• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг | Постанова від 09.06.2021 № 955
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
  • Тип: Постанова
  • Дата: 09.06.2021
  • Номер: 955
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
  • Тип: Постанова
  • Дата: 09.06.2021
  • Номер: 955
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
09.06.2021 № 955
Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП
Відповідно до законів України "Про ринок електричної енергії" та "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до деяких постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - Зміни), що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, крім абзаців третього-шостого пункту 1 та абзацу п’ятого підпункту 2 пункту 2 Змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності з 01 січня 2022 року.
Голова НКРЕКПВ. Тарасюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова
Національної комісії, що здійснює
державне регулювання
у сферах енергетики
та комунальних послуг
09.06.2021 № 955
ЗМІНИ
до деяких постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
1. У розділі III Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 310:
у главі 3.3:
підпункт 3 пункту 3.3.1 викласти в такій редакції:
"3) запланований для виконання впродовж наступних 5 календарних років перелік заходів із зазначенням необхідного обсягу інвестицій та строків виконання з нового будівництва, реконструкції та технічного переоснащення елементів системи розподілу, сформований:
пооб’єктно для рівня напруги 20 кВ та вище;
узагальнено із прив’язкою до відповідних районів для рівня напруги нижче 20 кВ на прогнозний п’ятирічний період, а також пооб’єктно для першого року прогнозного періоду;";
пункт 3.3.4 доповнити новим підпунктом такого змісту:
"5) розрахункові схеми нормальних, аварійних, ремонтно-аварійних режимів роботи електричної мережі для таких характерних режимів:
максимуму навантаження під час зимового періоду;
мінімуму навантаження під час зимового періоду;
денного зниження навантаження під час зимового періоду;
максимуму навантаження під час літнього періоду;
мінімуму навантаження під час літнього періоду;
денного зниження навантаження під час літнього періоду.";
підпункт 2 пункту 3.5.2 глави 3.5 після слова "навантаження" доповнити словами "та денного зниження навантаження".
2. Унести до Порядку розроблення та подання на затвердження планів розвитку систем розподілу та інвестиційних програм операторів систем розподілу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 04 вересня 2018 року № 955, такі зміни:
1) у главі 1:
у пункті 1.2:
абзац другий після слова "періоду" доповнити абревіатурою "ІП";
після абзацу другого доповнити новим абзацом третім такого змісту:
"захід ІП - запланована до виконання закупівля товарів, робіт або послуг протягом прогнозного періоду ІП (календарний рік), що пов’язана з провадженням ліцензіатом господарської діяльності з розподілу електричної енергії;".
У зв’язку з цим абзаци третій-сьомий вважати відповідно абзацами четвертим-восьмим;
після абзацу п’ятого доповнити новим абзацом шостим такого змісту:
"перехідний захід ІП - запланована до виконання закупівля товарів, робіт або послуг протягом двох або більше років, що пов’язана з провадженням ліцензіатом господарської діяльності з розподілу електричної енергії;".
У зв’язку з цим абзаци шостий-восьмий вважати відповідно абзацами сьомим-дев’ятим;
абзац восьмий замінити двома новими абзацами такого змісту:
"прогнозний період ПРСР - п’ятирічний період, протягом якого ліцензіат планує розвиток системи розподілу";
прогнозний період інвестиційної програми (далі - прогнозний період) - період, протягом якого ліцензіат зобов’язаний виконати заходи ІП (як правило, перший календарний рік прогнозного періоду ПРСР).".
У зв’язку з цим абзац дев’ятий вважати абзацом десятим;
абзац другий пункту 1.5 виключити;
2) у главі 2:
пункт 2.1 доповнити словами, знаком та цифрою "за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку";
пункт 2.2 замінити шістьма новими пунктами такого змісту:
"2.2. ПРСР має містити, зокрема:
1) інформацію по обладнанню ліцензіата щодо показників SAIDI на початок базового періоду з урахуванням даних форми звітності № 11-НКРЕКП-якість-розподіл (квартальна) "Звіт щодо показників надійності електропостачання", затвердженої постановою НКРЕКП від 12 червня 2018 року № 374, відсортовану за показником SAIDI від найвищого до найнижчого, з визначенням переліку заходів для виконання цільового завдання щодо досягнення показника SAIDI у першому році прогнозного періоду ПРСР, розрахованого відповідно до Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 15 жовтня 2018 року № 1175;
2) запланований для виконання впродовж прогнозного періоду ПРСР перелік заходів з урахуванням інформації, визначеної в підпункті 1 цього пункту;
3) пояснювальну записку з обґрунтуванням необхідності проведення робіт по кожному розділу ПРСР, яка, у тому, числі повинна містити:
мету, обґрунтування необхідності та доцільності виконання запланованих заходів (робіт) у прогнозному періоді ПРСР;
посилання на нормативно-правові акти, які регламентують необхідність виконання таких заходів (робіт);
інформацію про схвалену, затверджену, погоджену належним чином проектно-кошторисну документацію (за наявності);
інформацію щодо проведення експертизи проектно-кошторисної документації (за наявності);
інформацію щодо заходів (робіт) із зазначенням їх етапів (обсягів) виконання, що заплановані до виконання у прогнозному періоді ПРСР (по заходах, що мають перехідний характер, зазначаються етапи (обсяги) виконання за роками із урахуванням фактичного виконання).
2.3. Інформація в ПРСР та звіті щодо його виконання, яка викладена у числовому форматі, зазначається з точністю до двох знаків після коми, а якщо ціла частина числа дорівнює нулю - з точністю до двох значущих цифр після коми.
2.4. До ПРСР (як правило, для заходів першого року прогнозного періоду ПРСР) додаються відповідні обґрунтовувальні матеріали, що, зокрема, можуть містити акти, експертні звіти (висновки) щодо необхідності заміни відповідного обладнання, протоколи замірів (акти, відомості тощо), проектну документацію.
2.5. З метою обґрунтування запланованих витрат ліцензіата на прогнозний період, які спрямовуються на нове будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення та інший розвиток основних фондів, активів ліцензіата, до НКРЕКП подається ІП за формою, наведеною в додатку 2 до цього Порядку, що має передбачати першочергове виконання перехідних заходів з попередніх періодів.
Кількість перехідних заходів у складі ІП може бути, як правило, не більше трьох, за виключенням заходів, виконання яких протягом прогнозного періоду неможливо через режимні обмеження.
2.6. Неподання ліцензіатом ПРСР та/або ІП відповідно до вимог нормативно-правових актів розглядається як порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 27 грудня 2017 року № 1470.
2.7. Джерела фінансування ІП формуються ліцензіатом з таких статей:
амортизація;
прибуток на виробничі інвестиції або прибуток (обов’язкові реінвестиції);
запланований обсяг надходжень за перетоки реактивної електричної енергії;
частина від запланованого на прогнозний період обсягу прибутку, пов’язаного зі зменшенням фактичних технологічних витрат електричної енергії (для ліцензіатів, до яких застосовується методологія тарифоутворення "витрати +"), що виникають при її розподілі електричними мережами, порівняно з прогнозованими, розрахованого за фактичним балансом електричної енергії попереднього періоду та прогнозною ціною закупівлі технологічних витрат електричної енергії у прогнозному періоді. Фактичний баланс електричної енергії попереднього періоду розраховується відповідно до фактичних даних, наданих у формі звітності № 2а-НКРЕКП-розподіл електричної енергії (місячна) "Звітні дані про обсяги розподілу електричної енергії та технологічні витрати електричної енергії за 1 та 2 класами напруги", затвердженої постановою НКРЕКП від 20 грудня 2019 року № 2897, за друге півріччя року, який передує базовому та перше півріччя базового року (далі - дохід від небалансу ТВЕ).
Додатковими джерелами фінансування ІП можуть бути: прибуток (додаткові реінвестиції), плата за приєднання, залучені кошти (кредити, фінансова допомога), кошти, отримані від здійснення діяльності, пов'язаної та не пов'язаної з розподілом електричної енергії, дохід від небалансу ТВЕ та інші джерела відповідно до вимог чинного законодавства.".
У зв’язку з цим пункти 2.3-2.15 вважати відповідно пунктами 2.8-2.20;
після пункту 2.14 доповнити двома новими пунктами 2.15 та 2.16 такого змісту:
"2.15. Заходи з проектування нового будівництва, реконструкції та технічного переоснащення електричних мереж 0,38 - 20 кВ мають включатися до складу заходів ІП зі строком виконання I-III квартали прогнозного періоду та виконуватись відповідно до зазначених термінів.
2.16. Заходи зі створення трансформаторної потужності рівня напруги 10(6)/0,4 кВ для реалізації стандартних приєднань (якщо ця потужність не є складовою лінійної частини окремого приєднання) можуть включатися до ІП та виконуються згідно з вимогами цього Порядку незалежно від джерел фінансування відповідних заходів.".
У зв’язку з цим пункти 2.15-2.20 вважати відповідно пунктами 2.17-2.22;
пункт 2.19 доповнити новим абзацом такого змісту:
"програми модернізації вузлів обліку електричної енергії по точках комерційного обліку всіх типів, по яких оператор системи розподілу є стороною, відповідальною за точку комерційного обліку.";
пункти 2.20 та 2.21 викласти в такій редакції:
"2.20. Технічні завдання на впровадження та модернізацію автоматизованих систем комерційного обліку електричної енергії на ринку електричної енергії України, а також програми модернізації вузлів обліку електричної енергії по точках комерційного обліку всіх типів, по яких оператор системи розподілу є стороною, відповідальною за точку комерційного обліку, мають бути погоджені оператором системи передачі (в ролі Адміністратора комерційного обліку).
2.21. На титульній сторінці всіх примірників схваленої ІП зазначаються реквізити:
документа(ів), яким(и) ІП затверджена відповідно до статуту ліцензіата;
висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, щодо пріоритетності технічних рішень для розвитку систем розподілу, передбачених проектом ІП;
постанови НКРЕКП, якою схвалено ІП.
Зазначені відмітки підписуються керівником ліцензіата або уповноваженою ним особою та скріплюються печаткою ліцензіата (за наявності).
Сторінки ІП повинні бути прошиті, прошнуровані, пронумеровані та скріплені підписом керівника ліцензіата або уповноваженої ним особи та скріплені печаткою ліцензіата (за наявності).";
3) у главі 3:
пункт 3.3 викласти в такій редакції:
"3.3. ІП ґрунтується на ПРСР, оформлюється з дотриманням вимог цього Порядку та затверджується у порядку, встановленому установчими документами ліцензіата.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, надає до НКРЕКП висновок з відповідним обґрунтуванням щодо пріоритетності технічних рішень для розвитку систем розподілу, передбачених проектами ІП операторів систем розподілу, відповідно до графіка, затвердженого НКРЕКП згідно з пунктом 3.2 цього Порядку.";
у пункті 3.4:
в абзаці першому слова та абревіатуру "територіального підрозділу НКРЕКП у відповідному регіоні та" виключити;
в абзаці другому слова та абревіатуру "та територіальним підрозділом НКРЕКП у відповідному регіоні" виключити;
у пункті 3.11:
доповнити новим абзацом першим такого змісту:
"3.11. Схвалений НКРЕКП ПРСР протягом 10 календарних днів надається в електронній формі (у файлах Word, Excel та скан-копія у форматі pdf) до апарату НКРЕКП та до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі.".
У зв’язку з цим абзаци перший та другий вважати відповідно абзацами другим та третім;
в абзаці другому слово "чотирьох" замінити словом "трьох", а знаки та слова "- до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, четвертий" виключити;
4) у главі 4:
у назві глави абревіатуру та слово "ПРСР та" виключити;
пункти 4.1 та 4.2 викласти в такій редакції:
"4.1. Ліцензіат зобов'язаний виконувати схвалену НКРЕКП ІП в повному обсязі відповідно до запланованих етапів, у тому числі для заходів, які мають перехідний характер, обсягів робіт у кількісному вираженні та обсягів фінансування у вартісному вираженні.
4.2. Виконаними вважаються заходи ІП, матеріальні активи по яких прийняті на баланс та щодо яких здійснено повне фінансування.
Документи, що підтверджують виконання заходу ІП:
1) для основних засобів:
акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів, оформлений згідно з формою ОЗ-1, затвердженою наказом Міністерства статистики України від 29 грудня 1995 року № 352;
акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів, оформлений згідно з формою ОЗ-2, затвердженою наказом Міністерства статистики України від 29 грудня 1995 року № 352;
2) для інших необоротних матеріальних активів (інші типові форми первинного обліку).
Заходи ІП мають виконуватися ліцензіатами з дотриманням вимог законодавства у сфері регулювання містобудівної діяльності.
Перехідні заходи ІП вважаються виконаними протягом прогнозованого періоду, якщо за результатами їх виконання складено акти виконаних робіт та/або акти приймання- передачі, здійснено оплату відповідно до цих актів на умовах, передбачених схваленою ІП.";
5) у главі 5:
пункт 5.1 викласти в такій редакції:
"5.1. Звіт щодо виконання ПРСР формується відповідно до вимог глави 3.6 розділу III Кодексу та додатка 3 до цього Порядку і надається ліцензіатом в електронній формі (у файлі Excel та скан-копія у форматі pdf) на електронну адресу НКРЕКП energo3@nerc.gov.ua та на офіційну адресу із накладанням кваліфікованого електронного підпису, а також на офіційну електронну адресу оператора системи передачі.
У звіті щодо виконання ПРСР має бути відображена інформація щодо усіх заходів, запланованих схваленим НКРЕКП ПРСР, а також заходів з нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення об'єктів системи розподілу, розвитку основних фондів, активів ліцензіата, що профінансовані оператором системи розподілу поза ПРСР, зокрема при виконанні заходів з приєднання.";
абзац перший пункту 5.2 викласти в такій редакції:
"5.2. Звіт щодо виконання ІП, оформлений згідно з додатком 4 до цього Порядку, в електронній формі (у форматі Excel та скан-копія у форматі pdf) надається ліцензіатом на електронну адресу НКРЕКП energo1@nerc.gov.ua та на паперових носіях до апарату НКРЕКП і територіального підрозділу НКРЕКП у відповідному регіоні щокварталу та за підсумками року не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним періодом.";
пункт 5.3 доповнити словами "по кожному невиконаному заходу";
після пункту 5.3 доповнити новим пунктом 5.4 такого змісту:
"5.4. Відповідальність за недостовірність даних, наданих у документах, зокрема щодо обґрунтування заходів ПРСР і ІП та звітів щодо їх виконання, несе ліцензіат.
Якщо ліцензіат виявив у наданих звітах щодо виконання ПРСР та ІП помилку, він має письмово проінформувати про це НКРЕКП.
Вказана інформація буде перевірена НКРЕКП під час здійснення відповідного заходу державного контролю дотримання ліцензіатами ліцензійних умов з розподілу електричної енергії. У разі підтвердження такої інформації за результатами перевірки НКРЕКП в межах компетенції приймає відповідне рішення, а ліцензіат зобов’язаний надати уточнений звіт.
Надання уточнених звітів у іншому випадку не допускається.".
У зв’язку з цим пункти 5.4 та 5.5 вважати відповідно пунктами 5.5 та 5.6;
6) у тексті Порядку та додатках до нього слово "модернізація" в усіх відмінках замінити словами "технічне переоснащення" у відповідних відмінках;
7) доповнити новим додатком 1, що додається.
У зв’язку з цим додатки 1 та 2 вважати відповідно додатками 2 та 3;
8) у додатку 2:
( Зміни до додатку 2 )( Див. текст )
таблицю 2 викласти в новій редакції, що додається;
після таблиці 2 доповнити приміткою такого змісту:
"
__________
Примітка:
* Необхідно зазначити статтю джерела/джерел фінансування: амортизація, прибуток на виробничі інвестиції, прибуток (обов’язкові реінвестиції), прибуток (додаткові реінвестиції), за перетоки реактивної е/е, дохід від небалансу ТВЕ, плата за приєднання, кредити, інші (розшифрувати).
";
у тексті таблиці 4.2 слово "промислових" замінити словом "непобутових", а слова "не промислових" замінити словами "малих непобутових";
у назві таблиць 4.2.1 та 4.2.2 слово "промислових" замінити словом "непобутових";
у таблиці 4.3:
назву графи 8 викласти в такій редакції:
"Відповідність лічильника вимогам Кодексу комерційного обліку електричної енергії**";
назву графи 10 викласти в такій редакції:
"Відповідність точки комерційного обліку вимогам Кодексу комерційного обліку електричної енергії**";
примітку викласти в такій редакції:
"
__________
Примітка:
* Указати всі точки комерційного обліку з суміжними ліцензіатами.
** Кодекс комерційного обліку електричної енергії, затверджений постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 311.
";
у таблиці 4.4:
назву графи 7 викласти в такій редакції:
"Відповідність лічильника вимогам Кодексу комерційного обліку електричної енергії*";
примітку викласти в такій редакції:
"
__________
Примітка:
* Кодекс комерційного обліку електричної енергії, затверджений постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 311.
";
таблиці 4.7 та 4.8 викласти в новій редакції, що додаються;
у графі 2 пункту 4 таблиці 5.4 слово "контакт-центрів" замінити словом "кол-центрів";
у таблиці 6:
назву графи 15 викласти в такій редакції:
"Джерело фінансування**";
після графи 18 доповнити новою графою 19 такого змісту:
"Реквізити документа, що засвідчуватиме виконання заходу ІП".
У зв’язку з цим графу 19 вважати графою 20;
примітку викласти в такій редакції:
"
__________
Примітка:
* Довжина ліній електропередачі вказується по трасі ліній.
** Необхідно зазначити статтю джерела/джерел фінансування: амортизація, прибуток на виробничі інвестиції, прибуток (обов’язкові реінвестиції), прибуток (додаткові реінвестиції), за перетоки реактивної е/е, дохід від небалансу ТВЕ, плата за приєднання, кредити, інші (розшифрувати).
";
9) після додатка 2 доповнити новим додатком 3, що додається.
У зв’язку з цим додаток 3 вважати додатком 4;
10) у додатку 4:
( Зміни до додатку 4 )( Див. текст )
таблицю 1 доповнити новою графою 9 такого змісту:
"Економія коштів, що склалася при виконанні заходів ІП, тис.грн (без ПДВ)";
у таблиці 2:
після графи 14 доповнити новою графою 15 такого змісту:
"Джерело фінансування*".
У зв’язку з цим графи 15-20 вважати відповідно графами 16-21;
назву графи 16 викласти в такій редакції:
"Реквізити документа, що засвідчує виконання заходу або очікувана дата завершення перехідних заходів";
після графи 18 доповнити новою графою 19 такого змісту:
"Економія коштів, що склалася при виконанні заходів ІП, тис.грн (без ПДВ)**".
У зв’язку з цим графи 20 та 21 вважати відповідно графами 21 та 22;
доповнити приміткою в такій редакції:
"
__________
Примітка:
* Необхідно зазначити статтю джерела/джерел фінансування: амортизація, прибуток на виробничі інвестиції, прибуток (обов’язкові реінвестиції), прибуток (додаткові реінвестиції), за перетоки реактивної е/е, дохід від небалансу ТВЕ, плата за приєднання, кредити, інші (розшифрувати).
** Розраховується відповідно до Порядку контролю за дотриманням ліцензіатами, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 червня 2018 року № 428.
".
Директор Департаменту
із регулювання відносин
у сфері енергетики


А. Огньов
Додаток 1
до Порядку розроблення
та подання на затвердження
планів розвитку систем розподілу
та інвестиційних програм
операторів систем розподілу
ПЛАН
розвитку системи розподілу
Додаток 3
до Порядку розроблення
та подання на затвердження
планів розвитку систем розподілу
та інвестиційних програм
операторів систем розподілу
ЗВІТ
щодо виконання Плану розвитку системи розподілу