• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

РОЗ’ЯСНЕННЯ щодо показника форми державного статистичного спостереження № 1-торг (місячна) “Звіт про товарооборот торгової мережі”

Державна служба статистики України | Розяснення від 31.10.2022 № 19.1.2-12/47-22
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 31.10.2022
  • Номер: 19.1.2-12/47-22
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 31.10.2022
  • Номер: 19.1.2-12/47-22
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
від 31.10.2022 р. № 19.1.2-12/47-22
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державної служби статистики
_________________ Ігор ВЕРНЕР
31 жовтня 2022 року
РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо показника форми державного статистичного спостереження № 1-торг (місячна) "Звіт про товарооборот торгової мережі"
I. Загальні положення
1. Роз'яснення містять інформацію щодо показника форми державного статистичного спостереження № 1-торг (місячна) "Звіт про товарооборот торгової мережі" (далі - форма).
2. Форма містить дані за звітний місяць у вартісному вираженні (тис. грн із одним десятковим знаком).
3. Форма відображає показник, сформований із використанням регістрів бухгалтерського обліку, Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій (далі - План рахунків) та Інструкції про застосування Плану рахунків, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року № 291, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21 грудня 1999 року за № 892/4185 та № 893/4186 (зі змінами), а у випадку ведення обліку за спрощеною формою - Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій суб'єктів малого підприємництва (далі - спрощений План рахунків), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19 квітня 2001 року № 186, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05 травня 2001 року за № 389/5580 (зі змінами), національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, затверджених відповідними нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України, міжнародних стандартів бухгалтерського обліку й фінансової звітності.
II. Інформація щодо відсутності даних
У випадку відсутності даних у формі може зазначатися одна з нижченаведених причин:
не здійснюється вид економічної діяльності, який спостерігається (може бути у випадках відсутності діяльності за видом економічної діяльності, який спостерігається);
одиниця припинена або перебуває в стадії припинення (може бути в разі здійснення процедури припинення юридичної особи, що не пов'язано з реорганізацією (приєднання, злиття, поділ, перетворення): рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи; судове рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з її банкрутством; початок процесу проведення спрощеної процедури припинення юридичної особи шляхом її ліквідації; рішення державного органу про припинення юридичної особи в результаті ліквідації; унесення судового рішення про порушення провадження у справі про банкрутство юридичної особи або визнання юридичної особи банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; державна реєстрація припинення юридичної особи, що не пов'язана з реорганізацією (повідомлення щодо державної реєстрації припинення або процедури припинення одиниці має бути підтверджена реєстраційними відомостями));
здійснюється сезонна діяльність або економічна діяльність, пов'язана з тривалим циклом виробництва (може бути в разі здійснення сезонної діяльності);
тимчасово призупинено економічну діяльність через економічні чинники / карантинні обмеження (може бути в разі тимчасового призупинення економічної діяльності в цілому по одиниці через економічні чинники, карантинні обмеження);
проведено чи проводиться реорганізація або передано виробничі фактори іншій одиниці (може бути у випадках здійснення процедури припинення юридичної особи у зв'язку з реорганізацією (приєднання, злиття, поділ, перетворення) за наявності рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації; державна реєстрація припинення юридичної особи у зв'язку з реорганізацією; продаж / надання в оренду (повністю або частково виробничих факторів (об'єкти торгівлі, АЗС тощо) або передача права управління виробничими факторами іншій одиниці);
відсутнє явище, яке спостерігається (може бути в разі відсутності явища, яке спостерігається; відсутності специфічного об'єкта спостереження (певних матеріально-технічних ресурсів)).
III. Показник форми
1. Показник "Роздрібний товарооборот (з ПДВ)" містить дані щодо доходу підприємств, уключаючи торгових посередників, від перепродажу безпосередньо населенню нових або вживаних товарів (як за готівку, так і за банківські платіжні картки тощо) у цінах фактичної реалізації за моментом відпуску товарів покупцеві (ураховуючи всі види податків та зборів), як у магазинах, так і поза ними, незалежно від часу сплати грошей, уключаючи продаж товарів, які надійшли підприємству торгівлі в межах договорів комісії (консигнації).
2. Показник роздрібного товарообороту торгових посередників (комісіонерів, дилерів, дистриб'юторів), діяльність яких полягає в зближенні продавців (виробників) та покупців, без придбання товарів посередником, уключає обсяг продажу товарів населенню та обсяг наданих послуг (комісійні). Наприклад, при продажу населенню торговими посередниками легкових автомобілів, які вироблені підприємствами на території України, показник форми щодо роздрібного товарообороту (незалежно від умов оплати) включає загальну вартість автомобілів, у тому числі комісійні за надані торговими посередниками послуги.
3. При продажу із роздрібної мережі за безготівковим розрахунком підприємствам, установам, організаціям показник роздрібного товарообороту включає також продаж:
непродовольчих товарів на поточні потреби для реалізації членам екіпажів, туристам і пасажирам суден;
напоїв (соків, молока тощо) виробничим підприємствам для робітників та службовців, що зайняті у цехах зі шкідливими умовами праці;
товарів подарункового асортименту до свят і новорічних подарунків для дітей;
продовольчих товарів і речей першої необхідності з роздрібної торгової мережі установам виконання покарань для продажу особам, які в них перебувають, за рахунок їх особистих коштів, що зберігаються в установах банків.
4. Показник роздрібного товарообороту не включає інформацію щодо:
продажу товарів суб'єктам господарювання для виробничої діяльності або подальшого перепродажу незалежно від форми оплати (відноситься до оптового товарообороту);
продажу карток стартових пакетів, карток поповнення рахунку тощо для мобільного зв'язку;
продажу смарт-карток, талонів тощо на придбання пального на АЗС;
вартості повернутих населенням товарів, що не витримали гарантійних термінів служби, товарів, повернутих у секції посилкової торгівлі покупцями і відділеннями зв'язку.
5. При продажу пільговим категоріям населення легкових автомобілів із ручним керуванням через торгову мережу, санітарно-гігієнічних та фармацевтичних товарів аптечними закладами і підприємствами медтехніки, палива організаціями, що постачають паливо, показник роздрібного товарообороту містить дані про фактично сплачену населенням частину їх вартості. При цьому частина вартості товарів, що оплачена безпосередньо з бюджету або організаціями соціального забезпечення, лікарняними, профілактичними установами за рахунок бюджетних коштів, не включена до показника роздрібного товарообороту.
6. Показник розділу "Роздрібний товарооборот у межах регіону місцезнаходження респондента" містить дані про роздрібний товарооборот у межах регіону місцезнаходження підприємства.
7. Показник розділу "Роздрібний товарооборот за межами регіону місцезнаходження респондента" містить дані про роздрібний товарооборот окремо за кожним регіоном (із зазначенням його назви (область, місто Київ) та коду території за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ)), у якому підприємство здійснює діяльність із роздрібної торгівлі, за винятком регіону його місцезнаходження. Код території за КАТОТТГ визначається автоматично (вибір із довідника).
Роз'яснення щодо показника форми державного статистичного спостереження № 1-торг (місячна) "Звіт про товарооборот торгової мережі" від 09 липня 2021 року № 19.1.2-12/17-21 з 01 лютого 2023 року є недійсними.
Директор департаменту короткотермінової статистики Держстату Ірина ПЕТРЕНКО