• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо обєктів критичної інфраструктури

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг | Постанова від 26.03.2022 № 349
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
  • Тип: Постанова
  • Дата: 26.03.2022
  • Номер: 349
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
  • Тип: Постанова
  • Дата: 26.03.2022
  • Номер: 349
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
26.03.2022 № 349
Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 384 від 20.04.2022 № 1408 від 10.11.2022 № 253 від 14.02.2023 )
У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, введеним відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, відповідно до Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Встановити, що під час дії воєнного стану в Україні та до останнього дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного стану:
1) положення ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг діють в частині, що не суперечать здійсненню заходів із захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом;
2) на вебсайтах ліцензіатів повинен бути закритий доступ до інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, зокрема щодо:
місцезнаходження, стану та режимів роботи енергетичного обладнання виробників електричної та теплової енергії, системи передачі та розподілу електричної енергії, газотранспортної системи, газорозподільної системи, газосховищ, транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом, системи централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення;
диспетчерського управління та передачі електроенергії, оперативно-диспетчерського управління газотранспортною системою та транспортування природного газу, диспетчерського управління та транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом;
геодезичної інформаційно-технічної системи об’єктів газової інфраструктури, об’єктів електроенергетики, об’єктів у сфері теплопостачання, централізованого водопостачання і водовідведення, транспортування нафти та нафтопродуктів з прив’язкою до географічних даних у геодезичній інформаційно-технічній системі, технічної інформації (топологія мереж, газо- та трубопроводів, межі охоронних зон, технічна характеристика об’єктів);
величини коефіцієнтів завантаження трансформаторних підстанцій основної мережі, для трансформаторних підстанцій - кількість трансформаторів, їх тип та номінальна потужність, для ліній електропередачі - рівень напруги, протяжність лінії, нумерація опор, переріз провідників тощо, для газосховищ - інформація про буферний об’єм газу, вільної потужності закачування, газотранспортної, газорозподільної системи, системи транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом, системи централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення - діаметр, протяжність трубопроводу, інформація щодо споруд на них (ГРС, ГРП, ЦТП тощо);
іншої наявної на вебсайтах інформації про енергетичне обладнання виробників електричної та теплової енергії, системи передачі та розподілу електричної енергії, газотранспортної системи, газорозподільної системи, газосховищ, системи транспортування нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом, системи централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення, включаючи всю наявну проектну документацію щодо таких мереж та трубопроводів;
обсягів видобутку, споживання, зберігання, відвантаження ресурсів, в тому числі вугілля та вуглеводнів;
( Підпункт 2 пункту 1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 384 від 20.04.2022 )
даних логістики енергоресурсів із зазначенням маршрутів, місць тимчасового та постійного зберігання;
( Підпункт 2 пункту 1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 384 від 20.04.2022 )
планів переміщення матеріально-технічних цінностей;
( Підпункт 2 пункту 1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 384 від 20.04.2022 )
персональних даних працівників енергетичного сектору із зазначенням місця роботи та посади;
( Підпункт 2 пункту 1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 384 від 20.04.2022 )
відомостей про місця запланованих ремонтних і відновлювальних робіт та процесу проведення таких робіт у реальному часі;
( Підпункт 2 пункту 1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 384 від 20.04.2022 )
відомостей про місця руйнування об’єктів та елементів інфраструктури внаслідок бойових дій, місць потрапляння снарядів;
( Підпункт 2 пункту 1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 384 від 20.04.2022 )
кількості та якості поставленого, наявного обладнання та технічної спроможності підприємства;
( Підпункт 2 пункту 1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 384 від 20.04.2022 )
іншої інформації, яка може ідентифікувати об’єкти критичної інфраструктури або створювати уявлення про потенціал об’єкта в енергосистемі України;
( Підпункт 2 пункту 1 доповнено новим абзацом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 384 від 20.04.2022 )
3) ліцензіати мають забезпечити належне функціонування власної системи інформаційної безпеки відповідно до Загальних вимог до кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 518;
4) ліцензіати мають забезпечити:
наявність на власних вебсайтах інформації про ліцензіата, контактну інформацію, можливі шляхи оплати за надані послуги;
роботу особистого кабінету споживача (через який, зокрема, забезпечити надання інформації про відновлення електро-, тепло-, водо- та газопостачання споживачів, щодо аварійних перерв в постачанні, орієнтовного часу відновлення постачання після аварійної перерви (якщо відомо), або неможливість відновлення у зв’язку із бойовими діями) та комунікацію зі споживачами, з дотриманням безпеки передачі даних та захисту персональних даних споживача;
обмеження доступу та захист інформації про об’єкти споживачів, які забезпечують роботу:
органів державної влади (Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, органи судової влади тощо);
військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування;
військових частин та територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (в тому числі об’єкти, що використаються для територіальної громади в умовах воєнного стану);
телекомунікацій та зв’язку;
закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності;
об’єктів Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
об’єктів, що забезпечують тепло-, газо-, електро- та водопостачання;
установ та органів юстиції;
правоохоронних органів (органів внутрішніх справ, органів прокуратури, Служби безпеки України);
підприємств повітряного, водного, автомобільного та залізничного транспорту;
інших об’єктів, визначених відповідною військовою адміністрацією;
5) оператори системи розподілу не розміщують через засоби масової інформації та/або на офіційному вебсайті в мережі Інтернет інформацію, передбачену пунктами 3.4.3, 3.4.9, 3.6.3 та 3.7.22 розділу ІІІ, пунктом 6.3.7 розділу VI, пунктом 7.6.1 розділу VII, пунктами 10.5.12 та 10.8.8 розділу Х, пунктом 11.5.5, абзацом першим пункту 11.5.6 та пунктом 11.5.7 розділу XI Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 310 та пунктом 4.5 глави 4 і пунктами 6.5 та 6.6 глави 6 Порядку складання, подання, погодження, оприлюднення програми відповідності оператора системи розподілу, звіту про її виконання та погодження уповноваженої особи з питань відповідності, затвердженого постановою НКРЕКП від 27 грудня 2017 року № 1406 ;
( Пункт 1 доповнено новим підпунктом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 384 від 20.04.2022 )
6) оператори системи передачі та систем розподілу мають забезпечити:
розміщення на власному офіційному вебсайті в мережі Інтернет інформації про час початку та закінчення перерви електроживлення об’єкта споживача із зазначенням назв населених пунктів, вулиць, будинків, корпусів тощо та назв перерв (планова, аварійна, застосування графіків обмеження споживачів) та актуалізацію зазначеної інформації кожні 60 хвилин;
розміщення на власному офіційному вебсайті в мережі Інтернет актуальних графіків погодинного відключення об’єктів споживачів із зазначенням черг, годин відсутності електроживлення, назв населених пунктів, вулиць, будинків, корпусів тощо, що включені до кожної із черг;
адресне повідомлення споживачів, які попередньо пройшли авторизацію на відповідних електронних сервісах, за їх запитом про актуальну інформацію щодо часу початку та очікуваного закінчення відповідної перерви в електроживленні, причини перерви електроживлення тощо через власні офіційні вебсайти в мережі Інтернет, а також за допомогою засобів зв’язку, електронних сервісів, месенджерів тощо.
У повідомленні оператора системи про час початку та очікуваного закінчення відповідної перерви електроживлення має відображатися час формування актуальної інформації та забезпечуватися можливість споживача повідомити оператора системи про невідповідність наданої інформації фактичному стану.
Адресне повідомлення має забезпечувати споживача можливістю здійснювати пошуковий запит по назві населеного пункту, вулиці, номера будинку тощо в окремих полях на відповідній сторінці вебсайту в мережі Інтернет.
Операторам системи передачі та систем розподілу забезпечити інформування споживачів про наявні можливі електронні ресурси для отримання актуальної інформації про перерви в електроживленні, а також забезпечити інформування електропостачальників та у разі зміни періодично уточнювати інформацію про наявні можливі електронні ресурси для отримання споживачами актуальної інформації про перерви в електроживленні;
( Пункт 1 доповнено новим підпунктом згідно з Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 1408 від 10.11.2022; в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 253 від 14.02.2023 )
7) електропостачальники мають забезпечити інформування споживачів про наявні можливі електронні ресурси операторів системи передачі та систем розподілу для отримання актуальної інформації про перерви в електроживленні шляхом розміщення відповідної інформації на власних офіційних вебсайтах у мережі Інтернет, на платіжних документах, за допомогою засобів електронного зв’язку тощо;
( Підпункт пункту 1 в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 253 від 14.02.2023 )
8) рекомендувати операторам системи передачі та систем розподілу здійснювати адресне повідомлення споживачів, які попередньо пройшли авторизацію на відповідних електронних сервісах, про перерви в електроживленні внаслідок застосування заходів з обмеження споживання (графіків погодинного відключення) не пізніше ніж за 60 хвилин до початку обмеження (або у разі несподіваної аварійної ситуації (застосування графіків аварійного відключення споживачів електричної енергії, спеціальних графіків аварійних відключень, спрацювання спеціальної автоматика відключення навантаження, автоматики частотного розвантаження) - невідкладно після фактичного застосування таких заходів) за допомогою засобів зв’язку (зокрема через сервіси особистих кабінетів споживачів та/або інші електронні платформи, у тому числі автоматично-цільового (таргетного) інформування (месенджери, e-mail тощо) із зазначенням часу початку і часу очікуваного закінчення перерви в електроживленні відповідного об’єкта споживача.
( Підпункт пункту 1 в редакції Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 253 від 14.02.2023 )
2. Ця постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова НКРЕКП

К. Ущаповський