• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок відкриття та закриття Національним банком України рахунків клієнтам

Національний банк України  | Постанова, Заява, Форма типового документа, Інструкція від 15.04.2022 № 74
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова, Заява, Форма типового документа, Інструкція
  • Дата: 15.04.2022
  • Номер: 74
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова, Заява, Форма типового документа, Інструкція
  • Дата: 15.04.2022
  • Номер: 74
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
15.04.2022 № 74
Про затвердження Інструкції про порядок відкриття та закриття Національним банком України рахунків клієнтам
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку № 138 від 07.07.2022 № 179 від 24.12.2023 )
Відповідно до статей 15, 42, 56 Закону України "Про Національний банк України", Закону України від 30 червня 2021 року № 1587-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи", з метою визначення порядку відкриття та закриття Національним банком України рахунків клієнтам Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок відкриття та закриття Національним банком України рахунків клієнтам, що додається.
2. Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку (Андрій Поддєрьогін) після офіційного опублікування довести до відома банків інформацію про прийняття цієї постанови.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Олексія Шабана.
4. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Голова

К. Шевченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
15.04.2022 № 74
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок відкриття та закриття Національним банком України рахунків клієнтам
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Цивільного кодексу України, Закону України "Про Національний банк України" (далі - Закон), законодавства України та нормативно-правових актів Національного банку України (далі - Національний банк).
2. Ця Інструкція регулює порядок відкриття та закриття Національним банком рахунків клієнтам, зазначеним у статті 42 Закону (далі - клієнт).
Вимоги цієї Інструкції не застосовуються під час відкриття Національним банком кореспондентських рахунків банкам - резидентам України та філіям іноземних банків в Україні в національній валюті.
3. Терміни в цій Інструкції вживаються в такому значенні:
1) документ з реєстраційним номером облікової картки платника податків (далі - документ з РНОКПП) - документ, виданий відповідним контролюючим органом, що засвідчує його реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб -платників податків;
2) поточний рахунок - рахунок (уключаючи накопичувальний рахунок), що відкриває Національний банк клієнту (крім банків - резидентів України та філій іноземних банків в Україні) для зберігання коштів і виконання платіжних операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України;
( Підпункт 2 пункту 3 розділу I в редакції Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
3) рахунок умовного зберігання (ескроу) - рахунок, що відкриває Національний банк клієнту на договірній основі для зарахування на рахунок коштів та перерахування їх особі (особам), зазначеній (зазначеним) клієнтом (бенефіціару або бенефіціарам), а в разі надання бенефіціаром письмової вказівки Національному банку - особі (особам), зазначеній (зазначеним) бенефіціаром, якщо це передбачено договором, або повернення таких коштів клієнту за настання підстав, передбачених договором;
( Підпункт 3 пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
4) уповноважений працівник Національного банку - працівник Операційного департаменту, на якого відповідно до розпорядчого акта Національного банку покладено обов'язок щодо відкриття/закриття рахунків клієнтів Національного банку.
( Підпункт 4 пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
Терміни "резидент", "нерезидент" уживаються в цій Інструкції в значеннях, наведених у Законі України "Про валюту і валютні операції". Інші терміни, що вживаються в цій Інструкції, застосовуються в значеннях, визначених законодавством України.
4. Клієнт для відкриття рахунку подає до Національного банку документи, визначені цією Інструкцією, які на час їх подання мають бути чинними (дійсними) та їх оформлення повинно відповідати вимогам законодавства України.
5. Національний банк розробляє форми заяв про відкриття/закриття рахунків із зазначенням реквізитів, визначених у додатках 1, 2 до цієї Інструкції.
Клієнт та Національний банк заповнюють реквізити відповідної заяви з урахуванням вимог, зазначених у додатках 1, 2 до цієї Інструкції.
Клієнт має право в довільній формі оформити заяву про закриття рахунку із зазначенням реквізитів, визначених у додатку 2 до цієї Інструкції.
( П ункт 5 розділу I в редакції Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
6. Умови відкриття рахунку та особливості його обслуговування зазначаються в договорі, що укладається між Національним банком та клієнтом - власником рахунку, і не повинні суперечити вимогам цієї Інструкції.
Договір банківського рахунку та договір рахунку умовного зберігання (ескроу) укладаються між Національним банком та клієнтом з урахуванням вимог, визначених Законом України "Про фінансові послуги та фінансові компанії".
( Абзац другий пункту 6 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 179 від 24.12.2023 )
Реквізити заяви про відкриття рахунку, визначені в додатку 1 до цієї Інструкції, можуть бути зазначені в договорі банківського рахунку, договорі рахунку умовного зберігання (ескроу).
( Абзац третій пункту 6 розділу I в редакції Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
7. Клієнт подає/надсилає до Національного банку під час відкриття поточного рахунку перелік осіб, які мають право розпоряджатися рахунком і підписувати платіжні інструкції (далі - перелік).
( Абзац перший пункту 7 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
Перелік складається клієнтом у довільній формі та має містити такі обов'язкові реквізити: прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) розпорядника рахунку та його підпис. Кількість розпорядників рахунку в переліку не обмежується. Перелік, поданий клієнтом, засвідчується підписом керівника (уповноваженої особи).
( Абзац другий пункту 7 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
Клієнт подає/надсилає до Національного банку новий перелік у разі зміни осіб, які мають право розпоряджатися поточним рахунком та підписувати платіжні інструкції.
( Абзац третій пункту 7 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
8. Копії документів, які подаються до Національного банку для відкриття рахунку, мають бути засвідчені в установленому законодавством України порядку.
( Абзац другий пункту 8 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
Документи, видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, подані для відкриття рахунків, мають бути легалізовані в установленому порядку, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України. Копії цих документів мають бути нотаріально засвідченими.
( Пункт 9 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
( Пункт 10 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
11. За поточними рахунками, що відкриває Національний банк клієнтам-резидентам у національній валюті, здійснюються платіжні операції відповідно до умов договору та вимог законодавства України.
( Абзац перший пункту 11 розділу I із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
Клієнти Національного банку здійснюють валютні операції за рахунками відповідно до валютного законодавства України та нормативно-правових актів Національного банку з питань здійснення операцій з валютними цінностями.
( Пункт 12 розділу I виключено на підставі Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
13. Національний банк зобов'язаний:
1) надіслати повідомлення до відповідного контролюючого органу про відкриття або закриття рахунку клієнта - платника податків та проводити видаткові операції за рахунком такого клієнта в порядку, визначеному статтею 69 Податкового кодексу України;
2) перевірити під час відкриття/закриття рахунку клієнту наявність інформації про внесення такої особи до Єдиного реєстру боржників та у разі її наявності надіслати повідомлення в установленому законодавством України порядку органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю про відкриття/закриття рахунку клієнта, унесеного до Єдиного реєстру боржників, у день відкриття/закриття рахунку.
( Підпункт 2 пункту 13 розділу I в редакції Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
14. Клієнт зобов'язаний письмово повідомити Національний банк, у якому відкритий рахунок, про наявність обтяження майнових прав на грошові кошти, що обліковуються на банківському рахунку, у строк, визначений Законом України "Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень".
( Пункт 14 розділу I в редакції Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
15. Днем відкриття поточного рахунку, рахунку умовного зберігання (ескроу) клієнта вважається дата, визначена умовами договору банківського рахунку, договору рахунку умовного зберігання (ескроу).
( Пункт 15 розділу I в редакції Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022; із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 179 від 24.12.2023 )
II. Порядок відкриття Національним банком поточних рахунків клієнтам
16. Національний банк відкриває поточний рахунок центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), центральному контрагенту, Центральному депозитарію цінних паперів, кліринговій установі (далі - юридична особа-резидент) на підставі таких документів:
1) копії паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та відповідно до законодавства України може бути використаним на території України для укладання правочинів (далі - паспорт або інший документ, що посвідчує особу), представника юридичної особи-резидента, який має право відкривати та розпоряджатися рахунком, документа, що підтверджує його повноваження, документа з РНОКПП (якщо в паспорті представника клієнта, який є резидентом, не міститься реєстраційний номер облікової картки платника податків та відмітка або запис про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
2) переліку;
3) заяви про відкриття поточного рахунку.
Між Національним банком і юридичною особою-резидентом укладається в письмовій формі договір банківського рахунку.
17. Національний банк відкриває поточний рахунок міжнародній організації, депозитарію іноземних держав та міжнародній депозитарно-кліринговій установі (далі - юридична особа-нерезидент) на підставі таких документів:
1) копії паспорта або іншого документа, що посвідчує особу представника юридичної особи-нерезидента, який має право відкривати та розпоряджатися рахунком, документа, що підтверджує його повноваження, документа з РНОКПП (якщо в паспорті представника клієнта, який є резидентом, не міститься реєстраційний номер облікової картки платника податків та відмітка або запис про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
2) копії легалізованого або засвідченого шляхом проставлення апостиля витягу з торговельного, банківського або судового реєстру/реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи-нерезидента/документа, що свідчить про реєстрацію юридичної особи-нерезидента відповідно до законодавства країни її місцезнаходження, засвідченої в установленому законодавством України порядку;
3) копії легалізованої або засвідченої шляхом проставлення апостиля довіреності на ім'я особи, яка має право відкривати рахунок/документа, що підтверджує повноваження особи, яка має право відкривати рахунок без довіреності, засвідченої в установленому законодавством України порядку. У разі видачі юридичною особою-нерезидентом такої довіреності на території України подається копія цієї довіреності, засвідчена в установленому законодавством України порядку;
4) копії документа про взяття юридичної особи-нерезидента на облік у контролюючому органі як платника податків;
5) переліку;
6) заяви про відкриття поточного рахунку.
Між Національним банком і юридичною особою-нерезидентом укладається в письмовій формі договір банківського рахунку.
18. Національний банк відкриває накопичувальний рахунок перехідному банку для формування статутного капіталу на підставі поданих Фондом:
( Абзац перший пункту 18 розділу II в редакції Постанови Національного банку № 179 від 24.12.2023 )
1) документів, визначених у підпунктах 1, 2 пункту 16 розділу II цієї Інструкції;
2) копії рішення Фонду про створення перехідного банку;
3) заяви про відкриття накопичувального рахунку.
Між Національним банком і Фондом укладається в письмовій формі договір банківського рахунку.
Накопичувальний рахунок після отримання перехідним банком банківської ліцензії закривається в порядку, визначеному нормативно-правовим актом Національного банку з питань міжбанківських платіжних операцій в Україні в національній валюті, на підставі заяви про закриття накопичувального рахунку, підписаної представником Фонду. Залишок коштів із накопичувального рахунку перераховується представником Фонду на відкритий ним кореспондентський рахунок перехідного банку.
19. Національний банк відкриває накопичувальний рахунок неплатоспроможному банку для здійснення процедури його ліквідації на підставі поданих Фондом:
( Абзац перший пункту 19 розділу II в редакції Постанови Національного банку № 179 від 24.12.2023з )
1) документів, визначених у підпунктах 1, 2 пункту 16 розділу II цієї Інструкції;
2) копії рішення Фонду про початок процедури ліквідації банку та делегування повноважень ліквідатора банку;
3) заяви про відкриття накопичувального рахунку.
Між Національним банком і Фондом укладається в письмовій формі договір банківського рахунку.
Накопичувальний рахунок використовується для здійснення операцій, передбачених нормативно-правовим актом Фонду з питань виведення неплатоспроможних банків з ринку.
Накопичувальний рахунок закривається на підставі заяви про закриття накопичувального рахунку в разі закінчення процедури ліквідації банку та затвердження ліквідаційного балансу.
( Розділ II в редакції Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
III. Порядок відкриття Національним банком рахунків умовного зберігання (ескроу) клієнтам
20. Національний банк відкриває рахунок умовного зберігання (ескроу) юридичній особі-резиденту на підставі:
1) документів, визначених у підпункті 1 пункту 16 розділу II цієї Інструкції;
2) заяви про відкриття рахунку умовного зберігання (ескроу).
Між Національним банком і юридичною особою-резидентом укладається в письмовій формі договір рахунку умовного зберігання (ескроу).
( Пункт 20 розділу III в редакції Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
20-1. Національний банк відкриває рахунок умовного зберігання (ескроу) юридичній особі-нерезиденту на підставі:
1) документів, визначених у підпунктах 1-4 пункту 17 розділу II цієї Інструкції;
2) заяви про відкриття рахунку умовного зберігання (ескроу).
Між Національним банком і юридичною особою-нерезидентом укладається в письмовій формі договір рахунку умовного зберігання (ескроу).
( Пункт 20-1 розділу III в редакції Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
21. Національний банк відкриває рахунок умовного зберігання (ескроу) банку - резиденту України та/або філії іноземного банку в Україні на підставі заяви про відкриття рахунку умовного зберігання (ескроу).
Філія іноземного банку в Україні додатково подає копії довідок про взяття на облік у відповідному контролюючому органі як платника податків та як платника єдиного внеску.
Між Національним банком і банком - резидентом України/філією іноземного банку в Україні укладається в письмовій формі договір рахунку умовного зберігання (ескроу).
( Пункт 21 розділу III в редакції Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
22. Національний банк відкриває клієнтам рахунок умовного зберігання (ескроу) для здійснення операцій, передбачених законодавством України та договором рахунку умовного зберігання (ескроу).
За рахунком умовного зберігання (ескроу) виконуються виключно такі операції:
1) із зарахування Національним банком перерахованих від власника рахунку та/або від третіх осіб коштів, які за настанням підстав, визначених договором рахунку умовного зберігання (ескроу), перераховуються бенефіціару(ам) (у разі надання бенефіціаром письмової вказівки Національному банку - зазначеній ним особі, якщо це передбачено договором) або повертаються власнику рахунку відповідно до умов договору рахунку умовного зберігання (ескроу);
2) пов'язані зі зверненням стягнення на майнові права на кошти, що зберігаються на рахунку умовного зберігання (ескроу), або на права вимоги власника рахунку чи бенефіціара(ів) до Національного банку на підставі договору рахунку умовного зберігання (ескроу) (у випадках, установлених у статті 1076-6 Цивільного кодексу України);
3) зі сплати винагороди Національному банку за послуги, пов'язані з обслуговуванням рахунку умовного зберігання (ескроу) та здійсненням операцій за ним, якщо це передбачено договором рахунку умовного зберігання (ескроу).
23. Перерахування Національним банком коштів бенефіціарам може здійснюватися на підставі реєстру, форма якого визначається в договорі рахунку умовного зберігання (ескроу).
IV. Порядок закриття Національним банком рахунків клієнтів
24. Національний банк закриває поточний рахунок юридичної особи (резидента або нерезидента):
1) на підставі заяви про закриття поточного рахунку клієнта, крім випадків, визначених у пункті 25 розділу IV цієї Інструкції;
( Підпункт 1 пункту 24 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
2) на підставі рішення відповідного органу, на який згідно із законодавством України покладено функції щодо припинення юридичної особи-резидента (за заявою про закриття поточного рахунку ліквідатора, голови або члена ліквідаційної комісії);
( Підпункт 2 пункту 24 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
3) на підставах, передбачених законодавством України або договором між Національним банком і клієнтом.
25. Національний банк закриває поточні рахунки юридичних осіб (резидентів або нерезидентів), на кошти яких установлено обтяження майнових прав відповідно до умов договору, лише за згодою обтяжувача, який установив таке обтяження.
26. Національний банк має право відмовитися від договору банківського рахунку та закрити поточний рахунок юридичної особи (резидента або нерезидента), якщо немає операцій за рахунком цього клієнта протягом трьох років підряд та немає залишку грошових коштів на цьому рахунку.
27. Поточний рахунок юридичної особи-резидента закривається клієнтом/юридичною особою-правонаступником у разі припинення юридичної особи-резидента внаслідок злиття, приєднання, поділу, перетворення за умови подання ним таких документів:
1) заяви про закриття поточного рахунку;
( Підпункт 1 пункту 27 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
2) копії рішення учасників або органу юридичної особи-резидента, уповноваженого на це установчими документами, а у випадках, передбачених законодавством України, - копії рішення суду або відповідних органів державної влади про припинення юридичної особи-резидента, засвідченої в установленому порядку.
( Пункт 28 розділу IV виключено на підставі Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
29. Національний банк за наявності коштів на поточному рахунку, який закривається на підставі заяви про закриття поточного рахунку юридичної особи (резидента або нерезидента), здійснює завершальні операції за рахунком [із виконання платіжних інструкцій стягувачів, перерахування залишку коштів згідно із заявою клієнта].
( Абзац перший пункту 29 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 179 від 24.12.2023 )
Датою закриття поточного рахунку є:
1) день надання клієнтом заяви про закриття поточного рахунку до Національного банку, якщо на поточному рахунку клієнта немає залишку коштів;
2) наступний після проведення останньої операції за цим рахунком робочий день, якщо на поточному рахунку клієнта був залишок коштів.
Національний банк закриває поточний рахунок юридичної особи (резидента або нерезидента) та видає клієнту довідку про закриття рахунку із зазначенням дати закриття рахунку.
( Пункт 29 розділу IV в редакції Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )
30. Національний банк закриває рахунок умовного зберігання (ескроу) у разі припинення або розірвання договору рахунку умовного зберігання (ескроу) або в інших випадках, установлених договором рахунку умовного зберігання (ескроу).
Національний банк за наявності коштів на рахунку умовного зберігання (ескроу), який закривається в разі припинення або розірвання договору рахунку умовного зберігання (ескроу), повертає ці кошти власнику рахунку, а за настання підстав, передбачених договором рахунку умовного зберігання (ескроу), такі кошти (або їх частина, якщо це передбачено договором) перераховуються бенефіціару(ам) або зазначеній(им) бенефіціаром(ами) особі(ам) у разі надання ним(и) відповідної письмової вказівки Національному банку.
Додаток 1
до Інструкції про порядок
відкриття та закриття
Національним банком України
рахунків клієнтам
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
07.07.2022 № 138)
(пункт 5 розділу I)
ВИМОГИ
щодо заповнення реквізитів заяви про відкриття рахунків

з/п
Назва реквізиту Вимоги щодо заповнення реквізиту
1 2 3
1 Заява про відкриття рахунку Зазначається назва відповідної заяви про відкриття рахунку, передбаченої Інструкцією про порядок відкриття та закриття Національним банком України рахунків клієнтів (далі - Інструкція)
2 Надавач платіжних послуг Зазначається: "Національний банк України"
3 Клієнт Зазначається найменування клієнта, яке міститься в:
Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
Державному реєстрі банків;
копії легалізованого або засвідченого шляхом проставлення апостиля витягу з торговельного, банківського або судового реєстру/реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи-нерезидента/документа, що свідчить про реєстрацію юридичної особи-нерезидента відповідно до законодавства країни її місцезнаходження, засвідченої в установленому законодавством України порядку
4 Код клієнта Зазначається ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або обліковий номер, який присвоюється контролюючими органами. Банк - резидент України/філія іноземного банку в Україні додатково зазначає єдиний ідентифікатор Національного банку (коду ID НБУ)
5 Рахунок Зазначається вид рахунку відповідно до статті 63 Закону України "Про платіжні послуги" та вимог цієї Інструкції
6 Валюта Зазначається вид валюти: національна валюта або іноземна валюта згідно з Класифікатором іноземних валют та банківських металів, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 04 лютого 1998 року № 34 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 19 квітня 2016 року № 269) (зі змінами)
7 Адреса клієнта Зазначається адреса клієнта для листування.
Клієнт має письмово повідомити надавача платіжних послуг про зміну адреси
8 Підпис клієнта Заява засвідчується підписом клієнта (представника клієнта)
9 Дата підписання Зазначається дата підписання клієнтом заяви: число, місяць та рік цифрами у форматі ДД/ММ/РРРР або число - цифрами ДД, місяць - словом, рік - цифрами РРРР
10 Уповноважений працівник надавача платіжних послуг Зазначаються прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) уповноваженого працівника Національного банку
11 Підпис надавача платіжних послуг Заява засвідчується підписом уповноваженого працівника Національного банку
( Додаток 1 в редакції Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022; із змінами, внесеними згідно з Постановою Національного банку № 179 від 24.12.2023 )
Додаток 2
до Інструкції про порядок
відкриття та закриття
Національним банком України
рахунків клієнтам
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
07.07.2022 № 138)
(пункт 5 розділу I)
ВИМОГИ
щодо заповнення реквізитів заяви про закриття рахунків

з/п
Назва реквізиту Вимоги щодо заповнення реквізиту
1 2 3
1 Заява про закриття рахунку Зазначається назва відповідної заяви про закриття рахунку, передбаченої Інструкцією про порядок відкриття та закриття Національним банком України рахунків клієнтам (далі - Інструкція)
2 Надавач платіжних послуг Зазначається: "Національний банк України"
3 Клієнт Зазначається найменування клієнта, яке міститься в:
Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
Державному реєстрі банків;
копії легалізованого або засвідченого шляхом проставлення апостиля витягу з торговельного, банківського або судового реєстру/реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи-нерезидента/документа, що свідчить про реєстрацію юридичної особи-нерезидента відповідно до законодавства країни її місцезнаходження, засвідченої в установленому законодавством України порядку.
У заяві додатково зазначається найменування юридичної особи-правонаступника, якщо поточний рахунок юридичної особи-резидента закривається юридичною особою-правонаступником
4 Код клієнта Зазначається ідентифікаційний код за ЄДРПОУ юридичної особи-правонаступника в разі закриття такою особою поточного рахунку юридичної особи-резидента
5 Рахунок клієнта Зазначається номер рахунку клієнта, який закривається в Національному банку
6 Реквізити рахунку Зазначаються реквізити рахунку, на який перераховується залишок коштів із рахунку клієнта, що закривається
7 Підпис клієнта Заява засвідчується підписом клієнта (представника клієнта/уповноваженої особи)
8 Дата підписання Зазначається дата підписання клієнтом заяви: число, місяць та рік цифрами у форматі ДД/ММ/РРРР або число - цифрами ДД, місяць - словом, рік - цифрами РРРР
9 Уповноважений працівник надавача платіжних послуг Зазначаються прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) уповноваженого працівника Національного банку
10 Підпис надавача платіжних послуг Заява засвідчується підписом уповноваженого працівника Національного банку
( Додаток 2 в редакції Постанови Національного банку № 138 від 07.07.2022 )