• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про службу дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя

Вища рада правосуддя | Рішення, Положення від 19.12.2024 № 3713/0/15-24
Реквізити
  • Видавник: Вища рада правосуддя
  • Тип: Рішення, Положення
  • Дата: 19.12.2024
  • Номер: 3713/0/15-24
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вища рада правосуддя
  • Тип: Рішення, Положення
  • Дата: 19.12.2024
  • Номер: 3713/0/15-24
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ
РІШЕННЯ
19 грудня 2024 року № 3713/0/15-24
Про затвердження Положення про службу дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя
Відповідно до статті 131 Конституції України в Україні діє Вища рада правосуддя, яка здійснює повноваження, визначені цією статтею Конституції та статтею 3 Закону України "Про Вищу раду правосуддя".
Згідно із частиною другою статті 2 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" Вища рада правосуддя затверджує регламент Вищої ради правосуддя , положення якого регулюють процедурні питання здійснення нею повноважень.
Відповідно до частин першої, четвертої статті 29-1 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" служба дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя є самостійним структурним підрозділом у складі секретаріату Вищої ради правосуддя.
Порядок створення, фінансування, взаємодії служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя з іншими органами Вищої ради правосуддя та процедури її діяльності визначаються цим Законом та Положенням про службу дисциплінарних інспекторів, що затверджується Вищою радою правосуддя.
У зв’язку з необхідністю врегулювання діяльності служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя Вища рада правосуддя, керуючись статтею 131 Конституції України, статтями 3, 34 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", пунктом 30.6 Регламенту Вищої ради правосуддя ,
вирішила:
затвердити Положення про службу дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя (додається).

Голова Вищої ради правосуддя

Григорій УСИК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Вищої ради правосуддя
19 грудня 2024 року № 3713/0/15-24
ПОЛОЖЕННЯ
про службу дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя
Положення про службу дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя (далі - Положення) визначає порядок створення, фінансування, взаємодії служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя (далі - Служба) з іншими органами Вищої ради правосуддя та процедури її діяльності.
Положення розроблено відповідно до законів України "Про Вищу раду правосуддя", "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про запобігання корупції", Положення про секретаріат Вищої ради правосуддя, інших нормативно-правових актів, що стосуються діяльності Служби.
Розділ I. Загальна частина
Глава 1. Загальні положення
1.1. Служба є самостійним структурним підрозділом у складі секретаріату Вищої ради правосуддя.
1.2. Служба діє для реалізації повноважень Вищої ради правосуддя щодо здійснення дисциплінарних проваджень стосовно суддів.
1.3. Статус та повноваження Служби визначаються Законом України "Про Вищу раду правосуддя".
1.4. Служба у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, чинними міжнародним договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими в порядку, встановленому законодавством України, Положенням, Положенням про секретаріат Вищої ради правосуддя, Регламентом Вищої ради правосуддя, рішеннями Вищої ради правосуддя.
1.5. Особливості діяльності Служби, права та обов’язки її працівників визначаються Положенням, Положенням про відділ організаційного забезпечення служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, Положенням про секретаріат Вищої ради правосуддя, посадовими інструкціями.
1.6. Документування управлінської інформації та організація роботи з документами у Службі, зокрема їх підготовка, реєстрація, облік, контроль за виконанням, надсилання, здійснюються відповідно до Інструкції з діловодства у Вищій раді правосуддя, з урахуванням особливостей, визначених Положенням.
1.7. Діяльність Служби ґрунтується на принципах:
верховенства права, у тому числі законності та юридичної визначеності;
неупередженості та справедливості;
рівності перед законом;
відкритості та прозорості;
доступності інформації про діяльність;
оперативності та своєчасності;
захищеності персональних даних.
1.8. Інформація про дату реєстрації, дату розподілу скарги, дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя - доповідача, учасників, звіт авторозподілу, а також результати розгляду скарги є публічними та доступними на офіційному вебсайті Вищої ради правосуддя.
Глава 2. Склад служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя
2.1. До складу Служби входять дисциплінарні інспектори Вищої ради правосуддя (далі - дисциплінарні інспектори), керівник Служби, заступник керівника Служби та працівники відділу організаційного забезпечення Служби.
2.2. Гранична чисельність дисциплінарних інспекторів та гранична чисельність працівників відділу організаційного забезпечення Служби визначаються відповідно до штатного розпису Вищої ради правосуддя.
Глава 3. Завдання, повноваження та права служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя
3.1. Основним завданням Служби є забезпечення реалізації повноважень Вищої ради правосуддя щодо здійснення дисциплінарних проваджень стосовно суддів.
3.2. До повноважень Служби належать:
забезпечення проведення попередньої перевірки дисциплінарних скарг, звернень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що подані у випадках, визначених законом, та аналіз скарг на рішення Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя під час дисциплінарного провадження щодо судді;
забезпечення підготовки та передання дисциплінарних справ до розгляду Дисциплінарними палатами Вищої ради правосуддя, зокрема тих, що відкриті Дисциплінарною палатою за власною ініціативою;
забезпечення підготовки та передання матеріалів за скаргами на рішення Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя до розгляду Вищою радою правосуддя;
забезпечення підготовки проєктів ухвал та рішень Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя, Вищої ради правосуддя під час дисциплінарного провадження щодо судді;
здійснення узагальнення та аналіз практики Служби, Вищої ради правосуддя щодо здійснення дисциплінарного провадження стосовно судді;
участь у підготовці щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні в частині, що стосується діяльності Служби;
ведення статистичної звітності діяльності Служби;
здійснення інших повноважень Служби відповідно до Закону України "Про Вищу раду правосуддя" та Положення.
3.3. Повноваження Служби реалізуються шляхом взаємодії з Вищою радою правосуддя, її органами та іншими структурними підрозділами секретаріату Вищої ради правосуддя.
3.4. Служба має право:
отримувати від структурних підрозділів секретаріату Вищої ради правосуддя та їх посадових осіб інформацію і документи, необхідні для здійснення повноважень Служби;
брати участь у засіданнях Вищої ради правосуддя та Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя, нарадах, конференціях, навчанні та інших заходах з питань, що стосуються діяльності Служби;
користуватися в межах повноважень системою документообігу Вищої ради правосуддя, державними, зокрема урядовими, засобами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
користуватися в установленому порядку інтернет-мережею, інформаційним банком даних, системою зв’язку та комунікацій Вищої ради правосуддя;
надавати роз’яснення структурним підрозділам секретаріату Вищої ради правосуддя з питань, що стосуються діяльності Служби;
користуватися матеріально-технічним, документальним та транспортним забезпеченням відповідно до встановленого Вищою радою правосуддя порядку;
у межах повноважень отримувати безпосередній доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, держателями (адміністраторами) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, користуватися державними, зокрема урядовими, засобами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
користуватися іншими правами відповідно до Закону України "Про Вищу раду правосуддя" та Положення.
Глава 4. Керівництво служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя
4.1. Службу очолює керівник Служби, який призначається на посаду Вищою радою правосуддя строком на п’ять років за результатами відкритого конкурсу, що проводиться в порядку, встановленому законодавством про державну службу, з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про Вищу раду правосуддя" та Положенням.
4.2. Керівник Служби рішенням Вищої ради правосуддя може бути повторно призначений на посаду на ще один строк за результатами відкритого конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому законодавством про державну службу, з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про Вищу раду правосуддя" та Положенням.
Рішення щодо оголошення про проведення конкурсу на зайняття посади керівника Служби ухвалюється Вищою радою правосуддя не пізніше ніж за шість місяців до дня закінчення строку, на який керівника Служби було призначено.
Особа не може обіймати посаду керівника Служби більш як два строки.
4.3. Керівник Служби є заступником керівника секретаріату Вищої ради правосуддя.
4.4. Керівник Служби є безпосереднім керівником заступника керівника Служби, дисциплінарних інспекторів та працівників відділу організаційного забезпечення Служби, та підзвітний Вищій раді правосуддя.
4.5. До повноважень керівника Служби належать:
організація роботи Служби;
визначення основних напрямів діяльності та завдань Служби відповідно до Закону України "Про Вищу раду правосуддя" та Положення;
координація діяльності дисциплінарних інспекторів;
забезпечення належного, своєчасного та повного виконання завдань, що покладені на Службу, контроль за пріоритетністю розгляду дисциплінарних скарг;
закріплення дисциплінарних інспекторів за Дисциплінарними палатами Вищої ради правосуддя, їх ротація;
порушення перед Вищою радою правосуддя питань про звільнення дисциплінарних інспекторів та заступника керівника Служби, застосування до них заходів заохочення, дисциплінарного впливу, присвоєння рангів державних службовців;
здійснення дисциплінарного провадження стосовно дисциплінарних інспекторів, заступника керівника Служби;
оцінювання результатів службової діяльності заступника керівника Служби, дисциплінарних інспекторів та працівників відділу організаційного забезпечення Служби;
організація розроблення проєктів актів та інших організаційно-розпорядчих документів з питань, що стосуються діяльності Служби;
здійснення інших повноважень відповідно до Закону України "Про Вищу раду правосуддя" та Положення.
4.6. Керівник Служби зобов’язаний:
сумлінно та професійно виконувати визначені Законом України "Про Вищу раду правосуддя" та Положенням обов’язки для реалізації повноважень Служби;
дотримуватися норм законодавства, відстоювати принципи верховенства права та законності;
не допускати дій і вчинків, що можуть зашкодити інтересам та авторитету Служби, Вищої ради правосуддя;
дотримуватися виконавської та службової дисципліни, Правил внутрішнього службового розпорядку Вищої ради правосуддя, правил і норм охорони праці та безпеки, протипожежного захисту, основ організації праці та управління, бережливо та відповідально користуватися ввіреними йому технічними засобами;
постійно підвищувати свій фаховий рівень шляхом вивчення та аналізу національного законодавства, судової практики та практики Європейського суду з прав людини;
здійснювати контроль за дотриманням виконавської та службової дисципліни у Службі;
вживати заходів контролю за дотриманням пріоритетності та строків розгляду дисциплінарних скарг;
інформувати Вищу раду правосуддя, керівника секретаріату Вищої ради правосуддя про результати роботи Служби;
організовувати роботу з узагальнення та порівняльного аналізу практики здійснення дисциплінарних проваджень Службою та Вищою радою правосуддя;
вживати заходів щодо забезпечення відповідності практики здійснення дисциплінарних проваджень Службою практиці здійснення дисциплінарних проваджень Вищою радою правосуддя, її уніфікації та сталості;
здійснювати безпосереднє керівництво діяльністю відділу організаційного забезпечення Служби;
не розголошувати та не використовувати в інших цілях, ніж для виконання службових обов’язків, інформацію з обмеженим доступом та інформацію, яка стала відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків.
4.7. Керівник Служби має одного заступника, який призначається на посаду Вищою радою правосуддя строком на п’ять років за результатами відкритого конкурсу, що проводиться в порядку, встановленому законодавством про державну службу, з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про Вищу раду правосуддя" та Положенням.
4.8. Заступник керівника Служби може бути повторно призначений на посаду на ще один строк за результатами відкритого конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому законодавством про державну службу, з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про Вищу раду правосуддя" та Положенням.
Рішення щодо оголошення про проведення конкурсу на зайняття посади заступника керівника Служби ухвалюється Вищою радою правосуддя не пізніше ніж за шість місяців до дня закінчення строку, на який заступника керівника Служби було призначено.
Особа не може обіймати посаду заступника керівника Служби більш ніж два строки.
4.9. Обсяг обов’язків і повноважень заступника керівника Служби визначається посадовою інструкцією, яку затверджує керівник Служби.
4.10. До повноважень заступника керівника Служби належать:
виконання обов’язків керівника Служби у випадках, передбачених Положенням;
виконання доручень керівника Служби;
забезпечення дотримання дисциплінарними інспекторами Правил внутрішнього службового розпорядку Вищої ради правосуддя;
взаємодія зі структурними підрозділами секретаріату Вищої ради правосуддя щодо організації діловодства у Службі та роботи зі зверненнями громадян;
аналіз результатів службової діяльності дисциплінарних інспекторів, складання узагальнень та звітів;
виконання обов’язків дисциплінарного інспектора;
інші повноваження відповідно до посадової інструкції.
4.11. Заступник керівника Служби зобов’язаний:
сумлінно та професійно виконувати визначені Законом України "Про Вищу раду правосуддя" та Положенням обов’язки для реалізації повноважень Служби;
дотримуватися норм законодавства, відстоювати принципи верховенства права та законності;
не допускати дій та вчинків, що можуть зашкодити інтересам та авторитету Служби, Вищої ради правосуддя;
дотримуватися виконавської та службової дисципліни, Правил внутрішнього службового розпорядку Вищої ради правосуддя, правил і норм охорони праці та безпеки, протипожежного захисту, основ організації праці та управління, бережливо й відповідально користуватися ввіреними йому технічними засобами;
постійно підвищувати свій фаховий рівень шляхом вивчення та аналізу національного законодавства, судової практики та практики Європейського суду з прав людини;
не розголошувати та не використовувати в інших цілях, ніж для виконання службових обов’язків, інформацію з обмеженим доступом та інформацію, яка стала відома у зв’язку з виконанням службових обов'язків.
4.12. У разі відсутності керівника Служби у зв’язку з відпусткою, відрядженням, тимчасовою непрацездатністю тощо його функціональні обов’язки виконує заступник керівника Служби.
У разі відсутності керівника Служби, заступника керівника Служби повноваження керівника Служби за винятком повноважень, визначених в абзацах шостому-дев’ятому пункту 4.5 Положення, згідно з наказом керівника Служби або заступника керівника Служби виконує найстарший за віком дисциплінарний інспектор.
4.13. На керівника Служби та заступника керівника Служби поширюються вимоги та обмеження, встановлені законодавством у сфері державної служби та запобігання корупції.
4.14. Керівник Служби та заступник керівника Служби у своїй діяльності та поза її межами повинні дотримуватися Присяги державного службовця, правил етичної поведінки державних службовців та правил суддівської етики.
4.15. Оцінювання службової діяльності, застосування заходів заохочення, дисциплінарного впливу, а також присвоєння керівнику Служби та заступнику керівника Служби рангів державних службовців здійснюються Вищою радою правосуддя згідно із законодавством про державну службу.
4.16. Керівник Служби та заступник керівника Служби звільняються з посади рішенням Вищої ради правосуддя згідно із Законом України "Про державну службу".
Глава 5. Дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя
5.1. Правовий статус дисциплінарних інспекторів визначається Законом України "Про державну службу" з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про Вищу раду правосуддя".
5.2. Особливості діяльності дисциплінарних інспекторів визначаються Законом України "Про Вищу раду правосуддя" та Положенням.
5.3. Дисциплінарний інспектор призначається на посаду Вищою радою правосуддя строком на п’ять років за результатами відкритого конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому законодавством про державну службу, з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про Вищу раду правосуддя" та Положенням.
5.4. Дисциплінарний інспектор може бути повторно призначений на посаду на ще один строк за результатами відкритого конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому законодавством про державну службу, з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про Вищу раду правосуддя" та Положенням.
Рішення щодо оголошення про проведення конкурсу на зайняття посади дисциплінарного інспектора ухвалюється Вищою радою правосуддя не пізніше ніж за шість місяців до дня закінчення строку, на який дисциплінарного інспектора було призначено.
Особа не може обіймати посаду дисциплінарного інспектора більш ніж два строки.
5.5. На дисциплінарного інспектора поширюються вимоги та обмеження, встановлені законодавством у сфері державної служби та запобігання корупції.
5.6. Дисциплінарний інспектор під час здійснення своїх повноважень керується, зокрема, законами України "Про Вищу раду правосуддя", "Про судоустрій і статус суддів", Регламентом Вищої ради правосуддя, Положенням.
5.7. До повноважень дисциплінарного інспектора належать:
проведення попередньої перевірки дисциплінарних скарг, звернень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, складання висновків або постановлення ухвал;
аналіз скарг на рішення Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя за результатами розгляду дисциплінарних справ з подальшим складанням висновків;
підготовка дисциплінарних справ та відповідних висновків до розгляду Дисциплінарними палатами Вищої ради правосуддя;
підготовка матеріалів за скаргами на рішення Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя у дисциплінарних справах та відповідних проєктів висновків до розгляду Вищою радою правосуддя;
підготовка проєктів ухвал і рішень Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя, Вищої ради правосуддя під час здійснення дисциплінарних проваджень щодо суддів;
ознайомлення учасників провадження з матеріалами провадження;
здійснення інших повноважень відповідно до Закону України "Про Вищу раду правосуддя" та Положення.
5.8. Дисциплінарний інспектор має право:
витребовувати та одержувати на його запит необхідну інформацію та документи (у тому числі з обмеженим доступом) від:
суддів, судів, органів суддівського самоврядування, інших органів та установ у системі правосуддя;
органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб;
юридичних осіб;
на безпосередній доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування;
отримувати від структурних підрозділів секретаріату Вищої ради правосуддя та їх посадових осіб інформацію і документи, необхідні для здійснення повноважень Служби;
пропонувати судді, скаржнику надати пояснення;
користуватися іншими правами відповідно до Закону України "Про Вищу раду правосуддя" та Положення.
5.9. Дисциплінарний інспектор під час розгляду Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя дисциплінарної справи та під час розгляду Вищою радою правосуддя скарги на рішення Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя стосовно судді також користується правами учасника дисциплінарної справи, що передбачені частиною восьмою статті 49 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", зокрема має право:
надавати пояснення;
ставити запитання учасникам дисциплінарної справи;
висловлювати заперечення;
ініціювати розгляд питання про відкриття дисциплінарної справи за власною ініціативою Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя;
ознайомлюватися з матеріалами справи.
5.10. Дисциплінарний інспектор зобов’язаний:
сумлінно та професійно виконувати обов’язки для реалізації повноважень Служби, визначені Законом України "Про Вищу раду правосуддя" та Положенням;
дотримуватися норм законодавства, відстоювати принципи верховенства права та законності;
дотримуватися Присяги державного службовця, правил етичної поведінки державних службовців та правил суддівської етики;
виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, встановлених законодавством у сфері державної служби та запобігання корупції;
дотримуватись установлених законодавством строків розгляду дисциплінарних проваджень;
дотримуватись установлених законодавством вимог щодо першочергового (пріоритетного) порядку здійснення дисциплінарних проваджень стосовно суддів;
забезпечувати розгляд, передання та збереження документів і матеріалів справ, що перебувають у його провадженні;
належним чином та в установлений строк виконувати доручення керівника Служби та заступника керівника Служби;
дотримуватися виконавської та службової дисципліни, Правил внутрішнього службового розпорядку Вищої ради правосуддя, правил і норм охорони праці та безпеки, протипожежного захисту, основ організації праці та управління, бережливо та відповідально користуватися ввіреними йому технічними засобами;
постійно підвищувати свій фаховий рівень шляхом вивчення та аналізу національного законодавства, судової практики та практики Європейського суду з прав людини;
не розголошувати та не використовувати в інших цілях, ніж для виконання службових обов’язків, інформацію з обмеженим доступом та інформацію, яка стала відома у зв’язку з виконанням службових обов'язків;
виконувати інші завдання в межах повноважень дисциплінарного інспектора, що визначені Законом України "Про Вищу раду правосуддя" та Положенням.
5.11. Дисциплінарний інспектор зобов’язаний уживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів в порядку, передбаченому Законом України "Про запобігання корупції" та Порядком розкриття приватного інтересу посадовими особами Вищої ради правосуддя під час здійснення відповідних повноважень.
5.12. Застосування до дисциплінарних інспекторів заходів заохочення, дисциплінарного впливу, а також присвоєння дисциплінарним інспекторам рангів державних службовців здійснює Вища рада правосуддя згідно із законодавством про державну службу за поданням керівника Служби.
5.13. Дисциплінарні інспектори закріплюються за Дисциплінарними палатами Вищої ради правосуддя за розпорядженням керівника Служби з урахуванням принципів пропорційності та ротації щороку.
5.14. Дисциплінарні інспектори звільняються з посади рішенням Вищої ради згідно із Законом України "Про державну службу".
Глава 6. Відділ організаційного забезпечення служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя
6.1. Організаційне, технічне, інформаційне, довідкове та інше забезпечення діяльності Служби здійснює відділ організаційного забезпечення Служби.
6.2. Керівництво відділом організаційного забезпечення Служби здійснює керівник Служби.
6.3. Права та обов’язки відділу організаційного забезпечення Служби, його завдання та функції визначаються Положенням про відділ організаційного забезпечення служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, яке затверджує керівник секретаріату Вищої ради правосуддя за поданням керівника Служби.
Глава 7. Особливості здійснення дисциплінарного провадження стосовно керівника служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, заступника керівника служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя
7.1. Дисциплінарне провадження стосовно керівника Служби, заступника керівника Служби, дисциплінарного інспектора здійснюється відповідно до Закону України "Про державну службу" з урахуванням особливостей, установлених Законом України "Про Вищу раду правосуддя".
7.2. Питання про порушення дисциплінарного провадження стосовно керівника Служби, заступника керівника Служби, дисциплінарного інспектора вирішує Вища рада правосуддя відповідно до Регламенту Вищої ради правосуддя.
7.3. Дисциплінарне провадження щодо керівника Служби здійснює Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя відповідно до Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя за відповідним рішенням Вищої ради правосуддя про порушення дисциплінарного провадження.
7.4. Дисциплінарне провадження стосовно заступника керівника Служби, дисциплінарних інспекторів здійснює керівник Служби відповідно до Закону України "Про державну службу" з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про Вищу раду правосуддя" та Положенням.
7.5. Тривалість здійснення дисциплінарного провадження не може перевищувати 45 календарних днів від дня ухвалення Вищою радою правосуддя рішення про відкриття дисциплінарного провадження. За потреби зазначений строк може бути продовжений, але не більше ніж до 60 календарних днів.
7.6. Питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності керівника Служби, заступника керівника Служби, дисциплінарного інспектора, про закриття дисциплінарного провадження вирішує Вища рада правосуддя відповідно до Регламенту Вищої ради правосуддя.
Глава 8. Фінансування служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя
8.1. Фонд оплати праці керівника Служби, заступника керівника Служби, дисциплінарних інспекторів та працівників відділу організаційного забезпечення Служби формується відповідно до Закону України "Про Вищу раду правосуддя".
8.2. Посадовий оклад керівника Служби, заступника керівника Служби та дисциплінарного інспектора встановлюється відповідно до Закону України "Про Вищу раду правосуддя" з урахуванням положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
8.3. Посадові оклади працівників відділу організаційного забезпечення Служби визначаються відповідно до штатного розпису Вищої ради правосуддя.
Розділ II. Особлива частина
Глава 9. Попередня перевірка дисциплінарної скарги
9.1. Дисциплінарний інспектор - доповідач, визначений автоматизованою системою розподілу справ (далі - дисциплінарний інспектор - доповідач), проводить вивчення та попередню перевірку дисциплінарної скарги на відповідність вимогам закону.
9.2. Дисциплінарні провадження щодо суддів здійснюються у хронологічному порядку за датою надходження з урахуванням пріоритетності, що визначена Регламентом Вищої ради правосуддя.
Пріоритетність здійснення дисциплінарного провадження щодо судді визначає дисциплінарний інспектор - доповідач протягом 5 днів з моменту розподілу дисциплінарної скарги шляхом встановлення відповідного пріоритету здійснення дисциплінарного провадження у системі електронного документообігу Вищої ради правосуддя.
Пріоритетність здійснення дисциплінарного провадження щодо дисциплінарних скарг на суддів, які надійшли дисциплінарному інспектору на підставі пункту 23-8 Розділу III "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Вищу раду правосуддя" визначається не пізніше ніж через 45 днів з моменту їх розподілу.
Дисциплінарний інспектор повинен протягом 20 днів з моменту реєстрації заяви судді про звільнення у відставку підготувати відповідний висновок за результатами попередньої перевірки дисциплінарної скарги, наслідком розгляду якої може бути звільнення судді з посади з підстав, передбачених пунктами 2, 3, 6 частини шостої статті 126 Конституції України.
У разі порушення правил пріоритетності здійснення дисциплінарного провадження щодо судді члени Вищої ради правосуддя, керівник Служби, заступник керівника Служби мають право ініціювати дисциплінарне провадження щодо відповідного дисциплінарного інспектора.
9.3. За наявності підстав, визначених пунктами 1, 4, 5 частини першої статті 44 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", дисциплінарний інспектор - доповідач протягом 30 днів із дня надходження дисциплінарної скарги постановляє вмотивовану ухвалу про залишення дисциплінарної скарги без розгляду та повернення скаржнику.
В ухвалі дисциплінарного інспектора про залишення дисциплінарної скарги без розгляду та повернення скаржнику щодо кожної дисциплінарної скарги зазначають: найменування скаржника та реєстраційний номер дисциплінарної скарги; прізвище, ім’я, по батькові та посаду судді; назву суду, у якому працює суддя; підставу залишення без розгляду та повернення дисциплінарної скарги скаржнику згідно з пунктами 1, 4, 5 частини першої статті 44 Закону України "Про Вищу раду правосуддя".
9.4. Ухвала Дисциплінарного інспектора про залишення дисциплінарної скарги без розгляду та повернення скаржнику разом із дисциплінарною скаргою надсилається скаржнику.
9.5. За наявності підстав, визначених пунктами 2, 3, 6 частини першої статті 44 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", дисциплінарний інспектор - доповідач протягом 30 днів із дня надходження дисциплінарної скарги готує висновок із пропозицією про залишення дисциплінарної скарги без розгляду та повернення скаржнику.
Висновок разом із дисциплінарною скаргою та матеріалами, що зібрані під час попередньої перевірки дисциплінарної скарги, дисциплінарний інспектор - доповідач передає на розгляд Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, за якою він закріплений.
9.6. Висновок дисциплінарного інспектора із пропозицією про залишення дисциплінарної скарги без розгляду та повернення скаржнику має бути вмотивованим і містити:
дату складання, прізвище, ім’я та по батькові дисциплінарного інспектора;
реєстраційний номер дисциплінарної скарги;
прізвище, ім’я, по батькові (найменування) скаржника;
прізвище, ім’я, по батькові та посаду судді, щодо якого подано дисциплінарну скаргу, назву суду, у якому працює суддя, дату призначення / обрання судді;
стислий зміст обставин, щодо яких проводилася перевірка;
виклад фактів, обставин чи іншої інформації, що підтверджують обґрунтованість наданої у висновку пропозиції;
посилання на норми закону;
пропозицію дисциплінарного інспектора;
підпис дисциплінарного інспектора.
9.7. Питання про залишення дисциплінарної скарги без розгляду та повернення скаржнику розглядається Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя без участі дисциплінарного інспектора - доповідача.
Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя може запросити дисциплінарного інспектора - доповідача в засідання для надання пояснень.
9.8. У разі підтримання Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя пропозиції дисциплінарного інспектора - доповідача та постановлення ухвали про залишення дисциплінарної скарги без розгляду та повернення скаржнику за результатами розгляду відповідного висновку дисциплінарного інспектора - доповідача, цей дисциплінарний інспектор - доповідач готує проєкт такої ухвали.
Проєкт ухвали Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про залишення дисциплінарної скарги без розгляду та повернення скаржнику дисциплінарний інспектор - доповідач готує невідкладно, але не пізніше ніж через 3 дні з дня її проголошення, та передає Дисциплінарній палаті Вищої ради правосуддя.
Член Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, який не погоджується із пропозицією дисциплінарного інспектора - доповідача, що викладена в його висновку, може внести на розгляд Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя іншу пропозицію.
У разі непідтримання Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя пропозиції дисциплінарного інспектора - доповідача відповідну ухвалу готує член Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, визначений автоматизованою системою розподілу справ для розгляду Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя відповідного висновку дисциплінарного інспектора - доповідача.
9.9. За відсутності підстав для залишення без розгляду та повернення дисциплінарної скарги дисциплінарний інспектор - доповідач готує матеріали та висновок із пропозицією про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарної справи та передає їх на розгляд Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя протягом 30 днів із дня отримання відповідної дисциплінарної скарги.
У разі обґрунтованої потреби в додатковій перевірці дисциплінарної скарги дисциплінарний інспектор - доповідач може продовжити строк попередньої перевірки дисциплінарної скарги не більше ніж на 15 днів шляхом постановлення ухвали.
Висновок разом із дисциплінарною скаргою та матеріалами, що зібрані під час попередньої перевірки, дисциплінарний інспектор - доповідач передає на розгляд Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, за якою він закріплений.
9.10. Висновок дисциплінарного інспектора із пропозицією про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарної справи має бути вмотивованим і містити:
дату складання, прізвище, ім’я та по батькові дисциплінарного інспектора;
реєстраційний номер дисциплінарної скарги;
прізвище, ім’я, по батькові (найменування) скаржника;
прізвище, ім’я, по батькові та посаду судді, щодо якого подано дисциплінарну скаргу, назву суду, у якому працює суддя, дату призначення / обрання судді;
стислий зміст дисциплінарної скарги;
виклад фактів, обставин чи іншої інформації, що підтверджують обґрунтованість наданої у висновку пропозиції;
посилання на норми закону, які можуть бути підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності;
мотиви наданої у висновку пропозиції;
пропозицію про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарної справи;
підпис дисциплінарного інспектора.
9.11. Питання про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарної справи розглядає Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя без участі дисциплінарного інспектора - доповідача.
Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя може запросити дисциплінарного інспектора - доповідача в засідання для надання пояснень.
9.12. У разі підтримання Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя пропозиції дисциплінарного інспектора - доповідача та постановлення ухвали про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарної справи за результатами розгляду відповідного висновку дисциплінарного інспектора - доповідача цей дисциплінарний інспектор - доповідач готує проєкт такої ухвали.
Проєкт ухвали Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про відкриття або відмову у відкритті дисциплінарної справи дисциплінарний інспектор - доповідач готує невідкладно, але не пізніше ніж через 3 дні з дня її проголошення, та передає Дисциплінарній палаті Вищої ради правосуддя.
Член Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, який не погоджується із пропозицією, викладеною у висновку дисциплінарного інспектора - доповідача, може внести на розгляд Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя іншу пропозицію.
У разі непідтримання Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя пропозиції дисциплінарного інспектора - доповідача відповідну ухвалу готує член Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, визначений автоматизованою системою розподілу справ для розгляду Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя відповідного висновку дисциплінарного інспектора - доповідача, або за дорученням головуючого на засіданні - член Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, який голосував за його ухвалення.
9.13. Ухвали Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про залишення дисциплінарної скарги без розгляду та повернення скаржнику, про відмову у відкритті дисциплінарної справи можуть містити рішення Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя стосовно кількох висновків одного дисциплінарного інспектора - доповідача.
У таких ухвалах щодо кожного висновку зазначають: найменування скаржника та реєстраційний номер дисциплінарної скарги; прізвище, ім’я, по батькові та посаду судді; назву суду, у якому працює суддя; підставу залишення без розгляду та повернення дисциплінарної скарги скаржнику згідно з пунктами 2, 3, 6 частини першої статті 44 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" або підставу для відмови у відкритті дисциплінарної справи згідно із частиною першою статті 45 Закону України "Про Вищу раду правосуддя".
9.14. У разі незгоди дисциплінарного інспектора - доповідача з ухвалами Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про залишення дисциплінарної скарги без розгляду та повернення скаржнику, про відмову у відкритті дисциплінарної справи дисциплінарний інспектор - доповідач має право звернутися до Вищої ради правосуддя із вмотивованою вимогою про передання таких ухвал до Вищої ради правосуддя для їх розгляду та остаточного ухвалення у пленарному складі.
Вмотивована вимога дисциплінарного інспектора - доповідача оформлюється письмово та не пізніше ніж на п’ятий день із дня постановлення ухвали у дисциплінарній справі передається разом із матеріалами справи на розгляд Вищої ради правосуддя.
Вища рада правосуддя може запросити дисциплінарного інспектора - доповідача в засідання для надання пояснень.
Глава 10. Підготовка дисциплінарної справи до розгляду, розгляд дисциплінарної справи
10.1. Підготовку справи до розгляду Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя проводить дисциплінарний інспектор - доповідач, який проводив попередню перевірку дисциплінарної скарги.
10.2. Після відкриття дисциплінарної справи дисциплінарний інспектор - доповідач:
готує матеріали дисциплінарної справи;
визначає свідків чи інших осіб, які підлягають виклику або запрошенню взяти участь у засіданні Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя;
вчиняє інші дії, необхідні для розгляду справи Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя.
10.3. За результатами підготовки дисциплінарної справи до розгляду дисциплінарний інспектор - доповідач не пізніше 30 днів з дня відкриття дисциплінарної справи готує висновок із пропозицією про притягнення або про відмову у притягненні судді до дисциплінарної відповідальності та передає його до Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя для розгляду.
10.4. Висновок дисциплінарного інспектора за результатами підготовки дисциплінарної справи до розгляду має бути вмотивованим і містити:
дату складання, прізвище, ім’я та по батькові дисциплінарного інспектора;
реєстраційний номер дисциплінарної скарги;
прізвище, ім’я, по батькові (найменування) скаржника;
прізвище, ім’я, по батькові та посаду судді, щодо якого подано дисциплінарну скаргу, назву суду, у якому працює суддя, дату призначення / обрання судді;
стислий зміст дисциплінарної скарги;
стислий виклад позиції скаржника та інших учасників дисциплінарної справи;
виклад фактів, обставин чи іншої інформації, що підтверджують обґрунтованість наданої у висновку пропозиції;
посилання на норму закону, яку порушив суддя, що є підставою для притягнення його до дисциплінарної відповідальності;
мотиви наданої у висновку пропозиції;
пропозицію про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності із зазначенням виду дисциплінарного стягнення, який пропонується застосувати до судді, з урахуванням принципу пропорційності, або пропозицію про відмову у притягненні судді до дисциплінарної відповідальності;
підпис дисциплінарного інспектора.
10.5. Якщо матеріали, які підготував дисциплінарний інспектор - доповідач, містять суттєві недоліки (необґрунтованість висновку, непропорційність виду дисциплінарного стягнення) й у зв’язку із цим Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя не може ухвалити відповідного рішення про притягнення або про відмову у притягненні судді до дисциплінарної відповідальності, така Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя протягом 15 днів із дня отримання таких матеріалів повертає їх разом із проєктом висновку дисциплінарному інспектору - доповідачу на доопрацювання.
Проєкт ухвали Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про повернення дисциплінарному інспектору - доповідачу на доопрацювання матеріалів дисциплінарної справи разом із проєктом висновку готує член Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, визначений автоматизованою системою розподілу справ для розгляду Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя висновку дисциплінарного інспектора - доповідача, складеного за результатами попередньої перевірки дисциплінарної скарги.
10.6. У разі повернення Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя матеріалів дисциплінарної справи разом із проєктом висновку на доопрацювання дисциплінарний інспектор - доповідач зобов’язаний протягом 10 робочих днів з дня повернення йому матеріалів дисциплінарної справи доопрацювати матеріали дисциплінарної справи, надавши Дисциплінарній палаті Вищої ради правосуддя оновлений висновок.
10.7. Дисциплінарний інспектор - доповідач повідомляє суддю та скаржника про наявність проєкту висновку / оновленого висновку дисциплінарного інспектора - доповідача за результатами підготовки дисциплінарної справи до розгляду.
10.8. Розгляд дисциплінарної справи здійснює Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя з обов’язковою участю дисциплінарного інспектора - доповідача.
Дисциплінарний інспектор - доповідач може брати участь у засіданні Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя в режимі відеоконференції.
10.9. Дисциплінарний інспектор - доповідач може подати до Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя висновок із пропозицією про відкриття дисциплінарної справи за власною ініціативою Дисциплінарної палати у зв’язку з наявністю в діяннях інших суддів ознак дисциплінарного проступку або наявністю в діяннях судді, щодо якого розглядається дисциплінарна справа, ознак іншого дисциплінарного проступку.
У разі постановлення Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя ухвали про відкриття дисциплінарної справи за результатами розгляду пропозиції дисциплінарного інспектора - доповідача цей дисциплінарний інспектор - доповідач готує проєкт ухвали про відкриття дисциплінарної справи та не пізніше ніж через 3 дні із дня проголошення передає його Дисциплінарній палаті Вищої ради правосуддя.
Підготовку до розгляду такої дисциплінарної справи здійснює дисциплінарний інспектор - доповідач у первинній дисциплінарній справі.
10.10. Дисциплінарний інспектор - доповідач може подати до Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, Вищої ради правосуддя висновок із пропозицією про об’єднання в одну дисциплінарну справу дисциплінарних справ щодо одного і того самого судді, що відкриті за тотожними підставами дисциплінарної відповідальності судді та/або конкретними відомостями про наявність у поведінці судді ознак дисциплінарного проступку.
Для розгляду Вищою радою правосуддя питання про об’єднання дисциплінарних справ визначається член Вищої ради правосуддя - доповідач.
У разі постановлення Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя, Вищою радою правосуддя ухвали про об’єднання дисциплінарних справ за результатами розгляду пропозиції дисциплінарного інспектора - доповідача цей дисциплінарний інспектор - доповідач готує проєкт такої ухвали та не пізніше ніж через 3 дні із дня проголошення передає його Дисциплінарній палаті Вищої ради правосуддя, Вищій раді правосуддя.
Підготовку до розгляду дисциплінарної справи, об’єднаної на підставі ухвали Вищої ради правосуддя, здійснює дисциплінарний інспектор - доповідач у дисциплінарній справі, дисциплінарна скарга в якій зареєстрована раніше.
Підготовку до розгляду дисциплінарної справи, об’єднаної на підставі ухвали Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, проводить дисциплінарний інспектор - доповідач, який був доповідачем у дисциплінарній справі, що відкрита першою.
10.11. Дисциплінарний інспектор - доповідач може подати до Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя висновок із пропозицією про роз’єднання дисциплінарної справи, яка перебуває в її провадженні та відкрита стосовно кількох суддів, на кілька дисциплінарних справ щодо кожного із суддів.
У разі постановлення Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя ухвали про роз’єднання дисциплінарної справи за результатами розгляду пропозиції дисциплінарного інспектора - доповідача цей дисциплінарний інспектор - доповідач готує проєкт такої ухвали та не пізніше ніж через 3 дні із дня проголошення передає його Дисциплінарній палаті.
Підготовку до розгляду дисциплінарних справ після роз’єднання на підставі ухвали Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя здійснює дисциплінарний інспектор - доповідач, який був доповідачем у дисциплінарній справі до її роз’єднання.