• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про "Порядок примусового списання (стягнення) коштів з рахунків установ і організацій, відкритих в органах Державного казначейства"

Вищий господарський суд України  | Лист від 13.02.2002 № 01-8/154
Реквізити
  • Видавник: Вищий господарський суд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.02.2002
  • Номер: 01-8/154
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вищий господарський суд України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.02.2002
  • Номер: 01-8/154
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
N 01-8/154 від 13.02.2002
Господарські суди України
Про "Порядок примусового списання (стягнення) коштів з рахунків установ і організацій, відкритих в органах Державного казначейства"
I. Відповідно до Бюджетного кодексу України, інших законодавчих актів України та нормативно-правових актів Державного казначейства України і Національного банку України наказом Державного казначейства України від 05.10.2001 N 175 затверджено Порядок примусового списання (стягнення) коштів з рахунків установ і організацій, відкритих в органах Державного казначейства (далі - Порядок). Цим же наказом визнано таким, що втратив чинність, наказ Головного управління Державного казначейства України від 22.03.99 N 25 "Про затвердження Порядку безспірного списання коштів з реєстраційних рахунків установ та організацій, оплата видатків яких здійснюється з єдиного казначейського рахунка".
Названий наказ Державного казначейства України зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.12.2001 за N 1001/6192.
Порядок встановлює загальні правила, форми та розрахунки органів Державного казначейства та розпорядників, одержувачів бюджетних коштів, інших клієнтів при примусовому списанні (стягненні) коштів з їх реєстраційних, спеціальних реєстраційних рахунків та рахунків інших клієнтів, у тому числі щодо:
- здійснення примусового списання (стягнення) коштів за платіжними вимогами;
- порядку обліку та проведення операцій примусового списання (стягнення) коштів з реєстраційних, спеціальних реєстраційних розрахунків та рахунків інших клієнтів;
- виконання органами Державного казначейства ухвал судів, постанов слідчих та постанов державних виконавців щодо арешту коштів юридичних осіб.
З повним текстом названого наказу можна ознайомитись в юридичних інформаційно-пошукових системах, зокрема, "Законодавство" та "Ліга".
У вирішенні питань, пов'язаних із зазначенням у судових актах та наказах найменувань і номерів банківських рахунків, що з них підлягають стягненню грошові суми з відповідачів - установ і організацій, рахунки яких відкрито в органах Державного казначейства України, слід враховувати таке.
За відсутності у позовній заяві відповідних реквізитів необхідні відомості господарському суду слід витребувати у позивача і відповідача у процесі підготовки справи до розгляду (пункт 4 статті 65 Господарського процесуального кодексу України). Якщо позивачем не подані витребувані відомості, господарський суд залишає позов без розгляду на підставі пункту 5 статті 81 названого Кодексу.
Чинне законодавство не зобов'язує господарський суд зазначати у рішенні, ухвалі, постанові (а відтак і у виданих на їх виконання наказах) коди економічної класифікації видатків бюджету, за якими має здійснюватись примусове списання (стягнення) коштів та/або на які накладатиметься арешт (таку класифікацію запроваджено наказом Міністерства фінансів України від 27.12.2001 N 604). Відповідно до підпункту 1.5 Порядку якщо в платіжній вимозі та/або супровідних документах до неї не визначено код економічної класифікації видатків, то органи Державного казначейства самостійно визначають коди економічної класифікації видатків, за якими буде здійснюватись примусове списання (стягнення) коштів та/або на які буде накладено арешт (виходячи з економічної сутності платежу). Так, згідно з пунктом 3.6 наказу примусове списання (стягнення) коштів здійснюється за тим самим кодом економічної класифікації видатків бюджету, за яким би здійснювався платіж, якби оплата була проведена не примусово. Витрати, пов'язані із врегулюванням господарського спору, санкцій за іншими видатками стягуються за кодом 1139 "Оплата інших послуг та інші видатки", у разі відсутності у затвердженому кошторисі доходів та видатків установи зазначеного коду - за тим самим кодом, що й саме списання.
Про викладене повідомляється в порядку інформації.
II. Відкликається Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 02.11.99 N 01-8/518 "Про "Порядок безспірного списання коштів з реєстраційних рахунків установ та організацій, оплата видатків яких здійснюється з єдиного казначейського рахунка".
III. Внести такі зміни до Інформаційних листів:
1. В Інформаційному листі Вищого арбітражного суду України від 28.02.2000 N 01-8/82 слова і цифри "Порядку безспірного списання коштів з реєстраційних рахунків установ та організацій, оплата видатків яких здійснюється з єдиного казначейського рахунка, затвердженого наказом Головного управління Державного казначейства України від 22.03.99 N 25, зокрема, у розділі 3 цього Порядку (див. також Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 02.11.99 N 01-8/518 про названий Порядок)" замінити словами і цифрами "Порядку примусового списання (стягнення) коштів з рахунків установ і організацій, відкритих в органах Державного казначейства, затвердженого наказом Державного казначейства України від 05.10.2001 N 175, зокрема, у розділах 2 і 3 цього Порядку".
Голова Вищого господарського
суду України

Д.Притика