• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження тематичних планів та програм курсів базової підготовки оцінювачів за напрямами та спеціалізаціями оцінки майна

Фонд державного майна України  | Наказ, План від 19.05.2004 № 969
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
19.05.2004 N 969
Про затвердження тематичних планів та програм курсів базової підготовки оцінювачів за напрямами та спеціалізаціями оцінки майна
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Фонду державного майна N 807 від 14.06.2010 N 111 від 01.02.2011 N 680 від 15.05.2012 - Наказ скасовано на підставі Наказу Фонду державного майна N 2950 від 14.06.2012 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 906 від 27.06.2013 )
Відповідно до пункту 1.3 Загальних вимог до навчальних програм навчання оцінювачів та підвищення їх кваліфікації, затверджених наказом Фонду державного майна України від 15.04.2004 N 754, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.05.2004 за N 562/9161,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити тематичні плани та програми курсів базової підготовки оцінювачів за напрямами та спеціалізаціями оцінки майна за модульними схемами, що додаються.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду Д.Парфененка.
Голова Фонду М.Чечетов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду
державного майна України
19.05.2004 N 969
(у редакції наказу
Фонду державного
майна України
27.06.2012 N 906)
( v0906224-13 )
I. Навчальна програма базової підготовки оцінювачів за напрямом 1 "Оцінка об'єктів у матеріальній формі"
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
навчальної програми базової підготовки оцінювачів за напрямом 1 "Оцінка об'єктів у матеріальній формі"
Модуль 1 "Загальні питання оцінки"
N
теми
Назва темиКількість академічних годин
всьоголекціїпрактичні заняття
1.Вступ в оцінку. Основні
поняття і визначення
66-
2.Основи господарського
та цивільного права в
Україні
33-
3.Нормативно-правове
регулювання оцінки
об'єктів у матеріальній
формі у різних випадках
її проведення
33-
4.Професійна оціночна, у
тому числі
землеоціночна
діяльність в Україні та
вимоги до її здійснення
33-
5.Організаційно-
процедурні питання
оцінки майна
Усього1515-
ПРОГРАМА КУРСУ
Тема 1. Вступ в оцінку. Основні поняття і визначення
Поняття оцінки. Випадки обов'язкового проведення оцінки майна. Обмеження щодо проведення оцінки майна. Види оцінки.
Основні положення Національних стандартів оцінки майна. Міжнародні стандарти оцінки. Об'єкти оцінки. Принципи оцінки. Бази оцінки, основні підходи до їх вибору. Види вартості як бази оцінки, умови їх застосування, загальні підходи до їх визначення. Фактори, що впливають на вартість майна: фізичні, економічні, соціальні, політичні, правові, екологічні та їх застосування в практиці оцінки. Мета оцінки. Вплив мети оцінки на вибір відповідної бази оцінки. Методичні підходи та методи оцінки, оціночні процедури, які використовуються у процесі оцінки майна, та основні засади їх застосування.
Зміна вартості грошей у часі. Фактори, що впливають на зміну вартості грошей у часі. Алгоритм визначення поточної та майбутньої вартості грошової одиниці та ануїтету. Шість функцій складного процента для визначення вартості грошових потоків. Випадки їх застосування в оцінці.
Поняття капіталізації та її види. Сутність ставок капіталізації та дисконту і методи їх визначення. Реальна і номінальна норма доходу. Зв'язок доходності інвестицій та ризиків їх вкладення в альтернативні варіанти використання. Область застосування та обмеження методів прямої та непрямої капіталізації.
Тема 2. Основи господарського та цивільного права в Україні
Об'єкти цивільних прав. Речі. Майно. Право власності та інші речові права. Форми власності. Власність - як комплекс прав. Право власності громадянина та юридичної особи. Захист прав власності. Законодавче регулювання прав власності в Україні. Порядок передачі права власності.
Суб'єкти господарювання. Поняття майна, майнових відносин. Майнові основи господарювання. Майно як об'єкт оцінки. Державна реєстрація майна та майнових прав. Документи, що регламентують використання (експлуатацію) об'єктів.
Відшкодування шкоди, збитків.
Правові, організаційні та економічні основи використання майна, що встановлені законами та іншими нормативними актами і які впливають на вартість.
Тема 3. Нормативно-правове регулювання оцінки об'єктів у матеріальній формі у різних випадках її проведення
Законодавство, суб'єкт оціночної діяльності, замовник оцінки, порядок проведення оцінки, особливості вибору виду вартості, особливості оціночних процедур, строки дії оцінки з метою:
передачі об'єктів права державної, комунальної власності в оренду (концесію);
приватизації об'єктів права державної, комунальної власності;
приватизації орендованих об'єктів права державної власності;
відчуження об'єктів права державної власності;
відчуження об'єктів, що належать господарському товариству, акції (частка, пай) якого є об'єктом державної (комунальної) власності;
відчуження, оренди майна Збройних Сил України;
примусового відчуження;
реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом;
застави (іпотеки);
страхування;
оподаткування;
відображення результатів переоцінки вартості майна у бухгалтерському обліку;
визначення розміру збитків, що призвели до завдання майнової шкоди власникам майна, в тому числі державі.
Особливості проведення оцінки майна на підставі ухвали суду про призначення відповідної експертизи щодо оцінки майна.
Тема 4. Професійна оціночна, у тому числі землеоціночна діяльність в Україні та вимоги до її здійснення
Законодавче регулювання професійної оціночної діяльності в Україні. Основні положення Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", Закону України "Про оцінку земель", що регулюють вимоги до професійної оціночної діяльності в Україні. Форми професійної оціночної діяльності. Професійна етика оціночної діяльності.
Підстави проведення оцінки майна. Істотні умови договору на проведення оцінки майна. Професійна підготовка оцінювачів. Державний реєстр оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності. Державний реєстр оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок. Саморегулівні організації оцінювачів. Суб'єкти оціночної діяльності. Державна реєстрація суб'єктів оціночної діяльності та ліцензування землеоціночних робіт. Кваліфікаційні вимоги до проведення оцінки майна. Права, обов'язки та відповідальність оцінювача. Державне регулювання оціночної діяльності в Україні.
Тема 5. Організаційно-процедурні питання оцінки майна
Організація процесу оцінки. Етапи проведення незалежної оцінки майна. Загальні вимоги до її проведення. Вимоги до джерел інформації, вихідних даних для оцінки майна. Оформлення результатів оцінки. Зміст, форма, порядок складання звітів про оцінку майна. Основні розділи звіту про оцінку, вимоги до його складання і порядок надання замовнику (у тому числі рецензування, погодження, затвердження) звітів. Умови залучення суб'єктів оціночної діяльності для оцінки майна органами державної влади, органами місцевого самоврядування. Рецензування звітів про оцінку.
Модуль 2 за спеціалізацією 1.1 "Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок, та майнових прав на них" у межах напряму 1 "Оцінка об'єктів в матеріальній формі"
N
теми
Назва темиКількість академічних годин
всьоголекціїпрактичні
заняття
тестування
1.Об'єкт оцінки,
його
ідентифікація.
Організація
процесу оцінки
99--
2.Витратний
підхід оцінки
нерухомого
майна.
972-
3.Дохідний підхід
оцінки
нерухомого
майна
972-
4.Порівняльний
підхід оцінки
нерухомого
майна
972-
5.Оцінка
земельних
ділянок
972-
6.Особливості
оцінки окремих
видів
нерухомого
майна
77--
7.Тестування2--2
Усього544482
ПРОГРАМА КУРСУ
Тема 1. Об'єкт оцінки, його ідентифікація. Організація процесу оцінки
Нерухомість як об'єкт оцінки. Поняття земельної ділянки, земельного поліпшення. Правовий режим об'єктів нерухомого майна, у тому числі земельних ділянок.
Організація процесу незалежної оцінки нерухомості та її етапи.
Вихідні дані та інформаційні джерела для забезпечення проведення оцінки нерухомого майна, у тому числі земельних ділянок.
Застосування містобудівної, проектної документації на будівництво в практиці оцінки. Схеми планування територій, генеральний план населеного пункту, детальний план території, проект забудови території.
Тема 2. Витратний підхід оцінки нерухомого майна
Визначення вартості нерухомості з застосуванням витратного підходу: передумови, методи, оціночні процедури, послідовність їх застосування.
Ціноутворення в будівництві. Кошторисна документація. Загальні правила визначення кошторисної вартості будівництва. Застосування кошторисної документації на ідентичні або подібні об'єкти нерухомості в практиці оцінки.
Фізичний знос об'єкта нерухомості. Сутність та способи визначення фізичного зносу об'єкта нерухомості.
Функціональний знос об'єкта нерухомості. Сутність та способи визначення функціонального зносу об'єкта нерухомості.
Економічний (зовнішній) знос об'єктів нерухомості. Сутність та способи визначення економічного (зовнішнього) зносу об'єкта нерухомості.
Порядок визначення вартості відтворення або заміщення земельних поліпшень - будинків, будівель та споруд багатоповерхового житлового будівництва.
Порядок визначення вартості відтворення або заміщення земельних поліпшень - будинків, будівель та споруд малоповерхового житлового будівництва.
Практика оцінки нерухомості за допомогою витратного підходу.
Тема 3. Дохідний підхід оцінки нерухомого майна
Поняття дохідної нерухомості. Дохідний підхід до оцінки нерухомості, сфера його застосування. Методи оцінки доходного підходу і послідовність їх оціночних процедур.
Поняття грошового потоку, рентного та чистого операційного доходу. Методи прогнозування майбутніх грошових потоків.
Поняття та способи визначення ставки капіталізації та ставки дисконту під час оцінки нерухомого майна, у тому числі земельних ділянок. Дисконтування та капіталізація як оціночні процедури.
Вартість реверсії, сутність та способи її визначення для об'єкта нерухомості.
Практика оцінки нерухомості за допомогою дохідного підходу.
Тема 4. Порівняльний підхід оцінки нерухомого майна
Визначення вартості нерухомості з застосуванням порівняльного підходу: передумови, методи, оціночні процедури і послідовність їх застосування.
Подібне майно. Правила підбору об'єктів порівняння і урахування інформації про ціни на ідентичне або подібне майно, що використовується в порівняльному підході.
Практика оцінки нерухомості за допомогою порівняльного підходу.
Тема 5. Оцінка земельних ділянок
Визначення ринкової вартості земельної ділянки, її частини: методичні підходи, методи, оціночні процедури і послідовність їх застосування.
Процедура аналізу характеристик земельної ділянки, планування, забудови та іншого використання навколишніх територій, стану інженерних мереж під час визначення вартості об'єкта нерухомості.
Методичне регулювання експертної грошової оцінки земельних ділянок та порядок її проведення.
Методичні засади незалежної оцінки земельних ділянок, що містять земельні поліпшення.
Особливості оцінки земельних ділянок, що використовуються як сільськогосподарські угіддя, та земельних ділянок, у межах яких розташовані природні, штучні замкнуті водойми, що використовуються для рибогосподарської діяльності.
Сутність, основні засади і сфера застосування нормативної грошової оцінки земель. Особливості нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.
Практика експертної грошової оцінки земельних ділянок.
Тема 6. Особливості оцінки окремих видів нерухомого майна
Визначення вартості об'єкта незавершеного будівництва: методичні підходи, методи, оціночні процедури і послідовність їх застосування.
Передавальні пристрої та особливості їх оцінки: методичні підходи, методи, оціночні процедури і послідовність їх застосування.
Вбудовані, прибудовані та вбудовано-прибудовані приміщення і особливості їх оцінки: методичні підходи, методи, оціночні процедури і послідовність їх застосування.
Особливості оцінки спеціалізованих об'єктів нерухомого майна, у тому числі земельних ділянок спеціалізованих об'єктів та об'єктів з обмеженим ринком.
Оцінка права користування (оренди) об'єктами нерухомого майна, у тому числі земельними ділянками.
Методичні засади оцінки нерухомих пам'яток культурної спадщини.
Оцінка об'єкта нерухомості, який оцінюється як цілісний майновий комплекс (бізнес), що створений на його основі.
Модуль 3 за спеціалізацією 1.2 "Оцінка машин і обладнання" у межах напряму 1 "Оцінка об'єктів в матеріальній формі"
N
теми
Назва темиКількість академічних годин
всьоголекціїпрактичні
заняття
тестування
1.Об'єкт оцінки,
його
ідентифікація.
Організація
процесу оцінки
55--
2.Витратний
підхід оцінки
машин і
обладнання
532-
3.Дохідний підхід
оцінки машин і
обладнання
33--
4.Порівняльний
підхід оцінки
машин і
обладнання
532-
5.Оцінка машин і
обладнання, що
потребують
капітального
ремонту або
ремонт яких
визнано
недоцільним
33--
6.Класифікація та
особливості
оцінки окремих
видів машин і
обладнання
88--
7.Тестування2--2
Усього312542
ПРОГРАМА КУРСУ
Тема 1. Об'єкт оцінки, його ідентифікація. Організація процесу оцінки
Машини, обладнання як об'єкти оцінки. Класифікація та характеристики, за якими проводиться ідентифікація машин, обладнання, устаткування.
Нормативне регулювання режиму експлуатації машин, обладнання, устаткування підвищеної небезпеки, щодо яких здійснюється державний нагляд у сфері промислової, транспортної, пожежної та іншої безпеки та охорони праці. Підходи до визначення вартості машин, обладнання, устаткування підвищеної небезпеки, які мають дозвільний (регульований) режим експлуатації.
Порядок визначення та врахування витрат на монтажні, пусконалагоджувальні роботи, ремонт та обслуговування обладнання під час оцінки обладнання.
Вихідні дані та інформаційні джерела для забезпечення проведення оцінки машин і обладнання. Стандартизація і сертифікація машин і обладнання. Габаритність, комплектність обладнання, комплектність товаросупроводжувальної документації, монтажно-технологічні вимоги.
Способи перевірки комплектності, машин, обладнання на етапі ідентифікації об'єкта оцінки. Умови поставки та комплектації обладнання. Супровідна документація.
Організація процесу оцінки машин, обладнання і її етапи.
Тема 2. Витратний підхід оцінки машин і обладнання
Визначення вартості машин і обладнання за витратним підходом: сутність, сфера застосування, методи та оціночні процедури.
Вартість відтворення та вартість заміщення машин, обладнання. Методи визначення вартості відтворення, вартості заміщення машин і обладнання.
Фізичний знос як фактор втрати вартості. Ознаки фізичного зносу. Основні методи розрахунку фізичного зносу машин і обладнання.
Функціональний знос як фактор втрати вартості. Ознаки функціонального зносу. Основні методи розрахунку функціонального зносу машин і обладнання.
Економічний (зовнішній) знос як фактор втрати вартості. Ознаки економічного (зовнішнього) зносу. Основні методи розрахунку економічного (зовнішнього) зносу машин і обладнання.
Практика оцінки машин і обладнання за допомогою витратного підходу.
Тема 3. Дохідний підхід оцінки машин і обладнання
Дохідний підхід для оцінки машин і обладнання: сутність, сфера застосування, методи та оціночні процедури.
Поняття чистого операційного доходу та методи його прогнозування.
Поняття та способи визначення ставки капіталізації та ставки дисконту. Дисконтування та капіталізація як оціночні процедури.
Вартість реверсії, сутність та способи її визначення.
Тема 4. Порівняльний підхід оцінки машин і обладнання
Порівняльний підхід для оцінки машин і обладнання: сутність, сфера застосування, методи та оціночні процедури.
Формування сукупності об'єктів порівняння під час застосування порівняльного підходу для оцінки машин і обладнання. Класифікація ознак та елементів порівняння машин і обладнання. Оціночні процедури внесення коригувань під час оцінки машин і обладнання.
Практика оцінки машин і обладнання за допомогою порівняльного підходу.
Тема 5. Оцінка машин і обладнання, що потребують капітального ремонту або ремонт яких визнано недоцільним
Порядок визначення вартості машин і обладнання, що на дату оцінки потребують капітального ремонту.
Визначення вартості машин і обладнання, що на дату оцінки потребують значних витрат на проведення ремонту, або ремонт яких визнано недоцільним.
Вартість ліквідації машин і обладнання: поняття, сутність, методи та оціночні процедури. Відходи, що містять дорогоцінні метали: загальні відомості, характеристика, врахування вартості відходів, що містять дорогоцінні метали, під час визначення вартості ліквідації.
Тема 6. Класифікація та особливості оцінки окремих видів машин і обладнання
Класифікація обробного обладнання (метало-, дерево-, каменеобробного обладнання тощо); обладнання загальнозаводського призначення (зварювальне, холодильне обладнання, обладнання для підтримки мікроклімату тощо); вантажопідйомних машин і механізмів; залізничного транспорту; нестандартизованого обладнання; будівельних машин (механізмів) та обладнання; засобів вимірювання і контролю (приладів); універсального промислового обладнання; офісного обладнання; інструментів, виробничого та господарського інвентарю; приладів побутових електромеханічних. Характеристики, за якими проводиться ідентифікація кожного виду обладнання, та впливають на його вартість. Особливості оцінки кожного виду обладнання.
Оцінка обладнання, яке нерозривно пов'язане із земельними поліпшеннями.
Оцінка обладнання, формування цін на яке відбувається за системою ціноутворення у будівництві.
Оцінка імпортного обладнання.
Нормативно-правове регулювання та методологічні засади визначення вартості рухомого майна Збройних Сил України та інших військових формувань.
Модуль 4 за спеціалізацією 1.3 "Оцінка колісних транспортних засобів" у межах напряму 1 "Оцінка об'єктів в матеріальній формі"
N
теми
Назва темиКількість академічних годин
всьоголекціїпрактичні
заняття
тестування
1.Об'єкт оцінки,
його
ідентифікація.
Організація
процесу оцінки
55--
2.Витратний
підхід оцінки
колісних
транспортних
засобів
532-
3.Дохідний підхід
оцінки колісних
транспортних
засобів
33--
4.Порівняльний
підхід оцінки
колісних
транспортних
засобів
532-
5.Оцінка колісних
транспортних
засобів, що
потребують
ремонту або
ремонт яких
визнано
недоцільним
33--
6.Особливості
оцінки окремих
видів колісних
транспортних
засобів
88--
7.Тестування2--2
Усього312542
ПРОГРАМА КУРСУ
Тема 1. Об'єкт оцінки, його ідентифікація. Організація процесу оцінки
Загальні положення та сфера застосування Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів.
Бази, методичні підходи та методи оцінки колісних транспортних засобів.
Процедура технічного огляду і ідентифікація колісного транспортного засобу. Вихідні дані для оцінки колісного транспортного засобу.
Визначення року виготовлення і робочого об'єму двигуна колісного транспортного засобу під час проведення ідентифікації об'єкта оцінки.
Нормативно-правові акти, методична, довідкова література та комп'ютерні бази даних з програмним забезпеченням, що використовуються під час оцінки колісного транспортного засобу, їх застосування.
Організація процесу оцінки колісних транспортних засобів і її етапи.
Тема 2. Витратний підхід оцінки колісних транспортних засобів
Визначення вартості колісних транспортних засобів за витратним підходом: сутність, сфера застосування, методи та оціночні процедури.
Вартість відтворення та вартість заміщення колісних транспортних засобів. Методи визначення вартості відтворення, вартості заміщення колісних транспортних засобів.
Фізичний знос як фактор втрати вартості. Ознаки фізичного зносу. Основні методи розрахунку фізичного зносу колісних транспортних засобів.
Функціональний знос як фактор втрати вартості. Ознаки функціонального зносу. Основні методи розрахунку функціонального зносу колісних транспортних засобів.
Економічний (зовнішній) знос як фактор втрати вартості. Ознаки економічного (зовнішнього) зносу. Основні методи розрахунку економічного (зовнішнього) зносу колісних транспортних засобів.
Визначення ринкової вартості складових частин колісного транспортного засобу з урахуванням коефіцієнта фізичного зносу.
Порядок визначення ринкової вартості, з урахуванням коефіцієнта фізичного зносу акумуляторної батареї та пневматичних шин.
Тема 3. Дохідний підхід оцінки колісних транспортних засобів
Дохідний підхід для оцінки колісних транспортних засобів: сутність, сфера застосування, методи та оціночні процедури.
Поняття чистого операційного доходу та методи його прогнозування.
Поняття та способи визначення ставки капіталізації та ставки дисконту. Дисконтування та капіталізація як оціночні процедури.
Вартість реверсії, сутність та способи її визначення.
Тема 4. Порівняльний підхід оцінки колісних транспортних засобів
Процедура та методичні засади визначення ринкової вартості колісних транспортних засобів шляхом застосування методу, заснованого на аналізі цін аналогічних колісних транспортних засобів.
Критерії, за якими проводиться підбір аналога. Вимоги до правильно підібраного аналога колісного транспортного засобу.
Порядок визначення середньої ринкової ціни колісного транспортного засобу.
Загальні вимоги до визначення відсоткового показника ринкової вартості колісного транспортного засобу.
Оціночні процедури визначення коефіцієнта коригування ринкової вартості колісного транспортного засобу за величиною пробігу. Показник одометра як джерело інформації.
Особливості визначення ринкової вартості колісного транспортного засобу з урахуванням умов його догляду, зберігання, експлуатації та його комплектності, укомплектованості, пошкоджень, відновлення і оновлення складових.
Практика оцінки колісних транспортних засобів за допомогою порівняльного підходу.
Тема 5. Оцінка колісних транспортних засобів, що потребують ремонту або ремонт яких визнано недоцільним
Порядок визначення вартості матеріального збитку, завданого власнику колісного транспортного засобу.
Підстави для виконання капітального ремонту колісного транспортного засобу. Операції з заміни базових складових частин колісного транспортного засобу, що належать до капітального ремонту.
Класифікація та ознаки ремонтів і перекосів кузова.
Порядок визначення обсягу робіт з фарбування колісного транспортного засобу.
Порядок визначення кількості та вартості матеріалів для фарбування, антикорозійної і протишумової обробки кузова (кабіни) колісного транспортного засобу.
Порядок розрахунку втрати товарної вартості колісного транспортного засобу.
Порядок визначення вартості відновлювального ремонту.
Порядок визначення вартості машин та обладнання, що на дату оцінки потребують капітального ремонту.
Вартість утилізації колісного транспортного засобу: поняття, випадки визначення і оціночні процедури.
Практика визначення вартості матеріального збитку, завданого власнику колісного транспортного засобу.
Тема 6. Особливості оцінки окремих видів колісних транспортних засобів
Особливості визначення ринкової вартості вантажних автомобілів та автобусів.
Особливості визначення ринкової вартості причепів та мототехніки.
Особливості визначення ринкової вартості колісних транспортних засобів, строк експлуатації яких не перевищує 1 рік.
Особливості визначення вартості колісного транспортного засобу та їх складових частин, що ввозяться на митну територію України. Особливості визначення вартості відновлювального ремонту для колісних транспортних засобів, що ввозяться на митну територію України.
Особливості визначення вартості колісного транспортного засобу спеціального та спеціалізованого призначення.
Особливості визначення ринкової вартості колісного транспортного засобу, який має аварійні пошкодження.
Модуль 5 за спеціалізацією 1.4 "Оцінка літальних апаратів" у межах напряму 1 "Оцінка об'єктів в матеріальній формі"
N
теми
Назва темиКількість академічних годин
всьоголекціїпрактичні
заняття
тестування
1.Об'єкт оцінки,
його
ідентифікація.
Організація
процесу оцінки
66--
2.Витратний
підхід оцінки
літальних
апаратів
642-
3.Дохідний підхід
оцінки
літальних
апаратів
642-
4.Порівняльний
підхід оцінки
літальних
апаратів
642-
5.Оцінка
літальних
апаратів, що
потребують
ремонту або
ремонт яких
визнано
недоцільним
55--
6.Тестування2--2
Усього312362
ПРОГРАМА КУРСУ
Тема 1. Об'єкт оцінки, його ідентифікація. Організація процесу оцінки
Літальні апарати та повітряні судна як об'єкти оцінки. Державна реєстрація літальних апаратів та повітряних суден. Документи, що регламентують експлуатацію літальних апаратів та повітряних суден.
Вимоги законодавства України та міжнародних конвенцій до літальних апаратів різного призначення, у тому числі до умов та режиму їх експлуатації.
Класифікація літальних апаратів. Групи повітряних суден. Основні льотно-технічні характеристики, характеристики силової установки, системи бортового обладнання, які формують вартість різних видів літальних апаратів.
Процедура технічного огляду літального апарату, документи, що складаються за його результатами, ідентифікація літального апарату.
Вихідні дані та інша необхідна для оцінки літального апарату інформація: порядок підготовки, збирання, аналіз.
Організація процесу оцінки літальних апаратів та повітряних суден та її етапи.
Тема 2. Витратний підхід оцінки літальних апаратів
Визначення вартості літальних апаратів та повітряних суден за витратним підходом: сутність, сфера застосування, методи та оціночні процедури.
Вартість відтворення та вартість заміщення літальних апаратів та повітряних суден. Методи визначення вартості відтворення, вартості заміщення літальних апаратів та повітряних суден.
Фізичний знос як фактор втрати вартості. Ознаки фізичного зносу. Основні методи розрахунку фізичного зносу літальних апаратів та повітряних суден.
Функціональний знос як фактор втрати вартості. Ознаки функціонального зносу. Основні методи розрахунку функціонального зносу літальних апаратів та повітряних суден.
Економічний (зовнішній) знос як фактор втрати вартості. Ознаки економічного (зовнішнього) зносу. Основні методи розрахунку економічного (зовнішнього) зносу літальних апаратів та повітряних суден.
Практика оцінки літальних апаратів та повітряних суден за допомогою витратного підходу.
Тема 3. Дохідний підхід оцінки літальних апаратів
Дохідний підхід для оцінки літальних апаратів та повітряних суден: сутність, сфера застосування, методи та оціночні процедури.
Поняття чистого грошового потоку та чистого операційного доходу, методи їх прогнозування.
Поняття та способи визначення ставки капіталізації та ставки дисконту. Дисконтування та капіталізація як оціночні процедури.
Вартість реверсії, сутність та способи її визначення.
Практика оцінки літальних апаратів та повітряних суден за допомогою дохідного підходу.
Тема 4. Порівняльний підхід оцінки літальних апаратів
Порівняльний підхід для оцінки літальних апаратів та повітряних суден: сутність, сфера застосування, методи та оціночні процедури, переваги та недоліки методичного підходу.
Подібний об'єкт для літальних апаратів та повітряних суден. Характеристика та порядок використання джерел інформації про подібні об'єкти для літальних апаратів та повітряних суден.
Формування сукупності об'єктів порівняння під час застосування порівняльного підходу для оцінки літальних апаратів та повітряних суден. Класифікація ознак та елементів порівняння літальних апаратів та повітряних суден. Оціночні процедури внесення коригувань під час оцінки літальних апаратів та повітряних суден.
Практика оцінки літальних апаратів за допомогою порівняльного підходу.
Тема 5. Оцінка літальних апаратів, що потребують ремонту або ремонт яких визнано недоцільним
Визначення вартості ліквідації літальних апаратів та повітряних суден: поняття, передумови визначення, методи та оціночні процедури.
Порядок та методичні засади визначення вартості літальних апаратів та повітряних суден, які відповідно до документів з нормативного регулювання режиму експлуатації потребують капітального ремонту.
Модуль 6 за спеціалізацією 1.5 "Оцінка судноплавних засобів" у межах напряму 1 "Оцінка об'єктів в матеріальній формі"
N
теми
Назва темиКількість академічних годин
всьоголекціїпрактичні
заняття
тестування
1.Об'єкт оцінки,
його
ідентифікація.
Організація
процесу оцінки
66--
2.Витратний
підхід оцінки
судноплавних
засобів
642-
3.Дохідний підхід
оцінки
судноплавних
засобів
642-
4.Порівняльний
підхід оцінки
судноплавних
засобів
642-
5.Оцінка
судноплавних
засобів, що
потребують
ремонту або
ремонт яких
визнано
недоцільним
55--
6.Тестування2--2
Усього312362
ПРОГРАМА КУРСУ
Тема 1. Об'єкт оцінки, його ідентифікація. Організація процесу оцінки
Державна реєстрація судноплавних засобів. Документи, що регламентують експлуатацію суден. Вимоги законодавства України та міжнародних конвенцій до суден різного призначення.
Судноплавні засоби як об'єкт оцінки. Ринок судноплавних засобів та його інфраструктура. Аналіз стану фрахтового ринку суден. Фінансово-правові механізми ринку судноплавних засобів.
Вихідні дані для оцінки суден. Аналіз судової документації та результатів технічних перевірок суден. Основні фактори, що формують вартість різних видів судноплавних засобів.
Конструктивні елементи судноплавних засобів. Характеристики судноплавного засобу, за якими проводиться його ідентифікація, що впливають на його вартість.
Основні методичні підходи та методи оцінки судноплавних засобів, їх характеристика.
Процедура технічного огляду судна та його документування, ідентифікація судноплавного засобу. Вихідні дані та інша необхідна для оцінки судноплавного засобу інформація: порядок підготовки, збирання, аналіз.
Організація процесу оцінки судноплавних засобів та її етапи.
Тема 2. Витратний підхід оцінки судноплавних засобів
Визначення вартості судноплавних засобів за витратним підходом: сутність, сфера застосування, методи та оціночні процедури.
Вартість відтворення та вартість заміщення судноплавних засобів. Методи визначення вартості відтворення, вартості заміщення судноплавних засобів.
Фізичний знос як фактор втрати вартості. Ознаки фізичного зносу. Основні методи розрахунку фізичного зносу судноплавних засобів.
Функціональний знос як фактор втрати вартості. Ознаки функціонального зносу. Основні методи розрахунку функціонального зносу судноплавних засобів.
Економічний (зовнішній) знос як фактор втрати вартості. Ознаки економічного (зовнішнього) зносу. Основні методи розрахунку економічного (зовнішнього) зносу судноплавних засобів.
Практика оцінки судноплавних засобів за допомогою витратного підходу.
Тема 3. Дохідний підхід оцінки судноплавних засобів
Дохідний підхід для оцінки судноплавних засобів: сутність, сфера застосування, методи та оціночні процедури.
Поняття чистого грошового потоку та чистого операційного доходу, методи їх прогнозування.
Поняття та способи визначення ставки капіталізації та ставки дисконту. Дисконтування та капіталізація як оціночні процедури.
Вартість реверсії, сутність та способи її визначення.
Практика оцінки судноплавних засобів за допомогою дохідного підходу.
Тема 4. Порівняльний підхід оцінки судноплавних засобів
Порівняльний підхід для оцінки судноплавних засобів: сутність, сфера застосування, методи та оціночні процедури, переваги та недоліки методичного підходу.
Подібний об'єкт для судноплавних засобів. Характеристика та порядок використання джерел інформації про подібні об'єкти для судноплавних засобів.
Формування сукупності об'єктів порівняння під час застосування порівняльного підходу для оцінки судноплавних засобів. Класифікація ознак та елементів порівняння судноплавних засобів. Оціночні процедури внесення коригувань під час оцінки судноплавних засобів.
Практика оцінки судноплавних засобів за допомогою порівняльного підходу.
Тема 5. Оцінка судноплавних засобів, що потребують ремонту або ремонт яких визнано недоцільним
Визначення вартості ліквідації судноплавних засобів: поняття, передумови визначення, методи та оціночні процедури.
Порядок та методичні засади визначення вартості судноплавних засобів, які відповідно до документів з нормативного регулювання режиму експлуатації потребують капітального ремонту.
Модуль 7 за спеціалізацією 1.6 "Оцінка рухомих речей, що становлять культурну цінність" у межах напряму 1 "Оцінка об'єктів в матеріальній формі"
N
теми
Назва темиКількість академічних годин
всьоголекціїпрактичні
заняття
тестування
1.Мистецтвознавча
експертиза:
законодавче та
інше нормативно-
правове
забезпечення,
поняття,
кваліфікаційні
вимоги до її
виконавців,
порядок
проведення і
оформлення
результатів
523418
1.1.Законодавче та
нормативно-
правове
забезпечення
процесів
формування,
обліку,
зберігання та
використання
рухомих речей, що
становлять
культурну
цінність
66-
1.2.Поняття рухомих
речей, що
становлять
культурну
цінність.
Товарознавчі
аспекти і ринок
культурних
цінностей,
споживча
цінність і
споживчі
властивості
культурних
цінностей.
Класифікація
рухомих
культурних
цінностей
66-
1.3.Поняття
мистецтвознавчої
експертизи
рухомих
культурних
цінностей,
кваліфікаційні
вимоги до її
виконавців
862
1.4.Основи гемології
та металознавства.
Дорогоцінні
метали і
дорогоцінне
каміння у складі
рухомих
культурних
цінностей
1688
1.5.Атрибуція і
ідентифікація
рухомих
культурних
цінностей, вимоги
до оформлення
вихідних даних та
носіїв іншої
інформації,
необхідної для
оцінки, та
перевірка їх
достовірності
1688
2.Оцінка рухомих
речей, що
становлять
культурну
цінність
35278
2.1.Визначення
вартості рухомих
культурних
цінностей
витратним
підходом
862
2.2.Порівняльний
підхід для оцінки
рухомих
культурних
цінностей
862
2.3.Особливості
оцінки деяких
видів рухомих
культурних
цінностей
14104
2.4.Організаційно-
методичні та
процедурні
питання оцінки
рухомих
культурних
цінностей
55-
3.Тестування 3
Усього876126