м. К и ї в 21 травня 2019 року № 132-1(І)/2019 | Справа № 3-120/2019(2840/19) |
Документ підготовлено в системі iplex
Конституційний Суд України | Ухвала від 21.05.2019 № 132-1(І)/2019
УХВАЛА
ПЕРШОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Кулака Костянтина Васильовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини десятої статті 78 Закону України "Про прокуратуру"
Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України у складі:
Гультая Михайла Мирославовича - головуючого, доповідача,
Головатого Сергія Петровича,
Колісника Віктора Павловича,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Кулака Костянтина Васильовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини десятої статті 78 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 2-3, ст.12) зі змінами.
Заслухавши суддю-доповідача Гультая М.М. та дослідивши матеріали справи, Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
установила:
1. Суб'єкт права на конституційну скаргу - Кулак КЗ. - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини десятої статті 78 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами (далі - Закон).
Згідно з частиною десятою статті 78 Закону особа, яка подала дисциплінарну скаргу про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, має право оскаржити рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів до Вищої ради правосуддя за наявності дозволу Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів на таке оскарження.
На думку автора клопотання, частина десята статті 78 Закону не відповідає статтям 1, 3, 8, 19, 21, 22, 24, 55 Конституції України. На підтвердження цього до конституційної скарги долучено копії судових рішень у справах, у яких Кулак К.В. був стороною, а саме ухвал Верховного Суду у складі судді Касаційного адміністративного суду від 12 березня 2018 року та від 15 травня 2018 року, постанов Великої Палати Верховного Суду від 5 червня 2018 року та від 12 вересня 2018 року.
2. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України виходить з такого.
Відповідно до Закону України "Про Конституційний Суд України" конституційна скарга має містити обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих Конституцією України прав людини, на думку суб'єкта права на конституційну скаргу, зазнало порушення внаслідок застосування закону (пункт 6 частини другої статті 55); конституційна скарга вважається прийнятною, якщо з дня набрання законної сили остаточним судовим рішенням, у якому застосовано закон України (його окремі положення), сплинуло не більше трьох місяців; Конституційний Суд України відмовляє у відкритті конституційного провадження, визнавши конституційну скаргу неприйнятною, якщо зміст і вимоги конституційної скарги є очевидно необгрунтованими або наявне зловживання правом на подання скарги (пункт 2 частини першої, частина четверта статті 77).
Постанови Великої Палати Верховного Суду, які є остаточними судовими рішеннями у справах Кулака К.В., прийнято 5 червня 2018 року та 12 вересня 2018 року, а конституційна скарга направлена до Конституційного Суду України 23 квітня 2019 року. Таким чином, конституційну скаргу подано з порушенням вимог, установлених пунктом 2 частини першої статті 77 Закону України "Про Конституційний Суд України".
Також автор клопотання не навів аргументів, які свідчили б про порушення судами його прав внаслідок застосування частини десятої статті 78 Закону, та не обґрунтував тверджень щодо невідповідності цієї частини вказаної статті Закону Конституції України.
З аналізу конституційної скарги вбачається, що Кулак К.В. лише висловив незгоду із судовими рішеннями, ухваленими у його справах. Проте незгода автора клопотання із судовими рішеннями у конкретній справі не є підставою для перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) закону України (його окремих положень).
Згідно з абзацом першим частини першої статті 77 Закону України "Про Конституційний Суд України" конституційна скарга вважається прийнятною за умов її відповідності вимогам, передбаченим, зокрема, статтею 55 цього закону.
Кулак К.В. не дотримав вимог пункту 6 частини другої статті 55 Закону України "Про Конституційний Суд України", що є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у справі згідно з пунктом 4 статті 62 Закону України "Про Конституційний Суд України" -неприйнятність конституційної скарги.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 147, 151-1, 153 Конституції України, на підставі статей 7, 32, 37, 50, 55, 56, 58, 61, 62, 77, 86 Закону України "Про Конституційний Суд України", відповідно до § 45, § 56 Регламенту Конституційного Суду України Перша колегія суддів Першого сенату Конституційного Суду України
ухвалила:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Кулака Костянтина Васильовича щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини десятої статті 78 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами на підставі пункту 4 статті 62 Закону України "Про Конституційний Суд України" - неприйнятність конституційної скарги.
2. Ухвала Першої колегії суддів Першого сенату Конституційного Суду України є остаточною.
ПЕРША КОЛЕГІЯ СУДДІВ
ПЕРШОГО СЕНАТУ
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ