ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
16.02.1999 N 83 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Київської регіональної митниці N 549 від 03.07.2001 )
Про затвердження Тимчасового порядку митного оформлення вантажів, що підлягають експортному контролю
Відповідно до наказу ДМСУ від 20.01.99 р. N 38, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.99 р. за N 73/3366,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 15.02.99 р. Тимчасовий порядок митного оформлення вантажів, що підлягають експортному контролю.
2. Проводити митне оформлення вантажів, що підлягають експортному контролю, в ТВВ-8.
3. Начальникам оперативних підрозділів, в яких проводилося митне оформлення вантажів, що підлягають експортному контролю, передати всі матеріали в ТВВ-8.
4. Начальнику ВМС Кузнік В.І., начальнику ВМПД Кульбако Ю.О. призначити уповноважених осіб інспекторського складу для оформлення вантажів, що підлягають експортному контролю, надати списки в сектор мобілізаційної підготовки та режимно-таємної роботи.
5. Начальнику сектору мобілізаційної підготовки та режимно-таємної роботи Сакунову В.П. забезпечити оформлення допусків до роботи з таємною документацією.
6. Контроль за виконанням положень Тимчасового порядку митного оформлення вантажів, що підлягають експортному контролю, покласти на начальника ТВВ-8 Кінзерського Ю.О.
7. Загальний контроль виконання наказу покласти на заступника начальника митниці Ольховика О.М.
Начальник Київської регіональної митниці | О.І.Симонов |
Додаток
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
митного оформлення вантажів, що підлягають експортному контролю
Даний Порядок розроблено з метою визначення процедури митного оформлення при переміщенні через митний кордон України вантажів, що підлягають експортному контролю, у відповідності до вимог Митного кодексу України, Положення про державний експортний контроль, затвердженого Указом Президента України від 13.02.98 р. N 117, постанов Кабінету Міністрів України, які визначають порядок переміщення через митний кордон товарів, що контролюються в галузі експортного контролю, наказу ДМСУ N 38 від 20.01.99 року, зареєстрованого у Міністерстві юстиції 05.02.99 р. за N 73/3366, Інструкції про порядок оформлення та використання дозволів/висновків на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що відповідно до законодавства підлягають експортному контролю, яка затверджена наказом Державної служби експортного контролю України від 03.08.98 року N 163, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 10.09.98 р. за N 560/3000, наказу ДМСУ N 592 від 31.12.96 року "Про затвердження Положення про відкриття та експлуатацію митних ліцензійних складів", листів ДМКУ N 11/3-69 від 11.01.94 року, N 11/3-1713 від 18.04.95 року та Технології митного оформлення листів-узгоджень підрозділами Київської митниці.
1. Загальні положення
Товари, обладнання та технології, щодо яких згідно вимог чинного законодавства України встановлено режим експортного контролю, підлягають обов'язковому декларуванню в митних органах України на підставі спеціального дозволу (надалі - Дозвіл) Державної служби експортного контролю (надалі - ДСЕК).
Декларування здійснюється на підставі Дозволу ДСЕК (в окремих випадках при наявності додаткових дозволів інших контролюючих органів) шляхом подання заповненої належним чином ВМД.
Митне оформлення вантажів, що підлягають експортному контролю, проводиться інспекторським складом, який має допуск встановленої форми для роботи з документами, що містять державну таємницю, згідно своїх функціональних обов'язків в оперативному підрозділі на умовах, що оформлення даного вантажу входить до компетенції оперативного підрозділу.
Перелік уповноважених осіб інспекторського складу затверджується наказом начальника Київської регіональної митниці.
2. Декларування товарів, обладнання та технологій, що підлягають експортному контролю
Декларування вантажів здійснюється шляхом подання в митний орган ВМД (форма МД-2, МД-3) згідно вимог нормативних актів ДМСУ незалежно від їх вартості.
При митному оформленні вантажів ВМД заповнюється в загальному порядку. В графі 44 під номером 6.3 вказується номер і дата видачі Дозволу ДСЕК на експорт, імпорт та транзит товару, обладнання або технології, що пред'являється для митного оформлення. В графі 13 проставляється символ "1".
Підприємство, яке проводить декларування вантажу, що підлягає експортному контролю, зобов'язане:
1. За три доби до митного оформлення надати митним органам документи, які містять відомості, що необхідні для здійснення митного контролю та оформлення, сплатити необхідні податки та збори.
2. Надати змогу митним органам здійснити контроль вантажів, що переміщуються через митний кордон України.
3. Документи, необхідні для митного оформлення вантажів,
що підлягають експортному контролю
1. Картка обліку в ТВВ-8 або лист-узгодження з іншою митницею (або іншим відділом КРМ згідно з додатком 1, якщо оформлення та догляд конкретного підконтрольного ДСЕК вантажу входить виключно до компетенції відділу КРМ, що проводить митне оформлення, згідно Дозволу ДСЕК).
2. Вантажна митна декларація форми МД-2; МД-3;
3. Оформлений згідно встановленої Інструкції Дозвіл ДСЕК (при необхідності, додаток до нього) або висновок ДСЕК;
4. Договір/контракт;
5. Специфікація;
6. Пакувальний лист;
7. Рахунок-фактура/інвойс або інший документ, що підтверджує вартість;
8. Товаротранспортні документи на вантаж;
9. Інші документи, що передбачені чинним законодавством України.
В разі потреби, додаткові дозволи інших контролюючих організацій.
4. Митне оформлення
Митне оформлення вантажу проводиться згідно встановленого порядку за кожним Дозволом зазначеному в ньому митним органом (митницею оформлення).
4.1. Попередня перевірка документів
Інспектор перевіряє документи на відповідність вимогам чинного законодавства України, наявність Дозволу ДСЕК та додатків до нього. Перевіряє відповідність даних, зазначених в контракті, Дозволі, специфікаціях, пакувальних листах, рахунках-фактурах та товарнотранспортних документах з даними, зазначеними у ВМД.
4.1.1. Митне оформлення при ввезенні/вивезенні товарів, обладнання та технологій
При відсутності зауважень при митному оформленні:
в гр. Д ВМД проставляється штамп "ПМК", прізвище та підпис інспектора, який прийняв ВМД до митного оформлення;
присвоюється номер ВМД та проводиться реєстрація у журналі обліку ВМД;
в ТСД проставляється штамп "ПМК".
При наявності зауважень щодо митного оформлення:
ВМД заповнено з порушенням чинного законодавства щодо заповнення ВМД;
ВМД подано без повного комплекту документів, необхідного для митного оформлення;
в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
ВМД для митного оформлення не приймається та обов'язково заповнюється картка відмови у митному оформлені згідно з порядком, встановленим ДМСУ.
Митне оформлення товарів, обладнання та технологій на підставі Дозволу здійснюється в межах його загальної кількості (квоти), зазначеної в ньому, та протягом визначеного терміну дії.
4.1.2. Митне оформлення тимчасового вивезення/ввезення товарів, обладнання та технологій
Митне оформлення при тимчасовому вивезенні/ввезенні по визначених "операціях з майном", а саме: оренда, ремонт (гарантійний, капітальний), спільна підприємницька діяльність та інші проводиться згідно Порядку, встановленого наказом ДМСУ від 16.12.98 р. N 784, із зобов'язанням про зворотнє ввезення/вивезення, на підставі Дозволу ДСЕК, який подається разом з іншими необхідними документами.
В окремих випадках, а саме в разі тимчасового вивезення/ввезення майна для демонстрації на виставках, ярмарках, з метою маркетингу, випробувань та з іншими подібними цілями, які не передбачають переходу права власності на вантаж, митне оформлення проводиться на підставі висновку ДСЕК. У висновку має бути зазначена назва виставки (ярмарки), місце її проведення, термін експонування вантажу, заявник, експортер (імпортер), найменування вантажу, код ТН ЗЕД, кількість, а також особливі умови вивезення/ввезення, якщо їх визначено.
При відсутності зауважень при митному оформленні інспектор проставляє на рахунках-фактурах/інвойсах, пакувальних листах, специфікаціях, товаротранспортних документах, 4-х примірниках ВМД штамп "Під митним контролем".
Зворотнє ввезення/вивезення вантажів здійснюється в загальному порядку без подання додаткового Дозволу, якщо інше не передбачено розділом 20 (особливі умови) відповідного Дозволу.
4.2. Контроль нарахування митних платежів
Контроль нарахування митних платежів проводиться виключно групою ВМП та Д при ТВВ КРМ, якому надано повноваження, щодо оформлення вантажів підконтрольних ДСЕК.
Інспектор групи ВМПтаД приймає ВМД для контролю за умови наявності:
картки обліку в ТВВ-8 (листа-узгодження з інших ТВВ КРМ);
на ВМД штампа "ПМК", N ВМД, особистого підпису інспектора, який проводив попередню перевірку документів;
повного комплекту документів, необхідного для митного оформлення.
Інспектор групи ВМПтаД при ТВВ проводить перевірку:
заборгованості по сплаті митних платежів, податків та пред'явлених звітних документів;
відповідності даних, заявлених у графах ВМД, контроль за правильністю заповнення яких покладено на ВМПтаД згідно з Технологією митного оформлення від 27.08.97 р.;
при відсутності зауважень проводиться списання коштів по ПД, що фіксується у гр. С ВМД, проставляється номерний штамп "Сплачено", дата та засвідчується підписом на 5-ти аркушах ВМД;
ВМД разом з іншими документами направляється для подальшого митного оформлення та догляду.
У разі відмови у митному оформленні інспектор ВМПтаД на зворотньому боці ВМД пише причину відмови, яку засвідчує особистим підписом та підписом старшого групи ВМПтаД, та направляє суб'єкта ЗЕД до керівництва ТВВ для прийняття рішення або оформлення картки відмови.
4.3. Облік статистичних даних
Суб'єкт ЗЕД звертається до групи відділу митної статистики в ТВВ, якому надано повноваження по митному оформленню вантажів, що підлягають експортному контролю, з електронною копією ВМД.
Інспектор групи статистики здійснює перевірку реквізитів суб'єкта ЗЕД, статистичних даних, заявлених у ВМД та електронній копії, вносить ці дані у базу даних Київської регіональної митниці та робить на ВМД відмітку про реєстрацію електронної копії.
4.4. Митний догляд
Митний догляд здійснюється у зоні митного контролю ТВВ або в спеціальному приміщенні відправника/отримувача в присутності представника підприємства (або його уповноваженого представника) та особи, що проводила декларування вантажу.
Інспектор, що проводить митний догляд вантажу:
- перевіряє наявність та непошкодженість митного забезпечення (при імпорті);
- перевіряє відповідність відомостей про вид та кількість вантажу у ВМД наявному вантажу;
- накладає митне забезпечення (при експорті).
За догляд вантажу у зоні митного контролю ТВВ або у приміщенні відправника/отримувача справляються відповідні збори згідно діючого законодавства.
4.5. Завершення митного оформлення
Після митного догляду та при відсутності зауважень груп відділів митної статистики та платежів інспектор оперативного підрозділу проставляє відбиток особистої номерної печатки на товаротранспортних документах, 5-ти примірниках ВМД та реєструє ВМД в окремому журналі з присвоєнням їй відповідного порядкового номера.
При завершенні митного оформлення інспектор робить на зворотньому боці Дозволу або додатку до нього запис:
- N ВМД;
- кількість оформленого товару, обладнання чи технологій згідно з кодом ТН ЗЕД в одиницях виміру;
- залишок;
- засвідчує штампом "ПМК", особистою номерною печаткою та підписом.
При наявності дозволів інших контролюючих організацій в них робиться аналогічний запис.
Після закінчення митного оформлення власнику вантажу або його уповноваженому представнику видається під підпис необхідна кількість екзмплярів ВМД та необхідний пакет документів.
У справах митниці оформлення залишається оригінал Дозволу та додаток до нього разом з іншими документами згідно з встановленим порядком митного оформлення.
Інспектор, який завершував митне оформлення, реєструє в журналі обліку перевізні документи, які передаються у відділ контролю за доставленням вантажів між митницями.
В разі закінчення строку дії Дозволу та/або вичерпання квоти, зазначеної в ньому, митне оформлення товару, обладнання чи технологій за цим Дозволом припиняється. Дозвіл та додаток до нього з необхідними відмітками передається до архіву митниці.
5. Особливі випадки митного оформлення товарів, обладнання та технологій
5.1.1. Лист-узгодження при зміні митниці оформлення з Київської регіональної на іншу
Якщо у Дозволі визначено митницю оформлення (розділ 8.1) Київська регіональна, а вантаж фактично знаходиться у регіоні діяльності іншої митниці і переміщення його в КРМ неможливо або недоцільно, то суб'єкту ЗЕД оформлюється лист-узгодження, при наявності письмового узгодження з ДМСУ (управління експортного контролю) про зміну митниці оформлення, в кожному конкретному випадку.
При цьому для митного оформлення листа-узгодження подаються:
- заповнений згідно встановленого зразка лист;
- Дозвіл ДСЕК та письмове узгодження з ДМСУ про зміну митниці оформлення (оригінал та копія);
- контракт/договір;
- картка реєстрації та лист-узгодження з іншою митницею (або іншим відділом КРМ згідно з додатком 1, якщо оформлення конкретного підконтрольного ДСЕК вантажу входить виключно до компетенції відділу КРМ, що проводить митне оформлення, згідно Дозволу ДСЕК);
- інші документи, що вказані у листі-узгодженні.
Оригінал Дозволу та письмове узгодження з ДМСУ про зміну митниці оформлення знаходиться у справах ТВВ, якому надано повноваження по митному оформленню вантажів, підконтрольних ДСЕК. Копії документів митного оформлення надсилаються митницею оформлення в митницю, що надала лист-узгодження, в термін не більше 5 діб.
5.1.2. Лист-узгодження при митниці оформлення інший ніж Київська регіональна
Суб'єкт ЗЕД оформлює лист-узгодження на загальних підставах, при цьому для митного оформлення листа-узгодження надаються:
- лист-узгодження встановленого зразка;
- Дозвіл ДСЕК (оригінал та копія);
- контракт/договір;
- картка обліку в ТВВ (копія) та лист-узгодження з іншим відділом, якщо оформлення підконтрольного ДСЕК вантажу входить виключно до компетенції відділу, що проводить митне оформлення (див. додаток 1);
- інші документи, що вказані у листі-узгодженні.
На зворотній стороні Дозволу робиться запис "Надано лист-узгодження в..... митницю на..... (кількість в одиницях виміру) вантажу. У справах відділу залишається копія Дозволу.
5.2. Розміщення вантажів на митних ліцензійних складах
Розміщення товарів на митних ліцензійних складах здійснюється за умови наявності письмового Дозволу ЦА ДМСУ.
5.3. Розміщення вантажів на складі отримувача для зберігання під митним контролем
Розміщення на складі отримувача для зберігання під митним контролем товарів, обладнання та технологій, що підлягають експортному контролю, можливе тільки в складських приміщеннях, які відповідають умовам зберігання даних вантажів, після отримання Дозволу керівництва КРМ.
В виключних випадках для оперативного вирішення питання щодо розміщення на відповідальне зберігання вантажів рішення може приймати начальник оперативного підрозділу при узгодженні з керівництвом КРМ.
Питання, які не знайшли відображення в цій Технології, вирішуються керівником підрозділу, якому надано повноваження по митному оформленню вантажів, що підлягають експортному контролю, з відділом експортного контролю ДМСУ, при погодженні з керівництвом КРМ.
Додаток 1
до Технології митного
оформлення вантажів, що
підлягають експортному
контролю
Начальнику Київської
регіональної митниці
Начальнику ТВВ-___
Начальнику ТВВ-8
1. Підприємство ____________________________, код ЗУКПО_________;
(повна назва підприємства)
юридична адреса ________________________________________________.
2. Банківські відомості:
банк ___________________________________________________________;
(назва банку, адреса)
грн./р __________________, МФО ____________, код ЗУКПО__________;
банк ___________________________________________________________;
(назва банку, адреса)
вал./р ___________________, МФО ____________, код ЗУКПО_________.
3. Згідно контракту N ___ від ______________ та на підставі
Дозволу ДСЕК N ___ від ____________ прошу дозволити митне
оформлення вантажу в ТВВ-8.
Керівник підприємства (підпис) П. І. Б. (М. П.)
ТВВ_ не заперечує проти митного оформлення вантажу в ТВВ-8.
Виконавець _________________;
Начальник ТВВ- _____________.
НПО "Поверхность" (www.mdoffice.com.ua)