• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки роботи з охорони праці та пожежної безпеки в паливно-енергетичному комплексі у 2006 році та завдання на 2007 рік

Міністерство палива та енергетики України  | Заходи, План, Наказ від 26.03.2007 № 166
Реквізити
  • Видавник: Міністерство палива та енергетики України
  • Тип: Заходи, План, Наказ
  • Дата: 26.03.2007
  • Номер: 166
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство палива та енергетики України
  • Тип: Заходи, План, Наказ
  • Дата: 26.03.2007
  • Номер: 166
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
26.03.2007 N 166
Про підсумки роботи з охорони праці та пожежної безпеки в паливно-енергетичному комплексі у 2006 році та завдання на 2007 рік
Забезпечення у межах своїх повноважень реалізації державної політики у сфері охорони праці та пожежної безпеки, а саме - створення безпечних і здорових умови праці є основним і пріоритетним завданням Міністерства палива та енергетики України і підприємств паливно-енергетичного комплексу.
За результатами аналізу роботи у 2006 році встановлено поряд із зменшенням загального виробничого травматизму істотне збільшення нещасних випадків із смертельними наслідками.
Найбільш трагічною за своїми наслідками стала подія 7 листопада 2006 року, коли внаслідок дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) загинуло шестеро працівників ВАТ "Тернопільобленерго", хоча ДТП виникло не з вини персоналу енергокомпанії.
Протягом 2006 року на підприємствах електроенергетичної галузі, ядерної енергетики та атомної промисловості сталося 256 нещасних випадків загального виробничого травматизму, що на 9,2% менше, ніж у 2005 році (282 випадки), проте 32 з них - випадки смертельного травматизму, що на 68% більше, ніжу 2005 році (19 випадків). Водночас більше ніж удвічі збільшився смертельний електротравматизм; так, від ураження електричним струмом на підприємствах електроенергетичної галузі України загинуло 14 працівників проти 6 у 2005 році.
Найбільша кількість нещасних випадків із смертельними наслідками сталася в компаніях: ВАТ ЕК "Закарпаттяобленерго" (Ковач В.І.), ВАТ "Херсонобленерго" (Білець О.П.) - по 3 випадки, ДП "Укренерговугілля" (Котляренко В.Г.), ВАТ ЕК "Одесаобленерго" (Головатюк А.А.) - по 2 випадки.
Порівняно з 2005 роком збільшився виробничий травматизм у таких компаніях і на підприємствах:
ДП "СхідГЗК" - 25 випадків проти 19;
ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" - 16 проти 11;
ВАТ "Прикарпаттяобленерго" - 13 проти 9;
ВАТ "Крименерго" - 12 проти 3;
ДП НЕК "Укренерго" - 10 проти 5.
Залишився високим рівень виробничого травматизму у компанії ВАТ "Донецькобленерго" (17 випадків).
Аналіз випадків травматизму, що сталися у 2006 році в електроенергетичній галузі України, свідчить, що головними чинниками травмування є:
падіння потерпілого - 69 випадків (27,4% від загальної кількості), у тому числі з висоти - 29 випадків (11,5%);
ураження електричним струмом - 40 випадків (15,9%);
дорожньо-транспортні пригоди - 27 випадків (10,7%);
ушкодження внаслідок зіткнення з тваринами (укус собаки та ін.) - 22 випадки (8,7%);
навмисне вбивство або травма, заподіяна іншою особою, - 19 випадків (7,5%);
дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються, та інші - 16 випадків (6,3%).
Основними причинами нещасних випадків є:
порушення трудової і виробничої дисципліни (14,3% від загальної кількості);
порушення вимог безпеки під час експлуатації устаткування, машин, механізмів тощо (10,7%);
порушення правил дорожнього руху (6,3%);
незадовільний технічний стан виробничих об'єктів, будинків, споруд, територій, засобів виробництва та транспортних засобів (4,4%);
інші організаційні причини (16,7%).
Значно збільшився травматизм від дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Так, у 2006 році у ДТП загинуло 11 осіб (проти 5 у 2005 році).
Як і раніше, викликає занепокоєння ситуація з проведенням медичних оглядів працівників під час прийому на роботу та у подальшому в процесі виробничої діяльності, правильним визначенням медичних показань, за якими працівника може бути допущено до роботи. Так само, як і у 2005 році, на робочих місцях померла "природною смертю" 21 особа.
На жаль, як і в попередні роки, мають місце непоодинокі факти залучення до інспекторської роботи працівників з конфліктним складом характеру, що, в свою чергу, потребує проведення з ними попереднього психофізіологічного тестування на право ведення такої роботи.
Протягом 2006 року на обладнанні компаній, підприємств, установ та організацій (далі - підприємств) електроенергетичної галузі сталося 100 смертельних випадків із сторонніми особами (2005 рік - 114 випадків), 25 з яких - під час крадіжок електрообладнання, 24 - внаслідок контакту з обірваними проводами, 29 - через самовільне проникнення в електроустановки, 22 - з інших причин. Серед загиблих 17 осіб - діти віком до 16 років.
Найбільшу кількість смертельних нещасних випадків із сторонніми особами зафіксовано у ВАТ "Донецькобленерго" - 15 випадків, ВАТ "ЕК "Дніпрообленерго" - 10 випадків, ВАТ "Полтаваобленерго" - 7 випадків, ВАТ "АК "Вінницяобленерго" - 6 випадків.
Загальна сума коштів, витрачених на фінансування заходів з охорони праці протягом 2006 року, становила 151,2 млн.грн., що порівняно з 2005 роком більше на 14,5%. Проте трапляються випадки, коли фінансування охорони праці не досягає 0,5% від обсягу реалізованої продукції, як це визначено Законом України "Про охорону праці". Зокрема, це стосується компаній - ДП "Кримські генеруючі системи" (Пилипенко І.О.), ВАТ "Одеська ТЕЦ" (Шелепов А.В.), ДП "Сєвєродонецька ТЕЦ" (Дінейкін Г.І.), ВАТ "Вінницяобленерго" (Ніцак М.Г.), ВАТ "Закарпаттяобленерго" (Ковач В.І.), ВАТ "Миколаївобленерго" (Соркін Б.В.), ВАТ "Сумиобленерго" (Зайков Г.В.), ВАТ "Крименерго" (Груба Г.І.).
Не завжди витримується статус служб охорони праці та пожежної безпеки, які мають бути одними з основних служб на підприємствах, а керівники служб підпорядковані безпосередньо роботодавцю. Це стосується таких компаній, як: ВАТ "Севастопольенерго", ВАТ ЕК "Чернівціобленерго", ДП "Кримські генеруючі системи", ДП "Укренерговугілля" та ін.
Протягом 2006 року пройшли навчання у навчальних центрах та перевірку знань у постійно діючій комісії Мінпаливенерго України з перевірки знань правил безпечної експлуатації енергетичного, теплоенергетичного та гідроенергетичного обладнання, правил технічної експлуатації електричних станцій та мереж, правил улаштування електроустановок, державних та галузевих нормативних актів з охорони праці та пожежної безпеки, а також норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки в атомній енергетиці 388 керівників електроенергетичних підприємств, підприємств атомної енергетики та промисловості та члени центральних комісій цих підприємств.
Позачергову перевірку знань нової редакції нормативно-правового документа Правила пожежної безпеки в компаніях, на підприємствах та в організаціях енергетичної галузі України, затвердженого наказом Мінпаливенерго України від 26.07.2005 N 343, станом на 01.01.2006 пройшло 215 керівників та членів центральних комісій.
Спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки (пожежно-технічний мінімум) пройшло 48 осіб, які займаються на підприємствах організацією проведення робіт підвищеної пожежної небезпеки.
Протягом 2006 року на підприємствах нафтогазового комплексу сталося 96 нещасних випадків. З них на підприємствах НАК "Нафтогаз України" сталося 94 нещасних випадки (88 - за 2005 рік), у тому числі 9 (4 - у 2005 році) групових, 6 з яких внаслідок ДТП (3 - у 2005 році), під час яких травмовано 111 (94 - у 2005 році) працівників, 7 з яких - смертельно, у тому числі 3 (3 - у 2005 році) внаслідок ДТП.
Основними чинниками травмування є:
дорожньо-транспортні пригоди (28,7% від загальної кількості);
падіння з висоти або під час пересування (27,7% від загальної кількості);
ушкодження внаслідок контакту з тваринами (укус собаки та ін.), протиправних дій інших осіб (9,6% від загальної кількості);
дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються та інші (10,6% від загальної кількості).
Основними причинами виробничого травматизму в НАК "Нафтогаз України" залишаються:
порушення правил дорожнього руху водіями підприємств Компанії та сторонніх організацій (20,2%);
конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва, незадовільний технічний стан виробничих об'єктів та транспортних засобів (11,7%);
невикористання або відсутність засобів індивідуального захисту, порушення технологічного процесу (14,9%);
інші організаційні причини (25,5%).
На підприємствах компанії сталося 32 нещасних випадки, не пов'язані з виробництвом. Серед зазначених нещасних випадків 14 (у 2005 році - 26) - це випадки раптової (природної) смерті працівників на робочих місцях. Вказане також свідчить про те, що медичні висновки не завжди відповідають фактичному стану здоров'я працівника.
Стан пожежної безпеки в електроенергетичній та нафтогазовій галузях характеризується такими показниками.
За 12 місяців 2006 року в електроенергетичній галузі, галузі ядерної енергетики, атомно-промислового комплексу та нафтогазовій галузі Мінпаливенерго України сталося 27 пожеж: з них в електроенергетичній галузі - 20 пожеж (17 пожеж у 2005 році), в галузі ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу 2 пожежі (0 пожеж за 2005 рік) та у нафтогазовій галузі 5 пожеж (7 пожеж у 2005 році).
Найбільшу кількість пожеж зареєстровано у компаніях:
НАК "Нафтогаз України" - 5; ВАТ "Херсонобленерго", ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" - по 3; ВАТ "Донецькобленерго", ВАТ "Крименерго" - по 2.
Зазначені пожежі завдали загальних збитків на суму 295622 грн., з них - 179175 грн. у нафтогазовому комплексі.
Слід зазначити, що у пожежах 3 особи загинуло, 2 травмовано. Поряд з тим врятовано матеріальних цінностей на суму 3958,7 тис.грн.
Основними причинами виникнення пожеж залишаються:
коротке замикання в електричних ланцюгах та електроустаткуванні (переважно трансформаторне обладнання);
несправність виробничого обладнання (через відпрацювання ним свого експлуатаційного ресурсу);
необережне поводження з вогнем тощо.
Найбільша кількість пожеж, як і у попередні роки, виникла на підприємствах електричних мереж, а саме 59,2% від загальної кількості пожеж, що підлягають відомчому обліку. На теплових електростанціях та ТЕЦ сталося 3 пожежі, або 11,1% від загальної кількості пожеж.
Найбільш уразливим з точки зору пожежної небезпеки залишається оливонаповнене обладнання електричних станцій та мереж, на якому щороку виникає у середньому 75% пожеж.
Основними причинами виникнення цих пожеж є:
несвоєчасне та неякісне проведення оглядів обладнання, його поточних і капітальних ремонтів;
порушення вимог експлуатаційної документації заводів-виробників.
На жаль, призупинено роботу з формування нормативної бази. Протягом 2006 року Мінпаливенерго розроблено тільки 4 галузевих нормативних документи з питань охорони праці та пожежної безпеки, а затверджено та введено в дію лише 3.
Протягом 2006 року Мінпаливенерго здійснено 7 комплексних перевірок стану охорони праці, пожежної безпеки та ефективності функціонування служб охорони праці, а також пожежної безпеки енергетичних підприємств. У ході перевірок з'ясовано, що не повною мірою виконуються вимоги щодо:
фінансування заходів з охорони праці;
укомплектування служб охорони праці та пожежної безпеки спеціалістами з відповідною кваліфікацією, згідно з вимогами чинного законодавства та забезпечення цих служб необхідною оргтехнікою;
приведення технічної документації з питань роботи з персоналом у повну відповідність до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26 січня 2005 року N 15;
порядку видачі нарядів-допусків для виконання робіт під напругою і без напруги;
забезпечення робочих місць нормативними документами з охорони праці та пожежної безпеки;
доукомплектування об'єктів протипожежними засобами: пожежними рукавами, вогнегасниками, пожежним інвентарем;
заміни вогнегасників на сучасні сертифіковані вогнегасники з поліпшеними технічними характеристиками;
відновлення пожежних водогонів;
обладнання системами виявлення пожеж та заміни таких, що вичерпали свій експлуатаційний ресурс;
утримання у належному стані територій підприємств, їх будівель, приміщень і споруд, а також евакуаційних шляхів, виходів тощо.
На підставі виданих актів перевірок керівниками вказаних підприємств розроблено та вживаються заходи, спрямовані на усунення зауважень, наданих комісіями.
На підприємствах електроенергетики у 2006 році сформовано 919 добровільних пожежних дружин із чисельним складом 8731 особа. Кількість пожежотехнічних комісій становить 635.
Підприємствами електроенергетики проводилась робота щодо підтримання у належному стані існуючих систем виявлення та гасіння пожеж, первинних засобів пожежогасіння, поповнення запасів витратних вогнегасних речовин, реалізації приписів Держпожнагляду, утримання пожежних частин з охорони деяких об'єктів галузі. Загальна сума витрат на перелічені потреби на підприємствах електроенергетики у 2006 році становила 97634 тис.грн.
Необхідно зазначити, що керівниками підприємств та організацій "Дашавський завод композиційних матеріалів", ДП "Фірма "Октан", "Укрнафтахімпереробка" проігноровано вимоги листів Мінпаливенерго від 24.11.2006 N 02/14-4075 та від 24.11.2007 N 14/4-801 щодо надання річних звітів з охорони праці та пожежної безпеки. Це вказує на низький рівень їхньої виконавської дисципліни.
Поряд з тим найбільш ґрунтовну та змістовну інформацію подано у звітах компаній: ВАТ "Запоріжжяобленерго", ВАТ "Дніпрообленерго", ВАТ "Закарпаттяобленерго", ДП НАЕК "Енергоатом", НАК "Нафтогаз України", ВАТ "Західенерго" та багатьох інших.
З метою підвищення ефективності роботи з охорони праці і пожежної безпеки
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити План основних організаційно-технічних заходів на 2007 рік та Графік комплексних перевірок компаній та підприємств ПЕК з питань охорони праці та пожежної безпеки на 2007 рік, що додаються.
2. Керівникам підприємств паливно-енергетичного комплексу, що належать до сфери управління Мінпаливенерго та щодо яких Міністерство здійснює управління корпоративними правами держави:
2.1. Вважати одним з основних та пріоритетних завдань на 2007 рік створення належних і безпечних умов праці, запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням, поліпшення стану пожежної безпеки.
2.2. Провести комплексні перевірки підрозділів, де у 2006 році збільшився виробничий травматизм, мали місце нещасні випадки внаслідок електротравматизму, ДТП, у тому числі із смертельними наслідками, збільшилась кількість випадків пожеж і сталися пожежі із значними наслідками, та вжити невідкладних заходів щодо усунення недоліків, встановлених під час перевірок.
2.3. Щороку розробляти та затверджувати річні комплексні плани організаційно-технічних заходів щодо забезпечення безпечних умов праці та пожежної безпеки на підвідомчих об'єктах, із зазначенням, в першу чергу, заходів, спрямованих на запобігання травматизму, пожежам та загибелі від них людей.
2.4. У зв'язку з відзначенням 28 квітня 2007 року, згідно з Указом Президента від 18.08.2006 N 685/2006, Дня охорони праці, який збігається із Всесвітнім днем охорони праці, і з метою підготовки та проведення на державному рівні з 23 по 28 квітня 2007 року Тижня охорони праці виконати такі заходи:
2.4.1. Створити Оргкомітет з підготовки та проведення заходів до Дня охорони праці, якому визначити відповідні заходи й затвердити робочі плани їх реалізації.
Термін - березень 2007 року
2.4.2. Організувати та провести комплексні обстеження і цільові перевірки стану промислової безпеки та охорони праці на підприємствах. Розглянути результати обстежень та перевірок, здійснити відповідні заходи з усунення виявлених порушень.
Термін - березень 2007 року
2.4.3. Оформити (створити) кабінети охорони праці, куточки, стенди до Всесвітнього дня охорони праці.
Термін - березень - квітень 2007 року
2.4.4. Організувати та провести на підприємствах тематичні науково-практичні конференції, "круглі столи", семінари.
Термін - березень - квітень 2007 року
2.4.5. Організувати та провести на підприємствах і в організаціях конкурси за безпечну працю: "Кращий працівник", "Краща виробнича дільниця (бригада)", "Кращий за професією" тощо, з відзначенням та заохоченням кращих працівників підприємств.
Термін - березень - квітень 2007 року
2.4.6. Подати у встановленому порядку кандидатури кращих працівників служб охорони праці до нагородження галузевими нагородами Мінпаливенерго України (грамота, "Відмінник енергетики", "Почесний енергетик" тощо).
2.4.7. Організувати та провести разом з профспілками спільні заходи з вшанування пам'яті загиблих на виробництві та надання допомоги їх сім'ям, а також інвалідам праці.
Термін - квітень 2007 року
2.4.8. Надати інформацію про результати виконаної роботи Департаменту фізичного захисту, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності у термін до 23 квітня 2007 року.
2.5. Здійснювати закупівлю електрозахисних засобів, спецодягу, спецвзуття, інших засобів індивідуального та колективного захисту, продукції протипожежного призначення тільки за наявності технічних умов (чи технічних специфікацій для продукції іноземного виробництва), погоджених у встановленому порядку, а також державних сертифікатів відповідності цим технічним умовам. Вилучати з експлуатації зазначені засоби, якщо вони не відповідають таким вимогам.
2.6. Вважати обов'язковим необхідне придбання сучасних засобів захисту працюючих з поліпшеними технічними характеристиками.
2.7. Придбання засобів захисту здійснювати згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. N 994 "Про затвердження переліку заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до валових витрат".
2.8. Продовжити роботи з атестації робочих місць згідно із затвердженими на підприємствах графіками.
2.9. Організувати і провести змагання бригад з питань організації і безпечного виконання робіт в електроустановках та змагання особового складу добровільних пожежних дружин з метою відпрацювання навичок гасіння пожеж.
2.10. Провести необхідні обстеження приміщень і споруд, робота в яких пов'язана з підвищеним рівнем небезпеки для працюючого персоналу. Скласти графіки їх ремонту або реконструкції, за необхідності, залучити до цієї роботи спеціалізовані організації.
Термін - квітень 2007 року
2.11. Забезпечити працівників необхідною кількістю державних і галузевих нормативних документів з охорони і праці та пожежної безпеки.
2.12. У місячний термін розробити і затвердити організаційно-технічні заходи з профілактики невиробничого травматизму серед населення на 2007 рік.
2.13. Вжити заходів щодо:
2.13.1. Установлення сучасних ефективних автоматичних систем пожежної сигналізації та пожежогасіння згідно з вимогами чинних нормативних документів.
2.13.2. Застосування у засобах пожежогасіння м'яких плівкоутворюючих піноутворювачів, у тому числі на синтетичній основі.
2.13.3. Дотримання регламентів проведення оглядів, поточних і планових ремонтів обладнання, його модернізації, заміни застарілого та зношеного обладнання.
2.13.4. Подання у встановленому порядку оперативної інформації про всі випадки травматизму, виникнення пожеж та їх наслідків на підвідомчих об'єктах.
2.14. Провести навчання груп керівників і спеціалістів з питань пожежно-технічного мінімуму (ПТМ) з наданням їм права навчати та атестувати з питань ПТМ персонал підприємства.
2.15. Зосередити увагу на результатах медичних оглядів працівників з метою уникнення допуску до роботи осіб з медичними протипоказаннями.
2.16. Сприяти подальшому розвитку матеріальної та навчально-тренувальної бази підрозділів, які здійснюють протипожежну охорону підвідомчих об'єктів на договірних засадах, та забезпечити належне функціонування підрозділів відомчої пожежної охорони.
3. НАК "Енергетична компанія України" (Глущенко І.М.):
3.1. Подати у встановленому порядку Департаменту фізичного захисту, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності Мінпаливенерго на погодження Положення про структурний підрозділ (службу) з охорони праці та пожежної безпеки Компанії.
Термін - квітень 2007 року
3.2. Організувати та провести навчання і перевірку знань посадових осіб центрального апарату Компанії з питань охорони праці та пожежної безпеки згідно з вимогами чинних нормативних документів.
Термін - квітень 2007 року
4. ДП НАЕК "Енергоатом" (Деркач А.Л.) розробити та узгодити у встановленому порядку довгострокову перспективну програму заходів щодо підвищення пожежної безпеки АЕС України.
5. Департаменту кадрової політики та організаційно-документального забезпечення (Алексєєва Т.К.) направляти осіб, що приймаються на роботу (постійну або тимчасову), до центрального апарату Мінпаливенерго, до Департаменту фізичного захисту, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності для проходження вступного інструктажу з питань охорони праці та пожежної безпеки.
6. Господарському управлінню (Процепко О.Г.) забезпечити виділення коштів для проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці та пожежної безпеки посадових осіб Міністерства, що проводиться згідно з вимогами чинних нормативних документів у встановленому порядку.
7. Департаменту фізичного захисту, пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності (Іванов П.А.):
7.1. Видати у квітні 2007 року інформаційно-аналітичний огляд пожеж, які виникли на підприємствах електроенергетичної галузі України, та інформаційно-аналітичний звіт з охорони праці.
7.2. Організувати та провести навчання і перевірку знань з питань охорони праці та пожежної безпеки посадових осіб Міністерства з питань охорони праці та пожежної безпеки.
7.3. Забезпечити безумовне здійснення комплексних перевірок стану охорони праці та пожежної безпеки на відповідних підприємствах Мінпаливенерго згідно із затвердженим графіком.
7.4. Організувати і провести у II кварталі 2007 року галузеві наради-семінари з питань охорони праці та пожежної безпеки за участю керівників, функціональними обов'язками яких передбачено вирішення таких питань в енергопостачальних та енергогенеруючих компаніях України.
7.5. Організувати проведення вступних інструктажів з особами, що приймаються на роботу до центрального апарату Мінпаливенерго, та провести черговий інструктаж з питань охорони праці та пожежної безпеки з усіма працівниками апарату Мінпаливенерго.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Недашковського Ю.О.
Міністр Ю.Бойко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
палива та енергетики України
26.03.2007 N 166
ПЛАН
основних організаційно-технічних заходів на 2007 рік
N
з/п
ЗаходиТермін
виконання
Відповідальні
виконавці
1234
1.Забезпечити перевірку знань з
питань охорони праці, пожежної
безпеки та технічної експлуатації
обладнання керівників підприємств
ПЕК, незалежно від форм власності,
комісією Міністерства.
протягом
року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
2.Перевірити стан:
навчально-тренувальних полігонів,
кабінетів і куточків охорони праці
для проведення занять;
оперативної документації, її
відповідності фактичному стану
устаткування;
вантажопідіймальних машин,
автовишок, механізмів,
інструменту, такелажних засобів та
ін.;
забезпеченості необхідними
засобами захисту;
обліку аварійних опор повітряних
ліній (ПЛ).
квітень -
травень
2007 року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
3.Перевірити готовність підвідомчих
об'єктів ПЕК до роботи у
весняно-літній та осінньо-зимовий
періоди у частині пожежної
безпеки.
квітень,
вересень
2007 року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
4.Розробити програми і провести
практичні заняття з питань:
підготовки робочих місць і допуску
до роботи;
надання першої допомоги потерпілим
внаслідок нещасних випадків;
перевірки наявності напруги в
діючих електроустановках та
використання покажчиків напруги
різних типів.
квітень -
травень
2007 року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
5.Надавати повідомлення про нещасні
випадки із смертельним наслідком і
групові нещасні випадки у терміни
та за формою, визначеними Порядком
розслідування та ведення обліку
нещасних випадків, професійних
захворювань і аварій на
виробництві, затвердженим
постановою Кабінету Міністрів
України від 25.08.2004 N 1112
.
протягом
року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
6.Надавати повідомлення про всі
випадки пожеж, які сталися на
об'єктах ПЕК, згідно з НАПБ
05.029-2001.
протягом
року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
7.Своєчасно розглядати та
аналізувати усі випадки
травматизму і виникнення пожеж на
підвідомчих об'єктах та вживати
необхідних запобіжних заходів.
протягом
року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
8.Забезпечити встановлення на
об'єктах ПЕК нових та заміну
таких, що відпрацювали свій
ресурс, систем автоматичного
виявлення пожеж на сучасні
сертифіковані системи.
протягом
року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
9.Провести комплекс заходів щодо
підвищення рівня пожежної безпеки
силових трансформаторів АЕС, ТЕС,
ГЕС та електричних підстанцій
протягом
року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
10.Впроваджувати пасивний вогнезахист
кабельних споруд та
металоконструкцій об'єктів ПЕК за
допомогою вогнезахисних сумішей та
систем.
протягом
року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
11.Використовувати під час навчань і
перевірок знань працівників з
питань охорони праці, пожежної
безпеки, правил технічної
експлуатації широко сучасні
комп'ютерні програми, навчальні
полігони та тренажери.
протягом
року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
12.Перевірити наявність і за
необхідності укомплектувати
охоронними засобами обладнання
підприємств для запобігання
несанкціонованому доступу до
нього.
протягом
року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
13.Дотримуватися регламентів
проведення оглядів, поточних і
планових ремонтів обладнання, його
модернізації, заміни застарілого
та зношеного обладнання.
протягом
року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
14.Провести підсумковий огляд
обставин і причин випадків
смертельного травматизму за
2006 рік за матеріалами
Мінпаливенерго України.
травень
2007 року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
15.Забезпечити фінансування заходів з
охорони праці у розмірі не менше
0,5% від обсягу реалізованої
продукції, що передбачено Законом
України "Про охорону праці"
.
протягом
року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
16.Вилучати з експлуатації засоби
захисту, які не відповідають
вимогам відповідних
нормативно-правових актів.
протягом
року
Працівники
служб охорони
праці
Мінпаливенерго
та підприємств
ПЕК
17.Організувати подальше виконання
робіт зі створення сучасної
нормативної та інформаційної бази
з охорони праці та пожежної
безпеки в ПЕК України. Звернути
увагу на якість розробки
нормативних документів.
протягом
року
Департамент
фізичного
захисту,
пожежної
безпеки та
безпеки
життєдіяльнос-
ті
18.Проводити роботу щодо
розповсюдження на підприємствах
ПЕК інформації з детальним описом
обставин та причин нещасних
випадків.
протягом
року
Департамент
фізичного
захисту,
пожежної
безпеки та
безпеки
життєдіяльнос-
ті
19.Привести у відповідність з
вимогами статті 15 Закону України"Про охорону праці"
пункту 1 Типового положення про
службу охорони праці,
затвердженого наказом Державного
комітету України з нагляду за
охороною праці від 15.11.2004N 255
, та п. 1.3
Типового положення про службу
пожежної безпеки, затвердженого
наказом МНС України від 29.09.2003N 369
, щодо
відповідного статусу цих служб та
рівня їх підпорядкування.
липень
2007 року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
20.Рекомендувати, враховуючи
негативну динаміку
дорожньо-транспортних пригод, та
на підставі позитивного досвіду
ЗАТ "А.Е.С. Київобленерго"
здійснювати рух автомобільного
транспорту у світлий час доби з
увімкнутим ближнім світлом фар.
протягом
року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
21.Взяти під особистий контроль
своєчасне проходження інформації
про масові вимкнення, надзвичайні
ситуації та нещасні випадки.
Забезпечити безумовну передачу
даних про такі події у регіональні
диспетчерські служби НЕК
"Укренерго", НАК "Нафтогаз
України" та ін. Розпорядчими
документами зобов'язати технічні
дирекції та
оперативно-диспетчерські служби
компаній надавати згідно з
регламентом повну інформацію
службам охорони праці для
подальшої її обробки, перевірки
достовірності і надання
Департаменту фізичного захисту,
пожежної безпеки та безпеки
життєдіяльності Мінпаливенерго.
протягом
року
Компанії,
підприємства
та організації
ПЕК
Директор Департаменту фізичного
захисту, пожежної безпеки
та безпеки життєдіяльності


П.Іванов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
палива та енергетики України
26.03.2007 N 166
ГРАФІК
комплексних перевірок компаній та підприємств ПЕК з питань охорони праці та пожежної безпеки на 2007 рік
Енергокомпанії та підприємства, що
перевіряються
Терміни перевірки
ДНВП "Цирконій"II кв.
ВАТ "Дніпроенерго"II кв.
Феодосійське підприємство із забезпечення
нафтопродуктами
II кв.
ВАТ "Укргідроенерго" (Каховська ГЕС)III кв.
ВАТ "Одесаобленерго"III кв.
ВАТ "Хмельницькобленерго"III кв.
ДП "Сєвєродонецька ТЕЦ"IV кв.
ВАТ "Харківобленерго"IV кв.
Директор Департаменту фізичного
захисту, пожежної безпеки
та безпеки життєдіяльності


П.Іванов