• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 08.04.2005 № 05-39-11/1570
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.04.2005
  • Номер: 05-39-11/1570
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.04.2005
  • Номер: 05-39-11/1570
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
08.04.2005 N 05-39-11/1570
На N 830/46/2-05 від 24.03.2005
Севастопольська міська
державна адміністрація
Щодо надання роз'яснень
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула лист Севастопольської міської державної адміністрації від 13.09.2004 та повідомляє.
1. Відповідно до пункту 2.1 Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, затвердженого постановою НКРЕ від 10.03.1999 N 309, до населених пунктів відносяться споживачі, які розраховуються з енергопостачальною організацією за загальним розрахунковим лічильником за електроенергію, яка споживається населенням для різних побутових потреб у житлових будинках, квартирах, гуртожитках, для потреб особистих підсобних господарств, присадибних і садових ділянок, дач, освітлення гаражів та боксів для особистих автомобілів, човнів, а також установи виконання покарань і лікувально-трудові профілакторії, слідчі ізолятори.
Електрична енергія продається юридичною особою - постачальником електричної енергії іншій юридичній особі - споживачу (гуртожитку) на межі балансової належності електричних мереж зазначених суб'єктів взаємовідносин. Відносини між юридичними особами - споживачем та постачальником електричної енергії регламентуються Правилами користування електричною енергією, затвердженими постановою НКРЕ N 28 від 31.07.1996 у редакції постанови НКРЕ від 22.08.2002 N 928 (далі - Правила). Згідно з Правилами, споживач (власник гуртожитку) сплачує постачальнику електричної енергії вартість електричної енергії відповідно до показів засобу обліку, встановленого на межі балансової належності на підставі договору про постачання електричної енергії.
Відповідно до підпункту 2 пункту 11.2 Правил, на споживача покладено обов'язок оплачувати обсяги електричної енергії, а також здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та погоджених споживачем актів про порушення Правил та умов договору. Тобто, обов'язок з оплати електричної енергії, яку постачає постачальник електричної енергії для потреб гуртожитку, несе власник гуртожитку. Порядок розрахунків між споживачем та енергопостачальником здійснюється з дотриманням вимог розділу 7 Правил.
Умови припинення або обмеження постачання та передачі електричної енергії визначені розділом 8 Правил. Так, несплата за електричну енергію у терміни і за умов, передбачених у договорі про постачання електричної енергії є правовою підставою для повного чи часткового припинення електропостачання. Згідно з підпунктом 4 пункту 8.3 Правил, постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) зобов'язані, попередивши споживача не пізніше ніж за три робочих дні, припинити повністю або частково постачання (передачу) йому електричної енергії у разі несплати за електричну енергію у терміни і за умов, передбачених у договорі.
2. Відносини мешканців гуртожитку та його власника регулюються цивільним законодавством (Глава 58 та 59 Цивільного кодексу України, Житловим кодексом України (Розділ III Глава 4 Житлового кодексу), а також норм Примірного положення про гуртожитки, затвердженого постановою Ради Міністрів Української РСР від 03.06.1986 N 208. Відповідно до норм зазначених нормативно-правових актів розрахунки мешканців будинку за спожиту електричну енергію здійснюються безпосередньо з власником будинку. При цьому порядок розрахунків за спожиту електричну енергію мешканцями гуртожитку має бути визначений документом, що регулює відносини власника гуртожитку та його мешканців.
Таким чином, переведення мешканців гуртожитку на прямі договори з енергопостачальником можливе лише за умови набуття гуртожитком статусу житлового будинку та приведення розрахункових засобів обліку споживачів у відповідність до вимог нормативно-технічних документів. За таких обставин відносини між громадянами та енергопостачальником будуть регулюватись відповідно до норм Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 N 1357 (далі - ПКЕЕН).
При набутті гуртожитком статусу житлового будинку індивідуальні прилади обліку мають бути придбані, встановлені, підключені енергопостачальником, а їх вартість та вартість послуг з встановлення оплачена організаціями, які здійснюють розділ обліку електричної енергії (підпункт б пункту 8 ПКЕЕН), тобто власником гуртожитку.
Член Комісії Ю.Андрійчук