• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку роботи з повідомленнями, що надходять за телефоном довіри Держмитслужби України

Державна митна служба України  | Наказ, Порядок від 10.08.2006 № 684 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 10.08.2006
  • Номер: 684
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 10.08.2006
  • Номер: 684
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
10.08.2006 N 684
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 398 від 29.04.2009 )
Про затвердження Порядку роботи з повідомленнями, що надходять за телефоном довіри Держмитслужби України
З метою впорядкування роботи телефону довіри Держмитслужби України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок роботи з повідомленнями, що надходять за телефоном довіри Держмитслужби України (далі - Порядок), що додається.
2. Начальникам структурних підрозділів Державної митної служби України, начальникам митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій забезпечити неухильне виконання вимог Порядку.
3. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Держмитслужби України від 25.03.05 N 210 "Про забезпечення роботи "Служби довіри" в центральному апараті Держмитслужби України".
Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Голова Служби О.Б.Єгоров
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державної
митної служби України
від 10.08.2006 N 684
ПОРЯДОК
роботи з повідомленнями, що надходять за телефоном довіри Держмитслужби України
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до статті 40 Конституції України, Законів України від 05.10.95 N 356/95-ВР "Про боротьбу з корупцією", від 02.10.96 N 393/96 "Про звернення громадян", Указу Президента України від 13.08.02 N 700/2002 "Про додаткові заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення", Положення про профілактику правопорушень, пов'язаних із здійсненням службової діяльності працівниками митної служби України, затвердженого наказом Держмитслужби України від 24.05.04. N 380 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.07.04 за N 875/9474, Порядку проведення службових розслідувань у митних органах України, затвердженого наказом Держмитслужби України від 29.07.02 N 408 i зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.08.02 за N 665/6953, Положення про Департамент внутрішньої безпеки Державної митної служби України та підрозділи внутрішньої безпеки митної служби, затвердженого наказом Держмитслужби України від 10.06.05 N 511, Інструкції з діловодства в митній службі України, затвердженої наказом Держмитслужби України від 28.12.02 N 747, Порядку розгляду звернень громадян у Держмитслужбі України, інших митних органах, спеціалізованих митних установах і організаціях, затвердженого наказом Держмитслужби України від 10.08.04 N 584, Інструкції про порядок проведення комплексних i тематичних перевірок митних органів з питань оперативно-службової діяльності, затвердженої наказом Держмитслужби України від 06.08.03 N 526.
1.2. Цей Порядок визначає послідовність дій посадових осіб митної служби при отриманні, опрацюванні, перевірці, узагальненні та обліку інформації, яка надходить від фізичних i юридичних осіб (далі - заявник) за багатоканальним телефоном довіри Держмитслужби України (далі - телефон довіри), при оперативному реагуванні на повідомлення про можливі неправомірні діяння посадових осіб митної служби при здійсненні ними митного контролю й митного оформлення предметів, про створення посадовими особами митної служби штучних перешкод особам, а також при усуненні причин i умов, що сприяли неправомірним діянням з боку посадових осіб митної служби, при ліквідації негативних наслідків цих діянь.
1.3. За телефоном довіри не надаються консультації з питань митної справи.
1.4. Телефон довіри працює цілодобово. Звітна доба починається й закінчується о 8.00.
1.5. За телефоном довіри приймаються повідомлення про:
а) можливе скоєння злочинів у сфері службової діяльності, корупційних та інших неправомірних діянь з боку працівників митної служби;
б) затримки здійснення митного контролю й митного оформлення предметів, у тому числі про можливе створення при цьому штучних перешкод з боку посадових осіб митної служби;
в) замах на контрабанду й порушення митних правил;
г) черги в пунктах пропуску через державний кордон України; а також
ґ) пропозиції (зауваження) щодо організації роботи митних органів, спеціалізованих митних установ i організацій (далі - митні органи) тощо.
1.6. Не допускається розголошення відомостей про заявників й повідомленої ними за телефоном довіри інформації особам, які не мають відношення до вирішення справи.
2. Прийняття, облік i опрацювання повідомлень, що надійшли за телефоном довіри
2.1. Прийняття, облік i опрацювання повідомлень, що надійшли за телефоном довіри (далі - повідомлення), узагальнення інформації про результати проведених за цими повідомленнями перевірок, розслідувань i вжиті митними органами заходи реагування здійснюються посадовими особами інформаційного відділу Департаменту внутрішньої безпеки Держмитслужби України (далі - відділ) згідно з графіком, який затверджується директором Департаменту внутрішньої безпеки Держмитслужби України (далі - Департамент) або особою, що його заміщує.
2.2. До прийняття, обліку й опрацювання повідомлень у нічний час, святкові й вихідні дні може бути залучений оперативний черговий Держмитслужби України, який діє відповідно до цього Порядку.
2.3. Інформація про отримані протягом звітної доби повідомлення вноситься посадовими особами відділу та оперативним черговим до довідки про надходження повідомлень за телефоном довіри Держмитслужби України (далі - Довідка), форму якої наведено в додатку 1 до цього Порядку.
Довідка, складена оперативним черговим Держмитслужби України, передається до відділу до 08:00.
Інформація про повідомлення з питань, що не входять до компетенції митної служби, i про звернення з метою отримання консультації з питань митної справи до Довідки не вноситься.
2.4. Довідки реєструються посадовими особами відділу в окремому журналі, форму якого наведено в додатку 2 до цього Порядку, i зберігаються в окремій справі відділу.
2.5. Довідки щоранку надаються начальником відділу або особою, що його заміщує, директорові Департаменту або особі, що його заміщає, для попереднього розгляду й прийняття рішень.
Найбільш важлива інформація та результати її перевірки доповідаються директором Департаменту Голові Служби або особі, що його заміщує.
2.6. Посадові особи Держмитслужби України, визначені в пунктах 2.1, 2.2 цього Порядку (далі - уповноважена особа Держмитслужби України), при прийнятті повідомлень, зазначених у пункті 1.5 цього Порядку, пропонують заявникові надати:
- інформацію про себе (прізвище, ім'я, по батькові, громадянство фізичної особи; реквізити юридичної особи; контактний телефон тощо);
- максимально деталізовану інформацію (про місце події, назву митного органу, його підрозділу, прізвище, ім'я посадової особи митної служби, номер її представницької картки, конкретні обставини, дії посадових осіб митної служби, що оскаржуються) по суті подій, що стали причиною звернення за телефоном довіри;
- іншу інформацію, що має суттєве значення для вирішення конкретного питання.
2.7. Уповноважена особа Держмитслужби України має право зв'язатися в разі потреби із заявником для уточнення інформації.
2.8. Небажання заявника надати інформацію про себе не є підставою для відмови в прийнятті його повідомлення.
2.9. Уповноважена особа Держмитслужби України повинна роз'яснити заявникові вимоги Закону України "Про звернення громадян" до звернень громадян.
При бажанні заявника надіслати письмове звернення вповноважена особа Держмитслужби України повідомляє йому поштову адресу митного органу, до компетенції якого належить розгляд порушеного заявником питання, а також прізвище, ім'я, по батькові посадової особи митної служби, уповноваженої на розгляд звернення. Ця інформація вноситься до графи 5 Довідки.
2.10. Якщо заявник звертається з питань, що не входять до компетенції митної служби, або з метою отримання консультації з питань митної справи, то вповноважена особа Держмитслужби України надає при можливості заявнику інформацію про контактні телефони відповідних компетентних органів.
Зокрема, при прийнятті повідомлень, зазначених у підпункті "г" пункту 1.5 цього Порядку, уповноважена особа Держмитслужби України надає заявникові інформацію про контактні телефони Адміністрації Держприкодонслужби України.
2.11. Повідомлення, зазначені в підпунктах "а", "б" i "в" пункту 1.5 цього Порядку, негайно передаються вповноваженою особою Держмитслужби України начальникові відповідного митного органу або його заступникові та посадовій особі підрозділу внутрішньої безпеки відповідного митного органу телефоном або засобами факсимільного зв'язку у вигляді витягу з Довідки.
2.12. Повідомлення, зазначені в підпунктах "г" i "ґ" пункту 1.5 цього Порядку, негайно передаються вповноваженою особою Держмитслужби України начальникові відповідного митного органу або його заступникові телефоном або засобами факсимільного зв'язку у вигляді витягу з Довідки.
2.13. Якщо повідомлення, зазначені в підпунктах "а", "б", "в" i "ґ" пункту 1.5 цього Порядку, стосуються посадових осіб митної служби, посади яких віднесені до номенклатури посад Голови Служби, то вони передаються директорові Департаменту або особі, що його заміщує, у день прийняття повідомлення або наступного робочого дня.
2.14. У разі неможливості передати повідомлення згідно з пунктами 2.11 i 2.12 цього Порядку, вони передаються наявними засобами зв'язку оперативному черговому митного органу для доведення їх до відповідних посадових осіб. Про передання таких повідомлень оперативний черговий митного органу доповідає вповноваженій особі Держмитслужби України протягом двох годин з моменту їх отримання.
2.15. Оперативний черговий митного органу обліковує отримані від уповноваженої особи Держмитслужби України повідомлення в окремому журналі, форму якого наведено в додатку 3 до цього Порядку.
2.16. Підрозділ внутрішньої безпеки митного органу обліковує отримані від уповноваженої особи Держмитслужби України й оперативного чергового митного органу повідомлення, які містять інформацію, зазначену в підпунктах "а", "б" i "в" пункту 1.5 цього Порядку, в окремому журналі, форму якого наведено в додатку 4 до цього Порядку.
3. Перевірка інформації, що міститься в повідомленнях, інформування Держмитслужби України про результати перевірки, облік i зберігання її матеріалів
3.1 За повідомленнями, зазначеними в пункті 1.5 цього Порядку й отриманими від уповноважених осіб Держмитслужби України, повинні бути проведені перевірки інформації (далі - перевірка інформації).
3.2. Керівник митного органу (уповноважена ним особа) i керівник підрозділу внутрішньої безпеки митного органу зобов'язані в межах своєї компетенції забезпечити перевірку інформації із залученням посадових осіб тих підрозділів митного органу, до компетенції яких належить питання, порушене в повідомленні, про що повідомити вповноважену особу Держмитслужби України телефоном протягом чотирьох годин після отримання інформації, але не пізніше 9-ої години ранку наступного робочого дня.
3.3. Рішення про направлення письмового доручення митному органу про проведення перевірки інформації може бути прийняте Головою Служби, директором Департаменту або особами, що їх заміщують за поданням відділу.
3.4. Підрозділ внутрішньої безпеки митного органу безпосередньо проводить перевірку лише тієї інформації, що відповідно до Положення про Департамент внутрішньої безпеки Державної митної служби України та підрозділи внутрішньої безпеки митної служби, затвердженого наказом Держмитслужби України від 10.06.05 N 511, віднесено до його компетенції.
Взаємодія підрозділу внутрішньої безпеки митного органу з керівництвом та іншими структурними підрозділами цього органу здійснюється в порядку, установленому зазначеним Положенням.
3.5. Підрозділ внутрішньої безпеки митного органу має право вивчати та оцінювати з точки зору законності й об'єктивності матеріали перевірок інформації стосовно посадових осіб митної служби та їх діянь, у разі потреби вносити необхідні пропозиції керівництву митного органу, Департаменту, Держмитслужби.
3.6. За результатами перевірки інформації керівник митного органу за наявності підстав може прийняти рішення про:
- проведення службового розслідування стосовно посадових осіб митного органу;
- проведення тематичної перевірки роботи підрозділу митного органу;
- інформування правоохоронних або інших державних органів;
- проведення профілактичних заходів;
- притягнення посадових осіб митного органу до відповідальності;
- завершення перевірки інформації у зв'язку з відсутністю неправомірних діянь з боку посадових осіб митного органу.
3.7. При направленні інформації до правоохоронних органів у супровідному або інформаційному листі митного органу повинно бути зазначено, що повідомлення чи матеріали службового розслідування, перевірки направляються до правоохоронного органу згідно з вимогами статті 97 Кримінально-процесуального кодексу України або статті 10 Закону України "Про боротьбу з корупцією", статті 26 Митного кодексу України і висловлено прохання проінформувати митний орган про результати розгляду (прийняте рішення).
Визначення адресатів, яким надсилаються повідомлення, здійснюється на підставі статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України й статті 10 Закону України "Про боротьбу з корупцією".
3.8. Про результати перевірки інформації складається довідка за формою, наведеною в додатку 5 до цього Порядку, яка за підписом керівника митного органу або вповноваженої ним особи надсилається протягом трьох робочих днів з дати отримання інформації до Департаменту електронною поштою на скриньку "DMS DVB dovira" або засобами факсимільного зв'язку.
3.9. У разі проведення митним органом, підрозділом внутрішньої безпеки митного органу перевірки інформації на підставі письмового доручення посадових осіб, зазначених у пункті 3.3 цього Порядку, відомості про вжиті заходи та про результати перевірки надаються цим особам електронною поштою у встановлений ними термін на скриньку "DMS DVB dovira".
3.10. Інформація про результати службових розслідувань, тематичних перевірок, про притягнення до відповідальності посадових осіб митної служби, про інші заходи, ужиті керівником митного органу згідно з пунктом 3.6 цього Порядку, направляється ним або вповноваженою ним особою до Департаменту електронною поштою на скриньку "DMS DVB dovira" або засобами факсимільного зв'язку протягом трьох робочих днів з дати завершення службового розслідування, тематичної перевірки або притягнення посадових осіб митного органу до відповідальності тощо.
3.11. Матеріали перевірок інформації обліковуються й зберігаються підрозділом митного органу, який здійснив перевірку.
3.12. Облік i зберігання матеріалів службових розслідувань, тематичних перевірок здійснюються відповідно до порядку, установленого Держмитслужбою України.
Директор Департаменту
внутрішньої безпеки

В.В.Хмаров
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua