• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Типових штатних нормативів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації

Міністерство освіти і науки України | Наказ, Нормативи від 11.01.2014 № 26 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Нормативи
  • Дата: 11.01.2014
  • Номер: 26
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Нормативи
  • Дата: 11.01.2014
  • Номер: 26
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
11.01.2014 № 26
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 січня 2014 р.
за № 97/24874
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 1082 від 13.10.2015 )
Про затвердження Типових штатних нормативів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 669 від 30.05.2014 )
Відповідно до підпункту 34.2 пункту 34 розділу IV Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" , затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128, статті 64 Закону України "Про вищу освіту" та з метою упорядкування штатів і штатних нормативів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типові штатні нормативи вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, що додаються.
2. Керівникам вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації (далі - заклади) привести штатні розписи закладів у відповідність до цього наказу.
З метою економного і раціонального використання коштів не допускати збільшення чисельності працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів загального фонду, що склалась на 1 вересня 2014 року, крім створення нових вищих навчальних закладів та інших випадків збільшення чисельності працівників цих закладів за рішеннями Кабінету Міністрів України.
Надати право керівникам закладів вводити чисельність посад працівників, визначену за затвердженими нормативами, в повному обсязі за рахунок коштів спеціального фонду.
3. Надати право керівникам закладів у разі виробничої необхідності в межах затверджених в установленому порядку коштів на оплату праці та кількості посад, визначених за нормативами, затвердженими цим наказом, здійснювати заміну посад (крім керівних) окремих структурних підрозділів з метою врахування специфіки навчально-виховного процесу у конкретному закладі. Заміна посад працівників може здійснюватись лише в межах однієї категорії (педагогічного, науково-педагогічного, господарсько-обслуговуючого тощо) персоналу.
У разі виробничої необхідності або на період здійснення закладом певної обмеженої у часі діяльності (зокрема організація підготовки та проходження ліцензійної або акредитаційної експертиз) навчальними закладами за рахунок спеціального фонду можуть бути введені додаткові посади, але не більше 10 % від загальної чисельності працівників навчального закладу, розрахованої за нормативами, затвердженими цим наказом.
4. Департаменту економіки та фінансування (Даниленко С.В.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Дніпрова О.С.
6. Цей наказ набирає чинності з 1 вересня 2015 року.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 669 від 30.05.2014 )
МіністрД.В. Табачник
ПОГОДЖЕНО:

Заступник Міністра соціальної політики України -
керівник апарату

Заступник Міністра фінансів України

Голова Центрального комітету
Профспілки працівників освіти і науки України

Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
сторони роботодавців на національному рівні

Виконавчий директор
Національної Асамблеї інвалідів України



В.М. Коломієць

С.О. Рибак


Г.Ф. Труханов



О. Мірошниченко


Н. Скрипка
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
11.01.2014 № 26
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 січня 2014 р.
за № 97/24874
ТИПОВІ ШТАТНІ НОРМАТИВИ
вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації
1. Цими Типовими штатними нормативами встановлюються норми введення посад у вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації.
Структура вищого навчального закладу формується керівником навчального закладу залежно від потреб навчально-виховного процесу та з метою раціонального і ефективного використання коштів та робочого часу працівників.
Ці Типові штатні нормативи визначають максимальну кількість посад (штатних одиниць) та поширюються на вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації, заклади післядипломної освіти (далі - навчальні заклади) державної та комунальної форм власності незалежно від підпорядкування, за винятком вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, що здійснюють підготовку громадян на посади осіб офіцерського, сержантського та старшинського складу для проходження військової служби за контрактом.
Кількість викладацького складу визначається залежно від контингенту осіб, які навчаються за державним замовленням та за кошти фізичних (юридичних) осіб, згідно із затвердженими Кабінетом Міністрів України нормативами осіб, що навчаються, здобувачів тощо на одну штатну посаду викладача. Цими Типовими штатними нормативами не встановлені норми щодо визначення кількості викладацького складу (викладачі-стажисти, асистенти, викладачі, старші викладачі, доценти, професори) навчальних закладів.
Штатний розпис навчального закладу розробляється в межах затверджених в установленому порядку коштів на оплату праці з дотриманням найменувань посад та вимог, передбачених цими Типовими штатними нормативами.
2. У цих Типових штатних нормативах контингент осіб, що навчаються, у тому числі розрахунковий (приведений), визначається як загальна кількість студентів, аспірантів, які навчаються за кошти державного (місцевих) бюджету(ів) і кошти фізичних (юридичних) осіб, на 1 січня відповідного календарного року.
При цьому розрахунковий (приведений) контингент визначається з урахуванням кількості студентів, аспірантів денної форми навчання та екстернів із коефіцієнтом 1, вечірньої форми навчання - з коефіцієнтом 0,25, заочної (дистанційної) форми навчання - з коефіцієнтом 0,1.
Посади працівників вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, кількість яких залежить від контингенту студентів (у тому числі розрахункового (приведеного)), вводяться за рахунок коштів загального і спеціального фондів пропорційно кількості студентів, які навчаються за кошти державного (місцевих) бюджету(ів) і за кошти фізичних (юридичних) осіб відповідно.
І. Ректорат
Найменування посадиМаксимальна нормативна чисельністьУмови введення
123
Керівник (ректор, президент)1На навчальний заклад
Директор філії1На територіально-відокремлену філію
Перший заступник керівника (перший проректор, перший віце-президент)1На навчальний заклад
Заступники керівника (проректори, віце- президенти)*2За розрахунковим (приведеним) контингентом студентів та аспірантів, що навчаються за державним замовленням і за кошти фізичних (юридичних) осіб: до 2000 осіб
3до 6000 осіб
5до 12 000 осіб
__________
* Посада проректора з наукової роботи вводиться в межах загальної чисельності проректорів за розрахунковим (приведеним) контингентом студентів та аспірантів, які навчаються за кошти державного (місцевих) бюджету(ів) і за кошти фізичних (юридичних) осіб, понад 1500 осіб та з урахуванням однієї з таких додаткових умов:
1) за наявності спеціалізованої вченої ради;
2) за наявності аспірантури;
3) за наявності у структурі вищого навчального закладу наукових підрозділів (науково-дослідних інститутів, частин, секторів, проблемних науково-дослідних лабораторій)
Помічник керівника1На навчальний заклад
1Додатково вводиться за розрахунковим (приведеним) контингентом студентів та аспірантів 6000 і більше осіб
Секретар-друкарка2За розрахунковим (приведеним) контингентом студентів та аспірантів до 12 000 осіб
312 000 і більше осіб
Інспектор1За розрахунковим (приведеним) контингентом студентів та аспірантів 6000 і більше осіб
Головний інженер1На навчальний заклад
Головний механік1На навчальний заклад
Головний енергетик1На навчальний заклад
Учений секретар1На навчальний заклад
Юрисконсульт1За розрахунковим (приведеним) контингентом студентів та аспірантів 2000 осіб, але не менше однієї посади на навчальний заклад
0,5Додатково на кожну 1000 розрахункового (приведеного) контингенту студентів та аспірантів понад 2000 осіб.
Практичний психолог або соціальний педагогВводяться у штатні розписи навчальних закладів за умови наявності спеціалістів з фаховою освітою з розрахунку одна посада на 1000 студентів та аспірантів денної форми навчання, але не більше п’яти посад на навчальний заклад, та фінансуються за рахунок коштів спеціального фонду
Керівник підрозділу сприяння праце-влаштуванню студентів і випускників вищого навчаль-ного закладу1На підрозділ
Фахівець з профорієнтації випускників навчального закладу (провідний, І, ІІ категорій, без категорії)1На кожну 1000 студентів денної форми навчання, але не більше п’яти посад на навчальний заклад
Підрозділ з роботи з іноземними студентами
Керівник підрозділу1На підрозділ
Інспектор1Вводиться на кожні 75 іноземних студентів (аспірантів, стажистів)
Секретар-друкарка1На підрозділ
ІІ. Факультет
ІІІ. Кафедра
Найменування посадиМаксимальна нормативна чисельністьУмови введення
123
Завідувач кафедри1За умови створення кафедри
Завідувач
навчальної лабораторії
1На кожну обладнану навчальну лабораторію на кафедрах, які забезпечують підготовку за певною освітньо-професійною програмою
Старший лаборант, лаборант, технікЧисельність старших лаборантів, лаборантів, техніків встановлюється з урахуванням чисельності викладацького складу кафедри: для кафедр, які забезпечують природничо-математичну та/або технічну підготовку, чисельність старших лаборантів, лаборантів, техніків встановлюється в обсязі до 40 % чисельності викладацького складу кафедри; для кафедр, які забезпечують загальноекономічну та/або соціально-гуманітарну підготовку, - в обсязі до 25 % чисельності викладацького складу кафедри
Інженер (провідний, І, ІІ категорій, без категорії)1За наявності складного обладнання
У навчальних закладах з підготовки працівників мистецтв та на мистецьких факультетах (у навчальних структурних підрозділах) інших навчальних закладів на кафедрах вводяться посади концертмейстерів, виходячи з обсягу навантаження на ставку 960 годин на рік та з урахуванням обсягу практичних (у тому числі індивідуальних) занять за навчальними планами на підготовку осіб за певними освітньо-кваліфікаційними рівнями.
IV. Навчально-виробнича (навчальна) майстерня
Найменування посадиМаксимальна нормативна чисельністьУмови введення
123
Завідувач навчальної майстерні1На навчальну майстерню, де проводиться практичне навчання студентів
Майстер виробничого навчанняЗ розрахунку одна ставка на 1080 годин/рік практичних занять зі студентами відповідно до навчального плану
V. Навчальні підрозділи
Найменування структурних підрозділів і посадМаксимальна нормативна чисельність за розрахунковим (приведеним) контингентом осіб
до 15001501 - 60006001 - 12 000понад 12 000
12345
Навчальний відділ
Керівник відділу1111
Заступник керівника відділу-112
Завідувач виробничої практики1111
Методист1468
Інспектор1369
Диспетчер1123
Секретар навчальної частини1111
Методист із заочної форми навчанняОдна посада на кожні 500 студентів заочної (дистанційної) форми навчання. При розрахунку посад методистів із заочної (дистанційної) форми навчання контингент студентів визначається у фізичних особах
Інженер-програміст або адміністратор бази даних (обслуговування Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО))1244
Навчально-методичний відділ
Керівник відділу1111
Заступник керівника відділу-111
Методист2469
Старший інспектор, інспектор1123
Секретар-друкарка1111
Підрозділ з організації виховної роботи студентів
Керівник підрозділу1111
Заступник керівника підрозділу-111
Культорганізатор3578
Секретар-друкарка1111
Підрозділ технічних засобів навчання
Керівник підрозділу--11
Провідний інженер (інженер-електронік)-112
Інженер (інженер-електронік) (І, ІІ категорій, без категорії)1112
Технік--11
Навчально-консультаційний центр (пункт)
Завідувач навчально-консультаційного центру (пункту)Посада вводиться за контингентом студентів заочної форми навчання не менше 200 осіб
Секретар-друкаркаПосада вводиться за контингентом студентів заочної форми навчання не менше 200 осіб
VІ. Аспірантура
Найменування посадиМаксимальна нормативна чисельністьУмови введення
123
Завідувач аспірантури1За наявності не менше 50 аспірантів усіх форм навчання (фізичних осіб)
Фахівець* (провідний, І або ІІ категорії)1За наявності не менше 100 аспірантів усіх форм навчання (фізичних осіб)
2За наявності 300 і більше аспірантів усіх форм навчання (фізичних осіб)
Секретар-друкарка1За наявності не менше 100 аспірантів усіх форм навчання (фізичних осіб)
__________
* Назви посад визначаються відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010"Класифікатор професій" , затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 року № 327 .
VIІ. Підрозділ наукової роботи студентів*
Найменування посадиМаксимальна нормативна чисельністьУмови введення
123
Керівник підрозділу1За наявності не менше 50 студентів, що займаються науковою діяльністю
Фахівець ** (провідний, І, ІІ категорій, без категорії)2На підрозділ
__________
* У вищому навчальному закладі створюється один підрозділ наукової роботи студентів, який веде роботу з різних напрямів науково-дослідної роботи.
** Назви посад визначаються відповідно до Національного класифікатора України ДК 003:2010"Класифікатор професій" , затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 року № 327 .
VIІІ. Редакційно-видавничий підрозділ
Найменування посадиМаксимальна нормативна чисельністьУмови введення
123
Начальник підрозділу1При чисельності працівників відділу не менше 5 осіб
Чисельність працівників відділу встановлюється відповідно до обсягів роботи (в авторських аркушах) на рік:
Редактор (провідний, І та ІІ категорій)1На кожні 110 авторських аркушів на рік
Редактор технічний1На 900 авторських аркушів на рік
Коректор1На 210 авторських аркушів на рік
Оператор копіювальних і розмножувальних машин (І, ІІ категорій)1На відділ
Секретар-друкарка1На 340 авторських аркушів на рік
IХ. Експлуатаційно-технічний відділ *
Найменування структурних підрозділів і посадМаксимальна нормативна чисельність за розрахунковим (приведеним) контингентом осіб
до 1500до 6000до 12 000понад 12 000
12345
Начальник відділу--11
Заступник начальника відділу---1
Інженер (провідний, І, ІІ категорій, без категорії)1235
Технік--12
Старший диспетчер--11
__________
* Чисельність працівників, що обслуговують котельні, вентиляційні, бойлерні установки, насосні станції, встановлюється за галузевими нормативами відповідних сфер діяльності.
X. Відділ матеріально-технічного забезпечення (відділ постачання)
Найменування структурних підрозділів і посадМаксимальна нормативна чисельність за розрахунковим (приведеним) контингентом осіб
до 1500до 6000до 12 000понад 12 000
12345
Начальник відділу1111
Інженер (провідний, І, ІІ категорій, без категорії)-223
Старший товарознавець-111
Товарознавець1112
Завідувач центрального складуПосада вводиться у тих випадках, коли є центральний склад, з якого матеріальні цінності відпускаються на інші спеціалізовані склади
Завідувач складуПосада вводиться замість посади комірника за наявності цінностей на суму не менше 200 тис. гривень. При територіальній відокремленості на кожний склад за цими самими нормативами може вводитись посада завідувача складом
КомірникВводиться за наявності обсягу цінностей для зберігання на суму до 200 тис. гривень, а також додатково до посади завідувача складу за номенклатурою цінностей понад 2000 найменувань
Агент з постачання1122
Вантажник1234
ХІ. Планово-фінансовий відділ
Найменування структурних підрозділів і посадМаксимальна нормативна чисельність за розрахунковим (приведеним) контингентом осіб
до 6000до 12 000понад 12 000
1234
Начальник відділу111
Заступник начальника відділу122
Економіст (провідний, І, ІІ категорій, без категорії)4612
ХІІ. Бухгалтерська служба
Найменування структурних підрозділів і посадМаксимальна нормативна чисельність за розрахунковим (приведеним) контингентом осіб
до 1500до 6000до 12 000понад 12 000
12345
Головний бухгалтер (бухгалтерська служба утворюється відповідно до Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 січня 2011 року № 59)1111
Заступник головного бухгалтера1247
Бухгалтер, економіст, інженер-електронік (обслуговування комп’ютерної техніки) (провідний, І, ІІ категорій, без категорії)9193055
Старший касир-112
Касир1234
ХIІІ. Підрозділ внутрішнього аудиту
Найменування структурних підрозділів і посадМаксимальна нормативна чисельність за розрахунковим (приведеним) контингентом осіб
до 1500до 6000до 12 000понад 12 000
12345
Керівник підрозділу1111
Ревізор, економіст, бухгалтер-ревізор (провідний, І, ІІ категорій, без категорії)1234
ХІV. Відділ кадрів
Найменування структурних підрозділів і посадМаксимальна нормативна чисельність за розрахунковим (приведеним) контингентом осіб
до 1500до 6000до 12 000понад 12 000
12345
Начальник відділу1111
Заступник начальника відділу-111
Старший інспектор з кадрів1458
Інспектор з кадрів24610
Секретар-друкарка1111
ХV. Канцелярія та архів
Найменування структурних підрозділів і посадМаксимальна нормативна чисельність за розрахунковим (приведеним) контингентом осіб
до 1500до 6000до 12 000понад 12 000
12345
Завідувач канцелярії1111
Діловод1111
Завідувач архіву--11
Архіваріус1111
Секретар-друкарка0,50,511
Стенографіст0,50,50,50,5
Диспетчер--11
Експедитор-0,511
Кур’єр1112
ХVІ. Режимно-секретний підрозділ
Найменування структурних підрозділів і посадМаксимальна нормативна чисельність за розрахунковим (приведеним) контингентом осіб
до 1500до 6000до 12 000понад 12 000
12345
Начальник режимно-секретного підрозділу--11
Фахівець з режиму секретності (І, ІІ категорій, без категорії)1111
Секретар-друкарка0,5111
ХVІІ. Військово-мобілізаційний підрозділ
Найменування структурних підрозділів і посадМаксимальна нормативна чисельність за розрахунковим (приведеним) контингентом осіб
до 1500до 6000до 12 000понад 12 000
12345
Начальник військово-мобілізаційного підрозділу-111
Інженер з мобілізаційної роботи (провідний, І, ІІ категорій, без категорії)10,511
Секретар-друкарка0,5111
ХVІІІ. Штаб цивільної оборони
Найменування структурних підрозділів і посадМаксимальна нормативна чисельність за розрахунковим (приведеним) контингентом осіб
до 1500до 6000до 12 000понад 12 000
12345
Начальник штабу1111
Інженер з цивільної оборони0,50,512
ХІХ. Господарський відділ
Найменування структурних підрозділів і посадМаксимальна нормативна чисельність за розрахунковим (приведеним) контингентом осіб
до 1500до 6000до 12 000понад 12 000
12345
Начальник відділу1111
Завідувач господарства1111
Інженер з ремонту (провідний, І, ІІ категорій, без категорії (у тому числі інженер з експлуатації))2356
Диспетчер1111
1. Посада коменданта вводиться у кожному навчальному закладі, якщо площа приміщення споруди становить до 10 тис. кв. метрів.
На кожні 10 тис. кв. метрів окремо розташованих споруд вводиться додатково посада коменданта.
2. Посада прибиральника службових приміщень встановлюється з розрахунку одна посада прибиральниці на 550 кв. метрів площі, що прибирається. Додаткова кількість штатних одиниць прибиральниць встановлюється у вищих навчальних закладах, що працюють у дві зміни, при розрахунку 0,12 посади прибиральниці на кожні 550 кв. метрів площі, що прибирається.
Норми часу та роботи, що виконуються прибиральниками службових приміщень, визначаються відповідно до Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (будівлі управлінь, конструкторські і проектні організації) , затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 11 травня 2004 року № 105.
3. Посада гардеробника в осінньо-зимовий період встановлюється з розрахунку один гардеробник на 350 місць у гардеробі, що обслуговуються. У навчальних закладах, які працюють у дві зміни, додатково вводиться 0,5 посади гардеробника з розрахунку 350 місць у гардеробі, що обслуговуються.
4. Посада двірника вводиться відповідно до Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (будівлі управлінь, конструкторські і проектні організації), затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 11 травня 2004 року № 105.
5. Посада садівника передбачається за наявності не менше 2 га площі озеленення.
6. Посада сторожа вводиться у штатні розписи навчальних закладів, де немає можливості передати охорону приміщення на пульт позавідомчої охорони. Кількість штатних одиниць посади сторожа визначається відповідно до Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (будівлі управлінь, конструкторські і проектні організації), затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 11 травня 2004 року №105.
7.Кількість робітників, зайнятих обслуговуванням будинків (будівель) (робітників з комплексного обслуговування й ремонту будинків, операторів котелень, слюсарів-сантехніків, електромонтерів з обслуговування та ремонту електроустаткування, столярів, ліфтерів тощо), визначається відповідно до Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (будівлі управлінь, конструкторські і проектні організації), затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 11 травня 2004 року № 105.
8. Посада швейцара (вахтера) вводиться з розрахунку одна посада на зміну на навчальний корпус, на відокремлену навчально-виробничу майстерню (лабораторію), що розташована в окремій будівлі.
9. Посади водія автотранспортних засобів та вантажника встановлюються з розрахунку одна посада водія на працюючий автотранспортний засіб, одна посада вантажника на дві працюючі вантажні машини. Посада начальника автотранспортного підрозділу вводиться за наявності 50 і більше автотранспортних засобів, а посада старшого механіка (механіка) автотранспортного підрозділу вводиться за наявності не менше 15 автотранспортних засобів.
У разі необхідності за рахунок загального фонду можуть утримуватись ставки водіїв автотранспортних засобів, що згідно з навчальними планами використовуються у навчальному процесі.
10. Кількість посад ліфтерів визначається відповідно до Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (будівлі управлінь, конструкторські і проектні організації), затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 11 травня 2004 року № 105.
11. Посада техніка електрозв’язку з обслуговування автоматичної телефонної станції встановлюється з розрахунку 0,35 людино-години на місяць на один монтований номер станції. Для обслуговування АТС (цифрової) вводяться дві посади техніка електрозв’язку.
ХХ. Служба з охорони праці
Найменування структурних підрозділів і посадМаксимальна нормативна чисельність за розрахунковим (приведеним) контингентом осіб
до 1500до 6000до 12 000понад 12 000
12345
Керівник служби з охорони праці-111
Інженер з охорони праці (провідний, І, ІІ категорій, без категорії)1234
Інструктор з протипожежної профілактики0,5111
XXІ. Бібліотека
Структура та штатні нормативи бібліотеки навчального закладу визначаються відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 27 вересня 2012 року № 1058 "Про затвердження Типової структури та Типових штатних нормативів бібліотек вищих навальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 жовтня 2012 року за № 1729/22041.
ХХІІ. Гуртожиток
Найменування посадиМаксимальна нормативна чисельністьУмови введення
123
Завідувач гуртожитку1На гуртожиток з кількістю місць для проживання понад 250. За умови введення посади завідувача гуртожитку посада коменданта не вводиться
Комендант1На гуртожиток з кількістю місць для проживання до 250
Каштелян0,5З розрахунку на кожні 200 осіб, що проживають у гуртожитках, але не менше 0,5 посади на заклад
Паспортист0,5Вводиться у навчальних закладах, що мають гуртожиток, з кількістю до 500 (включно) студентів, що проживають у гуртожитку
1Вводиться у навчальних закладах, що мають гуртожиток, з кількістю понад 500 студентів, що проживають у гуртожитку
Вихователь1На гуртожиток
Черговий гуртожитку1На зміну при 40-годинному робочому тижні
Завідувач камери схову (ручного багажу)1Вводиться за наявності камери схову і понад 250 осіб, що проживають у гуртожитку
Гардеробник1Вводиться у гуртожитку, що обладнаний гардеробом, за наявності не менше 300 осіб, що проживають у гуртожитку
Прибиральник службових приміщень1З розрахунку на 550 кв.м площі гуртожитку, що прибирається, без врахування площі кімнат, де проживають студенти
Двірник Відповідно до Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (будівлі управлінь, конструкторські і проектні організації)
, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 11 травня 2004 року № 105
Електромонтер з обслуговування та ремонту електроустаткування, слюсар-сантехнік, столяр, сторож, ліфтер, оператор котельні та інші робітники, що обслуговують будинки (будівлі) Відповідно до Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (будівлі управлінь, конструкторські і проектні організації), затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 11 травня 2004 року № 105
Директор департаменту економіки та фінансування С.В. Даниленко