ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
30.06.2010 N 17-10/1656-11767 |
Щодо надання роз'яснень
Відповідно до ст.
22 Бюджетного кодексу України головний розпорядник бюджетних коштів здійснює внутрішній контроль за повнотою надходжень, отриманих розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів, і витрачанням ними бюджетних коштів.
Крім того, згідно з бюджетним законодавством відповідальність за цільове витрачання бюджетних коштів несе розпорядник бюджетних коштів.
Таким чином, для забезпечення своїх контрольних повноважень розпорядник бюджетних коштів обирає механізм витрачання бюджетних коштів, який відповідає загальним вимогам бюджетного законодавства, та дозволяє відслідковувати цільове використання коштів.
Враховуючи вищевикладене, розпорядник бюджетних коштів може прийняти рішення щодо надання підтримки підприємству-перевізнику, тобто надання коштів на покриття збитків шляхом включення перевізника у свою мережу як одержувача бюджетних коштів, або здійснювати відшкодування фактично понесених збитків шляхом перерахування коштів з реєстраційного рахунка розпорядника бюджетних коштів на рахунки перевізників, відкриті в банківських установах.
Якщо розпорядник бюджетних коштів здійснює відшкодування витрат шляхом перерахування коштів зі свого реєстраційного рахунка на рахунок підприємства-перевізника, відкритий в установі банку, до органів Державного казначейства України повинні подаватися договори, акти звірок, розрахунки вартості пільгових перевезень та/або списки громадян, яким надані пільги, у разі якщо договір укладено на перевезення визначеної кількості громадян.
Відповідно до пункту 10 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 р.
N 117, підприємства та організації, що надають послуги, щомісяця до 25-го числа подають уповноваженому органу на паперових та електронних носіях розрахунки щодо вартості послуг, наданих пільговикам у минулому місяці, згідно з формою
"2-пільга".
Підприємства та організації, що надають послуги з проїзду в міському та приміському транспорті, у разі неможливості подати розрахунки за формою
"2-пільга" надсилають уповноваженому органу розрахунки за формою, що встановлюється договором на перевезення пільгових категорій громадян.
У випадку якщо підприємство-перевізник є одержувачем бюджетних коштів, на нього поширюються вимоги бюджетного законодавства. Підтвердні документи подаються в залежності від економічної сутності видатків, що здійснюються одержувачем згідно з планом використання бюджетних коштів.
Перший заступник голови | О.Даневич |