• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 "Охорона здоровя"

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ від 12.08.2013 № 720
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 12.08.2013
  • Номер: 720
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 12.08.2013
  • Номер: 720
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
12.08.2013 N 720
Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 "Охорона здоров'я"
Відповідно до Закону України "Про судову експертизу", Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року N 467, та у зв'язку з введенням до Національного класифікатора України ДК 003:2010 затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28 липня 2010 року N 327, нових назв професій експертів судово-медичної експертизи
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професійних працівників. Випуск 78 "Охорона здоров'я", затвердженого та впровадженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 березня 2002 року N 117 (зі змінами), що додаються.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра О.Качура.
В.о. Міністра О.Толстанов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
12.08.2013 N 720
ЗМІНИ
до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 "Охорона здоров'я" ( va117282-02 )
1. Після розділу "Професіонали" додати розділ "Професіонали з вищою немедичною освітою, які працюють у бюро судово-медичної експертизи", виклавши його у такій редакції:
"1. ЕКСПЕРТ-ІМУНОЛОГ СУДОВИЙ
Завдання та обов'язки. Керується законодавством України про охорону здоров'я, Кримінальним процесуальним кодексом України та документами, що регламентують діяльність судово-медичної експертизи.
Проводить судово-імунологічне дослідження секційного матеріалу, біоматеріалу на речових доказах, узагальнює результати та оформляє відповідні документи в установленому порядку. Дотримується принципів медичної деонтології. Керує роботою середнього медичного персоналу. Планує роботу та проводить аналіз її результатів. Веде експертну документацію бюро судово-медичної експертизи. Постійно удосконалює свій професійний рівень.
Повинен знати: законодавство про судово-медичну експертизу та нормативні документи, що регламентують діяльність судово-медичної експертизи; основи права в медицині; показники роботи відділень судово-медичної лабораторії бюро судово-медичної експертизи; загальні питання судово-медичної імунології; методи судово-імунологічного дослідження; правила виявлення, вилучення, упаковки і направлення об'єктів судово-медичної експертизи на лабораторне дослідження; правила дослідження речових доказів у відділенні судово-медичної імунології; особливості проведення судово-медичної експертизи встановлення батьківства, материнства та підміни дітей; основні методи виявлення групових ознак в слідах біологічного матеріалу людського походження та судово-медичну оцінку одержаних результатів; методи виявлення групових антигенів системи АВО в плямах крові, виділеннях, тканинах з метою встановлення можливості їх походження від конкретної людини; правила оформлення медичної документації; методи консолідації інформації; сучасну наукову літературу та науково-практичну періодику за фахом, методи їх аналізу та узагальнення.
Кваліфікаційні вимоги.
Експерт-імунолог судовий вищої кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за спеціальностями "Біологія", "Цитологія", "Мікробіологія", "Імунологія", "Фізіологія людини і тварин", "Фізіологія", "Генетика" з наступною спеціалізацією з "Судово-медичної імунології". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії за цією спеціальністю. Стаж роботи за фахом понад 10 років.
Експерт-імунолог судовий I кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за спеціальностями "Біологія", "Цитологія", "Мікробіологія", "Імунологія", "Фізіологія людини і тварин", "Фізіологія", "Генетика" з наступною спеціалізацією із "Судово-медичної імунології". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії за цією спеціальністю. Стаж роботи за фахом понад 7 років.
Експерт-імунолог судовий II кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за спеціальностями "Біологія", "Цитологія", "Мікробіологія", "Імунологія", "Фізіологія людини і тварин", "Фізіологія", "Генетика" з наступною спеціалізацією із "Судово-медичної імунології". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії за цією спеціальністю. Стаж роботи за фахом понад 5 років.
Експерт-імунолог судовий: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за спеціальностями "Біологія", "Цитологія", "Мікробіологія", "Імунологія", "Фізіологія людини і тварин", "Фізіологія", "Генетика" з наступною спеціалізацією із "Судово-медичної імунології". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.
2. ЕКСПЕРТ-ТОКСИКОЛОГ СУДОВИЙ
Завдання та обов'язки. Керується законодавством України про охорону здоров'я, Кримінальним процесуальним кодексом України та документами, що регламентують діяльність судово-медичної експертизи.
Проводить судово-токсикологічне дослідження біологічного матеріалу, узагальнює результати та оформляє відповідні документи в установленому порядку. Дотримується принципів медичної деонтології. Керує роботою середнього медичного персоналу. Планує та проводить аналіз її результатів, веде експертну документацію. Постійно удосконалює свій професійний рівень.
Повинен знати: законодавство про судово-медичну експертизу та нормативні документи, що регламентують діяльність судово-медичної експертизи; основи права в медицині; класифікацію та механізм отруйних і сильнодіючих речовин; метаболізм чужорідних сполук в організмі людини; питання зв'язування отрути в організмі, шляхи її виведення, методи детоксикації; правила вилучення та направлення біологічного матеріалу на судово-токсикологічне дослідження; правила прийому, зберігання, використання і відпуску отруйних і сильнодіючих речовин; основи газорідинної хроматографії з різними детекторами, тонкошарової хроматографії, спектрофотометричного і спектрального методів аналізу; правила оформлення медичної документації; методи консолідації інформації; сучасну наукову літературу та науково-практичну періодику за фахом, методи їх аналізу та узагальнення.
Кваліфікаційні вимоги.
Експерт-токсиколог судовий вищої кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за спеціальностями "Клінічна фармація", "Фармація", "Хімія", "Біохімія" з наступною спеціалізацією із "Судово-медичної токсикології". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 10 років.
Експерт-токсиколог судовий I кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за спеціальностями "Клінічна фармація", "Фармація", "Хімія", "Біохімія" з наступною спеціалізацією із "Судово-медичної токсикології". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років.
Експерт-токсиколог судовий II кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за спеціальностями "Клінічна фармація", "Фармація", "Хімія", "Біохімія" з наступною спеціалізацією із "Судово-медичної токсикології". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли, тощо). Наявність сертифіката спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років.
Експерт-токсиколог судовий: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за спеціальностями "Клінічна фармація", "Фармація", "Хімія", "Біохімія" з наступною спеціалізацією із "Судово-медичної токсикології". Наявність сертифіката спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.
3. ЕКСПЕРТ-ЦИТОЛОГ СУДОВИЙ
Завдання та обов'язки. Керується законодавством України про охорону здоров'я, Кримінально-процесуальним кодексом України та документами, що регламентують діяльність судово-медичної експертизи.
Проводить судово-цитологічне дослідження, узагальнює результати та оформляє відповідні документи в установленому порядку. Дотримується принципів медичної деонтології. Керує роботою середнього медичного персоналу. Планує роботу та проводить аналіз її результатів, веде експертну документацію. Постійно удосконалює свій професійний рівень.
Повинен знати: законодавство про судово-медичну експертизу та нормативні документи, що регламентують діяльність судово-медичної експертизи; основи права в медицині; методи лабораторних досліджень речових доказів у відділенні судово-медичної цитології; методи визначення в слідах на речових доказах наявності, видової, статевої, групової та органо-тканинної належності мікрооб'єктів біологічного походження; морфологічні особливості клітин та їх диференціацію; морфологічний склад секрету молочної залози в різні строки вагітності, після пологів та аборту; методи дослідження піднігтьового вмісту осіб, що проходять по кримінальній справі; статеві та регіональні ознаки крові в слідах на речових доказах; правила оформлення медичної документації; методи консолідації інформації; сучасну наукову літературу та науково-практичну періодику за фахом, методи їх аналізу та узагальнення.
Кваліфікаційні вимоги.
Експерт-цитолог судовий вищої кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за спеціальностями "Біологія", "Цитологія", "Мікробіологія", "Імунологія", "Фізіологія людини і тварин", "Генетика". Проходження спеціалізації з "Судово-медичної цитології". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 10 років.
Експерт-цитолог судовий I кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за спеціальностями "Біологія", "Цитологія", "Мікробіологія", "Імунологія", "Фізіологія людини і тварин", "Генетика". Проходження спеціалізації з "Судово-медичної цитології". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років.
Експерт-цитолог судовий II кваліфікаційної категорії: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за спеціальностями "Біологія", "Цитологія", "Мікробіологія", "Імунологія", "Фізіологія людини і тварин", "Генетика". Проходження спеціалізації з "Судово-медичної цитології". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення, стажування, передатестаційні цикли тощо). Наявність сертифіката спеціаліста та посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років.
Експерт-цитолог судовий: повна вища освіта (спеціаліст, магістр) за спеціальностями "Біологія", "Цитологія", "Мікробіологія", "Імунологія", "Фізіологія людини і тварин", "Генетика". Проходження спеціалізації з "Судово-медичної цитології". Наявність сертифіката спеціаліста. Без вимог до стажу роботи.".
2. У розділі "Інші професіонали в галузі медицини" та у підрозділі "Інші професіонали в галузі медицини" розділу "Професіонали" абеткового показника назв професій слова "лікар-судово-медичний гістолог" замінити словами "лікар судово-медичний експерт-гістолог", слова "лікар-судово-медичний експерт" замінити словами "лікар судово-медичний експерт", слова "лікар-судово-медичний імунолог" замінити словами "лікар судово-медичний експерт-імунолог", слова "лікар-судово-медичний криміналіст" замінити словами "лікар судово-медичний експерт-криміналіст", слова "лікар-судово-медичний токсиколог" замінити словами "лікар судово-медичний експерт-токсиколог" та слова "лікар-судово-медичний цитолог" замінити словами "лікар судово-медичний експерт-цитолог".
3. У абетковому показнику назв професій у розділі "Професіонали" після підрозділу "Інші професіонали в галузі медицини" додати підрозділ "Професіонали з вищою немедичною освітою, які працюють у бюро судово-медичної експертизи", виклавши цей підрозділ у наступній редакції:
"
ПРОФЕСІОНАЛИ З ВИЩОЮ НЕМЕДИЧНОЮ ОСВІТОЮ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ У БЮРО
СУДОВО-МЕДИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
1.Експерт-імунолог судовий
2.Експерт-токсиколог судовий
3.Експерт-цитолог судовий
".
Директор Департаменту
реформ та розвитку
медичної допомоги


М.Хобзей