• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання ПрАТ «Київстар» роз’яснення щодо тендерних документів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері звязку та інформатизації | Рішення від 10.01.2018 № 21
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері звязку та інформатизації
  • Тип: Рішення
  • Дата: 10.01.2018
  • Номер: 21
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері звязку та інформатизації
  • Тип: Рішення
  • Дата: 10.01.2018
  • Номер: 21
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ
Рішення
10.01.2018 № 21
Про надання ПрАТ "Київстар" роз’яснення щодо тендерних документів
Відповідно до пункту 6 розділу ІІІ Порядку проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, затвердженого рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, від 30.05.2017 № 281 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.09.2017 за № 1115/30983, розглянувши лист приватного акціонерного товариства "Київстар" від 02.01.2018 № 23/16 (вх. НКРЗІ від 03.01.2018 № 79), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації
ВИРІШИЛА:
1. Надати приватному акціонерному товариству "Київстар" роз’яснення щодо тендерних документів, що додається.
2. Департаменту правового забезпечення в установленому порядку забезпечити направлення відповіді приватному акціонерному товариству "Київстар".
3. Департаменту забезпечення діяльності оприлюднити це рішення шляхом його розміщення на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет.
В.о. Голови НКРЗІВ.Гресько
Додаток
до рішення НКРЗІ
від 10.01.2018 № 21
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЗВ’ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ
ЛИСТ
02.01.2018 № 23/16
ПрАТ "Київстар"
Про надання роз’яснень щодо тендерних документів
Враховуючи ваш лист від 02.01.2018 № 23/16 (вх. НКРЗІ від 03.01.2018
№ 79) відповідно до пункту 6 розділу ІІІ Порядку проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, затвердженого рішенням НКРЗІ від 30.05.2017 № 281 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.09.2017 за № 1115/30983 (далі – Порядок), повідомляємо про таке.
Питання, які порушені у вашому листі, у переважній більшості стосуються тлумачення та/або розширення змісту Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (далі – Закон), Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України, затверджених рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 19.08.2005 № 53 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.10.2005 за № 1237/11517 (далі - Ліцензійні умови), процедурних питань, у тому числі роботи Тендерної комісії з проведення тендеру на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології "Міжнародний рухомий (мобільний) зв'язок IMT" в смугах радіочастот 1710-1785 МГц, 1805-1880 МГц, утвореної рішенням НКРЗІ від 21.12.2017 № 661 (далі - тендерна комісія).
Ліцензійні умови відповідно до частини першої статті 36 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" є нормативно-правовим актом, що містить вичерпний перелік обов'язкових для виконання вимог.
Повноваженнями НКРЗІ, які визначені статтею 14 вказаного Закону, не передбачено тлумачення та/або розширення змісту затверджених Комісією нормативно-правових актів.
Водночас, вважаємо за доцільне надати наступне роз'яснення щодо тендерних документів.
1. Чи відносяться до виробничих приміщень виключно об’єкти нерухомості, на яких розміщено офіси та приміщення призначені для персоналу суб’єкта господарювання і пов’язані з організацією та технологічним забезпеченням діяльності операторів телекомунікацій, чи також відносяться до виробничих приміщень об’єкти нерухомості, де встановлено обладнання базових станцій операторів телекомунікацій?
Відповідно до розділу VI Умов тендеру на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології "Міжнародний рухомий (мобільний) зв'язок IMT" в смугах радіочастот 1710-1785 МГц, 1805-1880 МГц, затверджених рішенням НКРЗІ від 21.12.2017 № 661 (далі – Умови тендеру) до заяви, зокрема додаються засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують право власності суб'єкта господарювання або користування ним виробничими приміщеннями.
Пунктом 2.6 Державних санітарних норм і правил при роботі з джерелами електромагнітних полів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18.12.2002 № 476, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 13.03.2003 за № 203/7524, встановлено, що виробничі приміщення - замкнені простори в спеціально призначених будинках і спорудах, у яких постійно (за змінами) або періодично (упродовж робочого дня) відбувається трудова діяльність людей, пов'язаних з участю в різних видах виробництва, організації, контролі й управлінні виробництвом, а також з участю у позавиробничих видах роботи на підприємствах, транспорті, зв'язку та інше.
Пунктом 2 Національного стандарту № 2 "Оцінка нерухомого майна", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1442, визначено, що приміщення – це частина внутрішнього об'єму будівлі, обмежена будівельними елементами, з можливістю входу і виходу.
Водночас слід зазначити, що вказана вимога включена до Умов тендеру відповідно до пункту 3 частини четвертої статті 32 цього Закону (до заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України заявник додає засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують право власності суб'єкта господарювання або користування ним виробничими приміщеннями), який не містить уточнень щодо кількості та мети використання відповідних виробничих приміщень.
2. Чи буде вважатись Довідка, що підтверджує кадрове забезпечення спроможності користування радіочастотним ресурсом України, складеною та поданою належним чином у разі зазначення виключно посад без поєднання зі спеціальностями?
Відповідно до розділу VI Умов тендеру до заяви, зокрема додаються документи, що підтверджують кадрове забезпечення спроможності суб'єкта господарювання користуватися радіочастотним ресурсом України за формою, що наведена в додатку 6 до Умов тендеру (додаток 6 до Ліцензійних умов), яка передбачає графу "Найменування посад за спеціальностями".
При цьому, слід зазначити, що кваліфікаційні вимоги до ліцензіатів наведені у пункті 2.1 розділу 2 Ліцензійних умов, відповідно до якого штат суб'єкта господарювання, який безпосередньо виконує функції з надання телекомунікаційних послуг з використанням радіочастотного ресурсу України, повинен налічувати не менше 30 відсотків працівників, які мають базову або повну вищу освіту в галузі зв'язку або досвід роботи не менше одного року в сфері, пов'язаній з користуванням радіочастотним ресурсом України.
3. Щодо необхідності зазначення кількості радіоелектронних засобів у плані освоєння радіочастотного ресурсу України (для рухомої радіослужби) та порядок такого зазначення у разі потреби.
Відповідно до розділу VI Умов тендеру до заяви, зокрема додаються план освоєння радіочастотного ресурсу України (для рухомої радіослужби) (далі – План освоєння) наведений в додатку 3 до Умов тендеру (додаток 3 до Ліцензійних умов) (подається у двох примірниках). Вимоги до плану освоєння радіочастотного ресурсу України (далі - Вимоги) наведені в додатку 4 до Умов тендеру (додаток 4 до Ліцензійних умов).
Згідно з пунктом 3 Вимог заявлена в кожному регіоні смуга радіочастот повинна відповідати кількості радіоелектронних засобів, вказаних у плані освоєння радіочастотного ресурсу України.
Враховуючи обов’язковість для виконання відповідно до частини першої статті 36 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" вимог, що містяться у Ліцензійних умовах, зазначення вказаної інформації є обов’язковим.
З огляду на вказане, а також на відсутність у Плані освоєння чітко визначеної графи для зазначення вказаної інформації, визначення саме місця розміщення такої інформації у Плані освоєння вважаємо за можливе на розсуд заявника.
4. Щодо визначення цін за лоти, зазначені в Умовах тендеру.
Питання визначення мінімального розміру плати за відповідний лот не є предметом роз’яснення тендерних документів, надання якого встановлено пунктом 6 розділу ІІІ Порядку.
Водночас зазначаємо, що приміткою до розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 200, із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 607, зокрема визначено, що розміри плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, затверджені пунктами 15-1 і 15-2, застосовуються для встановлення мінімального розміру плати за видачу ліцензій на конкурсних або тендерних засадах із строком дії 15 років.
Відповідно до частини четвертої статті 30 Закону порядок проведення конкурсів або тендерів установлюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.
Відповідно до Порядку умови тендеру затверджуються НКРЗІ та містять смуги, номінали радіочастот (далі – Смуги), регіон користування, радіотехнологію або декілька радіотехнологій, мінімальний розмір плати за лот, особливі умови користування визначеною Смугою (за потреби), що зазначаються надалі на бланку ліцензії, вимоги до переліку та оформлення документів, які надаються суб'єктом господарювання для участі в тендері, строк дії ліцензії, інші особливості конкретного тендеру, у тому числі зобов'язання, які покладатимуться на переможця тендеру.
Науково-дослідною роботою з питань дослідження стану розподілу радіочастотного ресурсу України і розроблення пропозицій щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління (LTE) у частотних діапазонах: 694-790 МГц; 790-862 МГц; 862-880 МГц; 880-910 МГц; 925-955 МГц; 1427-1452 МГц; 1492-1518 МГц; 1710-1785 МГц; 1805-1880 МГц; 1900-1920 МГц; 1920-1980 МГц; 1980-2000 МГц; 2110-2170 МГц; 2300-2400 МГц; 2500-2690 МГц (далі – НДР) констатовано, що у діапазоні 1800 МГц мінімальний розмір ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України за 10 МГц із строком дії 15 років, враховуючи діючу ставку рентної плати за 1 МГц (23 085,25 грн.), складає 265 000 000,00 грн.
Вказане знайшло своє відображення в пояснювальній записці до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України" (щодо визначення розміру плати за 1 МГц у смугах радіочастот 1710-1785 МГц, 1805-1880 МГц), якою зокрема передбачено: "У зв’язку з тим, що постанова Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 200 "Про розміри плати за видачу, продовження строку дії, переоформлення, видачу дублікатів ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України" передбачає, що відповідний розмір плати встановлюється за 1 МГц у одному регіоні, розраховано мінімальний розмір плати за видачу ліцензій на конкурсних або тендерних засадах із строком дії 15 років у діапазоні 1800 МГц, який становить 981 481 грн. (1 МГц = 265 000 000 грн. / 10 МГц / 27 регіонів = 981 481 грн.)".
Враховуючи вищевказане, розділом IV Умов тендеру визначено, що розмір плати за 1 МГц у діапазонах радіочастот 1710-1785 МГц, 1805-1880 МГц у всіх регіонах України складає 26 500 000,00 грн.
5. Щодо надання суб’єктом господарювання додаткових документів.
Розділом VI Умов тендеру визначено вимоги до переліку та оформлення документів, які надаються суб'єктом господарювання для участі в тендері в обов’язковому порядку, що в повній мірі відповідає Закону, Порядку та Ліцензійним умовам. В той же час, подання суб’єктом господарювання додаткових документів та розгляд тендерною комісією таких документів згаданими нормативно-правовими актами та Умовами тендеру не передбачено.
6. Щодо розпечатування третіх конвертів та визначення розміру цінової пропозиції.
Пунктом 6 розділу XVIII Умов тендеру, зокрема встановлено, що після затвердження реєстру учасників конверти з тендерними пропозиціями учасників послідовно розпечатуються на засіданні тендерної комісії. Секретар тендерної комісії розпечатує конверт та оголошує перелік наданих документів. Факт розпечатування конвертів та перелік наданих у конверті документів фіксуються у протоколі засідання тендерної комісії з розпечатування конвертів з тендерними пропозиціями учасників тендера на отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України (далі - протокол про розпечатування конвертів) (додаток 15).
Якщо протягом визначеного для засідання тендерної комісії часу не розпечатані всі конверти учасників, засідання переноситься на наступний робочий день.
Після розпечатування конвертів члени тендерної комісії розглядають надані документи та визначають відповідність тендерних пропозицій статті 32 Закону, Ліцензійним умовам та Умовам тендеру.
Пунктом 7 зазначеного розділу Умов тендеру передбачено, що у призначену дату тендерна комісія на відкритих, прозорих і рівних умовах для всіх учасників тендеру на засіданні розпечатує треті конверти з ціновими пропозиціями учасників послідовно за кожним лотом від лоту № 1 до лоту № 3. Тендерна комісія після розпечатування конвертів з ціновими пропозиціями учасників оцінює, чи внесено відповідним суб'єктом конверсії, якому надано право отримати відповідний лот за встановленим розміром плати, таку цінову пропозицію. У разі наявності такої цінової пропозиції тендерна комісія приймає рішення, яке оформлюється протоколом засідання тендерної комісії НКРЗІ про визнання вказаного в умовах тендеру суб'єкта конверсії переможцем тендера на отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України (додаток 17 до Умов тендеру), який є підставою для прийняття рішення НКРЗІ про видачу ліцензії.
Відповідно до пункту 8 зазначеного розділу Умов тендеру у призначену дату тендерна комісія на відкритих, прозорих і рівних умовах для всіх учасників тендеру на засіданні послідовно за кожним лотом від № 4 до № 6 розпечатує треті конверти з ціновими пропозиціями учасників, оголошує та оцінює їх цінові пропозиції, визначає серед учасників тендеру учасників торгів "з голосу" та початкову ціну торгів "з голосу".
7. Щодо порядку надання цінових пропозицій на торгах "з голосу".
У розділі І Умов тендеру визначено, що торги "з голосу" – це спосіб проведення торгів, коли учасники голосом по черзі згідно з реєстраційними номерами, що визначені в довідках про реєстрацію, пропонують ціну за лот у національній валюті України з урахуванням кроку підвищення цінової пропозиції на торгах "з голосу".
Пунктом 11 розділу XVIII Умов тендеру, зокрема передбачено, що після оголошення на торгах "з голосу" головуючим цінових пропозицій учасників та початкової ціни торгів "з голосу" за відповідним лотом, особи, уповноважені брати участь у тендері, за зверненням головуючого по черзі в порядку зростання порядкового номера, указаного на табличці, матимуть право голосом пропонувати ціну за лот з урахуванням кроку підвищення цінової пропозиції на торгах "з голосу", який не може бути меншим 5 відсотків початкової ціни торгів "з голосу".
У разі якщо учасник торгів "з голосу", який мав першочергове право запропонувати ціну за лот, таким правом не скористався, право запропонувати ціну за лот із дотриманням вищезазначених вимог головуючим передається по черзі до учасника торгів "з голосу", наступного за порядковим номером, який указаний на його табличці і так до того часу, поки головуючий тричі по черзі не звернеться до учасників торгів "з голосу" за відповідним лотом для пропонування ними ціни за лот. Торги "з голосу" за відповідним лотом закінчуються, якщо учасники торгів "з голосу" припинили надавати цінові пропозиції за лот.
Після закінчення торгів "з голосу" головуючий оголошує переможця тендеру за відповідним лотом.
8. Щодо визначення переможця торгів "з голосу" при однаковій ціновій пропозиції.
Відповідно до абзацу другого пункту 12 розділу XVIII Умов тендеру у випадку коли початкова ціна торгів "з голосу", що запропонована двома і більше учасниками тендеру є однаковою, і на торгах "з голосу" учасники не надають своїх пропозицій щодо збільшення ціни за лот, тендерна комісія може визнати переможцем торгів "з голосу" учасника тендеру за відповідним лотом, який подав до НКРЗІ за відповідним лотом повідомлення про намір взяти участь у тендері та тендерні пропозиції першим за реєстраційним номером, що визначено в довідці про реєстрацію повідомлення про намір взяти участь у тендері на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології "Міжнародний рухомий (мобільний) зв'язок IMT" в смугах радіочастот 1710-1785 МГц, 1805-1880 МГц та тендерних пропозицій за відповідним лотом.
9. Щодо подання бухгалтерських звітів за 2016 рік.
Відповідно до розділу VI Умов тендеру до заяви, зокрема додаються документи, що підтверджують фінансове забезпечення спроможності суб’єкта господарювання користуватися радіочастотним ресурсом України. Перелік документів, що підтверджують фінансове забезпечення спроможності суб’єкта господарювання користуватися радіочастотним ресурсом України, наведено в додатку 5 до Умов тендеру та Ліцензійних умов.
Також звертаємо увагу, що з урахуванням вимог законодавства щодо подання річного бухгалтерського звіту (балансу і звіту про фінансові результати) суб'єкта господарювання за попередній звітний фінансовий рік не пізніше 28 лютого наступного за звітним роком та відсутністю на день подання тендерних пропозицій у суб’єкта господарювання річного бухгалтерського звіту (балансу і звіту про фінансові результати) за 2017 рік, такий суб’єкт господарювання може до заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України додати засвідчену в установленому порядку копію бухгалтерського звіту (балансу і звіту про фінансові результати) суб'єкта господарювання за 2016 рік.
10. Щодо оголошення переможця тендеру за відповідним лотом.
Згідно з підпунктом 2 пункту 19 розділу VIII Умов тендеру переможець тендеру за кожним із лотів, крім зобов’язань, передбачених розділом V, пунктом 20 розділу VІІІ Умов тендеру, також зобов’язаний для отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України протягом 7 (семи) днів після оголошення переможця тендеру за відповідним лотом письмово поінформувати НКРЗІ про укладення договору(ів) конверсії, проект якого додається до Умов тендеру (додаток 25 до Умов тендеру) та є їх невід’ємною частиною.
Згідно з пунктом 7 розділу VIII Умов тендеру у призначену дату тендерна комісія на відкритих, прозорих і рівних умовах для всіх учасників тендеру на засіданні розпечатує треті конверти з ціновими пропозиціями учасників послідовно за кожним лотом від лоту № 1 до лоту № 3. Тендерна комісія після розпечатування конвертів з ціновими пропозиціями учасників оцінює, чи внесено відповідним суб'єктом конверсії, якому надано право отримати відповідний лот за встановленим розміром плати, таку цінову пропозицію. У разі наявності такої цінової пропозиції тендерна комісія приймає рішення, яке оформлюється протоколом засідання тендерної комісії НКРЗІ про визнання вказаного в умовах тендеру суб'єкта конверсії переможцем тендера на отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України (додаток 17), який є підставою для прийняття рішення НКРЗІ про видачу ліцензії.
Якщо суб'єкт конверсії, якому надано право отримати відповідний лот за встановленим розміром плати, не вніс таку цінову пропозицію та/або такий суб'єкт конверсії не визнаний учасником тендера за цим лотом, у призначену дату тендерна комісія на засіданні серед інших учасників тендеру за цим лотом визначає учасників торгів "з голосу" за цим лотом.
Абзацом дванадцятим пункту 11 розділу VIII Умов тендеру передбачено, що після закінчення торгів "з голосу" головуючий оголошує переможця тендеру за відповідним лотом.
Враховуючи вищевказане, у випадку не проведення торгів "з голосу" за лотами №№ 1-3 під оголошенням переможця тендеру за такими лотами в розумінні підпункту 2 пункту 19 розділу VIII Умов тендеру слід вважати оформлення протоколу засідання тендерної комісії НКРЗІ про визнання вказаного в умовах тендеру суб'єкта конверсії переможцем тендера на отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.
11. Щодо питання розміщення лотів.
Питання розміщення лотів не є предметом роз’яснення тендерних документів, надання якого встановлено пунктом 6 розділу ІІІ Порядку.
Водночас зазначаємо, що під час затвердження Умов тендеру НКРЗІ керувалась, зокрема, Законом, пунктами 2, 3 та 6 статті 13 якого встановлено, що основними засадами державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України є забезпечення рівних умов отримання радіочастотного ресурсу України на прозорих і недискримінаційних засадах; забезпечення і захист інтересів держави; заохочення конкуренції в інтересах суспільства за умови ефективного користування радіочастотним ресурсом України.
Крім того, підпунктом 9 пункту 8 Плану заходів щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 1232-р, передбачено вжити заходів до проведення рефармінгу та запровадження технологічної нейтральності на основі загальноприйнятих специфікацій 3GPP для впровадження радіотехнології LTE.
Загальноприйнятою специфікацією 3GPP TS 36.101 version 14.3.0 Release 14 (2017-04) передбачено, що для E-UTRA Operating Band 3 (смуги радіочастот 1710–1785/1805–1880 МГц) можливою шириною каналу є: 1.4 МГц, 3 МГц, 5 МГц, 10 МГц, 15 МГц, 20 МГц (Table 5.6.1-1: E-UTRA channel bandwidth).
При цьому, у пункті 254.4 статті 254 Податкового кодексу України приміткою 2 до позиції 11 встановлено, що для ширини безперервного інтервалу (суцільної смуги) радіочастот менше 10 МГц (5 х 2) у кожному регіоні окремо та/або в усіх регіонах України, що належать окремому платнику рентної плати - користувачу радіочастотного ресурсу, застосовується підвищувальний коефіцієнт 1,2.
Також, як зазначалось у вашому листі від 02.01.2018 № 23/16, НДР встановлено, що технологія 4G найкращим чином працює з частотами-носіями кратними 5 х 2 МГц.
Поряд з цим, слід зазначити, що особливостями застосування радіотехнології "Міжнародний рухомий (мобільний) зв'язок IMT" в смугах радіочастот 1710-1785 МГц, 1805-1880 МГц, встановленими у позиції 22.1 розділу І Плану використання радіочастотного ресурсу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815, передбачено, що з метою захисту прав споживачів умови конкурсу або тендера на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом у цих смугах повинні передбачати можливість забезпечення безперервності надання телекомунікаційних послуг споживачам діючими користувачами у межах певних смуг радіочастот, визначених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, за участю цих користувачів.
Після проведення НДР та перед початком роботи щодо внесення змін до нормативно-правових актів, пов’язаних із впровадженням системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління НКРЗІ отримано спільний лист ПрАТ "Київстар", ПрАТ "МТС Україна" (нині – ПрАТ "ВФ Україна"), ТОВ "лайфселл") від 23.03.2017 з інформацією, що товариства готові провести конверсію смуги радіочастот 1710-1785/1805-1880 МГц з метою подальшого отримання права на користування радіочастотним ресурсом за радіотехнологією міжнародний рухомий (мобільний) зв'язок IMT та іншими радіотехнологіями у цих смугах на конкурсних або тендерних засадах, в тому числі участі у "тендері з правом першого викупу" за встановленим мінімальним розміром плати: ПрАТ "Київстар" (2х25МГц), ПрАТ "МТС Україна" (2х20МГц), ТОВ "лайфселл" (2х15МГц), а також участі у "торгах з голосу" на залишок смуг у цьому діапазоні (2х15МГц).
Вказане у повній мірі враховано в Умовах тендеру.
Дане роз’яснення підготовлено в межах Закону України "Про радіочастотний ресурс України", Ліцензійних умов, Порядку та Умов тендеру, не містить нових норм права і не носить нормативно-правового характеру.
В.о. Голови НКРЗІВ. Гресько
Джерело інформаціі: http://nkrzi.gov.ua