• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо застосування КЕКВ при виплаті заробітної плати

Державне казначейство України  | Лист від 30.10.2009 № 15-04/2719-18604
Реквізити
  • Видавник: Державне казначейство України
  • Тип: Лист
  • Дата: 30.10.2009
  • Номер: 15-04/2719-18604
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державне казначейство України
  • Тип: Лист
  • Дата: 30.10.2009
  • Номер: 15-04/2719-18604
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
30.10.2009 N 15-04/2719-18604
Державне казначейство України розглянуло лист <...> щодо застосування КЕКВ при виплаті заробітної плати.
Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу (ст. 1 Закону України "Про оплату праці").
Трудовий договір, цивільно-правовий договір чи договір про надання послуг відрізняються залежно від сфери застосування і характеру правовідносин.
Відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір - угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Згідно з Роз'ясненнями щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженими наказом Державного казначейства України від 04.11.2004 N 194 (у редакції наказу від 08.12.2006 N 330), видатки на заробітну плату за встановленими окладами, ставками або розцінками всіх штатних працівників; надбавку за вислугу років; доплату за ранг; оплату праці за трудовими договорами проводяться за кодом економічної класифікації видатків бюджету 1111 "Заробітна плата".
Крім того, за кодами економічної класифікації видатків 1171 "Дослідження і розробки, окремі заходи розвитку по реалізації державних (регіональних) програм" та 1172 "Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку" здійснюються видатки вищих навчальних закладів та наукових установ відповідно до плану використання бюджетних коштів, в тому числі і на заробітну плату.
Згідно з Порядком складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 N 228, помісячний план використання бюджетних коштів - це помісячний розподіл бюджетних асигнувань, затверджених у кошторисі, за скороченою економічною класифікацією видатків, який регламентує для вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації та наукових установ, що утримуються за рахунок бюджетних коштів (далі - вищі навчальні заклади та наукові установи), протягом року взяття бюджетних зобов'язань та здійснення платежів відповідно до зазначених зобов'язань.
Таким чином, окремі бюджетні установи здійснюють видатки на виплату заробітної плати за КЕКВ 1171 - наукові установи, за КЕКВ 1172 - вищі навчальні заклади відповідно до планових документів.
Відповідно до ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові. Для виконання окремих видів робіт, встановлених законом, підрядник (субпідрядник) зобов'язаний одержати спеціальний дозвіл.
За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (пункт 1 статті 901 Цивільного кодексу України).
За договором про надання послуг замовник отримує конкретну послугу - дію, що не має як правило матеріального вираження, яка споживається в процесі її вчинення.
Оплата робіт, виконаних за договором підряду чи договором про надання послуг, проводиться за тими кодами економічної класифікації видатків бюджету, які відповідають економічній сутності платежів.
Окремо звертаємо вашу увагу, що відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Державного казначейства України від 25.11.2008 N 495, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 січня 2009 р. за N 79/16095, яка набирає чинності з 01.01.2010 р., оплата праці працівників, які не перебувають у штаті установи (організації), за виконання робіт згідно з договорами цивільно-правового характеру, уключаючи договір підряду (за винятком суб'єктів підприємницької діяльності), буде проводитися за КЕКВ 1111 "Заробітна плата".
Перший заступник голови Т.Грицун