ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
24.07.2017 N 17.4-12/18
ЗАТВЕРДЖУЮ
В. о. Голови Державної служби статистики України
_____________ А. В. Іщенко
24 липня 2017 року
Роз'яснення щодо форми державного статистичного спостереження N 50-сг (річна) "Звіт про основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств"
І. Загальні положення
1. Ці роз’яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження N 50-сг (річна) "Звіт про основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств" (далі - форма).
2. Показники форми характеризують витрати сільськогосподарських підприємств на виробництво та реалізацію сільськогосподарської продукції, придбання матеріально-технічних ресурсів для виробничих потреб, а також обсяги надходження і вибуття продукції сільського господарства у цілому по підприємству протягом звітного року.
3. Значення показників форми мають формат представлення: вартісні показники - у тисячах гривень (з одним знаком після коми); натуральні показники - у штуках, кілограмах, літрах, центнерах, тоннах (у цілих значеннях).
4. За відсутності даних рядки (графи) звіту містять прочерк.
5. Форма відображає показники, сформовані з використанням регістрів бухгалтерського обліку, Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій та Інструкції про застосування Плану рахунків, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 р. N 291, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21.12.1999 р. за N 892/4185 та N 893/4186 (зі змінами), а у випадку ведення обліку за спрощеною формою - Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій суб’єктів малого підприємництва, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.04.2001 р. N 186, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.05.2001 р. за N 389/5580 (зі змінами), національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, затверджених відповідними нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України, спеціалізованих форм первинних документів, затверджених наказами Міністерства аграрної політики України від 21.12.2007 р. N 929 та від 21.02.2008 р. N 73, міжнародних стандартів фінансової звітності.
ІІ. Показники щодо структури собівартості за видами продукції сільського господарства
(розділ 1 форми N 50-сг (річна))
1. Розділ 1 "Структура собівартості за видами продукції сільського господарства" містить дані щодо собівартості основних видів продукції рослинництва (підрозділ 1.1 "Продукція рослинництва") і тваринництва (підрозділ 1.2 "Продукція тваринництва"). Дані відображають фактичні витрати, що обліковуються підприємствами. Розподіл витрат, які не віднесені безпосередньо на конкретний вид продукції, здійснюється пропорційно прямим матеріальним витратам, що пов’язані з виробництвом продукції рослинництва та тваринництва.
2. Графа 1 "Виробнича собівартість виробленої продукції" містить дані щодо загальної суми витрат підприємства, пов’язаних безпосередньо з виробництвом сільськогосподарської продукції у звітному році, відображених у підрозділі 1.1. у графах 2, 7 і 8, у підрозділі 1.2 - у графах 2, 6 і 7. Виробнича собівартість виробленої сільськогосподарської продукції не включає витрати на посіви, які повністю або частково загинули, витрати на утримання сільськогосподарських тварин, від яких не отримано тваринницької продукції, а також витрати на незавершене виробництво в рослинництві та тваринництві.
3. Рядок 1101 підрозділу 1.1 форми відображає витрати на виробництво всіх видів продукції рослинництва, а рядок 1201 підрозділу 1.2 - витрати на виробництво всіх видів продукції тваринництва. Сума даних за видами продукції рослинництва і тваринництва, наведеними у розділі 1 форми, дорівнює або менша даних відповідно у рядках 1101 і 1201.
4. Графа 2 "прямі матеріальні витрати" містить дані про вартість продукції сільського господарства та промисловості, які використані підприємством безпосередньо на виробництво сільськогосподарської продукції. Дані графи 2 в підрозділі 1.1. "Продукція рослинництва" форми дорівнюють сумі даних у графах 3 - 6, у підрозділі 1.2. "Продукція тваринництва" форми - сумі даних у графах 3 - 5.
5. Графа 3 підрозділу 1.1. "вартість насіння та посадкового матеріалу" відображає вартість насіння та посадкового матеріалу власного виробництва і придбаного, що використані для посіву, посадки відповідних сільськогосподарських культур, крім молодих багаторічних насаджень. Вартість насіння не включає витрати на його підготовку до посіву (протруювання, сортування тощо), завантаження та транспортування до місця посіву, які входять до витрат на виробництво певної сільськогосподарської культури (групи культур) за відповідними статтями витрат.
6. Графа 4 "вартість мінеральних добрив" містить дані щодо вартості мінеральних добрив, фактично використаних у звітному році. Витрати на підготовку добрив, завантаження їх у транспортні засоби і розкидачі, вивезення в поле та внесення в ґрунт списуються на конкретну сільськогосподарську культуру (групу культур) за відповідними статтями витрат і до цієї графи не включаються. Вартість унесених власних і придбаних органічних добрив відображається в графі "решта матеріальних витрат".
7. Графа 3 розділу 1.2. "вартість кормів" відображає вартість кормів власного виробництва та придбаних, витрати на їх внутрішньогосподарське переміщення з поля на постійне місце зберігання. До цієї графи включаються також витрати на приготування кормів у кормоцехах і кормокухнях. Ці суми списуються безпосередньо на відповідні види і групи тварин прямо або розподіляються між ними пропорційно масі згодованих кормів. Витрати на утримання кормоцехів відносяться на вартість кормів, які передані на склад для зберігання. Витрати на транспортування кормів із місць постійного зберігання до кормоцехів (кормокухонь) або безпосередньо на ферму відносяться на відповідні статті витрат (пальне і мастильні матеріали, оплата праці тощо).
8. Графа "вартість пального і мастильних матеріалів" містить дані щодо вартості пального, яке використане для виконання технологічних операцій, а також вартість мастил.
9. Графа "вартість решти матеріальних витрат" містить дані про всі матеріальні витрати, що не знайшли відображення в попередніх графах, у тому числі вартість послуг внутрішньогосподарських допоміжних підрозділів, вартість пестицидів, засобів протруювання, гербіцидів, дефоліантів та інших хімічних і біологічних засобів, які використані для боротьби з бур'янами, шкідниками і хворобами сільськогосподарських рослин, вартість унесених власних і придбаних органічних добрив, а також вартість біопрепаратів і дезінфекційних засобів, які застосовуються в тваринництві. Витрати, пов'язані з обробітком посівів сільськогосподарських культур (крім вартості використаних матеріалів), відносяться на відповідні культури (групи культур) за певними статтями витрат (пальне, оплата праці тощо).
10. Графа "прямі витрати на оплату праці" містить дані про основну і додаткову оплату праці працівників, безпосередньо зайнятих у технологічному процесі виробництва продукції рослинництва та тваринництва.
11. Графа "інші прямі витрати та загальновиробничі витрати - усього" відображає амортизацію необоротних активів, відрахування на соціальні заходи, оплату послуг і робіт сторонніх організацій і решту інших прямих витрат і загальновиробничих витрат.
12. Графа "відрахування на соціальні заходи" відображає відрахування до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, відрахування на індивідуальне страхування та відрахування на інші соціальні заходи за встановленими законодавством нормами від загального розміру витрат на оплату праці персоналу підприємства, який задіяний у процесі виробництва певних видів продукції.
13. Графа "амортизація необоротних активів" відображає суму нарахованої амортизації на всі види основних засобів виробничого призначення, інших необоротних матеріальних активів і нематеріальних активів, які використовувались у виробництві сільськогосподарської продукції.
14. Графа "оплата послуг сторонніх організацій" містить дані про суми оплати за послуги стороннім організаціям з поточного ремонту сільськогосподарської техніки, автомобілів, унесення добрив, боротьби зі шкідниками рослин і хворобами тварин (уключаючи вартість використаних отрутохімікатів, біопрепаратів, медикаментів та інших засобів захисту), транспортування вантажів тощо. До цієї графи підрозділу 1.2 форми також уключають вартість хімікатів, які використані з ветеринарно-профілактичною метою (хлорного вапна, каустичної соди, гексахлорану, мідного та залізного купоросу тощо). За видами продукції витрати на оплату послуг і робіт сторонніх організацій розподіляються пропорційно обсягу виконаних робіт з виробництва певних видів продукції. Послуги внутрішньогосподарських підрозділів відображаються відповідно до виду продукції в графі "решта матеріальних витрат".
15. Графа "решта інших прямих та загальновиробничих витрат" уміщує дані про інші прямі витрати на виробництво, які не відображені в попередніх графах. Зокрема, це витрати на підготовку персоналу, службові відрядження, плата за оренду земельних і майнових паїв та витрати, пов’язані з підтриманням орендованих земельних та майнових паїв у належному технічному стані, витрати на проведення поточних і капітальних ремонтів. До цієї графи не включаються витрати на виробництво продукції, від якого не отримано доходу (витрати на посіви, що повністю або частково загинули, тварин, що загинули, та інше), а також витрати, які належать до адміністративних витрат і витрат на збут.
16. Графа "Собівартість реалізованої продукції" відображає собівартість реалізованої продукції, що була власно вироблена підприємством, яка складається з виробничої собівартості продукції, що була реалізована протягом звітного року (включаючи продукцію вироблену в попередніх роках), розподілених загальновиробничих і наднормативних виробничих витрат. Адміністративні витрати та витрати на збут у цій графі не відображаються.
17. Графа "Витрати на збут" відображає витрати, пов’язані з реалізацією (збутом) продукції.
ІІІ. Показники щодо витрат на виробництво продукції сільського господарства і послуг
(розділ 2 форми N 50-сг (річна))
1. Розділ 2 форми вміщує дані про прямі та загальновиробничі витрати на виробництво продукції та послуг у рослинництві та тваринництві за період з 1 січня до 31 грудня звітного року. Інформація згрупована за статтями витрат, які пов'язані з виробництвом продукції, уключаючи витрати на повністю загиблі посіви сільськогосподарських культур і на окремі види тварин, що не дали тваринницької продукції протягом року, які списані на збитки підприємства (надзвичайні витрати), а також зміни у витратах на незавершене виробництво. Адміністративні витрати у цьому розділі не відображаються.
2. Рядок 2001 "Прямі матеріальні витрати - усього" відображає вартість сировини та основних матеріалів, які утворюють основу продукції, що виробляється, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат.
3. Рядки 2002 "насіння та посадковий матеріал", 2003 - "корми", 2004 - "з них покупні", 2005 - "інша продукція сільського господарства" (гній, підстилка, яйця для інкубації та інше) відображають витрати продукції сільського господарства незалежно від джерел її надходження (власне виробництво, придбання, одержання позик, на безоплатній основі тощо).
4. Рядок 2006 "мінеральні добрива" відображає вартість мінеральних добрив, фактично використаних у звітному році. Цей рядок не включає витрати на доставку мінеральних добрив у сільськогосподарське підприємство власним транспортом, підготовку для внесення в ґрунт, вивезення їх на поля тощо, які входять до загальновиробничих витрат.
5. Рядок 2007 "пальне і мастильні матеріали" вміщує дані щодо вартості пального і мастильних матеріалів, які використані на виробничі потреби, без витрат на їх транспортування власним транспортом.
6. Рядок 2008 "електроенергія" вміщує дані щодо витрат на електроенергію як одержану від інших суб’єктів господарювання, так і вироблену на власних електростанціях, використану на виробничі потреби в рослинництві та тваринництві.
7. Рядок 2009 "паливо й енергія" відображає фактичну вартість придбання палива й енергії всіх видів, які використані на технологічні та інші операційні цілі.
8. Рядок 2010 "запасні частини, ремонтні та будівельні матеріали для ремонту" відображає витрати запасних частин для тракторів, комбайнів, автомобілів, сільськогосподарських машин, машин і обладнання для тваринництва і кормовиробництва, меліоративних машин, вартість інструментів, кольорових і чорних металів, використаних на ремонт техніки й обладнання з виробничою метою, а також витрати на будівельні матеріали, які використані на ремонт виробничих об'єктів.
9. Рядок 2011 "Прямі витрати на оплату праці" відображає пряму основну та додаткову оплату праці всього персоналу, зайнятого в сільськогосподарській діяльності підприємства (рослинництво, тваринництво, допоміжні види діяльності в сільському господарстві, надання сільськогосподарських послуг іншим суб'єктам господарювання). Ці витрати не включають оплату праці адміністративно-управлінського персоналу, працівників житлово-комунального господарства і культурно-побутових закладів, закладів торгівлі та громадського харчування, дитячих установ і навчальних закладів, а також зайнятих в інших видах діяльності, не пов’язаних із сільськогосподарським виробництвом. Розподіл витрат на оплату праці за послуги в сільському господарстві, надані іншим суб’єктам господарювання, працівникам, які зайняті транспортними роботами, здійснюється пропорційно співвідношенню прямих витрат на оплату праці в рослинництві та тваринництві та загальних витрат на оплату праці в підприємстві без урахування витрат, які розподіляються.
10. У рядку 2012 показник "Інші прямі витрати - усього" включає всі інші виробничі витрати, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат, зокрема відрахування на соціальні заходи, плату за оренду земельних і майнових паїв, амортизацію, втрати від браку.
11. Рядок 2013 "Відрахування на соціальні заходи" відображає відрахування до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, відрахування на індивідуальне страхування персоналу підприємства та відрахування на інші соціальні заходи за встановленими законодавством нормами від загального розміру витрат на оплату праці, зазначеного у рядку 2011.
12. Рядки 2014 і 2015 відображають суми нарахованої орендної плати за оренду земельних та майнових паїв.
13. Рядок 2016 "амортизація" відображає суму нарахованої амортизації на всі види основних засобів виробничого призначення, інших необоротних матеріальних активів та нематеріальних активів, які використовувались для потреб рослинництва і тваринництва.
Дані цього рядка не включають амортизацію основних засобів та нематеріальних активів загальновиробничого призначення, яка відображається у рядку 2017.
14. Рядок 2017 "Загальновиробничі витрати - усього" містить дані про витрати на управління виробництвом (оплата праці апарату управління цехами, дільницями тощо; відрахування на соціальні заходи й медичне страхування апарату управління цехами, дільницями; витрати на оплату службових відряджень персоналу цехів, дільниць тощо), амортизацію основних засобів і нематеріальних активів загальновиробничого призначення, оплату послуг сторонніх організацій, витрати на опалення, освітлення, водопостачання та інше утримання виробничих приміщень, витрати на внутрішньогосподарське переміщення матеріалів і сировини зі складів та готової продукції на склади, нестачі незавершеного виробництва, нестачі та втрати від псування матеріальних цінностей, інші загальновиробничі витрати.
Цей рядок не включає витрати, які належать до адміністративних витрат.
15. Рядок 2018 "оплата послуг сторонніх організацій " відображає суми оплати стороннім організаціям за послуги з поточного ремонту сільськогосподарської техніки, автомобілів, унесення добрив, боротьби зі шкідниками рослин і хворобами тварин (уключаючи дані щодо вартості використаних отрутохімікатів, біопрепаратів, медикаментів та інших засобів захисту), транспортування вантажів. Дані цього рядка також уключають вартість хімікатів, які використані з ветеринарно-профілактичною метою (хлорного вапна, каустичної соди, гексахлорану, мідного та залізного купоросу тощо).
Витрати, які не можна прямо віднести на рослинництво або тваринництво, розподіляються між ними пропорційно вартості виконаних робіт відповідно у рослинництві та тваринництві.
ІV. Показники щодо наявності і руху продукції сільського господарства
(розділ 3 форми N 50-сг (річна))
1. Розділ 3 "Наявність і рух продукції сільського господарства" містить дані, які відображають інформацію про надходження та використання протягом звітного року продукції сільського господарства за наведеним у формі переліком.
2. Графа 1 вміщує дані про загальну кількість продукції за видами, що була в наявності у підприємства на початок звітного року, незалежно від її призначення (на насіння, на годівлю худоби, на продаж тощо), джерел надходження (виробництво, придбання, одержання позик тощо) та місця зберігання (безпосередньо в господарстві, в орендованих приміщеннях, на елеваторах, в інших підприємствах тощо).
3. Графа 2 вміщує дані про загальну кількість продукції, що надійшла на підприємство у звітному році, незалежно від джерел її надходження: власного виробництва, придбаної, одержаної за обмінними операціями та іншими надходженнями (включаючи насіннєві та фуражні позики), а також продукції, отриманої в рахунок оплати за переробку сировини.
4. Графа 3 вміщує дані про кількість придбаної продукції та продукції, отриманої іншим шляхом (за виключенням продукції власного виробництва), що надійшла на підприємство у звітному році (із зазначеної в графі 2).
5. Графа 4 вміщує дані про всю кількість продукції, яка вибула протягом року (продана, передана іншим суб’єктам на будь-яких умовах, використана на внутрішньогосподарські цілі, втрачена при зберіганні тощо), крім кількості продукції, яка залишилася в наявності у підприємства на кінець року. Дані по графі 4 більші або дорівнюють сумі даних по графах 5 - 11.
6. Графа 5 вміщує дані про обсяги продукції сільського господарства, проданої переробним підприємствам, що мають власні переробні потужності або орендують їх, та здійснюють закупівлю відповідного виду сільськогосподарської продукції для її безпосередньої переробки.
7. Графа 6 вміщує дані про кількість продукції сільського господарства, яка була перероблена підприємством на власних або орендованих потужностях, та обсяг продукції сільського господарства, яка була передана для перероблення на давальницьких засадах. У цій же графі також ураховується та частина продукції, що була передана переробному підприємству в оплату за переробку.
8. Графа 7 вміщує дані про обсяг продажу продукції на місцевих ринках та на ринках інших регіонів у межах України; з транспортних засобів чи пристосованих для цього ділянок; через власні магазини, ларьки, палатки; громадянам безпосередньо з ланів (за винятком натуроплати), з використанням інших шляхів реалізації громадянам (уключаючи своїх працівників) сільськогосподарської продукції.
9. Графа 8 вміщує дані про обсяг продукції, реалізованої населенню в рахунок оплати праці, виданої пайовикам у рахунок орендної плати за землю та майнових паїв (часток).
10. Графа 9 вміщує дані про продукцію, згодовану сільськогосподарським тваринам. По рядку 3035 також уключається мед, який залишився у вуликах на наступний рік, як зимовий кормовий запас для підгодівлі бджіл.
11. Графа 10 вміщує дані про витрати сільськогосподарських культур, що використані на посів та садіння. По рядку 3034 також уключаються дані про закладені на інкубацію яйця птиці.
12. Графа 11 вміщує дані про втрати продукції при зберіганні, включаючи втрати у межах установлених норм природних втрат.
13. Рядок 3001 містить інформацію про загальні обсяги надходження та використання зерна, включаючи кукурудзу та бобові на зерно і рис (крім сої).
14. Рядки 3002 - 3013 містять інформацію про зернові та зернобобові культури і соняшник у вазі після доробки, включаючи некондиційне, подрібнене зерно у фізичній масі.
15. Рядок 3011 містить інформацію про обсяги надходження та використання очищених бобів сої, а рядок 3012 - очищеного насіння ріпаку й кользи.
16. Рядок 3013 містить інформацію про обсяги надходження та використання насіння соняшнику у вазі після доробки.
17. Рядок 3014 містить інформацію про обсяги надходження та використання цукрових буряків (фабричних), які продані та передані на переробку, у тому числі на давальницьких засадах, а також цукрових буряків на годівлю тварин, крім продукції маточників цукрових буряків, яка включається до рядку 3018.
18. Рядок 3015 містить інформацію про весь обсяг виробництва картоплі у фізичній масі, включаючи видану як натуроплата працівникам господарства та іншим особам за роботи з її збирання, а також зібрану в результаті оранки та боронування картопляного поля після основного збирання.
19. Рядок 3016 містить інформацію про овочі відкритого і закритого ґрунту без урахування насінників і маточників овочевих культур, дані про які відображаються у рядку 3019.
20. Рядок 3022 відображає загальні обсяги сіна як власне заготовленого підприємством, так і придбаного, а також заготовленого працівниками для підприємства на землях Держземфонду та Держлісфонду.
21. Рядок 3023 містить інформацію про надходження соломи і полови зернових та зернобобових культур (озимих та ярих) без стебел кукурудзи, незалежно від їхнього фактичного використання (на годівлю худоби, підстилку, інші потреби підприємства), крім соломи багаторічних трав, а також заготовлених дикорослих рослин.
22. Рядок 3028 містить інформацію про обсяги надходження та використання комбікормів, як власного виробництва, так і придбаного у інших суб’єктів господарювання.
23. Рядок 3029 містить дані про тварин сільськогосподарських у живій масі, у тому числі молодняку поросят, телят, іншого молодняку (крім реалізації в рахунок оплати праці).
24. Рядок 3033 відображає кількість фактично одержаного підприємством та придбаного молока всіх видів (коров’ячого, овечого, козячого та інше), включаючи молоко, що пройшло пастеризацію та стерилізацію на підприємстві та придбане у громадян за договорами, крім молока, що прийняте від працівників підприємства для реалізації за їх дорученням, та молока, висмоктаного телятами.
25. Рядок 3034 містить інформацію про кількість яєць, одержаних підприємством від усіх видів птиці, включаючи молодняк; придбаних і отриманих зі сторони (обмін, борг тощо); про втрату яєць (бій, псування тощо), а також витрати на виведення молодняку птиці.
26. Рядок 3036 містить інформацію про продукти переробки зерна та відходи його переробки як вироблені підприємством, так і отримані зі сторони.
V. Показники щодо купівлі матеріально-технічних ресурсів для виробничих потреб
(розділ 4 форми N 50-сг (річна))
1. Розділ 4 вміщує відомості про обсяги і вартість матеріально-технічних ресурсів і послуг, придбаних у звітному році підприємством для забезпечення власних виробничих потреб у сільському господарстві.
2. Розділ 4 у графі "Обсяг куплених ресурсів" за кодами рядків 4660 - 5370 і 5400 - 5440 вміщує дані про придбання лише нової сільськогосподарської техніки і запчастин до неї. Показники щодо кількості та вартості придбаної нової сільськогосподарської техніки не можуть бути більшими, ніж відповідні показники графи 3 форми державного статистичного спостереження N 10-мех "Наявність сільськогосподарської техніки в сільськогосподарських підприємствах", які відображають також техніку, що вже була в користуванні.
3. Кожна із наведених позицій містить дані одночасно в графах "Обсяг куплених ресурсів" і "Вартість куплених ресурсів".
4. Вільні рядки цього розділу відображають інформацію про конкретні марки сільськогосподарської техніки, обладнання, устатковання та вантажних автомобілів із зазначенням їхніх кодів, які наведено в цих роз’ясненнях.
5. Матеріально-технічні ресурси вважаються придбаними, якщо вони фактично надійшли на підприємство, незалежно від умов їх оплати, включаючи товари та послуги, що придбані в кредит. Цей розділ не включає дані про техніку, що надійшла на підприємство на умовах оренди чи лізингу, яка не вважається придбаною.
6. Графа "Обсяг куплених ресурсів" вміщує дані щодо обсягу фактично придбаних підприємством товарів і послуг у натуральних одиницях, графа "Вартість куплених ресурсів" -їхню загальну вартість згідно з договором (іншими документами), незалежно від умов оплати, з урахуванням вартості транспортних, посередницьких та інших послуг, пов’язаних із придбанням, без урахування дотацій (компенсацій) і податку на додану вартість.
7. Вартість продукції, придбаної в кредит, відображає безпосередню вартість продукції без урахування відсотків за кредит.
8. Рядки 4200 та 4210 у графі "Обсяг куплених ресурсів" відображають кількість придбаного бензину та дизельного палива в одиницях ваги. Якщо бензин, дизельне паливо купувалися в одиницях об'єму, то для їх переведення у вагу можуть бути використані такі коефіцієнти: для бензину - 0,74 кг/л; для дизельного палива (газойлів) - 0,85 кг/л.
9. Рядки 4260, 4350, 4410, 4480, крім зазначених у звіті видів мінеральних добрив, уключають також дані про інші види добрив.
10. Рядок 4660 вміщує інформацію про кількість і вартість придбаних тракторів усіх видів і складається із суми даних за рядками 4670, 4700, 4730, 4760.
11. Рядок 4670 відображає інформацію про трактори із потужністю менше 40 кВт і у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "Агромаш"-4671, "Беларус"-4672, "ХТЗ"-4673, "Fоtоn"-4674, "Jinma"-4675, "Xingtai"-4676, інші трактори із потужністю менше 40 кВт - 4690.
12. Рядок 4700 відображає інформацію про трактори із потужністю від 40 до 60 кВт і у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "Агромаш"-4701, "Беларус"-4702, "ВТЗ"-4703, "Кий"-4704, "ЛТЗ"-4705, "МТЗ"-4706, "ХТЗ"-4707, "ЮМЗ"-4708, "Fоtоn"-4709, інші трактори із потужністю від 40 до 60 кВт - 4720.
13. Рядок 4730 відображає інформацію про трактори із потужністю від 60 до 100 кВт і у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "Агротрон"-4731, "Агрофарм"-4732, "Беларус"-4733, "Кий"-4734, "МТЗ"-4735, "ЮМЗ"-4736, "Carraro"-4737, "Case"-4738, "Claаs"-4739, "Deutz-Fahr"-4740, "Fendt"-4741, "Fоtоn"-4742, "Hurlimann"-4743, "John Deere"-4744, "Kubota"-4745, "Lamborgini"-4746, "Landini"-4747, "Lindner"-4748, "Massey Ferguson"-4749, "McCornick"-4750, "New Holland"-4751, "Pronar"-4752, "Same"-4753, "Steyr"-4754, "Ursus"-4755, "Valtra"-4756, "Zetor"-4757, інші трактори із потужністю від 60 до 100 кВт - 4759.
14. Рядок 4760 відображає інформацію про трактори із потужністю понад 100 кВт і у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "Беларус"-4761, "Кий"-4762, "Коваль"-4763, "ЛТЗ"-4764, ТЯ-200 "Ярило"-4765, "ХТА"-4766, "ХТЗ"-4767, "Ag-Chem Terra-Gator"-4768, "Case"-4769, "Challenger"-4770, "Claаs"-4771, "Deutz-Fahr"-4772, "Doppstadt Grizzly"-4773, "Fendt"-4774, "Holmer Terra"-4775, "JCB Fasttrac"-4776, "John Deere"-4777, "Kirovets"-4778, "Lamborgini"-4779, "Landini"-4780, "Massey Ferguson"-4781, "McCornick"-4782, "Mersedes-Benz"-4783, "New Holland"-4784, "Same"-4785, "Valtra"-4786, "Versitayl"-4787, "Vredo"-4788, інші трактори із потужністю понад 100 кВт - 4789.
16. Рядок 4840 відображає інформацію про придбані машини та пристрої для поливу і у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди:
ДА "Роса"-4841, "ДДА-100 МА"-4842, ДМ "Волжанка"-4843, ДМ "Фрегат"-4844, Дощувач "Днепр"-4845, "Bertoud"-4846, "Еko"-4847, інші машини та пристрої для поливу - 4860.
16. Рядок 4930 відображає інформацію про комбайни зернозбиральні й у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "Дніпро"-4931, "Дон"-4932, "Єнісей"-4933, "Колос"-4934, "Лан"-4935, "Ліда"-4936, "Нива"-4937, "Полісся"-4938, "Русь"-4939, "Славутич"-4940, "Case"-4941, "Claаs"-4942, "CR", "CS", "CX"-4943, "Dominator"-4944, "Fendt"-4945, "John Deere"-4946, "L"-4947, "Lexion"-4948, "Massey Ferguson"-4949, "Sampo"-4950, "TC"-4951, "TF"-4952, "Tucano"-4953, "TX"-4954, інші зернозбиральні комбайни - 4959.
17. Рядок 4960 відображає інформацію про комбайни кукурудзозбиральні й у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "ККП"-4961, "КМД"-4962, "КМС"-4963, "КСКУ"-4964, "ПЗСК"-4965, "ППК"-4966, інші кукурудзозбиральні комбайни - 4989.
18. Рядок 4990 відображає інформацію про комбайни кормозбиральні й у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "Дон"-4991, "КЗК", "ККЗ"-4992, "КПИ-Ф", "КРП-Ф"-4993, "Полісся"-4994, "Big X"-4995, "Jaguar"-4996, "John Deere"-4997, "Mammut"-4998, "MB"-4999, "SH"-5000, інші кормозбиральні комбайни - 5019.
19. Рядок 5020 відображає інформацію про комбайни бурякозбиральні й у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "КБМ", "КС"-5021, "КСН"-5022, "КСП"-5023, "МКК"-5024, "РКМ"-5025, "KR"-5026, "Lectra"-5027, "M"-5028, "SF"-5029, "SR"-5030, "Тuro-Tiger"-5031, "WIC"-5032, інші бурякозбиральні комбайни - 5049.
20. Рядок 5100 відображає інформацію про доїльні установки й апарати й у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "Карусель"-5101, "Паралель"-5102, "Тандем"-5103, "Ялинка"-5104, інші доїльні установки та апарати - 5120.
21. Рядок 5160 відображає інформацію про машини і механізми для приготування кормів і у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "БМКА"-5161, "Брацлав"-5162, "ЕКЗ"-5163, "ІК-Ф"-5164, ІСРК "Хозяін"-5165, "КД"-5166, " МКУ"-5167, "ПЕС"-5168, "ПК"-5169, "УПК"-5170, "Faresin"-5171, "Samurai"-5172, "Siloking"-5173, "Sipma"-5174, "Trioliet"-5175, інші машини і механізми для приготування кормів - 5189.
22. Рядок 5230 вміщує інформацію про кількість і вартість придбаних автомобілів з дизельними та напівдизельними двигунами внутрішнього згоряння усіх видів і складається із суми рядків 5240, 5270, 5300.
23. Рядок 5240 відображає інформацію про автомобілі з дизельними та напівдизельними двигунами внутрішнього згоряння з вантажопідйомністю 5 тонн і менше і у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "ГАЗ"-5241, "ЗИЛ"-5242, "МАЗ"-5243, "Foton"-5244, "IVEKO"-5245, "RAF"-5246, інші автомобілі з дизельними та напівдизельними двигунами внутрішнього згоряння з вантажопідйомністю 5 тонн і менше - 5260.
24. Рядок 5270 відображає інформацію про автомобілі з дизельними та напівдизельними двигунами внутрішнього згоряння з вантажопідйомністю від 5 до 20 тонн і у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "ЗИЛ"-5271, "КамАЗ"-5272, "МАЗ"-5273, "IVEKO"-5274, інші автомобілі з дизельними та напівдизельними двигунами внутрішнього згоряння з вантажопідйомністю від 5 до 20 тонн - 5290.
25. Рядок 5300 відображає інформацію про автомобілі з дизельними та напівдизельними двигунами внутрішнього згоряння з вантажопідйомністю понад 20 тонн і у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "IVEKO"-5301, інші автомобілі з дизельними та напівдизельними двигунами внутрішнього згоряння з вантажопідйомністю понад 20 тонн - 5309.
26. Рядок 5330 вміщує інформацію про кількість та вартість придбаних автомобілів з поршневими двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням усіх видів і складається із суми рядків 5340, 5370.
27. Рядок 5340 відображає інформацію про автомобілі з поршневими двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з вантажопідйомністю 5 т і менше і у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "ГАЗ"-5341, "IVEKO"-5342, інші автомобілі з поршневими двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з вантажопідйомністю 5 т і менше - 5349.
28. Рядок 5370 відображає інформацію про автомобілі з поршневими двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з вантажопідйомністю більше 5 т і у вільних рядках може містити такі марки та їхні коди: "ЗИЛ"-5371, "IVEKO"-5372, інші автомобілі з поршневими двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням з вантажопідйомністю більше 5 т - 5379.
29. Рядки 5450 та 5490 вміщують дані щодо робіт і послуг із захисту сільськогосподарських культур і внесення добрив, які проведені сторонніми організаціями наземними засобами.
30. Рядок 5500 вміщує дані про витрати з транспортування, включаючи всі витрати (крім урахованих у відпускній ціні постачальника) на перевезення залізничним, автомобільним та іншими видами транспорту, а також навантажувально-розвантажувальні роботи.
Директор департаменту статистики сільського господарства та навколишнього середовища Держстату | О. Прокопенко |