ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
29.04.2022 № 88
Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18
Відповідно до статей 7, 15, 56 Закону України "Про Національний банк України", з метою визначення особливостей функціонування грошово-кредитного та валютного ринків в умовах воєнного стану Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Унести до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 "Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану" (зі змінами) такі зміни:
1) постанову після пункту 5-2 доповнити новим пунктом 5-3 такого змісту:
"5-3. Заборонити видачу банками ощадних сертифікатів, що номіновані в іноземній валюті.";
2) постанову після пункту 12-3 доповнити п'ятьма новими пунктами 12-4-12-8такого змісту:
"12-4. Банки-емітенти для списання/зарахування з рахунку/на рахунок клієнта коштів за операціями, здійсненими з використанням електронних платіжних засобів, якщо валюта, в якій проводиться міжбанківський переказ, не збігається з валютою рахунку клієнта, використовують:
1) курс гривні до іноземної валюти, що не може перевищувати більше ніж на 10% офіційний курс Національного банку України, який діє в день відображення банком операції, - у разі списання з рахунку клієнта коштів у гривні, якщо міжбанківський переказ за такою операцією клієнта здійснюється в іноземній валюті;
2) курс гривні до іноземної валюти, що не нижчий, ніж офіційний курс Національного банку України, який діє в день відображення банком операції, -у разі списання з рахунку клієнта коштів в іноземній валюті, якщо міжбанківський переказ за такою операцією клієнта здійснюється в гривні або в разі зарахування на рахунок клієнта коштів у національній валюті, якщо міжбанківський переказ за такою операцією здійснюється в іноземній валюті.
12-5. Банкам забороняється укладати деривативні контракти грошового ринку (крім свопів), на підставі яких виникають обов'язки в сторін цього контракту щодо купівлі, продажу іноземної валюти/банківських металів за гривню, а також деривативні контракти грошового ринку (крім свопів), базовим показником яких є курс іноземної валюти до гривні, валютний індекс (курси декількох валют), виражений в гривні, ціна на банківські метали - у гривні.
12-6. Національний банк України на період дії цієї постанови встановлює ліміти відкритої валютної позиції та доводить їх відома банків не пізніше ніж за два дні до дати введення їх у дію.
12-7. Національний банк України з 04 травня 2022 року встановлює для банків такі ліміти відкритої валютної позиції:
1) ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку (Л13-1) - не більше 5%;
2) ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку (Л13-2) - не більше 5%.
12-8. Банк, який працює згідно з графіком приведення загальної довгої відкритої валютної позиції банку до встановленого значення ліміту Л13-1 та/або графіком приведення загальної короткої відкритої валютної позиції банку до встановленого значення ліміту Л13-2, за потреби протягом трьох місяців із дати припинення або скасування воєнного стану в Україні подає до Національного банку України оновлений план заходів та/або графік щодо усунення такого перевищення з урахуванням розмірів лімітів відкритої валютної позиції банку, установлених у пункті 12-7 цієї постанови.".
2. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.
Голова | К. Шевченко |