• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо порядку переходу сільгоспвиробника на спрощену систему оподаткування, перелік документів, що необхідно подати сільгоспвиробнику для переходу на спрощену систему оподаткування, а також можливості подання заяви про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування засобами електронного документообігу

Державна фіскальна служба України | Лист від 22.12.2015 № 2588/10/17-00-15-02-12
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 22.12.2015
  • Номер: 2588/10/17-00-15-02-12
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 22.12.2015
  • Номер: 2588/10/17-00-15-02-12
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГУ ДФС у Рівненській області
Лист
22.12.2015 № 2588/10/17-00-15-02-12
Головним управлінням ДФС у Рівненській області розглянуто лист щодо порядку переходу сільгоспвиробника на спрощену систему оподаткування, перелік документів, що необхідно подати сільгоспвиробнику для переходу на спрощену систему оподаткування, а також можливості подання заяви про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування засобами електронного документообігу.
Головне управління ДФС у Рівненській області на ваш лист від 27.11.2015 № 132 повідомляє.
Відповідно до п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до четвертої групи, належать сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Відповідно до п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 ПКУ сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають до 20 лютого поточного року:
- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);
- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки;
- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику;
- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.
У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).
Склад доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, визначено у п.п. 298.8.3 п. 298.8 ст. 298 ПКУ.
Форма розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 № 772.
Форма податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи та відомості про наявність земельних ділянок затверджені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 "Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку".
Відповідно пункту 209.10. статті 209 ПКУ сільськогосподарське підприємство реєструється як суб'єкт спеціального режиму оподаткування з дотриманням правил та у строки, що визначені статтею 183 ПКУ для реєстрації платників податку на додану вартість.
Відповідно п.183.7 статті 183 заява про реєстрацію особи як платника податку подається особисто фізичною особою або безпосередньо керівником або представником юридичної особи - платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи.
Платники податку, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати реєстраційну заяву засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
На даний час подача заяви про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість за формою № 1-РС засобами електронного зв'язку за допомогою системи електронного документообігу "M.E.Doc IS" або "Соната" не реалізована. Тому пропонуємо, при необхідності, подати заяву про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість за формою № 1-РС безпосередньо керівнику або представнику юридичної особи з документальним підтвердженням особи та повноважень до контролюючого органу за місцезнаходженням.
Відповідно до п.6.3 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, яке затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 за № 1130, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 17.11.2014 № за № 1456/26233 заява має бути подана сільськогосподарським підприємством до контролюючого органу не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого така особа бажає перейти на застосування спеціального режиму оподаткування, та у місяці, який передує початку такого податкового періоду.