МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
04.06.1997 N 171 |
Про утворення Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 190 від 30.07.99 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 р. N 343 "Про створення державної служби медицини катастроф" та з метою удосконалення екстреної медичної допомоги при ліквідації медико-санітарних наслідків екстремальних ситуацій
НАКАЗУЮ:
1. Реорганізувати Київське науково-практичне об'єднання швидкої медичної допомоги та медицини катастроф (далі - Київське НПО) шляхом перетворення в Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з 01.07.97 р.
Визначити, що правонаступником майнових прав і обов'язків Київського НПО є Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (далі - Центр).
2. Установити, що основними завданнями Центру є:
2.1. Організація та надання екстреної медичної допомоги при ліквідації медико-санітарних наслідків екстремальних ситуацій.
2.2. Науково-дослідна робота з пріоритетних проблем екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
2.3. Методичне керівництво з питань організації та надання екстреної медичної допомоги, розгортання та забезпечення функціонування Державної служби медицини катастроф.
2.4. Навчально-методична робота з підготовки медичних та немедичних працівників, на яких відповідно до законодавства покладено надання медичної допомоги у випадках виникнення екстремальної ситуації.
3. Затвердити:
3.1. Статут Центру (додається).
3.2. Структуру Центру (додається).
4. Призначити з 01.07.97 р. генеральним директором Центру Рощина Георгія Георгійовича.
5. Генеральному директору Київського НПО (Рощин Г.Г.):
5.1. До 01.07.97 р. подати на затвердження штатний розклад та кошторис витрат у межах бюджетних асигнувань, виділених Міністерством на утримання Центру.
5.2. Повідомити працівників Київського НПО про реорганізацію та скорочення чисельності у зв'язку з цим.
5.3. Повідомити Державну службу зайнятості про вивільнення працівників Київського НПО у зв'язку з його реорганізацією.
5.4. Додержуватись трудового законодавства щодо гарантій та прав працівників, які підлягають вивільненню.
5.5. Подати до Головного управління Державної служби та медичних кадрів затверджені Статут, структуру і штатний розклад Центру до 05.07.97 р.
6. Утворити комісію для проведення реорганізації (додається), якій забезпечити:
6.1. Проведення інвентаризації, оцінки наявного майна Київського НПО, що є на балансі Міністерства охорони здоров'я, та складання передаточного балансу на дату його реорганізації у формі річного звіту та передачі цього майна Центру в день підписання передаточного акта.
6.2. Здійснення заходів щодо охоронності документів Київського НПО, упорядкування архівів згідно з п. 3 наказу МОЗ України від 12.05.94 р. N 67 та передачі правонаступнику по описах із складанням акта передачі справ.
7. Начальнику Головного управління економіки (Баранова Т.Ф.) до 01.07.97 р. визначити обсяг бюджетних асигнувань на 1997 рік для забезпечення штатної реорганізації і функціонування Центру.
8. Начальнику Головного управління Державної служби та медичних кадрів (Мельник Ю.В.) ввести відповідні зміни до номенклатури закладів та посад МОЗ України.
9. Заступнику Міністра (Коротко О.Ш.) та генеральному директору Центру (Рощин Г.Г.) вирішити у місячний термін з Київською міською державною адміністрацією питання щодо розміщення Центру на базі Київської лікарні швидкої медичної допомоги та створення належних умов для його функціонування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.97 р. N 343.
Контроль за виконанням наказу покладаю на заступника Міністра Богатирьову Р.В.
Міністр | А.М.Сердюк |
Додаток 1
до наказу МОЗ України
04.06.1997 N 171
КОМІСІЯ
для проведення реорганізації Київського науково-практичного об'єднання швидкої медичної допомоги та медицини катастроф в Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
Стрикун С.В. - головний бухгалтер Київського НПО ШМД та МК. |
Додаток 2
до наказу МОЗ України
04.06.1997 N 171
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
04.06.1997 N 171
СТАТУТ
Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
1. Загальні положення
1.1. Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (далі - Центр) є закладом екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, підпорядкованим Міністерству охорони здоров'я України.
1.2. У своїй діяльності Центр керується Конституцією України, Законами України, Постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами МОЗ України, цим Статутом.
1.3. Центр є самостійною юридичною особою, має свій баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, печатку зі своєю назвою, бланки, штампи, тощо.
1.4. Центр має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, арбітражному суді.
1.5. Центр відповідає за своїми зобов'язаннями коштами, що є у його розпорядженні.
1.6. Місцезнаходження Центру:
252, м. Київ, вул. Братиславська, 3.
2. Мета та основні завдання Центру
2.1. Метою Центру є надання громадянам в екстремальних ситуаціях медичної допомоги, проведення науково-дослідної роботи з проблем екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, надання методичної допомоги лікувальним закладам, що входять до складу Державної служби медицини катастроф, з питань організації та надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях.
2.2. Основними напрямками діяльності Центру є:
- надання постраждалим в екстремальних ситуаціях екстреної медичної допомоги;
- участь у ліквідації медико-санітарних наслідків екстремальних ситуацій;
- створення та раціональне використання матеріально-технічних ресурсів для проведення ліквідації медико-санітарних наслідків екстремальних ситуацій;
- проведення науково-дослідної роботи, пов'язаної з удосконаленням форм і методів організації надання екстреної медичної допомоги постраждалим в екстремальних ситуаціях;
- участь у розробці проектів законодавчих актів з питань Державної служби медицини катастроф;
- розробка пропозицій щодо удосконалення організаційної структури та функціонування Державної служби медицини катастроф;
- підготовка (в тому числі і на госпрозрахункових засадах) медичних і немедичних працівників, на яких відповідно до законодавства покладено надання медичної допомоги у випадках виникнення екстремальних ситуацій;
- участь у розробці уніфікованих програм та методик підготовки медичних та немедичних працівників, які приймають участь у наданні екстреної медичної допомоги та ліквідації медико-санітарних наслідків екстремальних ситуацій;
- участь у прогнозуванні медико-санітарних наслідків екстремальних ситуацій та розробка рекомендацій щодо здійснення конкретних заходів для зниження їх негативного впливу;
- забезпечення функціонування спеціалізованих бригад постійної готовності служби, що утворені на базі Центру;
- організація і проведення семінарів, нарад, конференцій з питань екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;
- надання платних медичних послуг населенню;
- підготовка і підвищення кваліфікації медичних працівників з питань екстреної медичної допомоги в екстрених ситуаціях;
- науково-методичне забезпечення служби швидкої медичної допомоги України.
( Підпункт 2.2 Статуту доповнено абзацем згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 190 від 30.07.99 )
3. Майно Центру
3.1. Майно Центру становлять основні фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі.
3.2. Майно Центру є державною власністю і належить йому на праві оперативного управління.
3.3. Центр володіє, користується та розпоряджається закріпленим майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.
3.4. Центр має право здавати в оренду іншим підприємствам, установам, організаціям і громадянам приміщення (за погодженням з Міністерством), устаткування, прилади, обладнання, а також списувати їх з балансу в установленому порядку.
3.5. Центр має право продавати морально та технічно застаріле обладнання, прилади тощо, використовуючи кошти, отримані від їх реалізації на придбання необхідного устаткування.
3.6. Джерелами формування майна Центру є:
- асигнування з Державного бюджету;
- кошти, отримані від надання платних медичних послуг, інших видів господарської діяльності;
- кошти, отримані від здачі в оренду обладнання, устаткування, реалізації застарілого обладнання;
- безплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств, установ і громадян;
- інші джерела, не заборонені законодавчими актами України.
4. Управління Центром
4.1. Управління Центром здійснює генеральний директор, який призначається Міністерством охорони здоров'я України.
4.2. Генеральний директор самостійно вирішує питання діяльності Центру за винятком тих, що віднесені до компетенції Міністерства охорони здоров'я і трудового колективу.
Генеральний директор Центру:
- несе повну відповідальність за стан та діяльність Центру;
- діє без довіреності від імені Центру, представляє його в усіх установах та організаціях;
- укладає господарські та інші угоди, видає довіреності, відкриває рахунки в банках;
- видає у межах компетенції Центру накази, організує і контролює їх виконання;
- розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису витрат;
- укладає колективний договір з профспілковим комітетом і несе відповідальність за його виконання;
- призначає на посаду та звільнює з посади працівників Центру, затверджує положення про структурні підрозділи Центру та посадові інструкції працівників;
- накладає на працівників стягнення відповідно до чинного законодавства.
4.3. Трудовий колектив Центру становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь в його діяльності на основі трудового договору.
4.4. Повноваження трудового колективу реалізуються загальними зборами. Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів працівників, які беруть участь у зборах. Загальні збори визнаються правомочними, якщо в них беруть участь не менше як 3/4 працівників Центру.
Трудовий колектив Центру:
- затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку;
- розглядає і затверджує проект колективного договору;
- бере участь у матеріальному і моральному заохоченні працівників, порушує клопотання про представлення працівників до державних нагород.
4.5. Для розгляду наукових питань Центру, підготовки наукових кадрів, впровадження в клінічну практику досягнень сучасної медицини в Центрі діє Вчена Рада. Склад членів Вченої Ради затверджуються Міністерством.
5. Господарська, економічна і соціальна діяльність Центру
5.1. Міністерство охорони здоров'я України затверджує структуру, штати Центру, встановлює форми і систему оплати праці працівників Центру.
5.2. Керівництву Центром та працівникам науково-дослідних підрозділів посадові склади установлюються згідно з затвердженими наказами МОЗ України схемами посадових складів працівників науково-дослідних установ і організацій МОЗ України, а працівникам лікувально-профілактичних підрозділів - згідно схем посадових окладів працівників охорони здоров'я та соціального захисту населення.
5.3. Кошти, не використані Центром у поточному році, вилученню не підлягають і використовуються в наступному році. Вони не враховуються при визначенні обсягу фінансування на новий фінансовий рік.
5.4. Центр може у встановленому порядку застосовувати колективну, бригадну та інші форми організації і сплати праці.
5.5. Відносини Центру з іншими установами, організаціями, підприємствами незалежно від форми власності, а також з громадянами здійснюються на підставі договорів.
5.6. Центр має право надавати додаткові платні медичні послуги громадянам, установам, організаціям.
5.7. Центр має право згідно з чинним законодавством здійснювати зовнішньоекономічну діяльність:
- проводити спільні дослідження і науково-практичні конференції та семінари з іноземними державними, приватними та громадськими організаціями з проблем медицини катастроф;
- здійснювати пошук взаємовигідного співробітництва із зарубіжними партнерами, підготовку та підписання договорів, угод, інших юридичних актів у межах чинного законодавства;
- здійснювати співробітництво з іноземними державними, приватними та громадськими організаціями з проблем підготовки фахівців служби медицини катастроф, вивчення передового досвіду надання екстреної медичної допомоги постраждалим при катастрофах;
- приймати участь в наданні екстреної медичної допомоги постраждалим при надзвичайних ситуаціях в інших державах згідно діючих міждержавних угод.
5.8. Центр здійснює оперативний бухгалтерський облік, веде статистичну звітність.
5.9. Міністерство охорони здоров'я України здійснює контроль за ефективним використанням і збереженням державного майна та організує контроль за фінансово-господарською діяльністю Центру.
6. Ліквідація і реорганізація Центру
6.1. Ліквідація і реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) Центру проводиться за рішенням Міністерства охорони здоров'я України у порядку, передбаченому чинним законодавством.
6.2. При ліквідації і реорганізації Центру звільненим працівникам гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
Генеральний директор | Г.Г.Рощин |
Додаток 3
до наказу МОЗ України
04.06.1997 N 171
СТРУКТУРА
Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
1. Дирекція.
2. Відділ організації швидкої медичної допомоги та медицини катастроф.
3. Відділ наукових проблем надання екстреної медичної допомоги.
4. Відділ екстремальної медицини:
4.1. Відділення спеціалізованих бригад постійної готовності.
4.2. Сектор матеріально-технічного та інформаційного забезпечення.
5. Учбово-практичний центр невідкладної медичної допомоги.
6. Інформаційно-консультативний токсикологічний центр.
7. Відділ науково-організаційної, учбово-методичної, патентно-ліцензійної та медико-інформаційної роботи.
8. Адміністративно-господарський та інженерно-технічний персонал.