• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи щодо удосконалення надання екстреної медичної допомоги населенню в Україні

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Форма типового документа, Зразок, Форма, Перелік, Положення від 29.08.2008 № 500
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Зразок, Форма, Перелік, Положення
  • Дата: 29.08.2008
  • Номер: 500
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Зразок, Форма, Перелік, Положення
  • Дата: 29.08.2008
  • Номер: 500
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
29.08.2008 N 500
Про заходи щодо удосконалення надання екстреної медичної допомоги населенню в Україні
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства охорони здоров'я N 1115 від 14.12.2010 N 1020 від 07.12.2012 N 101 від 06.02.2014 N 1167 від 19.05.2020 ) ( Слова "швидкої медичної допомоги" у всіх відмінках по тексту Наказу та нормативно-правових актах, затверджених цим Наказом замінено словами "екстреної (швидкої) медичної допомоги" згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 1020 від 07.12.2012 )
З метою удосконалення надання екстреної медичної допомоги населенню України, в тому числі під час ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій природного, техногенного характеру, терористичних актів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Примірне положення про пункт постійного базування екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.2. Примірне положення про головного лікаря станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.3. Примірне положення про заступника головного лікаря станції екстреної (швидкої) медичної допомоги з медичної роботи (додається).
1.4. Опис зовнішнього вигляду обмундирування працівників екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.5. Примірне положення про заступника головного лікаря станції екстреної (швидкої) медичної допомоги з організаційно-методичної роботи (додається).
1.6. Примірне положення про заступника головного лікаря станції екстреної (швидкої) медичної допомоги з технічних питань (додається).
1.7. Примірне положення про головного фельдшера станції швидкої та невідкладної медичної допомоги (додається).
1.8. Примірне положення про підстанцію (відділення) екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.9. Примірне положення про завідувача підстанції (відділення) екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.10. Примірне положення про старшого фельдшера (сестру медичну) підстанції (відділення) швидкої та невідкладної медичної допомоги (додається).
( Підпункт 1.11 пункту 1 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 1167 від 19.05.2020 )
1.11. Примірне положення про лікаря станції (відділення) швидкої та невідкладної медичної допомоги (додається).
1.12. Примірне положення про фельдшера (сестру медичну) станції (відділення) швидкої та невідкладної медичної допомоги (додається).
1.13. Примірне положення про водія виїзної бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.14. Примірний перелік оснащення відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги (додається).
1.15. Примірне положення про старшого чергового медичного працівника станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.16. Примірне положення про фельдшера (сестру медичну) по прийому викликів і передачі їх виїзним бригадам станції екстреної (швидкої) медичної допомоги диспетчера (додається).
1.17. Примірне положення про старшого лікаря станції (відділення) швидкої та невідкладної медичної допомоги (додається).
1.18. Примірне положення про відділ госпіталізації станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.19. Примірні штатні нормативи відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги (додається).
1.20. Примірне положення про пункт поповнення виїзних бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.21. Примірне положення про пункт тимчасового базування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.22. Примірне положення про інформаційно-аналітичний відділ станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.23. Примірне положення про автоматизовану інформаційно-диспетчерську службу "Екстрена (швидка) медична допомога - 103" як складову Державної служби порятунку (112) - (АСУ АІДС ШМД - 103) та (ДСП - 112) (додається).
1.24. Примірне положення про відділ експлуатації автоматизованої системи управління станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.25. Примірне положення про начальника відділу експлуатації автоматизованої системи управління станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.26. Примірне положення про аптечне відділення станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.27. Примірне положення про централізоване стерилізаційне відділення станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.28. Примірне положення про дезінфектора станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.29. Примірне положення про відділ зв'язку станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.30. Примірне положення про консультативний телеметричний центр станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (додається).
1.31. Примірний табель обмундирування працівників швидкої та невідкладної медичної допомоги (додається).
( Підпункт 1.33 пункту 1 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 101 від 06.02.2014 )
1.32. Примірне положення про пункт (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення (додається).
1.33. Примірне положення про завідувача пунктом (відділенням) невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення (додається).
1.34. Примірне положення про сестру медичну старшу пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення (додається).
1.35. Примірне положення про фельдшера (сестру медичну) - диспетчера пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення (додається).
1.36. Примірне положення про лікаря пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого населення (додається).
1.37. Примірне положення про лікаря-педіатра пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги для дитячого населення (додається).
1.38. Примірне положення про сестру медичну (фельдшера) пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення (додається).
1.39. Примірне положення про молодшу медичну сестру пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення (додається).
1.40. Примірний перелік оснащення пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення (додається).
1.41. Примірний перелік оснащення бригади пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого населення (додається).
1.42. Примірний перелік оснащення бригади пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги для дитячого населення (додається).
1.43. Форма журналу запису звертань по невідкладну медичну допомогу (додається).
1.44. Перелік форм первинної облікової та іншої документації пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення (додається).
1.45. Примірний зразок бланку направлення/ордер на екстрену/планову госпіталізацію пацієнтів для амбулаторно-поліклінічних закладів (додається).
( Підпункт 1.48 пункту 1 втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 101 від 06.02.2014 )
1.46. Примірне положення про оперативно-диспетчерську службу Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (додається).
1.47. Норматив навантаження диспетчерів оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги з розрахунку 1 цілодобовий пост в оперативно-диспетчерській службі екстреної медичної допомоги на 30 тисяч звернень на рік.
( Пункт 1 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 1020 від 07.12.2012 )
2. Директору Департаменту організації медичної допомоги МОЗ України Ждановій М.П. переглядати стандарти (протоколи) надання екстреної медичної допомоги населенню з урахуванням нових технологій та медикаментів.
3. Директору Департаменту кадрової політики, освіти і науки Банчуку М.В.:
3.1. До 01.01.2010 року у вищих навчальних закладах 1, 2 рівня акредитації ввести програму підготовки молодших спеціалістів з медичною освітою за спеціальністю "медицина невідкладних станів".
3.2. Підготувати обґрунтування та внести пропозиції щодо створення протягом 2009-2010 років кафедр медицини невідкладних станів і кафедр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в закладах післядипломної освіти лікарів.
4. Директору Департаменту організації медичної допомоги (Жданова М.П.), директорам: Центру медичної статистики МОЗ України (Голубчиков М.В.), Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Рощін Г.Г.), Українського інституту стратегічних досліджень (Слабкий Г.О.) до 01.12.2009 р. внести до Держкомстату України пропозиції щодо змін до Державної статистичної звітності "Звіт станції (відділення) швидкої медичної допомоги" (форма N 22.
5. Державному Українському об'єднанню "Політехмед" (Девко В.Ф.) підготувати за затвердити до 31.12.2010 р. в установленому порядку Національний стандарт України на спеціальні та спеціалізовані санітарні автомобілі.
6. Визначити головною установою - Національним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф України - Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, поклавши на нього функції наукового, аналітичного, організаційно-методичного забезпечення служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
7. Директору Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України (Рощін Г.Г.):
7.1. Розробити та затвердити до 01.06.2009 року державний стандарт на робочий та формений одяг та обмундирування для всіх категорій працівників екстреної (швидкої) медичної допомоги та Державної служби медицини катастроф.
7.2. З урахуванням роботи працівників служби екстреної (швидкої) медичної допомоги та медицини катастроф в умовах надзвичайних ситуацій, дефіциту кадрів до 01.09.2008 року надати пропозиції щодо підвищення посадових окладів Державної тарифної сітки оплати праці з 01.01.2009 року.
8. Директору Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду (Пономаренко А.М.) розробити та затвердити в установленому порядку до 01.01.2009 року санітарно-гігієнічні вимоги для служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
9. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам Головних управлінь охорони здоров'я Дніпропетровської, Харківської та Львівської, управління охорони здоров'я та курортів Вінницької, управління охорони здоров'я та медицини катастроф Одеської, Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської та Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської держадміністрації:
9.1. Розглянути питання та надати пропозиції до 01.01.2010 року щодо виведення станцій екстреної (швидкої) медичної допомоги із структури лікарень екстреної (швидкої) медичної допомоги, надавши їм статус юридичної особи.
9.2. Залишити до 01.01.2013 року в структурі станцій екстреної (швидкої) медичної допомоги функціонуючі, на час видання цього наказу, спеціалізовані бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги та атестаційним комісіям до 01.01.2013 року провести позачергову атестацію лікарів, які пройшли первинну спеціалізацію за спеціальністю "Медицина невідкладних станів", мають сертифікат лікаря-спеціаліста з цієї спеціальності та зараховані на посади лікарів станції (відділення) швидкої та невідкладної медичної допомоги, на кваліфікаційну категорію за спеціальністю "Медицина невідкладних станів" аналогічну кваліфікаційним категоріям, які вони мають за спеціальностями "Анестезіологія", "Кардіологія", "Неврологія", "Педіатрія", без проходження передатестаційного циклу та без запрошення на засідання комісії.
Позачерговій атестації підлягають лікарі, в яких не прострочений термін дії категорії з вищезазначених спеціальностей і категорія за спеціальністю "Медицина невідкладних станів" присвоюється на термін дії категорії з названих спеціальностей.
( Пункт 9.2 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 1115 від 14.12.2010 )
9.3. Розглянути питання та надати пропозиції до 01.01.2010 року щодо створення при управліннях охорони здоров'я автотранспортних підприємств зі статусом юридичної особи для утримання та технічного обслуговування спеціального та спеціалізованого санітарного транспорту для закладів охорони здоров'я.
10. Вважати таким, що втратив чинність, наказ МОЗ України від 30.07.1999 р. N 190 "Про внесення змін та доповнень до додатків, затверджених наказами МОЗ України від 19.06.1996 N 175 "Про заходи щодо удосконалення швидкої медичної допомоги".
11. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я Юрченка В.Д.
Міністр В.М.Князевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
29.08.2008 N 500
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про станцію екстреної (швидкої) медичної допомоги
1. Загальні положення
1.1. Станція екстреної (швидкої) медичної допомоги (далі - Станція) є закладом охорони здоров'я, що надає цілодобову екстрену медичну допомогу дорослому і дитячому населенню на догоспітальному етапі при невідкладних станах які викликані нещасними випадками, раптовими захворюваннями, ускладненнями вагітності тощо.
1.2. Станція є юридичною особою, користується правом оперативного управління щодо закріпленого майна, має штамп, печатку, товарний знак, статут і паспорт, які затверджуються згідно з чинним законодавством, розрахунковий та інші рахунки в банках, здійснює бухгалтерський і первинний медичний облік, веде статистичну звітність у встановленому законодавством порядку.
1.3. Станцію очолює головний лікар, який несе персональну відповідальність за всі види її діяльності.
1.4. Станція підпорядковується органу управління охорони здоров'я адміністративної території.
1.5. Станція функціонує у режимі цілодобового чергування і готовності до надання екстреної медичної допомоги населенню за адміністративно-територіальним принципом, а в разі виникнення надзвичайних ситуацій - і за межами її території. В таких випадках виїзні бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги направляються тільки за наказом місцевого органу управління охорони здоров'я, якому вони підпорядковані.
1.6. Станція у своїй діяльності керується чинним законодавством України, рішеннями та розпорядженнями органів місцевої виконавчої влади, наказами Міністерства охорони здоров'я України, місцевих Органів управління охорони здоров'я, головного лікаря Станції, цим Положенням, Статутом Станції та іншими нормативними документами.
1.7. Планування діяльності Станції, визначення штатів, фінансування, забезпечення санітарним і господарським автотранспортом, технічними засобами, устаткуванням, майном, виробами медичного призначення, медикаментами тощо здійснюється за діючими нормативами згідно з чинним законодавством.
1.8. Станція є функціональною складовою частиною єдиної системи екстреної медичної допомоги. Організація її діяльності повинна забезпечувати можливість її функціонування у надзвичайних ситуаціях.
1.9. Станція повинна мати місячний запас медикаментів, перев'язувального матеріалу, виробів медичного призначення (який своєчасно поновлюється), аварійний запас медичного майна, носилок, апаратури, медичних ящиків-укладок та наборів, затверджений місцевим органом охорони здоров'я.
1.10. Станція повинна мати стабілізоване та автономне енергоживлення, безперебійний провідний і радіотелефонний оперативний зв'язок.
1.11. Станція не видає листків непрацездатності; не виписує рецептів на медикаменти; не вирішує питання тимчасової або довгострокової непрацездатності пацієнтів; не проводить експертиз алкогольного чи наркотичного сп'яніння, судово-медичних експертиз і не дає з цього приводу висновків та письмових довідок; не видає усних та письмових довідок про стан здоров'я та діагноз пацієнтів без офіційного запиту юридичної особи; не виконує призначень медичних працівників інших лікувальних закладів; не виконує консультативних обстежень та не дає рекомендацій щодо подальшого лікування; не проводить перевезення пацієнтів, які не потребують екстреної медичної допомоги; без супроводу працівників правоохоронних органів не здійснює перевезення затриманих осіб в лікувальні заклади; не виконує перевезення трупів.
2. Основні завдання
Основними завданнями Станції є:
2.1. Надання в максимально короткі строки, після отримання виклику, екстреної медичної допомоги пацієнтам визначеної території обслуговування на догоспітальному етапі.
2.2. Транспортування в лікувально-профілактичні заклади хворих, потерпілих, породіль та новонароджених, які потребують екстреної медичної допомоги.
2.3. Участь у ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій.
2.4. Розвиток та удосконалення організаційних форм та методів надання екстреної медичної допомоги населенню, впровадження сучасних медичних технологій, підвищення якості роботи медичного персоналу.
3. Функції
У своїй діяльності Станція виконує такі функції:
3.1. Прийом від населення звернень за екстреною медичною допомогою згідно з затвердженими Правилами виклику бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги.
Профільними для бригад станції екстреної (швидкої) медичної допомоги вважаються:
- Виклики на вулицю, у громадські місця, на виробництво, в установи, заклади, організації незалежно від вставленого діагнозу та стану пацієнта.
- Виклики з приводу травм та отруєнь незалежно від місця виклику.
- Виклики з приводу пологів, ускладнення вагітності.
- Виклики від медичних працівників з приводу перевезення пацієнтів за направленнями до лікувальних установ, якщо вони потребують надання екстреної медичної допомоги під час транспортування.
3.2. Надання екстреної медичної допомоги пацієнтам на догоспітальному етапі та безпосередньо при їх зверненні на станцію, підстанцію (відділення) екстреної (швидкої) медичної допомоги.
3.3. Госпіталізація в лікувально-профілактичні установи хворих, потерпілих, породіль, новонароджених, які потребують екстреної стаціонарної медичної допомоги.
3.4. Підготовка та направлення виїзних бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги поза межі території обслуговування для участі в ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій.
3.5. Ведення обліку вільних ліжок у лікувально-профілактичних закладах та визначення місць екстреної госпіталізації пацієнтів для бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги.
3.6. Надання населенню консультативно-інформаційної допомоги по телефону.
3.7. Придбання, використання та оновлення запасів медикаментів, перев'язувального матеріалу, виробів медичного призначення, медичних укладок-наборів тощо в повсякденних умовах та при виникненні надзвичайних ситуацій.
3.8. Оперативне інформування органів управління охорони здоров'я та інших зацікавлених організацій про нещасні випадки, катастрофи, надзвичайні та інші ситуації.
3.9. Забезпечення взаємодії в роботі з іншими медичними закладами, правоохоронними органами, пожежними частинами, службою екстреної медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях та іншими рятувальними і оперативно-ремонтними службами.
3.10. Впровадження прогресивних методів діагностики та лікування, передового досвіду та наукової організації праці.
3.11. Забезпечення відповідної підготовки та підвищення кваліфікації працівників Станції.
3.12. Ведення облікової документації, складання звітів та їх подання у встановленому порядку.
3.13. Проведення санітарно-гігієнічних, протиепідемічних і протипожежних заходів на Станції та дотримання правил техніки безпеки.
3.14. Забезпечення спадкоємності та взаємозв'язку з лікувально-профілактичними закладами при наданні екстреної медичної допомоги.
3.15. Облік та контроль за раціональним використанням спеціального та спеціалізованого санітарного автотранспорту.
4. Організаційна структура
4.1. Станції створюються в містах та сільських адміністративних районах. У залежності від кількості населення, що проживає на території обслуговування, станції поділяються на категорії:
- 5 категорія - станції, що обслуговують до 50 тис. населення;
- 4 категорія - станції, що обслуговують від 51 до 200 тис. населення;
- 3 категорія - станції, що обслуговують від 201 до 500 тис. населення;
- 2 категорія - станції, що обслуговують від 501 тис. до 1 млн. населення;
- 1 категорія - станції, що обслуговують від 1 млн. до 2 млн. населення;
- некатегорійні - станції, що обслуговують понад 2 млн. населення
Станції обласних центрів та м. Севастополя є організаційно-методичними закладами служб екстреної (швидкої) медичної допомоги відповідних адміністративних територій.
Категорійність станції, яка є організаційно-методичним центром служби екстреної (швидкої) медичної допомоги підвищується на 1 категорію.
4.2. Для забезпечення встановлених термінів прибуття виїзних бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги до місць виклику у складі Станції створюються підстанції (відділення) екстреної (швидкої) медичної допомоги на правах структурних підрозділів.
Кількість підстанцій (відділень), а також зона їх обслуговування визначається і затверджується органами управління охорони здоров'я адміністративної території.
Критеріями визначення меж зони обслуговування підстанцій (відділень) є довжина найдовшого маршруту (радіусу), що орієнтовно становить 8-10 км та забезпечує 15-ти хвилинну транспортну доступність.
Зона обслуговування Станції не обов'язково може співпадати з існуючим адміністративно-територіальним поділом. Рішення з цього питання виноситься органом державної виконавчої влади.
4.3. Загальна кількість бригад визначається, виходячи з потреб, але не менше ніж 1,0 бригада на 10 тис. міського населення та 0,75 бригади на 10 тис. сільського населення.
У структурі Станції виділяють 2 види бригад - лікарські і фельдшерські. Кількість лікарських та фельдшерських бригад визначається головним лікарем станції в залежності від умов та нагальних потреб.
Лікарська бригада працює в складі лікаря, фельдшера, медичної сестри, водія, її очолює лікар зі спеціалізацією "медицина невідкладних станів". Фельдшерська бригада працює в складі фельдшера, медичної сестри, водія, її очолює - фельдшер.
4.4. Спеціалізовані психіатричні бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги функціонують у складі Станції або спеціалізованого лікувально-профілактичного закладу (диспансер, психіатрична лікарня).
4.5. Бригади Станції є бригадами постійної готовності першої черги медичних формувань Державної служби медицини катастроф.
4.6. Особовий склад виїзних бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги повинен мати відповідний рівень професійної та фізичної підготовки для надання екстреної медичної допомоги пацієнтам на догоспітальному етапі і бути здатним працювати в екстремальних умовах.
4.7. Для виконання основних завдань та функцій у складі Станції створюються:
4.7.1. Оперативний відділ (диспетчерська) по прийому звернень по екстрену (швидку) медичну допомогу та передачі викликів виїзним бригадам екстреної (швидкої) медичної допомоги для виконання.
4.7.2. Підрозділ обліку вільних ліжок у лікувально-профілактичних закладах та регулювання потоку екстреної госпіталізації пацієнтів (відділ госпіталізації).
4.7.3. Відділ експлуатації автоматизованої системи управління.
4.7.4. Консультативно-інформаційна служба для консультування населення з невідкладних медичних питань.
4.7.5. Інформаційно-аналітичний відділ медичної статистики.
4.7.6. Підрозділ спеціального та спеціалізованого санітарного автотранспорту з парком санітарних та інших автомашин в залежності від місцевих умов.
4.7.7. Апарат управління та допоміжні обслуговуючі служби згідно з діючими нормативами та обсягами роботи.
4.7.8. Аптечне відділення (пункт).
4.7.9. Пункт (комора) для поповнення виїзних бригад.
4.7.10. Пост дезінфектора.
4.7.11. Централізоване стерилізаційне відділення.
4.8. Для забезпечення систематичної підготовки медичних працівників та водіїв санітарного автотранспорту з питань надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі Станція організовує спеціальні навчальні класи.
4.9. Для виконання контрольних та господарських функцій на Станції виділяється автотранспорт без спеціального пофарбування і обладнання із розрахунку: 1 автомашина відповідно кількості викликів до 75 тис. на рік, на станціях з числом виїздів від 75 до 500 тис. на рік виділяються 2 автомашини. У подальшому на кожні 250 тис. викликів на рік передбачається виділення 1 автомашини.
5. Права
Станція має право:
5.1. Відмовляти населенню у викликах, які за суттю є необгрунтованими для станції екстреної (швидкої) медичної допомоги згідно з її профільністю та передавати, при потребі, ці виклики в амбулаторно-поліклінічні заклади.
5.1. Направляти виїзні бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги тільки до меж вогнища ураження, яке становить загрозу для життя або здоров'я членів бригад. Пацієнтів з цих вогнищ зобов'язані доставляти до місця знаходження бригад спеціальні рятувальні служби.
5.2. Госпіталізувати пацієнтів у разі загрози їх життю у найближчий лікувально-профілактичний заклад, незалежно від наявності вільних ліжок, підпорядкованості та форм власності.
5.3. Вимагати від лікувально-профілактичних закладів надавати інформацію про ліжковий фонд.
5.4. У разі виникнення надзвичайних ситуацій із загрозою життю чи здоров'ю людей мобілізувати та направляти, в тому числі в інші регіони України, своїх працівників для участі в ліквідації медико-санітарних наслідків.
5.5. Проводити роботу і взаємодіяти з державними і недержавними установами для планування і проведення заходів щодо подання екстреної медичної допомоги.
5.6. Здійснювати будь-які види господарської діяльності, що не суперечать чинному законодавству і не позначаються негативно на виконанні її основних завдань.
6. Фінансове забезпечення діяльності
6.1. Основним джерелом фінансування Станції є місцевий бюджет.
6.2. Додатковими джерелами фінансування можуть бути:
6.2.1. Кошти, отримані від юридичних та фізичних осіб за надання платних послуг.
6.2.2. Кошти, отримані у результаті господарської діяльності Станції, що передбачені даним Положенням та не суперечать чинному законодавству.
6.2.3. Кошти, отримані від продажу спрацьованого, застарілого і невикористаного майна та іншої госпрозрахункової діяльності Станції яка не суперечить чинному законодавству України.
6.2.4. Кошти, отримані від приватних осіб, благодійницьких фондів і організацій тощо.
6.2.5. Додаткове бюджетне фінансування, що виділяється для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
7. Відповідальність
7.1. Відповідальність за своєчасність і якість виконання Станцією визначених цим Положенням завдань і функцій покладено на головного лікаря Станції.
7.2. Ступінь відповідальності інших працівників Станції визначається посадовими інструкціями.
Директор Департаменту
організації медичної допомоги

М.П.Жданова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
29.08.2008 N 500
ПЕРЕЛІК
форм первинної облікової та іншої документації пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги для дорослого та дитячого населення
-------------------------------------------------------------------------
| N | Найменування форм | Номер форми |Формат|Вид форми | Строк |
| | | | | | збері- |
| | | | | | гання |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
| 1.|Журнал запису звертань |115/о | А3 |Журнал в | 3 роки |
| |по невідкладну медичну | | |обкладинці| |
| |допомогу | | |96 стор. | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
| 2.|Направлення/ордер на | - | А5 |Бланк | |
| |екстрену/планову | | | | |
| |госпіталізацію | | | | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
| 3.|Книга запису викликів |031/о | А4 |Журнал в | 3 роки |
| |дільничних лікарів | ( va302282-99 )| |обкладинці| |
| |додому | | |96 стор. | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
| 4.|Журнал реєстрації |074/о | А4 |Журнал в |10 років|
| |амбулаторних хворих | | |обкладинці| |
| | | | |96 стор. | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
| 5.|Журнал обліку процедур |029/о | А4 |Журнал в | 1 рік |
| | | ( va369282-00 )| |обкладинці| |
| | | | |96 стор. | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
| 6.|Екстрене повідомлення |058/о | А5 |Бланк | 1 рік |
| |про інфекційне | ( za686-06 ) | | | |
| |захворювання, харчове, | | | | |
| |гостре професійне | | | | |
| |отруєння, незвичайну | | | | |
| |реакцію на прищеплювання| | | | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
| 7.|Довідка про тимчасову |095/о | А4 |Бланк | 1 рік |
| |непрацездатність | ( vb369282-00 )| | | |
| |студентів, учнів | | | | |
| |профтехучилищ про | | | | |
| |захворювання, карантин | | | | |
| |дитини, яка відвідує | | | | |
| |школу, дитячий | | | | |
| |дошкільний заклад | | | | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
| 8.|Рецепт дорослий |Ф-1 | А6 |Бланк | |
| |(дитячий) | ( z0782-05 ) | | | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
| 9.|Рецепт (безкоштовно, |Ф-2 | А6 |Бланк | |
| |оплата 50%) | ( va369282-00 )| | | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|10.|Журнал обліку | - | А4 |Журнал в | 3 роки |
| |використання санітарного| | |обкладинці| |
| |автотранспорту | | |96 стор. | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|11.|Журнал реєстрації | - | А4 |Журнал в | 3 рік |
| |телефонограм | | |обкладинці| |
| | | | |96 стор. | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|12.|Журнал запису перевірок | - | А4 |Журнал в | 1 рік |
| |роботи пункту | | |обкладинці| |
| |(відділення) | | |96 стор. | |
| |невідкладної медичної | | | | |
| |допомоги | | | | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|13.|Журнал обліку приходу та| - | А4 |Журнал в | 3 роки |
| |відходу з роботи | | |обкладинці| |
| |працівників пункту | | |96 стор. | |
| |(відділення) | | | | |
| |невідкладної медичної | | | | |
| |допомоги | | | | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|14.|Лікарське свідоцтво про |106/о-95 | А5 |Бланк | 1 рік |
| |смерть | ( z0266-95 ) | | | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|15.|Журнал обліку |060/о | А4 |Журнал в | 3 роки |
| |інфекційних захворювань | ( za687-06 ) | |обкладинці| |
| | | | |96 стор. | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|16.|Журнал відомчого | - | А4 |Журнал в |5 років |
| |контролю по збору мазків| | |обкладинці| |
| |у хворих на BL | | |96 стор. | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|17.|Журнал відомчого | | А4 |Журнал в |5 років |
| |контролю за | | |обкладинці| |
| |температурним режимом | | |96 стор. | |
| |холодильника та | | | | |
| |термостата у пункті | | | | |
| |(відділенні) НМД | | | | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|18.|Журнал обліку годин | - | А4 |Журнал в | 3 роки |
| |роботи бактерицидної | | |обкладинці| |
| |лампи у пункті | | |96 стор. | |
| |(відділенні) НМД | | | | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|19.|Журнал обліку | - | А4 |Журнал в |5 років |
| |надходження та | | |обкладинці| |
| |використання наркотичних| | |96 стор. | |
| |та психотропних | | | | |
| |лікарських засобів | | | | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|20.|Журнал передачі нагляду | - | А4 |Журнал в |5 років |
| |за хворими на ангіну у | | |обкладинці| |
| |вихідні та святкові дні | | |96 стор. | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|21.|Журнал реєстрації | - | А4 |Журнал в |5 років |
| |щеплень на АДСм | | |обкладинці| |
| | | | |96 стор. | |
| |Журнал відмов громадян | | А4 | |5 років |
| |у проведенні щеплень на | | | | |
| |АДСм | | | | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|22.|Журнал відомчого | | А4 |Журнал в | 3 роки |
| |контролю за | | |обкладинці| |
| |використанням | | |96 стор. | |
| |стерильного посуду для | | | | |
| |проведення | | | | |
| |діагностичного | | | | |
| |обстеження інфекційних | | | | |
| |хворих | | | | |
|---+------------------------+---------------+------+----------+--------|
|23.|Журнал відомчого | - | А4 |Журнал в | 3 роки |
| |контролю по проведенню | | |обкладинці| |
| |збору випорожнень у | | |96 стор. | |
| |інфекційних хворих | | | | |
-------------------------------------------------------------------------
Директор Департаменту
організації медичної допомоги

М.П.Жданова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
29.08.2008 N 500
РЕКОМЕНДОВАНИЙ ПЕРЕЛІК
оснащення бригади пункту (відділення) невідкладної медичної допомоги для дитячого населення
------------------------------------------------------------------
|1. Імобілізаційне обладнання та обладнання | |
|для транспортування. | |
|----------------------------------------------------+-----------|
|1.1. Ноші-крісло для перенесення хворих в положенні |1 шт. |
|"сидячи" | |
|----------------------------------------------------+-----------|
|1.2. Шини транспортні вакуумні |1 набір |
|----------------------------------------------------+-----------|
|1.3. Ноші м'які з ручками для транспортування |1 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|2. Дихальне та наркозне устаткування | |
|----------------------------------------------------+-----------|
|2.1. Апарат для штучної вентиляції легень ручний |3 шт. |
|для дітей, немовлят та для дорослих (дихальний | |
|мішок) зі шлангом для збагачення дихальної суміші | |
|киснем | |
|----------------------------------------------------+-----------|
|2.2. Апарат для дозованої інгаляції кисню |1 шт. |
|з пристроєм для зволоження та підігріву | |
|----------------------------------------------------+-----------|
|2.3. Відсмоктувач портативний механічний |1 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|2.4. Кисневий балон з редуктором, манометром |4 шт. |
|та вузлом під'єднання кисневих приладів (2 л) | |
|----------------------------------------------------+-----------|
|2.5. Киснева маска |2 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|2.6. Ларингеальні маски різних розмірів для дітей |4 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|2.6.1. Роторозширювач |1 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|2.6.2. Язикоутримувач |1 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|2.6.3. Повітропровідники стерильні |3 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3. Устаткування для діагностики та реанімації | |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3.1. Портативний автоматичний дефібрилятор |1 шт. |
|з можливістю спостереження ЕКГ та запису даних | |
|через комп'ютер | |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3.2. Електрокардіограф з можливістю телеметричної |1 шт. |
|передачі ЕКГ-сигналу | |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3.3. Пульсоксиметр з датчиками для дітей та немовлят|1 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3.4. Глюкометр і витратні матеріали до нього |1 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3.5. Набір для конікотомії |2 набори |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3.6. Серветки 5 х 5 |2 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3.7. Скальпель |1 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3.8. Трубка інтубаційна приблизно 10 х 4 см |1 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3.9. Хірургічні рукавички стерильні |2 пари |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3.10. Сфігмоманометр (для дорослих і дітей) ручний |1 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3.11. Молоток неврологічний |1 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3.12. Діагностична лампа |1 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|3.13. Штатив переносний для фіксації ємностей |1 шт. |
|з розчинами для інфузії (прикріплюється до нош, | |
|розсувний) | |
|----------------------------------------------------+-----------|
|4. Перев'язувальний матеріал. | |
|----------------------------------------------------+-----------|
|4.1. Бинт 7 х 14 см |2 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|4.2. Бинт 5 х 10 см |2 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|4.3. Бинт трубчатий еластичний (набір різних |1 набір |
|розмірів) | |
|----------------------------------------------------+-----------|
|4.4. Лейкопластир |1 рулон |
|----------------------------------------------------+-----------|
|4.5. Серветки стерильні 15 х 15 см |2 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|4.6. Серветки стерильні 5 х 5 см |6 шт. |
|----------------------------------------------------+-----------|
|4.7. Палички ватні гігієнічні |30 шт. |