• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснення (щодо застосування норм, визначених в абзаці другому частини першої статті 124 Земельного кодексу України)

Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель , Державний комітет України із земельних ресурсів  | Лист від 08.10.2008 № 6-8-3288/1400
Реквізити
  • Видавник: Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель , Державний комітет України із земельних ресурсів
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.10.2008
  • Номер: 6-8-3288/1400
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель , Державний комітет України із земельних ресурсів
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.10.2008
  • Номер: 6-8-3288/1400
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ
І ОХОРОНОЮ ЗЕМЕЛЬ
Л И С Т
08.10.2008 N 6-8-3288/1400
Начальнику Управління
з контролю за використанням
та охороною земель
у Полтавській області
Авраменку О.В.
Щодо надання роз'яснення
Держземінспекцією, в межах повноважень, розглянуто лист Управління з контролю за використанням та охороною земель у Полтавській області щодо застосування норм, визначених в абзаці другому частини першої статті 124 Земельного кодексу України. За результатами розгляду повідомляємо таке.
Згідно зі статтею 1 Закону України "Про житловий фонд соціального призначення" соціальне житло - житло всіх форм власності (крім соціальних гуртожитків) із житлового фонду соціального призначення, що безоплатно надається громадянам України, які потребують соціального захисту, на підставі договору найму на певний строк.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" соціальне житло - жила площа, яка надається за нормами державних соціальних стандартів відповідно до законодавства за рахунок державного та/або комунального житлового фонду.
Стаття 3 Закону України "Про житловий фонд соціального призначення" містить перелік об'єктів соціального призначення. До житла з житлового фонду соціального призначення належать:
1) квартири в багатоквартирних жилих будинках, садибні (одноквартирні) жилі будинки, які надаються громадянам у порядку черги на одержання соціального житла;
2) жилі приміщення у соціальних гуртожитках, які надаються громадянам на час їх перебування на соціальному квартирному обліку за умови, що таке житло є єдиним місцем їх проживання.
Щодо терміна "доступне житло" повідомляємо, що на цей час він законодавчо не визначений, лише розроблено проект Закону України "Про забезпечення громадян доступним житлом". Певною мірою значення цього терміна визначено пунктом 1 Указу Президента України від 08.11.2007 N 1077/2007 "Про заходи будівництва доступного житла в Україні та поліпшення забезпечення громадян житлом": доступне житло - недороге житло, яке спроможні придбати громадяни з невисоким рівнем доходів, що потребують поліпшення житлових умов.
На виконання вищезазначеного Указу Президента України, протокольного рішення наради у Президента України з питань будівництва доступного житла від 14.02.2008 N 1-1/316, доручень Кабінету Міністрів України від 11.12.2007 N 46965/5/1-07 та від 03.03.2008 N 9385/4/1-08, наказом Мінрегіонбуду від 18.07.2008 N 331 утворено Міжвідомчу робочу комісію з питань будівництва доступного житла в Україні. Пунктом 2 цього наказу визначено, що основними завданнями комісії є координація зусиль центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо розгортання будівництва доступного житла, надання організаційної, інформаційної та методичної допомоги регіонам.
Головою комісії призначений заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України Ісаєнко Д.В. У спірних випадках рекомендуємо звертатися за інформаційною та методичною допомогою щодо питань, пов'язаних із будівництвом доступного житла, до зазначеної Міжвідомчої робочої комісії.
Стосовно релігійних організацій, звертаємо увагу на те, що при набутті права на оренду земельної ділянки релігійні організації повинні надавати документи, які підтверджують їх державну реєстрацію в органах Міністерства юстиції України.
Заступник начальника інспекції С.Г.Шумейко