• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку ведення Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини

Державний комітет телебачення і радіомовлення України  | Наказ, Порядок від 09.07.2021 № 320
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет телебачення і радіомовлення України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 09.07.2021
  • Номер: 320
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет телебачення і радіомовлення України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 09.07.2021
  • Номер: 320
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.07.2021 № 320
Про затвердження Порядку ведення Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини
Відповідно до статті 28-1 Закону України "Про видавничу справу" та підпункту 18 пункту 4 Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 р. № 341 ,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок ведення Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, що додається.
2. Сектору консультацій з громадськістю та взаємодії зі ЗМІ (Божко С.М.) оприлюднити цей наказ на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В. о. ГоловиБ. Червак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомтелерадіо
09 липня 2021 року № 320
ПОРЯДОК
ведення Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини
1. Цей Порядок визначає процедуру формування та внесення змін до Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини (далі - Перелік).
2. До Переліку вносяться видання, які можуть містити ознаки правопорушень, передбачених статтями 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), 300 (Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію), 436 (Пропаганда війни) та 436-1 (Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України .
3. Перелік ведеться з метою застереження суб'єктів господарювання від завідомо марних спроб отримати дозволи на ввезення в Україну книжкових видань, внесених до Переліку, а також орієнтування правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб на, ймовірно, протизаконному характері розповсюдження такої продукції.
4. Перелік формується на підставі пропозицій правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб, а також з власної ініціативи Держкомтелерадіо за результатами здійснення моніторингу видавничої сфери держави-агресора, що проводиться в рамках реалізації завдання, визначеного п. 18 Положення про Державний комітет телебачення і радіомовлення України (вживає за участю інших органів державної влади заходів щодо обмеження доступу до видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, згідно із законодавством).
5. Підставою для внесення видання до Переліку або його вилучення з Переліку є рішення Голови або Першого заступника Голови, яке оформляється у вигляді резолюції за результатами розгляду службової записки начальника управління дозвільної процедури та контролю за розповсюдженням видавничої продукції, у якій викладається обґрунтована пропозиція щодо внесення видання до Переліку.
6. Перелік ведеться у вигляді електронної таблиці, що містить такі відомості про видавничу продукцію: автор або колектив авторів, назва видання, найменування видавця, країна-виробник, міжнародний стандартний номер книги (ISBN).
7. Перелік ведеться державною мовою, окрім відомостей про автора або колектив авторів, назву видання та найменування видавця.
8. Ведення Переліку здійснюється управлінням дозвільної процедури та контролю за розповсюдженням видавничої продукції Держкомтелерадіо.
9. Інформація, що міститься в Переліку, є відкритою та розміщується у рубриці "До уваги розповсюджувачів видавничої продукції" на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо.
Начальник управління
дозвільної процедури
та контролю за
розповсюдженням
видавничої продукції



С. Олійник
( Текст взято з сайту Держкомтелерадіо України http://comin.kmu.gov.ua )