• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо перереєстрації іноземних інвестицій

Міністерство економіки України | Лист від 07.07.2009 № 3905-23/280
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Лист
  • Дата: 07.07.2009
  • Номер: 3905-23/280
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки України
  • Тип: Лист
  • Дата: 07.07.2009
  • Номер: 3905-23/280
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
07.07.2009 N 3905-23/280
Державна митна служба
України
Щодо перереєстрації іноземних інвестицій
Мінекономіки розглянуло листа Держмитслужби від 11.06.2009 N 1/8-10.15/5507 щодо перереєстрації іноземних інвестицій та повідомляє.
Термін "перереєстрація іноземних інвестицій" в чинному законодавстві не визначено.
Разом з тим слід зазначити наступне.
В разі вилучення інвестором інвестиції підприємство втрачає статус підприємства з іноземними інвестиціями і діяльність підприємства не підпадає під сферу дії Закону України "Про режим іноземного інвестування".
Орган державної реєстрації, за повідомленням інвестора щодо вилучення інвестиції, повинен зробити на інформаційному повідомленні відповідну відмітку.
У разі встановлення факту відчуження майна раніше трирічного терміну при несплаченому ввізному миті, державна податкова адміністрація (інспекція), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.96 N 937, зобов'язана повідомити про це відповідний митний орган.
Ввізне мито не сплачується за умови вивезення іноземної інвестиції за кордон, що засвідчується вивізною вантажною митною декларацією з відповідною відміткою.
Слід також зазначити, що інвестиції вкладаються іноземними інвесторами в об'єкти інвестування на підставі договору (угоди), який згідно зі статтею 9 Закону України "Про інвестиційну діяльність" є основним правовим документом, що регулює взаємовідносини між суб'єктами інвестиційної діяльності.
Згідно з частиною 3 статті 651 Цивільного кодексу України "у разі односторонньої відмови від договору у повному обсязі, або частково, якщо право на таку відмову встановлено договором або законом, договір є відповідно розірваним або зміненим".
Враховуючи зазначене, зміна одного із суб'єктів інвестиційної діяльності потребує зміни інвестиційного договору.
В разі зміни іноземного інвестора, який є засновником та вкладає інвестицію в статутний фонд, відповідно до частини третьої статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", здійснюється державна реєстрація змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи.
Придбання корпоративних прав за договором купівлі-продажу також передбачає оформлення змін в статутних документах, пов'язаних зі зміною власників. У випадку придбання корпоративних прав за договором купівлі-продажу здійснюється передача прав власності, при цьому зміна статутного капіталу не відбувається, отже інвестиція не вноситься.
Разом з тим слід зазначити, що згідно зі статтею 53 Закону України "Про господарські товариства" учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право продати чи іншим чином відступити свою частку (її частину) у статутному капіталі одному або кільком учасникам цього товариства. У разі придбання частки (її частини) учасника самим товариством з обмеженою відповідальністю воно зобов'язане реалізувати її іншим учасникам або третім особам протягом строку, що не перевищує одного року, або зменшити свій статутний капітал відповідно до статті 52 цього Закону.
Мінекономіки вважає, що у випадку реалізації зазначеної частки іноземному інвестору та в разі підтвердження державною податковою адміністрацією фактичного внесення та зарахування іноземної інвестиції у вигляді іноземної валюти на баланс підприємства, відповідна іноземна інвестиції підлягає державній реєстрація у встановленому законодавством порядку.
Заступник Міністра
економіки України

В.М.Пантелеєнко
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua