку надається командирами (начальниками) структурних підрозділів, яким Головою Адміністрації Держспецтрансслужби надано відповідні права, як правило, протягом наступного тижня.
1.8. Розмір грошового забезпечення, що належить військовослужбовцю не за повний місяць, а за кілька днів, визначається виходячи з кількості календарних днів у цьому місяці.
У разі виникнення у військовослужбовця права на отримання (підвищення розміру) одного із видів грошового забезпечення зазначені виплати провадяться з урахуванням вказаних змін з дня набуття особою такого права.
1.9. Грошове забезпечення, виплачене в порядку і за нормами, які діяли в момент виплати, поверненню не підлягає, якщо право на нього повністю або частково військовослужбовцем надалі втрачене.
1.10. Грошове забезпечення, що належить військовослужбовцю і своєчасно не виплачене йому або виплачене в меншому, ніж належало, розмірі, виплачується за весь період, протягом якого військовослужбовець мав право на нього.
Виплата одноразових додаткових видів грошового забезпечення здійснюється з дня виникнення права на їх отримання.
У випадках, коли періоди служби, які не були внесені до особових справ, будуть документально підтверджені, грошове забезпечення в нових установлених розмірах виплачується з дня надходження відповідних документів до кадрового підрозділу чи надання військовослужбовцями документів, що підтверджують не враховані раніше періоди служби (роботи).
1.11. Індексація грошового забезпечення військовослужбовців Держспецтрансслужби здійснюється в порядку та розмірах, установлених законодавством.
1.12. Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям здійснюється один раз за поточний місяць у період з 13 до 25 числа.
У той же строк виплачується грошове забезпечення за перерахунками у зв'язку з присвоєнням чергового військового звання, призначенням на іншу посаду, зміною розміру надбавки за вислугу років тощо.
1.13. Військовослужбовцям, які вибувають у відрядження чи відпустку, якщо вони повертаються до місця служби пізніше строку виплати грошового забезпечення, дозволяється здійснювати виплату грошового забезпечення раніше встановленого строку, в тому числі за наступні місяці. Належне грошове забезпечення у разі вибуття у відрядження чи відпустку може бути виплачене не раніше ніж за 7 днів до дня вибуття у відрядження чи відпустку, не враховуючи вихідних та святкових днів, але не пізніше дня вибуття у відрядження (відпустку).
II. Оклади за військовими званнями
2.1. Оклад за військовим званням виплачується військовослужбовцю з дня підписання наказу про присвоєння йому відповідного військового звання.
Особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, і військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з військової служби з присвоєнням офіцерських звань, оклади за військовими званнями офіцерського складу не виплачуються.
2.2. Військовослужбовцям, прийнятим на військову службу до структурних підрозділів Держспецтрансслужби, оклади за військовими званнями виплачуються з дня зарахування до списків особового складу.
2.3. Особам офіцерського складу, прийнятим на військову службу із запасу, особам офіцерського складу, призваним на військову службу після здобуття вищої освіти та які проходили військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу у військових навчальних закладах, особам рядового, сержантського і старшинського складу, прийнятим на військову службу за контрактом (крім військовослужбовців строкової військової служби, які прийняті на військову службу за контрактом), оклади за військовими званнями виплачуються з дня зарахування до списків особового складу структурного підрозділу. У цьому випадку виплата окладів за військовими званнями здійснюється за званнями, які вони мали до прийняття (призову) на військову службу за контрактом.
2.4. Військовослужбовцям, які в період проходження строкової військової служби прийняті на військову службу за контрактом, оклади за військовими званнями виплачуються з дня підписання контракту, але не раніше дня призначення на відповідні посади.
2.5. У разі присвоєння чергового військового звання під час проходження служби оклад за військовим званням військовослужбовцю виплачується з дня видання наказу про присвоєння цього звання.
III. Посадові оклади осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, військовослужбовців строкової служби
3.1. Посадові оклади осіб офіцерського складу
3.1.1. Посадові оклади особам офіцерського складу виплачуються за займаними посадами в розмірах, передбачених у штаті (штатному розписі) структурного підрозділу.
3.1.2. Особам офіцерського складу, призначеним на військові посади, оклади за цими посадами виплачуються з дня видання наказу про призначення на посаду або дня призначення на посаду, зазначеного в наказі, до дня звільнення з посади включно (з урахуванням пункту 6.2 цієї Інструкції).
3.1.3. Особам офіцерського складу, прийнятим на військову службу до Держспецтрансслужби, з дня зарахування до списків особового складу до дня призначення на посаду виплачується посадовий оклад, передбачений за первинною типовою офіцерською посадою "командир взводу" (з урахуванням пункту 6.2 цієї Інструкції).
3.1.4. За особами офіцерського складу з числа осіб, віднесених до першої або другої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - і осіб, віднесених до третьої категорії, призначених у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів на посади з меншими посадовими окладами, на новій посаді зберігаються посадові оклади за попередньою посадою відповідно до законодавства України.
3.2. Посадові оклади осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом
3.2.1. Особам рядового, сержантського і старшинського складу, призначеним на посади, що підлягають комплектуванню відповідною категорією військовослужбовців, посадові оклади виплачуються залежно від займаних посад і тарифних розрядів.
3.2.2. Тарифні розряди за посадами військовослужбовців передбачаються в штаті (штатному розписі) структурного підрозділу, конкретні розміри посадових окладів особам рядового, сержантського і старшинського складу від мінімуму до максимуму встановлюються або змінюються (підвищуються або знижуються) наказом командира структурного підрозділу залежно від складності, обсягу завдань і ставлення до виконання службових обов'язків.
3.2.3. Особам рядового, сержантського і старшинського складу, призначеним на відповідні посади, посадові оклади за цими посадами виплачуються з дня видання наказу про призначення або дня призначення на посаду, зазначеного в наказі, до дня звільнення з посади включно (з урахуванням пункту 6.2 цієї Інструкції).
3.2.4. Особам рядового, сержантського і старшинського складу, прийнятим на військову службу до Держспецтрансслужби, з дня зарахування до списків особового складу до дня призначення на посаду виплачується мінімальний посадовий оклад за I тарифним розрядом.
3.2.5. Особам рядового, сержантського і старшинського складу, які перебувають на посадах осіб офіцерського складу, з дня видання наказу про призначення або дня призначення на посаду, зазначеного в наказі, виплачуються оклади за посадами, які передбачені для осіб офіцерського складу.
3.2.6. За особами рядового, сержантського і старшинського складу з числа осіб, віднесених до першої або другої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - і осіб, віднесених до третьої категорії, призначених у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів на посади з меншими посадовими окладами, на новій посаді зберігаються посадові оклади за попередньою посадою відповідно до законодавства України.
3.3. Посадові оклади військовослужбовців строкової служби
3.3.1. Військовослужбовцям строкової військової служби посадові оклади виплачуються залежно від займаних посад і тарифних розрядів, передбачених у штатах (штатних розписах) структурного підрозділу.
3.3.2. Особам, призваним на строкову військову службу, з дня прибуття до військового комісаріату для відправлення до військової частини і до набуття права на одержання посадових окладів відповідно до підпункту 3.3.3 цього пункту виплачуються оклади за І тарифним розрядом.
3.3.3. У разі призначення військовослужбовців строкової служби з одних посад на інші посадові оклади за новими посадами виплачуються з дня підписання наказу про призначення.
3.4. Посадові оклади військовослужбовців, які перебувають на навчанні
3.4.1. Слухачам з числа осіб офіцерського складу, які перед зарахуванням на навчання перебували на військовій службі в Держспецтрансслужбі, виплачуються оклади за останніми посадами, які вони займали у Держспецтрансслужбі до зарахування на навчання.
3.4.2. Особам офіцерського складу, які закінчили військовий навчальний заклад або були з нього відраховані, з дня, наступного за днем закінчення чи відрахування, до дня призначення на посади виплачуються посадові оклади, які вони одержували на день закінчення чи відрахування з військового навчального закладу (з урахуванням пункту 6.2 цієї Інструкції).
3.4.3. Особам офіцерського складу, прийнятим (призваним) на військову службу із запасу з одночасним направленням на навчання до військових навчальних закладів або на курси підвищення кваліфікації, виплачуються мінімальні посадові оклади, передбачені за первинною основною (типовою) офіцерською посадою "командир взводу".
3.4.4. Особам офіцерського складу, зарахованим до ад'юнктури чи докторантури, виплачуються посадові оклади за останніми посадами, які вони займали у Держспецтрансслужбі до зарахування на навчання.
3.4.5. Особам рядового, сержантського і старшинського складу, прийнятим на військову службу із запасу з одночасним направленням на навчання до військових навчальних закладів або на курси підвищення кваліфікації, виплачуються мінімальні посадові оклади за I тарифним розрядом і оклади за військовими званнями.
3.4.6. Курсантам військових навчальних закладів із числа осіб, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, посадові оклади встановлюються залежно від освітньо-кваліфікаційного рівня та курсу навчання.
3.4.7. Курсантам із числа військовослужбовців строкової служби посадові оклади виплачуються за останніми штатними посадами, які вони займали у структурних підрозділах до зарахування на навчання, але не нижче посадових окладів, передбачених для курсантів з числа осіб, які не перебували перед зарахуванням на навчання на військовій службі.
Курсантам із числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, виплачуються посадові оклади за останніми штатними посадами, які вони займали у структурних підрозділах до зарахування на навчання, та оклади за військовими званнями.
3.5. Правила виплати посадових окладів у зв'язку з переходом структурного підрозділу на новий штат
3.5.1. У разі переходу структурного підрозділу на новий штат особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом і будуть призначатися на посади за новим штатом, допущеним наказом командира (начальника) структурного підрозділу до виконання обов'язків за посадами за новим штатом (а командири структурних підрозділів - наказом Голови Адміністрації Держспецтрансслужби), оклади за цими посадами виплачуються із дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня оголошення в наказі командира (начальника) структурного підрозділу про перехід на новий штат і дня отримання структурним підрозділом нового штату.
Якщо найменування посад не змінилися, а змінились оклади за ними, то встановлені нові оклади виплачуються з дня оголошення в наказі командира (начальника) структурного підрозділу військової частини про перехід на новий штат, але не раніше дня отримання структурним підрозділом нового штату.
3.5.2. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, допущеним у зв'язку з переходом структурного підрозділу на новий штат до виконання обов'язків за новими посадами в період, коли вони перебувають у відпустці, на лікуванні (у тому числі у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою), у службовому відрядженні чи на навчанні із збереженням посад за місцем служби, до дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за цими посадами, виплачуються оклади за основними посадами, які вони займали раніше, із застосуванням до тих, хто перебуває на лікуванні в лікувальних закладах і у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою, строків, передбачених підпунктом 6.4.1 пункту 6.4 цієї Інструкції.
Щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, премії) за цей період виплачуються за основними посадами, які вони займали раніше.
3.5.3. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, допущеним у зв'язку з переходом структурного підрозділу на новий штат до виконання обов'язків за новими посадами, які після того, як стали до їх виконання, вибули у відпустку (із збереженням грошового забезпечення), на лікування, у службове відрядження або на навчання із збереженням посад за місцем служби, виплачуються оклади за цими посадами.
3.5.4. Військовослужбовцям строкової військової служби, призначеним у зв'язку з переходом структурного підрозділу на новий штат на посади рядового, сержантського і старшинського складу, оклади за цими посадами виплачуються з дня підписання наказу про призначення, а допущеним до виконання обов'язків за посадами осіб старшинського складу з числа прапорщиків, осіб офіцерського складу - з того дня, з якого вони стали до тимчасового виконання обов'язків за посадою (з урахуванням підпункту 6.1.2 пункту 6.1 цієї Інструкції), але в усіх випадках не раніше дня оголошення в наказі командира структурного підрозділу про перехід на новий штат і дня одержання структурним підрозділом нового штату.
3.5.5. Викладені у підпунктах 3.5.2-3.5.4 цього пункту правила виплати посадових окладів застосовуються також у разі внесення змін до штату.
IV. Щомісячні додаткові види грошового забезпечення
4.1. Надбавка за вислугу років
4.1.1. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, за вислугу років на військовій службі виплачується надбавка у відсотках посадового окладу (за основною чи тимчасово займаною посадою) з урахуванням окладу за військовим званням у таких розмірах на місяць:
від 1 до 2 років - 5 відсотків;
від 2 до 5 років - 10 відсотків;
від 5 до 10 років - 20 відсотків;
від 10 до 15 років - 25 відсотків;
від 15 до 20 років - 30 відсотків;
від 20 до 25 років - 35 відсотків;
від 25 і більше років - 40 відсотків.
4.1.2. До вислуги років військовослужбовців для виплати їм відсоткової надбавки зараховуються в календарному обчисленні періоди:
військової служби осіб офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), військовослужбовців надстрокової військової служби, військовослужбовців-жінок, осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, на посадах у Збройних Силах України, Службі безпеки України, Держспецтрансслужбі, Службі зовнішньої розвідки, військах Цивільної оборони, інших військових формуваннях, правоохоронних органах, правоохоронних органах спеціального призначення, Об'єднаних Збройних Силах Співдружності Незалежних Держав (далі - СНД), військах та інших військових формуваннях СНД та СРСР;
служби на посадах осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої системи України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, податкової міліції, інших правоохоронних органів, у тому числі СНД та СРСР;
роботи (служби) осіб офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), військовослужбовців надстрокової служби, військовослужбовців-жінок, осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, осіб рядового і начальницького складу в державних органах, установах, організаціях та органах місцевого самоврядування, якщо вони направлені до цих органів у встановленому порядку із залишенням на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, органах кримінально-виконавчої системи, податковій міліції;
виконання депутатських повноважень із залишенням на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, органах кримінально-виконавчої системи, податковій міліції;
роботи (служби) військовослужбовців та осіб рядового та начальницького складу в судових органах та органах прокуратури на посадах суддів, прокурорів, слідчих;
перебування в розпорядженні Голови Адміністрації Держспецтрансслужби та час, коли військовослужбовці не перебували на посадах внаслідок звільнення з посад;
перебування на навчанні у військових навчальних закладах на посадах курсантів та слухачів. При цьому період навчання курсантів, відрахованих з військових навчальних закладів, а потім поновлених на навчанні, зараховується до вислуги років для виплати надбавки, але не більше встановленого терміну навчання у військовому навчальному закладі, який вони закінчили;
коли військовослужбовці не перебували на військовій службі внаслідок незаконного звільнення та потім були поновлені на військовій службі;
строкової військової служби;
час проходження військової служби за межами України в порядку військового співробітництва або в складі Миротворчих Сил ООН відповідно до міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Періоди служби (роботи), які відповідно до законодавства зараховуються особам до вислуги років для призначення пенсій згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" на пільгових умовах, на таких же умовах зараховуються військовослужбовцям до вислуги років для виплати їм надбавки за вислугу років.
Періоди служби, обчислені на пільгових умовах до введення в дію цієї Інструкції, перерахунку в бік зменшення не підлягають.
4.1.3. Під час обчислення вислуги років для виплати військовослужбовцям надбавки за вислугу років днем початку служби вважається:
для військовослужбовців строкової військової служби: день прибуття до військового комісаріату для відправлення до військової частини - до 21.05.2006; день відправлення до військової частини з районного (міського) військового комісаріату - з 21.05.2006;
для військовозобов'язаних і жінок: день від'їзду до місця служби, зазначений у розпорядженні, виданому військовим комісаріатом, - до 09.08.99 (після цієї дати - у порядку, зазначеному в абзаці п'ятому цього підпункту);
для осіб офіцерського складу, призваних із запасу: день прибуття до військового комісаріату для відправлення до військової частини - до 21.05.2006 (після цієї дати - у порядку, зазначеному в абзаці п'ятому цього підпункту);
для громадян, прийнятих на військову службу за контрактом, - день зарахування до списків особового складу військової частини (військового закладу, установи тощо);
для курсантів військових навчальних закладів з числа громадян, які не проходили військову службу, та військовозобов'язаних - день призначення на посаду курсанта військового навчального закладу.
Днем закінчення проходження військової служби вважається день, з якого військовослужбовець виключений наказом по структурному підрозділу зі списків особового складу.
4.1.4. Виплата надбавки за вислугу років військовослужбовцям здійснюється на підставі розрахунків вислуги років, що складаються кадровими підрозділами (за матеріалами особових справ військовослужбовців) і щорічно, станом на 1 січня, оголошуються наказом командира (начальника) структурного підрозділу.
4.2. Надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби
4.2.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби виплачується надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.
4.2.2. Військовослужбовцям, зазначеним у підпункті 4.2.1 цього пункту, які проходять військову службу на посадах в Адміністрації Держспецтрансслужби та безпосередньо розробляють і проводять експертизу проектів нормативно-правових актів, що передбачено положеннями про відповідні структурні підрозділи, виплачується надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.
Розробкою нормативно-правового акта, яка дає право на виплату надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірах, визначених цим пунктом, уважається як самостійна, так і спільна з іншими визначеними виконавцями підготовка, опрацювання проекту акта, здійснення фінансово-економічного та правового обґрунтування, супроводження та здійснення інших заходів, спрямованих на прийняття та введення в дію нормативно-правового акта.
4.2.3. Надбавки встановлюються наказом командира (начальника) органу управління (структурного підрозділу). Конкретний розмір надбавки особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, визначається залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних завдань з урахуванням обсягу асигнувань на грошове забезпечення на поточний рік.
Надбавку може бути скасовано або її розмір зменшено в разі несвоєчасного, неякісного виконання завдань, що оформляється відповідними наказами керівника органу управління (структурного підрозділу) із зазначенням причини зменшення або скасування надбавки.
4.2.4. Військовослужбовцям, зазначеним у підпункті 4.2.2 цього пункту, надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби виплачується за сукупності таких умов:
проходження служби у відповідному структурному підрозділі, на який положенням про цей структурний підрозділ покладено завдання щодо розроблення проектів нормативно-правових актів та здійснення їх експертизи;
передбачення функціональними обов'язками за посадою завдань щодо розроблення проектів нормативно-правових актів та здійснення їх експертизи;
фактичного виконання завдань щодо розроблення проектів нормативно-правових актів та здійснення їх експертизи.
4.2.5. Надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби виплачується з дня видання наказу або дати, вказаної у наказі.
4.2.6. Надбавка за виконання особливо важливих завдань не виплачується в місяці, у якому наказом відповідного командира (начальника) на військовослужбовця накладене таке дисциплінарне стягнення:
попередження про неповну службову відповідність;
пониження в посаді;
пониження військового звання на один ступінь;
позбавлення військового звання;
звільнення з військової служби у зв'язку зі службовою невідповідністю.
У разі набрання законної сили винесеною судом постановою про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного діяння або іншого правопорушення, пов'язаного з корупцією, надбавка не виплачується в місяці винесення такої постанови.
Військовослужбовцям, засудженим за вчинення злочину, у місяці набрання законної сили обвинувальним вироком суду надбавка не виплачується.
4.3. Надбавка за знання та використання іноземної мови
4.3.1. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, які займають посади, що потребують знання та використання іноземної мови, виплачується надбавка за знання та використання іноземної мови у відсотках посадового окладу в таких розмірах на місяць:
однієї європейської мови - 10 відсотків;
однієї східної, угро-фінської або африканської мови - 15 відсотків;
двох і більше мов - 25 відсотків.
Виплата надбавки здійснюється за умови призначення військовослужбовця на посаду, що віднесена до переліків посад, пов'язаних з необхідністю знання та використання іноземної мови і володіння іноземною мовою.
Порядок складання переліків посад, пов'язаних з необхідністю знання та використання іноземної мови, їх затвердження та уточнення визначаються Міністром транспорту та зв'язку України.
4.3.2. Надбавка за знання та використання іноземної мови виплачується військовослужбовцям:
які призначені на посади, що визначені в переліку посад, та володіють іноземними мовами, - із дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання наказу командира (начальника) про призначення;
які отримали документи про рівень знання іноземної мови під час служби на посадах, віднесених до переліку посад, та тим, які володіють іноземною мовою, у разі віднесення посад, які вони займають, до переліку посад, пов'язаних з необхідністю знання та використання іноземної мови, - із дня видання наказу командира (начальника) про виплату надбавки.
4.3.3. Військовослужбовцям, які отримують надбавку та допущені до тимчасового виконання вакантних посад, за якими виплата надбавки не встановлена, за період тимчасового виконання посади надбавка не виплачується.
4.3.4. Військовослужбовцям, які тимчасово вибувають з структурного підрозділу зі збереженням посад за місцем служби у відпустку, на лікування, виплата зазначеної надбавки зберігається.
4.3.5. Виплата військовослужбовцям надбавки за знання та використання іноземної мови припиняється із дня, наступного за днем звільнення від посади.
4.4. Надбавка за кваліфікацію
4.4.1. Військовослужбовцям, які мають кваліфікацію (класність), присвоєну в установленому порядку, займають посади, за якими може присвоюватися клас кваліфікації, забезпечують безаварійну і безвідмовну роботу озброєння та військової техніки і досягли високої професійної майстерності за спеціальністю, виплачується грошова винагорода в таких розмірах на місяць:
особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять службу за контрактом, що мають: 2-й клас - 5 відсотків, 1-й клас - 8 відсотків, клас майстра - 11 відсотків посадового окладу;
військовослужбовцям строкової служби, які мають: 2-й клас - 5 відсотків, 1-й клас - 10 відсотків посадового окладу.
4.4.2. Порядок присвоєння, переліки спеціальностей і посад військовослужбовців, за якими може присвоюватися (підтверджуватися) клас кваліфікації, визначаються наказами Міністра транспорту та зв'язку України.
4.4.3. Надбавка за кваліфікацію військовослужбовцям, які мають відповідний клас кваліфікації, виплачується:
особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу - починаючи з дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадами, за якими встановлена виплата надбавки, але не раніше дня видання наказу про призначення на ці посади;
особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які займають посади, за якими встановлена виплата надбавки, й отримали клас кваліфікації в період виконання обов'язків за цими посадами, - з дня видання наказу про присвоєння кваліфікації.
У разі підвищення або пониження класу кваліфікації надбавка в нових розмірах виплачується з дня видання наказу про присвоєння наступного класу або пониження кваліфікації.
4.4.4. Надбавка за кваліфікацію за дотримання умов, зазначених у підпункті 4.4.1 цього пункту, виплачується також особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які мають клас кваліфікації та займають посади з подвійними або потрійними найменуваннями (суміжні посади), якщо хоча б за одним із цих найменувань передбачене присвоєння класу кваліфікації.
4.4.5. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які мають клас кваліфікації за двома і більше спеціальностями, надбавка виплачується за тією спеціальністю, за якою вони працюють на займаних посадах чи навчають підлеглих.
4.4.6. Виплата особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу надбавки за кваліфікацію зберігається (за умови підтвердження чи підвищення в установленому порядку присвоєного їм класу кваліфікації) на періоди:
навчання в навчальних частинах, підрозділах, школах, на курсах, у навчальних загонах та навчальних центрах з підготовки сержантів, старшин і спеціалістів, якщо навчання пов'язане з підвищенням кваліфікації за спеціальністю, за якою присвоєно клас кваліфікації;
перебування в установленій відпустці, на лікуванні, а також у службовому відрядженні - у разі збереження за місцем служби посад, за якими встановлено виплату надбавки за кваліфікацію;
тимчасового виконання обов'язків за вакантними і невакантними посадами, за якими встановлено виплату надбавки, якщо в цей час особи рядового і начальницького складу працюють чи навчають підлеглих за спеціальністю, за якою присвоєно клас кваліфікації.
4.4.7. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, у тому числі зазначеним у підпункті 4.4.6 цього пункту, які не пройшли в установлені строки випробувань на підтвердження класу кваліфікації з незалежних від них причин, надбавка за кваліфікацію виплачується на підставі наказу командира (підрозділу) до проведення наступних випробувань.
Особам офіцерського складу, які мали перед зарахуванням на навчання до вищих навчальних закладів України клас кваліфікації і, прибувши до місця служби після закінчення навчання, здали випробування на підтвердження (присвоєння) класу кваліфікації в установленому порядку, виплата надбавки за клас кваліфікації за підтвердженим (присвоєним) класом здійснюється з дотриманням правил, передбачених підпунктами 4.4.1 і 4.4.2 цього пункту.
Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які мають відповідний клас кваліфікації, але не мають права на одержання надбавки за кваліфікацію за займаними посадами і допущені до тимчасового виконання обов'язків за вакантними посадами, за якими встановлено виплату надбавки за кваліфікацію, надбавка виплачується, якщо вони виконували службові обов'язки чи навчали підлеглих за спеціальністю, за якою їм присвоєно клас кваліфікації. Період тимчасового виконання обов'язків за посадою, за якою виплачується надбавка, визначається в порядку, установленому пунктом 6.1 цієї Інструкції.
Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, зазначеним у цьому пункті, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за невакантними посадами, надбавка за кваліфікацію не виплачується.
4.4.8. Виплата особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу надбавки за кваліфікацію припиняється з дня, наступного за днем:
звільнення з посад, за якими встановлено виплату надбавки;
направлення до навчального закладу на навчання;
видання наказу про позбавлення класу кваліфікації чи пониження кваліфікації до 3-го класу;
вступу до тимчасового виконання обов'язків за вакантними і невакантними посадами, за якими виплату надбавки не встановлено, чи посадами, не пов'язаними з роботою за спеціальністю, за якою присвоєно кваліфікацію;
закінчення встановленого для підтвердження присвоєної кваліфікації строку, якщо його пропущено не з поважних причин.
4.5. Надбавка за кваліфікаційну категорію військовослужбовцям медичного та фармацевтичного складу
4.5.1. Особам офіцерського складу, які займають посади лікарів (крім лікарів-хірургів, що оперують хворих у підрозділах-стаціонарах), провізорів, що мають кваліфікаційну категорію, присвоєну в установленому порядку, виплачується надбавка до посадових окладів у таких розмірах на місяць: вища категорія - 15 відсотків, перша - 10 відсотків, друга - 5 відсотків посадового окладу.
4.5.2. Надбавка виплачується військовослужбовцям, які мають відповідну кваліфікаційну категорію, з дня призначення на посади, за якими може бути присвоєно кваліфікаційну категорію, і до дня звільнення з цих посад (з урахуванням пункту 6.2 цієї Інструкції) чи підписання наказу про зняття кваліфікаційної категорії.
Військовослужбовцям, які отримали кваліфікаційну категорію в період перебування на посадах, за якими може бути присвоєно кваліфікаційну категорію, надбавка виплачується з дня підписання наказу про присвоєння кваліфікаційної категорії.
У разі підвищення чи пониження кваліфікаційної категорії надбавка у нових розмірах виплачується з дня підписання відповідного наказу про присвоєння (пониження) кваліфікаційної категорії.
4.5.3. У разі покладення на військовослужбовця тимчасового виконання обов'язків за іншою посадою з виплатою посадового окладу за такою посадою надбавка за кваліфікаційну категорію виплачується з урахуванням вимог підпунктів 4.5.1 та 4.5.2 цього пункту.
4.6. Доплата за науковий ступінь
4.6.1. Доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності виплачується, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню:
особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та проходять службу на посадах в Адміністрації Держспецтрансслужби, - у розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу;
іншим особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, - у розмірі відповідно 15 і 25 відсотків посадового окладу;
військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які до дня призначення на посади мають науковий ступінь, - з того дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про призначення;
військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які здобули науковий ступінь у період виконання обов'язків за посадами, у тому числі вперше:
у разі присудження наукового ступеня кандидата наук - з дня прийняття рішення спеціалізованої вченої ради після прийняття рішення Вищою атестаційною комісією України про видачу диплома кандидата наук;
у разі присудження наукового ступеня доктора наук - з дня прийняття рішення спеціалізованої вченої ради після затвердження його Вищою атестаційною комісією України;
військовослужбовцям-докторантам (крім військовослужбовців строкової військової служби), які мають науковий ступінь та які одержували доплату за науковий ступінь за останньою штатною посадою до зарахування на навчання, - з дня прибуття до докторантури військового навчального закладу науково-дослідної (випробувальної) установи, але не раніше початку навчального року, та до дня видання відповідним керівником наказу про закінчення докторантури (відрахування з докторантури).
За наявності двох наукових ступенів доплата встановлюється за одним (вищим) науковим ступенем.
4.6.2. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які мають науковий ступінь, допущеним у встановленому порядку до тимчасового виконання обов'язків за посадами, доплата за науковий ступінь виплачується за період тимчасового виконання обов'язків за посадами за умови, якщо обов'язки за посадами, що тимчасово виконуються, за профілем відповідають науковому ступеню.
4.6.3. Доплата за науковий ступінь виплачується в разі тимчасового вибуття військовослужбовців із структурного підрозділу Держспецтрансслужби зі збереженням посад за місцем служби у щорічні основні відпустки, щорічні додаткові відпустки та додаткові відпустки відповідно до Закону України "Про відпустки" із збереженням грошового забезпечення, на лікування, стажування, у службове відрядження.
4.6.4. Військовослужбовцям, які вибувають із структурного підрозділу Держспецтрансслужби раніше дня, установленого для виплати грошового забезпечення, належна сума доплати за науковий ступінь виплачується при вибутті.
4.6.5. Виплата доплати за науковий ступінь військовослужбовцям, які займають відповідні посади, припиняється з дня, що настає за днем звільнення з посади, а у разі звільнення з військової служби - з дня виключення зі списків особового складу структурного підрозділу Держспецтрансслужби.
4.7. Доплата за вчене звання
4.7.1. Доплата за вчене звання виплачується особам офіцерського складу, які займають посади, пов'язані з педагогічною або науковою діяльністю і мають:
вчене звання доцента (старшого наукового співробітника) - у розмірі 25 відсотків посадового окладу;
вчене звання професора - у розмірі 33 відсотки посадового окладу.
За наявності у зазначених осіб двох або більше вчених звань доплата встановлюється за одним (вищим) званням.
4.7.2. Особам офіцерського складу, які мають вчене звання та які одержували доплату за вчене звання за останніми штатними посадами до зарахування на навчання в докторантуру військових навчальних закладів, виплата цієї доплати зберігається на весь період навчання в докторантурі.
4.7.3. Доплата за вчене звання виплачується:
особам офіцерського складу, які до дня призначення на посади, пов'язані з педагогічною або науковою діяльністю, мають вчене звання, - з того дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про призначення;
особам офіцерського складу, які одержали вчене звання в період виконання обов'язків за посадами, пов'язаними з педагогічною або науковою діяльністю, у тому числі вперше:
у разі присвоєння вченого звання професора - з дня прийняття рішення вченої ради після затвердження Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України;
( Абзац четвертий підпункту 4.7.3 пункту 4.7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури N 386 від 19.09.2011 )
у разі присвоєння вченого звання доцента, старшого наукового співробітника - з дня прийняття рішення вченої ради після прийняття рішення про видачу атестата Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України або Вищою атестаційною комісією України;
( Абзац п'ятий підпункту 4.7.3 пункту 4.7 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури N 386 від 19.09.2011 )
особам офіцерського складу - докторантам, які мають вчене звання та які одержували доплату за вчене звання за останньою штатною посадою до зарахування на навчання, - з дня прибуття до докторантури військового навчального закладу науково-дослідної (випробувальної) установи, але не раніше початку навчального року, та до дня видання відповідним керівником наказу про закінчення докторантури (відрахування з докторантури).
4.7.4. Особам офіцерського складу, які мають вчене звання, допущеним у встановленому порядку до тимчасового виконання обов'язків за посадами, пов'язаними з педагогічною або науковою діяльністю, доплата за вчене звання виплачується за весь період тимчасового виконання обов'язків за цими посадами.
4.7.5. Доплата за вчене звання виплачується в разі тимчасового вибуття військовослужбовців із структурного підрозділу Держспецтрансслужби зі збереженням посад за місцем служби в щорічні основні відпустки, щорічні додаткові відпустки та додаткові відпустки відповідно до Закону України "Про відпустки" із збереженням грошового забезпечення, на лікування, стажування, у службове відрядження.
4.7.6. Військовослужбовцям, які вибувають із структурного підрозділу Держспецтрансслужби раніше дня, установленого для виплати грошового забезпечення, належна сума надбавки виплачується при вибутті.
4.7.7. Виплата доплати за вчене звання військовослужбовцям, які займають відповідні посади, припиняється з дня, що настає за днем звільнення з посади, а в разі звільнення з військової служби - з дня виключення зі списків особового складу структурного підрозділу Держспецтрансслужби.
4.8. Надбавка за спортивні звання
4.8.1. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, які мають спортивні звання, виплачується надбавка у відсотках посадового окладу в таких розмірах на місяць:
за спортивні звання "заслужений тренер", "заслужений майстер спорту" - 20 відсотків;
за спортивне звання "майстер спорту міжнародного класу" - 15 відсотків;
за спортивне звання "майстер спорту" - 10 відсотків.
4.8.2. Надбавка за спортивне звання виплачується, якщо військовослужбовці є чи були членами національної збірної команди України або були членами національної збірної команди СРСР, не менше ніж один рік, а їх діяльність відповідає за профілем спортивним званням.
4.8.3. За наявності двох або більше звань надбавка до посадового окладу виплачується за одним (вищим) званням.
4.8.4. Надбавка за спортивне звання виплачується на підставі наказу командира (начальника) структурного підрозділу про виплату зазначеної надбавки із дня, з якого військовослужбовці стали до виконання обов'язків за посадами, які за профілем збігаються з наявним спортивним званням, але не раніше дня видання наказу про призначення, і припиняється із дня, наступного за днем звільнення від посади чи вступу до тимчасового виконання обов'язків за посадою, яка за профілем не збігається з наявним спортивним званням.
Підставами для видання наказу є:
довідка Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України про термін перебування військовослужбовця членом національної збірної команди України, СРСР;
( Абзац третій підпункту 4.8.4 пункту 4.8 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури N 386 від 19.09.2011 )
засвідчена копія посвідчення про наявність спортивного звання.
Надбавка виплачується з дня надання вищезгаданих документів на підставі наказу командира структурного підрозділу про виплату зазначеної надбавки.
4.9. Надбавка за почесні звання
4.9.1. Надбавка за почесні звання виплачується в таких розмірах на місяць:
особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом на посадах в Адміністрації Держспецтрансслужби та мають почесне звання "заслужений", - у розмірі 5 відсотків посадового окладу;
іншим особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, за почесне звання "заслужений" - 20 відсотків, за почесне звання "народний" - 40 відсотків посадового окладу.
4.9.2. Надбавка за почесні звання "народний" і "заслужений" виплачується військовослужбовцям, зазначеним у підпункті 4.9.1 цього пункту, якщо виконання ними службових обов'язків за посадами (у тому числі посадами, які виконуються тимчасово) збігається за профілем з наявним почесним званням.
4.9.3. Надбавка за почесне звання особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, виплачується на підставі наказу командира структурного підрозділу (командирам структурних підрозділів - на підставі наказу Голови Адміністрації Держспецтрансслужби) про її виплату:
військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), які до призначення на посади мали почесні звання, із дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про призначення;
військовослужбовцям, яким присвоєно почесне звання вперше, - із дня набрання чинності Указу Президента України про присвоєння почесного звання.
Підставою для видання наказу про виплату надбавки за почесне звання є засвідчена копія посвідчення про наявність почесного звання.
4.9.4. У разі покладення на військовослужбовця тимчасового виконання обов'язків за іншою посадою з виплатою посадового окладу за такою посадою виплата вказаної надбавки проводиться з дотриманням вимог підпунктів 4.9.1-4.9.3 цього пункту.
4.10. Преміювання військовослужбовців
4.10.1. Преміювання військовослужбовців здійснюється щомісяця в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.