МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
(Мінекономрозвитку України)
ЛИСТ
25.05.2016 № 3302-06/15518-07 |
Щодо надання відповіді
ПП "ДП Українська дезннфекційна компанія"
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розглянуло лист приватного підприємства "ДП Українська дезинфекційна компанія" від 15.04.2016 № 050 щодо застосування законодавства у сфері закупівель та повідомляє.
Закон України "Про здійснення державних закупівель" (далі - Закон) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 1 Закону документація конкурсних торгів - документація, що розробляється та затверджується замовником, оприлюднюється для вільного доступу та безоплатно подається замовником під час проведення торгів (конкурсних торгів) фізичним/юридичним особам.
Визначення предмета закупівлі та окремих частин предмета закупівлі (лотів), здійснюється замовником самостійно, керуючись вимогами Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 921 (зі змінами). При цьому визначення окремих частин предмета закупівлі (лотів) є правом замовника, а не обов'язком.
В свою чергу, відповідно до частини першої статті 23 Закону фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів (за 5 днів - у разі скороченої процедури) до закінчення строку подання пропозицій конкурсних торгів звернутися до замовника за роз'ясненнями щодо документації конкурсних торгів.
Замовник повинен надати роз'яснення на звернення протягом трьох днів з дня його отримання та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.
При цьому замовник має право з власної ініціативи чи за результатами звернень внести зміни до документації конкурсних торгів (частина друга статті 23 Закону).
Водночас, ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, норми Закону та Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459, до компетенції Мінекономрозвитку не належить визначення правомірності дій замовника у конкретних випадках.
Разом з тим повідомляємо, що з метою надання методологічної допомоги на офіційному веб-сайті Міністерства (www.me.gov.ua) у підрубриках "Листи інформативного характеру" та "Оприлюднення роз'яснень" рубрики "Державні закупівлі" розділу "Діяльність" розміщено лист від 12.10.2015 № 3302-05/33731-06 щодо оскарження процедур закупівель та здійснення моніторингу закупівель.
Одночасно зазначаємо, що листи Міністерств не встановлюють норм права, носять виключно рекомендаційний та інформативний характер.
Принагідно інформуємо, що наразі створено Базу Знань (help.vdz.ua). яка містить додаткову інформацію щодо здійснення закупівель, зокрема, покрокові інструкції із посиланням на нормативно-правові акти, коментарі до чинного законодавства, інформацію про навчальні заходи (курси), обговорення законопроектів, та можливість інтерактивного спілкування із отриманням відповідей на питання, які виникають на практиці під час застосування законодавства.
Директор департаменту регулювання державних закупівель Мінекономрозвитку України | Олександр СТАРОДУБЦЕВ |