• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до Регламенту Вищої ради правосуддя

Вища рада правосуддя | Рішення від 29.05.2025 № 1162/0/15-25
Реквізити
  • Видавник: Вища рада правосуддя
  • Тип: Рішення
  • Дата: 29.05.2025
  • Номер: 1162/0/15-25
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вища рада правосуддя
  • Тип: Рішення
  • Дата: 29.05.2025
  • Номер: 1162/0/15-25
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ
РІШЕННЯ
29 травня 2025 року № 1162/0/15-25
Про затвердження Змін до Регламенту Вищої ради правосуддя
Відповідно до статті 131 Конституції України в Україні діє Вища рада правосуддя, яка здійснює повноваження, визначені цією статтею Конституції та статтею 3 Закону України "Про Вищу раду правосуддя".
Згідно із частиною другою статті 2 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" Вища рада правосуддя затверджує регламент Вищої ради правосуддя, положення якого регулюють процедурні питання здійснення нею повноважень.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 24 січня 2017 року № 52/0/15-17 затверджено Регламент Вищої ради правосуддя.
Відповідно до пункту 30.6 Регламенту Вищої ради правосуддя зміни чи доповнення до Регламенту Вищої ради правосуддя затверджуються у порядку, визначеному пунктами 30.1-30.3 цього Регламенту .
У зв’язку з необхідністю врегулювання порядку здійснення дисциплінарного провадження щодо судді Вища рада правосуддя, керуючись статтею 131 Конституції України, статтями 3, 34 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", пунктом 30.6 Регламенту Вищої ради правосуддя ,
вирішила:
затвердити Зміни до Регламенту Вищої ради правосуддя, що додаються.

Голова Вищої ради правосуддя

Григорій УСИК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Вищої ради правосуддя
29 травня 2025 року № 1162/0/15-25
Зміни до Регламенту Вищої ради правосуддя
1. У главі 5 розділу II:
1) абзац перший пункту 5.3-1викласти в такій редакції:
"5.3-1. Подані (надіслані) до Ради заяви, скарги, повідомлення, звернення, які підлягають автоматизованому розподілу між членами Ради, дисциплінарними інспекторами Ради, мають містити власноручний підпис або кваліфікований електронний підпис автора (заявника).";
2) абзац третій пункту 5.3-1після слів "ухвали члена Ради - доповідача" доповнити словами ", дисциплінарного інспектора Ради - доповідача";
3) пункт 5.6 після слів "членів Дисциплінарної палати" доповнити словами ", службу дисциплінарних інспекторів Ради";
4) абзац перший пункту 5.18 викласти в такій редакції:
"5.18. У призначений час головуючий на засіданні Ради у пленарному складі, перевіривши наявність кворуму, відкриває засідання, ставить на обговорення проєкт порядку денного та всі пропозиції, які вносять члени Ради, в порядку їх надходження.";
5) абзац другий пункту 5.18 після слів "члена Ради - доповідача" доповнити словами ", дисциплінарного інспектора Ради - доповідача";
6) пункт 5.21 викласти в такій редакції:
"5.21. У разі розгляду Радою питання за відсутності на засіданні Ради запрошеної особи член Ради - доповідач, дисциплінарний інспектор Ради - доповідач оголошує її письмові пояснення (за наявності) або стислий виклад змісту цих пояснень.";
7) пункт 5.26 після слів "У разі розгляду" доповнити словами "Дисциплінарною палатою";
8) пункт 5.27 викласти в такій редакції:
"5.27. Засідання Ради, Дисциплінарної палати в режимі відеоконференції проводиться за клопотанням учасника, поданим до засідання.
Якщо учасник подав клопотання про участь у засіданні та з’явився в засідання Ради чи Дисциплінарної палати, він бере участь у засіданні в загальному порядку.";
9) пункт 5.29 після слів "використанням власного" доповнити словом "кваліфікованого".
2. Пункт 8.2 глави 8 розділу II доповнити абзацом другим такого змісту:
"У разі якщо член Ради - доповідач не має можливості отримати матеріали (подання, клопотання) через тимчасову непрацездатність, управління документального забезпечення секретаріату Ради готує службову записку Голові Ради, до якої додає сформоване управлінням з питань персоналу секретаріату Ради письмове підтвердження тимчасової непрацездатності члена Ради - доповідача. Голова Ради накладає резолюцію на зазначену службову записку та передає її керівнику секретаріату Ради, який шляхом накладення резолюції передає зазначені матеріали (подання, клопотання) до управління документального забезпечення секретаріату Ради для проведення повторного автоматизованого розподілу.".
3. Розділ II доповнити главою 8-1такого змісту:
"Глава 8-1. Відвід (самовідвід) дисциплінарного інспектора Ради - доповідача
8-1.1. Дисциплінарний інспектор Ради - доповідач не може проводити попередню перевірку дисциплінарної скарги, здійснювати підготовку дисциплінарної справи до розгляду, брати участь у розгляді справи та підлягає відводу (самовідводу) у разі наявності реального чи потенційного конфлікту інтересів.
8-1.2. За наявності обставин, передбачених пунктом 8-1.1 Регламенту, відвід дисциплінарному інспектору Ради - доповідачу може заявити особа, що подала дисциплінарну скаргу, її представник або суддя, стосовно якого подано дисциплінарну скаргу, чи його представник.
8-1.3. Заява про відвід (самовідвід) подається у письмовій формі та має бути вмотивованою.
8-1.4. З моменту подання та до розгляду заяви про відвід (самовідвід) дисциплінарний інспектор Ради - доповідач не вчиняє дій і не ухвалює рішень у відповідній справі.
8-1.5. Заява про відвід (самовідвід) дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, заявлена (подана) на стадії попередньої перевірки дисциплінарної скарги, розглядається керівником служби дисциплінарних інспекторів Ради, на стадії підготовки до розгляду та розгляду дисциплінарної справи - Дисциплінарною палатою на найближчому засіданні після її отримання. Дисциплінарний інспектор Ради - доповідач, якому заявлено відвід, має право на будь-якій стадії надати пояснення щодо відводу (самовідводу).
8-1.6. Керівник служби дисциплінарних інспекторів Ради протягом двох робочих днів після отримання заяви про відвід (самовідвід) приймає відповідне рішення, про що повідомляє заявника.
Якщо за результатами розгляду заяви про відвід (самовідвід) дисциплінарного інспектора Ради керівник служби дисциплінарних інспекторів Ради встановить наявність конфлікту інтересів, то він ухвалює рішення шляхом видання розпорядження, а матеріали дисциплінарного провадження, щодо яких задоволено відвід (самовідвід) дисциплінарного інспектора Ради, підлягають повторному автоматизованому розподілу між закріпленими за цією Дисциплінарною палатою дисциплінарними інспекторами Ради.
Якщо за результатами розгляду заяви про відвід (самовідвід) дисциплінарного інспектора Ради - доповідача керівник служби дисциплінарних інспекторів Ради встановить відсутність конфлікту інтересів, то він ухвалює рішення шляхом видання розпорядження про відмову в задоволенні заяви.
8-1.7. Головуючий на засіданні Дисциплінарної палати ознайомлює із заявою про відвід дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, якому заявлено відвід.
Із заявою про відвід (самовідвід) ознайомлюються члени Дисциплінарної палати, які беруть участь у засіданні.
Заява про відвід (самовідвід) у засіданні не оголошується.
Особа, яка подала заяву про відвід, має право надати пояснення по суті заяви. Час надання пояснень щодо заявленого відводу становить не більше 3 хвилин.
За відсутності особи, яка подала заяву про відвід, головуючий стисло повідомляє про підстави відводу.
8-1.8. Рішення про відвід (самовідвід) дисциплінарного інспектора Ради - доповідача ухвалюється більшістю членів Дисциплінарної палати, які беруть участь у засіданні.
Якщо під час ухвалення рішення про відвід (самовідвід) голоси членів Дисциплінарної палати, які беруть участь у засіданні, розділилися порівну, головуючий на засіданні або секретар передає заяву про відвід (самовідвід) на розгляд Ради.
8-1.9. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) дисциплінарному інспектору Ради - доповідачу дисциплінарна справа підлягає повторному автоматизованому розподілу між закріпленими за цією Дисциплінарною палатою дисциплінарними інспекторами Ради.
Якщо Дисциплінарна палата відхиляє відвід (самовідвід), дисциплінарний інспектор Ради - доповідач продовжує розгляд дисциплінарної справи.".
4. Абзац другий пункту 9.1 глави 9 розділу II викласти в такій редакції:
"Для надання пояснень по суті питання кожному учаснику надається не більше 20 хвилин.".
5. У главі 10 розділу II:
1) пункт 10.1 викласти в такій редакції:
"10.1. Результатом розгляду питань діяльності Ради та її органів, віднесених Законом до їх компетенції, є рішення, які ухвалюють у таких формах:
а) рішення;
б) ухвала;
в) протокольна ухвала.
Розгляд справи (питання порядку денного) закінчується ухваленням рішення (постановленням ухвали).
Ухвали про відкриття, зупинення, поновлення розгляду, залишення без розгляду та повернення, об’єднання, а також в інших випадках, визначених Регламентом, оформлюються постановленням окремого документа.
Із процедурних питань, зокрема про відкладення розгляду справи (питання порядку денного), відмову в зупиненні розгляду, оголошення перерви в розгляді, постановляється протокольна ухвала.";
2) абзац шостий пункту 10.4 виключити.
У зв’язку із цим абзаци сьомий - дев’ятий пункту 10.4 вважати відповідно абзацами шостим - восьмим;
3) в абзаці сьомому пункту 10.4 слово та цифру "додатком 7" замінити словом та цифрою "додатком 6";
4) пункт 10.6 викласти в такій редакції:
"10.6. Проєкт рішення (ухвали) готує член Ради чи дисциплінарний інспектор Ради, які автоматизованою системою розподілу справ визначені доповідачами у справі з відповідного питання.
Якщо Рада не погодиться з висновком, пропозицією члена Ради - доповідача, проєктом рішення (ухвали) та ухвалить інше рішення, за дорученням головуючого на засіданні таке рішення (ухвалу) виготовляє член Ради, який голосував за його ухвалення.
Якщо Рада не погодиться з висновком, пропозицією дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, проєктом рішення (ухвали) та ухвалить інше рішення, таке рішення (ухвалу) виготовляє член Ради - доповідач або за дорученням головуючого на засіданні - член Ради, який голосував за його ухвалення.
Якщо Дисциплінарна палата не погодиться з висновком із пропозицією дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, проєктом рішення (ухвали) та ухвалить інше рішення, таке рішення (ухвалу) виготовляє за дорученням головуючого на засіданні - член Дисциплінарної палати, який голосував за його ухвалення.
У разі ухвалення Дисциплінарною палатою рішення за результатами розгляду пропозиції члена Дисциплінарної палати, поданої на підставі висновку дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, таке рішення виготовляє дисциплінарний інспектор Ради - доповідач.
Проєкт ухвали про залишення скарги без розгляду та повернення її скаржнику за результатами розгляду Дисциплінарною палатою питання щодо підтвердження скарги готує дисциплінарний інспектор Ради - доповідач.";
5) главу 10 після пункту 10.9 доповнити пунктом 10.10 такого змісту:
"10.10. Ухвала дисциплінарного інспектора Ради про продовження строку попередньої перевірки дисциплінарної скарги оприлюднюється на офіційному вебсайті Ради.
Копії відповідної ухвали скаржнику/заявнику або його представнику та судді не надсилаються.".
У зв’язку із цим пункт 10.10 вважати пунктом 10.11.
6. У главі 13 розділу II:
1) змінити порядковий номер пункту 13.14-1на 13.15.
У зв’язку із цим пункти 13.15-13.44 вважати відповідно пунктами 13.16-13.45;
2) пункт 13.3 після абзацу другого доповнити абзацом третім такого змісту:
"У разі подання адвокатом в інтересах фізичної чи юридичної особи дисциплінарної скарги в електронній формі, підписаної кваліфікованим електронним підписом, додаткового накладення на ордер окремого власноручного чи кваліфікованого електронного підпису не вимагається.".
У зв’язку із цим абзаци третій, четвертий пункту 13.3 вважати відповідно абзацами четвертим, п’ятим;
3) пункт 13.6 виключити.
У зв’язку із цим пункти 13.7-13.45 вважати відповідно пунктами 13.6-13.44;
4) пункт 13.7 викласти в такій редакції:
"13.7. Попередня перевірка дисциплінарної скарги здійснюється у строки, передбачені статтею 42 Закону.
За відсутності підстав для залишення без розгляду та повернення дисциплінарної скарги протягом тридцяти днів із дня отримання такої скарги дисциплінарний інспектор Ради - доповідач готує матеріали та висновок із пропозицією про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарної справи.
У разі обґрунтованої потреби в додатковій перевірці дисциплінарної скарги дисциплінарний інспектор Ради - доповідач може продовжити строк попередньої перевірки дисциплінарної скарги не більше ніж на 15 днів шляхом постановлення ухвали.
Попередня перевірка дисциплінарних скарг, які надійшли до набрання чинності Законом України від 6 вересня 2023 року № 3378-IX "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо зміни статусу та порядку формування служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя", здійснюється в розумні строки, але не довше ніж протягом шести місяців із дня отримання такої скарги дисциплінарним інспектором Ради - доповідачем, визначеним автоматизованою системою розподілу справ для її попередньої перевірки.";
5) главу 13 після пункту 13.7 доповнити пунктом 13.8 такого змісту:
"13.8. Для розгляду Дисциплінарною палатою висновків із пропозиціями дисциплінарного інспектора Ради - доповідача упродовж дисциплінарного провадження щодо судді на стадіях попередньої перевірки дисциплінарної скарги, розгляду дисциплінарної справи автоматизованою системою розподілу справ визначається член цієї Дисциплінарної палати - доповідач.
Член Дисциплінарної палати - доповідач, визначений для розгляду Дисциплінарною палатою висновку із пропозицією дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, що надійшов уперше за час здійснення Дисциплінарною палатою дисциплінарного провадження щодо судді, визначається для розгляду усіх подальших висновків із пропозиціями дисциплінарного інспектора Ради - доповідача в межах цього провадження та є незмінним.".
У зв’язку із цим пункти 13.8-13.44 вважати відповідно пунктами 13.9-13.45;
6) пункт 13.9 після слів "статті 44 Закону," доповнити словами "дисциплінарний інспектор Ради -";
7) пункт 13.10 викласти в такій редакції:
"13.10. За наявності підстав для залишення без розгляду та повернення дисциплінарної скарги, визначених пунктами 2, 3, 6 частини першої статті 44 Закону, та підстав для відмови у відкритті дисциплінарної справи, передбачених частиною першою статті 45 Закону, чи за відсутності таких підстав дисциплінарний інспектор Ради - доповідач готує висновок із відповідною пропозицією про залишення без розгляду та повернення скарги скаржнику, відмову у відкритті або відкриття дисциплінарної справи, який разом із дисциплінарною скаргою та зібраними під час попередньої перевірки матеріалами передає на розгляд Дисциплінарної палати, за якою він закріплений. За результатами розгляду Дисциплінарна палата ухвалює відповідне рішення.
Питання про залишення дисциплінарної скарги без розгляду та повернення скаржнику, про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарної справи розглядається Дисциплінарною палатою без участі дисциплінарного інспектора Ради - доповідача.
За наполяганням хоча б одного із членів палати Дисциплінарна палата може запросити дисциплінарного інспектора Ради - доповідача в засідання для надання пояснень.";
8) пункт 13.12 викласти в такій редакції:
"13.12. Головуючий на засіданні Дисциплінарної палати оголошує пропозиції, викладені у висновках дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, про залишення без розгляду та повернення дисциплінарної скарги на підставі пунктів 2, 3, 6 частини першої статті 44 та про відмову у відкритті дисциплінарної справи на підставі частини першої статті 45 Закону чи про відкриття дисциплінарної справи.
Член Дисциплінарної палати, який не погоджується із пропозицією, викладеною у висновку дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, може внести на розгляд Дисциплінарної палати іншу пропозицію.
У разі непідтримання Дисциплінарною палатою пропозиції дисциплінарного інспектора Ради - доповідача та відсутності підтриманих інших пропозицій цей висновок разом із матеріалами повертається дисциплінарному інспектору Ради для підготовки іншого висновку.";
9) пункт 13.13 викласти в такій редакції:
"13.13. За наявності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 6 частини першої статті 44 Закону, Дисциплінарна палата постановляє ухвалу про залишення скарги без розгляду та її повернення, яка не підлягає оскарженню.
За наявності підстав, передбачених частиною першою статті 45 Закону, Дисциплінарна палата постановляє ухвалу про відмову у відкритті дисциплінарної справи, яка не підлягає оскарженню.
Ухвала Дисциплінарної палати викладається в письмовій формі, підписується членами Дисциплінарної палати, які брали участь у її постановленні.
Ухвала про залишення скарги без розгляду та її повернення, ухвала про відмову у відкритті дисциплінарної справи може містити рішення Дисциплінарної палати стосовно кількох висновків дисциплінарних інспекторів Ради - доповідачів. Такі висновки в електронному вигляді публікуються разом із відповідними ухвалами на офіційному вебсайті Ради.
Проєкти ухвал Дисциплінарної палати про залишення скарги без розгляду та її повернення, про відмову у відкритті дисциплінарної справи, які містять рішення Дисциплінарної палати стосовно кількох висновків дисциплінарних інспекторів Ради - доповідачів, готує дисциплінарний інспектор Ради, визначений керівником служби дисциплінарних інспекторів Ради.
В ухвалі щодо кожного висновку зазначаються: найменування заявника та реєстраційний номер скарги; прізвище, ім’я, по батькові судді; назва суду, в якому працює суддя; підстава залишення без розгляду та повернення скарги згідно з пунктами 2, 3, 6 частини першої статті 44 Закону або підстава для відмови у відкритті дисциплінарної справи згідно із частиною першою статті 45 Закону.
Ухвала про відмову у відкритті дисциплінарної справи не пізніше ніж через три дні з дня її постановлення надсилається судді, щодо якого подано дисциплінарну скаргу, та особі, яка подала дисциплінарну скаргу.";
10) в абзаці другому пункту 13.14 слово "постановлення" замінити словом "оприлюднення";
11) пункт 13.15 викласти в такій редакції:
"13.15. Якщо під час розгляду пропозиції дисциплінарного інспектора Ради - доповідача щодо відкриття або відмови у відкритті дисциплінарної справи Дисциплінарна палата дійшла висновку про наявність підстав, передбачених частиною першою статті 44 Закону, для залишення дисциплінарної скарги без розгляду та повернення скаржнику, така скарга залишається без розгляду та повертається скаржнику ухвалою Дисциплінарної палати, копія якої надсилається скаржнику.";
12) пункт 13.17 викласти в такій редакції:
"13.17. Якщо підстави, передбачені частиною першою статті 44 і частиною першою статті 45 Закону, були встановлені після відкриття дисциплінарної справи, таке дисциплінарне провадження закривається, про що Дисциплінарна палата постановляє ухвалу.";
13) пункт 13.18 викласти в такій редакції:
"13.18. У разі виникнення сумнівів щодо існування або достовірності підпису особи скаржника дисциплінарний інспектор Ради - доповідач складає висновок із пропозицією запросити таку особу в засідання для підтвердження скарги, який передає на розгляд Дисциплінарної палати, за якою він закріплений.
Скаржник може підтвердити чи спростувати існування або достовірність свого підпису на засіданні Дисциплінарної палати. Скаржник може взяти участь у засіданні Дисциплінарної палати особисто або в режимі відеоконференції.
Скаржник може підтвердити чи спростувати існування або достовірність свого підпису шляхом надання Дисциплінарній палаті письмового підтвердження чи спростування існування або достовірності свого підпису. Письмове підтвердження чи спростування існування або достовірності підпису скаржника вважається належним за умови підписання кваліфікованим електронним підписом або засвідчення справжності підпису в порядку статті 78 Закону України "Про нотаріат".
Якщо скаржник підтвердить, що не підписував скаргу, Дисциплінарна палата виносить протокольну ухвалу про непідтвердження підпису, на підставі якої дисциплінарний інспектор Ради - доповідач виносить ухвалу про залишення дисциплінарної скарги без розгляду та повернення її скаржнику.";
14) пункт 13.20 викласти в такій редакції:
"13.20. Дисциплінарна палата протягом тридцяти днів із дня отримання висновку дисциплінарного інспектора Ради - доповідача із пропозицією про відкриття дисциплінарної справи розглядає такий висновок та додані до нього матеріали без виклику судді та особи, яка подала дисциплінарну скаргу, і за результатами розгляду постановляє ухвалу про відкриття або про відмову у відкритті дисциплінарної справи.
Висновок дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, який містить пропозицію про відкриття дисциплінарної справи, на засіданні Дисциплінарної палати не оголошується. Головуючий на засіданні Дисциплінарної палати оголошує пропозицію про відкриття дисциплінарної справи.
У разі запрошення в засідання дисциплінарний інспектор Ради - доповідач надає пояснення щодо складеного ним висновку.";
15) пункт 13.21 викласти в такій редакції:
"13.21. Ухвала про відкриття дисциплінарної справи має містити стислий зміст обставин, із приводу яких проводилася перевірка та які містять ознаки дисциплінарного проступку, який відповідно до частини першої статті 106 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" може бути підставою притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.";
16) пункт 13.22 викласти в такій редакції:
"13.22. Розгляд дисциплінарної справи здійснюється Дисциплінарною палатою за участю дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, судді, щодо якого відкрито дисциплінарну справу, та скаржника.
Дисциплінарні провадження, у яких на день початку роботи служби дисциплінарних інспекторів Ради Дисциплінарною палатою ухвалено рішення про відкриття дисциплінарної справи, завершуються Дисциплінарною палатою за участю члена Дисциплінарної палати - доповідача без залучення дисциплінарного інспектора Ради. У таких провадженнях член Дисциплінарної палати - доповідач здійснює повноваження дисциплінарного інспектора Ради, визначені Законом, Регламентом. Член Дисциплінарної палати - доповідач не бере участі в голосуванні Дисциплінарної палати під час ухвалення рішення про залишення без розгляду та повернення дисциплінарної скарги скаржнику, про відкриття чи відмову у відкритті дисциплінарної справи, про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді або про відмову у притягненні до дисциплінарної відповідальності судді.";
17) пункт 13.23 викласти в такій редакції:
"13.23. Суддя, скаржник можуть брати участь у розгляді справи самостійно та/або через свого представника.
У разі неможливості з поважних причин взяти участь у засіданні Дисциплінарної палати суддя може заявити клопотання про відкладення розгляду дисциплінарної справи.
У разі повторної відсутності судді на засіданні Дисциплінарної падати розгляд дисциплінарної справи здійснюється Дисциплінарною палатою без його участі, крім випадків, якщо суддя не був повідомлений або повідомлений з порушенням пункту 5.10 Регламенту.";
18) пункт 13.24 після слів "дисциплінарної справи" доповнити словами "дисциплінарний інспектор Ради -";
19) пункт 13.25 викласти в такій редакції:
"13.25. Під час здійснення підготовки справи до розгляду дисциплінарний інспектор Ради - доповідач, зокрема:
а) визначає свідків та інших осіб, які підлягають виклику або запрошенню взяти участь у засіданні, про що готує, підписує та надсилає відповідні повідомлення;
б) вчиняє інші дії, необхідні для розгляду справи Дисциплінарною палатою.
Отримані в межах одного дисциплінарного провадження матеріали можуть бути використані в іншому дисциплінарному провадженні щодо цього судді та/або іншого судді. Використання матеріалів кримінального провадження здійснюється з урахуванням вимог статті 222 Кримінального процесуального кодексу України.";
20) пункт 13.26 викласти в такій редакції:
"13.26. За результатами підготовки справи дисциплінарний інспектор Ради - доповідач не пізніше тридцяти днів із дня відкриття дисциплінарної справи:
а) готує висновок та проєкт рішення (ухвали), із пропозицією про притягнення або про відмову у притягненні судді до дисциплінарної відповідальності, який разом із матеріалами дисциплінарної справи передає на розгляд Дисциплінарної палати, за якою він закріплений;
б) направляє судді та скаржнику проєкт висновку.
Член Дисциплінарної палати, визначений на стадії попередньої перевірки, на цій стадії не змінюється.";
21) в абзаці першому пункту 13.27 слова "поштову адресу" замінити словами "на адресу, зазначену у скарзі,";
22) главу 13 після пункту 13.27 доповнити пунктом 13.28 такого змісту:
"13.28. Якщо матеріали, які підготував дисциплінарний інспектор Ради - доповідач, мають суттєві недоліки (необґрунтованість висновку, непропорційність виду дисциплінарного стягнення) й у зв’язку із цим Дисциплінарна палата не може ухвалити відповідного рішення про притягнення або про відмову у притягненні судді до дисциплінарної відповідальності, Дисциплінарна палата протягом 15 днів із дня отримання таких матеріалів повертає їх разом із проєктом висновку дисциплінарному інспектору Ради - доповідачу на доопрацювання шляхом постановлення вмотивованої ухвали.
Проєкт такої ухвали виготовляє член Дисциплінарної палати, визначений автоматизованою системою розподілу справ для розгляду Дисциплінарною палатою, відповідного висновку дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, або за дорученням головуючого на засіданні - член Дисциплінарної палати, який голосував за його ухвалення.
Дисциплінарний інспектор Ради - доповідач протягом 10 робочих днів з дня повернення йому матеріалів дисциплінарної справи разом із проєктом висновку доопрацьовує матеріали дисциплінарної справи та надає Дисциплінарній палаті оновлений висновок за результатами підготовки дисциплінарної справи до розгляду.
Дисциплінарний інспектор Ради - доповідач повідомляє суддю та скаржника про наявність проєкту оновленого висновку дисциплінарного інспектора Ради - доповідача за результатами підготовки дисциплінарної справи до розгляду.".
У зв’язку із цим пункти 13.28-13.45 вважати відповідно пунктами 13.29-13.46;
23) пункт 13.29 доповнити абзацами другим, третім такого змісту:
"Розгляд дисциплінарної справи здійснюється з обов’язковою участю дисциплінарного інспектора Ради - доповідача.
Дисциплінарний інспектор Ради - доповідач може брати участь у засіданні Дисциплінарної палати в режимі відеоконференції.";
24) пункт 13.31 після слів "його представника" доповнити словами "дисциплінарний інспектор Ради -";
25) пункт 13.32 викласти в такій редакції:
"13.32. Розгляд справи в засіданні Дисциплінарної палати розпочинається з доповіді дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, який оголошує свій висновок, після чого заслуховуються пояснення скаржника та його представників, судді та його представників, показання свідків та пояснення інших осіб, які були викликані або запрошені взяти участь у засіданні, якщо інший порядок не визначений Дисциплінарною палатою.
Головуючий на засіданні роз’яснює свідку його права та обов’язки, встановлені Законом, і попереджає свідка під розписку про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві показання або за відмову від давання показань із не передбачених законом підстав. У разі участі свідка в режимі відеоконференції свідок надає таку розписку в електронній формі, підписану кваліфікованим електронним підписом, шляхом надсилання через модуль "Електронний кабінет" ЄСІТС або на електронну пошту Ради.";
26) абзац перший пункту 13.34 після слів "щодо якого розглядається справа," доповнити словами "в тому числі на підставі висновку дисциплінарного інспектора Ради - доповідача,";
27) абзац третій пункту 13.34 після слів "справи здійснює" доповнити словами "дисциплінарний інспектор Ради -";
28) пункт 13.35 викласти в такій редакції:
"13.35. Дисциплінарна палата може своїм рішенням об’єднати в одну дисциплінарну справу кілька дисциплінарних справ, які перебувають у її провадженні, в тому числі на підставі висновку дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, про що постановляється ухвала, копія якої надсилається учасникам об’єднаної дисциплінарної справи.
Можуть бути об’єднані дисциплінарні справи щодо одного і того самого судді, відкриті за тотожними підставами дисциплінарної відповідальності судді та/або конкретними відомостями про наявність у поведінці судді ознак дисциплінарного проступку.
Дисциплінарні справи, які відкриті до дня початку роботи служби дисциплінарних інспекторів Ради, не можуть бути об’єднані з дисциплінарними справами, які відкриті після початку роботи служби дисциплінарних інспекторів Ради.
Підготовку до розгляду об’єднаної дисциплінарної справи здійснює дисциплінарний інспектор Ради - доповідач або член Дисциплінарної палати - доповідач, який був доповідачем у дисциплінарній справі, що відкрита першою.
Копія ухвали Дисциплінарної палати про об’єднання дисциплінарних справ надсилається учасникам об’єднаної дисциплінарної справи.";
29) пункт 13.36 викласти в такій редакції:
"Якщо дисциплінарна справа, яка перебуває у провадженні дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, містить відомості щодо непов’язаних між собою підстав дисциплінарної відповідальності та/або обставин, які можуть свідчити про наявність у поведінці декількох суддів ознак дисциплінарного проступку, дисциплінарний інспектор Ради - доповідач може підготувати висновок із пропозицією про роз’єднання дисциплінарної справи та направити його для розгляду до Дисциплінарної палати, за якою він закріплений.
Дисциплінарна палата за результатами розгляду висновку дисциплінарного інспектора Ради - доповідача щодо роз’єднання дисциплінарної справи може роз’єднати дисциплінарну справу на декілька дисциплінарних справ щодо кожного із суддів, постановивши відповідну ухвалу. Копії такої ухвали Дисциплінарної палати надсилаються учасникам дисциплінарного провадження. Підготовку таких дисциплінарних справ здійснює дисциплінарний інспектор Ради - доповідач, який здійснював попередню перевірку дисциплінарної справи до її роз’єднання.
Член Дисциплінарної палати - співдоповідач після роз’єднання дисциплінарної справи не змінюється.";
30) пункт 13.37 викласти в такій редакції:
"13.37. Дисциплінарна палата може внести на розгляд Ради пропозицію про об’єднання дисциплінарних справ, які перебувають у провадженні різних Дисциплінарних палат, шляхом постановлення ухвали.
В ухвалі визначається член Дисциплінарної палати для доповіді на засіданні Ради під час розгляду Радою пропозиції Дисциплінарної палати про об’єднання дисциплінарних справ.
За результатами розгляду пропозиції Дисциплінарної палати про об’єднання дисциплінарних справ Рада на пленарному засіданні може ухвалити рішення про об’єднання дисциплінарних справ, які перебувають у провадженні різних Дисциплінарних палат, і передати їх на розгляд однієї Дисциплінарної палати.
Підготовку до розгляду об’єднаної дисциплінарної справи здійснює дисциплінарний інспектор Ради - доповідач або член Дисциплінарної палати - доповідач у дисциплінарній справі, скарга в якій зареєстрована раніше.
Можуть бути об’єднані дисциплінарні справи щодо одного і того самого судді, відкриті за тотожними підставами дисциплінарної відповідальності судді та/або конкретними відомостями про наявність у поведінці судді ознак дисциплінарного проступку.
Дисциплінарні справи, які відкриті до дня початку роботи служби дисциплінарних інспекторів Ради, не можуть бути об’єднані з дисциплінарними справами, які відкриті після початку роботи служби дисциплінарних інспекторів Ради.
Після об’єднання дисциплінарних справ доповідачем у об’єднаній дисциплінарній справі є член Дисциплінарної палати, який визначений у дисциплінарній справі, що відкрита першою.
Копія ухвали Ради надсилається учасникам об’єднаної дисциплінарної справи.";
31) абзац перший пункту 13.39 після слів "розгляд дисциплінарної справи" доповнити словами ", у тому числі на підставі висновку дисциплінарного інспектора Ради - доповідача,";
32) главу 13 після пункту 13.41 доповнити пунктом 13.42 такого змісту:
"13.42. У разі якщо загальна тривалість здійснення дисциплінарного провадження, що розпочате після початку роботи служби дисциплінарних інспекторів Ради, перевищує 18 місяців із дня отримання Радою відповідної дисциплінарної скарги або з дня ухвалення Дисциплінарною палатою рішення про відкриття відповідної дисциплінарної справи за власною ініціативою чи з дня отримання Радою відповідного звернення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України до дня ухвалення Дисциплінарною палатою рішення про притягнення або про відмову у притягненні судді до дисциплінарної відповідальності, без урахування часу зупинення розгляду дисциплінарної справи, дисциплінарне провадження закривається ухвалою Дисциплінарної палати.".
У зв’язку із цим пункти 13.42-13.46 вважати відповідно пунктами 13.43-13.47;
33) абзац четвертий пункту 13.46 виключити.
У зв’язку із цим абзац п’ятий пункту 13.46 вважати абзацом четвертим.
7. У главі 14 розділу II:
1) змінити порядковий номер пункту 14.10-1 на 14.11.
У зв’язку із цим пункти 14.11-14.13 вважати відповідно пунктами 14.12-14.14;
2) главу 14 після пункту 14.4 доповнити пунктом 14.5 такого змісту:
"14.5. Для розгляду Радою висновків дисциплінарного інспектора Ради - доповідача за скаргою на рішення у дисциплінарних справах автоматизованою системою розподілу справ визначається член Ради - доповідач.
У розподілі висновку та розгляді скарги не беруть участі члени Ради, які входили до Дисциплінарної палати, що ухвалила оскаржуване рішення.
Членами Ради, які входили до Дисциплінарної палати, що ухвалила оскаржуване рішення, є члени Ради, які ухвалили оскаржуване рішення.
Член Ради - доповідач, визначений для розгляду Радою висновку, проєкту ухвали із пропозицією дисциплінарного інспектора Ради - доповідача, що надійшов уперше під час здійснення Радою дисциплінарного провадження щодо судді, визначається для розгляду усіх подальших висновків, проєктів ухвал із пропозиціями дисциплінарного інспектора Ради - доповідача в межах цього провадження та є незмінним.".
У зв’язку із цим пункти 14.5-14.14 вважати відповідно пунктами 14.6-14.15;
3) пункт 14.6 викласти в такій редакції:
"14.6. Аналіз матеріалів за скаргою на рішення Дисциплінарної палати здійснює дисциплінарний інспектор Ради - доповідач, який проводив підготовку дисциплінарної справи до розгляду у відповідному дисциплінарному провадженні щодо судді.
Аналіз матеріалів за скаргою на рішення Дисциплінарної палати, ухвалене до початку роботи служби дисциплінарних інспекторів Ради, а також у відкритій дисциплінарній справі, рішення в якій не ухвалене до початку роботи служби дисциплінарних інспекторів Ради, здійснює член Ради - доповідач, визначений автоматизованою системою розподілу справ, який не брав участі в ухваленні оскаржуваного рішення Дисциплінарної палати.";
4) пункт 14.7 викласти в такій редакції:
"14.7. Залишення скарги без розгляду та повернення її особі, яка подала скаргу, з підстав, визначених пунктами 1-4 частини шостої статті 51 Закону, вирішується дисциплінарним інспектором Ради - доповідачем шляхом постановлення ухвали.
Копія ухвали разом зі скаргою надсилається особі, що подала скаргу.";
5) пункт 14.8 викласти в такій редакції:
"14.8. До ухвалення Радою рішення по суті скарги на рішення Дисциплінарної палати суддя, скаржник мають право відкликати скаргу на рішення Дисциплінарної палати.
У разі відкликання скарги на рішення Дисциплінарної палати дисциплінарний інспектор Ради - доповідач вносить на розгляд Ради проєкт ухвали із пропозицією про повернення скарги на рішення Дисциплінарної палати без розгляду для постановлення відповідної ухвали.
Ухвала про повернення скарги на рішення Дисциплінарної палати без розгляду оскарженню не підлягає.";
6) пункт 14.9 викласти в такій редакції:
"14.9. Якщо скарга подана із пропуском строку на оскарження рішення Дисциплінарної палати та особа, яка її подала, порушує питання про поновлення цього строку, дисциплінарний інспектор Ради - доповідач вносить на розгляд Ради проєкт ухвали із пропозицією про поновлення такого строку чи відмову в його поновленні та залишення скарги без розгляду.
Рада більшістю членів Ради, які беруть участь у засіданні, може поновити особі, яка подала скаргу, строк для оскарження рішення Дисциплінарної палати, якщо визнає, що він був пропущений із поважних причин.
Якщо Рада відмовила у поновленні строку для оскарження рішення Дисциплінарної палати, скарга залишається без розгляду та повертається особі, яка її подала.
Якщо скарга подана із пропуском строку на оскарження рішення Дисциплінарної палати та особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, дисциплінарний інспектор Ради - доповідач вносить на розгляд Ради проєкт ухвали із пропозицією про залишення скарги на рішення Дисциплінарної палати без розгляду та повернення її особі, яка подала скаргу, для постановлення відповідної ухвали.";
7) главу 14 після пункту 14.9 доповнити пунктом 14.10 такого змісту:
"14.10. У разі відсутності підстав для залишення скарги без розгляду або у разі поновлення строку для оскарження рішення Дисциплінарної палати дисциплінарний інспектор Ради - доповідач проводить підготовку скарги та вносить на розгляд Ради вмотивований висновок із пропозицією:
скасувати повністю рішення Дисциплінарної палати про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді та закрити дисциплінарне провадження;
скасувати частково рішення Дисциплінарної палати про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді та ухвалити нове рішення;
скасувати повністю або частково рішення Дисциплінарної палати про відмову у притягненні судді до дисциплінарної відповідальності та ухвалити нове рішення;
змінити рішення Дисциплінарної палати, застосувавши інший вид дисциплінарного стягнення;
залишити рішення Дисциплінарної палати без змін.".
У зв’язку із цим пункти 14.10-14.15 вважати відповідно пунктами 14.11-14.16;
8) пункт 14.11 доповнити абзацами другим, третім такого змісту:
"Вища рада правосуддя розглядає скарги на рішення Дисциплінарних палат з обов’язковою участю дисциплінарного інспектора Ради - доповідача.
Дисциплінарний інспектор Ради - доповідач може брати участь у засіданні Ради в режимі відеоконференції.";
9) пункт 14.13 виключити.
У зв’язку із цим пункти 14.14-14.16 вважати відповідно пунктами 14.13-14.15;
10) абзац другий пункту 14.14 викласти в такій редакції:
"У разі повторної відсутності судді розгляд скарги здійснюється Радою без його участі, крім випадків, якщо суддя не був повідомлений або повідомлений з порушенням пункту 5.10 Регламенту.";
11) пункт 14.15 викласти в такій редакції:
"14.15. За результатами розгляду скарги Рада відкритим поіменним голосуванням ухвалює рішення відповідно до частини десятої статті 51 Закону.
Рішення Ради викладається в письмовій формі, підписується членами Ради, які брали участь у його ухваленні.
Копія рішення Ради, ухваленого за результатами розгляду скарги на рішення Дисциплінарної палати, у триденний строк із дня ухвалення вручається чи надсилається судді та скаржнику або їх представникам, а також до суду, в якому такий суддя обіймає посаду.".
8. Пункт 18.4 глави 18 розділу II виключити.
У зв’язку із цим пункти 18.5-18.9 вважати відповідно пунктами 18.4-18.8.
9. У главі 24 розділу II:
1) пункт 24.1 після абзацу п’ятого доповнити абзацами шостим - восьмим такого змісту:
"Підготовку до розгляду питання про вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя здійснює член Ради, який ініціював розгляд такого питання.
Рада може своїм рішенням об’єднати та розглянути разом кілька повідомлень (звернень) стосовно вжиття заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя, які перебувають у її провадженні, про що постановляється ухвала.
Підготовку до розгляду об’єднаного питання здійснює доповідач, який був визначений автоматизованою системою розподілу справ першим.";
2) пункт 24.6 після слів "авторитету правосуддя здійснюється" доповнити словами ", як правило,".
10. У главі 27 розділу II:
1) пункт 27.1 викласти в такій редакції:
"27.1. Справи (матеріали) надаються для ознайомлення за письмовою заявою учасника справи на підставі резолюції Голови Ради або заступника Голови Ради працівниками відповідного структурного підрозділу секретаріату Ради, на зберіганні в якому вони перебувають, в разі перебування справи (матеріалу) у провадженні члена Ради - на підставі резолюції члена Ради, а в разі перебування справи (матеріалу) у провадженні дисциплінарного інспектора Ради, Дисциплінарної палати - на підставі резолюції дисциплінарного інспектора Ради працівником відділу організаційного забезпечення служби дисциплінарних інспекторів Ради.";
2) пункт 27.4 після слів "висновки членів Ради," доповнити словами "дисциплінарних інспекторів Ради,";
3) пункт 27.5 після абзацу першого доповнити абзацом другим такого змісту:
"Обмеження доступу до інформації здійснюється з урахуванням вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації", Закону України "Про інформацію", Закону України "Про державну таємницю", Закону України "Про Вищу раду правосуддя", Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Кримінального процесуального кодексу України, інших законів України.";
4) абзац перший пункту 27.15 після слів "який забезпечує роботу члена Ради" доповнити словами ", а в разі перебування справи (матеріалу) у провадженні дисциплінарного інспектора Ради - на підставі резолюції дисциплінарного інспектора Ради працівником відділу організаційного забезпечення служби дисциплінарних інспекторів Ради";
5) абзац другий пункту 27.15 після слів "діяльність членів Ради" доповнити словами ", служби дисциплінарних інспекторів Ради".
11. Виключити додаток 6. У зв’язку із цим додаток 7 вважати додатком 6.
( Текст Рішення надано Вищою радою правосуддя )