• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція про порядок розгляду звернень (заяв, скарг тощо), що надходять до Аудиторської палати України

Аудиторська палата України  | Інструкція від 10.03.2000 № 87 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Аудиторська палата України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 10.03.2000
  • Номер: 87
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Аудиторська палата України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 10.03.2000
  • Номер: 87
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
N 87 від 10.03.2000
м.Київ
Затверджено
Аудиторською палатою України
від 10 березня 2000 р.
протокол N 87
( Інструкція втратила чинність на підставі Рішення Аудиторської палати N 184/2 від 15.11.2007 )
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок розгляду звернень (заяв, скарг тощо), що надходять до Аудиторської палати України
( В редакції Рішення Аудиторської палати N 159/8 від 02.02.2006 )
1. Загальні положення
1.1. Відповідно до Закону України "Про звернення громадян" від 2 жовтня 1996 року із змінами і доповненнями, Закону України "Про аудиторську діяльність" від 22 квітня 1993 року N 3125-XII із змінами і доповненнями, Статуту Аудиторської палати України, Положення про Секретаріат Аудиторської палати України та інших документів ця Інструкція визначає порядок розгляду різного характеру звернень (заяв, скарг тощо), що надходять до Аудиторської палати України (далі по тексту - АПУ).
1.2. Звернення (заяви, скарги тощо) можуть бути усними (викладеними на особистому прийомі членам АПУ, завідувачу Секретаріату АПУ) або письмовими (надісланими поштою чи переданими на особистому прийомі). Письмові звернення повинні бути підписані заявником із зазначенням дати та адреси заявника.
Звернення (заяви, скарги тощо), оформлені без дотримання цих вимог, повертаються Секретаріатом АПУ заявникам з відповідними роз'ясненнями не пізніше, як через десять днів від дня їх надходження.
1.3. Якщо питання, порушені в одержаному зверненні, не входять до повноважень АПУ воно, в термін не більше п'яти днів, повертається Секретаріатом АПУ (за узгодженням з головою Спостережної ради АПУ, а у разі відсутності - з одним із членів Спостережної ради АПУ) заявнику з відповідними роз'ясненнями. Про прийняття рішення щодо таких скарг завідувач Секретаріату АПУ інформує Спостережну раду АПУ на черговому засіданні.
1.4. Не розглядаються повторні звернення від одного і того ж громадянина (підприємства) з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті. Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає голова Спостережної ради АПУ, про що повідомляється особі (підприємству), які подали звернення.
2. Порядок реєстрації та розгляду звернень
2.1. Звернення (заяви, скарги тощо), оформлені відповідно до вимог пункту 1.2, що надійшли на адресу АПУ, реєструються у відповідному журналі.
У журналі реєстрації надходження звернень (заяв, скарг тощо) фіксується:
- дата надходження;
- прізвище, ім'я, по батькові заявника;
- адреса заявника та місце роботи, якщо це вказано;
- на кого спрямовано звернення (заява, скарга тощо);
- коротко викладена суть звернення (заяви, скарги тощо);
- кому передане на розгляд (за рішенням голови Спостережної ради АПУ) звернення;
- інформація про результати розгляду звернення.
2.2. У день надходження звернення (заяви, скарги тощо) передаються на розгляд голові Спостережної ради АПУ.
2.3. Залежно від характеру і суті, звернення (заяви, скарги тощо) згідно з резолюцією голови Спостережної ради АПУ в дводенний строк передаються на розгляд головам відповідних комісій АПУ.
Секретаріат АПУ може запросити додаткові матеріали, необхідні для розгляду звернення в комісіях АПУ.
2.4. У комісіях АПУ звернення (заяви, скарги тощо) мають бути розглянуті в двотижневий термін і підготовлена обґрунтована відповідь, яка передається на підпис голові Спостережної ради АПУ через Секретаріат АПУ.
Якщо матеріали за зверненням (заявою, скаргою тощо) підлягають розгляду на засіданні АПУ, то рішенням Спостережної ради АПУ вони включаються до порядку денного чергового засідання АПУ, про що у місячний термін повідомляється заявнику.
Розгляд здійснюється об'єктивно, всебічно і вчасно. Невідкладно вживаються заходи до припинення неправомірних дій, виявляються, усуваються причини та умови, які сприяли порушенням, забезпечується поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку зі зверненням (заявою, скаргою тощо) рішень.
2.5. За загальним правилом звернення розглядаються і вирішуються АПУ у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх надходження. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, голова комісії АПУ, за погодженням з головою Спостережної ради АПУ, встановлює необхідний термін для його розгляду, про що завідувачем Секретаріату повідомляється особі (підприємству), яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
Термін розгляду депутатських запитів становить 15 днів; листів Верховної Ради України та звернень народних депутатів України - 10 днів.
2.6. Якщо за змістом звернення внесені пропозиції на поліпшення організації аудиту в Україні, удосконалення Стандартів аудиту та етики, вони передаються у відповідні комісії АПУ для розгляду і прийняття рішення по суті. Наслідки розгляду в комісіях АПУ пропозицій, що надійшли, та рішення комісій розглядаються Спостережною радою АПУ і виносяться на розгляд чи затвердження АПУ.
2.7. Особистий прийом громадян проводиться завідувачем Секретаріату АПУ у визначені та встановлені ним дні і години. Графік особистого прийому розміщується на дошці повідомлень АПУ. Усі звернення громадян на особистому прийомі реєструються в спеціальному журналі. Якщо вирішити порушене в усному зверненні питання безпосередньо на особистому прийомі неможливо, воно розглядається у тому ж порядку, що й письмове звернення. Результати розгляду повідомляються громадянину письмово або усно, за його бажанням. Члени АПУ здійснюють прийом у взаємно узгоджені години.
2.8. Якщо в зверненні (заяві, скарзі тощо) викладені претензії на невиконання (неякісне виконання) аудитором-підприємцем, аудиторською фірмою договірних умов, заявнику направляється відповідь з роз'ясненнями про необхідність врегулювання цих питань на підставі цивільно-правових норм.
2.9. Рішення судів, приписи, протести, подання, постанови органів Прокуратури на неякісні висновки аудиторських фірм, аудиторів-підприємців розглядаються Спостережною радою АПУ і з урахуванням пропозицій РВ АПУ передаються для розгляду на чергове засідання АПУ.
2.10. За повідомленнями органів виконавчої влади, правоохоронних органів про недоліки в аудиторській діяльності Спостережною радою АПУ приймається рішення щодо запиту відповідних матеріалів, які б свідчили або спростовували зазначені факти.
Отримані матеріали вивчаються і за результатами вивчення готується юридичний висновок і направляється відповідь адресату.
3. Зберігання звернень
3.1. Письмові звернення і матеріали до них зберігаються в архіві Аудиторської палати України упродовж 3 років. Після закінчення зазначеного терміну - знищуються, про що складається відповідний акт.
Дисциплінарна комісія
Аудиторської палати України
Надруковано: "Вестник бухгалтера и аудитора Украины", N 14,
липень, 2000 р.